GORINCHEM. I KEUNEN-MALINGRE WIJNHANDEL. HEUSDEN. De Amsterdamsche Confectiehandel Gediplomeerd Opticien. Vuchtepstraat 30 's- HERTOGENBOSCH. Parijsche Modebrieven. A k. Heeren-, 3ongens- Kinderkleeding en Werkmansgoederen ZUSTERHUIS 6, Nationaal Muziek- en Zangconcours te 's Gravemoer. gierigen op de been gebracht, naar het anders zoo stille dorpje Uitwijk. De verkoop van bloemetjes ten bate der fanfare, bracht ruim f50.op. Door de jongelieden C. Th. van der Mooren, A. van Oudheusden en A. Biesheuvel, werd dezer dagen het eind diploma Algemeene Ontwikkeling be haald. De lessen die zij daarvoor volg den. kwamen van de Centrale Platte- ïanders-Postschool te Bflthoven. Q*/\r»r*c 99 raspte DüUOr Szwitsersche Këas Voorburg - Schilletje - Zoete Schillenbrandewijn. Triple Sec - Curacao - Anisette - Kummel. ,,GOFFARD". Advocaat. VEEN. Woensdag 11 Juni, 's avonds 7 uur, hoopt voor de Geref. Gem. op te treden, Ds. Lamain van Leiden. De laatst gehouden ledenverga dering van de Tuinbouwvereen. „Ex celsior" werd door ruim 30 leden be zocht. Hoofdzakelijk was het doel dezer ver gadering, de bespreking voor de ver zending der aardbeien, naar welke vei ling dit product moet worden verzon den. Spoedig zal een begin gemaakt worden met de aardbeien van den kou den- grond, waarvan de stand gunstig is. 1 .WAALWIJK. In den nacht van Zondag op IMaandag is ingebroken in de kleed kamers van de Waalwijksche Zwem- club. Ontvreemd zijn ongeveer 300 stuk ken chocolade en een aantal badcos- tuums. Bovendien zijn een aantal ruiten vernield. De politie stelt |ejen onderzoek in. WIJK EN AALBURG. Enkele dagen geleden is door id en koopman V. een begin gemaakt «net het rooken van finten. De prijzen van deze soort visch zijn niet hoog en de voorraad is vrij goed. TELEFOON N°. 8. Op 29 Mei j.l., Hemelvaartsdag, hadden alhier op het voetbalterrein wedstrijden plaats tusschen de voet balverenigingen Boys I Uit Dussen en tWilhelmina alhier en D.V.O. I uit Sprang en Wilhelmina 2 alhier. Boys won van Wilhelmina met 10 en Wil helmina 2 won van D.V.O. met 41. De winnende vereenigingen werden een zilveren lauwertak en een medaille uitgereikt. Tweede Pinksterdag zullen des namiddags de eindwedstrijden, uitge schreven door de V.V. „Wilhelmina", op het sportterrein te Aalburg plaats hebben. Zoo men verneemt is onze vroe gere dorpsgenoot, de heer M. Duijser, thans Inspecteur der Directebelastingen, benoemd tot ambtenaar bij de belas tingen in Ned. Oost Indie. Aan den heer H. Wolters, on wijzer aan de school te Wijk, is door •de zangvereeniging „Con Amore", we gens zijn vertrek uit de gemeente, een (geschenk aangeboden bestaande uit een boekenkastje, zulks als blijk van er kentelijkheid en waardeering voor al Ihetgeen de heer Wolters heeft gedaan bij het helpen instudeeren der tooneel- stukken, wat hij. steeds belangloos heeft gedaan. i. i zal tot Pinksteren te 's-HERTOGENBOSCH verkoopen. Indien U dus vóór de Pinksterdagen van onze speciale aanbieding gebruik wenscht te maken in komt dan bij ons zien. De Amsterdamsche Confectiehandel. WERKENDAM. -f - Door den nachtwaker Baggerman Werd j.l. Zondagnacht een zekere H. v. E. op heeterdaad betrapt, toen hij bezig was eenige brooden weg te ne men uit de boot va i een rivierventer. •Hij heeft bekend zich ook aan tal van andere diefstallen schuldig te hebben -gemaakt. M1JNH ARDT's Hoofdpijn Tabletten 60 ct Laieer Tabletten 60 ct Zenuw Tabletten 75 ot Staal-Tabletten 90 ct Haag-Tabletten75 ot Bij Apoth. en Drogisten. GORINCHEM. Veilingsver. »G en 0.