Plaatselijk Nieuws brak de houten noodleuning, doch bleet aan een ijzeren verbindingsstaaf han gen. De heer H. en de andere inzit tenden, drie dames en twee heeren kwa men er goed aï. Men slaagde er even eens in, de auto weer op den beganen weg te brengen, waar zij ter plaatse werd gerepareerd. De automobilist be weerde, dat hij had moeten uitwijken voor een voetganger en een wielrijder. AUTO TE WATIR. Zondagmorgen vroeg is een auto, waarin vier leden van een jazz-band, die van een partij te Amsterdam kwa men, waren gezeten en die op weg waren naar Bussum, in de Muidertrek- vaart gereden, tusschen de Hakkelaars- brug en Naarden. Zij wisten zich zwem mend te redden. De auto en de instru menten verdwenen in de diepte. AUTOBUS DOOR BRUGLEUNING GEREDEN. Zondagmiddag omstreeks 1 uur is een autobus van den dienst Utrecht Vianen op de Doorslagbrug te Jutp- haas met het rechtervoorwiel door de brugleuning gereden. De chauffeur rm- de onmiddellijk krachtig en wist erger te voorkomen. De twaalf passagiers kwamen met den schrik vrij. De leuning van de brug is vernield en de autobus beschadigd. Daar deze brug zeer smal is was het verkeer tengevolge van het ongeval gedurende eenigen tijdge stremd. De stand is ne Cath. de Jeode A. de Graag C. Bax A. Deurloo C. de Joode gesp. 2 1 2 2 1 gew. 1 1 rem. 1 2 1 verl. 1 1 P- 3 2 2 1 0 De uitslag in de 2e groep is Abr. SluijmersG. Jonker Ant. SluymersA. Schreuders Ger. JonkerJ. Swagenmakers HEUSDEN. Voor de pluimveevereen. „H. en O." op Geld.eierveiling dato 14 Febru ari geveild. .Witte eieren f5.50 per 100 stuks. Zaterdagmiddag had alhier in de Consistoriekamer der Ned. Her». Kerk een werkvergadering plaats, uitgeschreven door de Pro». Commissie van het Ned. Jonge lingsverbond in de provincie Noord-Brabant. De opkomst der leden, kon bevredigend genoemd worden, daar de weersomstandig heden niet erg gunstig waren, en de meeste afdeelingen van buiten deze gemeente kwamen. De ringafdeelingen waren ver tegenwoordigd uit Ileusden, Well en Baardwyk. Na opening en een welkomswoord door den Voorzitter der Prov. Commissie, den heer Nieuwenhuizen uit Eindhoven werd door den heer Lührman uit Hooge-Zwaluwe een lezing gehouden over 2De C. J. V. in het N. J. V.« Spreker schetste op zeer duidelyke en interessante wyze de nauwe verbandhouding die er bestaat tusschen de Chr. Jongelingsvereeniging en het Ned. Jongelingsverbond. Na de pauze hield de heer Moens uit Oss een lezing over «Hoe de C. J. V er van binnen uitziet*. Spreker behandelde op een aangename wyze hoe de verschil lende werkzaamheden in de vereenigingen worden behandeld. Na afhop dezer lezing werd door den Voorzitter mededeeling gedaan dat getracht zal worden om zoo mogelyk de afdeeling Waspik uit den ring Heasden te doen uit treden, om dan gezamenlijk met Raams donksveer en HoogeZwaluwe een afzonder lijken ring te vormen. Ook werd nog een en ander besproken £mtrëht het van meerdere af deelingen in deze omgeving, IT?1 zeer Roed mogelyk is, b.v. te Aalburg, Wijk, Veen en Andel, als er maar samenwerking ver kregen kan worden. De Prov. Commissie zegde toe deze gemeenten binnenkort te zu'len bewerken. Hierna werd door den Voorzitter deze vergadering gesloten met dankgebed. Tusschen Elshout en Oudheusden heeft Zaterdagavond een auto-ongeval plaats gehad, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Omstreeks 7 uur kwam een bus van de Hollandsche Buurtspoorwegen waarscbijniyk wegens het breken der stuurstang tegen een boom terecht. De chauffeur werd geheel bekneld, terwjj! de voorruit totaal werd verbrijzeld. Men slaagde er evenwel in hem uit zjjn benarde positie te bevryden, zonder dat de man letsel opliep. Een 4 tal passagiers liepen lichte