Predikbeurten Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws Unitenland Voorts zyn de burgemeesters, Wethou ders en Raadsleden van al de subsidie- verleenende gemeenten en de Besturen van diverse banken en andere subsidieverleenende instellingen uitgenoodigd voor hetzelfde doel op Woensdag a.s. des nam. 24 uur. Kantoor Wondrichem. De Ontvanger der Directe Belastingen maakt bekend, dat in de maand April a.s. op de na te noemen dagen en uren in de verschillende gemeenten van zyn kantoor zitting zal worden gehouden uitsluitend voor de inlevering der beschryvingsbiljetten, het in ontvangst nemen der contant te betalen aanslagen en de uitgifte der rykaarten voor het provinciaal weggeld, t.w. Almkerk, Gemeentehuis, Donderdag 17 April en Vrydag 25 April, beide keeren van voorm. 10 tot nam. 2 uur. Andel, Oude School, Maandag 28 April van voorm. 10—12 uur. Giessen, Gemeentehuis, Dinsdag 22 April $£|nam. 12Y2—lx/2 uw- Dussen, Gemeentehuis, Woensdag 16 en 23 April, beide keeren van voorm. 10 tot nam. 2 uur. Dussen, Hank, R. K. School, Zaterdagen 12 en 26 April, beide keeren van voorm. 1012 uur. Nieuwendijk, Instituut, Zaterdag 19 April van voorm. 10 tot nam. 1 uur en Zaterdag 26 April van 13 uur nam. Ryswyk, Gemeentehuis, Dinsdag 22 April van 24 uur nam. [Werkendam, Nutzaal, Woensdag 30 April van voorm. 10 tot nam. 2 uur. Sleeuw^k, Gemeentehuis, Donderdag 24 9 April van nam. 2—4 uur. Benevens dagelyks te zynen kantore van voorm. 9 tot nam. 3 uur en Zaterdags van voorm. 9 tot nam. 1 uur. 16 MAART 1930. Heusden, nm. 2 u. ds. v. d. Vlugt, Drunen Ger. Kerk, vm. 10 u. leesdienst en en nm. 6 u. ds Snoek uit Capelle Aalburgnm. 6.30 u. ds Ewoldt Andel, vm. 9.30 u. ds v. d. Put Ger. Kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds Bouwmeester Almkerkvm. 9,30 u. nm. 6 u. ds. Dön- selman (vm. Bed. H. Doop) Ger. Kerk, vm. 9,30 u. nm. 2 u. ds Hakman Aalst, vm. ds. 't Zandt uit Delft en nm. ds. Govers uit Gameren. Vrije Ger. Kerk, vm. en nm. leesdienst Ammerzoden, nam. 2 u. ds Boerendans B'broek, vm. 9.30 u. ds Kruis Voorbergen Capellevm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. v. Willigen Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 a. ds. Snoek Doeveren, nm. 2 u. ds Kuiper Drongelen, nm. 2 u. ds Gobius du Sart Dussen, vm. 9.30 u. ds Kuiper Ger. Kerk, vm. 9,30 u. leedsdienst nm. 2 u. ds. Spier Eethen, geen dienst. Genderen, vm. 9,30 u. dr. v. d. Horst Woensdag, 19 Mrt, 6,30 u. Biduur voor 't gewas Geref. Kerk, vm. 9,30 u. ds. Menken en nm. 2,30 u. leesdienst. Gieeeen, nam. 6 u. ds Pop Geref. Kerk vm. 9,30 u. ds Bouw meester en nm. 2 u. leesdienst t-Gravenmoer, vm. 9,30 u. ds. Bolkenstein Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2.30 u. ds. Snoeij. Chr. Ger, Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u leesdienst Heeebeen, nm. 2 u. dr. v. d. Horst Loonschendijk, nam. 2 u. ds. Louwe Kooymans Meeuwen, nm. 2 u. dr. Tjalma. Ger. Kerk, vm. 9 u ds Spier en nm. 2 u. leesdienst Nederhemert, Nz. vm. 10 en nm. 6.30 u. de heer Mekenkamp uit Harderwijk Nieuwendijk Geref. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds de Bruin Poederoijen, nam. ds. v. d. Put Ger. Kerk, vm. en nam. leesdienst Vrije Ger. Kerk, vm., nm. en 's av. leesdienst. Raamsdonk(V.), geen opgaaf (D.), idem Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 3 u. ds de Vries Sprangvm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Ewoldt Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 5.30 u. cand. Wolf uit Middelburg Bleeuwijkvm, 9,30 u. ds de Leeuw Ger. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u ds i. Reenen Uitwijk, vm. 9,30 u. ds Pop Veen, vm. 9,30 u, dr. Tjalma Ger. Kerk, v.m. 9,30 en nm. 2 n. leesdienst Wijk, vm. 9,30 u. ds Gobius du Sart Waspik, nm. 2 u. ds Bolkenstein Waardhuizen, Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds v. Heijst Woudrichem, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 6 u. ds De Leeuw Werkendam, vm. 10 u ds. Pop uit Go- rinchem en nm. 6 u. ds Lazonder Biesbosch vm. 10 u. ds Lazonder (Biduur voor 't gewas) Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds Jonker Ger. Gem., vm 10 u. en nm. 6 u. leesdienst Chr. Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Baas Well, geen dienst HEUSDEN. Geboren: Corneiis z. van L. Jansen en C. F. van WykHenrica Maria d. van H. Kivits en W. M. van Bunren. Getrouwd: J. S. Deurloo 29 j. en M. l. 0?erweel 26 j. '8 GRAVENMOER. Geboren: Corneiis, z. v. J. Snoey en J. H. KardolJan, z. van W. Timmer mans en J. E. FaroGerrit, z, van W. H. Heyblom en G. P. van der PotJohanna, d. van Th. Blok en J. van Tilborgh. Getrouwd: J. A. Driesen 34 j. en J. S. Blom. Overleden: M. W. Timmermans 17 m.J. van Dongen 4 j.G. Heyblom 14 m.A. P. Verduin 11 m.A. Dekkers 2 j. HERPT. Over de maand Februari. Geboren: Nicolaas A., z. van Adr. de KortPiron Adrians H., d. van Adr. J. BuysVermeulen. Getrouwd: Mar. v. d. Geld, 27 j en M. v. d. Pol, 24 j. AALBURG. Dinsdag, 18 Maart, des avonds om half zeven, hoopt de heer Schoonderbeek Godsdienstonderwyzer te Ermelo in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. ALMKERK. By de Chr. gem. zangvereen. »Hal- lelujaht alhier bestaan plannen tot oprich ting van een Chr. gem. Kinderkoor, 't welk dan ook zal staan onder leidiog van den heer A. Christ van Capelle. Een oproeping hiervoor zal binnenkort worden gepubliceerd. Wy hopen, dat deze poging mag slagen. Donderdagmiddag jl. had alhier een aanryding plaats tusschen een vrachtauto van den heer v. L. en een luxe auto van de gebr, v. Wyk van Genderen met het gevolg dat laatstgenoemde veel materieele schade aan zyn wagen oplieppersoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Donderdag jl. werd alhier in de Chr. School (hoofd de heer v. Veelen) een openbare les gehouden, welke door vele ouders werd bygewoond. Nadat in gebed was voorgegaan, werd hiermede een aanvang gemaakt en werd door de kinderen van de verschillende klassen werk geleverd, o.a. schrijven, rekenen enz. hetwelk door de aanwezigen met belangstelling werd gevolgd. Ook werden de kinderen nog verrast op eenige versnaperingen. Waarna deze gezellige middag door het hoofd der school met dankgebed werd ge sloten. CAPELLE. By de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendyk is tot predikant beroepen ds. A. J. G. v. Voorthuizen te Rysen. In verband met het 10 jarig bestaan der afd. van den Chr. Fabriek» en Trans portarbeidersbond werd jl.. Maandagavond in het vergaderlokaal in de Nieuwstraat alhier een feestvergadering gehouden. Mu ziek, zang en voordrachten wisselden elkaar af. Het was een recht gezellige avond. BENEDEN - LANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat zeer goede vraag. Men besteedt momenteel f 0.78 per K.G. levend gewogen. Niet tegenstaande er zeer sterk gefokt wordt, zijnde jonge biggen than.s schreeuwend duur en gelden die f f 25 tot f 30 per stuk. j j !