Plaatselijk Nieuws Da man, een inwoner van Ede, was aan vankelijk onvindbaar, doch werd spoedig door Ae politie opgespoord. Hij is per auto naar Bennekom gebracht en aldaar met mej. Boerwinkel geconfronteerd. Het meisje heeft hem erkend en is tij dens de confrontatie flauwgevallen. De verdachte ontkent iets met deze zaak uitstaande te hebben. By hem thuis is een grjjs pak in beslag genomen, dat nog nader door dr. Heeselink onderzocht zal worden. Toen H. werd weggevoerd, nam de be volking een dreigende houdiog aan en de politie heeft groote moeite gehad, hem te gen het publiek te beschermen. De menigte is verbitterd. Uit Ede wordt nog aan het Hbl. gemeld Zaterdagavond 9 uur op straat overal groepen menscheu. Het is al algemeen bekend. Onze politie heeft iemand gearresteerd, Jan Hoek, los arbeider te Ede, gehuwd, ééa kind. Vóór het politiebureau in het donker,' staat een menigte die steeds aangroeit. Onze menechen zijn van nature ordelyk en kalm, maar nu is de stemming dreigend. Ik deel niets mee, vóór het parket geweest is.« Weg inspecteur Hulsman. In de wachtkamer vertelt men meer. We hebban systematisch allen die in aan merking kwamen onderzocht en mejuffrouw Boerwinkel met hen geconfronteerd. J. Hoek eerst niet, omdat het persoons-signalement niet klopte. Toen kwamen we tóch op hem. Hij was Vrydag en Zaterdag thuis geweest, had zich niet in de bosschen ver scholen. Wij wachtten, tot hy uit zijn woning kwam en namer. hem toen in de auto mee naar juffrouw Boerwinkel. Is hy het Zy was doodelyk verschrikt, maar zei Ja, hy is het. De rechercheur Visser nam hem den hoed af en vroeg nog eens is hy het Ja, klonk het weer. Hat meisje dreigde te vallen, Men moest haar ondersteunen. Buiten was er een massa volk. Met groote moeite, telkens met zyn browning dreigend, kon een der veldwachters ruimte maken, waarby hy toch nog een paar schrammen opliep. Toen men reeds in de aulo zat, dreigde men nog, maar de chauffeur Hu- mck gaf vol gas. Heeft iemand van da politie byzonder aandeel in het succes Nee, wy hebben allen hard gewerkt dag en nacht, en zullen samen de premie deeien, Hoe is de verdachte Koud en cynisch, hy ontkent alles. Inspecteur Huisman heeft succes. Komt u even binnen, zegt hy. Hij zal maar niet op het parket wachten. Zyn mededeelingen bevestigen het vorige. Het verleden van den vermoedelyken dader. Hoek is enkele jaren geleden wegens aanranding veroordeeld. De kleeren zijn in beslag genomen voor bloedonderzoek. Verdachte is 3 Januari 1895 te Dwin- geloo geboren. De inspecteur verzoekt allen, die op den tyd der misdaad in de buurt van de spoor baan EdeWolfheze iets hebben opgemerkt, dat van den man kan zijn, dit aao te geven. Op straat bevonden zich Zaterdagavond laat nog steeds groepjes belangstellenden ondanks de koude. Enkelen betreuren het, dat de geeselstraf is afgeschaft. Het onderzoek naar bet door den gear resteerden J. H. opgegeven alibi is Zondag met kracht voortgezet. De politie werd hierin bijgestaan door den majoor van den Rijksveldwacht Devree. Voorts is een bul letin verspreid, voorzien van de foto van den vermoedelijken dader J. Hoek. Ieder die inlichtingen kan verschaffen, die kunnen bijdragen tot de opheldering van deze moord zaak, wordt verzocht zich by de politie autoriteiten te willen melden. De aangehoudene is Zondag verscheidene malen aan een langdurig verhoor onder worpen. Toen wy Zondagmiddag om drie uur informeerden, deelde men ons mede, dat H. hardnekkig bljjft ontkennen. HEUSDEN. De trekking der verloting, uitge schreven door de Biljartvereen. »D.O.S,« alhier, zal plaats hebben in het Wapen van Amsterdam (H. van Strien) op Maan dag 10 Maart a.s. des 's avonds 8.30 uur. Zie advertentie. Naar we vernemen heeft de heer P. Maasen alhier zijo benoeming als lid van den Gemeenteraad alhier aangenomen. De heer Maasen is in de plaats gekomen van Mr. Ruitinga wiens werkkring ver plaatst is naar Dokkum (Fr.) Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Februari 1930 Ingelegd f 14944.80. Terugbetaald f 13420.98, Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10524. Voor de Piuimveevereeniging H. en O. zyn op de Geld. Eierveiiing geveild d.d. 28 Februari 1930. Witte eieren f 4.50 per 100 stuks, Bruine f 5.10 100 Hen f 4.10 100 Eend f 5.25 100 Zondagavond gaf de Dameszang- vereeniging vSursum Cords« voor een welgevulde zaal haar aangekondigde 2de Winteruitvoering. Mej. R. Maas, Voorzitster dezer Vereeni- ging, opende met een hartelijk woord deze uitvoering, waarna de zangnummers zoowel door het geheele als door het klein koor »Sine Nominee op zeer verdienstelijke wyze werden uitgevoerd. Ook no. 7 van het programma Mislukte Feestzang, van 't Kruys, viel zeer in den smaak en werd op verzoek nogmaals her haald. Hierna boodt mej. Hesseimans namens de vereeniging den WelEd. Heer Merkx een bloemstuk aan als erkentelijkheid voor den byzonderen ijver en vriendschap die deze vereeniging van genoemden steeds meer en meer mag ondervinden. De WelEd, Heer Merkx dankte in toe passelijke woorden voor dit fraaie huldeblyb. Na de pauze werd opgevoerd het tooneel- stukje »De Familie Schelvischc van A. J. Raider. Dat de rollen uitstekend verdeeld waren bewees het uitstekend spel van alle dames die aan de opvoering van dit stukje medewerkten. By voorkeur een woord van lof aan de Dames die de rollen vervulden van Mie Schelviscb, Na, de buurvrouw en de dochter Trui die het Jordaans dialect zeer juist weergaven en dit stukje dan ook door hun voortreffelijk spel geheel tot 2yn recht deed komen. Aan het einde volgde dan ook een lang durig applaus. De Voorzitster bedankte hierop een ieder die tot bet welslagen van deze uitvoering hadden medegewerkt, wyl een gezellig bal het verder gedeelte van dezen avond vulde. 10,00. POEDEROIJEN. Toen j.l. Donderdag eenige kin deren, waaronder twee van den heer D. Bok alhier aan het spelen waren, kwam plotseling een der kinderen bij de moe der van den 2-jarigen Jan Bok ver schrikt de boodschap brengen dat ge noemd kind in het water achter het 'huis lag. De moeder, toesnellende, sprong te water en haalde den kleine op het droge. In allerijl werd kunst matige ademhaling toegepast, doch dit mocht helaas niet meer baten. De klei ne bleek reeds overleden te zijn. Dit jammerlijk ongeval wekte veel deelne ming in de gemeente. RIJSWIJK. Het radio-toestel, verloting van Gammeren, is gevallen op No. 6, waar ring is om te komen tot de oprichting eener vereeniging van Convessioneelen. Alleen zij hebben toegang, die boven 18-jaar zijn en dooplid of belijdend lid der Ned. Herv. Kerk alhier. Autobusverkeer in 'tLand van Heusden en Altena De heer Van Campen te Drongelen verzoekt ons opname van onderstaande regelen in ons nummer van heden, aan welk verzoek wij hierbij voldoen. Gaarne laten wij zoowel het „vóór" als „tegen" hooren, opdat een beslissing worde ge nomen, waarmede het belang van de streek het meest is gediend. Waar in het Land van Heusden en Altena de fruitteelt geregeld toeneemt en een gedeelte van het landbouwbedrijf reeds in tuinbouwbedrijf wordt omgezet, en te verwachten is, dat dit in de naaste toekomst meer en meer zal