MIJNHARPrS ÜVXgM'n Land- en Tuinbouwwereld Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand. Ingezonden. R echtzaken. .Vergadering' van den Raad der gemeen te WERKENDAM, op Maandag 24 Februari. Alleen de heer de Waard was we gens ziekte afwezig. (Met kennis- geving.) Na de voorlezing en goedkeuring der (notulen deelde de Voorzitter het vol gende mede: De woning van Voeté is onderzocht, doch herstelling is volgens den archi tect niet mogelijk. Het zou weggegooid gield zijn. Bovendien is deze woning geen eigendom der gemeente. Het plaatsen van een lantaarn voor de achterste Steeg aan de zagerij is niet noodig, daar hier slechts 4 wo ningen betreft. Bovendien is de Steeg geheel particulier eigendom. Een vroeger ingekomen verzoek van 1. v. d. Heuvel om aansluiting van* zijn woning aan het riool kan niet in gewilligd Worden, daar de steeg, waar hij woont, ook particulier eigendom is. Ingekomen is een verzoek van J. Muns te Leiden om bij gelegenheid een foto van den Raad te mogen nemen. Dit verzoek wordt toegestaan. Een circulaire van den Commissaris der Koningin in de provincie Noord- Brabant inzake de bestrijding van den Bastaardsatijnvlinder. Daar in deze ge meente weinig boomgaarden zijn, ach ten B. en W. het niet noodig daarvoor een verordening vast te stellen. Niet temin zal een onderzoek worden inge steld in hoeverre eigenaars van boom gaarden zich in deze van hun plicht tot verwijdering der rupsennesten heb ben gekweten. Zoo noodig kan daar na nog een verordening worden vast gesteld. Voorts zijn eenige stukken ingekomen behelzende de goedkeuring van Ged. St. Op vroeger genomen besluiten. Deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Naar aanleiding van een opmerking van Ged. St. bij de begrooting 1930 wordt een vroeger genomen besluit in getrokken en de woning van den heer Timmermans bestemd tot ambtswoning van den gemeente-secretaris tegen een jaarlijksche huur van f340.waarbij gevoegd moet worden het abonne mentsgeld der waterleiding. Inzake een schrijven van den heer Van Hartingsvelt, waarin op spoed wordt aangedrongen met de demping van de Kasloot kan de Voorzitter mede- deeien, dat reeds opdracht is gegeven tot aanbesteding. Ingekomen is een drietal verzoeken, n.l. van den Bond van Bouwvakarbei ders, van de Transportarbeiders en van den Chr. Houtbewerkersbond, om een toeslag op de werldoosheidsuitkeering en wel van 40 cent per dag voor man en vrouw en van 20 cent voor ieder kind. Bovendien vragen zij de mede werking van het Gemeentebestuur om deze gemeente van de 3e in de 2e klasse geplaatst te krijgen. Daar de werkloosheid in deze ge meente slechts gering is, stellen B. en iW. voor om den gevraagden toeslag niet te verleenen. Wel willen zij helpen bevorderen, dat de gemeente in een andere klasse wordt geplaatst. Voor de land- en tuinbouwarbeiders zouden B. en W. een toeslag meer ge motiveerd achten, omdat de uitkeering .voor die personen slechts gering is. De heer Bril zou den gevraagden toe slag wel willen verleenen om de ar beiders aan te sporen zich bij een or ganisatie aan te sluiten. De kostprijs per leerling aan de Openbare school in den Biesbosch heeft over 1928 f 10.82 bedragen. In verband hiermede worden voor de besturen der bijzondere scholen de vol gende voorschotten voor 1930 vastge steld, te betalen in 2 termijnen, n.l. 1 April en 1 November. Hervormde school f3000, Rehobot- school f1400 (int zelf het schoolgeld), U.L.O. school f576. Overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 worden over 1928 aan de besturen der bijzondere scholen de volgende nog te betalen gemeente lijke vergoedingen vastgesteld, dus na aftrek der reeds genoten voorschotten: Hervormde school f875,84. Rehobothschool f 1017,29. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten het perceel, waarin het Regis tratiekantoor gevestigd is, weder voor 5 jaar te verhuren aan den tegenwoordi- gen Ontvanger tegen een huurprijs van f 510 per jaar. Op voorstel van den heer Bril wordt de redactie der over eenkomst eenigszins gewijzigd. De heer J. J. van Oord wordt her benoemd tot lid van het Burgerlijk Arm bestuur. Deze neemt de benoeming aan. Het voorstel van B. en W. tot ont trekking aan den publieken dienst van een gedeelte van de steeg naast het Registratiekantoor is ingetrokken daar deze steeg ook toegang geeft naar het transformatiehuisje en oudtijds een uit gang naar de Werken vormde. Het perceeltje grond achter de wo ning van W. Visser wordt tot weder opzegging verhuurd aan W. Visser te gen een jaarlijksche recognitie van f5. Deze verhuring heeft terugwerkende kracht tot 1 Juni 1921. Naar aanleiding van een adres van de Burgerwacht alhier wordt besloten aan dit instituut over 1930 een subsidie van f60 te verleenen. De heer Bril is te gen deze subsidie, daar hij de BuN gerwacht onnoodig vindt. Goedgekeurd wordt een voorstel van B. en W. tot toekenning van een ver goeding a f400 voor het verwijderen van de voor het verkeer zoo hinder lijke woning, gelegen in de Kade naast het perceel van Katerberg. Het bedrag, beschikbaar gesteld bij raadsbesluit van 23 Mei 1929 voor de vergrooting van de Hervormde school, wordt wegens meerdere werkzaamhe den, enz. verhoogd met f 1818,75. Besloten wordt tot aankoop van een motorbrandspuit met een capaciteit van 900 L. per minuut, voor den prijs van f1995. Het is een spuit op 2 wielen, welke gemakkelijk achter een auto kan worden vastgemaakt en dan spoedig ter ter plaatse van den brand kan gel- bracht worden. B. en W. zullen ook inog overwegen op welke manier de brand weerlieden bij brand het gemakkelijkst gewaarschuwd kunnen worden. Na een wijziging der begrootingen 1929 en 1930 en na een korte rond vraag wordt de vergadering gesloten. De bessenstruiken. De vermenigvuldiging der bessen heeft gewoonlijk plaats door middel van stekken, die by de kruisbes met een »hieltje* ge sneden worden. Men stekt in den herfst of in 't voorjaar, hoewel de eerste tyd te verkiezen is boven den laatste. Het eer ste jaar toch is de ontwikkeling gering, en deze zal bij voorjaarsplanting geringer zyn dan bjj najaarsplanting. In het 2e jaar snijdt men terug. Men kan echter ook een kroon boompje vormen, wat by de kruisbes nog wel het meest in gebruik is, hoewel men heel veel last heeft van wor telscheuten, Deze wortelscheuten zyn voor den struik vorm juist voordeeiig, waarom wy deze verkiezen boven de kroonvorm. Men verkrijgt den kroonvorm der kruisbes ook door enting op Ribes aurea of gele trosjesbes. De vergroeiing gaat echter niet gemakkelijk, waarvoor men het wel doet in een diepen bak. Om een mooien vorm te krygen, bindt men wel een hoepel bin nen in en leidt daar de gesteltakken om- been. Zoo'n komvormige struik dient ech ter nergens toemen mag binnenin ook gerust takken hebben, als ze maar niet te dicht 3taan. Tot dusverre is dè behande ling van aal- en kruisbessen dezelfdenu evenwel komt afwijking. Alleen bjj roode en witte bessen onderscheidt men gestel- takken en vruchthont, bjj de andere niet, De eindtak moet men elk jaar laten ver lengen 's zomers doet men er niets aan, evenals bij vruchtboomen. Heeft men in gesneden, dan ontstaan reeds het tweede jaar tuiltjes, In de eene streek van ons land plant men struiken op 2 Meter in de andere op 1.5 Meter. Daar het eer ste jaar het gewas nog klein is, kan men vry aan tusschenteelt doen. Welk gewas de voorkeur verdient hangt natuurlijk af van eigen