21 Juni Aanbieding Werkmansgoederen Vraagt ouze stalen. Coupeur steeds te ontbieden. AUPOPA OP REIS? „WILBRA" DROGISTERIJ Hoogstraat SCHOON Gorinchem Electr. Sciinenmalerij, Maat-Reparatie inrichting Fill! t 8 G. 8. SPMGEB5, BII, lllltrt KLLEDING NAAR MAAT Koopt bij Schoon, daar is het goed SDeEersteAlmkerkscheZl Speciale van en HEERENCOSTUÜMS KATOEN HEERENCOSTUUM: CQ5TUUM Toonm HLUSDEH. ROTTERDAM. Manufacturen- en Confectiemagazijn Vergadering van den Raad der ge meente WOUDRICHEM op 17 Juni 1930, des namiddags 8 uur; Voorzitter de heer Jac. van der Leiy. Secretaris heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met het uitspreken van het for muliergebed, waarna de notulen der vorige vergadering door den secreta ris worden gelezen, welke onveran derd worden vastgesteld. Ter tafel komen de volgende in gekomen stukken a. besluiten van Ged. Staten dd. 28 April jl. houdende goedkeuring van de raadsbesluiten dd. 14 April t.v. tot wijziging der begrootingen .voor 1929 en 1930; b. proces-verbaal van kasopne- ming bij den gemeente-ontvanger dd. 3 Juni jl., aangevende in ontvangsten f 114824,28V2, in uitg. f113993,89, zoodat in kas was f 83o,39x/2- c. schrijven van het Bestuur der .Chr. Bewaarschool dd. 5 Mei jl. hou dende toezending van de rekening ydier inrichting over het jaar 1929, aangevende in ontv. f I38o,7oV2, in iuitg. f1053,80, alzoo sluitende "met een batig slot van f 32ó,9o1/2. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Het ingekomen verslag van de Ge zondheidscommissie gezeteld te Heus- den over het jaar 1929 wordt voor de leden ter inzage gelegd. Op een ingekomen verzoek van het bestuur van den Ned. R.-K. Politie bond „St. Michaël" te 's Hertogen bosch om op de begrooting voor 1931 een post uit te trekken voor subsidie ten behoeve van de politie- vakschool van dien Bond wordt op voorstel van B. en W. in verband met den minder gunstigen toestand der gemeente-financiën, m.a.s. afwijzend beschikt. Daarna komt aan de orde een ver zoek van de Vereeniging Centraal Proeftuinbedrijf voor Gorinchem en lomstreken aldaar dd. 12 Mei jl. om Over 1930 een subsidie te willen ver- leenen in het tekort der exploitatie van het proeftuinbedrijf. De Voorzitter zegt, dat B. en W. Voorstellen evenals het vorig jaar en Op dezelfde gronden voor het jaar 1930 weder een subsidie te verleenen van f 25. Het lid Viveen zou ga^ne verne men of het te verleenen subsidie ge motiveerd is en verzoekt dienaan gaande eenige inlichtingen. De Voorzitter verzoekt den heer Holster, als bestuurslid der betrok ken vereeniging, deze te willen ver strekken, waarop hij mededeelt dat zooals reeds uit de voorgelezen toe lichting bij het verzoek gebleken is, het proeftuinbedrijf in stand wordt gehouden met subsidie van Rijk, de provincies Zuid-Holland, Noord-Bra bant en Gelderland en zoo goed als alle gemeenten, welke tot het gebied der vereeniging behooren. Hij zegt dat het de vereeniging het vorig jaar in alles is tegen geloopen, zoodat met een groot tekort is gewerkt, doch dat deze er dit jaar evenwel aan merkelijk beter voor staat. Het doel van den proeftuin is om de aanko mende tuinders, zooals er in deze ge meente en ook in deze geheele streek reeds heel wat worden gevonden, met den verbouw van de verschillende ^producten op de hoogte te brengen. Tevens kunnen er jongens, die in het 'tuindersvak opgeleid wenschen te worden, als volontair geplaatst wor den. Hij deelt mede idat hij als be ginnend tuinder reeds heel wat in lichtingen op den proeftuin heeft ver kregen en zegt dat ook andere tuin ders van deze gelegenheid gebruik maken om advies in te winnen,, het geen vooral voor de tuinders, zoo- als deze over het algemeen in deze streek worden gevonden en die nog niet voldoende ter zake deskundig zijn, van groote beteëkenis is. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens met algemeene stemmen aangenomen. Daarna komt aan de orde een schrijven van den heer A. van der Wiel alhier dd. 19 April jl. houden de bezwaar tegen den hem op geleg den aanslag in het vergunningsrecht voor het belastingjaar 1930/1931. De Voorziiter deelt mede dat de huurwaarde door den betrokken schatter is geschat op f 140.doch door B. en W. nader is bepaald op f 125.zooodat het verschuldigd vergunningsrecht hiervoor bedraagt het minimum in de betrokken veror dening genoemd, n.l. f 25op wel ken grond door B. en W. idan ook wordt voorgesteld den aanslag van reclamant te handhaven. Het lid van der Wiel deelt naar aanleiding van dit adres mede dat het hem in zijn reclame niet te doen is om een paar gulden belasting min der te betalen, doch dat hij gaarne recht gedaan werd. Hij zegt dat het jvorig jaar door raadsleden en ook door een wethouder is medegedeeld dat bij de aanslagen rekening zou worden gehouden met de ingevoerde Zondagssluiting, waardoor voor de caféhouders den besten dag is verlo ren gegaan. In verband daarmede zou hij thans gaarne hebben gezien, dat B. en W. aan den Raad een voor- Stel hadden gedaan om over te gaan tot wijziging der verordening op de heffing van een vergunningsrecht, aangezien hij wel wist dat de daarin genoemde minimum-belasting f25. bedraagt. De Voorzitter deelt mede dat het minimum-bedrag van f 25.in de wet is geregeld, zoodat daarvan in de verordening niet kan worden af ge- ken, waarop het lid van der Wiel mededeelt dit niet geweten te heb ben en het dienaangaande door hem gezegde door hem wordt ingetrok ken. Met algemeene stemmen wordt daarna overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten den aanslag te handhaven. Daarna komt aan de orde een voor stel van B. en W. om de werkzaam heden, verbonden aan de restauratie van den aan de gemeente behooren den toren der Ned. Hervormde Kerk onderhands |aan te besteden aan den heer A. Paardekooper te 's Graven- hage tegen een honorarium van 7.8 0/0 van het totaai te verwerken be drag, hetwelk op f 30000.wordt geraamd en onder beding dat het salaris van den uitvoerder voor re kening der gemeente komt. Uit de bij het ontwerp-besluit over gelegde toelichting blijkt, dat het niet mogelijk is deze werkzaamheden in het publiek aan te besteden, aange zien de daarvoor in aanmerking ko mende aannemer met dergelijk res tauratiewerk op de hoogte moeten zijn. Tevens is het in het belang der gemeente wenschelijk dat de aanne mer het benooodigde steigermateriaal in voorraad heeft, aangezien dit van grooten invloed is op het door hem te bedingen percentage. Aangezien het thans nog niet mogelijk is, nu er nog geen steiger om den toren staat, de te verrichten werkzaamheden nauwkeurig te omschrijven, is het evenmin mogelijk de werkzaamheden aan te besteden tegen een door den aannemer te bepalen bedrag, doch kan de aanbesteding enkel plaats vin den tegen een door den aannémer vast te stellen percentage van het totaal bedrag der te verwerken som. Tevens dient te worden opgemerkt, dat de gemeente in dit geval alleen geen zeggenschap heeft, doch een en ander moet worden geregeld met het Rijksbureau voor de Monumenten zorg te 's Gravenhage en worden goedgekeurd door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen. Voor de aanbesteding zijn door den met het werk belasten architect, in overleg met den heer Directeur van het Rijksbureau voor de Monu mentenzorg, een vijftal aannemers aangeschreven tegen welk percentage van het totaal te verwerken bedrag zij bereid zijn de werkzaamheden der restauratie uit te voeren, waarvan een persoon heeft