LETTERS ARTIKELEN JUN l-AANBIEDINGEN Kinderpakjes I van de goedkoopste tot de beste kwaliteit Marktberichten. RAVEN SWAAVs Serie A. No. 0462. HporonrncTlllimQ* 5>75 7,50 10,50 12,75 14,50 17,50 19,00 22,00 27,50 11CC1 CllLvJolULLlllo 29 00 32>00 3400 39,00 44,00 49,00 54,00 59.00 Ingezonden. Burgerlijke Stand. Extra aanbieding Regenjassen. Onze prima confectie-costumes is geen fabrieks werk, doch door onze eigen kleermakers vervaardigd. DUS ONZE KEURIGE COUPE EN AFWERKING. m] '-<• •H. - et, idem poters 6 ct., stamsnijboonen 52 ct, staakident 68 ct., doperwten 21 27 ct, wagenaars 46—48 ct., princes- seboonen 68 ct., alles per kg. Groene •komkommers f8f 11.50, 2e srt. f5.50, adem geel f 13—f 13.50, 2e srt. f7—19, kropsla fl.60fl.80, bloemkool f6 i 9.50, 2e srt. f4.50f5, 3e srt tl.50— tf2.30,alles per 100 st. Rabarber f3f4, wortelen f 7.50f 9.50. OUDENDIJK. Ondanks het gure weer op Zater dagavond 1.1., was er tijdens het con cert door de muziekvereen. „Kunst na Strijd", met medewerking van het fan- farecorps „Juliana" te Uitwijk, waarvan directeur de heeij C. G. van Dyl te iAlmkerk, werd gegeven, veel publiek aanwezig. Hoewel niet steeds met alle aandacht [werd geluisterd naar de verschillende mummers, die zeer verdienstelijk werden [vertolkt, had alles toch een ordelijk rverioop en ging een ieder voldaan huis waarts. [De verkoop ;van ploempjes door [enkele lieftallige jongedames ter hand genomen, gat een opbrengst van ruim •34 gulden. De voetbalclub O.V.V. alhier, ver- .toor Zaterdag op eigen veld, met 41 [van S.F.C. te Sleeuwijk. Pinkstermaan dag bracht gelijk spel, n.l. 5—5 tus schen O.V.V. alhier en A.F.C. te As tperen. wat voor) onze jonge club zeer bevredigend mag worden genoemd. i Bij de wefkzaamheden aan een ivoorgevel, van het huis van den landb, rv- H., had de schildersknecht S. het iongeluk, dat zijn ladder omscphoof en ihij op den grond tuimelde. Eerst klaag de hij over pijn in den rug, doch kon( later zijn werk weer hervatten, zoodat alles nog goed! afliep. f POEDEROIJEN. Vergadering van den Gemeenteraad op T2 Juni 1830. Aanwezig 6 leden. Voorzitter E.Achtb. Heer S, van DaleD, Burgemeester. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevind zich Kennisgeving van benoemde onderwijzeres te Aalst, houdende aanneming benoeming een verzoek om ontheffing van honden belasting, hetwelk wordt toegestaan schrijven van de Gezondheidscommissie waarby de rekening dier commissie over 1929 wordt aangeboden, wordt besloten die rekening goed te keuren. Verder eene circulaire van Gedeputeerde Staten van Gelderland, waarbij het oordeel van den Raad wordt gevraagd omtrent verhooging der jaarwedden van den Burge meester, Secretaris en Oitvanger, er op neerkomende dat deze in het vervolg geene pensioensbijdragen meer zullen hebben te betalen. Wordt besloten aan Gsdep. Staten te berichten dat de Raad daar tegen is. H Aan de orde is de benoeming van een enderwyzer aan de 0. L. School te Aalst, laar de eerstgenoemde zjjne benoeming niet heeft aangenomen. Op de voordracht komen voor1. J. M. de Jong, tijd. onderw. to Aalst2 H. Wargerink te Njjmegen en B. G. W. Smeenk te Nederhemert. De heer de Jong (no. 1) wordt met algemeene stemmen benoemd. De Voorzitter zegt dat by Gedep. Staten enkele kleine aanmerkingen zjjn gemaakt <ap de gewijzigde verordening op de keuring