behoefte, of, als men voor den handel kweekt, van de vraag in de omgeving. Door het korte insnijden ziet men een sterke ontwikkeling van hout twijgen, die geen vrucht geven. De hoofd zaak bij het snoeien is, dat men de vrucht dicht by de hoofdtakken krygt en het vor men van nieuwe gesteltakken om den vorm te bewaren. By de zwarte aalbes zyn de éénjarige takken het vruchtbaarst. Het 2e jaar is de vruchtbaarheid al verminderd. De vrucht dragen zjj in de oksels van de lange tak ken, later ook aan de zytakken. De hoofd zaak is dus hierbet vormen van ééoja rige takken. Over 't algemeen snjjdt men bjj de zwarte bes weinig in, om het volgend jaar zware takken te krygen. Zware lo ten ontstaan vaak op oud bout. De kruis bes wordt heel weinig gesnoeid. V AALST. Als verdacht van het plegen van niet nader te noemen handelingen met minderjarige kinderen is door Ryks- en Gemeente-politie aangehouden zekere P. v. D. alhier en overgebracht naar Tiet. ALMKERK. Donderdagavond l.l. vierde de Gferef. Jonge). Vereen. aSamuek alhier haar jaarfeest in de consistorie der kerk, onder leiding van den WelEerw. Heer Ds C. J. Hakman. Deze opende de vergadering door het laten zingen van Ps. 6810, las daarna een gedeelte uit Prediker 8, en wees in zjjn openingswoord op de groote waarde van J. V. als oefenschool voor het leven. Hierna bracht de secretaris zjjn jaarver slag uit, waaruit o.a. bleek, dat het leden tal eerst van 35 was gedaald op 20 en nu weer gestegen was tot 31. Het financieel overzicht van den pen ningmeester eindigde met een klein nadee- lig saldo van f 4.68. Toespraken der afgevaardigden van Zus- tervereen. volgden. Van de onderwerpen die behandeld wer den, noemen we»David en Jonathan* door W. Verschoor, vPrincipe en Succes* door K. Buizer en »Het Huisgezin* door M. C. Pouli. De heeren P. van Vuuren, J. Ewjjk 'en M. Vink droegen respectievelijk voor: »De Huwelijksadvertentie*, *Da Nieuwe Mode* en »Des Zangers Vloek*. Een en ander werd afgewisseld door zangstukjes gezongen door de Meisjesver- eenigingen »D.H.I O.B.« en »Het Mosterd zaadje*. In de pauze werd getracteerd. Na gebruikelijk rondvraag sloot de Eere voorzitter dit gezellig samenzyn met gebed. CAPELLE. De heer Jac. Vos heeft zijn be noemingen tot lid van den Bedrijfsi- raad der bedrijfsvereeniging voor zie- kengeldvereeniging in de schoenindus trie en tot lid der controle-commissie van den Bedrijfsraad aangenomen. J.l. Woensdagavond hield de meisjesvereeniging aan den Loonschen- dijk in de Chr. school aldaar onder leiding van de presidente haar jaar vergadering, die een eenigszins feeste lijk karakter droeg. Zang en voordracht wisselden elkaar af, terwijl de gebrui kelijke tractatie niet achterwege bleef. J.l. Donderdagavond, 7 uur, trad in de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse, daartoe uitgenoodigd door de Ned. Herv. Jongelingsver. „Immanuel", als spreker op onze vroegere predikant Ds. A. Meijers uit Hoogeveen. Zeer vele be langstellenden volgden met de meeste [aandacht de gloedvolle rede van den spreker. De biljartclub „Het kalme spel" speelde j.l. Woensdagavond in het café van Mej. de weduwe A. v. d. Haart een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Waalwijksche biljartvereeniging „H.B. K." met den volgenden uitslag: Capelle Waalwijk Spierings, 54 Willemse, 75 Boeser, 31 v. d. Griendt, 75 Rozenbrand, 23 v. Loon, 75 v. Heeswijk, 54 v. Assen, 75 Sprangers, 35 Vissenberg, 75 Mauser, 63 Speekenbrink, 75 J.l. Maandagavond hield de Afd. Capelle van den Chr. Bond van Fa- brieks- en transportarbeiders haar jaar vergadering in het vergaderlokaal in de Nieuwstraat. De Voorzitter, de heer Jac. Vos opent op de gebruikelijke wij ze, heet de aanwezigen