LETTERS A breidt zich nog dagelijks uit. GORCUM. Predikbeurten Serie A. No. 0792. Zie onze lage prijzen in de Etalages. V blTs^VV BRENGEN U 16 FEBRUARI 1930. E maden, vm. 10 u. en nm. 5 u. ds. Huijgens (vm. Bev. Lidm., nm. Bed. H. A.) Collecte Zending Ger. Kerk, vm. 10 u. leesdienst en nm. 6 u. ds. Bouwmeester Aalburgvm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. Bouthoorn, em. pred. te Zeist Andel, vm. 9.30 u. leesdienst en nm. 6 u. ds v. d. Put Ger. Kerk, vm. 9,30 u. ds Bouw meester en nm. 2 u. leesdienst Abnkerk, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Dönselman Ger. Kerk, vm. 9,30 u. nm. 2 u. ds Hakman Aalst, nm. de heer Verheul uit Brakel Vrije Ger. Kerk, vm. en nm. leesdienst Ammerzoden, geen dienst B'broekvm. 9.30 u. ds Kruis Voorbergen Capelle, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. Willigen Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 a. leesdienst Doenerennm. 2u. ds. Kruijs Voorbergen Drongelen, nm. 2 u. dr. v. d. Horst Duaaen, vm. 9.30 u. ds Kuiper Ger. Kerk, vm. 9 u. leesdienst en nm. 2 u. ds Spier Eethen, geen dienst Genderen, geen opgaaf Geref. Kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2,30 u. ds Menken Gieaaennm. 6 u, d. Benders Geref. Kerk vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds Bouwmeester t-Gravenmoer, vm. 9,30 u. ds. Bolkenstein Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 30 u ds. Snoeij Chr. Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u leesdienst Heeabeen, vm. 9,30 u. leesdienst Loonschendijk, nam. 2 u. ds v. Willigen Memwen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart Ger. Kerk, vm. 9 u ds Spier en nm. 2 u. leesdienst NederhemertNz. nm. 2 a. ds Knipscheer Nimwendijk Geref. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds de Bruin Poederoijen, nm. ds Pop Ger. Kerk, vm. en nm. leesdienst. Vrije Ger. Kerk, vm., nm. en 's av. leesdienst. Raamadonk(V.), vm. 9,30 u. ds. Ewoldt (JO.), nm. 2 u. leesdienst Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 3u. ds de Vries 8prang, geen opgaaf Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2.30 ds. De Vries Slemwijk, vm, 9,30 u. ds de Leeuw Ger. Kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u ds v. Reenen Uitwijk, vm. 9,30 u. ds Pop Veen, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma Ger. Kerk, v.m. 9,30 en nm. 2 a. leesdienst Wijk, vm. 9,30 a. ds Gobius du Sart Waapiknm. 2 u. ds Ewoldt Waardhuizen, Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds v. Heijst Woudriehem, vm 9,30 u. ds. v. d. Put en nm. 2 u leesdienst Werkendam, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds Lazonder Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds Jonker Ger. Gem., vm 10 u. en nm. 6 u leesdienst Donderdagav. 7 u ds. Overduin uit Sliedrecht Chr. Ger. Kerk, vm. 10 u. ds. Riekel van Sliedrecht en nm. 6 u. ds. L. Baas van De Teuge Wellnm. 2 u. ds. Boerendans (Bevest. Ouderl. en Diak.) Zuilichem, nm. ds. Govers Woensdag, 19 Febr., av. 6,30 u. dehr, Redelijkheid, Ouderkerk a. d. IJssel. Ger. Kerk, vm. en nm. leesdienst het raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening groot f 1500. Verslag van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim over 1929. Afschrift van het Kon. Besl. van 28 December betreffende het beroep in gesteld door Van Gammeren te Dron gelen, tegen de beslissing van Ged. St., waarbij de vergoeding voor het bezoe ken van een school in Waalwijk door zijn kind, zou ingaan 12 December 1928. Zooals bekend is had adressant ge vraagd, deze vergoeding 1 September '28 te doen ingaan. De Voorzitter zegt, dat Van Gamme ren in het ongelijk is gesteld en slechts aanspraak heeft vanaf 12 Dec. 1928. Spr. stelt thans voor het bedrag uit te kee- ren waarmede de raad accoord gaat. Benoeming onderwijzeres O. L. school te Eethen. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor als zoodanig te benoemen Mej. Boll, die gedurende de ziekte van de onderwijzeres te Drongelen daar met de waarneming is belast geweest en uit muntend heeft voldaan. En deze be noeming te doen plaats hebben met terugwerkende kracht en te doen in gaan op 1 Jan. 1930, het tijdstip waar op zij aan de school te Eethen reeds in functie is gekomen. Met algemeene stemmen wordt Mej. Boll benoemd. Benoeming Hoofd der school te Ba- biloniënbroek. De Voorzitter deelt mede dat voor deze betrekking 4 maal een advertentie is geplaatst, met resultaat, dat slechts één sollicitant is overgebleven en wel de heer H. J. v. d. Brugge. De infor matiefs van dezen sollicitant zijn uit stekend en het Hoofd der school, waar bij hij den laatsten tijd is werkzaam geweest, roemt hem als zeer oppas send. Ook de Inspecteur voor het La ger onderwijs heeft bericht, dat hij zich ook in alle opzichten met een eventueele benoeming van den heer v. d. Brugge kan vereenigen. Spr. kan er nog aan toevoegen, dat hij een maand na zijn benoeming in dienst kan treden. De heer Donken vraagt, waar de hr. v. d. Brugge thans werkzaam en hoé oud deze is. De Voorzitter antwoordt dat hij thans te Ede is, daarvoor te Brakel en voor dien in Albasserdam en 34 jaar oud is. Met algemeene stemmen wordt de hr. v. d. Brugge tot hoofd der school be noemd. Voorstel tot aankoop van grond voor het bouwen eener woning voor een rijksveldwachter. De Voorzitter licht toe dat het B. en W. na overleg gebleken is, dat het noodzakelijk zal zijn 300 M2. grond te koopen voor den bouw van een woning. De gemeente kan dien koopen tegen 1.50 per M2. aan de Rattensteeg te Hoog-Meeuwen. Namens B. en W. stelt spr. voor tot aankoop te beslui ten. De heer Donken vraagt of de Rijks veldwachter beslist in Meeuwen moet wonen, behoefde dit niet, dan kon een woning worden gebouwd te Drongelen, waar de gemeente voldoende terrein bezit. De Voorzitter zegt, dat de Rijksveld wachter tusschen Dnssen, Drongelen en B.-Broek moet wonen. Spr. heeft mei den Rijksveldwachter gesproken en het is hem gebleken dat de gemeente een Vergadering van den Raad der gemeen te EETHEN, op Donderdag 13 Februari des v.m. half tien. Voorzitter: Edelachtb. Heer D. F. Brtine. Secretaris (waarnemend): G. J. v. Wijnen. Aanwezig alle leden. Een vacature tengevolge van het over lijden van den heer D. v. Buuren. De Voorzitter opent "de vergadering, de waarnemend Secretaris leest het for muliergebed. De Voorzitter wijdt hierop eenige woorden aan de nagedachtenis van den heer v. Buuren, waarbij alle raadsleden van hunne zetels oprijzen. Spr. zegt, dat hij tot zijn leedwezen bij de eer ste vergadering in dit jaar een ledige plaats moet constateeren. Bij de laat ste raadsvergadering die 14 December 11. is gehouden, was de heer v. Buu ren nog tegenwoordig, wie had toen kunnen denken, dat hij 14 dagen la ter reeds zou zijn overleden. Gedurende een reeks van jaren is de heer v. Buu ren, lid van den raad en wethouder der gemeente geweest en naar spr. vast veronderstelt, heeft hij steeds naar zijn beste weten, op zijn manier, al had