BÈZOEKT I DE Plaatselijk Nieuws Buitenland Ingezonden. Marktbericht Advertentiën. ievraagd BE01DEIEEEÏÏ die vah>27 FEBRUARI toi 5 MAART^uiordtgehouden. vervalscht. De wissel was verzonden uit een klein plaatsje in Frankrijk. In den loop van het onderzoek is aan het licht gekomen, dat in totaal zeven valsche postwissels hier te lande werden uitbetaald. De dienst der Fran- sche posterijen ontdekte de vervalschin- gen, toen de postwissels uit Nederland terug waren ontvangen. De Fransche politie stelde de zaak in handen van den procureur-generaal te 's Gravenha- ge, deze stelde zich in verbinding met den officier van justitie, die het verdere onderzoek aan de Haagsche recherche opdroeg. Er wordt vermoedt dat een Fransche postbeambte bij de fraude is betrokken, daar het is vast komen te staan, dat van een origineelen stempel is gebruik ge maakt op het kantoor van afzending. De chauffeur, die te Delft den Franschman terecht heeft gewezen, wordt thans voor getuigenverklaringen door de politie gezocht. Het signalement van den Franschman luidt: leeftijd 40 a 45 jaar, donker ui terlijk, niet groot, middelmatig postuur, gekleed in donkere overjas en zwarten stijven hoed. Groep II G#r. JonkerAnt. Slaymers 11, Ant. FittersAbr. Sluymers 20. Hierin heeft Gsrrit Jonker met 5 punten de leiding, gevolgd door Abr. Slaymers met 4 punten. Op Zaterdag 1 Maart a.s., des namiddags 7 uur, zal de Ryvereeniging »Het Land van Heusden en Altenac een openbare vergaderiog houden in het lokaal van Kramer te Oenderen. In deze vergadering zal als spreker op treden de heer VaB der Meer, Opperwacht meester der veldartillerie te Tilburg. De spreker die een jarenlange ervaring bezit aangaande de praktyk van ryden en dres suur, en bovendien in de theorie zeer goed thuis is, zal dan beschouwingen geven omtrent allerlei dingen die voor de leden der ryvereeniging, voor de liefhebbers en fokkers van paarden, en voor allen, die belang stellen in het paard, zeer interessant zyn, terwyl een groote hoeveelheid licht beelden het gesprokene zal verduidelijken. De ry vereenigiug, die het vorig jaar een zeer goed geslaagde feestavond gaf, waar by de belangstelling verre de verwachting overtrof, hoopt thans wederom op een HEUSDEN. Zondagmiddag j.l. nam Ds. J. H. Huijgens afscheid van zijn gemeente. Het groote kerkgebouw was geheel met belangstellenden gevuld, waaron der zeer velen uit de omliggende plaat sen waar zijn Eerwaarde jaren ach tereen preekbeurten vervulde. Na de gebruikelijke kerkdienst, waar toe Ds. Huijgens voor deze gelegen heid Efeze 2 vers 19 en 20 als tekst gekozen had, sprak de scheidende leer- aar den Consulent toe en bracht ver der dank aan kerkbesturen en verdere personen ten dienste der kerk, die hem gedurende zijn verblijf in Heusden in zijn ambt hadden bijgestaan. Vervol gens voor alle vriendschap tijdens zijn verblijf in Heusden van ingezetenen en velen buiten de plaats, ondervonden. Hierop nam de ouderling, de heer Zonneveld het woord en bedankte in ontroerende woorden den predikant en diens Echtgenoote vooral hetgeen zij gedurende 9i/2 in Heusden hadden ver richt. Spreker schetste in het kort de gebeurtenissen onder den voorgang, van zijn Eerwaarde en den dikwijls moeilijken arbeid welke zoo op bui tengewone wijze door laatstgenoemden