UW FOTOGRAAF L dat A. Meijring dien dag speciale koopjes brengt. Doorzitten PUROL A. A. COERTSE Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos KEUNEN-MALINGRÉ HEUSDEN. Efnd 30, Gorcum Telefoon 266 Onveranderlijke Vergrootingen naar elk portret Lijsten in alle maten Op 25 Juni te 's-Bosch Mijnhardt's Zenuwtabletten Amim j Miia.);aania<«i8>i Spor'segestampteefl/Iuisjes Kantongerecht Heusden In warme dagen. Plaatselijk Nieuws IS STRAFZITTING VAN IIET KAN GCON GERECHT TE HEUS DEN, VAN VRIJDAG 6 JUNI 1930. Kantonrechter leren. Mr. C. W- van Om- Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Jhr. Mr. T. van Rijckevorsel. GriffierMr. G. H. Bleeker. De eerste zaak, welke wordt afgeroe pen, is de in de vorige zitting uitgestelde aaak contra P. T., aannemer te Andel, die een hoop steenen en een hoop zand op den veerbol had liggen, zonder ver gunning van het Bestuur van het Water schap Het Oudland van Altena". VerdaehteIk had steenen en zand er reeds liggen toen het bordje werd geplaatst. KantonrechterHoe lang lag het er toen al Verdachte Een paar dagen. Getuiee Mr. S. den Dekker, dijkgraaf, "wonende te Gorinchem, verklaart als volgt Verdachte is op een Maandag bij mij geweest en vroeg toen aan mij vergun ning, om de steenen en het zand op den veerbol te mogen laten liggen. Ik heb Item daartoe vergunning gegeven, maar toen ik dienzelfden dag mijne mede bestuursleden sprak, waren die eene an dere meening toegedaan, zoodat ik ver dachte toen direct heb geschreven, dat den bol moest ontruimen. Getuige Boer, wachtmeester der mare chaussee te Woudrichem, zegtDe Op lichter van het Waterschap is bij mij gekomen op een Zaterdagdeze zeide, dat hij verdachte 's Woensdags had ge waarschuwd om steenen en zand vóór Vrijdag te ruimen en dat hij daarbij nog bad gezegd „Vraag den heer Den Dekker vergunning". Kantonrechter Ik kan me eenigszins voorstellen, dat verdachte op een dwaal spoor is gebracht. Eerst geeft de Dijk graaf vergunning, daarna wordt de ver gunning op last van het Bestuur ingetrokken en ten slotte komt de Op zichter en zegt„Vraag maar weer ver gunning". Maar, verdachte, hoe ook, beloof je me, dat je niet weer zult zon digen VerdachteVast niet, EdelAchtbare. KantonrechterDan geef ik jou, bij wijze van waarschuwing, f 2.00 of 1 dag, maar vraag voortaan om vergunning. M. K.t echtgenoote van T. D., wonende te Almkerk, had 17 °/0 water aan hare te verkoopen melk toegevoegd. Verdachte zegt, nooit gewaarschuwd te zijn en altijd beste melk te hebben verkocht. KantonrechterEn nu net die ééne keer, dat er water bij is gedaan, wordt je gesnapt't is werkelijk zielig. VerdachteIk weet niet, dat er water by' is gedaan. kantonrechterDat behoef jij ook niet te'weten als wij het maar weten, is kei al lang voldoende. Verdachte Maar ik ben toch nog nooit gewaarschuwd. KantonrechterDat ben je wel. Toe vallig sprak ik eenige dagen geleden den keer Timmer, directeur der zuivelfabriek te Heusden, waaraan jij je melk levert eo. op mijn vraag, of je al eens waart gewaarschuwd, antwoordde hij, „ja, een paar malen". Je ziet wel, dat ik alles weet. Verdachte Dat liegt mijnheer Timmer KantonrechterIk geloof eerder, dat jy liegt. Maar we zullen eens zien. De Kantonrechter verzoekt aan Opper wachtmeester v. d. Plas, den heer Tim mer aan de fabriek te halen. Getuige Timmer, Directeur der Zuivel fabriek te Heusden: Ik heb 4 jaar melk betrokken van verdachte. Haar man heeft üei de maand