«j j 's GRAVENMOER. Het fanfarecorps Euterpe" gaf Dinsdagavond nog een winteruitvoe- ring. Naar gewoonte werd het pro gramma keurig afgewerkt. De bijna 86-jarige mej. M. E. Pietersede Wit alhier, had het onge luk een been te breken. A.s. Maandagavond half acht zal in het „,Wiapen van 's Gravenmoer" de gewone jaarvergadering worden gehou den der afdeeling van het Groene Kruis. GENDEREN. Naar wij vernemen heeft onze vroegere dorpsgenoot den heer A. J. Saakes sergeant bij het 11de Regement infanterie garnizoen Nijmegen aan het in de eerste helft van Februari j.l. te Arnhem gehouden axamen voldaan voor sergeant Majoor Instructeur. De Ned. Herv. Gemeente met als voorganger ds. Van der Horst is voornemens a.s. Woensdag 's avonds halt zeven een bidstond voor het ge was te houden. Naar wij uit goede bron vernet- men zullen de nieuwe lokalen der Chr. school met 1 April in gebruik worden genomen. Tot bestuursleden derschool- vereeniging zijn resp. herkozen en ge kozen, de heeren H. v. d. Heuvel Jzn. en M. v. Wijk Azn. Woensdagmiddag reed een knecht van de graanhandel v. d. Heuvel en Walraven met een vrachtauto in vol len vaart tegen een boom, zoodat de motor totaal vernield werd. De be stuurder werd licht aan het been ver- Kvond. Een bijzittend zoontje van v. d. HetiYel kreeg hersenschudding. NEDERHEMERT. De keuring voor springstieren zal dit jaar alhier gehouden worden op Vrijdag den 28 Maart, des namiddags half vier aan het veerhuis. OUDENDIJK. Door bakker K. uit het naburige Almkerk wordt thans het tarwebrood thuis bezorgd voor 30 ct. per 4 pond, dit is 8 ct. per brood minder dan voor een drietal weken. SLEEUWIJK. Op de Dinsdag gehouden verhu ring van bouwland ten verzoeke van dhr. D. Vermeulen-Naaijen, bleek wei nig animo te bestaan. Een perceel groot 3.89.30 H.A. bracht voor een huurtijd van 5 jaren, slechts 190 gulden per jaar op. In veiling gebracht voor 1 huurjaar, deed het de som van 15 gul den. Naar wij vernemen werd het la ter uit de hand verhuurd voor 190 gulden, t erwijl het de voorgaande jaren meer dan het dubbele deed. SPRANG. Beroepen bij de Ned. Herv. Ge- ftieente alhier, Cand. J. Fokkema te Utrecht. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school alhier, de heer Streefkerk uit Leiden. J.l. Maandagavond kwam de A. R. kiesvereeniging alhier, onder lei ding van haar voorzitter dhr. G. Ji. van Willigenburg in een vergadering bijeen. Dhr. Wouters sprak over: A. R. ook in uw gezin, op dit onderwerp volgde een leerzame bespreking, tot afgev. naar het zilveren jubileum van de Ned. Herv. Jongel. vereeniging wer den benoemd dhr. G. J. v. Willigenburg en J, Vos en naar de feestvergadering der Ger. Jongel. vereeniging dhr. Wou ters en D. de Roon. Na een slotwoord van den voorzitter eindigde dhr. Dal- maijer met dankgebed. Zaterdagavod 15 Maart, half acht zal in de zaal van den Chr. Volksbond voor de afdeeling „Patrimonium" in openbare vergadering optreden dhr. C. B. v. d. Wial uit 's Bosch, met het on derwerp: „Werklooze verzekering". WAALWIJK. Door de Kamer van Koophandel Fabrieken voor de Langstraat alhier is aan de gemeentebesturen in het district der Kamer de volgende circulaire ver zonden. In eene vergadering onzer Kamer werd door een der leden de opmerking gemaakt, dat het zoo jammer is, dat de paden, die zich langs de verkeerswegen bevinden, niet als rijwielpad woeden aangeduid met het kenteeken, voorge schreven bij de motor- en rijwielwet. Dit zou de veiligheid van het ver keer met rijwielen zeer bevorderen. Wanneer een langs den weg gelegen pad niet als rijwielpad is aangeduid, dan zal, wanneer dit pad links van den iweg is gelegen ten opzichte van de richting, waarin de wielrijder