ver wondingen op, waarvan een dame niet meer kon loopen en naar hare ouders in Heusden moest worden gebracht. Dokter van Gulik was spoedig ter plaatse en verleende geneeskundige hulp. De verdere inzittenden brachten het er met den schrik af. Vrjjdag hadden de zegenvisschers een zeldzamen dag. In ééa trek maakten ze circa 2000 pond witvisch buit. Jammer dat er zxoveel onder de maat waren, zoodat ze die weer moesten laten zwemmen. Maar toch hadden de visschers een aardig buiten kansje. In de vacature die hier ontstaat door het a.s. vertrek van den Eerw. Heer Ds. Huygens is tot consulent benoemd de Eerw. Heer Ds. Van der Vlugt te Drunen. Onze stadgenoote mej. E. Maas is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school te Woudrichem. Groepenwedstryd «V. D.«c, Uitslag 2e ronde: ANDEL'. Als lid van het Landdag-Comité van den Ring Altena van Herv. Joogelings- vereenigingen is gekozen de heer J. F. van Duist alhier. Op Donderdagavond a.s. treedt voor het Comité van Winterlezingen in de vm. openbare school op Prof. Dr. Diepenhorst uit Amsterdam met het onderwerp x Ar beid en Zieleleven«. ALMKERK. Heden Woensdag, nam 6.30 uur, hoopt de vereenigiog voor gezinsverpleging in de zaal Dekker eene vergadering te houden. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Verslag van den Secretaris. 5. Verslag v. d. com. die de boeken v. d. penningm, hebben nagezien. 6. Vaststelling begrooting 1930. 7. Verkiezing 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding v. d. heeren P. L. Koekkoek, G. J. de Viies en J.P. Cornells; en 2 bestuursvac. wegens vertrek v. d. heeren P. Bergmeyer en H. v. Es. 8 Rondvraag en sluiting. J.l. Vrijdagmorgen bad alhier van wege den minst een aanrjjding plaats tusschen twee auto's nameljjk van den heer B. en S. alhier, daar zy beiden be langrijke materieel© schade opliepen konden zy hun weg niet vervolgen. A.s. Vrijdagavond zal alhier in de Consistoriekamer der Geref. Kerk eene vergadering worden gehouden van de Geref. schoolvereenigiDg. Groep I. Cath. de JoodeC. Bax A. DeurloA, de Graag 1—1 0—2 AALST. Mejuffrouw P. Schreuder, onder wijzeres aan de O.L. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Waardenburg. Deze geachte onderwijzeres en uitstekende leerkracht zal noode worden gemist. BRAKED. Op Donderdag 13 Februari werd te Hees by Nijmegen de laatste les ge geven in het sorteeren en verpakken van fruit, welke speciaal voor tuinbouw vakon derwijzers bestemd was en door de Pro- v'nciale Veiling-Commissie voor Gelderland en CUerysel werd opgericht. De heer L. van der Stelt, tuin bouw vak onderwijzer alhier, behaalde met het hoog ste aantal punten een diploma. Tot tijdelijkonderwijzeres aan de openbare lagere school in deze ge- ze gemeente is werkzaam gesteld Mej. K. Bliek uit Vlissingen. BABYLONIëNBROEK. LI. Donderdag des avonds 6.30 uur gaf de firma Erven Wed. J. v. Nelle uit Rotterdam in de Openbare schooi alhier, een filmvoorstelling. Als hoofdfilm werd vertoond, hoe de thee bereid 'moet worden, vanaf dat het zaad in den bodem wordt gelegd, totdat ze geheei bereid en verpakt is. Verder werden nog verschillende andere films ter afwisseling vertoond. De zaal was tot in alle hoeken gevuld. CAPEL'LE. Door de bakkers in deze gemeente is de broodprijs, met ingang van 17 dezer, met 2 ct. per brood (12 ons) verlaagd. Onze vroegere dorpsgenoot P. L, M. Sterrenburg Pzn., onderwijzer aan de Chr. School te Sprang, heeft zyn benoe ming tot onderwijzer by het Chr. Onder wijs te Veenendaal aangenomen. Yoor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de O. L. school in de Kom alhier, hebben zich na herhaalde op roeping nog 3 sollicitanten aangemeld, zoo dat het aantal gegadigden nu 5 bedraagt. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte, ten bate der Zending van den Geref. Zendingsbond in de Oost, heeft f 262,90 opgebracht. Ds. J. Snoek, predikant bjj de Geref. Gemeente aan het Bruggetje, die 6 April a.s. afscheid van zijn gemeente hoopt te nemen, zal Zondag 13 April d.a.v. in zyn nieuwe standplaats, Puttershoek, zyn intree rede houden, na in zyn ambt bevestigd te zyn door Ds. Hoekstra uit Kampen. In de Ned. Herv. Kerk alhier, had j.l. Donderdag, 13 Febr., des avonds 7 uur, onder leiding van Ds. A. v. Willigen de Jaarvergadering plaats van de Ned. Herv. Meisjesvereeniging «Bid en Werkt,* welke viering een uitstekend verloop gehad heeft. Nadat de leider deze bijeenkomst op de gebruikelijke wyze geopend en de leden, begunstigers en afgevaardigden welkom geheeten had, werd met de afwerking van de met zorg samengestelde agenda begon nen. De. gebruikelijke jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteres werden voorgelezen en onder dankzegging goedge keurd. Hierna vergastte de Meisjes vereen, de aanwezigen op een rjjk programma. De verschillende inleidingen, welke met de meeste aandacht gevolgd werden, getuigden van grondige voorbereiding. Ook de voor drachten, alsmede een paar zangnummers, ter afwisseling gegeven, voldeden goed. Afgevaardigden van Meisjasvereenigingen uit de omliggende gemeenten complimen teerden haar zuster-vereeniging en spraken de wensch uit, dat het de iu jaarvergade ricg bijeen zjjnde vereenigiog in de toe komst goed moge gaan. Ongeveer 11 uur was het programma afgewerkt en werd deze bijeenkomst na een slotwoord van den leider, waarin hjj dank bracht aan allen, die tot het wei slagen van dezen avond hadden meege werkt, met dankgebed gesloten. Het muziekgezelschap «Kudsé na Arbeid* houdt a.s. Donderdag zyn jaar vergadering. De agenda vermeld 1. Opening en notulen2. Jaarverslagen 3. Rekening en verantwoording van den penningmeester4. Bestuursverkiezing 5. Rondvraag en sluiting. DUSSEN. J.l. Zaterdagmiddag werd alhier, het lijk van mej G. P., echtgenoote van den heer J. C., door de polite iu beslag genomen, in verband met het feit, dat er vermoedens waren gerezen van vergiftiging door eigen of anderen schuld. Nadat de lijkschouwing door 't gerecht uit 's Bosch had plaats gehad, werd het ljjk des 's avonds omstreeks 8 uur ter aarde besteld. Heden Maandag vond men J. C., echt genoote van de overledene, verdronken liggen in «de Dussen*. Naar wij vernemen laten de overledenen 3 jeugdige kinderen na. A.s. Vrijdagavond hoopt de Geref. Jongelingver. «Eendracht maakt macht* haar jaarfeest te vieren in de Geref. Kerk aÜier. GORINCHEM. Veilingsvereeniging „G. veiling van fruit en groente van Februari. De prijzen waren als volgt. Spruiten 10—17V2 ct., 2e srt. 4i/g- ct.losse id. 23 ct., wortelen 12i/9 kundige hulp van Dr. Mynliefï werd inge roepen, welke ernstige herschenschudding constateerde. De gewonde werd terstond naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Naar wy vernemen, is zijn toestand zeer ernstig. De Zaterdag gehouden voetbalwed strijd door »W. V. V.« en «Sportclub» van de Hoef, eindigde met 5 2 voor eerstgenoemde vereeniging. WIJK. Volgens achterstaande advertentie, zal er een dageiykschen Autobusdient op Eindhoven geopend worden, hetgeen onge twijfeld zeer ten gerieve zal zyn van de uit deze streek in Eindhoven werkzaam zijnde personen. WOUDRICHEM. Io den ouderdom van 76 jaren overleed te Klaaswaal de heer L. W. Varossieau, die gedurende 38 jaren (1882 1920) alhier de betrekking vervulde van Hoofd der le Openbare School. De heer D. Zevenbergen, waar nemend Hoofd der 2e Openbare School alhier, is benoemd tot Hoofd der Openbare School te