welkom en- spreekt vervolgens een openingswoord, waarin hij gewaagt van de vele zege ningen, die de Afd. in het afgeloopen jaar mocht ontvangen. Met een opr wekking om de Chr. beginselen op het terrein van den arbeid uit te dragen verkllaart spreker de vergadering voor igeopend. De notulen der vorige ver gadering werden na voorlezing onver anderd goedgekeurd. Hierna bracht de secretaris, de heer P. Wagemakers, een keurig verzorgd jaarverslag uit, waarin gewezen werd op den belangrijken ar beid in het afgeloopen jaar voor dé leden verricht o.a. de totstandkoming van het Collectief contract in de schoen industrie, het afsluiten van een con-i tract in de steenindustrie en meerdere kleinere acties werden in den breede weergegeven. Ingeschreven werden 56 nieuwe leden, terwijl 14 vergaderingen gehouden werden. Aan het slot van zijn verslag wekte de secretaris de le den op getrouw te blijven aan de ba nier der Chr. vakbeweging. De heer L. Heurter gaf als penningmeester een overzicht van den finatlcieelen toestand der afd. Aan contributie werd ontvan gen ruim f 2800.—, aan werkeloozen uit gekeerd f 1400.Uit deze jaarversla gen bleek, dat de Afd. in gunstigen toestand verkeert. De voorzitter bracht beiden heeren een woord vkn danli voor de keurige jaarverslagen en hun veelomvattenden arbeid in het belang der leden verricht. De aftredende be stuursleden, de heeren Jac. Vos, Wa gemakers, L. Heurter en C. Rosen- brand werden met algemeene stemmen herkozen en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertroüwen hun benoeming aan. Nadat nog eenige ■mededeelingen zijn gedaan, werd be sloten op een nader te bepalen datum in verband met het 10-jarig bestaan; een feestvergadering te houden. Na een slotwoord van den voorzitter werd de ze vergadering met dankgebed gesloten. SPRANG. De heer M.* v. d. Maas alhier, rijksklerk bij de Directie belastingen, (kantoor Waalwijk, wordt met ingang (van( 1 Maart overgeplaatst naaf het kan toor te Amsterdam. In vele vereenigin- gen had hij als bestuurslid zitting, zoo dat zijn heengaan voor deze een groot verlies is. Maandagavond beging het 7-jarig zoontje van zekere K. alhier, de on voorzichtigheid om achter een passee- rende vrachtauto aan te loopen. Toen deze haar vaart vergroote liet hij los en kwam zoo tegen den Straatweg te vallen dat hij in bewusteloozen toestand werd opgenomen en bij de wed. V. werd binnen gedragen. Den ontboden geneesheer verbond de bekomen ver wondingen. SLEEUWIJK. Den heer A. v, d. Giezan alhier, was de laagste inschryner op de Woens dag j.l. gehouden aanbesteding voor de levering van aardappelen voor het Garnizoen et ^orinchem. [WIJK. Op het j.l, Vrydag te 's-Hage ge houden examen, slaagde voor venquèïri- sche* onze vroegere dorpsgenoote Mej. M. A. v. Doveren. By den koopman v. L. alhier ont stond bloedvergiftiging. De hulp van Dr. S. te Veen werd hiervoor ingeroepen. Deze zag den toestand van v. L. ernstig in en adviseerde, dat opneming in het Zie» kenhuis te Utrecht noodzakelyk was. WAALWIJK. Voor het verbouwen van de zaal van den heer J. v. Helvoirt in de Patstraat alhier, onder architectuur van d«n heer Suyers uit Raamsdonksveer, werd ingeschre ven als volgt E. Maas, Waalwyk f 3616 J. Kooien, Waalwyk f 3000 P. A. Kramer, Genderen f 3450 J. v. Laarhoven, Raamsdonksveer f 3288 Gegund aan den laagsten inschrijver. By de aanbesteding van de uitbrei ding van het pakhuis der firma J. Wilde» man en Co. alhier onder arcitecteur der firma Van Ree en Bossaerts werd als volgt ingeschreven Gebr. van Willigenburg, Sprang f 2597 W. van Hees, Waalwyk f 2495 Zw. Treffers en Zo. Waalwyk f 2475 P. Fressen, Drunen f 2435 P. A. Kramer, Genderen f 2397 C. Timmermans, Spraug f 2386 M. Kleingeld, Waalwyk f 2200 Wed. A. Aarts en Zo. Waalwyk f 2136 Gegund aan den laagsten inschryver. ZALTBOMMEL. Veiling van 26 Februari. Kampervenen extra 1415 et. per kilo. Kampervenen 1 910 et. per kilo. Brederode extra 20 ct. per kilo. Brederode 1 1314 ct. per kilo. Wouterlingen I 11 ct. per kilo. Ceulemans 1 11 ct. per kilo. Eisd. Klompk. 