toenemen, j gezien dat door heeren tuinbouwleeraren van de gelukkige bezitter was K. van het tuinbouwbedrijf wordt aanbevolen Vugt te Almkerk. De Weleerwaarde heer Ds. Ben ders alhier zal gedurende eenigen tijd en verschillenden cursussen volgen in het tuinbouwbedrijf, dan zal ook gezocht moeten worden naar een goed afzetge- Zindelijk Spaarzaam Gemakkelijk Voordeelig geen godsdienstoefeningen kunnen lei-1 bied, waar men voor zijn geteelde vruch- iden aangezien hij naar het ziekenhuis is overgebracht, waar hij vermoedelijk een operatie zal moeten ondergaan. We hopen, dat Ds. Denders spoedig in ge zondheid weder alhier mag terugkeeren. SLEEUW1JK. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Openb. school te de Werken is aan gesteld de heer Olfers uit Gorinchem. Bij de gehouden inschrijving voor de levering van aardappelen voor het garnizoen te Gorinchem gedurende het 'tijdvak 1 April tot en met 31 Mei a.s. was laagste inschrijver A. van der Gie- zen alhier voor zandaardappelen fl.45 en kleiaardappelen f 1.47 per H.L. SPRANG. J.l. Zaterdagavond werd door de heer A. C. Fijan de bazar ten bate der zending op gebruikelijke wijze geslo ten. Voor het dienend personeel zijn het drukke avonden geweest. Zaterdag avond was het zoo druk dat de politie om gedrang te voorkomen den toegang moest afsluiten, zoodat vele van een be zoek moesten afzien. Later was het min der druk en werden na sluiting de nog overgebleven goederen bij opbod verkocht. WOUDRJCHEM. Door de Oranjevereeniging tw'ijk A. zal op Vrijdagavond a.s in in ten een behoorlijken prijs kan bedingen Wanneer een streek te veel is afgelegen, zooals het Land van Heusden en Altena, dan kan een dergelijke teelt nooit ren- deeren, wanneer daar niet een behoorlijk verkeer plaats vindt en aangezien het autobusverkeer in deze streek aan de orde is, willen wij er beleefd op wijzen, dat het noodzakelijk is, dat de bestaande lijnen 's BoschSleeuwijk, 's Bosch Woudrichem goede verkeerslijnen blij ven. Naast deze bestaande lijnen is het ook zeer gewenscht, dat deze streek verbin ding krijgt met Waalwijk. Van oudsher is Waalwijk met zijn omgeving, ook Kaatsheuvel en Tilburg, een reuzen af zet gebied geweest voor de kleihon derden mudden aardappels met vroege aardappels wordt steeds begonnen gaan daarheen, en wij hebben zorg te dragen, dat zoo'n afzet gebied niet ver- mindere, maar steeds toeneemt. Waalwijk beschikt over uitstekend onderwijs, waar verschillende ouders hunne kinderen uit deze streek heen zenden, waar dat onderwijs met succes wordt gevolgd en bovendien weinig kos ten met zich meebrengt. Waalwijk beschikt over een zuigelingen bureau, waar ook menigeen heengaat, en een autobusverkeer wel welkom vindt. Waalwijk heeft zijn bekende groote jaar markten, die ook druk worden bezocht. Waalwijk heeft het aangewezen station voor een groot gedeelte dezer streek. het gymnastieklokaal der le Openbare j Waalwijk heeft autobuslijnen en een CAPELLE. De koleohandelaar M. geraakte met zyn \rachauto in de sloot. Met e9n kraan wagen van De G. uit Waalwjjk werd de auto weder op den weg gebracht. Met eenige materieele schade liep dit ongeval betrekkelyk goed af. DUSSEN. Als een bijzonderheid dient te worden gemeld dat een geit van den heer P. D. alhier, in ééa jaar 9 jongen ter wereld bracht. 