September j.l. verzocht, niet meer op vetgehalte te leveren. En van Éoea af was het vetgehalte veel minder en daarover heb ik Dekker geschreven. Verdachte Daar weet ik niets van. KantonrechterOok al niet heel erg aSs mijnheer Timmer het maar weet. Maar 't is wel buitengewoon opmerkelijk, <dat de melk minder vetgehalte had, juist vranaf het oogenblik dat de levering per Titer geschiedde. Meestal hebben we bij aaken als deze wonderkalveren, maar «au kebben we eens wonderkoeien, die jjjist vanaf een oogenblik dat men het wenscht, dunner melk gaan geven. Als deskundigen worden gehoord mej. A. E. M. Bosch en A. Nuyten, respec tievelijk scheikundige en analyst bij den Warenkeuringsdienst te Breda, die beiden verklaren, 17 °/0 toegevoegd water in de raoelk van verdachte te hebben aange boden. Kantonrechter Nu begrijp ik niet, dat jjullie nog zoo dom zijn, om melk met toegevoegd water af te leveren, want naar de Sint Jansmarkt Denk er om tegenover het Stadhuis Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent Bij Apoth. en Drogisten. Voorburg - Schilletje - Zoete Schillenbrandewijn, Triple Sec - Curacao - Anisette - Kummel. „GOFFARD". Advocaat. WIJNHANDEL. TELEFOON N°. S ieder weet toch zeker wel uit de courant, dat de Heusdensche Kantonrechter een erge lastige is voor melkknoeiers. Maar 't is jullie hebzucht om eenige centen meer te kunnen beuren. Als ik er niet heel streng achter heen zat, zouden we nog heel wat gekkere dingen krijgen op het gebied van knoeien met melk. En nu zijn er menschen geweest, die clementie bij mij voor jou hebben ingeroepen, maar dat geeft geen steek. Mijnheer Timmer heeft je al eens gewaarschuwd en al ben je nu niet gewaarschuwd door den Wa renkeuringsdienst, gewaarschuwd ben je toch. De fabriek heeft water betaald, dat ieder nog voor niets kan krijgen, maar nu moet jij op jouw beurt maar eens betalen aan 's Rijks kas. Ik geef je in Naam der Koningin 200 gulden of 40 dagen en ik zou je meer geven, als de Warenkeuringsdienst je ook al eens gewaarschuwd had. A. H. d. B., landbouwer te Dussen, had 10 °/0 water aan zijn melk toege voegd. Verdachte is niet verschenen. De beide deskundigen in de vorige zaak verklaren 10 °/0 toegevoegd water te heb ben gevonden en voegen er bij, dat ver dachte nog nooit is gewaarschuwd voor watertoevoeging, doch wel voor vuil in de melk. KantonrechterDan heeft hij de melk zeker nu eens extra willen wasschen. 't Is wel merkwaardig, dat vele vuile menschen juist de melk gaarne goed was schen. Ik houd nu juist niet van het wasschen van melk en daarom krijgt verdachte van mij 100 gulden of 40 dagen. toe aan uw dorstgevoel. Denkt er aanin dagen van groote hitte is niet ieders lichamelijke gesteld heid opgewassen tegen den invloed van twee elkaar kruisende luchtstroomen. Met andere woorden niet iedereen kan tocht verdragen. Frische lucht o, zeker 1 Maar geen roekelooze toetreding van sterke luchtstroomen, die ziekte kunnen veroor zaken. Men drage ook in den zomer geen be spottelijk dunne of lage onderkleeding. Geen te diep uitgesneden japonnetjes voor de dames. Zwemmen is een heerlijke, gezonde sport, mits het met beleid geschiedt. Wees voorzichtig bij het duiken. Door plotseling onderdompelen kan de luchtdruk in ooren en neus soms heel groot zijn. MK Raadgevingen. Al zijn we nog niet in de „Hondsdagen" het warme weer begint ons reeds parten te spelen. En vandaar, dat we er van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op