KEIM-MALMGRÉ - DRESDEN Het Onderzoek der Geheime Groeikracht. D AMR UB RIEK. WIJNEN LIKEUREN GEDISTILLEERD OPGERICHT 1816. TELEF. No. 8. Alle bestellingen voor het Land van Heosdeu en Altena, en de Langstraat worden FRANC O-H UI S geleterd. .r boekjaar 1929 zou willen brengen. Met algemeene stemmen hecht de raad goed keuring aan dit voorstel. Voorstel van B. en W. tot onbewoon baarverklaring der woning van wijlen de Wed. M. Treffers in de Heistraat. Naar aanleiding van de mededeeling van weth. v. d. Velden, dat A. Tref- efrs van de woning een schuurtje wil maken, wordt het voorstel van B. en W. ingetrokken en zal de Gezondheids- commisssie worden bericht, dat de wo ning van bestemming is veranderd. Verzoek van den onderwijzer 1. A. Butler om eervol ontslag met ingang van 16 Maart e.k. Met algemeene stem men wordt dit ontslag eervol verleend. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de O. L. school te Wijk vacature I. A. Butler. B. en W. bevelen ter benoeming aan den hr. H. A. Wolters onderwijzer aan dezelfde school. De Inspecteur op het L. O. heeft bericht, dat hij tegen deze benoe ming geen bezwaar heeft. Met alge meene stemmen wordt de heer Wolters hierop benoemd. Benoeming van eeen lid van het Bur gerlijk Armbestuur, wegens periodieke aftreding van den heer W. v. Wijk. B. en W. bevelen ter benoeming aan de heeren W. v. Wijk en W. Laker- veld Met algemeene stemmen wordt de heer W. v. Wijk herbenoemd. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Lager On derwijs, wegens periodieke aftreding v. den heer T. A. Smookers. Met algemee ne stemmen wordt de heer T. A. Smoo kers herbenoemd. Continuatie der tijdelijke benoeming van den administrateur en monteur van het Electriciteitsbedrijf met 1 jaar. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. dit punt willen terugnemen. In een volgende vergadering zullen zij dan met een ander voorstel komen. Wethouder Roza vraagt of er nu te vens niet aan vastgeknoopt kan worden om weder een electriciteitscommissie te benoemen. Spr. meent dat deze Com missie ter bestudeering van verschil lende aangelegenheden het electriciteits bedrijf betreffende nuttig werk kan ver richten. Als B. en W. hierover het gevoelen van den raad kennen, kunnen zij in een volgende vergadering ook in dezen zin met een voorstel komen. De raad is van oordeel dat B. en W. het beste met het bedrijf op de hoogte zijn, dat aan dit College dus goed een en ander kan worden overgelaten. Aanbieding verslag van den corres pondent der arbeidsbemiddeling over 1929. Uit het verslag, dat ter inzage wordt gelegd, blijkt, dat de werkloosheid in het afgeloopen jaar, tot een minimum is beperkt gebleven. Mededeeling van processenverbaal v. Kasopneming bij den gemeenteontvan ger en administrateur van het G.E.B. over het 4e kwartaal 1929. Alles bleek in' behoorlijke orde te zijn, terwijl in del gemeentekas was een bedrag van f 18 500.16. In de kas van den admini strateur bevond zich een bedrag van f2665.01, ook dit bleek in orde. De Voorzitter zegt dat B. en W. nog een mededeeling zoudens willen doen in een besloten vergadering, naar aanleiding van een schrijven van Ged. St. Op grond, dat hetgeen waarover het schrijven loopt, ook in besloten vergadering is behandeld!. De heeren Bouman en v. d. Pol verklaren zich er voor, alles zooveel mogelijk in het openbaar te behandelen. Wethouder Roza zegt, dat op zijn voorstel, B. en W. het schrijven in be sloten vergadering willen behandelen. Het gaat over de kwestie van aanstel ling van nieuw personeel, in verband Een Gewaagde Proef. Drie heeren op middelbaren leeftjjd ver klaarden zich bereid, de proef te ondergaan en lieten gedurende eenige weken de helft van hun hoofd behandelen, terwijl de andere helft van hun hoofdhuid geen toepassing onderging. Het doel van deze behandeling was vast te stellen, of het preparaat, dat natuurlijke haarcellen bevat (haarbcuwstofïen) op de groeikracht een daadwerkelijken