in het Land nan Heusden en Altena. Een Winternacht FEUILLETON Ingezonden persoon 6 weken de haar, kost en dokters rekening voor haar betalen Zoo ja, hoe smet ik handelen om hieraan te komen A. X. Ik ga uit van de veronderstelling, dat awe dochter b(j de drie maanden is ge huurd. In dat geval behoadt zy bij ziekte haar aanspraak op het naar tydiaimte vast gesteld loon voor eenen betrekkelijk korten igd. By geschil zal de rechter voor elk geval op zich zelf hebben uit te maken, wat onder xbetrekkelyk korten tydc moet worden verstaan. Voor kost geldt hetzelfde. foor behoorlijke verpleging en geneeekan- iige behandeling moet de werkgever zorg Moet de gemeenteraad voldoen aan sene aanvrage om geld voor het invoeren van eene Daar het oordeel vaD het schoolbe stuur meer geschikte leesmethode? W. J. de W. Eene aanvraag om geld voor het invoeren van eene naar het oordeel van het schoolbestuur meer geschikte leesmethode, gaat de normale eischen, te stellen aan het geven van Lager Oaderwys, niet te buiten. Ben ik strafbaar als ik b.v. 15 April verhuis naar een andere gemeente en ik doe daarvan 2 k 3 weken later pas aan Jragen uiterlyk tot een tyd van zes weken. 8'B® °P het gemeentehuis daar ik vandaan 3>e kosten van boven de vier weken kan ie werkgever echter op uwe dochter ver- Aaien. Zk bewoon een ambtswoning, waarvoor Joor my huur betaald wordt aan de ge beente. Hierin bevindt zich een pomp, die het water betrekt uit een put, die op het terrein van mijn buurman ligt. De gemeente Aetaalt elk jaar een bepaald bedrag voor het gebruik van het water aan mjjn buur- s&an. Nu wordt in deze gemeente water leiding aangelegd en nu wil het college aan B. en W. dat het water door my Aefaald zal worden. Ben ik nu zonder meer verplicht dit water te betalen, daar van »yn standpunt bekeken alleen een veran dering in de bron, waaruit ik het water Aetrek, heeft plaats gehad. Kan ik tegen het besluit der gemeente ün beroep gaan en by wie. X Uit het feit, dat de gemeente uw buur- aoan betaalt voor het door U te betrekken water uit zyn terrein, volgt, dat U de woning hebt gehuurd met vry waterver bruik. Wordt uwe woning nu 't zy jrywillig, 't zy door plaatselyke verorde- aiog gedwoogen aangesloten aan de drinkwaterleiding, dan moet toch de ge beente de kosten, verbonden aan uw wa terverbruik, betalen. We hebben hier te doen met eene civiele aangelegenheid, zoodat by geschil de rechter ie zaak zal hebben uit te maken. Ik ben chauffeur bij een patroon die zyn auto niet in de verzekering wil doen, ook aiet tegen een derde. Als ik nu iemand eanryd dat hy b.v. niet meer werken kan, van wie kan hij nu schade vergoeding ei* achen, van my of van de patrooD, wie is daar aansprakelijk voor. Een abonné. De eigenaar of houder, die het motor rijtuig niet zelf bestuurt, is aansprakelijk «oor de schade, toegebracht aan niet door dat motorrijtuig vervoerde personen en goe deren, tenzy aannemelijk is, dat de schade i# te wyten aan overmacht. By testament is een executeur aange wezen en zyn loon bepaald op f 1000. Bjj Hhler testament is er nog een executeur tan toegevoegd. Hoeveel moet deze laatste va hebben B. N. J. Den eersten executeur komt de f 1000 toe en den tweeden, wien geen loon is toegekend, de helft van het wettelyk loon Een verhuurder zegt een huurder bjjtyds de huur op by aangeteekend schrijven (vol gens eene bepaling in het huurcontract). De huurder baalt den brief niet af en nu bet puntje bij paaltje komt, b'roept by er »ch op niets te weten van de huuropzeg- §ing. Kan hy dat zoo maar doen? H. P. M De huuropzegging bjj aangeteekend schrij ven gedaan, bindt den huurder, nu hjj er «Heen niet kenois van heeft gekregen om dat hy bet stuk niet heeft afgehaald. ben, of moet ik dezelfde datum als ik ver huis, daarvan aangifte doen. V, N. Ter