be dacht moeten zijn, dat de hitte bijzondere onaangenaamheden, zelfs gevaren mede brengt, waartegen wij ons moeten en kun nen wapenen. Gaarne staan wij onze lezers daarbij terzijde met enkele nuttige wenken, welke men goed zal doen in den zomer ter harte te nemen, schrijft het „Hbld." Huismoeders dienen te breken met de gewoonte om het eten enkele dagen te voren te bereiden. In het warme jaar getijde moeten onze spijzen in elk opzicht onberispelijk zijn. Van melk, mits behoorlijk gekookt of gepasteuriseerd, behoeft ook warme dagen geen schadelijke invloed te worden ge vreesd. Eieren in de schaal kunnen nooit aan leiding geven tot vergiftiging. Ze zijn dus o.m. geschikt om ze op warme dagen mee te nemen als men op pic-nic gaat. Geef in de hitte, zoo goed als in de kou, Openbare vergadering van den raad Herpt c.a. op Maandag lö Juni des v.m. lli/2 uur. Voorzitter: H. J. van Eggelen, Bur gemeester. Secretaris: F. A. J. van Liempt. Aanwezig alle leden. Naar aanleiding der notulen, zegt de voorzitter, dat door B. en W. een onder zoek is ingesteld aangaande de afgra ving van den dvvarspad. Dit behoort niet, zooals de voorzitter van het Wa terschap heeft medegedeeld, bij B. en W. thuis, maar bij het Waterschapsbe stuur. Het onderhoud is bij het Water schap en dit moet zorgen, dat de oude toestanden gehandhaafd blijven, wan neer er voor verandering niets is aan gevraagd. Daarna komt aan de orde: behande ling van het in de vorige vergadering aangehouden voorstel van B. en W. tot vaststelling der vergoeding bedoeld in art. 101 der L.O. wet 1930 voor het jaar 1928. De Voorzitter deelt mede, dat aan verschillende gemeenten opgave is ge vraagd en dat niettegenstaande deze opgaven toch het bedrag van fó.90 zal moeten worden gehandhaafd, daar dit bedrag het meest de werkelijke uitgaven nabij komt. Hooger mag niet gegaan worden. i Men bedenke, dat bacteriën, die bederf veroorzaken, zich in de warmte veel ster ker vermenigvuldigen dan in de koude en dat deze bacteriën, een gunstige voe dingsbodem vinden op allerlei producten, die veel eiwitten bevatten, dus in het bijzonder vleesch en gerechten, bij welker bereiding eieren en melk worden gebruikt. Onze grootste vijanden tijdens de warmte zijn de vliegen. Zij zwerven van den mesthoop naar de bonbons, van het straat- vuil naar het gebak. Zij snoepen van vleesch en compote en kunnen daardoor ongemerkt veel kwaad stichten, in het bijzonder, wanneer zij belanden op eiwitten of gereed gemaakte gerechten, waarin vleesch, visch ef gevogelte voorkomt Laten wij het ons dus tot gewoonte maken om dergelijke gerechten nooit open en bloot neer te zetten. Worstsoorten en andere geconserveerde vleeschwaren, tenzij die in blik verpakt en na het openen onmiddellijk geconsu meerd worden, dienen op warme dagen vermeden te worden. Buitengewoon snel bederft lever. Darminfecties, door het gebruik van deze vleeschsoort veroorzaakt, komen in den zomer veelvuldig voor. Van vetten en boter behoeft geen schadelijke invloed te worden gevreesd. Evenmin van onze gzwone Hollandsche kaas. Hoedt u voor melk van twijfelachtig gehalte. Room van versche melk geschept, dient voor het gebruik goed gekookt te worden. Alle met veel suiker geconserveerde productenlimonadesiropen, jams, enz., kunnen tijdens de warmte gerust gebruikt worden. Roasbeef of biefstuk van goede kwali teit kan men, mits het vleesch aan den buitenkant goed wordt