Tweede Blad ie. 5001 Woensdag 12 Maart voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. ALADDIN EN DE TOOVER FLU IT, Plaatselijk Nieu Sproeten. <komen vroeg in H echtzaken Burgerlijke Stand. BEHOORENDE BIJ HET (?2 en kuur met Foster's Maag- pm^n baat bij de hardnekkig ste gteyallen van slechte spijs vertering en verstopping. fO.oSyper flacon in dro- gistzaKfen en apotheken. maagpL1J|N HEUSDEN. Maandag, 3 Maart, toog de dam club V. D. naar Zaltbomm.l om daar haar revanch«-ma*ch te spelen. En het is haar getukt revanche te nemen op de nederlaag 3 Februari hier geleden. Merkwaardig ge noeg nam se dit met dezelfde cyfers, als waarmede verloren werd, n.l. 128. Over de partjjon het volgende Dammerc speelde tegeB J. v. d. Flier een keurige party en wist een winststand te veroveren. Jammer genoeg maakte hjj op het beslissende moment een fout en ver loor ooverdiend. Door een omstandigheid speelde A. de Graag tegen een eerste reserve en won. Cath. de Joode was weer in goeden vorm, kwam op voordeel en beëindigde met een fraaie slagzet. Nadat Vogelaar in het middenspel zjjn kans liet voorbjjgaan kwam hy in een na deelig eindspel terecht. Het verlies was toen niet meer te ontgaan. C. de Joode spitste zich op revanche, en heeft dit dan ook genomen. Op welke vryze hy dit gedaan heeft, blykt wel uit bet feit dat hy de eerste 2 punten aanbracht. Aan het 6e bord speelde Bax keurig, Geruimen tjjd gelijk opgaande, profiteerde hy in het middenspel op een sublieme ma nier van een foutzet, drong zyn tegenstander in een matnet van verlies en won. Positioneel had Deurloo aan bord 7 ge* regeld de leiding, doch wist op beslissende momenten daar niet van te profiieeren. Toen Vos echter een blunder maakte, was hy er als de kippen by om hiervan gebruik te maken. Bord 8 (A. Vos) bleek tegen Joosten niet opgewassen. Hy kwam in het midden spel twee stukken achter en moest in eén stelling, welke hopeloos was, opgeven. Gerrit Jonker gaf zyn tegenstander dit maal het »nakjjkenc. Beiden kwamen op dam, dcch met materieel voordeel voor het V.D.ertje. In een stand met 5 tegen 4 stukken zette hy dit voordeel in winst om. Hulde 1 »Hekkesluiter« kon het tegen den Bom melaar niat volhouden. Wist wel den weg naar dam te vinden, maar materieel voor deel wreekte zich en Fitters verloor. Hieronder volgt nog de gedetailleerde uitslag »Ons Genoegen.* ïV. D,« J. van der Flier Dammer* 2O Van der Lee A. de Graag O2 P. G. van BruchemCatb. de Joode O—2 J. G, Troost H. Vogelaar 2-0 P. van SteenbergenC. de Joode O2 H. v. d. Werken C. Bax 0 2 A. Vos A. Deurloo 0—2 Joosten A. Vos 2O Van der Lee Gerrit Jonker 0—2 J. den Hollander Ant. Fitters 20 8—12 AALST. Het 4-jarig zoontje van L. L. alhier, dat zich enkele oogenblikken.akn het zorgend moederoog onttrokken had, werd bij het oversteken van den weg door een wielrijder zoodanig aangere den, dat hij met gebroken been opge nomen werd. CAPÉLLE. Het aantal leden van de plaat selijke afdeeling van „de Macht van het Kleine" bedraagt momenteel 266 en het aantal collectanten 18. Door het personeel der firmq Kerst-Oerlemans, stoomschoenfabriek al hier, is besloten de fabrieksziekenkas om te zetten in een afdeelingskas, welke is aangesloten bij de Bedrijfsvereniging voor ziekengelduitkeering in de schoen industrie. Tot bestuursleden zijn geko zen Mej. J. v. Zuilichem en de heeren iW. v. Vuuren, C. Rosenbrand en M. v. Peer. 