Enorme voorraad LAÖE PRIJZEN. Oik Falcon-Jassen mrraiig. Plaatselijk Sieuws SERIE A. No. 0066. Ingezonden. GEREED en op MAAT. Prima Stoffen. Keurige Pasvorm. Dames-, Heeren- en Ktnderconfectle tegen oprntmlngsprijzen HEERENKLEEDING NAAR MAAT 10 contant. BAHLMAHN GORINCHEM HEUSDEN. Zondag hield de P.D.V. „Reis duif" alhier, een wedvlucht van Noijon uit met den volgenden uitslag: O. Sluij- jmers, 1, 2, 3, 6. 7, en 8; J. v. Til burg, 4, 9, 13; Th. Jansen, 5 en 12; Gebrs. Verharen, 10 en 14; G. Verheij 11 en 15; C. Bax 16. "Woensdagmiddag hield het in het leven geroepen comité voor wegverbetering in het Land van Heusden en Altena een vergadering, in welke vergadering werd overgegaan tot benoeming van een z.g. werk-comité. Tot Voorzitter werd benoemd de heer Mr. C. W. v. Ommeren, Lid der Prov. Staten en Kantonrechter alhier, die deze benoeming voorloopig aannam. Tot Secretaris werd benoemd de heer J. Spiering te Oudendijk. Tot verdere be stuursleden de heeren de Gaaij-Fortman, Burgemeester van DordtMr. F. v. Lanschot, Burgemeester van 's Bosch A. D. v. d. Schans, Lid der Prov. Staten en Burgemeester van de gemeenten Andel, Giessen en Rijswijk; Mr. Wagenaar, secre taris van de Kamer van Koophandel te 's-Boschv. Liempt, secretaris van de Kamer van Koophandel te Waalwijk een lid van den B(ond) B(edrijfsautohouders in N(ederland) en de heer Reinsaart, technisch ambtenaar te Werkendam. f ANDEIi Ds. Capel, vroeger predikant bij de Geref. Gemeente alhier, ontving een be roep naar de Geref. Gemeente te Zuid- Beierland. Dinsdagavond hoopt de heer Kuipers, hoofdbestuurslid van het Ned. Verbond van Ziekenkassen te 's Hage voor de werk- liedenvereenigingen van Wijk en Aalburg, Andel en Giessen een lezing te houden over de Ziektewet, in het gebouw der Openbare School alhier. ALMKERK. J.l. Woensdagavond werd alhier» onder groote belangstelling een demonstra tie gehouden met de „Excelsior" Schuin Hand Brand-Bluschapparaten, welke in alle opzichten uitnemend slaagden. Den heer G. den Besten, mr. timmerman alhier, is thans als laagste inschrijver gegund, het bouwen van een M.U.L O. School a.d. Tol te deWerken. AALBURG. Dinsdag 19 Aug., des avonds om half zeven (O.T.), hoopt de heer Van Leeuwen, Godsdienstonderw. te Schoonre- woerd, in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. BABYLONIëNBROEK. Dinsdag j.l. wilde de heer R. van Dussen met zijn vrachtauto op den weg alhier omdraaien, hij maakte daarom ge bruik van een losse brug, welke daar over den breeden vliet was gelegd. Toen hij de motor aanzette kwam de wagen te glippen met het noodlottig gevolg, dat de wagen met zijn achterwielen in den vliet terecht kwam. Persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet voor. De vrouw van W. O. v. d. Beek, alhier, kreeg een wondje aan haar hand waardoor bloedvergiftiging ontstond. Door spoedig ingrijpen van een arts werd erger voorkomen. HERPT. Te Breda slaagde voor het examen hoofdacte, de heer J. F. van den Broek alhier. LAND VAN ALTENA. Het begint er voor den oogst in Land van Altena treurig uit te zien en een totale mislukking is te vreezen. Dag in dag uit hetzelfde ongunstige weer, waardoor het koren zeer veel lijdt. De boer staat hier machteloos en ondanks zijn ijver en vlijt dreigt de geheele oogst vernietigd te worden. Een mislukking van den oogst, ge paard gaande met lage prijzen van de anaere landbouwproducten, moet voor al voor de kleine boeren een strop beteekenen. RAAMSDONKSVEER. Tot lid van het Hoofdbestuur van de Chr. Nationale Werkmansbond, werd gekozen, met 165 stemmen, tegen 75 op dhr. Groot van Eindhoven, dhr. C. Sneep alhier, die tevens werd be noemd tot lid van de commissie van bijstand voor het fonds U.B.O., uitkee- ring bij overlijden, uitgaande van ge noemden Bond. SLEEUWIJK. Bij beschikking van den Minister van Financiën is aan deze gemeente een voorschot uit 's Rijkskas verleend van f 400 en f 2000, ter uitkeering aan de in deze gemeente bestaande vereeniging, uitsluitend in het belang van de verkrij ging van onroerend goed voor landarbeiders werkzaam, respectievelijk voor den aankoop van onroerend goed, om dit, hetzij dade lijk, hetzij later, als plaatsjes in eigendom of als los land inpacht uit te geven, welk voorschot in 30 jaren moet worden afge lost en ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. Door den A. N. W. B. en de K. N. A. C. is aan den heer Meerburg alhier een bedrag van f 150,toegezegd, in dien hij de afgebrande woning met graan- pakhuis bij wederopbouw 1 Meter verder achterwaarts plaatst, zulks in het belang van het verkeer. SPRANG. Jl. Dinsdagavond speelde onze voet balclub D.V.O. een vriendschappelijken matph tegen D.V.O. Kaatsheuvel, welke eindigde met 7—2 in het voordeel van D.V.O. alhier. VEEN. Dinsdag, 19 Aug.,'s avonds 7 uur, zal Ds. Kok van Veenendaal optreden voor de