Kantongerecht Heusden Binnenland. STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 1 Augustus 1930. Kantonrechter: Mr. .C. W. v. Om meren. Ambten, van het Openb. Ministerie: Jhr. Mr. van Rijckevorsel. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. A. d. K. arbeider te Herpt had drie runderen over het pontveer vervoerd van Bern naar Herpt, dus uit den verboden kring. Verdachte: Ik heb de beesten ver voerd voor mijn baas A- van Bok hoven en ik wist niet dat het niet mocht. Opperwachtmeester van der Plas De boeren wisten op 8 Juli heel goed dat ze geen koeien mochten vervoe ren uit den verboden kring, want 't verbod was al van 19 Juni. Dn 's morgens had van Bokhoven nog aan de veerlui gevraagd of ze de beesten over mochten zetten. Kantonrechter: Als het in den tijd van mond- en klauwzeer is weten de boeren niets. Ze vervoeren maar raak in de hoop aan het oog van de po litie te ontsnappen en dat gebeurt dan ook nog al eens een keertje. Natuurlijk wist verdachte goed dat het vee niet mocht vervoerd wor den, want vanwaar anders de vraag van Van Bokhoven aan de veerlui. Maar je denkt er mij weer eens tus- schen te nemen, maar dat gaat niet en nu tracht ik er wederkeerig jou tusschen te nemen en dat lukt mij wel. AmbtenaarIk vraag f 100 boete jóf 50 dagen hechtenis. KantonrechterEn ik geef f 60 boete of 20 dagen. Ph. v. K. sigarenmaker te Dussen had gevischt met een wargaren van te geringe maaswijdte. KantonrechterWat knoeien jullie toch met die te kleine maten. VerdachteJa Edelachtbaren toen tie rijksveldwachter Hoogeboom ze verleden jaar heeft gemeten waren ze groot genoeg1 en nu het warglaren ge taand is zijn ze te klein. Kantonrechter: Je ziet wel, de won deren zijn de wereld nog niet uit, maar van dit wonder ben jij toch de dupe. 't Kost je f 3,00 of 2 dagen en het wargaren moet vernietigd wor den. Aan C. v. G., A. S. en H. S. allen landbouwers te Drongelen werd ten laste gelegd dat ze hadden gespit in den berm van den Hagoortschen dijk, welke in onderhoud is bij het water schap „De Polder van Meeuwen". A- D. van Buren, voorzitter van den polder, verfdaart dat geen vergunning is gegeven om te spitten. De dijk- glooiïng, aldus getuige Van Buren, is eigenïdom van verdachten,' maar door het spitten wordt de dijk te smal en het verkeer in gevaar gebracht. Kantonrechter|Maar bij dagvaar ding is ten laste gelegd „spitten in den berm" en niet „spitten in de dijk- gleeiïng" en dat klopt niet. Is er nu gespit in den berm. Rijksveldwachter de BieH. S. heeft wel gespit in den berm. Kantonrechter tot Rijksveldwach ter: Maar weet je wel precies wat een berm van een weg is en weet je het verschil tusschen „berm" en „glooiing" de BieJawel Edelachtbare. KantonrechterDan komt dat toch niet duidelijk uit in je proces-verbaal. Maar hoe ook in de dagvaarding staat dat gedeelten van den berm zijn omgespit en dat blijkt me niet juist te zijn. Hierna volgt een heele discusie Over het verschil berm- en glooiing van een weg wat tot resultaat ople verde, dat onder berm moet worden verstaan dat gedeelte van den kant 'dat horizontaal met den weg ligt en onder glooiing het daarna volgend afloopend gedeelte. Verdachten H. S. en W. S. verkla ren wel in de glooiing maar niet in den berm te hebben gespit KantonrechterIk spreek de ver dachten vrij. Van H. v. H. te Herpt hadden een paar kippen geloopen op het met spi nazie bezaaide land van P. Smetters aldaar. Kantonrechter: Hebben jullie bu renruzie Getuige SmettersIk heb nooit ruzie met verdachte gehad. Kantonrechter: Heeft een jongen van verdachte verleden jaar geen no ten geknuppeld van een boom van jou Getuige Smetters: Neen, want ver dachte heeft geen jongens. KantonrechterDan net andersom. Heeft een jongen van jou verleden jaar noten geknuppeld van een boom van verdachte Getuige SmettersDat