« Nieuwe aardappelen 24—25 ct. idem poters 14 ct. Spinazie 817 ct. Postelein 1016 ct. Stoofsla 24 ct. Ryspeulen 50—fl. Doperwten 40 ct. Princesseboontjes f 1,10 -f 1,3C. Alles per K.G. Wortelen f7,f 12, Selderie f 1, f 1,60 Rabarber f 2f 2,50 Prei f 1,50 Slauien 50 ct. Alles per 100 bos. Komkommers geel f12,—f13,- idem wit f 15,f 17, idem groen f5,50— f 10, Komkommers II f 5,50f 7 Kropsla fl,50 —f2,50 Bloemkooi extra f 18,f 19,50 Bloemkool I f 10,f17, Bloemkool II f5,f8,—. Alles per 100 stuks. SCHITTEREND GESLAAGD. Begunstigd door buitengewoon zo merweer werd Woensdagavond het openings-concert voor het concours gehouden. Het jubileerende fanfare corps „Euterpe" van 's Gravemoer, ter gelegenheid van diens 2 5-jarig bestaan het concours werd uitge schreven, opende het concours onder I leiding van zijn bekwamen en actie- 1 ven directeur, de heer Albert Christ. De zangvereenigingen„Halle lujah" en „Excelsior" van 's Grave moer, die hunne welwillende mede werking hadden aangeboden, gaven zeer goed geslaagde zangnummers ten beste, onder leiding van hare be kwame directeuren, de heeren van der Putte van Breda, en den heer Al- bert Christ. Buitengewoon gewaardeerd werd de belanglooze medewerking van de harmonie „Volksvlijt en Volksver maak'' van onze buurgemeente Was pik. Bij aankomst van het muziekge zelschap in onze gemeente, werden het bestuur en de werkende leden verwelkomd, door den Voorzitter en den Vice-Voorzitter van het uitvoe rend comité, en den voorzitter van de feestvierende fanfare „Euterpe". Met muziek voorop werd naar het feestterrein gewandeld, waar na aan komst het concert een aanvang nam. Onder de uitstekende leiding van den directeur, de heer P. Kuijten, genoot het op het feestterrein aanwezige pu bliek, dat in groote getale was op gekomen, en waarbij de inwoners van Waspik ruim vertegenwoordigd wa ren, van het met zorg gekozen, en schitterend uitgevoerde programma. Na beëindiging van het concert ver zamelden de besturen van de bezoe kende en jubileerende vereenigingen, benevens ae leden van het uitvoerend comité zich voor een gezellig sa menzijn, waarbij de voorzitter van de Harmonie uit Waspik in een goed ge kozen rede zijn gelukwenschen aan het jubileerende „Euterpe" aan bood, en de hoop uitsprak dat het concours in alle opzichten schitterend zou mogen slagen. In zeer geani meerde stemming werd de avond verder doorgebracht, nadat door de voorzitters van het uitvoerend comité en van „Euterpe" aan de vrienden van Waspik en van de plaatselijke zangvereenigingen hartelijk dank was gebracht voor hunne kameraad schappelijke medewerking. Voor Hemelvaartsdag, de dag van het conoours konden geen betere omstandigheden gewenscht worden. Schitterend zomerweer kleedde het lieflijke en landelijke dorp 's Grave moer en het eenig mooi, in de kom der gemeente gelegen, door prach tig geboomte omgeven feestterrein in zijn beste kleedij. Bij het openen van het feestterrein stroomde het publiek van heinde en verre toe. De ingang van het terrein was sierlijk getooid met vlaggen en vele prachtige bloe men, waarvoor de alom bekende groote bloemisterij der Firma P. van der Dussen alhier, welwillend had zorg gedragen. De Burgemeester der gemeente 's Gravemoer, de Edelachtb. heer D. Smits opende het nationaal mu ziek- en zangconcours met de navol gende feestrede, welke door een tal rijk gehoor met aandacht werd be luisterd GEACHTE AANWEZIGEN. Toen mij vanwege het Uitvoerend Comité eenigen tijd geleden de vraag gesteld werd, of ik het Nationaal concours voor muziek- en zangveree nigingen, dat heden alhier een aan vang staat te nemen, met een enkel woord zou willen openen, heb ik daarop terstond een