's GRAVENMOER. Van de kantwerkver. „Het Mo- leinwiekje" had de 2e algemeene ver gadering plaats. Er werd een zeer gun stig verslag uitgebracht over het kant werk dat de meisjes hier verrichten. De kas gaf reden tot tevredenheid. Vier rentelooze voorschot bewijsjes worden uitgeloot n.l. de nommers 34, 52, 32 en 4. Men hoopte in dit jaar door voldoende deelneming verder in staat te worden gesteld een cursus te houden tot het leeren maken van deze mooie klaskant. Niet alleen dat hierdoor dit mooie handwerk meerdere bekendheid za) krijgen en beter van de toekomst benaamd zal blijven, maar ook bestaat er dan kans, dat uit de cursus weder nieuwe werksters van de vereeniging zullen voortkomen, want zal onze kant- verecniging levensvatbaarheid hebben, •aan moet vooral het aantal werksters zich Uitbreiden. Sedert de oprichting met October 1928 is hier meer dan f500.werkloon uitbetaald aan 5 af en toe 6 werksters, die in hoofd in ledige oogenblikken dit handwerk uit voerden. -- De heer J. van de Buit, hoofd NJer O. L. school alhier, die in gelijke betrekking was benoemd te Benschop, heeft voor deze benoeming bedankt. Door het bestuur der fokstieren- vereeniging „V.l.O.S. alhier, is aan het Gemeentebestuur een subsidie aange vraagd. WOUDRICHEM. De school met den Bijbel hield Woendag j.l. haar ouderavond. Na het zingen van Ps. 33:1 en 2 opende het hoofd der school dhr. W. G. v. di. Heetcamp met gebed de bijeenkomst. In een korte toespraak gaf hij een overzicht en uiteenzetting van het wel voorzien programma voor die avond en kon met blijdschap constateeren dat de ouderavonden door het steeds toene mend bezoek zeer in den smaak van het publiek vielen. Een proef werd ge nomen met het toelaten van de leer lingen der 6e en 7e klasse tot aan de pauze hetgeen mede in verband stond met een door het estuur uitgeschre ven opstellenwedstrijd. Daarna werd een openbare les in Bijbelsche aardrijkskun de gehouden die zeer vlot verliep. Een zucht van verlichting ging onder de kinderen toen de uitslag van den op stellenwedstrijd werd bekend gemaakt, waarvoor vele prijzen in den vorm van boekwerken waren beschikbaar gesteld. Na eenige zangstukken uitgevoerd door de kinderen werd gepauzeerd. De aanwezigen werden onthaald op chocolademelk en de heeren op sigaren. Met veel belangstelling werd het werk der kinderen in de lokalen bezichtigd. Algemeen was men tevreden over de vorderingen en het werk alsmede over de gezellige en prettige inrichting der lokalen. Daarna hielden de onderwijze res Mej. J. J. Both een referaat over het onderwerp: „Zitten blijven". In een kort doch leerrijk betoog zetten zij haar imeening uiteen die naar de stille en giespannen houding der aanwezigen te oordeelen met zeer groote belangstelling Werd aangehoord. Daarop volgde een zeer aangename gedachtenwisseling en maakte enkele leden van de gelegenheid gebruik haar vragen te stellen die tot aller voldoening werden beantwoord. Van de rondvraag maakte niemand gebruik. De zaal Was geheel gevuld.; Met iedere ouderavond neemt het be zoek toe, terwijl de school in gestadigen bloei toeneemt. Klein, begonnen met veel zorg gekweekt en geleid ontwikkelt de schooi zich tot een stevigen plant. En kele leerlingen werden opgegeven voor de nieuwe cursus, terwijl het ledental ejvcneens vermeerderde en bedraagt 115. Naar alle waarschijnlijkheid zal het leerlingen aantal met 16 toenemen, zoo dat de nieuwe cursus vermoedelijk zal aanvangen met 107 leerlingen. 'Met het zingen van den avondzang en dankzegging door den 2e voorzit ter de heer M. D. v. Wen del de Joode werd de avond besloten. Met zeer groote voldoening kan het bestuur en personeel op dezen gehou den ouderavond terugzien. Voor de vacante betrekking van tijdelijk onderwijzeres aan de 2e Open bare school hebben zich 10 sollicitanten aangemeld. Gedurende de maand Februari j.l. werden aan de vischmarkt alhier aan gevoerd 21 winterzalmen ad f2.tot f2.90 per pond en 6 schotjes van t 1.— tot f2.50 per stuk. WASPIK. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 34 varkens en 6 runderen. In het café van den heer van Iersel werd aanbesteed het verbouwen van een winkelhuis voor rekening van dden heer W. A. de Glas. Het schilderwerk werd gegund aan A. van Gerwen en Zonen voor f592. het metselwerk aan C. Savelkouls voor f 900.en het timmerwerk aan C. Hoo vers voor f 720.