weet ik niet, maar mogelijk wel er onder gezocht. Dit heeft trouwens met de zaak niets te maken daar hebben wij het niet pver. Kantonrechter: Daar wil ik het nu juist wel eens even over hebben. Kip pen- en burenruzie's zijn bijna Sia- meesche tweelingen en ik wil weten wat de oorzaak van die burenruzie's is. Daar stel ik nu belang in. Je ziet dat ik alles weet. Vóór die knuppel partij waren jullie o zulke dikke vrien den en toen werden tegelijk met de notenknuppelarij ook jullie vriend schapsbanden af geknuppeld. Getuige Catharina van Dal, huis vrouw van Smetters: We zijn slech te vrienden geworden door de kip pen. Er liepen 6 kippen van verdachte bij ons in de spinazie. KantonrechterEn heeft jou jon gen verleden jaar noten af geknup peld van een boom van verdachte. Getuige van Dal: Ja 'sZondags na de kerk en toen is hij weggeloopen we hebben hem toen den geheelen Zondag loopen zoeken. KantonrechterMaar ik wil er wat meer van weten en daarom stel ik de verdere behandeling uit tot de eerst volgende zitting en gelast dan de dagvaarding van den gemeente-veld wachter van Huiten, die mij alles wel haarfijn kan vertellen. J. v. d. B. landbouwer te Gende- ren stond terecht omdat een koe van hem had geloopen in het hooiland van P. Kramer te Genderen. Verdachte erkent het hem ten laste gelegde. Getuige Adriana Holleman, echt- genoote van P. KramerDe koe is eerst tweemaal in ons hooiland ge weest en toen zij er de derde keer in kwam heeft mijn man proces-ver baal laten opmaken. Verdachte is 2- maal gewaarschuwd, d.w.z. eenmaal zijn schoonvader en eenmaal hij zelf. KantonrechterHoeveel schade heeft de koe veroorzaakt Ze liep op 9 Mei in je hooiland volgens het proces-verbaal. Getuige HollemanZeker f 6,00 a f 7,00, maar met f 3,00 ben ik tevre den. Getuige J. v. KuijkOp 9 Mei 's morgens heb ik de koe van verdachte in het land van Kramer zien loopen. Kantonrechter tot verdachteBe taal nu die f 3,00 dan is de zaak met een kleine boete uit de wereld. Verdachte: Dat doe ik niet, want er is geen schade. KantonrechterNatuurlijk is er wel schade aangericht. Je koe is driemaal in het hooiland geweest en wel op 9 Mei en daarvoor. Ze heeft dus ge geten en bovendien gras vertrapt. Maai betaal hu die f 3,00 dat is veel wijzer. Verdachte: Knikt van „neen". Kantonrechter: Nu heb je hier weer een voorbeeld van een gefor- t ume er den koppigen boer, die het vertikt om een op zich zelf niets be- teekenende zaak voor f 3,00 te schik ken en liever ruzie en herrie heeft dan dat luttele bedrag als schade vergoeding b alt. 't Is toch bar. Als Kantonrechter wil ik, zooveel in mijn vermogen is, schipperen en plooien, wat ik natuurlijk niet behoef te doen en dan krijg ik uit dankbaarheid een staal tje van stijfhoofdigheid en koppigheid te aanschouwen, dat zijn grond nergens anders in vindt dan in overdreven ge hechtheid aan geld. Maar enfin, on dank is 's [werelds loon. Verdachte krijgt f 5.00 of 3 dagen. F. J. M., visscher te Woudrichem, had op 21 Maart j.l. in den Uppeischen Dijk onder Almkerk, het rijwiel van zekeren J. Bos, erg hardhandig tegen den grond geworpen, zoodat het rijwiel flink beschadigd was. Kantonrechter: Waarom heb je dat daan? Verdachte: Ik heb in den Uitwijk- schen polder al het vischwater, behal ve dat van van Tienhoven. En nu is er verleden jaar een, fuik van mij kapot gesneden en dat kan niemand anders gedaan hebben dan J. Bos. Kantonrechter: Weet je zeker dat hij het gedaan heeft. Vernachte: Neen, maar al 'word ik 1000 jaar dan vermoed ik nog dat hij het gedaan heet. Kantonrechter: Maar bewijzen kun je het niet en nu mag je op bloot ver moeden zoo maar geen wraak nemen en je woede koelen op iemand, van wien je heelemaal niet zeker weet dat hij het gedaan heeft. Getuige Bos, timmerman te Almkerk: Verdachte heeft mij geslagen en ver