Derde Blad voor hé Land van Heusden ei, Altena, V6 Langstraat en de ^ommelerw^rii. NB. 4992 yriidas 7 fearuari Plaatselijk Nieuws Buitenland Ingezonden Predikbeurten BEHOORENDE BIJ HET HEUSDEN. Het afscheid van Ds. Huijgens is bepaald op Zondag 23 Februari a.s. des nam. Zondag 2 Maart hoopt Ds. H. zijn intree te doen te Heer- jansdam, na des voormiddags be vestigd te zijn door Ds. C. M. Krij ger van Rijsoord. Dinsdagavond werd in het ho tel „Het Wapen van Amsterdam" eene vergadering gehouden, waar toe alle ingezetenen waren uitgenpo- digd. Deze vergadering was belegd om plannen te beramen en een ooi- mité samen te stellen om de offici- eele ingebruikneming van het elec- triciteitsnet op eenigszins feestelijke wijze te doen geschieden. Het voorloop! ge comité samenge steld uit bestuursleden van Heus|~ den's Belang en de Winkelvereenr- ging was van oordeel dat dit feit niet onopgemerkt mag voorbijgaan, waar het echter de gemeente raakt en het een groot belang voor ieder een geldt, meende dit comité, dat het meer een algemeen feest moest worden, vandaar de algemeene op roep. De heer Roza, die weder de leiding voor dezen avond op zich had genomen, heette alle aanwezigen wel kom en sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de opkomst niet groo- ter was, waarna hij een korte uiteen zetting van het doel der vergadering liet volgen. Na eenige bespreking werd besloten de feestelijkheden op bescheiden schaal te doen geschie den, zooi mogelijk het stadhuis met schijnwerpers te doen belichten en op den avond der opening verder een optocht met muziek te houden. Het voorloopig comité werd hier op definitief benoemd, terwijl dever- gadering besloot de heeren Dr. van iulik, Mr. C. W. v. Ommeren, M. J. v. Riet, Mr. W. Ruitinga, Hub. J. Verhoeven en Dr. R. Verhoeven uit te noodigen, zitting in dit comité te nemen. Het definitieve comité bestaat uit de heeren A. Baaijens. G. van Eeuwijk. D. M. van Herwaarden. Jo'h. van Laarhoven. A. W. Metselaar. J. H. Roza. P. J. Vergouw. P. Verschure. J. Verschuur. Johs. Vos. Alle heeren verklaarden hunne be noeming te willen aannemen. Naar wij vernemen wordt er op den lijst, die circuleert, heel goed geteekend, waaruit blijkt, dat alle in gezetenen willen medewerken en de feestelijkheden ook zullen doorgaan. Een zware vrachtauto van de N. V. Bax' Groothandel in Koloniale Waren te Woudrichem, geraakte na bij de Gonservenfabriek in het zach te gedeelte van den berm van den dijk en zakte geheel over een zij de. Direct waren een 20-tal ingeze tenen bij de hand, met wier hulp het möcht gelukken omkantelen te voorkomen en den wagen weer op het verharde gedeelte te brengen. AALST. Vorige week Donderdagavond ver gaderde de ysclub »Nooit Gedacht« in de zaal van den heer W. van Dyk alhier De vergadering stond onder leiding van den voorzitter G. C. van Wijk. Te ruim 7 uur opent de voorzitter met een woord van welkom deze niet druk bezochte ver gadering, waarna spreker de secretaris verzocht, voorlezing te doen van de notu len der vorige vergadering, welke na een opmerking van het lid Bankhuizen werden goedgekeurd Ingekomen is verder een schryven van het lid Rüger, waarin de ze te kennen geeft te moeten bedanken als lid der vereeniging, daar hem, evenals door 't bestuur der Oranjev. op een leden vergadering, door het bestuur der ysclub, welk bestuur bestaat in meerderheid uit dezelfde bestuursleden, het woord gewei gerd zal worden. De voorzitter maakt een opmerking over dit laatste, dat niet klopt met de waarheid, daar slechts twee be stuursleden uit de Oranjev. ook zitting heb ben in het bestuur der ysclub. Wordt verder voor kennisgeving aangenomen. Daarna komt aan de ordeRekening en verantwoording van den penningmeester De heeren Benkhuizen, Opstelten en Kool haas worden aangewezen om deze rekening te willen nazien. Na onderzocht te heb ben rapporteert deze commissie tot goed keuring en wordt de rekening door ge noemde heeren onderteekend. Verder wordt door de vergadering be sloten by een eventueele vorstperiode een wedstryd in hardryden met hindernissen utt te schrijven. Op voorstel van het be stuur wordt verder door de vergadering goedgevonden het navolgend artikel in het reglement der ver. op te nemen Art. 18a. Het lidmaatschap eindigt 1. door schriftelijke opzegging van 3 maanden voor het eindigen van het loo- pende dienstjaar. 