van vee en vleesch. Bij stelt voor daaraan ie voldoen. Wordt aldue besloten. De Voorzitter brengt in behandeling een dehryven van het gemeentebestuur van Kerkwijk, waarby wordt in overweging gegeven, den hulpkeurmeester voor den ^Vleeschkeuringsdienst eene motor-toelage te geven uit de kas van dien dienst van f 75 per jaar Wordt besloten daaraan goedkeuring te serieenen. Eene wijziging van de begrooting 1929 wordt zonder discussie volgens ontwerp vast gesteld. Hierna sluiting. De Gemengde Zangvereen. alhier ba- haalde 2e Pinksterdag op het Nationaal Concours te Papendrecht een 3sq prijs in de 3e Afdeeling. het buitenland, thans laat men ze rijp woraeD, laar de prijs te gering is, n.l. 4 a 5 ct. oer K.G. terwijl ze 3 cent kosten van plukken.J iWOUDRICHEM. De eerste veiling vanwege aard- appeiene n 'groenten zal gehouden wor den op Woensdag 18 Juni a.s., n.m. 2Vs uur ((zomertijd). Daarna iederen dag vei lig. ZALTBOMMEL. I Door het breken van een wiel reed de vrachtauto van den heer Zuy- dam uit Haaften van den Waaldijk al daar. Drie personen, die op den vracht wagen hadden plaats genomen, werden gewond opgenomen. De auto zelf werd totaal vernield. RIJSWIJK. Zaterdag 21 Juni 'hoopt de Gem. {Zangver. „De Lofstem", alhier een con cert te geven jop het plein der O. School, f 'Medewerking zal verleenen: Het kin derkoor „'t Rozeknopje" alhier, het da- gneskoor „Looft den Heere", kinderkoor ;,Het Nachtegaaltje", beiden uit Sleeu wijk, gem. zangvereen. „Volharding", !B.-Broek, Mannenkoor „Tot ons Genoe gen", Poederoijen, gem. zangvereen. j^Con Amore", Brakel. Al deze koren staan onder leiding van den Weled. •Heer A. W. v. d. Nat. j 1 SLEEUWIJK. Pinkstermaandag heeft zich ook hier gekenmerkt door het mooie weer, zoodat het by het veer den geheelen dag een enorme drukte was. Het veer GorcnmSleeuwijk werd onderhouden met 2 booten zoodat om het kwartier gevaren werd. Bjj de gehouden verpachtingen van hooiland werden dit jaar lage pryzen besteed. Bracht de gorsplaat verleden jaar ruim 1300.— op, dit jaar was de hoogste P. Dekker met f150, Werden vorige jaren hier om dezen tijd de kruisbessen geplukt voor verzending naar Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Ik ben oud en niet meer in staat om in mijn onderhout te voorzien. Nu heb ik nog een jongen, die ook niet bekwaam is om zyn kost te verdienen. Verder heb ik twee gehuwde zonen en nog een onge huwde, die buitenaf werken en goed geld verdienen. Kan ik deze nu verplichten om by te dragen voor myn lerensonder houd. Hoe in deze te handelen Een abonné. In onze gemeente is onlangs een ver ordening in het leven geroepen, wat met algemeene stemmen door de gemeenteraad is goedgekeurd, dat in water, dat als drink water wordt gebruikt geen eenden mogen rondzwemmen. Nu gebeurt het nog heel dikwyls, dat er tan verschillende eigenaars eenden in dat drinkwater rondzwemmen en daardoor het water erg bevuilen. Is hier tegen niet 3 te doen Vallen ook ganzen onder dezelfde be palingen E. X. Hoever moet eeo kachel of een fornuis dat buiten gestookt wordt, van een woon huis verwijderd staan E. X. 's HERTOGENBOSCH, 11 Juni Op de markt van heden werden aangevoerd 2183 stuks. 825 hoornvee, 1098 biggen, 126 zeugen, 62 schapendamm. 