moedelijk met een mes bedreigd. Mijn fiets heeft hij stuk getrapt en ik heb er f3.50 schade aan. Getuige G. van Rijswijk, sigarenma ker te Almkerk: Ik heb gezien dat Bos op verdachte zat en dat verdachte iets wegsmeet. Kantonrechter: Ik geloof zoo, verdach te, dat je een beetje eigenwijs type bent en dat je denkt dat je je eigen rechter moogt zijn. Dat is toch heusch niet het geval en gelukkig ook, want jij zoudt iemand 'reeds straften op bloot vermoeden, zonder eenig bewijs. Voor Rechter deug je dus niet en ik hoop, dat je een betere visscher bent. Ik geef je nu 110.00 of 5 dagen, met den goeden raad er bij 'om voortaan je handen thuis te houden. P. Bouman te Aalburg staat terecht, voor overtreding der leerplichtwet, daar hij 'een kind niet op tijd naar school heeft gezonden. Kantonrechter: Hoe zit dat nu, kun jij nog maar steeds geen goede vrien den worden met de Leerplichtwet. Verd. Jawel mijnheer, er zit iets an ders tusschen; ik word getergt door mijnheer Zoon. Ik heb persoonlijk met mejuffr. Millenaar, de onderwij zeres, er over gesproken en deze zegt, dat zij het niet kan begrijpen, dat de jongen niet over gegaan is, hij past goed op en is werkelijk geen achterlij ke jongen. Maar de heele kwestie is Edelachtbare, dat mijnheer Zoon mij plagen wii en zoodoende mijn jongen niet over laat gaan. Kantonrechter: Dan lijkt mij het bes te, dat wij het Hoofd der school, de Heer Zoon, eens hier laten komen en stel daarom deze zaak uit tot 5 Sept. en geiast de dagvaarding van mijnheer Zoon. Telaat ontvangen voor het vorige nummer. GROOTE MUZIEKFEESTEN TE WAALWIJK, op 15, 16 en 17 Augustus. Nadat Vrijdagmorgen de voorzitter van Waalwijks Belang, de liedertafel „Oefe ning Vermaak" zal gehuldigd heb ben met haar 70-jarig bestaan en een kort matinée door dit gezelschap is ge geven, zal des middags ten 3.30 uur de Ed Achtb. Heer Burgemeester in „Musis Sacrum" de driedaageche Muziekfeesten te Waalwijk, van 15, 16 en 17 Augustus officieel openen. Daarna vangen die feesten aan op de Markt, waar een achttal gezelschappen zich zullen doen hooren. Deze dag wordt besloten met een avondconcert, aange boden door de harmonie St. Crispijn. Zaterdagmiddag wordt na de ontvangst der gezelschappen het muziekfeest voort gezet, terwijl in de pauze de Waalwijk- sche Gymnastiek-Vereeniging eene groot- sche demonstratie zal geven. Na afloop muzikale wandeling door de gemeente en een bal in „Musis Sacrum", dat den leden der jubileerende vereeniging door het comité wordt aangeboden. Zondags geeft het jubileerend gezel schap op de kiosk een matinée, terwijl des middags het muziekfeest geopend word door 's-Bosch' Mannenkoor. Des avonds zal Goulmy en Baar op de schit terend versierde en verlichtte kiosk 'n groot concert geven, terwijl 's-Bosch' Mannenkoor in de concertzaal „Musis Sarcum" voor genoodigden enz. een pracht-programma zal uitvoeren, dat hier gevolgd wordt door een Bal. Ten omstreeks elf uur zal een grootsch vuurwerk worden afgestoken op den Winterdijk, bestaande uit een 50-tal nummers, tot slot der feestelijkheden. Dit is in 't kort 't programma waar mede de gemeente Waalwijk herdenkt het 70-jarig bestaan van haar oudste gezelschap dat de eer van Waalwijk in den loop der jaren zoo schitterend in binnen- en buitenland heeft hooggehou den en dat door zijn hoogstaande uit voeringen met de beste solisten de ge- heele kunstlievende gemeente aan zich heeft verplicht. Geen wonder dat deze feestviering zoo spontaan alle medewer king en steun trekt. Een uitvoerend- comité en een eere-comié zijn gevormd, de gemeente Waalwijk gaf een subsidie van f 500, de ingezetenen droegen krach tig bij, zoodat het comité in staat is gesteld een driedaagsch feest te organi- seeren, dat geheel kosteloos aan het publiek kan worden aangeboden, iets wat bij festivals of