bevestigend ant woord gegeven. Want, en als Burge meester dezer gemeente, en als Eere voorzitter van ons fanfarecorps „Eu terpe", stel ik het op hoogen prijs dit te kunnen en te mogen doen. Nog nimmer heeft deze gemeente het voorrecht gehad, dat binnen ha re grenzen, voor zoover mij bekend een muziek en zangconcours gehou den werd. Wei zagen wij jaar in jaar uit onze vereeniging uittrekken naar heinde en verre om deel te nemen aan elders georganiseerde muziek - en zangwedstrijden, en meermalen za gen wij haar 's avonds in opgewekte stemming, terwijl zij een hoogeren of lageren prijs behaald hadden, thuis komen. Doch het jaar 1930 dames en hee ren zou eerst een eigen concours te aanschouwen geven. Dit jaar toch is voor ons fanfarecorps „Euterpe" een bijzonder jaar. Het is namelijk een jubeljaar, want het fanfarecorps staat dit jaar zijn 25-jarig bestaan te her denken. En daarom juist vond het nu aanleiding om dat jubileum door een nationaal concours te herdenken. Voorwaar eene zeer gelukkige ge dachte. We willen dan ook van deze plaats het bestuur en de werkende leden met haar directeur van harte gelukwenschen met dit jubileum en daarbij tevens den wensch voegen, dat deze vereeniging met onverflauw- den ijver die edele kunst zal mogen blijven beoefenen, om haar ideaal „steeds hooger" meer en meer te bereiken. En dan ook denk ik er ze ker van dat even onverflauwd door 's Gravemoer en burgerij zal blijven gezongen wordenHet fanfarecorps zal bloeien tot heil van 's Gravemoer. Ik wil voorts hier een hartelijk welkom toeroepen aan al de besturen, werkende leden en directeuren der vereenigingen, die aan dezen wed strijd zullen deelnemen. Het doet mij zeer veel genoegen dat zooveel ver eenigingen zich voor dezen wedstrijd hebben aangemeld, en dat nog zoo- velen na volbrachte dagtaak in hun ne vrije uren door beoefening dier schoorie kunst him geest vaak weten te verheffen boven het alledaagsch gedoe in hooger sferen. Van harte hoop ik dat allen van avond in de zelfde stemming van hier zullen gaan als waarin gij thans hier op dit feest terrein zijt aangekomen. En U mijne heeren van de jury mag ik zeker niet vergeten in het bijzonder van harte welkom te heeten. Gij zijt hier van daag onmisbaar. Gij hebt een schoone doch ik mag het niet verheelen een zware en moeilijke, en vaak ook on dankbare taak. Ik wensch U kracht en wijsheid toe om uwen moeilijken arbeid, kon het zijn zooveel mogelijk tot bevrediging van een ieder te be ëindigen. Voorts heet ik hier U al len hartelijk welkom, die in grooten getale hierheen zijn gekomen om te genieten van de heerlijke muziek wel ke hier ten gehoore zal worden ge geven. Wanneer uw geest van mor gen soms wat somber gestemd was, dan vertrouw ik dat die door de liefelijke accoorden, die gij thans in zoo ruime mate hier beluisteren kunt U in de gewenschte stemming voor een zomerschen dag zooals vandaag zullen brengen. En wanneer gij al len wederom in uwe woonplaatsen zult zijn teruggekeerd, dan hoop ik dat gij allen met het grootste ge noegen zult blijven terugdenken aan de gemeente 's Gravemoer, en aan het schoone conoours dat thans op dit terrein staat geopend te worden. Ik wil dat evenwel nog niet doen dan na eerst een bijzonder woord van dank te hebben gebracht aan de le den van .het Uitvoerend comité, en en zijn eminenten voorzitter, de heer Volk, die naar ik meen er ten volle in geslaagd zijn om door hunne bijzondere voorbereiding, waarbij tijd nog moeite gespaard is, voor wat betreft het welslagen van dit concours te verzekeren. Mijne heeren, daarvoor wensch ik U aan te bieden een warm