gebraden ook op warme dagen eten. Gehakt daarentegen dient dóór en dóór gaar te zijn. Taartjes, waarin eiwit room of melk werden verwerkt, zijn aan een spoedig bederf onderhevig, nog sneller voltrekt zich het procédé als aan het deeg vanille werd toegevoegd. Het lid v. Herpt meent, dat er wei hooger mocht gegaan worden. Hij her innert zich nog dat indertijd in Vlij men de bijzondere school een bijdrage ontving even groot als de openbare. De Voorzitter zegt, dat dit hier an ders is, daar hier geen openbare school meer bestaat. Was dit wel het geval, dan was de zaak opgelost. Besloten wordt overeenkomstig het voorstel. i Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een terrein voor den bouw van een transformatorhuisjs. De Voorzitter zegt, dat intusschen mét de P.N.E.Mj. het contract is afgeslo ten voor de electrificatie der gemeente. De aanbesteding van het net is reeds geschied en men hoopt; 1 Sept. met de werkzaamheden klaar te zijn. Nu heeft de directie gevraagd om spoedig een terrein aan te wijzen voor het transfor matorhuisje. B. en( W. vinden het ter rein, waar nu hert berghok staat bij! de veldwachterswoning, een geschikte plaats. Het schuurtje is slecht en men kan dan voor den veldwachter een an der afdakje bouwen en het vrij geko men terrein behouden voor genoemd huisje. Inmiddels is er reeds een begroo- ting gemaakt voor het te bouwen nieu we berghokje, dat globaal berekend pl.m. f200 hoogstens zal kosten. Het oude materiaal kan zooveel mogelijk gebruikt worden. Het lid Van den Broek vraagt of de kosten niet hooger zullen komen, waarvoor hij erg bevreesd is. De Voorzitter zegt, dat dit niet zal zijn; hij denkt veel eerder minder, want het nieuwe berghok komt tegen het woonhuis van den veldwachter aan te staan. Besloten wordt bedoeld terein aan de P.N.E.M. beschikbaar te stellen en voor den veldwachter een ander berg hokje te bouwen. i Bossche Crt. AALBURG- Pinksterdag een 2e prijs in de Ee re- Af d e e 1 i n g en niet in de afd. Uit muntendheid, zooals abusievelijk in een vorig nummer vermeld werd. ALMKERK. A.s. Dinsdag 24 dezer, hoopt de Herv. Knapenvereen. alhier, onder lei ding van den Heer A. Penning Jr., een uitstapje te maken naar Rotterdam. A.s. Zaterdag hoopt de korfbal- vereen. „A.K.C." alhier, een vriend- schappelijken wedstrijd te spelen tegen de vereen. „N.E.OP.". Onder leiding van Ds. en Me vrouw Dönszelman en Mej. Penning, maakte j.l. Dinsdag de meisjesvereen. „Dorcas" alhier, begunstigd door het prachtige zomerweer, een pleizierreisje naar Nijmegen en omstreken. Na vol op genoten te hebben, keerde om streeks 10 uur, alle hoogst voldaan weer in deze gemeente terug. ANDEIi De meisjesvereen. „Tabitha" zal huijzen onderweg zijn auto even alleen liet staan, werden daaruit zijn rijbewijs mummerbevvijs, enz. gestolen. Aar .f te bij de politie volgde. De meisjervereen. „Tabita" H8& in Juli a.s. een pleizierreisje maker? naar Zandvoort. BENEDEN - LANGSTRAAT. Naar vette varkens blijft geregel de vraag bestaan, maar de voorraad is momenteel niet groot. Men besteedt b4 a 05 cent per K.G. levend gewogen. Jonge biggen worden verhandeld van f20 tot f25 per stuk DUSSEN. Het zoontje van den heer Smink kwam bij het spelen te vallen ten brak daarbij op een tweetal plaatsen den arm. '8 GRAVENMOER. Onze dorpsgenoot, de heer W. Schlüter, slaagde te Breda voor on derwijzer. Hierbij mag zeer zeker ver meld worden, dat genoemd jongmensch den