's GRAVENMOER. Vorige week hield de Weleerw. heer Ds. J. Snoey in de Geref. Kerk alhier, in gecombineerde vergadering voor de Jongelings- en Meisjesvereenigingeo een rede over Petrus, hetwelk door spreker keurig werd uiteengezet en door de toehoorders met aandacht werd gevolgd. Tot gemeente-veld wachter alhier is benoemd de heer T. de Bie, welke tyde- Ijjk was aangesteld. Op Dinsdag 11 Maart a.s. zal bet Fanfarecorps »Euterpe« in de zaal van den heer M. J. de Geus alhier eene uitvoering geven. Aan het op Hemelvaartsdag 29 Mei a.s. alhier te houden Concours zullen 18 vereenigingen deelnemen, te samen uit makende ruim 600 zangers, zangeressen en muzikanten. GORINCHEM. Veiling van 28 Februari 1930. Spruiten 1423 ct-, 2e srt. 58 ct., Uien 44y2 ct-i Wortelen 2 ct., Kroten il/24 ct,, Veldsla 14yg ct., Benderzoat 5 ct., Engelsche bellefleurs 10 ct., Spruit- koppen 33yg ct., Spinazie 37 ct., Belle fleurs 1618 ct., 2e srt. 4 8 ct., Adams appelen 1516 ct., Goudreinetten 1620 ct., 2e srt. 57 ct,, Jasappelen 9yg ct. Alles per K.G. Selderie f 2,003,50, Prei f 1,00 5,00, Radjjs f 4,50 per 100 bos. Savoys school een bioscoopavond worden ge houden. Mej. H. A. van de Water alhier behaalde aan de Modevak- en hand- 'werkschool te Gorinchem het diploma costuumnaaien en maatknippen. Ds. M. L. Mulder te Voorthuizen heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier. Gedurende het tijdvak 21 tot en [met 27 Februari j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 14 win- terzalmen van f 2.tot f 2.50 per pond en 2 schotjes van fl.en f2.50 per stuk. Besteed werd voor snoek 40 tot 50 cent, brasem 25 tot 30 cent, baars 18 tot 25 cent, voorn 6 tot 13 cent, alver 4 tot 6 cent, alles per pond. Gedurende de maand Februari j.l. werden voor den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 8 koeien, 22 varkens, 4 kal veren en 2 nuchtere kalveren. WERKENDAM. In de j.l. gehouden Ringbestuurs- vergadering van den Ring „Altena" van Hervormde Jongelingsver. werd geko zen tot lid van het Landdag-Comité, de heer P. Holster Bzn. alhier. Vorige week Donderdag vierde de Geref. Jongem. Vereen. „Dient den JTeere" haar 6e jaarfeest onder leiding Van dhr. Jac. G. v. Oord in 't Gebouw v. Chr. Belangen. Het rijk voorziene (programma werd vlot afgewerkt. De verkoop der goederen van de breitent, ten bate van de bibliotheek dezer ver eeniging, bracht op plm. f35. De heer B. B. alhier, geraakte vorige week bekneld tusschen een 5- tons blokijzer. Hij moest zich direct on der dokters handen stellen. De arbeider M. v. O. had dezer (dagen het ongeluk zich met een rijs- ihaak in zijn hand te hakken, met ge volg dat hij zijn werkzaamheden moest staken en geneeskundige hulp werd in geroepen. Naar wij vernemen heeft het on derwijsfonds voor de Binnenscheepvaart te Amsterdam benoemd tot Commissie van huisvesting voor schipperskinderen, de heeren: W. Beukenkamp, Burgemee ster van Werkendam, De Werken c.a. en Sleeuwijk, J. H. Adriaanse en J. v, Herp, hoofden der Chr. scholen alhier, Wl. G. de' Waard, Statenlid, P. van Elze- lingen, J. Verheij, C. F. de Waal en C. v. d. Wiel, alhier. Deze Commissie zal haar werkzaamheden over een groot deel van Noord-Brabant uitstrekken. Vrijdag 7 Maart a.s. des nam. 7 uur zal in de oude school een verga dering worden gehouden onder leiding van Ds. Pop, Ned. Herv. predikant te Gorinchem, met het onderwerp „De tramlijn richtiog 's Bosch en Tilburg, we krijgen door de verbinding met Waal wijk, een mooie lijn Tilburg-Waalwijk- Gorcum-Utrecht reeds vroeger werd deze lijn op kaart gebracht voor een spoorlijn. Mogen we hopen, dat deze lijn voor de betrokken streken tot stand komt, wat zeer in het belang zal zijn, in 't bij zonder voor den handel, wat welvaart brengt. Verder is er ook sprake om de .post te vervoeren met autobussen op de reeds bestaande