1 19 ct. per kilo. Wijnappel I 13 ct. per kilo. Dubb. Benderzoet 17 ct. per kilo. Benderzuur extra 15 ct. per kilo. Benderzuur I 14 ct. per kilo. Rijnzoet extra 10 ct. per kilo. Streepzuur extra 13 ct. per kilo. Zoete Bellefl. extra 14 ct. per kilo. Zoete Bellefl. 1 11 ct. per kilo. Bellefl. zuur prima 29 ct. per kilo. Bellefl. zuur extra 2226 ct. per kilo. Bellefl. zuur I 1117 ct. per kilo. Goudr. prima 41 ct. per kilo. Goudr. extra 2833 ct. per kilo. Goudr. I 22 ct. per kilo. Aanvoer fruit 8700 K.G. Spruiten 1 20 ct. per kilo. Spruiten II 12 ct. per kilo. Boerenkool 1 ct. per stuk. Prei 27 ct. per bos. Knolselderij 2 ct. per stuk. Uien 11/2 ct. per kilo. De heer C. B. W. Meyer (r.-k.) heeft, in verband met zijn vertrek uit de ze gemeente, ontslag gevraagd als lid van den raad. Hy heeft van 4901 af die functie bekleed en had zitting in verschei dene commissies. Zijn opvolger is de heer A. Riebergen. HEUSDEN. Ondertrouwd: J. S. Deurloo, 29 j. en M. L. 0#erweel, 26 j. Getrouwd: P. W. Boeren, 30 j. en W. v. de Wiel, 25 j. Overleden: H. W. v. den Bosch, 16 dagen Petronella van Geffen, wedu we van I. Verhuyl, 92 j. WIJK EN AALBURG. Van 1 Jan. tot en met 22 Febr. 1930. Geboren: Heiltja, d. v. J. v. d. Wetering en M. A. van Helden Huibertje, d. v. D. Arend8e en A. v. d. Wetering Arida Hendrika, d. v. D. Bouman en A. H. van WijnenJan Lambertus, z. v. W. Wijt mans en G. D. v. d. Wetering Jenneke, d. v. Adr. Vos en J. Hoeflaken Geertruida Johanna, d. v. M. Treffers en J. v. HeldenBertus, z. v. G. Vos en W. v. d. PolCornelia Bartha, d. v. C. Kuipers en B. MouthaanNeeltje, d. v. D. Roza en M. W. Bouman Zweer, z. v. H. Scheffers en J. Groeneveld. Getrouwd: H, Oomen 24 j. en G. van Tilburg 24 j.M. Duyster 22 j. en P, H. de Waal 17 j.J. van Hamert 30 j. en M. Bouman 21 j.; C. Kuysten 25 j. en C. van Alpheu 26 j. Overleden Cornelia Donkersloot 53 j., echtgen. van G. v. KuykLouisa v. Drunen 74 jweduwe van A. F. H. WittebolAntonia Nieuwkoop 85 j., wed. van B. de WaalAnna Maria Kraay 74 j.Johanna van Bergejjk 64 j echtgen. van A. Kuypers; Jasper v. d. Flier 58 j. VEEN. Over de maand Februari 1930. Geboren: Gerrit, z. v. H. Vos en B. E. SlijkoortCornells, z. v. M. A. Verbeek en N. C. Sonneveid. Getrouwd: J. Clement 48 j. en W. Clement 42 j. Overleden: Elizabeth Mohr, 73 j., wed. van H. N. Zonneveld A. v. Wijnen 18 j.A. M. Koolhaas 75 j. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) 'Mijnheer de Redacteur! In verband met de advertentie der Fok- en Contrólevereeniging »'t Land van Heusden en Altena* verzoek ik U beleefd opname van het volgende, waar voor U, by voorbaat dank. Het steeds toenemend aantal der gevallen van tubsrculose waar te nemen by het geslachte dier de uitbreiding der ziekte onder den veestapel en als gevolg hiervan meer en meer op den voorgrond tredende vragen, als: Is het noodzakelyk dat van overheidswege maatregelen worden genomen tegen uitbreiding der ziekte onder het vee Welke middelen kunnen er in bet belang van den veehouder en den veehandel worden aangewend ter bestryding der ziekte onder het vee Wat kan er worden gedaan ter beschutting van den menscb, en tegen de gevaren en nadeelige gevolgen voor hem aan de ziekte by de dieren verbonden Dit alles zyn onderwerpen, wier groote beteekenis in alle beschaafde landen werden en worden gevoeld en erkend. Niettegen