72 kalveren De pryzen waren als volgt Kalfkoeien f 220—f 370 Kalf vaarzen f 205t 335 Magere ossen en koeien f150f310; Vette ossen en koeien le kwal. 58 ct., 2e kwal. 50 ct. p. p. Pinken f 130—f 180 Zeugen f 90 —130 Biggen f 2.25f 2.75 per week Schapen f2535; Weide-Lammeren f 15f25. Vet vee mef kalmen handel, eenigszins dalende pryzen. Kalf vee met zeer tragen handel. Jong fok vee en weide vee flauw prijshoudend. Schapen, zeugen en biggen met tra gen handel. GOR1NCHEM, 9 Juni. Op de veemarkt waren aangevoerd 122 runderen, 5 nuch tere kalveren, 129 varkens, 858 biggen, 4 geiten of bokken, 37 schapen, 178 lamm. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 340f 400 melkkoeien f280f320; kalf vaarzen f200f260; guiste vaarzen f 170—f 200 pinken f 100 —160 graskalveren f f nuchtere kalveren f 15f 20, overloopers f 30f 50 biggen f20—f30, schapen f30f50. lammeren f 15— f25, geiten f ROTTERDAM, 15 Juni Aanvoer 179 paarden, 13 veulens, 678 magere en 710 vette runderen, 522 vette kalveren en graskalveren, 683 nuchtere kalvertn, 161 schapen of lammeren, 831 overloopers 105 biggen, bokken of geiten 1 ezel. Koeien van f 0.83 tot f107f 1.20 ossen van f 0 75 tot f 0.93f 112; stieren van f 0 66 tot f0.89— f 1.04 kalveren van fl.10 tot fl.31f 1.59 schapen 30 a 36 ct. p. 1/2 kilo lammeren f 24 f 28 p. st. varkens f 0 31 f 0.33 per V, kilo. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Aan de Redactie van het Nieuws blad voor het Land van Heusden en Altena. Zeer Geachte Redactie. Uw blad van 5 Juni 1930 bevat een bericht uit Meeuwen omtrent een al daar te houden vergadering op Don derdag a.s. Er wordt den indruk in gewekt dat de S.D.A.P. zich onttrok ken heeft aan afspraken omtrent pen debat gemaakt. Ter wille van de waarheid verzoeken wij U den onder- staanden brief te willen plaatsen, waarin deze aangelegenheid verder wordt behandeld. Steenwijk, 11 Juni 1930. Den Heer B. VAN HOVEN, Christelijk onderwijzer, te MEEUWEN (N.B.) Mijnheer, Naar aanleiding van Uwen brief van 29 April 1930 en de daarclp nog gevolgde briefkaart, liet ik U mon deling weten, dat ik binnenkort ter bespreking en regeling van een debat tusschen U en den heer Ds. G. R. Wiersma ten Uwent zou, komen. Deze zaak is vertraagd, doordat ónze partijgenoot, Ds. Wiersma, het beroep had aangenomen naar de Ne- derlandsch Hervormde Gemeente te Schiermonnikoog, intusschen op 11 Mei j.l. daar zijne intrede (deed, zijn gezin verhuisde enz. Ik meende hem toen niet dadelijk met deze aangele genheid te moeten storen en nam van zelf sprekend aan, dat U dit billijken zou. Bovendien moet ik er op wijzen, dat Ds. Wiersma TJ ter vergadering te Meeuwen op 11 April 1930, waar U tegen hem debatteerde, aangebo den heeft dadelijk een datum vast Je stellen. Daarop is U niet ingegaan, omdat U Uwe kiesvereeniging wilde - S& J l - BRENGEN U GELUK Wy verzoeken den houder van onderstaand PE1LNUMMER binnen drie dagen zyn PEILKAART op te zendeo, onder opgave van het EXTRA CADEAU, dat hy wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier, waar hy gewoonlyk zijn LETTERS-ARTIKELEN betrekt. Hy ontvangt dan GEHEEL GRATIS EEN EXTRA-CADEAU. N V. v.h. M RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. raadplegen. Dat was Uw recht, maar daardoor is dan ook vooral mede de vertraging ontstaan. In verband zoowel met Uwen brief van 29 April als met het bericht, voorkomende in het „Nieuwsblad" voor het land van Heusden en Altena