Zevenhoven. Voor een matig bezette zaal trad Vrijdagavond voor het Comité van Winter lezingen op Ds. I. Voorsteegh van 's Gra- venhage met het onderwerp «Gods werk of der menschen werk*. In een keurige rede zette spreker zyn onderwerp duidelyk uiteen, alsnog aanhangig te maken bij den Officier van Justitie. Roza. Als ik mij niet bedrieg werd de rekening 1927 met algemeene stem men vastgesteld, onder voorwaarde, dat het bedrag van f 1983.75 als dit in de gemeentekas werd gestort, alsnog in deze rekening zou worden verantwoord. Secretaris wilt U dat eens even nazien. Na ingesteld onderzoek verklaart de Secretaris dat dit juist is. Roza. De heeren keurden het dus toen wel goed en thans nu het over hetzelfde feit loopt niet, wij krijgen, hier dus een groote inconsequentie. Roza. Ja het verwonderde ons toen wel erg. v. d. Velden. Deze wijziging hebben Ged. St. zelf aangebracht, is het niet zoo Voorzitter. Voorzitter. Zeker, Ged. St. hebben zelf het bedrag in de rekening gebracht. v. d. Velden. Kijk eens, door v. d. Pol, wordt er op gezinspeeld dat Ged. St.. de Raad van State en de Konin gin, Sluijmers niet schuldig hebben ver klaard. In het Kon. Besl. komt een passage voor dat er slechts sprake is van een fictief te kort, dat wil dus zeggen, dat er geen te kort is en nu staan we voor het vreemde geval, met alle respect voor de hooge autoritei ten, dat het fictieve verdwijnt, en door Ged. St. wordt vastgelegd, dat ér wel degelijk een te kort is geweest, hier door komt de geheele Kon. Beslissing te vervallen. In het eerste begin, heeft Sluijmers getracht, het als een schen king te geven, doch B. en W. hebben het als zoodanig niet willen acceptee ren, met het gevolg dat het nu wel Vergadering van den Raad der gemeen- :LW'JK 7n f,?'erdag 15 F^i^ï^d^ïdt'N^r«e" toch Heer R. J. v. ct., St. remain 14 ct., uien 25 ct.; des v.m. 10 uur. Voorzitter EdelAchtb Doveren. Secretaris (waarnemend) W. Bouman. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, met het formuliergebed. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering en deze worden q daarna onveranderd vastgesteld. e j.l Ingekomen stukken: Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot wijziging der gemeen- tebegrooting '29. Bericht van Ged. St. dat zij hunne beslissing inzake de gemeentebegroo- I dng 71/2 kroten 2—4 ct., brederoden 6—7 ct.; j 1930 verdagen, bellefleurs 6-9 ct.2e srt. 4 ct; cam-Adres van Jac. Vos met verzoek hem pagnezoet 11 ct; Haagsche bellefleurs ieen stukje bouwgrond a. d. Molendijk 6—7y2 ct, sterappelen 10y2 ct; Adams-!10 erfpacht af te staan, voor het bou- appelen 14 ct. goudreinetten 15-20wen vao ef° kolenschuur en hem te el. 2e srt. 4-7 ct; aardappelen 3 ct.i vens ontheffing te verkenen van een kampervenen 6-8 ct; Engelsche belle- fleurs 613 ct.; witlof 10i/2 ct.; paradijs appelen 6i/210 ct; gele goudreinetten 919 ct.; idem extra 27 ct.; hollaars 1014 ct.zoete Aagjes 7i/28 ct.; W. stellen voor het gevraagde te ver kenen en het stukje grond in erfpacht af te staan voor het tijdvak van 30 jaar tegen een canon van f 2.50 per oulemansappelen 6y2 ct; 2e srt. 4 ct. [aa/f en hem tevens de gevraagde ont- spruitkoppen 2-2y2 ct; alles per K.G. heiimë van de bepaling der bouwveror- Rammenas f 0.50selderie t2.00; prei fl.