staande de tuberculose in ons land evenals in andere landen een zeer belangrijke uit breiding heeft verkregen onder menscben en dieren, is voor de oplossiBg dier vraag stukken wel veel maar nog lang niet ge- noeg gedaan. Hierop is van verschillende zjjden de aandacht gevestigd en vooral den laatsten tyd zyn verblijdende teekenen waargenomen, dat ook hier de tuberculose kwestie de gemoederen heeft wakker ge schud en een oplossing hiervan wordt ge. wenscht. Een gevolg is daarvan geweest dat de regeeriog deze bestryding heeft ter band genomen en door middel van land. bouw organisaties, zoowel groote als kleine, met fioantieele hulp, 't kosteloos verstrekken der middelen by deze bestrijding noodig, 't verstrekken van certificaten voor gezonde veebeslagen enz. enz. tracht deze bestryding in goede banen te leideD. Tenslotte nu ook in deze omgeving de belangstelling voor deze bestrydings-methode gaande te maken nam de Fok- en Conti 6'e- vereeniging v'tLand van Heusden en Altena* 't lofwaardig besluit, den veehouders hier over te doen inlichten. Zy vonden daartoe de H.H. Dr. J. Picard, Inspecteur der volksgezondheid en den Heer Hilwig, Dierenarts te Heusden, bereid in deze de noodige voorlichting te verstrekken en met verwyziog naar de advertentie voorkomende in dit blad verzoekt zy be langhebbenden en belangstellenden zoo zy eenigszins kunnen op deze vergadering tegenwoordig te zyn. W. F. HILWIG. NEDERHEMERT (Eiland). Reeds enkele malen liepen hier de ge ruchten, als zouden er dames, voornamelijk op het traject den Noorderdyk, vanaf alhier tot aan Heusden worden aangehouden, of wel aangerand even later hoorden we dan weer dat alles tegenspreken. Wy zouden zeggen, dat degene die zooiets zonder waar heid te bevatten, durft aanhangig maken, maar eens een tijdje moest worden gesloten in een gebouw waar men niet aangerand kan worden', dan zouden die fantastische opwellingen wellicht by hen verdwijnen. Wy vinden zooiets een gevaarlyk spelletje, men zou immers personen, dien zich op zoo'n aangegeven tijdstip op dien weg be gaven er van gaan verdenken en zelfs voor den strafrechter brengen, al was het dan bjjna vrij zeker zonder resultaat. Wy zullen hopen dat zoo'n zaakje, by mogelyk eventusele herhaling, direct grondig zal worden onderzocht, opdat dan de betrok kenen de welverdiende straf niet zullen ontgaan. NEDERHEMERT (Eiland). Donderdag 20 Febiuarl j.l. gaf onze Zangvereeniging »Nut en Genoegen* voor een flink bezette za.al (in het lokaal der Jongelingsvsreeniging) alhier een in alle opzichten welgeslaagde uitvoering, onder de eminente en onvermoeide leiding van den WelEd. Heer W. Knoop. Zoo wel ieder zal getuigen, wordt er 't zy hier of elders wel geen uitvoering gegeven die geheel volmaakt is, maar dezen keer zouden we haast durven beweren, zyn zy op 't randje van uitstekend afgegaan. Zoowel wat betreft de zang, alsook de tooneel- stukjes getuigden van ernstige studie. Alle deelnemers(sters) aan het tooneel, en ook voornamelijk diegenen, die ieder eene voor dracht tén beste gaven, bleken vrijwel rotsvast in hunne hoofdelyke uitspraken, voorwaar een heele prestatie. Kortom »Nut en Genoegen* heeft ons een zeer genotvollen avond bezorgd, waar voor onzen hartelyken dank, met den wensch hun weer eens spoedig te mogen zien verschjjoen op hare keurig versierde tribune. Een Luisteraar. werken zacht en zeker POLITIERECHTER 's BOSCH. Uitspraken. L. v. d. P., Dussen, art. 180, f 25 subs. 25 d. h.M. v. D., Meeuwen, art. 300, 2 maanden gevangenisstraf voorw. P. Kmandenmaker, Vlymen, weder- spannigheid, 6 weken gevangenisstraf C. P., boterkooper, Andel, ontucht, 3 maan den gevangenisstraf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6