plaatse, waar U uwe werkelijke woonplaats overbrengt, moet U uiterlyk binnen twee weken na aankomst, eene verklaring aan het gemeentebestuur doen met overlegging van het getuigschrift van verandering van warkeljjke woonplaats, dat U moet gaan halen ter socretarie der ge meente, welke U verlaat. Overtreding dezer bepaling wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste f 100. Tellen kinderen, die bij de opening eener school niet meer leerplichtig zjjn, maar thans nog wel, mede bjj hen die de school zullen bezoeken W. J. de W. Kioderet), die bjj de opening der school niet meer leerplichtig zullen zjjn, tellen niet mee bjj hen die de school zullen be zoeken. Mjjn dochter diend ongeveer l:/2 jaar bjj een en dezelfde persoon. Nu heeft zy op een vrjjen dag, terwjjl zij fiatste, een ongeluk gehad. Hoelang heeft zjj nu recht op de volle huur, en wie moet van dit ongeval de doktersrekening betalen A, A. Ik neem aan dat uwe dochter bjj de drie maanden is gebuurd. Het ongeval is haar geheel buiten hare schuld over komen, zoodat zjj recht heeft op loon voor betrekkelijk korten tyd. Wat onder »be- trekkeljjk korten tydc moet worden ver staan, zal by geschil de rechter in ieder geval afzonderlijk hebben uit te maken. De dokterskosten over zes weken zyn voor rekening van den werkgever, maar deze kan die kosten op uwe dochter ver halen, voor zoover die vier weken te boven gaan. Mijne heeren, In het nummer der Provinciale Noord- brabantsche en 's Hertogenbossche Cou rant van Vrijdag 21 Maart i.l., laa ik onder bet opschrift „Autobusdiensten in bet Land van Heusden en Altena" een aan Uw College door de Kamer van Koophandel te Waalwijk gericht schrij ven in zake bet verkeersvraagstuk in bet Land van Heusden en Altena. Nu is mij met zekerheid bekend, dat de jongste vergadering van genoemde Kamer werd gehouden op 23 Januari j.L en dat vorenbedoeld schrijven zijn grond niet vindt in een besluit der Kamer, doch slechts kan worden aan gemerkt als een meeningsuiting der op stellers. Het komt mij voor, dat het toch op zijn zachtst gezegd allerminst correct is om een gefingeerd besluit van een officieel lichaam bij hoogere autoriteiten aan te wenden om een ingenomen standpunt te versterken. Met gevoelens van verschuldigde hoog achting heb ik de eer te zijn, TJ w d w. (w.g.) VAN OMMEREN. De beantwoording door de Echo wordt gegeven in de volgende bewoordingen giers uit Dussen". En nu de werkelijkheid. Uit de klei gingen ta Drongelen met de pont over, het ook aan de Redactie der Echo bekende getal van 148 perso- De heer van Ommeren zegt, twee auto- buslijnen, die een ringljjn vormen n.l. '8 B >sch-Heusden-Woudrichem Sleeuwjjk en 's-Bjsch-Heusden-Dussen-Sleeuwyk, twee ondernemers ieder een Ijjo, verkeer vol- nen (mannen, vrouwen en kinderen), van y T01* wie 'Uii met zekerheid, 't tij met meer-1 D< "^«nemers torg.e .oor fl.ok dere of mindere waarschijnlijkheid kon8n goed materiaal op den weg en moeten worden gezegd dat ze gingen om de kunnen bestaan, markt. Van deze 148 personen waren ongeveer de helft uit Drongelen. Wat de runderen betreft zijn er's mor gens met de Drongelsche pont heen 4 over gezet en 's middags terug 9. Een bus met een 20-tal passagiers uit Dussen is geheel onjuist. Er heeft Don derdag jl. één bus gereden uit het Land van Heusden en Altena Daar Waalwijk en wel van de A.L A D. Deze bus, die 20 personen kan bevatten, reed vanaf staat hoofdzakelyk uit Landbouwers, vee- DussenHank via Meeuwen, Babylo- houders, fruittelers en in de toekomst nienbroek, Eethen en Drongelen naar ook tuinbouw en bloembollenteelt. De be- Waalwijk. Op de heenreis had zij met volking is ijverig en zit in de toekomst met inbegrip van den chauffeur 13 passagiers een massa geteelde vruchten, die eiken dag en terug 11, waarvan er slechts enkele