die niet altijd de instemming van spr., dei belangen van de gemeente voorge staan. Spr. betuigt zijn leedwezen aan de familie van den overledene en hij geeft de verzekering, dat als dit te pas komt, de naam van den overledene, hier steeds met eere zal worden ge noemd. De notulen worden hierop gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Kon. Besl. waarbij goedkeuring wordt gehecht aan het besluit van den raad van 10 Dec. tot vaststelling eener veror dening op de Keuring van waren. Besluit van Ged. St. van 20 Dec. waarbij goedkeuring wordt gehecht aan buitenkansje heeft gekregen omdat de Rijksveldwachter uitsluitend in deze ge meente dienst heeft, met uitzondering van Doeveren en Heesbeen. De gemeen te heeft dus een politieman er bij, die door het rijk wordt betaald. Met alge-- meenee stemmen wordt tot aankoop van den benoodigden grond, voor het bouwen eener woning besloten. Voorstel tot het doen bouwen van een veldwachterswoning. De Voorzitter zegt, dat de teekening der woning bij de stukken heeft gele gen, de kosten van deze woning zijn door den aannemer Haspels geraamd op f3500.Spr. wil er dit nog even bij zeggen, dat bij den bouw ook ge rekend wordt op een arrestantenlokaal. Dit is geen overbodige weelde, door den Procureur van de rechtbank uit den Bosch is herhaaldelijk op den bouw van een arrestantenlokaal aangedrongen. Geregeld is dit uitgesteld kunnen wor den, met het oog op den finantieelen toestand van de gemeente en was door den Opperwachtmeester te Heusden goedgevonden, dat eventueele arrestan ten werden ondergebracht in het arres tantenlokaal in de marechausséekazerne. Men voelt evenwel, dat het een groot bezwaar is om met een arrestant van het eind van Meeuwen en B.-Broek een reis naar Heusden te maken. Nu is de gemeente ineens klaar en heeft de ge meente wat zij noodig heeft en woont tevens een politieman bij het arrestan tenlokaal. Voor den grond is noodig f450.voor een dagelijkschen opzichter f150, terwijl de aanneemsom iets mee of tegen kan vallen. Spr. stelt namens B. en W. voor tot den bouw eener wo ning te besluiten. De heer Donken merkt op dat de Voorzitter heeft gezegd, dat het de ge meente geen geld behoeft te kosten, doch zonder kosten zal de gemeente het niet klaar spelen, men moet ook nog rekenen op onderhoud. De Voorzitter antwoordt dat hij in vorige vergadering heeft gezegd, dat het de gemeente, altijd wel eenig offer zou kosten, dat de gemeente daarvoor evenwel een veldwachter meer krijgt. Bovendien is het niet geheel onmo gelijk dat het in de toekomst voor de gemeente wel voordeel kan opleve ren. Als een der beide veldwachters b.v. eens! elders gaatzou het een ernstig punt van overweging kunnen uitmaken, of het noodig is dan een nieuwen veld wachter te benoemen, gebeurt dit niet dan heeft de gemeente er wel voor deel aan. Wethouder v. d. Beek voegt er aan toe dat het op 't oogenblik wel eenig geld kost, dat evenwel deze kosten mis schien gevonden kunnen worden uit an dere kosten ten behoeve der politie en in de toekomst is het zeer waarschijn lijk dat de gemeente er voordeel bij zal hebben. De heer Donken, kan na deze toelichting heel goed met het voorstel om een woning te bouwen accoord gaan. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De Voorz. zou thans den raad mach tiging willen vragen, om den bouw der woning onderhands aan te besteden on der twee timmerlieden in Meeuwen. De heer Donken kan zich hiermede niet vereenigen, hij zou publiek aanbe steden 65 cent per half pond. 55 cent per half pond. 45 cent per half pond. 40 cent per ons. 35 cent per half pond. 30 cent. 25 cent per ons. 40 cent per doos van 2 stangen. 