invloed heeft. Het onderzoek werd verricht door Dr. Ment berger een bekend Berljjnsch medi cus onder toezicht van Notaris Goltz te Berlyn. Het haar van de drie personen werd voor het begin der proefneming geheel kort geknipt en in het midden werd een scheiding geschoren, zoodat het verschil met het oog op eventueele vereeniging van Veen en Wijk. Van geheimdoening is geen sprake, als de leden niet over deze kwestie gaan uitweiden, heeft spr. er niet het minste bezwaar tegen, ze in een openbare vergadering te bespre ken. De heer v. Helden meent dat als B. en W. van oordeel zijn, dat het beter is, het schrijven in een besloten vergadering te bespreken dan moet dit gebeuren. De heer Bouman verklaart zich na de toelichting van weth. Roza er ook wei mede te kunnen vereenigen, dat het schrijven in een geheime vergade ring wordt behandeld. De Voorzitter sluit hierop de open bare vergadering, waarop de raad over gaat in geheime zitting. MMNHARDT's ZenuwTabletten75 ot LaveerTabletten60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten. Redakteur H. J. L. BÉNEEER, Eerkstraat 105 WOUDRICHEM. Men word verzocht alle korrespondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Onze Oplossingswedstrijd. PROBLEEM No. 9. Oplossiüg Wit: 32-28,31—26,26X17,36-31, Zwart: 23X21,18X27,12X21, 27X36, 47-41, 43-39, 50—45, 45X1,1X16. 36X47, 34X32, 47X29, 16X7. PROBLEEM Mo. 10. Oplossing Wit31—26, 37—32, 34—30, 43—39, Zwart.22X31, 28X37, 25X34, 34X32, 35—30, 48—43, 26X8,44X2, 50X39. 24X35, 37X39,12X3,35X44. Van beide problemen ontving ik de op lossingen van de heren A. Egas te Wer kendam Joh. Pellekaan te Almkerk A, K. Deurloo te Heusden A. J. van Bergeyk te Rotterdam Caih. de Joode te Meeuwen en C. Bax te Heesbeen. En hiermede is onze jaarliksche oplos- singswedstryd weer ten einde. Niet alje deelnemers behaalden ditmaal het maksi mam puntental. Volgens mjjn notitie werd het maksimura aantal (20) punten behaald door de heeren C. Bax te Heesbeen A. K. Deurloo te HeusdenCath. de Joode te Meeuwen. Waar twee pryzen beschikbaar zjjn ge steld, willen wy, nu slechts drie oplossers alle problemen vermochten op te lossen, daar een derde prjjs aan toe voegen. Door loting werd dan de volgende volgorde aan gewezen le prys Catb. de Joode te Meeuwen. 2e prys C. Bax te Heesbeen. 3 e prijs A. K. Deurloo te Heusden. De heer de Joode ontvangt«De Dam- spelerc van C. H. Broekkampde heer Bax ontvangt«Voor het Dambordc van J. de Haas en Battefeldde heer Deurloo tusschen het behandelde en niet behandelde gedeelte duidelijk zichtbaar was. Reeds na 2 weken kon men by alle drie persooen het verschil in groei, dikte en lengte der haren tusschen het behandelde en het onbehandelde gedeelte met het bloote oog zien, terwijl het microscopisch onderzoek na een langer voortgezette be handeling aantoonde geen van de per sonen had by het begin normalen haargroei dat de haren, die waren behandeld, geen luchtledige plekken meer vertoonden en duideljjk zichtbaar sterker en normaler wer den. In het korte bestek van dit verhaal kan het uitvoerig rapport slechts in groote trekken worden weergegeven. Het middel dat voor deze proefneming gebezigd werd, was het bekende Silvikrin Haarwater, bereid volgens het gepattenteerde procédé van Dr. Wedner, uit puur Silvikrin en alcohol. Het pure Silvikriu wordt verkregen uit gezuiverd levend menschenhaar, hetwelk volgens het procédé van Dr. Weidner wordt opgelost en waarin de haarcellen worden geïsoleerd. Menschenhaar bevat de stoffen ontvangt«Studies en Analyses* deel I, van Springer en de Jongb. Den prijswinnaars onze gelukwenschen met het behaalde sukses. Mochten zy soms in het bezit zyn van het genoemde boek, dan kunnen zy by omgaand bericht een ander boek van geljjke waarde ontvangen. In bovenstaande stand wint Wit door 4237 35X24 (gedw., want op 3519 volgt 27-21, 37—31, enz.). 