achtienjarigen leeftijd nog berei ken moet. Bij den heer L. van Helden (Tuiker, deed zich onder de schapen leen geval van miltvuur voor. Het ca daver is naar de wettelijke bepalingen verbrand. LAND VAN ALTENA. Ten gevolge van bet warme weer rijpen de aardbeien zeer snel aan, zoo dat groote partijen dagelijks worden verzonden. De prijzen zijn hierdoor wel iets gedrukt, maar toch nog bevredi gend. MEEUWEN. Naar wij vernemen, zal onze ge meente met een nieuwe kerk verrijkt worden. Naast de bestaande twee ker ken van de Ned. Herv. gemeente en de Gereformeerde gemeente, zal nog een derde kerkgebouw verrijzen, iets in den geest van de Kersten partij. Een der leden heeft een stukje grond beschikbaar gesteld, waarop weldra de houten kerk zal gebouwd worden. Als ouderlingen en leeraren in deze nieuwe groep zullen optreden, N. Bou- man en Roubos te Dussen. Tot heden is het helaas de po litie niet mogen gelukken, de dader(s), die in den Pinksternacht bij den land bouwer K. S. te Drongelen, zijn ge beden boomgaard vernielden, te ach terhalen. Een 70-tal jonge boomen wer den afgebroken of de stam ontschild. Het direct ingestelde onderzoek met een politiehond leidde tot geen doei. De nasporingen worden nog ijverig voortgezet. De kinderen van de hoogste klas sen van de Openbare School alhier, maakten Maandag j.l. met hun onder- Wijzers een uitstapje naar Arnhem en omstreken. had het ongeluk, dat een beitel op zijn voet viel, waardoor dit lichaams deel zoodanig benadeeld werd, dat hij direct per auto) van M. Duijster naar Dr. van Gulik werd vervoerd, die den voet verbond en voorloopige rust voorschreef. Toen de voerman Teunis Vos met een kar hooi over een schoor reed, brak dit, waardoor de kar kantelde en het paard in zijn val meesleurde. Spoedig toegeschoten hulp, wisten het paard spoedig uit zijn benarde toe stand te bevrijden, waarna bleek, dat paard noch wagen eenig letsel had be komen, hetwelk wel een wonder mag heeten. AALST. Bij de verpachting van het hooi- grasi op den uiterwaard „de Nesch", Maandag alhier gehouden, was niet veel kooplust bij de landbouwers. Gemiddeld werd besteed van f8. tot f 10.per 500 K.G. Rectificatie. De muziekver- eeniging „Prins Hendrik", Directeur de Heer Joh. v. Berkel uit Ammerzoden, behaalde op het, Nat. Concours op 2e Van Herpen uit Rijswijk, werk jzaam bij den heer A. Michaël alhier," De Fanfare „Kunst en Vriend schap" heeft onder veel belangstelling haar eerste zomerconcert op de kiosk gegeven. Men is voornemens iedere week, wan neer de weergesteldheid het toelaat, •een concert te geven, en ook andere tvereenigingen daartoe uit te noodigen. In den kersentijd zullen in verband met het alsdan drukke vreemdelingen Iverkeer, waarschijnlijk meerdere con certen gegeven worden, teneinde wat taeer levendigheid in het stille dorps leven te brengen. OVERLEDEN. Het 5-jarig dochtertje van den heer K. van G. te Dongen, dat een ketel kokend water over het lichaam kreeg, is aan de brandwonden overleden. VERDRONKEN.*""^"" Het 9-jarig zoontje C. van Helvert te Tilburg, is by het visschen in het Wil- rainakanaal te water geraakt en ver dronken. GEVAARLIJKE "SPEELPLAATS. Het lYg-jarig kind van den spoorweg arbeider Van Kooten, nabij de „Haar" onder Veenendaal, werd door een snel trein gegrepen en op slag gedood. r Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest ?e 80 ct. Bij Apoth. 6 Drogisten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6