woord van dank als hoofd dezer ge meente voor alles wat gij als zooda nig in het belang van deze gemeente, waarvan zooveel goeds gezegd kan worden, en die U en mij dierbaar is, gedaan hebt. En tevens ook als eere-voorzitter van ons fanfarecorps, omdat gij gedurende de laatste weken zoo ontzaggelijk veel, ook in het be lang van dit corps gedaan hebt. Met den wensch dan, dames en heeren, dat dit concours een zeer regelmatig verloop en een goed einde moge hebben, zonder door een enkelen wan klank te worden gestoord, verklaar ik dit concours thans voor geopend. De voorzitter van het uitvoerend- oomité dankte den heer Burgemees ter, namens het bestuur en de leden van „Euterpe" voor de uitgesproken gelukwenschen, en sprak den wensch uit, dat Euterpe" zich krachtig mocht ontwikkelen en onder de be kwame leiding van zijn volijverigen directeur zich op een hoog peil mocht handhaven, en zich verder ont plooien. Hij zegde den heer Burge meester hartelijk dank voor zijn be reidwilligheid om het concours te openen en voor de groote steun en medewerking die het uitvoerend-co- mité wel van hem heeft mogen on dervinden. Hij heette verder de be sturen en leden der deelnemende ver eenigingen hartelijk welkom, en sprak de wensch uit, dat iedere vereeniging den prijs zou halen die men zich had voorgesteld, doch indien dit niet het geval mocht zijn toch iedereen een aangename herinnering aan dit concours en aan 's Gravemoer mocht behouden. De voorzitter deelde daar na mede dat de navolgende heeren als leden van de Jury zouden fun- geeren de heeren 1. Sam Flensing van IJmuiden. 2. Kools van Scheveningen. 3. Van Nieuwenhove van Breda. Deze heeren heette hij eveneens welkom, daarbij den wensch uitspre kende dat zij hun moeilijke en dik wijls ondankbare taak onaer gunstige omstandigheden zouden kunnen uit voeren. Flierna werd de eerewijn (aan geboden, en nam het conoours een aanvang. Een enorme groote menigte bezoe kers had zich intusschen op het con- ooursterrein verzameld, en volgde met de concours, dat onder de meest gun stige omstandigheden plaats vond, met groote belangstelling een aan dacht. Buitengewoon werd blijkbaar op prijs gesteld het werk van de Harmonie „Aurora" te Dongen, dat onder leiding van zijn kranigen vete raan directeur de heer J. L. Kroes van Breda, muziek deed hooren, die het publiek buitengewoon boeide, en waarvoor de Jury „Aurora" een iste prijs in de eerste afdeeling toekende, onder groot gejuich van het aan wezige publiek. Te zes uur des namiddags was het concours, dat buitengewoon ge slaagd kan worden beschouwd, ge ëindigd. De harmonie „Aurora van Dongen bracht, alvorens huiswaarts te keeren een serenade aan de juryle den en aan het uitvoerend comité, dat zich vereenigd had op het ter rein van den voorzitter, welke at tentie bijzonder werd gewaardeerd. De prijzen die werden behaald zijn in ons vorig nummer opgenomen. Des namiddags te 8 uur ving het concert aan van de alom ver maarde Koninklijk Erkende harmo nie „Sophia's Vereeniging" van Loon op Zand, dat als een machtig, im poneerend slot het einde zou worden v. dezen welgeslaagden concours- en feestdag. Zeer veel publiek had zich wederom, op het, voor een avondcon cert bij uitstek geschikt, feestterrein verzameld. Met de grootste aandacht, en onder klimmende bewondering voor de schitterende prestatie van de dilettenten, die voor goede be roepsmusici niet onder doen, genoot het publiek volop van de mooie kunst, die hier geboden werd. Een woord van waardeering is hier zeker op zijn plaats voor dit kranig gezel schap, dat het onder leiding van zijn eminenten