weg moeten naar de veüicg en naar gr00te Wfslke zekerheid kan de heer van Ommeren deze 'ondernemers geven, die zich vooraf groote uitgaven moeten ge troosten. By mij moet op den voorgrond treden waarmee kunnen we de belangen van de streek met hare bevolking dieoen. Het land van Heusden en Altena is van oudsher eeD goede landstreek, in de ge schiedenis reeds bekend, de bevolking be- uit de gemeente Du3sen. Nu hebben we Donderdag jl één van de vier premiemarkten gehad en als dan bij zulk eene bijzondere gelegenheid nog over maar zoo weinig menschen per bus uit berg, het Land van Heusden en Altena naar Waalwijk worden vervoerd, dan zal toch „Hoewel onnoodig, hebben wij ter plaatse *\aaiwijK women vervoeru, uau «u,mcu geïnformeerd en daar natuurlijk de be-1 leder moetea «kennen, eene dage vestiging gekregen, dat deze nieuwe be schuldiging van eiken grond is ontbloot1'. Meer woorden zullen wij er niet aan verspillen. En thans repliceert Mr. van Ommeren met het volgende De Echo is zoo vriendelijk eenige aan dacht te willen schenken aan mijn schrij ven, hetwelk ik 25 Maart j 1. tot Gede lijksche busverbinding met 5 of 6 reizen voor een eventueelen ondernemer niet anders dan een buitengewoon groote scha depost zou opleveren en absoluut onmo gelijk zou kunnen bestaan van het rei- zigersvervoer. Ten slotte nog een vraag. Wil de Echo met haar voorstaande mededeelingen aantoonen dat er wel contact bestaat tusschen het Land van Heusden en Altena (behalve dan Dron- NAAR HET ENGELSCH. In ons nummer van Woensdag 26 Maart j.l. publiceerden wij een schrijven door Mr. C. W. van Ommeren alhier gericht aan Gedeputeerde Staten van Noordbrabant onder dagteekening van 25 Maart 1930, naar aanleiding van een brief welke door de Kamer van Koop handel te Waalwijk zou zijn gezonden aan voormeld college van Gedeputeerde Staten. Op dit schrijven van Mr. van Ommeren geeft de „Echo van het Zuiden" in haar nummer van 28 Maart j.l. een kort antwoord. Mr. van Ommeren dient nu de Echo van repliek. We laten hieronder alles achter elkander volgen. De brief van Mr. van Ommeren aan Gedeputeerde Staten luidt aldus Heusden, 25 Maart 1930. Aan Gedeputeerde Staten der provincie Noordbrabant te 's Hertogenbosch. uteerde Staten van Noordbrabant richtte, gelen) en Waalwijk? Zoo ja, dan komt ij doet dat in ruim vier regels met 22 het mij voor dat zij daarin allerminst woorden, waarvan er enkele cursief zijn is geslaagd, maar integendeel eerder heeft gedrukt met de kennelijke bedoeling om aangetoond dat het Land van Heusden mij geheel uit het veld te slaan. Nu en Altena (behalve Drongelen) zelfs bij spijt het mij wel voor de Echo dat haar premiemarkten al heel weinig belang- opzet niet is gelukt en ik nog geheel eain et sauf ben. Maar ter zake. Een lid van de Waal wij ksche Kamer deelde mij mede dat het feitelijke in mijn schrijven aan Gedeputeerde Staten ge heel juist is, zoodat ik niet anders doe dan van a tot z persisteeren bij den in houd er van totdat men mij het onjuiste op deugdelijke gronden zal hebben aan getoond. En dit is nog geenszins ge schied, want de stellig zoo goed bedoelde 22 woorden der Echo zeggen zonder het allerminste bewijs niets anders dan dat de nieuwe beschuldiging van eiken grond is ontbloot. Zie eens, de Echo wil optreden als verdediger van de stellers van den be- wusten gefingeerden brief van de Waal- wijksche Kamer, waar natuurlijk niets tegen is, maar als zij iets op zich neemt moet zij zich ook deugdelijk van haar taak kwijten. En dat heeft ze allerminst gedaan in hare 4 regels. Zij geeft nu in hooge mate den indruk dat zij met geen geargumenteerd artikel kan komen en dat vind ik werkelijk jammer. Immers zit de Echo aan de bron voor feiten materiaal, dus zoo gemakkelijk als maar mogelijk is, zoodat het voor haar toch