Tweede Blad la. 5041 Vrijdag 8 Augustus PUROL voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat sn de Bommelerwaard. TUvfoJmaa&tU/ ALADDIN EN DE TOOVERFLUIT FOSTER'S MAAGPILLEN Ingezonden. DAMRCBKIEK. Burgerlijke Stand. Ingezonden. BEHOORENDE BIJ HET Gebrek aan eetlust, hartwa ter, spijsverteringsstoor- nissen en ongeregelde istoelgang verdwijnen 'fa door het gebruik van Foster's Maagpillen. V f 0.65 per flacon. Geachte Redactie, Wilt u dit onderstaande een plaatsje verleenen Bij voorbaat onzen hartelijken dank. Gorinchem, Augustus 4930. COMITÉ VLAGJESDAG. Telken jare wordt door ons een vlag jesdag gehouden op of omstreeks Koninginnedag ten bate van de Christelijke actie in de Weermacht, uit geoefend door de Tehuizen voor Militairen, de Nat. Ver. „Pro Rege" en de Nat. Chr. Onderofficieren-Vereeniging. Door dezen vlagjesverkoop stellen wij een ieder in de gelegenheid den arbeid dezer organisaties financieel te steunen. Wij zijn er van overtuigd dat vele lezers van uw blad blijde zijn, dat de Tehuizen bestaan en door vereenigingsleven en evangelisatiewerk arbeid verricht wordt door en voor de zonen van ons volk Ook dit jaar wenschen wij te Gorinchem en omliggende plaatsen dezen vlagjesver koop te houden. Van de meeste Gemeen tebesturen hebben wij reeds toestemming ontvangen. Op enkelen wachten wij nog Beleefd vragen wij de lezersToon, door het koopen van een vlagje uw sym pathie voor onzen arbeid. Wij rekenen er op. Het Bestuur van het Tehuis S. Visser. Ds. W. Spliethofï. Johs. Kramer Mzn. Ds. Jac. J. P. Pop. J. Troost. A. Wols. G. v. d. Wal. Het Bestuur van de Afd. Gorcum „Pro Rege" G. Mulder, Voorz. D. Nieuwenhuis, Secr. D. Wijnia, Penn. K. Verwoerd. P. J. v. Iperen. Het Bestuur N. C. O. O. V. J. v. Rijswijk, Voorz. G. v. d. Wal, Secr. Namens bovengenoemde Besturen Het Comité: J. v. Rijswijk, Voorz. G. v. d. Wal, Secr. J. Troost, Penn. G. Mulder, Alg. Adj. P.S De Secretaris de heer G. v. d. Wal, Wilhelminaplein 20, te Gorinchem, ontvangt zeer gaarne opgave van namen der dames, die zich beschikbaar stellen voor den verkoop. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Een aannemer nam mij aan om met mijn schip eene lading steenen te ver voeren van bij Nijmegen naar Rotterdam. Ik kan 135.000 laden, maar ik kreeg er maar 90.000 omdat er van die soort niet meer voorradig waren. Nu wil de aan nemer mij betalen naar 90.000 en niet naar 135.000, en daarmede neem ik geen genoegen. Heb ik gelijk en zoo ja, hoe moet ik daarmee dan handelen W. Een Schipper. Mijn man drinkt erg en geeft daardoor heel veel geld uit, zoodat wij erg achter uitgaan. Ik wil niet scheiden van hem. Kan ik er nu toch iets tegen doen om te voorkomen dat mijn huishouden te gronde gaat H. K. v. E. Woensdag 30 dezer was ik te 's Bosch en reed mede in een personen-auto met nog meer andere personen. Daar werd de wagen aangehouden en de chauffeur benevens het heele gezelschap, (allen on bewust) moesten op verzoek van een agent van politie mede, naar het Hoofdbureau van Politie en werden daar anderhalf uur opgehouden. Nu is mijn beleefde vraag is zulks geoorloofd daar de chafleur noch de inzittenden, ergens van op de hoogte werden gesteld, betreffende deze aan houding. Mag zoo iets gebeuren