lijnen. Wat dat aangaat is mij verzocht in 't midden te brengen, dat wanneer wij dit nagaan, dat de post op Waalwijk, waar de verzending 's morgens plaats heeft met trein A. van Waalwijk, naar 's Bosch en Lage-Zwaluwe en de post van aankomst plaats heeft met trein I te Waalwijk uit richting Lage-Zwaluwe, dan is de bestelling van dien aard, dat wij dit een prachtregeling noemen en evenenzoo 's-avonds en niet gaarne zouden zien, dat daar in 't belang van een groot gedeelte dezer streek eenige verandering in werd gebracht en niet aangenomen mag worden, dat de ver zending per autobus daar verbetering in zal brengen, met het oog op mist, gladheid en sneeuw en voor een gedeelte vrij slechte wegen, terwijl het personen vervoer 's morgens zoo heel vroeg geen zin heeft en zoodoende een dure lief hebberij zou kunnen worden. Moge het daar heen geleid worden, dat we in de toekomst goede verkeers lijnen krijgen, goede verbindingen met groote plaatsen, goede afzet gebieden opdat het de bewoners van het Land van Heusden en Altena moge welgaan in alle takken van bestaan. Vergadering van den Raad der gemeen te SPRANG-CAPELLE op Donder dag 27 Februari des n.m. 3 uur. De Burgemeester, met de leden Vos en Timmermans zijn afwezig. Wethouder Middelkoop treedt als Voorzitter op. De notulen der vorige vergadering, worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Verzoek van de bewoners van den Winterdijk te Capelle, om aangesloten te worden aan het electriciteitsnet. spijt, dat B. ,en W. met dit voorstel ko men, vooral omdat het hier niet alleen gaat voor het belang van de bewoners v. dat gedeelte, doch ook met het oog op iet drukke verkeer en de gevaarlijke! lochten die er zijn. De Voorzitter meent, dat als er wer- celijk met het oog op het verkeer, lehoefte blijkt te bestaan aan een be tere verlichting, deze wel op een ande re manier kan worden aangebracht, b.v. (met petroleum onder druk. De heer v. Willigenburg wil even zijn stem motiveeren, hij zal voor het voorstel van B. en W. stemmen, met [het oog op de groote kosten. Spr. is ten allen tijde bereid zijn medewier.i king te verleenen, als electrificatie van dat gedeelte onder gunstiger voorwaar den tot stand kan worden gebracht. (Met op een na algemeene stemmen wordt hierop het voorstel van B. en W, om afwijzend te beschikken aangeno men, alleen de heer Kraak, stemde te gen het voorstel. Bericht van aanneming hunner benoe ming, van de leden van het Burgerlijk Armbestuur en van de Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs. Goedkeuring door Ged. St. van de gemeentebegrooting 1930. Al deze stuk ken worden voor kennisgeving aange nomen. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot aankoop van een stuk je grond achter het raadhuis. Verslag van de Commissie tot We ring van schoolverzuim, idem van de Commissie van Toezicht op het Lager (onderwijs. Worden voor de leden ter inzage gelegd. Van Ged. Staten is terug ontvangen ide verordening op de verplichte aan sluiting bij de waterleiding, het College wenscht zijn standpunt in deze te hand- (haven. B. en W. blijven echter ook op hun standpunt staan, zij meenen dat alleen bij de vaststelling eener nieu- iwe verordening met de bezwaren van Ged. St. kan worden rekening gehou- (den, zij stellen dan ook voor de ver ordening opnieuw in te zenden, met wijziging der datums. De raad 'gaat met dit voorstel ac- coord. Van Ged. St. is verder terug ont vangen de gemeenterekening 1928, met nota van aanmerkingen, waar deze aanmerkingen evenwel slechts van ad ministratieven aard zijn, wordt B. en W