37—31 26X37 28—23 37X30 23X1 24X42 47X38 36X47 1—34 47X40 45X3 Openbare vergadering van den Gemeente raad van POEDEROIJEN op Donder dag 13 Februari 1930. Tegenwoordig alle leden.. VoorzitterEdelachtb. Heer S. van Da len, burgemeester. Na opening worden de notnlen der vo rige vergadering zonder op of aanmerkin gen goedgekeurd. Ingekomen is een aanbeveling ter be noeming van een lid van bet College van Provisoren van de instelling van wel dadigheid «Het Manhuisfonds*. Aanbevo len worden de heeren J. N. G. Hasselman en A. Hasselman te Poederoyen. De heer J. N. G. Hasselman wordt met algemeene stemmen benoemd. Ter tafel komt voorts een circulaire van den Heer Commisaris der Koningin in Gel derland, gericht aan den Burgemeester, handelende over de rupsenplaag en de scha de door den bastaard satynvlinder aan den landbouw toegebracht. Aanbevolen worden krachtige maatregelen tot bsstryding en bet vaststellen eener varodering. De voorzitter stelt voor tot het vaststel len dier verordening over te gaan, waar toe met algemeene stemmen wordt beslo ten. De bepaling luidt aldus Alle eigenaren, huurders of gebruikers van gronden in deze gemeente zyn ver plicht voor den 15den Maart van ieder jaar de rupsennesten uit de vruchtboomen, hagen of struikgewas op die gronden staan de, te doen uithalen en verbranden. Wan neer in den loop van den zomer rupsen verschynen in de vruchtboomen, hagen of struikgewas, moeten deze terstond door de personen, genoemd in dit artikel, wor den verwyderd. Overtreding te straffen met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste f 25. Nog stelt de voorzitter voor te voldoen aan een verzoek der ysclub te Aalst, tot het maken van eenige bepalingen in de Politieverordening, voor de veiligheid en orde op ijsbanen. 0 jk daartoe wordt met algemeene stem men besloten en vastgesteld een artikel voor de Politieverordening luidende als volgt«Het is verboden a. ijsbanen be stemt voor schaatsenrijden te beschadigen, of te verontreinigen b. met sleden of an dere voertuigen gebruik te maken van voor schaatsenrijders bestemde ysbanen, wanneer in dezelfde richting een sledebaan ligt c. planken, palen of andere voorwerpen ten behoeve der veiligheid door of vanwe ge bet openbaar gezag of een ysclub op het ys geplaatst, te beschadigen, te ver plaatsen of weg te nemend. het afge zette terrein voor een hardrydery of an- Zwavelalbumosen, Cystine en Tryptophaan, die de verzwakte haarwortels voor den groei noodig hebben. By meer gevorderden haaruitval en by kale plekken, kaalhoofdigheid enz. is het gebruik van het pure Silvikrin aan te be velen. Voor de haarverzorging, ter bevordering van den haargroei, alsmede ter voorkoming van storingen in de haarvormende weefsels dienen Silvikrin-Haarwater en Silvikrin Shampoon, die beiden zooals gezegd, het pure Silvikrin bevatten. De met Silvikrin bereikte resultaten hebben groot opzien in de medische wereld gebaard en de uitvinding is als oplossing van het haargroeiprobleem gekenmerkt. Door deze proefneming is het bewjjs ge leverd, dat een begin van haarverlies door dagelyksche toepassing van Silvikrin-Haar water kan worden gekeerd. De uitslag van deze proefneming is in het geheel niet verrassend. Dagelyks ontvangen wy dankbetuigingen der ysfeest te betreden, of te beryden, wanneer mea daartoe niet door of vanwe ge de rechthebbende is gemachtigd of niet voorzien is van een toegangsbewijs e. dat schaatsenrijders, die elkaar tegenkomen, anders dan rechts uitwijken en die een ander van achterop voorbij wil rijden an ders dan links voorbjj rjjdtf. kramen, tenten, tafels of banken op of langs de ijsbanen te plaatsen of geplaatst te houden zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders. Vervolgens wordt vastgesteld het kohier der hondenbelasting voor het dienstjaar 1930 Dan is aan de orde de begrootiDg van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1930. Deze wordt na be handeling der posten vastgesteld met een bedrag van f 36123,33 voor den Gewonen Dienst en f 3000.voor den Kapitaaldienst, De