2. door den dood. 3. door eener uitspraak der algem. vergadering op voorstel van het bestuur, wegens wanbetaling of handelingen die strydig zijn met het doel dat de ver eeniging nastreeft. 4. wegens storing van de goede har monie van leden onderling. Aanvulling art. 14. De Penningmeester is gehouden de gel den boven f 250 te plaatsen op de Rijks postspaarbank. Spreker stelt voor over te gaan, tot de verkiezing van een bestuur. Alle leden zulleD aftreden, doch stellen zich desgewenscht weer herkiesbaar, behal ve de heer Van der Mejjden, secretaris der ver., die zich wegens drukke werk zaamheden genoodzaakt ziet te bedanken. Na stemming blijkt dat met groote meer derheid van stemmen het oude bestuur gekozen is. In de vacature Van der Meij- den wordt met bjjna algemeene stemmen ge kozen de heer G. A. J. Opstellen, welke echter wegens zijne vele functi's bedankt. Na eenige discussie wordt besloten deze vacature aan te houden tot een volgende vergadering. Namens het bestuur, bedankt de voor zitter, den heer van der Meijden voor de prettige samenwerking, gedurende den tijd dat hjj secretaris is geweest en voor het vele dat hjj heeft gedaan in het belang der vereeniging. Daarna steit Van der Mejjden voor, het lid H. C. van Os, inge volge bovenstaand artikel te royeeren als lid der vereeniging, welk voorstel in stem ming gebracht, met groote meerderheid wordt aangenomen. Ten slotte vraagt de voorzitter de vergadering toestemming te willen verieenen voor het uitbetalen van de som van f 5.aan het lid Van der Meijden, wegens uit eigen middelen betaal de reparatie van een lantaarn van Brienen te Poederojjeo, wordt met algemeene stem men door de vergadering goedgekeurd. Terwjjl niemand van de rondvraag gebruik maakt sluit de voorzitter deze zeer geami- neerde vergadering. POEDERöIJEN. Het Mannenkoor „Ons Genoe gen", alhier, is voornemens om op Zaterdag' 15 Febr. a.s. hare 2e win- teruitvoering te houden in de O. L. School. RAAMSDONKSVEER. Tot bestuurslid van de Kamer- kring Tilburg Chr. Hist. Unie werd gekozen dhr. Sneep. Gedurende Jan. werd aan het postkantoor alhier, ingelegd f60804.07 en terugbetaald f 56939.82. SPRANG. J.l. Dinsdag- en Woensdagavond werd door de afd. Sprang van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders- bond het 12i/2-jarig bestaan op feeste lijke wijze herdacht. De leiding berust te bij haar voorzitter dhr. J. C. de Roon. Door verschillende afgevaardig den alsmede door den bonds-secretaris werden deze feestavonden bijgewoond, vele leden gaven blijk van een goede voorbereiding. Het waren zeer gezel- ligen avonden, met genoegen mag hef bestuur op de herdenking van dit feil terugzien. In verband met de inwerking tre ding der ziekte wet zal a.s. Woensdag 12 dezer in de zaal van Chr. volksbond in openbare vergadering optreden dhr. Stapelkamp uit 's Gravenhage. VEEN. Bij den koopman D. alhier waren twee varkens doodgegaan, en niet tien, zooals abusievelijk vermeld Was. Enkele landbouwers alhier, heb ben de prijs der zoete melk met 2 cent verlaagd en wordt thans afgele verd voor 12 cent per liter. De heer H. Schreuders alhier, heeft ontslag genomen als Heemraad van het bestuur van den „Hoogen Maas dijk". Wegens den leeftijd kan de hr. Schreuders niet voor een herbenoeming in aanmerking komen. WOUDRICHEM. Door den landbouwer H. werd dezer dagen een stuk land verhuurd aan bloembollentelers, met het doel er dit najaar bollen op uit te pooten. Mej. E. W. Vos alhier, die be noemd was tot onderwijzeres aan de openbare school te Oud-Beijerland, heeft deze benoeming niet aangenomen. WASPIK. Woensdagavond werd in het pa tronaatsgebouw de voorjaarskringver gadering gehouden van den R.