medegedeeld hiervoor niet in aanmerking te willen komen en de anderen het achter hunne na men vermelde percentage hebben op gegeven, n.l. P. M. C. Schuilwerve te Rijswijk (Z.H.) voor 10.50 °o; J. Woudenberg te Utrecht voor 9.40 0/0 H. Boei te Voorburg voor 8 0/0 en A. Paardekooper te 's Gravenhage voor f7.80 o/o. Aangezien de laagste inschrijving volgens bewering van den betrokken architect een op het gebied van restauratiewerk bekend aannemer is, die o.m. eveneens be last is met de restauratie van de Groote Kerk te Dordrecht en het bedongen percentage alleszins billijk kan worden genoemd, stellen B. en W. voor het werk onderhands aan te besteden aan A. Paardekooper te 's Gravenhage voor het door hem op gegeven bedrag van 7.80 0/0 van het totaal bedrag der te verwerken som. Het lid Viveen zegt, dat hij uit de toelichting vernomen heeft dat het niet mogelijk is voor het werk een publieke aanbesteding te hou den. Toch zou hij gaarne hebben ge zien dat de alhier wonende aanne mers eveneens in de gelegenheid wa ren gesteld naar dit werk in te schrij ven, te meer, daar in de vergadering, waarin het besluit werd genomen om voor de restauratie van den toren een bedrag van f 5000.beschikbaar te stellen, de Raad ook van meening was dat zooveel mogelijk personen uit deze gemeente aan het werk moesten worden te werk gesteld. Te vens heeft hij vernomen dat er onder de uitgenoodigde inschrijvers even eens zijn die zelf geen steigermate riaal in vooorraad hebben. Verder vraagt hij wat er gedaan moet wor den indien 'het beschikbaar gestelde bedrag is verwerkt, aangezien hij er niet voor is dat de gemeente meer dan het reeds hier voor uitgetrokken bedrag beschikbaar zal stellen. Even eens zou hij nog gaarne worden ingelicht of er aan het uurwerk, dat thans enkel de geheele uren aangeeft, ook nog eenige verandering zal plaats hebben en of dit eveneens in de restauratie is begrepen. (Slot volgt.) ENGELEN. Onze dorpsgenoote, Marie Ver- heij, slaagde dezer dagen voor de akte L.Ó. en nuttige handwerken. MEUWENDIJK. Bij de heden gehouden verpach- gen \an hooigras zijn in vergelijking met andere jarenv zeer lage prijzen be steed. De polder Joachimsveld bracht gemiddeld f25, per H.A. op. Een ge deelte van den polder Boerenverdriet en een blok van 6 H.A. van Mej. den Dekker bracht het niet hooger dan f 14 per H.A. De verpachting stond dus wel in het teeken der landbouwcrises Och waren alle boeren wijs En wilden daarbij wel De landbouw ware een Paradijs Nu zit hij in den knel. Zaterdagavond 8 uur N.T., hoopt de fafaie „Crescendo" op de muziek tent een concert te geven. Ten bate dier vereen, zullen vlaggetjes ten ver koop. worden aangeboden. Deze vereen, die te Papendrecht zoo'n prachtig suc ces behaalde, rekent nu Zaterdag op veel belangstelling. De arbeider T. Hoeke, werkzaam te Numansdorp, brak zijn been doordat hij onder een kipkar kwam. De daar ontboden geneesheer achte overbren ging naar het ziekenhuis „Eudokia" te Rotterdam noodzakelijk. Bij den heer O. Walraven is een postduif aan komen vliegen met een gummi ringetje om haar linkerpoot ge merkt 683, om haar rechterpoot een ijzeren ringetje waarop stond B 4086 —3.29. Dr. Mijnlief van Werkendam, had het ongeluk, met zijn auto in een sloot te geraken, nabij den Prikwaard 'in den Biesbosch. Hulpvaardige handen wis ten spoedig de auto op het droge te brengen. Zoowel auto als den genees heer brachten het er zonder eenig let sel af. Deze week werden de eieren ver handeld voor f4.00—5.00 per 100 stuks. Dinsdag, ongeveer 6 uur, begaf dhr. Nijs uit Roozendaal, zich te water in de Donge bij 't Veer. Daar hij niet zwemmmen kon, was hij weldra in te diep water en moest verdrinken, daar alle reddingspogingen faalden. RIJSWIJK. Door den Raad der Geref. Kerk alhier, werd aanbesteed het bouwen eener Geref. Kerk, door tusschenkomst van den Architect Adr. de Jong Pzn. te Sleeuwijk. Inschrijvingen. Perceel A Metselwerk. P. v. Straaten, Woudrichem f 5565.00 Perceel B Timmerwerk. C. C. v. Herp Rijswijk f 4486.00 K. v. Baaien, Brakel 14200.00 J. H. de Joode, Woudrichem f 3950.00 D. G. Mans, Andel f3850.00 Perceel A en B pannen of leien dak. Gebr. de Joode, Sleeuwijk p. of 1. f10300.