muziekfeesten wel zelden zal voorkomen. Het lijdt dan ook geen twijfel of de Langstraat en omgeving en verder Bra bant zullen duizenden bezoekers zenden naar dit muziekfestijn, dat in zeer vele opzichten volop zal te genieten geven. Vergadering van den Raad der ge meente RIJSWIJK, op Vrijdag 8 Augustus, des v.m. half twaalf. Voorzitter: EdelAchtb. Heer A. D. v. d. "Schans. Afwezig zijn de heeren Westerlaken en Lievaart, als de Voorzitter de ver gadering met voorlezing van het for muliergebed opent. De notulen worden gelezen en onver anderd vastgesteld. De heer v. Mersbergen vraagt, naar aanleiding van de notulen, of de raad zich, met zijn besluit tot indeeling der gemeente in de 3e klasse voor de fondsbelasting, niet heeft vergist. De Voorzitter zal aan het eind der vergadering gaarne hierover inlichtin gen verstrekken. Aanbieding gemeenterekening 1929. Deze rekening geeft een ontvangst aan voor den gewonen dienst van f 20583.90 en een uitgaaf van f 20533.35 sluit alzoo met een batig slot van f50.55 Voor den kapitaaldienst zijn deze cij fers 11964.94i/., en f1500.batig saldo dus f 464.94. Deze rekening is bereids onderzocht door een commissie be staande uit de heeren v. Herpen en v. Heukelom. De heer v. Herpen verklaart namens deze commissie, dat alles in orde is bevonden en er geen op- of aanmerkin gen zijn, aan het slot der vergadering zou spr. er echter nog wel iets over willen zeggen. De Voorzitter deelt mede, dat de gemeenterekening begint met een ba tig saldo van f412.82i/2 en eindigt met f 50.55 zoodat men zou meenen, dat de gemeente teruggegaan is, dit is ech ter niet zoo, het vindt zijn oorzaak hierin, dat de gemeente een salaris van f500.aan een onderwijzer heeft be taald, welk bedrag eerst in den loop van dit jaar van het rijk terug ont vangen wordt. Met algemeene stemmen wordt hierop de gemeenterekening vastgesteld, zoo als ze door B. en W. is aangeboden; de wethouders onthielden zich van stemming. Verzoek van de stichting Moeder- heil te Breda, om subsidie. Hoewel B. en WL het nut dezer in stelling gaarne erkennen, meenen zij, met het oog op den finantieelen toe stand der gemeente en het feit, dat uit deze gemeente van deze stichting toch geen gebruik wordt gemaakt, den raad te moeten voorstellen afwijzend op het verzoek te beschikken. De raad gaat hiermede accoord. Verzoek van den Noordbr. Christ. Boerenbond, om in principe te willen besluiten tot toetreding tot den door dezen bond in het leven te roepen destructor. De Voorzitter licht toe, dat de ge meente in 1932 verplicht is een inrich ting te hebben, waar afgekeurd vleesch vernietigd kan worden. Er is natuurlijk geen kwestie van, dat de gemeente Rijswijk dit zelfstandig zou kunnen. Do Noordelijke provincie's zijn groo- tendeels aangesloten bij de thermoche- mische fabrieken te Amsterdam, waar de Noordbr. Chr. Boerenbond zich voorstelt een destructor te bouwen, meenen B. en W. te moeten voorstellen, in principe te besluiten tot toetreding tot 'deze inrichting, omdat toetreding kan geschieden onder geen bezwarender bepaling dan die, welke worden ge steld door de thermochemische fabrie ken, terwijl eventueele voordeelen, die zullen worden gemaakt, ten goede zul len komen, aan hen van wie het vee vernietigd is. Met algemeene stemmen gaat de raad ook met dit voorstel accoord. De Voorzitter wil thans den heer v. Mersbergen in de gelegenheid stellen, inlichtingen te vragen over indeeling der gemeente in de 3e klasse der fonds- belasfing. De heer v. Mersbergen zegt, dat de Voorzitter in de vorige vergadering heeft verklaard, dat een aftrek zou gel den van f800.dit is toch niet waar, want bij indeeling in de 3de klasse geldt toch slechts f600.aftrek voor gehuwden en f500.voor ongehuw- den. De Voorzitter antwoordt, dat de heer v. Mersbergen zich vergist. Spr. heeft