werd ter hand genomen. Staande werd op verzoek van den heer Zonneveld door de gemeente den Leeraar toege zongen Ps. 121:4. Nog werden woorden van dank en waardeering gebracht door de predi kanten Ds. v. d. Horst uit Denderen, Ds. Kuiper uit Dussen en Consulent Ds. v. d. Vlugt uit Drunen waarbij wel tot uiting kwam hoezeer het werk van Ds. Huijgens ook in Ring, Classis en Evangelisatiewerk in Noord-Br. en Limburg werd gewaardeerd en wiens Verstrek ook daar wordt gevoeld. Noode ziet vooral de gemeente Heus den dezen geachten predikant vertrek ken in wien de Herv. gemeente van heusden, Oudheusden en Herpt een vriendelijk, nauwgezet ambtsvoorganger en de gemeente van Heusden een zeer geacht, hooggeplaast ingezetene ver liest. Door B. en W. van Heusden is de electrische installatie met bijlevering der benoodigde armaturen ten behoeve van het Stadhuis, gegund aan de firma J. v. Laarhoven Electro Technisch in stallatie bureau, Markt 91 Heusden. Tot onderwijzeres aan de »St. Jo- anneschook te Amsterdam is benoemd, mej. E, L. Maas alhier. Groepenwedstryd Damclub V. D. Gepasseerde Maandag kwam het tot de volgende uitslagen Groep I C. de Joode wint van A, Deurloo, A. de Graag wint van Catb, de Joode. Door zyn verlies tegen de Graag, die echter buiten mededinging medespeelt, heeft Cath. de Joode de leiding aan voornoemde moeten afstaan. Er valt dus nog weinig te zeggen wie de prys in de wacht zal sleepen. De stand na de 3a ronde is gesp. gew. rem, verl. pnt. A. de Graag 2 2 4 Cath. de Joode 3 1113 C. de Joode 2 1—12 C. Bax 2—2 2 A. Deurloo 3 1 2 1 volle zaal. Buiten leden en donateurs met hun da hebben alle belangstellenden toegang tegen een opzettelijk laag gesteld inleggeld. Wy verwijzen verder naar de in dit blad voorkomende advertentie. Zooals wy reeds in ons vorig num mer vermeldden, zal het electriciteitsbedryf Donderdagavond om 7 uur op het Stadhuis offlciëel in gebruik worden gesteld en zal na deze plechtigheid met ODze beide musiek- gezelschappen een rondgang door de ge meente worden gemaakt. In den optocht zullen verschillende transparante worden meegedragen, terwyl iedereen die van een lampion is voorzien, er by kan aansluiten. Hat Stadhuis zal van 27 Ftbruari tot 5 Maart met schijnwerpers worden verlicht, terwyl verschillende winkeliers in hunne étalages lichtreclames aanbrengen. Het geheel belooft heel aardig te worden. Heusden wil weer eens de aandacht op zijo winkels vestigen en de omgeving laten zien, dat men niet naar elders behoeft te gaan, om zyn inkoopen te doen, doch dat men daarvoor ook heel goed in Heusden terecht kan. ADMKERR. Tot bestuursleden van -de Chr. Schoolvereen. alhier, werden herkozen de heeren J. Verschoor en H. D. v. d. Meijlen terwyl in de plaats van den heer v d. Wiel werd gekozen de heer A. de Graaf. J.l. Donderdagavond gaf de Chr. Gem. Zangvereen, »Halielujha«, directeur de heer Christ, voor een stampvolle zaal alhier, een in alle opzichten goede geslaagde uitvoering. Het was dan ook te hooren dat de Directie van bovengenoemde vereen., tegenwoordig in goede handen is, en wy willen dan ook hopen dat zy ons spoe dig weer verrassen zal op zoo'n avond, Alles liep in de beste orde af. ANDED. Voor een matig bezette zaal trad als laatste spreker dezen winter voor het comité van Winterlezingen alhier op, Prof. Dr. Diepenhorst uit Amsterdam, met het onderwerp »Arbeid eu Zieletevenc. De uitslag van den alhier gehouden schietwedstrijd, door de afd. van den Vry- willigen Landstorm is als volgt le pr. A. Tankens 2e pr. H. Vogelaar 3a pr. H. Tankens; 4e pr. J. Versteeg; 5a pr. G. Schouten 6s pr. L. Vogelaar 7e pr. P. Versteeg, Een zoontje van den voerman J. van Noorloos geraakte onder deze gemeente met kar en paard te water. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. BABYLONIëNBROEK. Als bijzonderheid kan worden ge meld, dat by den veehandelaar M. H. alhier een schaap niet minder dan 4 levende jongen ter wereld bracht. 1.1. Zaterdag gaf de Zaogvereen. ^Volharding* alhier haar aangekondigde uitvoering. De voorzitter, dhr. Prinsen, opende met een kort woord, waarop ver schillende zangnummers werden ten gehoore gebracht, welke alle met een daverend applaus werden beloond. Na de pauze werd een kluchtspel opgevoerd n.l. »Papageno< in 4 bedryven, hetwelk de lachspieren nog fiink in beweging bracht. Ook dit werd met een daverend applaus beloond. Aan 't einde dankte de voorzitter voor de flinke opkomst en het prettig samenzijn. Wy roepen »Volharding« een spoedig weerzien toe. Nog zy gemeld dat er een schildery werd verloot, waarvan de opbrengst ten bate kwam aan een ziek lid der vereeniging. Da gelukkige winnaar was de heer W. O. v. d. Beek alhier. BRAKED. De voorjaarskeuring voor spring aderen zullen voor wat deze gemeente be treft, worden gehouden op Vrjjdag 28 Maart 1930 te Druten, Wamel, Dreumel, Heerewaarden, Kerkdriel, Ammerzoden, Nederhemert en Zuilichem, op uren vari earer.de van vm. 8 tot nm. 4 uur en op 29 Maart 1930 te Zalt-Bommel vm. 8 uur en te Herwjjoen vm. 11 uur. Op de kiezerslijst 1930/31 voor deze gemeente komen voor de namen van 816 kiezers voor de Provinciale Staten en 876 voor den Gemeenteraad. Da Gemeenteraad vergaderde op Zaterdag des voorm. 11 uur. Tegenwoordig 6 leden. Voorzitterde EdelAchtb. Heer S. van Dalen, Burgemeester. Da notulen der vorige vergadering worden na leziog vastgesteld. Ingekomen is een besluit van Gedepu teerde Staten houdende bericht van out- vangst van het raadsbesluit tot wijziging der instructie van den gemeente-geneesheer. Besluit van Gedep. Staten houdende vaststelling der gemeenterekening over 1928 in ontvangst op f 34569,31 in uitgaaf op f 36714,42, het nadeelig slot op f2145,11 alles wat den gewonen dienst betreft en de Kapitaaldienst in ontvangst op f 6065.in uitgaaf op'f 4575.—, het batig saldo op f1490. Verzoek van A. van Dalen om eene ver- lofslocaliteit geopend te mogen hebben op algemeene erkende Christelijke Feestdagen (geen Zondagen Wordt na eenige bespreking afwijzend beschikt. Verzoek van J. Gouda, onderwijzer aan e O. L. School alhier om hem in verband met zyne benoeming te Amsterdam, eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Mei of zooveel eerder als in de vacature is voorzien. Ingekomen is voorts een aan den Burge meester gerichte circulaire van den heer Commissaris der Koningin in Gelderland, waarin wordt aangedrongen op het nemen van maatregelen ter bestrijding van rupsen- plaag (bastaard-satyavlinder.) De Voorzitter zegt dat hjj wenscht voor te stellen eene verordening te dezer zake in het leven te roepen luidende