— 14.00; knolselderie f2.00—f2.50; per 100 bos. Roode kool f5.00110.00; 2e srt f 3.boerenkool f 1.40f2.20; kleine groentjes fl.00f2.50; savoye kooi f 3.00f 6.andijvie fl.45 f 1,60knolrapen fl.00f2.00; pijtjes- kooi f4.50f5.00; gek kool f 12.00; al les per 100 stuks. RAAMSDONKSVEER. Het 27ste jaarfeest vao den C.N.W. Bond slaagde heel best. Da feestredenaar Ds. Kupéri van Oudenbosch hield een schit terende rede over»Ons dierbaar bezit, n.l. Gods getuigenis*. Voordrachten, samenspraken en tractatie wisselden elkander af. Het lid T. Spuybroek, ontving een «gouden* insigne wegens 25 jarig getrouw lidmaatschap. De heeren A. Pols en P. Verduijn, die eveneens 25 jaar lid zyn, kon, daar zy door bizondere omstandig heden afwezig waren dit insigne niet uitgereikt worden. SLEEUWIJK. De heer P. Huisman, Hoofd der Chr, school alhier, zal met 1 Mei a. s. met pensioen gaan. SPRANG. Ter gelegenheid van haar 25 jarig bestaan zal hedenavond voor de Ned. Herv. Jongelingsvereeniging op G.G. «Timotheus* optreden Ds. Ph. J. Vreugdenhil uit Gorcum. Op plechtige wyze werd aan de navolgende personen uit Sprang het mobili- satiekruis uitgereikt J. Ruiter, G. S. Both, J. J. Vos, G, Boer, J. D. Moiegraaf en J. A. v. d. Schans. (WERKENDAM. In de vergadering van Hervormden in den Biesbosch, zijn tot leden der Com missie van bijstand (Maande). Godsdienst oefening) herkozen de heeren H. H. M. J. de Jager en H. Kant, terwyl in de vacature D. Gussinklo werd gekozen de heer C. J. Duinhouwer Fzo., die allen huu benoeming hebben aangenomen. Voor den dienstplicht lichting 4931, zyn 35 personen ingeschreven. De gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de Herv. Chr. School bracht op f 51,87B. Ia de maand Januari zyn ter secre tarie ter keuring aangegeven 66 varkens en 24 runderen. Schipper N., zich bevindende in den Biesbosch, werd zoodanig door een lier van zyn schip getroffen, dat genees- deuing te verkenen. Dit voorstel wordt aangenomen. Verslag van de Ned. Bond voor de bescherming van Zuigelingen, wordt ter inzage gelegd. Nota van aanmerkingen op de gem.- begrooting 1930 en op de begrooting der Ebbe. Waar de aanmerkingen slechts van administratieven aard zijn, wordt B. en W. machtiging verkend aan de gemaakte opmerkingen te ge- moet te komen. De heer Bouman zegt, dat hij meent dat er het bedrag van f 1983.75 ook in voorkomt, spr. verklaart tegen dit bedrag te zijn. Voorzitter. Om af te voeren? Dit bedrag moet er volgens Ged. St. juist at. dit College wil het in de rekening 1927 verantwoord zien. v. d. Velden. Ged. St. hebben dit heel goed gezien, dit is immers door den raad ook zoo besloten. Goedkeuring door Ged. St. van de rekening 1928 van het G.E.B. en de Ebbe op de cijfers als door den raad vastgesteld. Ged. St. schrijven, dat de rekening 1927 op andere cijfers behoort te wor maar door blijven gaan, je weet zelf niet wat je doet. Ik weet niet wat ik er van denken moet, dat raadsleden die hier zitten, om het gemeentebelang te dienen, dat als Ged. St. het bedrag willen verantwoorden, die raadsleden nog zeggen, wij doen het niet. Bouman. Ged. St. moeten het bedrag vanzelf verantwoorden als Sluijmers dat aanbiedt en de raad neemt het aan. v. d. Velden. Als het een geschenk is mogen wij het zoo niet eens ver antwoorden. Als ik iets krijg dat ik niet als ontvangst mag boeken, mag ik het ook niet als uitgaaf doen. Als Ged. St. niet overtuigd waren, dat hij betalen moet, zouden zij het ook niet verantwoorden. Het feit komt nu voor altijd vast te staan, dat Sluijmers, het bedrag heeft achtergehouden, was dat niet zoo dan zouden Ged. St. het be drag niet op deze manier verantwoord hebben. Voorzitter. Zoo is het. Bouman. Als Sluijmers het niet had aangeboden wat dan? Voorzitter. Dan zou de zaak anders hebben geloopen. v. d. Velden. Dan zouden wij het wel langs gerechtelijken weg hebben gekre gen en daarvoor was hij bang en daar om heeft hij getracht het als een ge schenk te geven, doch B. en W. wilden het als zoodanig niet aannemen. v. Helden. Als Ged. St. er niet mede accoord gegaan waren, hadden zij het als een schenking kunnen blijven be schouwen, doch nu wordt het