Landbouwrubriek. Plaatselijk Nieuws torspuit krijgen. De Gaai|. Er zijn toch nooit geen klachten over ingekomen bij het ge meentebestuur. Voorzitter. Neen. Het voorstel van den heer v. d. Wer ken om de boomen op te ruimen wordt hierop instemming gebracht en verwor pen met 5 tegen 2 stemmen, alleen de heeren v. d. Kolk en v. d. Werken stemden voor. De heer v. d. Werken heeft thans nog iets over het rijden op het kerk- paa en zegt: Gaarne zou ik van onzen •geachten Voorzitter vernemen, hoe of de zoogenaamde kerkpad door de heuf is ondergebracht in onze gemeente of po litieverordening. Als persoonlijk oog getuige en volgens verschillende me- dedeelingen hieromtrent kan ik namens de ingezetenen hier zeggen, dat in de ze affaire weer veel hatelijkheden zich kenbaar maken. Het is mij bekend ge worden, en wel door de betrokken per soon, Dirk Hobo zelf, dat hem het rijden over genoemd pad werd gewei gerd door ons geacht dagelijksch be stuur, en wel op grond van het ver bod in de politie- of gemeenteverorde ning, terwijl hij van alle aangrenzende landeigenaren reeds vergunning had ge vraagd en ook verkregen. De genoem de weigering veroorzaakte Hobo voor zeker veel last, en tevens bezorgde hem dat een schadepost, daar het hier be trof het bouwen van een huis aan ge noemd pad, en hij dus zoodoende zijn (materialen daarheen moest laten ver voeren hetzij met een duwkarretje, of iweï ruggelings, hij deelde mij van de secretarie komende het weigeren dan pok schreiende mee, temeer daar ik hem zei dat toch wellicht met een beet je goeden wil ontheffing zou kunnen iworden verleend, hetgeen, niet dat ik het zeker wist, maar toch in de mee ste gevallen bij het daarstellen van ver ordening wordt toegezegd. Doch voor een dag of veertien geleden in elk ge val na voornoemd euvel, kwam ik toe vallig door de Hemertsche straat fiet sen, en zag den landbouwer C. Verheij !met een met mest beladen kar, met teen daarvoor gespannen paard, zich pver het bewuste pad begeven, en wel Vanaf de Hemertsche straat tot bijna jaan de kerk, dus de geheele lengte van het pad, ik stapte even af, keek eens waar hij! zijn vracht loste en kwam daarbij tot de ontdekking, dat hij er (reeds verschillende malen gebruik van moest hebben gemaakt, getuigende de igroote hoeveelheid mest reeds op zijn land aanwezig. Ik ben naar huis ge treden en er is door mij weinig meer pver gezegd, Maar toch dacht ik ge zegeld bij mijzelf zou onze wethouder Smits, die niet ver van genoemde ge beurtenis afiwoont, althans vanaf zijn Werf heel gemakkelijk geheel voor- lnoemd pad kan bespieden, dit alles niet hebben gezien, temeer daar ik ook nog vernam dat zooiets meermalen voor komt, ook door andere personen met paardenvervoermiddelen als ook met (vee. Ook dacht ik hierbij aan onze (gemeentepolitie, die zoo men mij wel eens meedeelt, minstens drie a vier keer per dag het Noordelijk deel onzer ge meente gadeslaat, zou hem dit nu trots zijn activiteit zijn ontglipt. Enfin, alle dingen zijn mogelijk, dat ondervinden wij dagelijks, waarom zou zooiets dan niet mogelijk zijn. (Met hiergenoemd epistel, was mijn bedoeling, wethouder Smits uit zijn tent te lokken met een weinig vloeiend igangbare toelichting, dat hij mij toch (werkelijk niet zal weigeren. Smits. Ik dacht dat je dat wel wist, zij die naar hun land toe moeten mo gen van het pad gebruik maken, hoe moeten ze er anders komen? v. d. Werken. Hobo moest er ook li een. Smits. Die kon er op een andere ïnanier ook komen. Je hebt zelf de verordening meegemaakt, ik wist niet dat je zoo'n vlegel waart. Voorzitter. Daar was voor Hobo een lande re uitweg. v. d. Werken. Men kan toch wel ont heffing van een verbodsbepaling ge ven. Verheij kon er ook langs een an deren weg komen, deze vertelde me trouwens zelf, dat hij heel goed wist, dat hij niet over het pad mocht rijden. Ik vind het zeer hatelijk dat het Hobo (geweigerd werd. en wiide wel eens uit gemaakt zien, wat mag en wat niet. Peereboom. Daar heeft de raad niets knee te maken. v, d. Werken. Die heeft toch de verordening gemaakt. Smits. B. en W. hebben toestemming geweigerd aan de hand der verorde- ming. Smits. Ja. x. d. Werken. Waarom is dat niet ge daan, als je geen afdoend antwoord geeft, zitten we hier morgen nog, waar- pjn geef je geen afdoend antwoord. Vorzitter. Ik geloof niet dat het op den weg van B. en W. ligt onthefing te verleenen. v. d. Werken. Dan heb ik nogiets over slooten en duikers. 