als volgt »Art. 1. Alle eigenaren, huurders of gebruikers van gronden in deze gemeente zyn verplicht vóór den 15 Maart van ieder jaar de rupsennesten uit de vruchtboomen, hagen of struikgewas op die gronden staande, te doen uithalen en verbranden. Wanneer in den loop van den zomer rupsen ver schijnen in vruchtboomen, hagen of struik gewas, moeten deze terstond door de per sonen, genoemd in dit artikel, worden ver wyderd. Art. 2, Overtreding van een der be palingen van artikel 1, zal, voor zoover daartegen niet is voorzien by een wet, een algemeene maatregel van bestuur of pro vinciale verordening, worden gestraft met een geldboete van ten hoogste 125.of een hechtenis van ten hoogste zes dagen. Vastgesteld wordt vervolgens het kohier der hondenbelasting voor het jaar 1930. Een voorstel van dsn wethouder Klop, om eene bepaling te maken, waarby het verboden is dat personen beneden 18 jaar in een danslokaal vertoeven zonder geleide, wordt na eenige bespreking aangehouden tot een volgende vergadering. CAPEL'LE. - Het muziekgezelschap Kunst na Atbsidc hield j.l. Donderdagavond, in het repetitielokaal in de kom alhier, zyn jaar vergadering, onder leiding van den heer J. Michaël. Nadat de Voorzitter de vergadering ge opend en de aanwezigen welkom geheeten had, werden de notulen der vorige verga dering na voorlezing goedgekeurd en vast gesteld. Hierna bracht de Secretaris, de heer J. Kraak, een keurig verzorgd jaar verslag uit, waaruit bleek, dat het gezel schap met genoegen op het afgeloopen jaar kan terugzien. Nadat de penningmeester, de heer E. Colet, zyn Gaancieel verslag had uitgebracht, werd de rekening en ver antwoording door een commissie nagezien. Hierby bleek, dat de boeken en bescheiden in orde waren en de kas sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Michaël, E. Colet en C. de Rooy werden herkozen. De vergadering werd met een slotwoord van den Voorzitter gesloten. In verband met de inwerking treden der Ziektewet op 1 Maart a.s., is een Badryfsvereeniging voor ziekengeld verzeke ring in de schoenindustrie opgericht. Door de Chr. Fabrieksarbeidersbond werden tot leden van den Bedrjjfsraad, welke met de uitvoering der wet belast is, benoemd de heeren A, Stapelkamp te 's Gravenhage en Jac.' Vos alhier. By Min. beschikking is aan den heer J. Hoegnagel, der lichting 1930, alhier, voor één jaar vrijstelling verleend, wegeDS kostwinnerschap. Naar men ons mededeeld is in de vorige week gehouden vergadering van de landbouwvereeniging SprangCapelle* e.a in verband met de plannen tot het bouwen van een pakhuis. Besloten werd de ver eeniging om te zetten in een Coöperatieve. De j.l. Zaterdag gehouden verkoop van grond van de bermen der wegen in de gemeente heeft f25.opgebracht. De Meisjes vereen, a.d. Loonschendyk houdt a.s. Woensdagavond in de Chr. School aldaar, haar jaarvergadering. Na afhan deling der huishoudelijke zaken, zal de avond verder in gezellig samen zyn worden doorgebracht. Waarschijnlijk tengevolge van het spelen met lucifers door kinderen, is Zondag middag een hooischelf, toebehoorende aan G. v. B., afgebrand. Op uitnoodiging van de Ned. Herv, Jongelingsvereeniging »Emmanuëlc zal a.s. Donderdagavond in de Ned. Herv. Kerk alhier, als spreker optreden Ds. A. Meyers uit Hoogeveen. NEDERHEMERT. De