gezegd, dat zoo iemand dan automa tisch wordt verhoogd, omdat het rijk slechts een aftrek kent n.l. van 1800. Wat tengevolge de indeeling in een lagere klasse, meer aan belasting bin nenkomt, vloeit geheel in de gemeen tekas. B. en W. hebben gezegd, om naast de indeeling in de 3de klasse voor de fondsbelasting, 50 opcenten te heffen op de vermogensbelasting. B. en W. achten dit de billijkste manier. De heer van Mersbergen vraagt, als de raad niet het besluit genomen had in de 3de klasse te gaan en de regeering had de gemeente in de 1ste klasse ingediend, waar dan het ont brekend bedrag gehaald moest worden. De Voorzitter zegt, dat men het dan had moeten vinden met opcenten te gaan heften en die brengen weinig op. Iemand die f800.verdient, wordt aan geslagen op f 1000.die f2000.ver dient op f 2200. De heer v. Mersbergen heeft het ver slag van de raadsvergadering van Dus sen gelezen, daar haalde de heer Smink een geval aan van een weduwe, die nooit betaald had en bij indeeling in de 3e klasse moest gaan betalen. Ook indeeling der gemeente in de 9de klas se voor de pers. bel. acht spr. ver keerd, men krijgt dan een aftrek van slechts f 45.een huurwaarde voor krotten. De Voorz. kan niet over het geval Dus sen oordeelen, voor iedere gem. is de toe stand anders. Wat de indeeling in de 9de klasse, voor de personeele belas ting betreft, spr. kan daarover thans niet volledig antwoorden, in de vorige vergadering had hij een heel lijstje bij zich, als de gemeente in de 8ste klas se werd 'ingedeeld, vallen er zeer veel buiten. Er worden aan een woning hier zeer weinig eischen gesteld, Indeeling iri de 8ste klasse zou een aanmerkelijk mindere opbrengst geven, nu is de op brengst f 400.met 50 opcenten wordt het f600.Spr. heeft alle hoop, dat men met de fondsbelasting spoedig in een hoogere klasse zal kunnen gaan en dat de opcenten op de personeele belasting eveneens verlaagd zullen kun nen worden. De gemeente is echter met verschillende zaken achter, daarbij is het met het onderwijs anders ge loopen als B. en W. hadden verwacht, daarom meent het college, dat men vooreerst voorzichtig moet zijn. Want er blijft ten slotte niets anders over als opcenten heffen op de fondsbelas ting die slechts f930.opbrengt, gaat men daarop 80 opcenten heffen, dan verkrijgt men nog slechts een gering bedrag. Zou men het met de fonds belasting moeten stellen, dan zou Rijs wijk niet lang meer Rijswijk zijn. De heer v. Mersbergen meent, dat men dan de straatbelasting ook niet had behoeven af te schaffen. De Voorzitter meent, dat, waar deze belasting slechts f156.opleverde, en de belastingbetalers toch reeds een groote vermindering krijgen, het daar om B. en W. billijk voor kwam, de straatbelasting af te schaffen. Iemand die f800.verdient en twee minder jarige kinderen heeft, dat zijn kinderen beneden 21 jaar, betaalt een gulden belasting, en hoeveel ingezetenen zijn er te Rijswijk die f800.verdienen. Iemand die f1000.verdient en 4 min derjarige kinderen heeft, betaalt geen belasting. De heer v. Mersbergen zegt, dat men de opbrengst van 400 roeden van zijn land, voor zijn aanslag berekent op f 500.Spr. zou wel eens willen weten waar of hij die halen moet. De Voorzitter merkt op, dat de heer v. Mersbergen, als hij meent te hoog aangeslagen te zijn, moet reclameeren. Spr. heeft nog nooit anders gehoord of er werd aandacht aan iemands re clame geschonken, wordt men niet ver hoord, dan eerst heeft men recht van spreken. De heer v. Herpen heeft bij de ge meenterekening, een rekening van den dokter van f120.gevonden, voor de armenpraktijk. Spr. hoort dikwijls klach ten, dat de menschen niet geholpen worden, spr. vraagt of het niet ge- wenscht is een lijst aan te leggen, van personen, die voor gratis geneeskundige behandeling in aanmerking komen. De heer v. Mersbergen