-K. Jon genboerenstand. Als sprekers traden op de Weleerwaarde Heer Kapelaan Da- men en de heeren Ganzeboom uit Haarlem en Ingenieur Dewez uit Til burg. Voor den dienstplicht der lich ting 1931 zijn in deze gemeente 33 personen ingeschreven. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 34 varkens en 8 runderen. In de gehouden vergadering van de R.-K. Middenstandsvereeniging werd besloten een request te richten aan Ge deputeerde Staten tegen het in den raad dezer gemeente genomen besluit waarbij het vervoer met karren e.d. over het voetpad ,„Het Dijkje" werd verboden. De contributie werd voor hetloopende jaar bepaald op f5.per lid. Het batig slot over het vorig dienstjaar werd vastgesteld op f21.75. WIJK. Zaterdagavond gaf het kinder koor „Jong Jeven", onder leiding van den heer H. Wolters zijn aangekondig de uitvoering. De zaal was stampvol toen de heer Wolters met een kort woord opende de aanwezigen welkom heette en er zijn voldoening over uit sprak, dat zoovelen waren opgekomen. De avond werd geopend met „Jong Leven Lied" dat evenals de volgende liederen heel goed werd uitgevoerd. Ee nige nummertjes werden met de viool begeleid wat heel aardig voldeed. In de pauze werd opgevoerd het tooneel- stukje „Zestig Gulden" een aardig kin- dertooneelspel in 2 bedrijven van Otto Verhagen. De kinderen die er in mee speelden leverden een aardig spel, zoo dat een luid en aanhoudend applaus volgde toen bet einde er was, een applaus waaraan schier geen einde kwam. Na dit tooneelstukje volgden nog een 4-tal nummers die eveneens heel goed werden uitgevoerd en die werden af gewisseld met een vioolsolo van den heer J. den Besten uit Andel, die ook bijzonder in den smaak van het pu bliek viel. De avond werd besloten met het zingen van het „Jong Leven Lied". De heer K. v. d. Velden dankte na mens het bestuur van het kinderkoor, de a.anwezigen voor hun flinke op komst, den heer Wolters voor zijn lei ding en zijn onvermoeiden ijver om alles zoover te brengen, den heer Brou wer, die den heer Wolters in alles zoo trouw terzijde heeft gestaan, den heer den Besten voor zijn medewerking, verder aan eenige dames, die tot hel welslagen van dezen avond hadden me de gewerkt. Hij spoorde, de aanwezige ouders aan, hun kinderen naar het kin derkoor te sturen en deze vereeniging zooveel mogelijk financieel en moreel te steunen. De heer Wolters dankte den heer v. !d. Velden voor zijne woorden, de kinderen voor hun ijverige studie, de dames v. d. Pol, Schouten en v. Ber- geijk, oud-leden van Jong Leven, voor hunne medewerking, eveneens den heer den Besten voor zijn welwillende en be- langelooze medewerking. Een meisje overhandigde den heer Wolters hierop een prachtig bloemstuk waarop de kin deren hem spontaan „Lang zal hij Le ven" toezongen. Het was een genoege- lijken en genotvollen avond, er werd blijk gegeven dat velen met „Jong Le ven" medeleven. Als men weet dat aan entree f120 werd ontvangen en de tal rijke donateurs vrijen toegang hadden, kan men wel begrijpen dat zeer velen zich met een staanplaats moesten te vreden stellen. Gaarne roepen wij „Jong Leven" een spoedig weerzien toe. WAALWIJK. In onze gemeente heerscht onder de kinderen wederom de Roodvonk. Van kwaadaardigen aard is de ziekte tot dusver nog niet. WERKENDAM. 