heer van der Sluis merkt nog op, dat de woningen, verhuurd aan de Hoofden van Scholen den laatsten tijd veel uitgaven hebben gevorderd en dat het billjjk was als de hnur verhoogd werd, Spreker meent dat al eerder hiervan sprake is geweest. De heer van Oojjen zegt dat vroeger is besloten de huur niet te verhoogen, maar nu ook de woning te Poederoyen weer zóó groote uitgaven heeft gevorderd, voelt hjj ook wel voor verhooging der huur. De Voorzitter zegt dat de bewoners het niet kunnen helpen, als de gemeente mis schien eens te weing aan die woningen liet doen, en nu voor groote kosten kwam te staan. Bovendien zyn het woningen, waarvoor men geen hoogere huur dan f200 per jaar kan bedingen, zonder de risico te loopen dat de woningen verlaten worden en dan heeft de gemeente niets. De heer v. d. Sluis meent dat men een zeker percentage van het salaris der onder wijzers kan nemen. Als wy nu eens 10% namen. De voorzitter merkt op, dat hy meent, als men er een ambtswoning van maakt, dat men tot 15 kan gaan, maar dat is veel te veel. Hy wil echter deze zaak nog wel eens overdenken en stelt voor een een volgende vergadering daarop terug te komen en geen overhaast besluit te nemen. Aldus wordt besloten. De heer ten Hagen vraagt nog eenige inlichtingen over de aanlegplaatst te Poede- roojjen en de pacht, welke deze tegen woordig opbrengt. De vergadering wordt daarop gesloten. VERSLAG van de op 14 Februari 1930, in het café van A. Bakker te Neder- hemert gehouden jaarvergadering van de Afdeeling Nederhemert der Gel- dersche Eiermijn. Aanwezig 32 leden. Na opening door den voorzitter werd de vergadering verder geleid door den secretaris dier afdeeling. Na voorlezing der notulen van de vorige ledenvergadering, worden deze onveranderd goedgekeurd. Jaarverslag. De afd. Nederhemert telde iu het begin van 1929 33 leden, welk getal in den loop van dat jaar aaogroeide tot 61, het geen op het oogenblik is gestegen tot 72, In het jaar 1929 bedroeg de eieren- omzet 272.947, waaronder 218.729 wit, 36 546 bruin, 15.377 hen, 2.229 eend en eenige bebroeide (geschouwde uit de broedmachine) In totaal hebben ze op gebracht f 16.968.46. De gemiddelde prys van wit was f 6.18, bruin f 6.75, hen f 5.60, eend f 4 72. Door elkaar is de gemiddelde prys geweest f 6 21. Door gezamenlijke bestellingen met de zustervereeenigingen in den Bommelerwaard, is door deze afdeeling 84 pakken turf- strooisel besteld en ontvangen tegen den prys van f 1.90 per pak. De verpakker H. van Beek (het vorige jaar door het afd. bestuur met goedvinden van het dag. bestuur aangenomen) heeft zyn taak naar behooren vervuldhierover kwam dan ook geen enkele klacht by het afd. bestuur in, zoodat genoemd bestuur met goedvinden van het dag. bestaur der Geld. Eiermyn, hem wederom voor dit jaar aanstelde. Hierna volgde verkiezing bestuurslid, van gebruikers en de geweldige vlucht, die Silvikrin heeft genomen is het bewys, dat het preparaat zyn belofte gestand doet. Kort geleden bezocht ons een dame, die na een ziekte geheel kaal was geworden en een pruik moest dragen. Door vol hardende toepassing van Silvikrin begonnen de haarwortels weder haren voort te bren gen, die in het begin weliswaar fijn waren, doch na korten tjjd sterk en krachtig werden. Na enkele maanden had de dame haar vol haar terug. Meo moet zich in den toestand van de dame verplaatsen, om te kunnen bestffen, tot welke ma'e haar enthousiaste dankbetuiging ging. Over de hier behandelde vinding van Dr. Weidner is een interessant boekje ver schenen. hetwelk ook waardevolle raad gevingen over haarverzorgingen bevat. Doctoren zeggen, dat, wanneer de adviezen van dit boekje zouden worden opgevolgd, men veel minder personen met kale hoofden en achterlyken haargroei zou zieo. Dit boekje getiteld «Ons Hoofdhaar* zenden wy aan belangstellenden gratis en franco tezamen met een monster van Silvikrin. daar de secretaris volgens rooster periodiek aftrad. Er werden 32 stemmen