—. WAALWIJK. Donderdagavond had in de ach terzaal van het hotel Verwiel, op uit- noodiging van Burgemeester en Wet houders, een bespreking plaats om te komen tot de oprichting van een ver eeniging die de bestaande avondteeken- School zal uitbreiden tot een avond- ambachtssch. Naast het voltallige Ge meentebestuur waren aanwezig een twintigtal genoodigden, in hoofdzaak uit de kringen der ambachten en de Com missie van Toezicht op de Teeken- school. De vergadering werd geleid door den Burgemeester, die uiteenzette het doel der bespreking n.l. te komen tot een zoodanige uitbreiding der Teekenschool dat daaraan wordt verbonden het onder wijs in de praktijk van het timmeren, imeubelmaken, smeden en de electro- "techniek en de exploitatie van de al dus uitgebreide school over te dragen aan een te stichten vereeniging voor arnbachtsonderwijs. Het denkbeeld vond bij de aanwezi gen groote instemming en werd tot onmiddellijke oprichting der Vereeni- 1 ging besloten. Een voorloopig bestuur werd 'gekozen, dat gevormd wordt uit de volgende heeren: J. P. Tielen, voor zitter; Arn. Verwiel, 2e voorzitter; en de leden; F. van Wees, Chr. Klerkx, H. van Huiten en C. van Dongen. Het voorloopig bestuur zal ten spoe digste een plan ontwerpen voor een, verbouwing van de bestaande teekj school en voor de inrichting vap^net onderwijs om dit ter goedkeuring aan de Regeering te kunnen vcjpfteggen. het voorjaar^^Kfoop tijdig een pot Spr^wfol. Bij alle Drogisten. zaltbo^j^|EII Naar wij hebben vernomen heeft Dinsdag 25 Februari j.l. de aanbeste ding plaats gehad voor de uitvoering van de werken ter verbetering van de aanlegplaatsen van het veer te Zalt- B om mei. Zooals wij reeds eerder hebben tne- degedeeld, hebben de besturen van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. al eenige ma len in een gezamelijk adres aan den •minister van Waterstaat verzocht om 'verbetering van den bestaanden toe stand van dit veer te willen bevorderen. Naar zij vertrouwen zal nu binnenkort dit veer onder normale omstandigheden wel geen aanleiding meer geven tot redelijke klachten. Vad. ZUILICHEM. Knolrapen worden alhier thans verkocht tegen prijzen van 65 tot 85 cent per mud. In aardappelen is zeer weinig handel, evenals met hooi wordt weinig ge werkt. Het is thans een slechte tijd voor de boeren daar er van de producten niets gemaakt wordt en de pachten be taald zullen moeten zijn voordat met pachten een begin wordt gemaakt voor een volgend seizoen. Zuilichem, eveneens in voorloopige hechtenis te Tiel, beschuldigd van dief stal en diefstal gepleegd gedurende den ivoor de nachtrust bestemden tijd in ©ene woning. De feiten betreffen het wegnemen van een rijwiel te Tiel, het- welk onbeheeerd voor een huis stond en het medenemen van een zelfde ver voermiddel des avonds om 11 uur uit een schuur te Wadenoijen. Verdachte legfeene volledige bekentenis af. De Officier van Justitie vordert 6 maanden gevangenisstraf met aftrek. Mr. E. J. E. Vonkenberg, advocaat te Gorinchem, pleitte voor een voor waardelijke straf. Vonnissen o.a. uitgesproken door de Arrondissements-Rechtbank te Tiel op 27 Febr. j.l. J. v. H. te Brakel, bedreiging, f25 of 10 d.h.; G. K. te Hedel, onthouden van voedsel en drinken aan duiven, vrijgesproken. Voor het Gerechtshof te Arnhem zal Donderdag a.s. in hooger beroep wor den hehandeld de navolgende straf zaak: M. v. E., metselaar te Gameren, heeft een politieman voor kwajongen uitge scholden. De Politierechter te Tiel ver oordeelde hem daarvoor tot f 20 boete subsidair 10 dagen hechtenis. BOSSCHE RECHTBANK. VERDUISTERING. P. K. arbeider te Herpt wenschte bij ,den rijwielhandelaar A. Swagemakers een rijwiel in huurkoop te ontvangen voor