20 Februari a.s. wordt door de Herv. Chr. school, de jaarlijksch ou deravond gehouden. Donderdag 13 Febr. a.s. zal on der leiding van Ds. Lazonder in 't ver- eenigingsgebouw (oude school) 't jaar feest worden gehouden, van de Herv. Knapenvereeniging „Benjamin". Vorige week hield de Gerei. Meisjesver. „Priscilla" onder leiding v. den heer J. G. v. Oord, haar jaarfeest in 't gebouw van Chr. Belangen. Gele verd werden, onderwerp: „Gew. Ge schiedenis en Geloofsbelijdenis". De avond werd afgewisseld, door zang, mu ziek en reciteerwedstrijd. Vrijdag 14 Febr. a.s. zal door de muziekver. „Kunst na Arbeid" (Bies- bosch), directeur de heer P. de Kei zer van Sliedrecht, met medewerking van het Duo Aug. de Laat van Tilburg in de Nutszaal alhier, een openbare uitvoering geven. Gezien het pro gram, belooft het een genotvolle avond te worden. ZALTBOMMEL. Op de 5 Febr. gehouden veiling werd besteed voor: Kampervenen extra 11 per kilo. Kampervenen, I 8 per kilo. Brederode extra 1415 per kilo. Winterjannen extra 9 per kilo. IJsbouten 11 per kilo. Goudr. prima 37 per kilo. Goudr. extra 18—30 per kilo. Goudr. I 11—16 per kilo. Tr. de Kiel extra 16—17 per kilo. Tr. de Kiel 1 11 per kilo. Paradijsapp. 10 per kilo. Zoete Belief 1. 1 910 per kilo. Eisd. Klompkes 1 15 per kilo. Bellefl. extra 1115 per kilo. Eng. Bellefl. extra 22 per kilo. Eng. Bellefl. I 14 per kilo. Aanvoer fruit 12900 kilo. Spruiten 15 per kilo. Roodekool 4 per stuk. Wittekool 6 per stuk. Savoijekool 3 per stuk. Prei 24 per bos. Knolselderie 1 19 per bos. Knolselderie II 11 per bos. ZUILICHEM. Toen J. Benkhuizen Zaterdag met zijn fiets van een steile stoep reed had hij het ongeluk te vallen, waarbij zijn neus danig ontveld werd. Overigens liep dit ongeval goed af. In verband met de fietsendiefstal te Wadenoijen werd de bakkersknecht W. thans in betrekking te Zaltbommel, Vrijdag naar Tiel overgebracht. Zater dag is hij weer op vrije voeten ge steld. Toen L. v. Dalen Dinsdagmorgen water aan de rivier ging halen zag hij iets boven het water uitsteken. Na der bijgekomen ontdekte hij dat het een fiets was die nog in zeer goeden staat verkeerde. Hoe deze er gekomen is, is tot nog toe een raadsel. Door den vinder is aangifte gedaan. Het gevondene draagt het merk (Burgers E.N.R.) en is voorzien van banden mei den naam Rijnders uit Tiel. EEN HOOS VEROORZAAKT GROOTE SCHADE. Te Draguignan in het Fransche de partement Var heeft een windhoos groo te schade veroorzaakt evenals te Saint Tropez en omgeving. Een Italiaansche bark is bij Pampeluna vergaan. De be manning is gered. DOOK EEN TRAM* DOODGEREDEN. Te Antwerpen is een 5-jarige jon gen, die naast zijn moeder achter een handwagen liep, door den bijwagen van een tram gegrepen. Het ventje raakte onder de wielen en werd vermorzeld. Hij was terstond dood. BRUTALE TREINROOVERS. Uit Boekarest wordt gemeld. Maandag is een brutale overval ge pleegd op den personentrein Boekarest Temesvar. Toen de trein het station Calestie uitreed werd er aan de nood rem getrokken. De trein stopte en ver scheidene personen riepen den passa giers toe uit te stappen, aangezien er gevaar bestond voor een botsing met een goederentrein. Onder de reizigers brak daarop een paniek uit. Eenige sprongen uit de ramen en be kwamen verwondingen. Intusschen maakten de bandieten, die het gevaar gesuggereerd hadden, zich van de bagage der reizigers meester. Zij hielden het personeel van den trein met revolvers in bedwang en slaagden er in, ongehinderd te ontkomen. iQ-H DOOR ZIJN KLEINZOON VERGIF TIGD. Uit Praag wordt gemeld: Te Trent- schin oherleed dezer dagen de 80-jarige Stephan Hurenda onder krampachtige verschijnselen. Het gerechtelijk onder zoek bracht aan het licht, dat zich in den laatsten maaltijd, welken dei overledene genuttigd had, een groote hoeveelheid strychnini bevond. Dit ver gif was hem toegediend door zijn 19- jarigen kleinzoon Stephan Zana, die in hechtenis werd genomen en zijn daad heeft bekend. |Oi (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur! Mag ik U vriendelijk verzoeken, naar aanleiding van een ingezonden stukje, voorkomende in Uw