en tot wien moet ik mij wenden om in het gunstige geval schadevergoeding te verkrijgen voor het langdurig oponthoud, of een einde aan dit euvel te maken. Abonné te W. Uwe vraag is onvolledig gesteld. Ik veronderstel dat U met een zgn. Snorder meereedt, die verdacht werd van de eene of andere overtreding. U is dan op het politiebureau als getuigen gehoord en daar toe heeft de politie het recht. Dat U anderhalf uur oponthoud hadt zat stellig hierin dat men U niet spoediger kon helpen. Is mijne veronderstelling juist dan hebt U allerminst recht op schade vergoeding. Redakteur: M. J. L. BÉNEKER, Kerkstraat 105 WOUDRICHEM. Men word verzocht alle korrespondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Onderstaand partij fragment ontleenen we aan het April no. van „Het Damspel" Ereira speelde met Wit, A. K. W. Darome met Zwart. Wit speelde in dezen stand 24 - 30, hetgeen goed zou zijn indien 5044 nog niet gespeeld ware. 20—241 De weerlegging 1 Wit's rechtervleugel is zwak 3025 Wederom een zwakke zet, die het gevolg heeft, dat wit voorloopig rechts niet meer kan spelen 47—42 6—11 37—32 26X37 42X34 11—16 32 27 17—21 2722 (gedw.) 18X27 31X22 21—26 48—42 Wederom gedwongen, want op 38 32 volgt dam door 14 20, 13—18 enz. 12—17 22X11 46X7 28—22 8—12 42—37 7—11 33—28 2—7 39-33 13-18! Het belangrijke moment 1 Het terrein van de strijd verplaatst zich nu van wit's korten naar den langen vleugel. Wit is het nadeel rechts te boven gekomen, echter ten koste van de positie elders. Dit verschijnsel is logisch, doch niet alge meen bekend. 22X13 9X18 44—39 11—17 37—32 Wit stond wegens het dreigende 1822 voor een moeilijke keus. Waarschijnlijk is wit's beste voortzetting 3934. Na den tekstzet is het pleit spoedig beslecht met gewnonen stand voor zwart. Openbare vergadering van den Raad der Gemeente BRAKEL, gehouden 9 Augustus 1930 des v.m. 11 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter Ed.Achtb. Heer S. v. Dalen, Burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering en herdenkt met enkele woorden de nagedachtenis van wijlen den heer E. Klop, lid van den Raad en Wethouder, terwijl hij voorstelt aan de familie van den overledene een schrijven van rouw beklag te zenden. Aldus wordt met al- gemeene stemmen besloten. De notulen der vorige vergadering worden vervolgens gelezen en onveran derd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat de heer H. C. van Daalen, benoemd in de vaca ture E. Klop, de benoeming heeft aan genomen. De geloofsbrief ter tafel aan wezig, wordt op verzoek van den Voor zitter door 2 leden onderzocht en in orde bevonden. De voorzitter stelt voor den benoem de toe te laten, waartoe wordt besloten. Deze, ter vergadering gekomen, legt vervolgens in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af, waarna de Voor zitter hem gelukwenscht met zijne be noeming. Allereerst komt hierna aan de orde de verkiezing van een Wethouder in de opengevallen plaats. Tot stemopnemers worden benoemd de heeren D. W. v. Dam v. Brakel en A. v. Dalen. Uitgebracht worden 7 stemmen, waarvan 4 op den heer J. v. Wijgerden. 