directeur, den heer P. J. van Abeelen, tot zoo'n graad van vol maaktheid heeft gebracht. Na afloop van het concert vereeni gden de be sturen van „Sophia's Vereeniging" Euterpe en van het uitvoerend co mité zich tot een gezellig samenzijn. De voorzitter van het uitvoerend-co- mité, heeft woorden van bewonde ring gesproken voor de schitterende uitvoering van het concert, dat veel had bijgedragen tot het welslagen van dezen feestdag. Hij complimen teerde den directeur, de heer van Abeelen voor zijn schitterend werk, en wenschte het bestuur der harmo nie en de gemeente Loon op Zand geluk met het bezit van zulk een volmaakt muziekcorps. De heer van den Heuvel, voorzitter van „Sophia's vereeniging" sprak in een zeer wel gestelde redevoering zijn dank uit voor de door den voorzitter van het uitvoerend-comité gesproken woor den. Het was hem een behoefte woorden van waardeering te uiten, voor de wijze waarop door het uit voerend-comité, dit concours was ge organiseerd hetgeen door het publiek zeer werd gewaardeerd. Nog gerui- men tijd werd gezellig nagepraat. Rest nog te vermelden dat de gehee- le avond verliep in een opgewekte vroolijke stemming onder het publiek zonder door eenigen wanklank ver stoord te worden. VERVOLG CONCOURS TWEEDE PINKSTERDAG. Zooals bekend is zal 't concours worden voortgezet op den Tweeden- Pinksterdag. Ongetwijfeld mag op dien dag ook veel belangstelling wor den verwacht. Het avondconcert zal zeer aantrekkelijk worden, door de welwillende medewerking der Ko ninklijke harmonie te Oosterhout, on der leiding van haren alom bekenden directeur, de heer Peels uit Breda. De reputatie van deze harmonie is vol doende waarborg voor het welslagen van dit concert, dat ongetwijfeld door talloos vele muziekliefhebbers zal worden beluisterd. Extra trams en A.T.O.-bussen zul len op dien dag de verbinding tus schen de omliggende plaatsen en het feestterrein onderhouden. VERDRONKEN. Da 26 jarige Spaansche kolentremmer E, Arraea, is by het aan boord gaan van hêt aar de werf der Rotterdamsche Droogdok M.-atschappy liggende Belgische stoomschip »Anny« van de trap gevallen eu te water geraakt en verdronken. BRAND. Woensdagnacht is brand uitgebroken ia de onder één dak opgetrokken woonhuizen staande aan het Oosteinde te Papendrecht. De woningen bewoond door J. Bezemer en C. BaanHofman het andere huis was onbewoond. Het vuur greep snel om |zich heen, z;odat het voor de bewoners niet gemakkeiyk was, zich in veiligheid te brengen. J. Bezemer, die ziekeljjk is, kon tydig uit het huis worden gehaald. C. B. Hofman moest uit een zyraam worden getrokken, om buiten het bereik van het vuur te b'yven. Met de stoom- brandspuit heeft men getracht de vuurzee te stuiten, doch de woningen brandden ge heel af. Allen waren laag verzekerd. De oorzaak is onbekend. o JEUGDIGE INBREKERS. Iq verband met de in den laatsten tyd te Leiden en Oegstgeest gepleegde inbra ken, heeft de politie te Leiden de hand gelegd op een beode jongens van 14 tot 20 jaar, die zich aan deze inbraken heb ben schuldig gemaakt. Reeds zjjn zes hun ner gearresteerd. De overigen zijn bekend. DE BENNEKOMSCHE MOORD. De behandeling van de zaak tegen Jan Hoek, verdacht van den Bennekomschen moord, zal op 17 Juni voor de Arnhemsche Rechtbank plaats hebben. By dagvaarding is verdachte ten laste gelegd het misdryf van art. 288, doodslag voorafgegaan door een strafbaar feit, gepleegd met het oog merk om zich straffeloosheid te verzekeren. o— ZWARTE JAPONNEN. Het zwart heeft zich langzamerhand bij ons ingeburgerd. Werd het vroeger

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6