een kleinigheid moet zijn om het door mij aangevoerde geheel te niet te doen. Gaarne geef ik de verzekering dat ik terstond en openlijk mijne verontschul- I digingen zal aanbieden wanneer de Echo of wie anders ook mij op deugdelij ke gronden aantoont dat ik gedwaald heb, VAN OMMEREN. Heusden, 31 Maart 1930. m Zich aan het raamkozijn vasthoudend, &oog zij zich het raam uit en keek in den nacht naar huiten. En de sneeuw j Viel op haar hoofd, terwijl de wind liaar goudblonde haren verwarde. Toch Bleef zij met een wanhopige blik in de duisternis staren. Zij kon het steunen en zuchten in de Boomtoppen hooren en nu en dan Koorde zij het grommen van de zee in de nabijheid. lEn het bleet sneeuwen, de sneeuw Ëag dik op haar gezicht en haren. Ze smolt langzamerhand en liep langs haar hals naar beneden. Hoor. Een zwakke kreet, als om hulp, kwam van de ziekekamer. Zij schrok, maar bleet op haar plaats staan. Na enkele oogenblikken werd het soepen herhaald, maar nog bewoog zij üch niet. Zij keek naar den donkeren hemel. Haar vader was daar, ergens boven die donkere wolken. O, mocht zij maar naar hem toegaan kon hij vanuit de schaduwen van het graf haar een feeken geven en bij zich roepen. Zij dacht aan de gelukkige uren, die zij samen beleefd hadden, en aan zijn groote goedheid. O, dat hij, die zoo. liet en zacht was geweest, zulk een wreede dood had moeten sterven! Zij had het beter kunnen verdragen, dacht zij, als hij op een andere wijze gestor ven was; maar zoo om te komen, zoo verraderlijk en wreed gedood te wor den God wist, dat het te veel voor haar was om te dragen. Zij keerde zich van het open ven ster af en liep langzaam terug naar ziekekamer; bij de deur bleef zij roer loos staan en staarde naar binnen. De man was van houding veranderd en, met beide armen boven zijn hoofd lag hij achterover, terwijl het kussen op den grond gevallen was. Zijn mond was half geopend èn zijn open oogen keken naar Blanche. Zij zag dat hij gedeeltelijk zijn be wustzijn teruggekregen had en hij haar herkende. Was het verbeelding of riep hij haar met een zwakke doch door dringende stem. Zij stond daar als uit een steen ge houwen toen door plotselinge ingeving en de oogen op hem gericht, kuste zij het medaillon, dat nog in haar hand lag. Hij sloeg haar gade en scheen te be grijpen; maar het volgend oogenblik wendde hij zijn oogen af en ging een kramp door zijn lichaam. Hoe doods bleek zag zijn gezicht er uit in het zwakke schijnsel van het nachtlicht! Blanche bewoog zich niet, hoewel het haar toescheen, dat zijn laatste oo genblik gekomen was noch verzachtte haar gezicht tot medelijden. Maar toen hij hijgde naar adem, wendden haar oogen zich onwillekeurig naar de schoorsteenmantel, waarop het glas water en het drankje van den dok- In een berichtje van de Echo van het Zuiden van 29 Maart jl. getiteld „Pre- miemarkt" lees ik o m. het volgende „Het bezoek was zeer druk, ook uit de klei, n'en déplaise Mr. van Ommeren. Men schatte het aantal bezoekers van die zijde op een paar honderd. We za gen o a. een bus met een 20 tal passa- stelling voor Waalwijk toont. VAN OMMEREN. Heusden, 31 Maart 1930. Autobusverkeer in het Land van Heusden en Altena en contact met Waalwijk. Waar in den lande het autobusvraagstuk voor het verkeer in 't Lind van Heusden en Altena druk wordt besproken, en met zeer veel belangstelling wordt gevolgd het schryven van Mr. van Ommeren, waarin ZE my beleefd verzoekt, dit eens na te lezen en nog eens op terug te komen. Gaarne wil ik daaraan voldoeo, temeer, daar bij my vast staat, dat Mc. van Om meren in zijne kwaliteit als statenlid, naar zyn beste weten, de belangen van de streek wil dienen. Hoewel ik het met Mr. van Ommeren over Waterschapsaangelegenheden in 't bijzonder over Het Noorderafwateringkanaal volkomen eens ben