2 op den heer R. v. Zanten en 1 op den den heer D. W. v. Dam v. Brakel. Gekozen is derhalve de heer J. v. Wij gerden, die verklaart, deze benoeming aan te nemen. De voorzitter feliciteert hem met de benoeming. Onder de ingekomen stukken zijn besluit van Ged. Staten houdende be richt van ontvangst der wijziging van de Politieverordening en besluit van hetzelfde college houdende goedkeuring der Verordening op den Vleeschkeurings- dienst, laatselijk gewijzigd vastgesteld. Voorts dankbetuiging van den Keur meester voor hem verleende motortoe lage. Ingekomen is ook een schrijven van Ged. Staten, houdende verzoek de clas sificatie der wegen in de kom der ge meente te doen aansluiten bij de door dit college ingevolge het Motor- en Rij- wielbesluit gemaakte classificatie der overige wegen. Besloten daaraan te vol doen en de wegen derhalve in te deelen in de 3e klasse. Vervolgens stelt de Voorzitter voor de gemeente, voor wat betreft de heffing der Gemeentefondsbelasting te rangschik ken in de 3e klasse, komende alzoo de aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud het meest nabij de thans geldende rege ling. Voor de Personeele belasting ware de gemeente te handhaven in de 8e klasse. Aldus wordt besloten. Nadere voorstel len in verband met de financieele ver houding tusschen Rijk en gemeenten komen in een volgende vergadering aan de orde. Voorts wordt voorgesteld art. 1 der Politieverordening te wijzigen in verband met de verandering van huisnnmmers en vast te 6tellen als volgt„De ge meente is verdeeld in drie wijken, welke aangeduid worden door de letters A. B. en C. Wijk A. omvat alle gebouwen, staan de tusschen den z.g. Ouden Brakelschen steenoven en de denkbeeldige lijn, ge trokken vanaf den Waaldijk door het midden der Koningstraat in Zuidelijke richting. Wijk B. bevat alle gebouwen staande tusschen de genoemde denkbeeldige lijn getrokken door het midden van de Ko ningstraat naar het Zuiden en de lijn, getrokken vanaf den Waaldijk door het midden van Kommerstraat, Kruispad en Hovendsche straat in de richting van de Groene steeg. Wijk C. omvat alle gebouwen, staan de ten Westen van de denkbeeldige lijn, getrokken vanaf den Waaldijk door het midden van Kommerstraat, Kruispad en Hovendsche straat, in de richting der Groene steeg". Een verzoek om ondersteuning wordt in handen van B. en W. gesteld, waar na na eenige vragen van enkele leden de vergadering wordt gesloten. Muggebeten en Huidjeuk WOUDRICHEM. Q b oren: Anna Willemina, d. v. R. Baks en M. J. Smits. Overleden: M. A. Kentie 1 mnd. O. Kaldenberg 70 j., echtgen. van C. Groeneveld. NEDERHEMERT. Over de maand Juli 1930. Geboren: Adriana Jaliana, d. v. E. Oom en en E. Vos; Maurits, z. v. 9' ^aks en j Schaap; Burgje Maria, d- v. P. Smits en W. Sprong. Getrouwd: Jan Servé, 27 j. en uC. Boere, 25 j. ANDER. Geboren: Jan Cornells, z. v. G. A. Sterrenburg en A. M. Smits; Jan- nigje Elisabeth, d. v. B. C. van An- del en W. van Rijswijk; Elisabeth Hen- dewina, d. v. W. Naijen en J. E. Heermans. Getrouwd: A. J. C. Smits, 27 j. en J. van Rijswijk, 20 j. BRAKER. Geboren Arie Engel, z. v. G. Duij- zer en H. v. d. Linden. Getrouwd: L. van Dalen, 25 j. en H. J. Klop, 23 j. Overleden: J. de Vries, 72 j. echt- gen. v an G. Salm; E. Klop, 76 j. echtgen. van A. Vervoorn. SPRANG-CAPELLE. Jacobus Johannes, z. v. A. J. de Roon en M. M. Uythoven; Pieternella