zich be weegt, rechts van den verkeersweg moeten houden. Was het pad aangeduid als rijwielpad, dan zouden voor het pad de regels van het verkeer gelden, alsof het een afzonderlijke weg was. Dit geldt natuurlijk niet, wanneer aan weerszijden van den weg een fietspad aanwezig is, in welk geval het rechts houden echter geen moeilijkheden op levert. In het belang van de veiligheid van het verkeer meenen wij goed te doen uwe aandacht op het bovenstaande te vestigen, met het verzoek, voor zoover dit voor de wegen in uwe gemeente mo gelijk is, de rijwielpaden of de als zoo- idanig gebruikte wegbermen te voor zien van de bij de wet voorgeschreven aanduiding als rijwielpad. A.s. Maandagmiddag om 2 uur, zal de raad dezer gemeente eene ver gadering houden, waar de commissie voor de raadhuisplannen haar rapport nader zal toelichten. WASPIK. Op de heden gehouden groote voorjaarsmarkt werden aangevoerd 40 runderen en een, mand varkens. De prijs der runderen bedroeg van f 380 tot f 450 en die der varkens van f 26 tot 32. Onze dorpsgenoot de heer G. Ak kermans slaagde dezer dagen te Am- steidam voor het examen semi-arts. Bij de N. V. Scheepsbouwwerven P. en A. Ruijtenberg werd met goed gevolg te water gelaten het sleepschip „Martinus" laadvermogen ongeveer 550 ton. in aanbouw voor Mej. de Wed. Nelis. De kiel zal worden gelegd vooreen Dortmund-Eemskanaalschip groot onge veer 1000 ton voor rekening van den Heer G. Verhulst alhier. WERKENDAM. Op de j.l. gehouden vergadering werden herkozen als bestuursleden der Chr. Jongel. en Jongem. Vereeniging „Maranatha", de heeren: D. J. Nijman 2e Secr. en H. Wijnja, Penningm. A.s. Woensdag des nam. 7 uur zal voor deze Vereeniging in 't Vereéni- gingsgebouw optreden, dhr. H. Gor- deau, Algem. Secr. van het N. J. V. met het onderwerp: „Jeugd leven, Eeuwig leven". i Zaterdagmiddag, werd door de Chr. Jongel. en Jongem. vereeniging „Andreas", onder leiding van dhr. P. Halster, in haar gebouw, een buiten gewone vergadering gehouden, welke zich in een groote belangstelling mocht verheugen. Behandeld werd dien mid dag enkele onderwerpen. Zaterdag a.s. des nam. 7.30 zal vanwege 't Groene Kruis een leden vergadering worden gehouden in de Nutszaal. Agenda: 1. Opening en notulen. 2. Mededeelingen inzake lighallen. 2. Rekening en verantwoording pen ningmeester. 4. Begrooting 1930. 5. Jaarverslagen secretaris. 6. Rondvraag en sluiting. Aan de door de Werkendamsche korfbalvereeniging uitgeschreven neder laagwedstrijden zullen deelnemen: 22 Maart a.s. „A.K.C." uit Almkerk; 5 April Vereeniging van Raamsdonksveer en 12 April „G. K. C." van Gorinchem. Door de plaatselijke vereeniging is hier voor een zilveren beker beschikbaar ge steld. De opbrengst van het busje voor de Samenwerkende Zendingscorpo- ratie's van de Hervormde Jeugdvere nigingen, heeft ruim f20.opgebracht. De twee lighallen van de plaatse lijke vereeniging der bestrijding der T. B. C. welke elk plaats bieden voor 5 personen, zullen geopend worden 24 Maart. Als toezichthoudster der patiën ten enz., is aangesteld Mej. A. Egas. Op de j.l. gehouden ledenverga dering van de N.C.R.V. te Eindhoven werd o.m. gekozen tot lid van de ver een igingsraad voor het vergaderende district, de heer Jac. G. van Oord,, alhier. i Woensdag a.s. des nam. 2.30 uur zal het Nutsbadhuis alhier officieel geopend worden door den heer W. Beukenkamp, Burgemeester van Werkendam. Verschillen de autoriteiten en leden van bet Departe ment worden uitgenoodigd om deze plechtig heid by te wonen. Na afloop zal