'Peereboom. Hoeveel maal mag ie- imand het woord hebben. Voorzitter. Dat staat nergens aange geven. v. d. Werken. Bij een fietstochtje door onze gemeente aan de Noord zijde der Maas, werd ik door enkele personen onderhouden en wel over de ligging van slooten, als zoowel dui kers die ook tevens water zouden moe ten of wel kunnen aanvoeren voor on ze pas aangekochte nieuwe motorbrand- •spuit, wanneer zij dienst zal moeten doen bij eventueele branden. Ik kwam tot deze conclusie. Dat de potten ge legen door den opritdam bij Katrinus Keijnemans, minstens 75 c.M. te hoog zijn aangebracht en wel naar ik ver nam op advies van den Voorzitter de poldermeester den Heer E. M. Smits. Daar deze ook m.i. tweede wethouder is en ik hem zeer dikwijls heb hooren benamen, als een in dit opzicht zeer kundig persoon, verwonderde mij deze totstandkoming, daargesteld op zijne dringende bevelen. Hierdoor kan toch zeer zeker niet worden beinvloed dat het water zich gemakkelijk naar voren kan brengen, maar wordt op deze wijze zelfs afgekeerd daar genoemde potten waarschijnlijk voor den onderkant moe ten met grond of anderzinds worden aangevuld. Naar ik bij enkele huizen verder, van een zeker persoon vernam was zooiets gebeurd omrede Smits, ge noemde Keijnemans slecht kon verdra gen en dat moest zijn gekomen om dat Keijnemans zijn kerkelijke belas tingen niet zou hebben willen afdragen aan voornoemde Heer Smits, die ook te\ens fungeert als Administreerend kerkvoogd. Dus wanneer wij nu door bewuste potten geen voldoende wrater kunnen krijgen ten dienste van onze duurbetaalde spuit, zou dit kunnen af hangen van onzen tweeden wethouder, die wellicht door genoemd Epistel in een driftbui tot deze bevelen is wor den gedoend. Ook de beide potten bij Arie Smits, zoowel als bij Hendrik Ver beek, liggen m.i. op zijn minst geno men nog 30 a 40 c.M. te hoog, dus ook beide belemmeren de broodnoo- idige aanvoer van water, en wel ten dienste voor brandaangelegen heden. Ook de slooten die ik even vluchtig heb opgenomen, leken mij niet erg op peil te liggen. Voornamelijk niet dien sloot, die zijn loop heeft vanaf Aart van Ooijen op de Ka„ tot aan de zooge naamde steeg. Zoo mij genoemde van Ooijen meedeelde wist hij nog heel goed dat deze sloot een diepte bezat, waardoor men zelfs gedurende heel den zomer met een boot kon varen. Terwijl hij mij nu voornamelijk vanaf Aart tot aan den voorkant van de begraafplaats veel te ondiep en ook tevens te smal toeüjkt, m.i. was hiervan voornamelijk bij winterdag, wanneer er wrellicht nog werkloozen zullen te vinden zijn, met geringe kosten een sloot te maken die ook naar dat gedeelte der gemeente wel voldoende water kan bezorgen. Vandaar kwam ik verzeild geraakt bij Ant. Haasakker, en kwam van deze per soon te hooren dat hij de sloot uitmon- imondende op laatstgenoemde aan het dempen was geweest, en daarmede niet iwenschte op te houden voor hij, voor zoover zijn eigendom, geheel zou zijn gedicht. Ik vroeg hem waarom hij dat zoo deed en hij antwoorden mij door het toedienen van een glimlach, daarmede kon ik op stap, maar kwam op eens tot de gedachte, zoo ik even te voren had hooren verkondigen, dat poldermeester Smits ook bij deze weer in het geding voorkwam. Volgens mijne oprechte meening zou E. M. Smits zich alleszins pp dit punt, wa- teraanvoer, ten zeerste aan zijne ge meentenaren verplichten, door te willen bewerken en wel in kwaliteit van