uitge bracht, waarvan 23 op J. Kant, 3 blanco, 1 op G. Slegh, 1 op M. Vop, 1 op D. v. Oa|jen, 1 op J. W. v. Genderen, 1 op F. Remmerde en 1 op M. de Putter, zoo dat de heer J. Kant wederom is herkozen. Daarna volgde de gratis verloting, waar voor ieder die lid was in 1929, een lot was verstrekt. Voor deze verloting waren een vyftal pryzen beschikbaar. De geluk kige winnaars waren de houders der na volgende loten lot no. 47, le prys, droog- voederbaklot no. 34, 2e prys, droog- voederbaklot no. 37, 3e prys, drink- emmer lot no. 4, 4e prijs, creolinespuit lot no. 39, 5e prys, creolinespuit. Aangez'en de ligging der gemeente aan beide zjjdeo der Maas is, en er zoowel aan Noord- als aan Zuidzijde leden der afd. wonen, waardoor de ophaler extra kosten krijgt doordat hy van het overzetveer ge bruik moet maker, meende het afd. be stuur hem hierin ten goede te moeten komen, doch daar de kas der afd. dit niet toelaat, werd door bet bestuur voorgesteld hem in plaats van 13 cent per 100 14 cent per 100 uit te keeren, waarover het oordeel der vergadering werd gevraagd. Na enkele bespreking werd dit goedgevonden. Als een verrassing werd vóór bet voor lezen van bet jaarverslag, aan ieder een vyftal sigaren beschikbaar gesteld, die het juiste of het dichtst erbjj raadde, hoeveel eieren over het geheele jaar geleverd wa ren, hoeveel zy totaal opgebracht hadden, hoeveel de hoogste wekelyksche levering en hoeveel de laagste was. De sigaren vielen ten deel aan D. v. Oojjen, 272.000 eieren over het geheele jaar G. Slegb, f 17.500 totale opbrengstC. Haasakker, 9900 hoogste wek. leveringJac. Smits, 1750 laagste wek. levering. Daar niemand van de rondvraag gebruik maakte, werd de vergadering gesloten. Door het afd. bestuur werden de leden er nog aan herinnerd, dat zy hunne eieren schoon moesten hebben, wanneer de ver pakker ze komt afhalen, daar deze geen vuile eieren in ontvangst mag nemen, aan gezien deze op de veiling ook geweigerd worden. Mogen de leden hiervoor goed zorgen, opdat de afd. Nederhemeit op de veiling een goeden naam krjjge. Van iedere afdeeling worden de eieren afzonderlyk geveild. Voorjaarskeuring van Sprin «stieren. De Provinciale Commissie voor de onder steuning van Rjjkswege van de veefokkerij in Noordbrabant heeft bepaald, dat het onderzoek van Springstieren voor de maand Maart 1930 zai plaats hebben als volgt: te Almkerk op 14 Maart, nam. 21/,, uur te Zevenbergen op 17 Maart, voorm. 9 uur te Fijnaart op 17 Maart, 's middags 12 uur te Steenbergen op 17 Maart, nam. 3 uur te Waalwijk, op 18 Maart, voorm. 9 uur te Haarsteeg op 18 Maart, voorm. 11% uur; te Genderen op 18 Maart, nam. 2y2 uur. PLAGEN IN HET NABIJE OOSTEN. Naar uit Mtan in Transjordanië wordt gemeld, neemt de sinds eenige weken heer- schende sprinkhanenplaag voortdurend in omvang toe. Io de laatste tien dagen is alleen in het gemelde district reeds een 60 ton groote massa sprinkhanen verzameld en vernietigd. Men vreest dat het geheele te veld staande gewas verloren is. Op het oogenblik heerscht er in Palesti na een felle koude. Het autoverkeer tus« schen Beyroet en Damaskus is Wegens den zwaren sneeuwval gestaakt. Ia verschei dene deelen van het land ligt de sneeuw meer dan een halven meter hoog. Schrijf 008 D°g heden en gebruik onder staande bon. Aan Laboratorium Silvikrin Schlekade 104, Rotterdam. Als lezer van het «Nieuwsblad van Heusden* verzoek ik U, my zooals in Uw advertentie aangeboden, gratis en franco te zenden 1. Het boekje «Ons Hoofdhaar* 2. Een monster Silvikin-Shampoon 3. Een monster Silvikrin-Haarwater 4. Beoordeelingen van Doctoren Naam Straat Plaats707 Indien Uw adres op den bon niet duidelyk leesbaar is, schryf het dan s.v.p. nog eens op een afzonderlyk stuk papier. Beide in open envelop ver- J zenden en met 1% ets. frankeeren. f Knip dezen bon direct uit, morgen vindt U de krant niet meer terug. Uitstel is veelal afstel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6