Zang vereeniging alhier, hield Maandagavond, onder de bekwame leiding van haren Directeur den WelEd. Heer W. Knoop voor een gevulde zaal een welge slaagde uitvoering. De zangnummers werden zeer goed uit gevoerd, wyl het tooneelstukje niets te wenschen overliet. POEDEROIJEN. Op de kiezerslijst dezer gemeente, dienst 19301931, komen voordenamen van 574 kiezers voor de Tweede Kamer, 572 voor de Provinciale Staten en 564 voor den Gemeenteraad. RIJSWIJK. De Gemengde Zangvereeniging »De Lofstem* alhier is voornemens op Zaterdag avond a.s. in de O. L. School een uitvoe ring te geven. Medewerking hieraan zullen verleenen het Kinderkoor »Het Rozenknopje* alhier en de Tooneelvereeniging uit B.-broek. SPRANG. J.l. Donderdagavond werd, onder leiding van de heer C. B. Timmermans, door de Ned. Herv. Knapenvereeniging vSamuëk haar 16-jarig bestaan op feeste lijke wyze herdacht. De leden gaven alle blyk van een goede voorbereiding. Om circa 12 uur keerde zoowel leden als ouders voldaan huiswaarts. Door de bakkers is de prys van het brood met 2 cent per brood verlaagd. Da Jongelingsvereeniging op G.G. »Timotheus< alhier, hoopt Donderdag 6 Maart e.k. haar 31 jarig bestaan op feeste lijke wyze te herdenken. Door den 5-jarigen J. B. werd by het spelen een grooten spijker, welke by in zyn mond had doorgeslikt. Gelukkig heeft zulks tot op heden voor dit knaapje geen nadeelige gevolgen gehad. handel. Vooral goede kwaliteit slachvee zeer gezocht. In vette varkens, drachtige zeugen, biggen en loopers handel goed. Aan belangstellenden wordt bij deze mede gedeeld, dat Vrijdag 21 Febr. de jeugdige leden van vDorcas II* het genoegen moch ten smaken 35 pakken en pakjes uit te reiken aan hunne behoeftige dorpsgenooten. Het getal der genaaide goederen was 166. Ten geschenke ontvangen 25 st. aldus uitgedeeld 191 stuks. Hadden wy een mooie collectie aan goe deren by elkaar, toch hadden wy gaarne sommige pakjes nog iets grooter gemaakt. De blydschap waarmede enkele pakken ontvangen werden, bewjjst hoe groot de behoefte is. Met hartelijken dank aan allen, die Dorcas lie gesteund hebben, zoowel leden als begunstigers, met Heilbede, Wijk, Febr. 1930. HET BESTUUR. BREDA, 24 Febr. Op de markt van heden waren aangevoerd 282 stuks vee, t.w. 75 stuks hoornvee, ^77 varkens, 130 biggen en 0 schaap. De volgende prjjzen werden besteed Kalf vaarzen f 250f 315 Kalfkoeien f f Pinken f 80-—f120 Drachtige Zeugen f140—f170 Loopers f 35f 40 Biggen f 22f 28 Fokstieren f f Graskalveren f f Per pond geslacht lekw, 2e kw. 3e kw. Vette vaarzen 50—54 46—48 4245 Vette koeien 46—50 40—44 34-38 Vette stieren 46—49 43—45 Per K.G. levend gewicht Vette varkens 76—78 74—75 Vette zeugen 66 —69 Vette kalveren 7080 Handel: In vet en drachtig vee goede SNEEUWLAWINE EN VLOEDGOLF IN ITALIË Een lawine heeft eenige landhuizen van Bolonga bedolven. Gevreesd word, dat ver scheidene personen zyn omgekomen. Volgens een nader bericht werden van onder de sneeuwlawine reeds 8 dooden te voorschyn gehaald en geïdentificeerd. Vjjf gewonden werden gered. Nog 12 perso nen werden gered. Nog 12 personen worden vermist. Een groote hoeveelheid vee bevindt zich in gevaar. Het reddings werk wordt met man en macht voortge zet. Uit Catanzaro wordt gemeld, dat een hevige vloedgolf de stad is