blad van 5 April 1929, betreffende de Herv. Kerk te Meeuwen en onderteekend door X., eenige plaatsruimte te ver ieenen in Uw veelgelezen blad. Dezer dagen werd mij doior eenige ingezetenen van Meeuwen ten laste gelegd, den schrijver te zijn van bo ven aangegeven ingezonden stuk. Aangezien ik echter absoluut vrij uitga en dat stujkje niet doior mij was ingezonden, zou ik den vrieni- delijken schrijver willön verzoeken, ter wille van moeilijkheden ten op/- zichte van mijn persoon, zich alsnog openlijk in Uw blad te willen bekend maken of liefst zich persoonlijk bij mij te vervoegen. Met dank voor de verleende plaats ruimte teeken ik', hoogachtend, H. COLET, Metselaar, Meeuwen. 6 Februari 1930. De inzender van het bewuste in gezonden stuk is natuurlijk! geheel vrij, aan het gedane verzoek te vol doen. Wij willen evenwel gaarne ver klaren, dat de heer H. Colet niet de inzender van het ingezonden stuk was. DE REDACTIE. 9 FEBRUARI 1930. Beueden, vm. 10 u. ds. Huijgens Collecte Zending Ger. Kerk, vm. 9,80 u. en nm. 2,30 u. ds. Snoeij uit 'sGravemoer Aalburgnm. 2 u. ds. Kruijs Voorbergen Andelvm. 9.30 en nm. 6 u. ds v. d. Put (Bed. H. D.) Ger. Kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds Bouwmeester Almkerkvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Dönselman Ger. Kerk, vm. 9,30 u. nm. 2 u. ds Hakman Aalstnm. de heer Verheul uit Brakel Vrije Ger. Kerk, vm. en nm. leesdienst Ammerzoden, geen dienst broek, vm. 9.30 u. ds Kruis Voorbergen Capellevm. 9,30 u. Ds. Bieshaar uit 's Gravenhage (Collecte Zending) nm. 2,30 u. ds. v. Willigen Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds Snoek Doeveren, nm. 2 u. ds. Huijgens Drongelengeen dienst Dueeen, vm. 9.30 u. ds Kuiper Ger. Kerk, vm. 9 u. ds Spier en nm. 2 u. leesdienst Eethen, nm. 2 u. ds Gobius du Sart Qenderen, geen opgaaf Geref. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds Menken Qieeeengeen opgaaf Geref. Kerk vm. 9,30 u. ds Bouw meester en nm. 2 u leesdienst t-Gravenmoer, vm. 9,80 u. en nm. 2 u. ds. Bolkenstein Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2.30 u leesdienst Chr. Ger, Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u leesdienst Beeebeen, vm. 9,30 u. leesdienst Loonechendijk, nam. 2 u. ds Muhlnikkcl Meeuwen, nm. 2 u. dr. Tjalma Ger. Kerk, vm. 9 u leesdienst en nm. 2 u. ds Spier NederhemertNz. nm. 6,30 u. de heer v. Loo uit Oldenbroeir Zz. nm. 2 u. ds. Go vers Nieuwendijk Geref. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds de Bruin (Coll. Inw. Zending) Poederoijen, nm. ds Lazonder Ger. Kerk, vm. en nm. leesdienst. Vrije Ger. Kerk, vm., nm. en 's av. leesdienst. Raamsdonk{Vvm. 9,30 u. leesdienst (D.), nm. 2 u. ds. Ewoldt Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 8 u. ds de Vries Sprang, vm. 9.30 u.ds. Ewoldt (Bed. H. A nm. 2 u. ds. Bieshaar uit 's Graven hage (Coll. Zending) Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2.30 leesdienst. 8leeuwijkvm, 9,30 u. ds de Leeuw Ger. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds v. Reenen Uitwijk, vm. 9,30 u. ds Pop Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma Ger. Kerk, v.m. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst Wijk, vm. 9,30 u. ds Gobïus du Sart Waspik, nm. 2 u. ds Louwe Kooimans Waardhuizen, Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds v. Heijst Woudrichemvm 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u ds Benders Werkendam, vm. 10 u. en nm. 6 u. de heer v. Vliet uit Rotterdam Biesbosch vm. 10 u. ds Lazonder Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds Jonker Ger. Gem., vm 10 u. en nm. 6 u. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 nm. 6 u. leesdienst Well, nm, 2 u. ds. Boerendans (Bevest. Ouderl. en Dlak.) Zuilichem, geen dienst Ger. Kerk, ym. en nm. leesdi*n?t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 9