30 cent per doosje van 20 stuks. Wy verzoeken den houder van onderstaand PEILNUMMER binnen drie dagen zyn PEILKAART in te zender, onder opgave van het Extra-Cadeau, dat hy wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier, waar by gewoonlijk zyn LETTERS-ARTIKELEN betrekt. Hy ontvangt dan geheel gratis LETTERS KOFFIE ROOD LETTERS-KOFFIE GEEL LETTERS KOFFIE BLAUW LETTERS-THEE LETTERS-MARGARINE LETTERS-KOEK LETTERS-TABAK LETTERS-ZEEP LETTERS CIGARETTEN het aangevraagde De Voorzitter zegt, dat deze timmer lieden er om gevraagd hebben en het twee vertrouwde lui zijn, die men kent. Bij publieke aanbesteding heeft men kans menschen van buiten te krijgen die men niet kent, waardoor men misschien wat kan uitwinnen, doch waar men dan ook weer een scherper toezich voor noodig heeft. De heer Donken zou zich wel met onderhandsche aanbesteding kunnen vereenigen, als deze plaats heeft on der alle ambachtslieden in de gemeen te dus niet alleen de twee timmerlieden uit Meeuwen. De Voorzitter meent dat daar niets tegen is en wethouder v. d. Beek zegt dat in die redeneering wel iets goeds zit. Besloten wordt de aanbesteding on derhands te doen geschieden, onder de vaklui in de gemeente Eethen, met uit zondering van Haspels te Genderen, die het opzicht krijgt. Voorstel tot beschikbaarstelling van een blanco crediet voor leggerwijziging. De Voorzitter licht toe, dat een blan co crediet wordt gevraagd, omdat B. en W. de kosten niet weten en ook niet kunnen schatten. Het is echter be slist noodzakelijk, dat de legger wordt herzien, het blijkt herhaaldelijk dat de bestaande niet meer aanpast aan den tegenwoordigen tijd. Wethouder v. d. Schans had e$n ra ming gemaakt en ook spr. had in zijn gedachten de kosten eens geraamd en hij kwam tot cijfers 2 maal zoo hoog als de heer v. d. Schans. In Genderen werd N.V. v.h. M. R A YENS WA A Y ZONEN GORINCHEM. indertijd f200.gevraagd, het zou spr. niets verwonderen als er een f600.—- mede henen gaat. De heer Donken zou voor opdracht wordt gegeven, toch eerst willen we ten wat het kost. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zeer zeker eerst naar de kosten zullen vragen en naar den goedkoopste weg zul len zoeken. Met algemeene stemmen wordt hierop het gevraagde blanco cre diet toegestaan. (Slot volgt.) EETHEN. In het vervolg van de raadsverga» dering dezer gemeente, waarvan het ver slag voor het grootste gedeelte reeds in ons nummer van heden is opgenomen, werd nog besloten a. Tot toetreding in principe tot den schoolartsendienst in Noord-Brabant b. Tot toelating van den heer A. L. de Grafitf als raadslid; c. Een verordening op de bestryding van de Satynrupsen; d. Aanvulling van de politieverordening met een bepaling waarby het verboden wordt, eenden te houden in slooten, waarin dit door B. en W. verboden wordt e. Aan M. v. Wyk wordt een ver- goeding toegekend voor de kosten verbonden aan het bezoeken van de Chr. M.U.L O. School te 's Bosch door zyn dochtertje. SIERLIJKHEID en DEGELIJKHEID paren wij AAN LAGEN PRIJS. Door de gnoote tevredenheid over hun sierlijke en soliede kleeding rocommandeert de een den ander. Dit is voor onze zaak de grootste reclame en 't beste bewijs voor onze superieuriteit op 't kleedinggebied. Vraagt Reizigersbezoek. BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2