LETTERS ARTIKELEN ZATERDAG 21 JUNI begint Heeren- en (ongeh. Costumes, RAVEN SWAAVs onze bekende Kinderpakjes, Regenjassen en Broeken Bezichtigt de Etalages Bezoekt onze magazijnen. it echtzaken. Predikbeurten Plaatselijk Nieuws Speciale aanbieding van c.a. 500 coupons voor COSTUMES NAAR MAAT. WOLKBREUK TE ARNHEM. Donderdagavond omstreeks, zes juut ontlastte zich boven Arnhem een ^wolkbreuk, die gepaard ging met ©en kort maar fel onweer. Kr vielen hagelsteenen ter grootte van een knikker en bedekte de straten in kor te» tijd met een wit kleed. De riolen kon den de geweldige watermassa niet verwerken en in de binnenstad ston den ide straten weldra blank, op som mige plaatsen bereikte het een hoog te van een halven meter, zoodat het Terkeer geheel gestremd moest wor den. Het wonderlijke is, dat in het ■Westelijk deel der stad geen druppel itegen gevallen is. Veel is er te Arn- Jiesn, maar ook te Velp aan de te vel de staande gewassen vernield, ter- Wijl tallooze broeikassen werden ver- ja ield. Velp' sloeg de bliksem in een boerderij, die tot den grond afbrand de. Te Rheden werd de 35-jarige W. ■BL in het achterhuis van. zijn woning door het hemelvuur getroffen en ge dood. YERVOER VAN PERSONEN MET VRACHTAUTO S. Naar wij vernemen, heeft de Commis- .jaris der Kon ngin, in verband met het iwegenomen vervoer van personen met vrachtauto's naar en van de markten, aan de Burgemeesters van de gemeenten m deze provincie een aanschrijving ge récht, met verzoek dienaangaande door Ast gemeente-politie een streng toezicht fcs laten uitoefenen en tegen hen, die personen met vrachtauto's vervoeren, het- igeen strafbaar is, proces-verbaal te doen »pmaken. Men is dus gewaarschuwd 1 TÏELSCHE RECHTBANK. Terecht stonden D. v. A., 24 jaar, en A. S., 57 jaar, beiden te Nederhemert, wegens het doen van valsche aangifte «an diefstal hunner rijwielen. De gemeente-veldwachter, J. A. v. d. B., verklaarde, van hen aangifte te hebben gekregen van ontvreemding hunner rij wielen. De verdachten ontkennen. D. v. A. was met den zoon van A. S. aan het mollen vangen en werden door ie politie achtervolgd. Zy vluchten over ie rivier. De veerman, die hen overzette, ver klaarde, dat hun rijwielen aan den an- dferen kant lagen, waarop de politie deze m beslag nam vandaar hun aangifte der vermissing. De rijksveldwachter, W. L., werd door Aet parket te Tiel met het onderzoek Wast. Deze deelde mede, dat E. S. hem Ifcad gezegd, dat de beide verdachten op oen Dinsdag per rijwiel waren gaan mollen vangen en dat de politie hunne fietsen fc&dden meegenomen. Op grond van de verschillende getuigen verklaringen, achtte de Officier van Jus- Öitte het wettig en overtuigend bewijs geleverd. Hij eischte tegen verdachte v. A. 1 maand gevangenisstraf en tegen A, Str. den vader van den anderen aaollenvanger, die de aangifte van den diefstal voor zijn zoon had gedaan 14 dagen gevangenisstraf. De toegevoegde Raadsman, mr. Van ISsveld, betwijfelde, of het bewijs geleverd bb, daar de mannen niet hebben kunnen weten, dat hun rijwielen niet gestolen waren. Hij dringt aan, op vrijspraak. WEGEN IN DEN BIES BOSCH. Op uitnoodiging van den heer W. Jis- koot te Baarn eigenaar van den „Hoogen Polder" bij Nieuwendijk zullen op Donderdag 3 Juli a.s. een 42 A 45-tal Statenleden van Noordbrabant per auto ®en kijkje gaan nemen naar den toestand van wegen enz. in den Biesbosch. De iocht zal onder leiding staan van Mr. C. W, van Ommeren Statenlid te Heusden. 22 JUNI (Z.T.) Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. de Vries uit Tilburg. Ger. Kerk, vm. 10,30 u. ds. Bouw meester en nm. 7,30 u. leesdienst. Almkerkvm. 10.30 u. ds Donszei man en nm. 7 u. cand. Blok uit Delft. Ger. Kerk, vm. 10,30 en nm. 7 uur ds Hakman Aalst, geen opgaaf. Vrije Geref. Gem. geen oogaaf. Ammerzodennm. 2 u. ds. Eijkman. Wbroek, vm. 10.30 u. ds Kruijs Voorberge Qapelle, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. van Willigen. Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2.30 u. leesdienst Doeveren, nm. 3 u. ds. Ossewaarde uit Vlijmen Ger. Kerk, vm. 10 uur leesdienst en nm. 3 u. ds. Spier. Methen, geen dienst. Geref. Kerk vm. 10,30 u. leesdienst en nm. 7 u. ds Bouwmeester. i-Gravcnmoer, vm. 9.30 u. ds Bolkenstein en nam. 2.30 u. dezelfde Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 30 u. ds Snoeij Chr. Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst Seeebem geen dienst. uit 's Boech. Geref. Kerk, geen opgaaf. Vrije Geref. Gem geen opgaaf. Saamsdonk (V.), vm. 9,30 u. ds. Ewoldt nm. 2 u, dezelfde. Ger. Kerk, vm. 9 30 u. leeedienst en nm. 5 uur ds de Vries. fyrang, vm. 10.30 u. bn nm. 3 u. ds. Fokkema, Bed. H.A. Ger. Kerk, vm. 10 30 u. en nm. 6.30 u. cand. Boornstra uit Dokkum. Sleeuwijkvm. 10 u. ds de Leeuw. Ger. Kerk, vm. 10.30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Jonker uit Werken dam. Ger. Kerk, v.m. 10,30 en nm. 3 u. leesdienst en nm. 3 u. ds v. Heijst Woudrichem, vm. 10 u. leesdienst en Dam. 6,30 u. ds Pop van Uitwijk, H. Doop. Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Jonker Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Chr Ger. Kerk vm. 10 u. en nm. 6 u. ds Baas Well, geen dienst. Geref. Kerk, geen opgaaf. CAPELLE. Wij wijzen U op de advertentie der Firma BAHLMANN te Gorin- chem, in dit blad voorkomend. HEUSDEN. Dinsdagavond kwam de groen ten handelaar v. d. S., met zijn auto: even buiten de Oud-Heusdensche poort nabij de Sterrenstraat uit de richting jDrunen aangereden, terwijl zekere v. B. per fiets hem tegemoet reed. V. d. S. een ongeluk ziende aankomen, gooi de snel zijn stuur om. Toch werd v. B. jnog aangereden, terwijl zijn fiets ver nield werd. V. d. S. kwam met zijn auto tegen een boom, met het gevolg, dat hij zijn voertuig geheel in elkaar reed, zoodat er o.z.t.z. geen stuk aan heel bleef. Een wonder mag het heeten dat er geen persoonlijke ongelukken plaats hadden. Naar men ons mededeelt, bestaan er onder de bevolking alhier plannen, om te komen tot te vorming van een commissie, belast met de aanbieding van een huldeblijk aan Dr. Ph. J. Kohier, arts te dezer plaatse, in verband met zijn in Aug. e.k. te herdenken 25-jarig ambtsjubileum. Onder leiding van hun onderwij zers, de heeren A. Dees uit Sprang en Verduijn uit Dussen, maakten de leerlingen der tuinbouwwintercursus al hier, een excursie naar Delft, waar een bezoek werd gebracht aan de veiling en aan het bedrijf van een der tuin ders aldaar. De reis werd gemaakt per gezelschapsbus der garage Bruijns uit Oosterhout. De heer J. J. Hospers, cand. no taris bij notaris Middelkoop alhier, is benoemd tot notaris te Genemuiden. De heer A. L. Sneep heeft zijn benoeming tot president-kerkvoogd, der Ned. Herv. gem. alhier, aangenomen. J.l. Woensdagmorgen, omstreeks 11 uur, werden we opgeschrikt door het geblaas op den brandhoorn. Het bleek, dat brand was uitgebroken in de schuur van den heer A. C. aan de Kerksteeg. Door het krachtdadig op treden van den eigenaar, daarbij gehol pen door zijn buren en later door