binnengedrongen en overal de een paniek heeft veroorzaakt. De benedenstad werd geheel overstroomd en aan de omiiggende landeryen werd groote schade toegebracht. Fascistische militie is gemobiliseerd om het reddeings- werk ter hank te nemen. ROOFOVERVAL0OP EEN RIJDEN DEN TREIN. Naar de Berlijnsche Montagepost uit Breslau meldt, is Zondagavond tegen half acht op de lijn Knadrein-Bauerwitz een roofoverval gepleegd op een per sonentrein. Toen de trein uit het stati on Reinschdorf vertrok, drongen plot seling 2 mannen, die gemaskerd wa ren, in een bagagewagen, waar zij 6 portefeuilles met een totaal waarde van 1600 mark bemachtigden: 2 K.M. bui ten het station sprongen zij van den in volle vaart rijdende trein. Het ge lukte den machinist den trein tot staan te brengen. De achtervolging der da ders werd onmiddellijk begonnen, doch bleef zonder resultaat, in den loop van den nacht vonden ambtenaren naast de rails 2 portefeuilles met ongeveer 150 mark. De conducteur, dien de bandie ten met revolvers bedreigd en in be dwang gehouden hadden, kreeg een ze nuwinstorting en kon niet worden ge hoord. MEDICUS VERONGELUKT. Een jeugdig medicus uit Clermont- Ferrand, dr. Farges, werd Vrijdag met grooten spoed ontboden naar het nabij gelegen dorp Manzat, waar een fabri kant levensgevaarlijk gewond was. Bij een autoverhuurder huurde dr. Farges een auto, de verhuurder zou hem zelf naar Manzat brengen. Tengevolge van de duisternis geraakte de auto echter van den weg af en kwam in een naast den weg gelegen diepte terecht. Deide inzittenden werden gedood en met moei te konden de lijken uit de overblijfse len van den vernielden auto worden ge haald. Tengevolge van het uitblijven van medische hulp bezweek de fabrikant korten tijd later aan zijn verwondingen. RUZIE OM EEN~SCHAT. Op een Turksch eiland bij Konstan- tinopel hebben twee arbeiders een vondst gedaan van groote waarde, ook in historisch opzicht. Zij vonden name lijk in den tuin van een oud Grieksch klooster drie groote aarden kruiken, die gevuld waren met oude goütlstukken uit den tijd der Grieksche heerschappij, watraan in 1453 een einde kwam, toen de Turken het Byzantijnsche rijk ten val brachten. De beide arbeiders ge raakten bij het verdeelen van de vondst in twist en riepen de politie te hulp. Deze nam het gevondene in beslag en deed het toekomen aan een museum. De schat zou, naar verluidt, ettelijke millioenen drachmen waard Zijn. REEDS 26 VROUWEN GEEXECU- TEERD. Een moordenares is te Florence (Azï- zona) ter dood gebracht. Zij is de 26ste vrouw, die in de Vereenigde Staten de doodstraf heeft ondergaan. BURGERVADER0 AFGEZET. De burgemeester van Neustadt a.d. Bosse is afgezet, omdat hij zonder toe stemming van den gemeenteraad de stad voor zichzelf borg had laten blij ven, en een vervalschte borgstelling had afgegeven. De stad lijdt een schade van 10.000 mark. ^Voor de deelneming, ons beWmd bij het overlijden van onz<rgeliefde Moeder, Behuwd- en Grobtoioeder, W1LHELMÏTU VAN DRUNEN, Wed. van G/\an Herwijnen, betuigen wij onzeh^artelijken dank. Uit aller na^ Johs van Herwijten. Juliessen, Februari 4930. van alle rass^a^le qualiteit, zware eieren t^keüjksche levering. Adres No. 26 Bureau van dit Blad. Heusdens Lichtweek,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2