een tea worden aangeboden en gelegenheid worden gegeven om de inrichting te bezichtigen. Vrydag 21 Maart zal deze inrichting worden opengesteld tot het nemen van baden. De tyden zyn voorloopig als volgt vast gesteld Vrijdagmiddag 15 uur Heeren, 6 7.30 uur Dames, 811 uur Heeren Zaterdagvoormiddag 912 uur Heeren, nam. 13 uur Heeren, 3 305.30 uur Dames en 611 uur Heeren. Tarieven zyn Douche volwassenen 10 ct., couponboekje 25 stuks f 2.25douche voor kinderen (tot 12 jaar) 8 ct. en coupon boekje fl.75. Kuipbaden volwassenen f 0 20 coupon boekje f 4.50 Kuipbaden kinderen (tot 12 jaar) f0.15, couponboekje f3.00. Voor een Douche is de tydsduur 20 min. en bad 30 min. wat toch zeker op zyn minst voldoende is. Mocht in de toe komst blyken, dat ook Donderdag hiervoor moet beschikbaar gesteld worden, dan zal hieraan zoo spoedig mogelyk worden vol daan. Nadere byzonderheden over de inrichting enz. van het Badhuis hopen wy in een volgend nummer te geven. iWOUDRICIIEM. Tot tydelyk onderwyzeres aan de 2e Openbare schoot alhier is benoemd mej. I. de Jong te Eindhoven. ZUILICHEM. Vrydagmiddag ongeveer half een werden de inwoners plotseling opgeschrikt door het luiden der brandklok. Het bleek, dat het plafond in de openbare lagere school alhier in brand was geraakt. Door dat het spoedig door kinderen werd ont dekt en aan de omwonenden werd mede gedeeld, werd erger voorkomen was dit 's nachts gebeurd, dan bai het vuur zeer zeker zich uitgebreid. Voor eenige jaren terug was 't ook ia brand geraakt en het ware te wenschen, dat hier eens byzondere aandacht aan besteed werd. Z ALTBOMMEL» Veiling van 12 Maart. Goudr. prima 34 ct. per kilo. Goudr. extra 2331 ct. per kilo. Goudr. 1 12—22 ct. per kilo. Bellefleur I 1216 ct. per kilo. Pardijs I 15 ct. per kilo. Ceulemans I 1112 ct. per kilo. Campagnezoet 15 ct. per kilo. Aanvoer fruit 2600 K.G. Roode kool 7 ct. per stuk. Savoijekool 6 ct. per stuk. Boerekool 2 ct. per stuk. Prei 1 ct. per bos. Knollen 1 ct per kilo. Vergadering van den Raad der gemeen te WIJK c.a. op Donderdag 13 Maart 1930, n.m. 6i/2 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer R. J. v. Doveren. Secretaris WelEd. [Heer W. Bou- man man (waarnemend). Afwezig de heeren G. v. d. Pol en C. v. Helden. De Voorzitter opent de vergadering 'op de gebruikelijke wijze, de notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot het in erfpacht geven van een stukje bouwgrond aan C. v. Wijk te Rotterdam. Van het zelfde College bericht, dat zij hunne beslissing inzake het raads besluit, waarbij een stukje grond in erf pacht wordt afgestaan aan K. Vos, ver dagen. Bericht van den heer W. v. Wijk te Aalburg, dat hij zijn benoeming tot lid van het Burgerl. Armbest. onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen aanneemt. Benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school te Wijk vacature H. A, Wolters. Door B. en W. is in overleg met den Inspecteur van het L. O. de navolgende voordracht opgemaakt: 1 P. J. Mul, Hillegersberg; 2 J. S. Ver sprille Aardenburg. De heer P. J. Mul wordt met algemeene stemmen be noemd. Voorstel van B. en W. tot vaste aan stelling van den administrateur en monteur van [het Electriciteitsbedrijf, Zonder discussie wordt de heer W; Bouman als vast tot administrateur, de heer G. v. d. Maaden tot monteur van het electriciteitsbedrijf aangesteld en wel imet ingang van 1 Januari 1930. Wijziging begrooting G.E.B. dienst jaar 1929. Deze begrooting moet door overschrijding van den post stroomin- koop met f125.worden gewijzigd, wat [kan gebeuren door verhooging van den post stroomlevering. Oninbaarverklaring stroomgelden. Een bedrag van f4.45 wordt oninvor- derbaar verklaard. Procesverbaal van kasopneming bij den wnd. gemeenteontvanger over het lste kwartaal 1930. In kas bleek te zijn f 6781.85i/2,terwijl volgens de boeken, slechts in kas be hoefde te zijn f5781.85i/2. Dit verschil vona zijn oorzaak in het feit dat Ged. St. een bedrag van f 1000 in de rekening van 1927 hebben gebracht en deze nog :niet in de rekening 1928 zijn verant woord, zoodra dit is gebeurd is het verschil opgeheven. Overigens bleek al les in orde. Bij de rondvraag informeert de heer Mans naar de mogelijkheid of er van de Ebsgelden nog niet eenige woningen gebouwd kunnen worden, hieraan be staat weder groote behoefte. De Voorzitter kan dit zoo niet zeg gen, alleen is daarvoor beschikbaar het bedrag op het grootboek, moet daarop veel worden verfbren, kan er niet aan worden gedacht meent spr. B. en Wi. zullen evenwel dit vraagstuk onderzoe ken. Weth. v. d. Velden zegt, dat in de laatste vergadering van B. en Wi. hier over reeds is gesproken. 1 Weth. Rpza voegt er bij, dat deze zaak de volle aandacht van B. en Wi, beeft. De heer v. Loon dringt aan op her stelling van de woning van H. Bou man, die door den storm is beschadigd. De Voorzitter antwoordt dat hiervoor reeds opdracht is gegeven. De heer Mans vraagt of de Ebswo- ningen dit jaar van binnen niet geverfd kunnen worden, dit is dringend noodig. De Voorzitter belooft ook dit te zul len onderzoeken. Daar verder niemand het woord ver langt, sluit de Voorzitter de vergade ring. GRIEZELIG VOORVAL. Tydens een vertooning in het variété theater Scala, werd de wilde dierentemmer Afenziras aangevallen door een van zyn hyena's. Hoewel de verwondingen niet Ie- vensgevaarlyk werden geacht, moest de temmer toch naar een ziekenhuis worden getransporteerd. GRANATEN^ ONTPLOFT. Ia het Kanaal van Reims zyn op een lichter 2 Duitsche granaten, die nog oit den wereldoorlog stamden, ontploft. De granaten waren kort te voren door den schipper gevonden. De schipper werd in stukken gereten. De lichter is gezonken. LIFTKOOI OMLAAGGESTORT. Io een mijn naby Johannesburg is ten gevolge van bet breken van een kabel een volle liftkooi naar beneden gestort. Twee Europeanen en 28 inlanders werden gedood, terwyl twee Europeanen en 6 inlanders werden gewond.j gevaarlijke""snoeperij. In een Italiaansch dorp by Catania z(jn ongeveer 5o personen na het gebruik van zoetigheden onder vergiftigingsverschynse- len ziek geworden. In een gezin zyn reeds 2 kinderen overleden. Vele personen ver- keeren nog in levensgevaar. —o1 100 MIJNWERKERS BEDOLVEN. Te Amsterdam in Ohio zyn honderd mynwerkers in een steenkoolmyn bedolven, als gevolg van een brand, die in de myn is uitgebroken. TEGEN ROEKELOOS AUTOMOBILISME. De Rechtbank te Clermont-Ferrad heeft een autobestuurder, die in November j.l. door roekeloos ryden een 25-jarigen koop man had gedood, veroordeeld tot een gevan genisstraf van 10 maanden en een schade vergoeding van 200 000 francs. LIEFDESDRAMA.0" Te Parys heeft een 37-jarige chauffeur zyn vroegere verloofde doodgeschoten. Zelf werd hij levensgevaarlijk gewond opgeno- nomen. Het slachtoffer was van plan in het huwelyk to treden met een ander, hetgeen de chauffeur niet kon verkroppen. De moordenaar zelf was gehuwd en vader van verscheiden kinderen. Zuilichem, nm. 6,30 u. ds 't Zandt uit Delft Ger. Kerk, 'sav. ds. Bouwmeester

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 10