de brandweer, die spoedig ter plaatse was, was men het vuur gelukkig spoedig meester en werd erger voorkomen. De Maandag j.l. gehouden collec te, voor den gewapenden dienst, heeft in deze gemeente f 17.74 opgebracht. Naar men ons mededeelt, werden dezer dagen groenten, ten nadeele van den tuinder v. Z. ontvreemd. De zaak is in handen der politie. Bij het deze week te 's-Hcrtogen- bosch gehouden examen, slaagden de dames D. van Campen, D. Benjaminse, en D. voor de Poorte, voor het examen nuttige handwerken. GORINCHEM. Veiling van 49 Juni. Postelein 47 ct.2e srt. 42% ct. Rijsdoppers 944 ct. Stamprincessen 2450 ct.Snijboonen 20 39 ct. Tuinboonen 56x/2 ct.Krombekken 45 ct.Nieuwe aardappelen: doornpitten 42 ct.Paarspitten 4443 ct. idem poters 68 ct.Rijspeulen 27J/a ct. Wagenaars 3433 ct.Staaksnijboonen 44 ct. Alles per K.G. Rabarber f 5,00f 5,50 Kroten f 4,00 f 4,50 Wortelen f 3,00—f 6,00 Sel derie f5,00. Alles per 400 bos. Bloemkool extra f7,50; 4e srt. f2,00 f 4,00 Kropsla f 4,65f 2,50 2e srt. f 0,45 f4,00; Andijvie f4,75f2,20; Komkommers geel f8,00f44,00; 2e srt. f3,00f6,00; idem groen f7,00 f44,00; 2e srt. f3,00f5,Alles per 400 stuks. Meloenen 37 ct. per stuk. LOONSCHEN DIJK. Voor het op hem uitgebracht be roep naar de Ned. Herv. gem. alhier, is door den heer B. v. Ginkel, cand. tot den H.\ D. te Zeist, bedankt. MEEUWEN. Op Woensdag, 11 Juni j.l. had de jaarvergadering der „Coöpe- BRENGEN U GELUK Wy verzoeken den houder van onderstaand PEILNUMMER binnen drie dagen zijn PEILKAART op te zenden, onder vermelding vao het EXTRA CADEAU, dat hy wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier, waar hij gewoonlijk zijn LETTERS-A RTIKELEN betrekt. Hy ontvangt dan GEHEEL GRATIS EEN EXTRA-CADEAU. SERIË A. No. O8O8. Da houder van PEILNUMMER Serie B No. 1208, de Heer C. den Haar, Werkendam, heeft nog verzuimt zyn PEILKAART in te zenden. N V v h M RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. ratieve Boerenleenbank te Meeuwen'" plaats in het café Smits alhier. Als gewoonlijk was een groot aan tal leden aanwezig. De Voorzitter G. J. W. Brander horst opende de vergadering, de Se cretaris J. A. van der Schans leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden vastgesteld. De rékening en balans worden door den Kassier D. A. van der Schans voorgelezen en met algemee- ne stemmen zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. De Secretaris leest het verslag over 1929, dat in ons volgend nummer wordt opgenomen. Pe Heer A. D. van der Schans merkt o!p, dat de boeren in onze streek niet meer ruzie maken of het minder eens zijn dan in andere stre ken. Bij de verkiezingen worden herko zen W. Lankhaar Czn. als bestuurslid met 112 stemmen, een stem op G. H. Straver als lid van den Raad van Toezicht; met 113 stemmen, H. Vos als plaatsvervangend bestuurslid met 101 stemmen. In de plaats van wij len den heer D. van Buuren werd de heer A. D. van Buuren met 111 stemmen als plaatsvervangend be stuurslid gekozen. Alle functionaris sen, met algemeene of op een na al- gemeene stemmen verkozen, verkla ren hunne benoeming aan te nemen. De Voorzitter doet eenige mede- deelingen omtrent een nieuwe dis- pensatie-iregeling, die door de Cen trale Bank is ingevoerd en verzoekt den secretaris het verslag der Alge meene vergadering omtrent dit punt voor te lezen. De kassier licht dit nog nader toe. Gewezen wordt hier bij op het verschil tusschen de com- mercieele Banken en onze Coöpera tieve instellingen. De eerste beschik ken over