waar Z.E, de 70°/0< die tegen de oprichting daarvan waren op kranige wijze heeft verdedigd, mag ik UEd. voorstellen, dit onderwerp nog eens te bshandelen iu 't Nieuwsblad, daar nu blijkt dat de kosten veel hooger komen voor uit voering, dan men aanvankelijk dacht, in de hoop, dat de voorstanders ervan met duide'ijke uiteenzettingen komen. Eveneens moeten wy Uw streven toe juichen voor een brug over de Nieuwe Merwede in den Biesbosch, waarvan U een groot voorstander is Wat het schryven aangaat over de Autobusdiensten, het contact dat er bestaat of niet bestaat, tusschen Waalwyk en om geving met het Land van Heusden en Altena, daarin verschillen wy veel van mee ning, en we kunnen niet beter doen, dan ieder een kant te belichten. plaatsen. Waik verkeer is er, welke veereo, nog in den vroegen morgen Gorcum, nog over Geertruiden- alles in de rust. Hoeveel vrachten fruit en groenten zya er in 1929 niet gereden naar Utrecht en Amsterdam door de fi ma Kolf te S!eeuwijk, en levert het dan niet een oDtzaglyk bezwaar op, dat men afhangt aan het veer te Sleeuwyk, en is het dan niet noodzakelyk een brug over de Nieuwe Merwede in den Biesbosch, dat men in korten tyd te Dordrecht is. Is het dan wonder, dat Mr. van Ommeren zegt, het bezoek naar Gorcum neemt af, onvoldoende gelegenheid en buitengewoon jammer, dat het Westelijk gedeelte van deze streek de dupe daarvan is. Stelt U voor, de firma Kolf te Sleeuwyk heeft op een kleine oppervlakte in een kas 9 duizend slaplanten staan, teelt 1930, oDgeveer voor varkoop goed einde Maart, nemen we aaD, niet het meeste, dat elke slaplant opbrengt 10 cent f 900.is dat niet een pracht- opbrengst om te beginnen en zoo volgt boontjes. Het CDstelyk gedeelte heeft een groot afzetgebied naar 't Zuiden naar Waalwijk, Kaatsheuvel, Tilburg, Eindhoven, uit VeeD, Wijk, Aalburg, G.'nderen, Eethen, Babi- loniëjbroek, Meeuwen en DrongeleD, wanneer men in den vroegen morgen tusschen 1 en 3 uur gaat van Waalwyk naar DrongeleD, dan komt men tegen gemiddeld per dag 25 karretjes geladen met fruit en aard appelen, die niet langer dan zeven minuten vertraging ondervinden voor de overtocht Bergsche Maas. Wat een voorrecht zulk een veer te Droogelen, waarvoor we alle krachten hebben ingespannen. Mogen we aannemen, dat ieder gemiddeld heeft ge laden 10 mud, dat 250 mud wordt, even later komen nog vrachtauto's, dus op 300 mud per dag mag men veilig rekenen. Zoo levert de klei 1800 mud in de week, gedurende de geheele zomercampagne, alle aardappelen worden weggevoerd uit dit Oostelyk gedeelte en we hopen in de toe komst nog meer karretjes te zien in de veerpond te Drongelen, en dat de eigenaars er van hun brood kunnen verdienen, en de boeren in hen, hun afnemers zien, my dunkt, dat lykt wel eenigzins op contact tusschen beide streken, die zich zoo op elkaar aanpassen, Gaarne wil ik de geheele revue passeeren, in 't volgende gedeelte meer contact met Waalwijk, de bloembollenteelt, de Ccöpera- tieve Zuivelfabrieken enz. iD deze streek. Wjrdt vervolgd. VAN CAMPEN. ter stond. Zij herinnerde zich de woor den van den dokter: „Als u hem plotse ling ziet inzinken, verdubbel dan de druppels, geef hem er twintig, tot hij weer even gemakkelijk adem haalt als hij nu doet". Ja, God was rechtvaardig: zijn leven was in haar handen. Zij behoefde geen daadwerkelijk wraak te nemen, zij had maar rustig naast hem te staan om hem te zien sterven, wetende, dat door te gehoorzamen aan de instructies van den dokter, zij hem kon redden. De kleine klok in de aangrenzende kamer sloeg één. Bijna een uur was er verloopen,, sedert zij de laatste maal het drankje gegeven had. Haar wraak was reeds begonnen. Hij ging achteruit en zij had geen hand uitgestoken. Plotseling, als door een hemelsche ingeving meende zij de stem van haar vader