Voor zitterpoldermeester, dat deze laatst genoemde slooten, dus ook de reeds half gedempte bij Toon Haasakker, gouden worden ondergebracht bij de benrmnig van Bandsloot. Bij deze wij ze van optreding kon hij toch de be wuste personen, zooals Toon en wel licht nog meerderen die hem denken een poets te bakken, dat dan ook in tegen overgestelde richting kunnen verhalen door b.v. genoemde Toon zijn sloot weer te doen laten openen. Daar ik pok de eer heb, aan onze zijde als V.P. te mogen optreden, zou ik zeer zeker bij zulke aangelegenheden mij niet mak kelijk laten kisten. Maar bij collega Smits kon dat alles veel mooier tot zijn recht komen voornamelijk ten dienste der geheele gemeente Hemert N.Z. Dus vraag reisgeld aan uw bestuur uit haar rijk voorziene kas en reis zelfs ;zoolang tot ge U doel heb bereikt. Peereboom. Dat heeft hier toch niets te maken, dat hoort bij den polder thuis. v. d. Werken. Het is toch ook een gemeentebelang. Peereboom. Je kunt alles tot ge meentebelang rekenen. Smits. Over den sloot bij Ant. Haas akker heb ik niets te commandeeren dat is particulier eigendom, ik weeit niet waarmede je voor den dag komt, gu op je bed liggen. De heer de Gaaij zegt,, dat hij heeft hooren vertellen over het proefles ge ven aan de openbare school, door het Christelijk schoolbestuur en de weige ring door het Hoofd der school, wat is daarvan waar, heeft de Voorzitter daartoe toestemming gegeven? Voorzitter. Dat is door mij niet ge daan. De Gaaij. Was de onderwijzer dan in zijn recht om te weigeren? Voorzitter. Volgens de wet wel. v. d. Werken. Ik had daarover ook nog wel iets willen zeggen. De andere heeren lijkt het echter welletjes, zoodat de Voorzitter de ver gadering sluit. Vergadering van den Raad der gemeente WIJK c. a op Maandag 31 Maart, des n.m 6,30 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer R. J. van Doveren. Secretaris, waarnemend, de Heer W. Bouman. Afwezig: Wethouder Roza, wegens ongesteldheid. De Voorzitter opent de vergadering met lezing van het formuliergebed, daarna leest de SecretariB de notulen der vorige vergadering, die hierop onver anderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot het in erfpacht geven van een stukje grond aan J. Vos. Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot wijziging der gemeente- begrooting 1929. Bericht van den heer P. J. Mul, dat hij zijn benoeming tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Wijk aan neemt. Schrijven van den heer G. van der Maaden, waarin hij den raad dank zegt voor zijn vaste benoeming tot monteur van het Electr Bedrijf. Eenzelfde schrijven van den heer W. Bouman, wegens vaste benoeming tot Administrateur van het bedrijf. Schrijven van het Dag. Bestuur van het Waterschap „De Polder van Wijk", waarin wordt kennis gegeven, dat het naar aanleiding van een bespreking met B. en W. het voorstel van dit college aanneemt en ieder jaar een gedeelte van de wegen zal verharden, als het de ber men der wegen mag verhuren. Verharding zal geschieden uit de opbrengst dezer verhuring voor zoover de financiën dit toelaten. De Voorzitter licht toe dat de wegen gemeente eigendom zijn, evenzoo de bermen, dat de bermen geregeld door het polderbestuur werden verpacht, zon der dat iets aan de wegen werd gedaan. B. en W. hebben daarover een bespre king gehouden met de Dagelij ksche Besturen van de polders van Wijk, Bies heuvel en Hakkeveld, omdat het niet aan gaat dat deze bermen door de Polder besturen worden verpacht terwijl niets aan de wegen wordt gedaan. B en W. hebben aangedrongen, dat ieder jaar even gedeelte wordt verhard, zoo niet, dan zou het gemeentebestuur zelf tot ver huring der bermen overgaan en uit de opbrengst de wegen gaan verharden. Naar aanleiding dezer bespreking is voornoemd schrijven van het Polderbe stuur van Wijk ontvangen, dat van den polder Biesheuvel heeft bericht, dat het niet op het voorstel ingaat, omdat binnen kort