Cornelia, d. v. J. W. Nieuwenhuyzen en C. Verbeek; Gerda Hendrika, d. v. H. Zwart en G. Mandemakers; Cor- nelis, Z. v. H. v. Zeist en P. Daansen; Cornelia, d. v. H. Rijken en A. M. v. Peer; Johanna Alida Aletta, d. v. J. de Jong en W. C. B. Snijders- Machiel Adrianus, z. v. J. Verhagen en A. Paans; Maria Hendrika, d. v. G. Bax en J. Spierings; Aria Martyna, d. v. A. Wagemakers en G. de Ruiter; Adria nus en Willem, zonen v. G. A. Stam en S. J. Kerst; Cornelia Hendrika Din- gena, d. v. P. v. d. Poorte en W. J. v. Vuuren; Antonia, d. v. M. C. We vers; Jacobus, z. v. M. Boeser en J. Faro. Getrouwd: W. M. de Bie, 27 j. en A. G. v. Zeist, 25 j.P. I. de Vis ser, 40 j.; en J. v. Tilborgh, 35 j.; J. de Jong, 30 j. en D. de Roon, 20 j.; C. G. v. d. Hoven, 29 j. en A. E. Rijkers, 25 j. Overleden: N. v. d. Beek, 35 j. echtgen. v. H. v. d. Kolk; J. H. Oer- lemans, 10 mnd.; A. v. d. Schans, 9 mnd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). 's Gravenmoer, 7 Aug. 1930. Aan de Redactie van het Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena, Heusden. Geachte Redactie. Met deze verzoek ik uw nog een klein plaatsje in uw blad. Dan wil ik ten eerste bevestigen, dat het schrijven van mij in uw blad van 25 Juli de volle waarheid is. En ten tweede dat de Justitie verder zal uitmaken wie of de waarheid spreekt. Dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, H. v. d. DUSSEN. 72. „Zoo, ben jij Aladdin van de menschen," sprak ze, „dat kleine ventje dat fluit kan spelen. Ik weet alles van je, kleine man, ik weet dat jij zoo mooi op de fluit kan blazen, dat zelfs de slechtste mensch beter wordt. De zwaluwen vertelden me van je en de nachtegaal zei, dat hij het tegen jou moest verliezen. Misschien heb ik je noodig Alad din Vanavond moet je eerst eens toonen, wat je kunt. En ga nu maar mee met Hera's broer. Tot straks." 73. Een kleine kabouterjongen kwam te voorschijn, die Aladdin meenam naar buiten. Aladdin zag direct, dat het de broer van Hera was, zooveel leek hij op haar. De jonge prins was erg blij, dat hij eindelijk nieuws van huis hoorde, en vernam dat zijn vader en zijn zusje nog gezond waren. Zelf had hij het niet zoo slecht. De vorstin behandelde hem als was hij haar eigen zoon. Alleen was ze erg heerschzuchtig. „Ze wil mij tot troonop volger maken, maar dat wil ik niet," zei hij. „Ik heb mijn eigen koninkrijk. Vanavond zul je wel hooien wat ze met jou van plan is." 74. 's Avonds moest Aladdin bij het des sert na het diner spelen. Eerst zong de hof- muzikant, de nachtegaal. Hij was niet voor vast aan het hof verbonden, alleen maar zes maanden per jaar. Den overigen tijd was hij ver weg in het Noorden. De nachtegaal zong het lied van de zoele zomernachten in het Noordsche land, als zijn wijfje op de eitjes in het nest zat te broeden. Het was een wonderschoon lied en ieder klapte om het hardst, toen het uit was. Toen kwam Aladdin. Hij speelde het lied van verlangen, het lied van den eenzamen kleinen zwerver, die zoo graag z(jn ouders terug had. Hij speelde wel een uur lang en toen hij geëindigd had, daverde de zaal van het applaus. Nieuwsblad PON 18—22 32—27 (of 22X31 36X27 17—21 27X16 26—31

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 5