— J. H. de Joode, W'chem pann. f 9455. Idem leien f 9335. Gebr. Struik, W'chem pannen f 9097. Idem leien f 9077. Perceel C., Schilderwerk en Glaswerk. J. A. Geenen, Sleeuwijk f 1029. Gebr. Schreuder 's-Hage f 913.50 J. Roomer Zn., Woudrichem f 865. A. 't Hooft, Giessen f 787. A. W. van der Nat, Sleeuwijk f 721. J. van Beek, Aalst f 698. Massa. Gebr. Struik, W'chem pannen f 9884. Idem leien f 9864. H. van Noorloos, Andel pannen f 9648.— Idem leien f 9748. D. C. Mans, Andel pannen f 9585. Idem leien f 9685. P. C. van Dalen, Brakel p. of 1. f 9000. Het werk is gegund aan P. C. van Daalen te Brakel. Mej. Harmsen, onderwijzeres aan de Openbare School alhier, is als zoo danig benoemd te Amersfoort. Met het rooien van de aardappe len Werd deze week een begin gemaakt. De qualiteit is tengevolge van het droo- ge weer goed. Van prijzen werd tot dusver nog weinig vernomen doch deze zullen voorloopig wel hoog zijn. Van Nieuwste stoffen, Prima afwerking 14.50 19.50 22 50 Pantalon, jas en vest. Kleurecht. Com pleet 12.90 JONGENSPAKJES IN KATOEN: Nieuwste kleuren en modellen 3.95 4.35 5 25 fndfen ge Uw laat by d< Nieuwste dessins- Laagste prijzen. Als extra reclame is gedurende deze week bij inlevering van onderstaande bonnen ver krijgbaar tegen de verlaagde prijzen. BON voor Pilow broek van 425 voor 379 BON voor Manchesterbroek van 345 voor 298 BON voor Dril boezeroen van 160 voor 138 Wilt U verzekerd zijn van solide stoffen, prima afwerking en onberispelijken pasvorm CtiEM WA55CHERIJ EM VERVERIJ SCHUTTEP5GPACMT TEL 125 GORINCHEM Dan hebt U zeker eerst met bekende Lederverf Uw koffers weer als nieuw gemaakt Met Brauns' Lederverf „WILBRA" kunt U evengoed schoenen, motor- jassen, handtasschen, ceintures, enz- verven en weer als nieuw maken BRAUNS is tevens de fabriek van de bekende CITO COL huishoudverven. Verkrijgbaar bij de voornaamste zaken ZOMERS BUITEN. Opgericht Anno 1837 H0M0E0PATHISCHE Geneeskundige Inrichting BERGSCHELAAN 155, TELEFOON 43772. houdt spreekuur eiken Maandag te Gorinchem van 101 uur. Hötel „MODERN" Eind Langendijk. Behandeling van alle in- en uitwendige ziekten, ook die welke door andere H H. Poctoren zyn opgegeven. Urine-Onderzoek f 1 5 De zaak, waarin Uwe Voorouders reeds kochten, waaraan Zij reeds hun volle vertrouwen schonken. Gedurende bijna honderd jaar hebben wij het vertrouwen der geheele omgeving. blijft steeds het beste en voordeeligste adres voor de levering van alle soorten schoenen. Zeer concnrreerend in prijs en kwaliteit, ook wat betreft in pasvorm en afwerking. mlR** Reparatie'® worden door on® aan huis afgehaald en bezorgd. Beleefd aanbevelend RAAMSDONKSVEER. VEEN. - Petten J0HAN DE MOL Agentschappen voor AndelBode Straver Giessen en Rijswijk J. v. Her wijnen, Manufact, Gies sen Veen J. Duister, Manufact,, Wijk en AalburgJ. Bax, Manufact., AaUurg Dassen J. A v. d. Weeterings, Manufact, AlmkerkP. H. Rombouts; Manufact.NieuwendijkP. Rombouts, Manufact Poede- roijen v. Wijk, Smid. Schopjes Emmertjes Scheepjes Strandwagens Ligstoelen Vouwkrukjes Zoi nebrillen Stofbrillen Vliegenklappers Rugzakken Veldflesschen Thermosflhsschen Polstokken Bazar >DE POTTEMAN*, Eind, GORKUM. Dr. (Kan ook naar Rotterdam getonden worden).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 4