een grooter of kleiner be- drijfs- of grondkapitjaal. Onze Boeren leenbanken hebben slechts een in den regel niet groot reservefonds en wer ken dus bijna uitsluitend met het geld, dat door leden en andere spaar ders wordt gedeponeerd. Zij drijven op de volledige aansprakelijkheid der leden, waardoor hare soliditeit bui tengewoon sterk is. Toch volgt hier uit, dat de Boerenleenbanken heb ben te waken, dat het bij hen ge brachte kapitaal niet te vast wordt uitgezet. Het is op zeer korten ter mijn opeischbaar en er moet voor ge zorgd worden, dat ook aan abnormale eischen tot terugvordering dadelijk kan worden voldaan. De Centrale Bank schrijft nu voor, dat Banken, die een zeker percentage van het bij hen gedeponeerde geld hebben uitgezet met langer aflos singstermijn dan 10 jaar, of waar veel credieten z.g. zijn bevroren, (cre- dieten, waar te weinig op wordt om gezet geen voorschotten meer mo gen verleenen, die niet binnen 10 jaar geheel zijn afgeloist. .Met de mee- jste andere valt ook onze Bank' onder deze regeling. Ze is ten zeerste te billijken, doch veroorzaakt last om dat wij niet vrij meer zijn in onze bewegingen. Bij de rondvraag ontspint zich een zeer geanimeerd gesprek, dat met on verdeelde belangstelling gevolgd werd, over den malaise-toestand. De heer A. D. van der Schans is van jneening, dat wij niet te veel van de regeering moeten verwachten, vooral niet als de landbouw met zulke uiterst van elkaar afwijkende eischen blijft komen. De uitsluitend landbouwende streken wenschen middelen voor ver- hooging der graanprijzen. De veehouders hebben er juist be lang bij, dat deze laag gehouden, ming zijn tusschen de eischen, die worden. Er moet meer overeenstem- aan de regeering worden gesteld. Spreker ziet er wel het nu,t van in, dat in den laat'sten tijd zoo luide de trom geroerd wordt voor den land bouw, door grooite vergaderingen te beleggen enz. Bij de stedelijke be volking zal daardoor iets doordringen van den noodtoestand, die thans ten plattelande heerschtbovendien zijn een paar kleine verbeteringen door de regeering aangebracht en verschil lende andere zullen nog kunnen vol- te I G Getrouw aan onzen stelregel om ieder Seizoen met de nieuwste goederen uit te komen, zullen alle nog voorradige gemaakte met extra kortingen tegen ZEER LAGE prijzen worden OPGERUIMD. Op de nieuwste gemaakte goederen van dit Seizoen 10% korting. Wij vergoeden bovendien Uwe Reiskosten. 't Meeste gezochte en beste kleedinghuis te GORINCHEM Opgericht 1873. Langendijk. Mmsdennm. 2 u. dr. Tjalma. Aalburgnm. 7.30 u. de. Leenmans uit Delft. Andel, vm. 10,30 u. ds. v. d. Put en nm. 7 u, leesdienst. Drongelen, nm. 3 u. ds. Kruijs Voorberge. Dueeen, vm. 10 u. ds Kuyper Qenderen, nm, 3 u. ds. Gobius du Sart. Geref. Kerk, vm. 10,30 u, en nm. 7 uur ds. Menken. 9ics*en, nm. 7 u. ds. Dönszelman. Loonschendijk, nm. 2 u. ds. v. d. Vlugt. Meeuwen, nm. 3 u. ds v. d. Put uit Andel. Ger. Kerk, vm. 10 u. ds Spier en nam. 2 u. leesdienst Nederhemert, Nz. nm. 3 u. ds. Voorhoeve Nieuwendijk Geref. Kerk, vm. 10,30 u. en nm. 7 u. ds H. de Bruin. Poederoijen, geen opgaaf. Uitwijk, vm. 9,30 u. ds Pop Veen, vm. 10,30 u. dr. Tjalma Wijk, vm. 10,30 u. ds. Gobius du Sart Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Leen mans uit Delft. Waardhuizen, Ger. Kerk, vm. 10,30 u Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u. ds. La- zonder. Zuilichem, geen opgaaf. i ,A Groote Zomer Opruiming. BERGEIJK STUFEENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2