heeft nog nooit gehoord, dat menschen, die er voor in aanmerking komen, niet door den dokter geholpen worden, spr. heeft juist het tegenovergestelde gehoord. De Voorzitter is het hiermede eens, als men van het gemeentebestuur een bewijs had, heeft de dokter altijd ge trouw de patiënten bezocht, een lijst aanleggen acht spr. moeilijk, want men schen die vandaag den dokterkun- ter kunnen betalen, kunnen dit door samenloop van omstandigheden over drie weken soms niet meer. De vergadering wordt hierop geslo ten. KINDERVERLAMMING. Te Raamsdonk heeft zich opnieuw een geval van kinderverlamming voorgedaan, nu in het gezin van J. O., het aantal gevallen is daarmede gestegen tot zes. In de gemeente Ruinen is bij een kind van R. Smit te Broekens kinderverlam ming geconstateerd. Nadat zich in de tweede helft van Juli geen gevallen van kinderverlamming te Arnhem hadden voorgedaan, werden in den loop der vorige week weer 2 nieuwe gevallen geconstateerd. De patiëntjes, die beneden de vijf jaar zijn, werden in het Kinderziekenhuis opgenomen. THEE SMOKKELEN. Men meldt, dat langs de Groningsche grens een smokkelhandel in thee wordt gedreven, die steeds grooter afmetingen aanneemt. De thee kost in ons land f 1.10 1.75 per half K.G. en wordt over de grens betaald met 4 tot 5 mark. De cadeaux, bij het koopen van thee ver strekt, blijven bovendien in het bezit van den Nederlandschen theeverkooper. PRODUCTIE ENUTTVOERVAN VAR KENS. De directie van den landbouw deelt mede, dat van 31 Juli tot 6 Aug. jl. zijn geslacht voor baconbereiding 17.949 var kens (voorafgaande 7 dagen 17.452), ter wijl werd uitgevoerd bacon afkomstig van 18,177 (16.290) varkens. DOODELIJK ONGELUK TE MOOR DRECHT. De 44-jarige havenarbeider J. v. d. Voordt uit Rotterdam, was Zondagmorgen omstreeks 4 uur per fiets in de richting Gouda op weg om daar te gaan visschen. Even voorbij Moordrecht kwam hem een vrachtauto achterop, bezet door een aan tal Rotterdamsche visschers. De wagen reed den wielrijder aan, waardoor deze tegen den grond werd geslingerd. Met zware kwetsuren werd de man opgeno men en voordat geneeskundige hulp aan wezig was, overleed hij na korten tijd nog op den dijk. Het slachtoffer was ge huwd en vader van drie kinderen. Naar de schuld aan dit vreeselijk on geluk stelt de Justitie een onderzoek in. De chauffeur werd reeds verhoord en daarop heengezonden. o DOOR ELECTRISCHEN STROOM GE DOOD. De 44-jarige werkman D. Kwikkei uit Spijkenisse, is bij het maken van een nieuwe huisaansluiting aan het laagspan ningsnet aan den Ruigendijk te Ouden hoorn door den electrischen stroom ge dood. De man laat een vrouw en vijf kinderen achter. VERDRONKEN.""0^ De heer Maas Geesteranus uit Den Haag is bij het baden in het Lago Mol- veno in de provincie Trente verdronken. Het 5-jarig jongetje A. R,, afkomstig uit Alkmaar en tijdelijk logeerend bij zijn grootvader aan 't Kalf te Zaandam, is bij het spelen te water geraakt en verdronken. Bij het baden in zee nabij Schevenin- gen zijn twee jonge mannen uit Den Haag, resp. 17 en 21 jaar oud, verdronken. o— BRANDEN. Te Heesch is de woning van den fa brieksarbeider H. Gloudemans geheel af gebrand. De bewoners moesten in nacht gewaad vluchten. De inboedel en een be drag van f 40 aan bankpapier gingen ver loren. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. De woning van B. Hoks te Eenerveld (Drente) is door den bliksem getroffen en een prooi der vlammen geworden. Alles was verzekerd. Te Dedemsvaart is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in de woning staande aan de Langewijk, be woond door het gezin van 3. M. Haver - hort. De brandweer was spoedig ter plaatse en gaf met twee stralen water. Een ge deelte van den inboedel werd gered. Verzekering dekt de schade.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 4