enz. van Vrijdag, 6 Juni 1930, moet ik nu vaststellen ie. dat de vergadering, waar U debatteerde op 11 April 1930, is gesloten op last yan de politie, na dat ik vergunning had gevraagd ]de vergadering na het sluitingsuur .Je mogen voortzetten (Het is dus niet wam, dat de tijd om te sluiten gretig werd aangenomen) 2e. dat partijgenoot Ds. Wiersma U een debat heeft aangeboden en U dit hebt aanvaard (Met een ander, bijv. den heer van der Wal, hebben wij dus in dit geval niet te maken en de mededeeling in Uwen brief, dat genoemde heer voor U zou komen, is buiten de afspraak). Ik ben door Ds. Wiersma gemach tigd het aanbod tot een debat met U gestand te doen op nader overeen te komen datum. De reeds op ii 1 April 1930 vastgestelde grondslag was gelijke tijdverdeeling en gelijke verdeeling der plaatsbewijzen over Uwe en onze partijgenoot en en geest verwanten. Uwe houding geeft pus nu aanleiding aan deze condities toe te voegen1 e. dat alle kosten [voor onze rekening zijn; 2e. dat, terwiji'U spreekt, ik: presideer en terwijl Ds. Wiersma spreekt een der leden yaq. Uwe kiesvereeniging ter plaatse. Wij vernemen nu gaarne of U dit aanbod aanvaardt en zien dan opgave van eenige data, die U beschikbaar hebt tegemoet, [Mij dunkt, dat het voor goed overleg verstandig is geen datum voor na einde Juni te kiezen. Ook tegen vaststelling van een datum in het najaar bestaat geen bezwaar. Overigens deelen wij U mede, dat van onzentwege met den heer O. B. van der Wal niet gedebatteerd zal worden. Vooreerst zijn met U bespre kingen gaande. Maar bovendien heeft de heer van der Wal zich bij eene vroegere gelegenheid schuldig ge maakt aan woordbreuk door in eene vergadering te Sleeuwijk, die met ge lijk recht was afgesproken, het standpunt in te nemen, dat hij sprak en wij bij hem moesten debatteeren. Ten slotte veroorloofde de heer van der Wal zich toen pp het einde van het debat de volgende valsche uitla ting Ik bedenk, dat de meerderheid vlan het partijbestuur der S.D.A.P;. ,u,it joden bestaat en dat het jodenwa ren, die den Christus hebben gekrui sigd, hetgeen ons toen aanleiding gaf ons voor te nemen niet verder met den heer van der Wal eenigerlei oonlnec- tie te willen hebben. Een debat over Uwe en onze be ginselen kan verheffend werken, in dien de sprekers wederzijds naar een hoog peil streven. Wilt U dat, dan zijn wij naar boven blijkt be schikbaar. De ovlerweging, dat de strijd tusschen Uwe en onze partij niet wordt gediend, doet ons niet verder ingaan op Uwen brief van 29 April j.l., zoomin als op het blijkbaar door U gegeven bericht in het Nieuwsblad van 5 Juni. Het spreekt ook vanzelf, dat wij slechts verant woordelijk zijn voor hetgeen wij U, behoorlijk onderteekend, toezenden. Wij zouden het op prijs stellen, indien U dezen brief in Uwe ver ga - 1 dering van Donderdag zpujdt willeiï 1 voorlezen. Hoogachtend, J. W. GULDEN, Secretaris Gewest S.D.A.P. Noord-Brabant. HEUSDEN. Geboren: Cornelia Johanna, d. P. t. Tilborgh en A. Verzyl, WERKENDAM. Geboren: Teunis Pieter, z. F, Roabos en C. Kamsteeg Bastiana Teuntje d. v. A. Brienen en A. C. v. Krugten Anna Antje, d. v. A. v. d. Werken en van Bezoekt onze magazijnen op den Langend ijk. Oudste en beste kleedingadres te 13 O R C II GOEDKOOPS Heeren- en Kinder Costumes. BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2