te hooren, die tot haar ziel sprak. De stem was zacht en lief, precies zooals zij altijd geweest was, maar ze klonk als een waarschuwing. Zij kende het menschlievende karakter van den Chevalier, zij wist dat hij de laatste van alle menschen zou zijn om een wraakneming goed te keuren. Een daad, niet alleen van wraak, maai van moord, niet de slechtste moord, omdat het slachtoffer een ellendige zon daar was, schuldig aan bloedvergieten Als zij er bij stonvj, (met de macht om het wegvlietend leven( te redden, was zij even verantwoordelijk voor het verlies van dat leven, als wanneer zij een mes of vergif gebruikt had om het te ver nietigen. Zij zou zichzelve voor die zon de te verdedigen hebben tegenover den grooten Rechter van leven en dood. Toen dacht zij aan haar God. Zij c 1 herinnerde zich het goddelijk gebod van lichtte zijn hoofd met één hand op én haar geloof: „Hebt uw naasten lief als met de andei; bracht zij het glas aan zijn uzelve." Helaas, deze woorden konden lippen. Zijn oogen waren half geslo- niet ernstig gemeend ,zijn, hoe kon zij ten, maar zij openden zich een oogen den moordenaar van haar vader liefheb- blik en keken haar dankbaar aan, toen ben? Maar liefhebben was een ding hij de medicijn dronk, en gehoorzaamheid aan dat gebod van Toen uitte Blanche een hartverscheu- den Almachtige een tweede. Er was rende kreet, overweldigd door deze ver geen sprake van nietbegrijpen van dit heven poging en viel, wild snikkende gebod: haar geweten was er dien otn- op haar kniëen. vergetelijken nacht vol van, zij kon er- Daarna verloor zij haar bewustzijr haar ooren niet voor sluiten ot zeggen en bleef voor een tijd, zonder eeni| dat zij het niet begrepen had. De klok tikte de minuten verder door. teeken van leven, zitten. Tezelfdertijc hield de doodstrijd van den man op terwijl zij den man gadesloeg, die met en viel hij in een diepen slaap ondei den dood worstelde. Over eenige mi- j den tooververachtigen invloed van het nuten zou het te laat zijn misschien drankje. was het al te laat. Gemarteld tusschen haat en plicht onderging Blanche de groote verzoeking van haar leven. God gaf haar kracht en ten laatste overwon zij. Wat er ook van mocht komen,, zij voelde, dat zij den iman niet koR,, laten omkomen, zonder een poging te doen om te redden. „Vader. Vergeef mij." jammerde zij terwijl nu voor de eerste maal de tra nen langs haar wangen vielen. „Vergeet mij,, ik kan hem niet laten sterven.' Vlug naar den schoorsteenmantel gaande, nam zij het fieschje en schonk met een bevende hand de levenwek kende druppiels uit, dan ging zij naar hei bed. En nu kwam weer een afschuw over haar, te denken, dat zij het wezen, dat zij sterk haatte, zoo dicht moesi naderen en zelfs aanraken. Zij stond stil en bad om kracht: die werd haar gegeven. Geheel haar ziel met haar besluit sta lende, boog zij over den man heen Eindelijk bewoog zij zich en kwatr weer tot het leven terug. Weer uitte zij dat wanhopig gejammer, dat uit het binnenste van haar hart scheen te ko men. Zij stond op. Al haar gedachten waren, ingenomen door den wensch de kamer te ontvluchten en verborgen te zijn voor den blik van den man, wiens leven zij moest redden. Zijn leven behoorde aan God, niet aan haar, daarom had zij het gespaard. Maar zij kon de afschuw^ niet overwin nen, waarmede alleeff al zijn tegenwoor digheid haar vervulde. Zij had eens haar plicht gedaan, zij kon nu niets meer doen. Haar plaats was niet langer hier. Haar gezicht scheen veel ouder ge worden, toen. zij langzaam naar de deur strompelde. Voor zij haar bereikte deed een kreet vanuit het bed haar schrik ken, zoodat zij bijna gilde. Zich onwille keurig omdraaiende, zag zij hem met uitgestrekte handen naar haar kijken» (Wordt vervolgd). t

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6