opgedragen, deze nota af te werken. De Voorzitter deelt mede dat er thans nog enkele aanvragen zijn, voor het in huur verkrijgen van het voormalig schoolhuis te Sprang, spr. zou deze aan vragen evenwel willen aanhouden tot de behandeling van punt 10, der agenda. Van J. de Nooij te Sprang is een aan vraag ontvangen, om gebruik te mogen maken van een der leegstaande lokalen der school, voor het houden der repe titie van de fanfare. „Sirena" te Capelle. Aangezien dit adres evenwel ongeze geld is, kan het niet in behandeling ko men. Een verzoek van M. Rijken om ont heffing van schoolgeld, wegens ziekte. Wordt aangehouden tot de behandeling van den staat van oninbare posten voor 1929 aan de orde komt. Verzoek van de besturen der Bijz. Lagere scholen, om uitkeering der ver goeding. Wordt aangehouden tot ha> ide vaststelling der gemeenterekening. Benoeming havenmeesters. Deze benoeming geschiedt telkens voor een jaar. Benoemd voor de haven te Labbegat wordt A Gouda, voor de haven te Capelle J. v. d. Linden. Benoeming leden, der Commissie tot wering^ van schoolverzuim. Aftredend! zijn de heeren E. Colet, A. Dees, W. 'M. Dalmaijer, L. P. Oerlemans en A. v. d. Hoeven, die allen worden herbe noemd. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening regelende de heffing loonen voor vee en vleesch. De Voorzitter zegt, dat door den raad der gemeente Waalwijk, wijziging in 'deze verordening is gebracht, omdat daar vaak graskalveren worden geslacht. B. en W. stellen daarom voor, deze ver- ord. ook hier te wijzigen en in over eenstemming te brengen met die van Waalwijk en n.I. te bepalen dat het keurloöh hiervoor f 2.-\ zal bedragen, bij afkeuring 50 ets. en dat onder gras kalveren worden verstaan kalveren van 3 tot 6 maanden oud. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wij ziging besloten. Voorstel van B. en W. tot vaststelling leener verordening op het verwijderen van rupsennesten in de gemeente. Met algemeene stemmen wordt besloten een dergelijke verordening vast te stellen.. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van voorschotten over 1930 toe te ken nen ingevolge art. 103 der L. O. wet 11920 aan de besturen der bijzondere lagere scholen in de gemeente. Met algemeene stemmen wordt be sloten dit voorschot voor de school te Sprang toe te staan tot een bedrag van f 2000.Voor die te Capelle op f1200.— Voorstel van B. en W. tot aankoop De Voorzitter deelt mede dat B. en van een strookje grond aan het Oostein- W. hebben getracht voordeeliger (voorwaarden te verkrijgen. De P.N. VE.M. is daartoe evenwel niet be reid, eerder zouden de kosten hooger moeten zijn, met het oog op de stijging ider koperprijzen. Waar het dus niet gelukt is voordeeliger voorwaarden te? verkrijgen meenen B. en W. dat zij hun voorstel moeten handhaven en dat niet aan het verzoek kan worden vol daan. De heer Kraak zegt, dat het hem de te Sprang ten behoeve van ver- bneeding van den openbaren weg ter plaatse. 'De Voorzitter zegt, dat de weg bij Arn. v. Zeist te smal is voor het tegen woordige verkeer. De gelegenheid wordt thans geboden een strook grond ter lengte van 30 en ter breedte van 2 meter van den eigenaar te koopen tegen het bedrag van f125.om den - Weg daarmede te verbreeden. De heer Sneep merkt op dat de weg PU ROL M Tpand-m trndm- kool f 6,50 10,00, Groentjes f 1,50kerk des Heeren, Pilaar der vastigheid 3,50, Roode kool t 6 50—11,50, Andijvie en waarheid". Het doel dezer vergade f 1,15—1,65, Witte kool f 6,00 Alles per 100 stuks. «—O— f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2