den prijs van f76. Nogal gewaagd! Maar drie zwagers van K. hadden aan hetzelfde adres ieder een fiets gekocht en zich goed aan de overeenkomst ge houden. Dat wekte vertrouwen. Maar de goede reputatie werd beschaamd! Verdachte bleef ongeveer vijftig gul den schuldig en verkocht in zijn ei gen nadeel en dat van Swagemakers de hets voor het prijsje van f 14.50 met een oud rijwiel op den koop toe aan G. van Bokhoven te Vlijmen. Verdachte had zich te verantwoorden wegens verduistering, maar was niet verschenen. De eisch luidde een maand gevange nisstraf. TIELSCHE RECHTBANK. Terecht stond W. v. W., 21 jaar, te HEUSDEN. Geboren: Geertje, d. van G. Kwetters en P. v. Ballegooijen. ALMKERK. Over de maand Februari. I Geboren: Jannie C., d. van C. .van Burgel en C. Pruijsen; Geerdina W., d. van A. P>. Dank en M. P. van Leeuwen; Alida d. v. A. Ouwerkerk en J. Ouwerkerk; Zeger, z. van Z. vanl der Stelt en J. W. Pruijsen; Teunis, z. Van J. M. van Wijngaarden en J. A de Graaf; Adriaan G., z. van G. Ta- Imerus en K. van de Koppel; Paulus, z. van P. van Drunen en S. van der Stelt. Ondertrouwd: W. Romijn, 28j. met J. Romijn, 20 j. Getrouwd: Y. van Stratén, 26 j., met M. M. Heijstek, 26 j. Overleden: J. Sterkenburg, 69 j., echtgen. van Z. A. van den Oven; W. i van Helden, 83 j., weduwe van L. Ta- •merus; C. Dekker, 77 j., echtgen. van 'M. van Andel; C. van der Wjel, 8 we j 'ken. WERKENDAM. Over de maand Februari. Geboren: Adriana C, d. van C. Ippel en A. Heijstek; Dirk, z. van T. iden Hollander en H. v. d. Meijden; Jacob, z. van W. Biesheuvel en A. H. VerheiJ; Peter, z. van P. v. d. Heuvel (en A. de H.aan; Jenmeke, d. van J. v. d. Pijl en L. den Dunnen; Jacob M., z. van Z. Verheij en W. Verhoeven; Anton, z. van A. H.uizer en J. v. Arn hem; Cornelis, z. van B. den Haan en G. P. v. d. Stelt; Grieta, d. van G. B. Schaddelee en N. G. Klop. Ondertrouwd: P. J. v. Ber- chum, 19 j., met W. den Dekker, 19 j. 7. Hy liep in de richting Tan het geluid en ja, op een rots zat een elfje, niet grooter dan je daim. Het huilde wanhopig. Wat* is er ge beurd vroeg Aladdin, nadat hy van zjjn ver bazing een weinig was bekopoéh. Eigenlyk ge loofde by niet aan elfjes, en had gedacht, dat de verhaaltjes, die zyn moeder hem vroeger, in gelukkiger tjjden vertelde, sprookjes waren. Maar hier zat er wel degelyk een, een leuk, aardig wezentje, dat met behuilde oogjes treurig naar hem opkeek. 8. »Och, ik ben dom geweest*, zei het elfje. »Moeder had me nog zoo verboden, om in de heete zon te gaan vliegen, maar ik wilde eens kyken, hoe de wereld er overdag uitziet. By het vliegen schroeide ik mjjn vleugeltjes, en ik ben te ver van huis om terug te loopen. Ik zit hier al een heelen dag en sterf bjjna van dorst. Wil jij me naar huis brengen, menschenkind Ik zal je den weg wijzen en je zult er geen spijt van hebben*. »Natuurlyk«, antwoordde Aladdin, de kleine elf op zyn schouder zettende, zeg maar hoe ik moet loopen, en het komt in orde*. Zoo gezegd, zoo gedaan, en na een moeilijken tocht van een paar uren, kwamen ze by de woonplaats van de kleine elf. 9. Aan den ingang van de woning, die in de rotsen was, stond de moeder van Aya, zoo heette de kleine, doodeljjk ongerust het tweetal op te wachten. Nadat ze de vermoeide vluchteling in haar armen gesust had en met haar tooverstaf haar vleugeltjes weer geheeld, raakte ze ook even Aladdin aan, waarop deze net zoo klein werd als Aye en haar Moeder. Hy was heusch niet grooter dan een paar duim. »Klein menschenkind*, sprak ze, »omdat je myn ongehoorzaam dochtertje terug gebracht hebt, mag je in onze onderaardsche woning komen, en Aya zal je by haar peetoom brengen. Zy is zyn lievelingsnichtje, en hy zal heel vriendelijk voor je zijn, dat kun je denken*. (Wordt vervólgd). ffienwsblad

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 5