anders, nu wordt het een verplichte storting. v. d. Velden. Nu mag men op alle manieren trachten, nog iets v. zijn eer te redden, doch dit is onmogelijk, dit is alleen mogelijk voor de enkelen die hem aanhangen. Hij is gelijk aan Na poleon. De Secretaris heeft altijd ge streeft naar eer en macht, de weg daartoe is voor goed voor hem afgebro ken. Het is met hem als met Napoleon, die, eenzaam op het eiland St. Helena zijn laatste levensdagen moest slijten. Ook de Secretaris heeft zijn eer ver loren en zijn macht is gebroken, er zijn slechts enkelen, die hem bewust of onbewust nog steunen. Een huis vriend is er voor gespannen, om hem te huldigen, en dat zoo iemand, dat doet kan ik "begrijpen, dat evenwel onzen geachten predikant daaraan medewerkt, worden vastgesteld, als voorloopig door zoüiets begrijp ik niet, ik had verwacht, den raad was geschied, omdat het be- drag van f 1983.75 door den heer Sluij mers gestort, alsnog in deze rekening moet worden gebracht. Aangezien aan inkomstenbelasting wegens verkeerde berekening in de re- kenning 1927, een bedrag v. f 1000 te veel is verantwoord, wordt het eind cijfers deze rekening slechts veranderd met 983.75, zoodat het batig slot wordt f5459.44 den gewonen dienst betreffen de. Als gevolg van de vaststelling dezer cijters moet de begrooting 1929 wor den gewijzigd. B. en W. hebben hier voor een concept opgemaakt met een memorie van toelichting, in welke me morie wordt vastgelegd, dat de heer Sluijmers het bedrag gedwongen heeft gestort en het College van Ged. St., dit bedrag in de rekening 1927 wil verantwoord zien. De Voorzitter stelt voor dit besluit goed te keuren. De heeren Bouman en v. d. Pol verklaren tegen het bedrag van 11983.75 te zijn. De heer G. v. d. Pol zegt, dat door den Hoogen Raad is uitgemaakt, dat de heer Sluijmers het bedrag niet schul dig is, wat hij naderhand zelf vrijwillig heeft gedaan staat er buiten. Als de raad 'en de Voorzitter eerlijk zijn, ne men zij het bedrag niet aan. v. Loon. De heeren v. d. Pol, en Bou man zijn er dus nog niet van overtuigd, dat hij betalen toet. v. d. Pol. Zeker niet, wij vinden daar voor steun in het besluit van Ged. St. en den Hoogen Raad. v. Loon. Dan stel ik voor, de zaak dat zoo iemand, zich eerst eens bij B. en W. op de hoogte zou hebben ge steld wat of 'Sluijmers nu eigenlijk ge daan heeft. v. d. Pol. Dat zijn zaken, waar wij" buiten staan, zijn vrienden moeten zelf weten wat zij doen, men moet den do mme er buiten laten. v. d. Velden. Wat ik zeg, mag ik ge rust zeggen, ik zeg niets ten nadeele van den predikant. v. d. Pol. Wat de predikant heeft gedaan, zal hij wel bewust hebben ge daan. v. d. Velden. Daar ga ik niet op in, ik zeg alleen, hoe dat ik zou hebben gedaan en ik had verwacht dat ook de predikant zich eerst op de hoogte zou hebben gesteld. Nu wekt men den schijn, dat de geheele gemeente met den Secretaris sympathiseert en het zijn slechts enkelingen. Bij 90 pCt. der be volking heeft Sluijmers afgedaan. Hij heeft op den bovensten sport van de ladder v. eer en macht gestaan en men heeft hem heel voorzichtig op den on dersten sport geplaatst. Mans. Voor dat de predikant zoo iemand gaat huldigen, had hij eerst beter inlichtingen bij het gemeentebe stuur kunnen vragen, lederen Zondag wordt de wet des heeren voorgelezen, „gij zult niet stelen". Het is duidelijk gebleken, dat de Secretaris zich aan geld van de gemeente heeft vergrepen. Gaat men zulke menschen huldigen, dan kan men het 8ste gebod gerust schrap* pen. (Slot volgt.) 2—0 2—0 2—0 Bruine eieren fó.30 per 100 stuks. 4. Rekening van den Penningmeester, v. d. Pol. Ja, dat hebben wij toen verkeerd gedaan.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2