dit waterschap zal worden opge heven. Polder Hakkeveld wil de bermen eerst een jaar verpachten om te zien, hoe groot de opbrengst zal zijn. Wethouder van der Velden licht nader toe, dat het de wegen betreft achter in het veld, deze zijn onbegaanbaar, de polderbesturen verhuren de bermen, ter wijl er niets aan de wegen zelf wordt gedaan. B en W zijn van oordeel, dat uit de opbrengst, de wegen verhard dienen te worden. De heer Bouman vre'st dat er van verharding niet veel terecht zal komen, als dit uit de opbrengst van de verpach ting der bermen moet geschieden. De Voorzitter meent dat het toch nog beter is, dat dit dan slechts met kleine eindjes geschiedt, dan dat de opbrengst wordt aangewend tot verlaging der pol- derlasten. Wethouder van der Velden zegt dat men wel de slooten liet uitbaggeren, aan v e wegen zelf werd evenwel niets ge daan, alleen de Polder van Wijk heeft bij kleine gedeelten verhard. De heer v. Loon zou eischen dat jaar lijks een zeker bedrag voor verharding op de begrooting van de polder werd uitgetrokken. De Voorzitter meent dat men niet te veel eischend moet zijn, het is van groot belang, dat de wegen worden verhard en het polderbestuur kan dit beter doen dan het gemeentebestuur. De heer v. d Pol merkt op dat het polderbestuur blijk geeft den goeden weg uit te willen. De heer Bouman zegt dat het polder bestuur, met het oog op hooge kosten op ander gebied niet meer heeft verhard dan het heeft gedaan De Voorzitter merkt op dat er een tijd is geweest, dat de bermen f700, opbrachten en toen deed men juist niets aan verharding. Het voorstel van B en W. om het polderbestuur vergunning te verleenen tot wederopzegging de bermen te ver pachten wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. (Slot volgt.) Het BLAUW bij de aardappelen. Als een Duitscher dit artikel zou schre ven, zou by waarschijnlijk achter den titel zetten «uod kein Eodec, hetgeen in het Nederlandsch beteekent«en geen einde* Er is in de laatste jaren zeer veel ge publiceerd over deze ernstige, steeds meer optredende kwaal by de aardappelen en toch trok dit verschijnsel reeds 20 jaren en langer geleden de aandacht. Thans echter heeft het de belangstelling van de geheele land- en tuinbouwwereld. Herhaaldelijk komt het voor, dat gehee le partyen aardappelen onverkoopbaar zjjc, door «het blauw onder de schik, omdat de klanten er voor bedanken ze te koopen. Moge de smaak er nog niet steeds door lyien, zoo kan men het den verbrui ker toch niet kwalijk nemen dat hy in plaats van «blommige piepers* onooglijk uitziende min of meer b auwe aardappelen niet op zijn tafel wensebt. Ook zijn vele gevallen b;kend waarby de aardappelkoop man gedwongen werd, zijn aardappels te rug te nemen en dat bjj dan weer tracht zyn schade op zya leverancier-aardappel- bouwer te verhalen, ligt voor de hand. Gelukkig is door het onderzoek van den Plantenziektenkundigen Dienst te agemo- gen, gevolgd door vele proeven van land bouwkundigen en landbouwers, gebieken dat er een practisch middel bestaat, om het »blauw« op krachtige wyze te bestrijden. Het is n.l. bij die proeven geblekeo, dat 'iet «blauw* by aardappelen in sterke oate sameohangt met onvoldoende kalibe- Desting en het lag dus voor de hand, dat loen zulks eenmaal b ;k«Dd was, tal van proeven genomen werden, om de beteeke- ni3 van kalibïmesting ter bestrijding vaD het «blauwe aan de practyk te toetsen. Over de geheele linie is men tot zeer be vredigende resultaten gekomen en het staat thans dan ook wel vast, dat van de mid delen, welke aanbevolen worden om het «blauw* te voorkomen een rybelyke be mesting met ka'i als het beste aangezien moet worden. Ssdert vele jaren is door onderzoekingen geblekeD, dat gewassen welke gegroeid zijn bij onvoldoende aanwezigheid van op losbare kali, zeer spoedig aan rotting on derhevig zijo. Nu, dit is werkelijk ook het geval bjj blauwe aardappelen, ook de ze zijn slecht te bewaren. By toediening van een rjjkeljjke kaligift bereikt men du; een tweeledig doelblauwvrjje aardappelen, doch tevens aardappelen die lang bewaard kunnen worden. Het vraagstuk is wetenschappelijk nog niet voldoende opgelost, voor de practyk doet dit weinig ter zike, het voornaamste is te weten, dat men het euvel kan voor komen door zorg te dragen dat het gewas voldoende kali in den bodem vindt. Dit ken men doen door te bjmesten met per H.A. 500—1000 K.G. patentkali of 250 tot 500 K.G. zwavelzure kali. Het is bekend, dat het «blauw* heel wat minder voorkomt op de zand- en veen gronden, dan op de zwavel- en kleigron den en er mag wel eens op gewezen wor den, dat op de zandgronden het gebruik van kalimaststoff-n veel sterker is doorge drongen dan op de zwavel- en kleigronden. De oorzaak is, dat men op zand- en veen grond met kali moet bemesten om voldoende opbrengsten te verkrygen, terwijl men tot voor betrekkelijk weinig jaren op zwavel en klei nog steeds voortleefde in den sleur, dat deze gronden van nature nog voldoen de kali moesten bevatten. Mre* en meer is echter gebleken, dat er in Nederland zeer vele zwavel- en klei gronden zjjn, waarvoor deze theorie heele- maal niet meer opgaat. Zelfs heeft men vastgesteld, dat er vele zwaardere gronden zyn waarop de gewassen in hevige mate kunnen lijden aan kali-gebrek Vooral nu in de laatste jaren door het verbouwen van vele nieuwe en veeleischende variê.ei- ten steeds grootere boeveelheden kali aan den bodem worden onttrokken, terwjjl steeds sterkere bemestingen met stikstof worden toegepast, teneinde de opbrengst nog verder op te voeren, is de kalivoor- raad van den bodem zeer sterk aangespro ken. Op deze gronden is het dus zaak door proeven vast te stellen of de grond aan kaligebrek lijdt. Daarbij dient er op gewezen te worden, dat verschillende zwa vel- en kleigronden door kali-roofbouw zooveel oplosbare kali hebben verloren, dat men in de le jaren zeer te vreezen heeft, dat door z g. adsorptir de toegediende oplosba re kali door den bodem zoozeer aan elkaar wordt vastgelegd, dat daaavan niet of zeer weing beschikbaar bljjft voor de gewassen die men teelt. Men moet dus, op zulke, wat kali betreft, uitgeboerde gronden, erom deoken in de eerste jaren rijkelijk met kali te bemesten, om voldoende resultaten te bereiken. By proefnemingen o.a. op de Maas-kleigronden, is gebleken, dat men op verschillende per- ceelen tot boven de 1000 K.G patentkali per H A. moest gaan, om in de eerste jaren de kenteekenen van kaligebrek uit het loof der aardappels weg te mesten en biauwvrjje aardappelen te kunnen oogsten. Het is van groot belang dat alle land bouwers op de hoogte komen met de ken teekenen van kaligebrek bjj aardappelen en ook bjj andere gewassen. Wat de ken teekenen van kaligebrek bij aardappelen betreft, zouden wjj kunnen verwjjzen naar de brochure, uitgegeven door de N. V. Vereenigde Kalimij te Amsterdam, geti teld «BLAUW OF BLOVfMIG*, waarin zeer sprekende afbeeldingen van deze ken teekenen in kleur zyn opgenomen. HEUSDEN. De jongenheer R, Baajjens slaagde voor het toelatings examen der ambacht school te 's Bjsch. ALMKERK. Heden Woensdagavond 7 uur hoopt ds. Dö 'Szelmam voor de Hsrv. gemeente Biduur te houden voor 'i gewas. Door de melkslijters in deze gemeente i3 de prys der zoete melk weer met 2 centen de Liter verlaagd en gebracht op 10 centen. Van de 29 cursisten, welke alhier de Tuinbouwcursus volgleo, wisten 22 per sonen hiervan het diploma te behalen. De heer v. B kwam dezer dagen des morgens tot de onaangename ontdek king dat een zjjoer beste melkkoeien dood iQ de stal lag. ANDEL. V Tot slaisknecht aan de Wilbelmina* sluis alhier is aangesteld de heer C. Dek ker te Werkendam. De prys der melk is alhier met 1 cent per L. verlaagd en bedraagt thans 10 cent per L. CAPELLE. A.s. Donderdagavond 3 April, half acht zal in de zaal van den heer J. Tref fers aan het Bruggetje als spreker optreden ds. W.ersma, Herv. predikant te 'sGra- venhage met het onderwerp «De zonde der S.D.AP. Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid* alhier heeft besloten in plaats van op Hemelvaartsdag op 2en Pinksterdag deel te nemen aan het Nationaal muziek- en zangconcours te 's Graremoer en wel in de le afdeeling. Naar men ons mededeelt slaagde onze vroegere dorpsgenoot, de heer M. Kommer?, thans hoofd der Chr. school te G.»rtel, een dezer dagen voor het examen godsdienstonderwijzer. Door ds. A. J. G. v. Voorthuizen te Rjjsen is voor het op hem uitgebracht beroep naar de Herv. gemeente a. d. Loon- schendijk bedankt. A.s. Zondagavond 6 uur hoopt ds. Snoek, in verband met zyn vertrek naar Puttershoek, in de Ger. kerk alhier zya afscheidsrede uit te spreken. Naar men ons mededeelt heeft de heer P. Faro om gezondheidsredenen be dankt als voorzitter der afd. Sprang-Capelle van den Chr. Besturenbond. In de gehouden ouderavond in de 0. L. school a. d. Loonschendyk zyn tot leden der oudercommissie gekozen de dames Fonieyoe en v. Doornik en de heeren de Rooij, v. Oversteeg en v. Doornik. Tut bestuursleden der afd. Sprang Capelle van den Bijz. Vrjjw. Landstorm zyn benoemd de heeren G, J. v. Willigenburg, Q Bax, P. v. d. Schans, J. v. d. Schans en Zwart. GENDEREN. Op het heden gehouden examen der Chr. Landbouwschool te Andel slaagden onze plaatsgenooten L. v. d. Bjek en G. v. d. Beek voor einddiploma. HERPT. Zondagmiddag omstreeks 5 uur brak er brand uit in da schuur van W. de Hart alhier. Gelukkig werd de brand spoedig door de buren opgemerkt, die ijlings toe schoten en een paar karren, die in de schuur waren opgeborgen, in veiligheid brachten. Met een paar brandbluschapparaten werd nu de brand bestreden, doch tevergeefs. Intusschen werd alarm gemaakt en was de brandspuit spoedig ter plaatse. Hiermede werd de brand spoedig gebluscht zoodat slechts een gedeelte der schuur door brand is vernield. Gelukkig dat het zeer stil was anders haddeo de gevolgen zeer ernstig kunnen zyn. Oorzaak onbekend. Verzeke ring dekt de schade. NEDERHEMERT. Alhier doet zich een geval van Diptheritis voor, nogal niet van ernstigen aard. De scharenverpachting van Freule van W isseriaer brachten gemiddeld f 60 op. De keuring in deze gemeente voor de dienstplichtigen had j I. Donderdag plaats. Er werden van de 6 personen 3 afgekeurd. Op 28 Maart had alhier de stieren keuring plaats, er werden aangevoerd 14 stieren, waarvan er 3 werden goedgekeurd. Maandag had de scharenverpachting plaats op het Eiland van Mej, den Dekker op den Doornwaard. Ze brachten gemid deld op f65 De scharenverpachtingen aan de N.Z. op de Arkenswaard van den heer Palletier brachten gemiddeld f 75 op. Van den heer Ridderhuizen van Kattendijke gemid deld flOO— Mij. A. Brik, kweekelinge met akte aan de bijzondere school te Woudrichem, is benoemd tot onderwyzeres alhier. RIJSWIJK. Wuesdagavond a.s. zal Ds. A. B. van der Pat uit Andel alhier een b duur voor het gewas houden. SPRANG. Ds heer L Sterrenburg, onderwijzer aan de Chr. School alhier, hoopt met 1 Mei e.k. zijn functie als onderwijzer te Veenendaal te aanvaarden. O .der flinke belangstelling werd j.l. Maandagavond de ontspanningszaal van de Chr. Volksbond gesloten. Het afgeloopen seizoen was de heer K. Spieriogs getrouw op z'n post en wist hy de jongelui op voortreffelijke wyze bezig te houden. De aanwezigen werden getrac- teerd op chocolade en sigaren. VLIJMEN. Naar wjj vernemen is de dreigende staking in de mandenindustrie in onze ge meente afgewend. Tusschen de vertegen woordigers van de werkgevers- en werk nemers-organisaties is tot een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst besloten. Wan neer de gemeenten Ammerzoden en Kerk- driel hiermede accoord gaan kan het con flict als geheel opgelost beschouwd worden.. V. d. Werken. Daar had toch wel ontheffing verleend kunnen worden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2