Geref. Gem. alhier. Terwijl het zoontje van den met selaar Z., ?ich bij familie bevond te Vrijhoeve-Capelle, had het 't ongelijk uit een zolderraam te vallen. Het ventje bezeerde zich dermate, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen en werd geconstateerd, dat beide pol sen waren gebroken. Bij de verhuring van weischaren op den uiterwaard, was niet veel ani mo. De prijzen waren dan ook laag, er wera besteed f8.per koeschaar. Het vorig jaar bedroeg dit f25. De palen, bestemd voor het elec- trisch net, zijn reeds aangekomen. Met het graafwerk zal spoedig een begin worden gemaakt. WIJK. De koopman V. aan den Molen dijk, had het buitenkansje een paling aan een dobber te vangen, welke het gewicht had van 3 pond en 2 ons. yLDezer dagen zagen wij in onze gemeente, dat den 86-jarigen landbouwer Jan de "Waal met vollen ijver aan het koren maaien was. Alle respect voor hem op zoo'n leeftijd. Vele jongeren tot voor beeld 1 Als gevolg van den aanhoudenden regen, treed er in deze gemeente op ver schillende plaatsen de *z.g. aardappel ziekte op. WAALWIJK. In de Witte Bioscoop alhier, vloog tijdens de avondvoorstelling van Maandag, de film in brand. De groote vlam veroorzaakte een paniek onder de toeschouwers, die verschrikt naar buiten renden, met achterlating van mantels, jassen en hoeden. Gelukkig slaagde een agent van politie er in, met een bluschappajaat het vuur te biussdhen. De film-operateur heeft ernstige brandwonden opgeloopen. De heer W. Passier, heeft, naar wij vernemen, zijne benoeming als lid van den Raad aangenomen. WERKENDAM. A.s. Zaterdag, des nam. 4 uur, voetbalwedstrijd door Raamsdonk I en W.VtV. I alhier; nam. 6 uur wedstrijd tusschen W.V.V. II «n A.S.V. II. Woensdag 20 Aug. a.s. hoopt de Chr. Zangvereen. „Hallelujha", deel te nemen aan het zaalconcours te Dor drecht. Naar wij vernemen, zal de nieu we autobusdienst: SleeuwijkWerken damSpiering, genaamd; Werkendam- sche Autobusonderneming, 1 Septem ber a.s. definitief in werking treden. Zaterdagmiddag a.s., zal door de afd. Burgerwacht alhier, worden deel genomen aan het examen schietvaar digheid, hetwelk gehouden zal worden Gorinchem. Naar wij vernemen is de heer P, Visser alhier, benoemd bij het Ge meente-politiecorps te Rotterdam. Donderdagavond j.l. kwam de Raad onzer gemeente in openbare ver gadering bijeen. Zie voor verslag het nummer van volgende week. bf- Naar wij vernemen., zal door de Werkendamsche woningbouwvereni ging „Werkendam Vooruit", wederom een complex van 6 woningen gebouwd worden a.d. Uitbreiding. Zaterdag 26 "Aug., des nam. 7 uur, zal de Turnvereen. „Steeds vlug ger', onder leiding v. d. heer v. Arkel van Gorinchem, een openbare uitvoe ring geven op 't terrein van Fop Smit 8c Co. WOUDRICHEM. Dinsdagavond te ongeveer tien uur, kwam de 20-jarige zoon van den heer Verwoerd thuis met een ernstige schotwonde aan zijn voorhoofd. Zoo dra hij in de kamer kwam verloor hij het bewustzijn en werd hij door de familie, die reeds te bed lag, opgenomen, Onmiddelijk werd de dokter te Alm- kerk gewaarschuwd, alsmede de Bur gemeester en Rijkspolitie. De dokter achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Gorinchem noodza kelijk, waartoe dan ook dadelijk werd besloten. Daar de familie geen enkele aan wijzing kon geven, hoe de zaak zich had toegedragen, de getroffene kon niet gehoord worden, was het voor de Rijks politie, bijgestaan door den gem. veld wachter, een moeilijke taak het onder zoek voort te zetten. V. die als slagersknecht te Werken dam werkzaam was, is 's avonds opge- wcnen tijd thuis geweest, men heeft hem daarna nog gezien bij de muziek- j tent. Vermoed wordt, dat hij zich later alleen naar den Hoogen Rivierdijk heeft begeven, maar verder spoor ontbreekt. 1 De politie heeft dan ook den omtrek nauwkeurig nagezocht, doch schijnbaar zonder resultaat Nader vernamen wij nog, dat men den kogel, die in het achterhoofd is doorgedrongen, nog niet heeft kunnen verwijderen. De toestand is zorgwek kend. Het derde geval van mond- en klauwzeer heeft zich in deze gemeente voorgedaan onder het vee van den land bouwer P. A. van Tilburg. Bij resolutie van den Minister van Financiën is bevorderd tot rijksklerk met vak-examen bij de belastingen A. van Zundert alhier. Dr. PH. J. KöHLER. te C a p e 11 e. Op Dinsdag 19 Augustus hoopt Dr. Ph. J. Kohier zijn zilveren ambtsjubi leum als geneesheer te dezer plaatse te vieren. Dr. Ph. J. Kohier werd 24 Augustus 1878 te Almkerk geboren. Hij bezocht het gymnasium te Gorinchem en daarna de Universiteit te Utrecht, waar hij 24 Maart 1905 promoveerde tot arts. 19 Augustus 1905 vestjgde hij zich als geneesheer in deze gemeente. Een paar jaar na zijn vestiging werd hij door het Burgerlijk Armbestuur dezer ge meente benoemd tot dokter belast met de Armenpraktijk. Wij verzoeken den houder van onderstaand PEILNUMMER binnen drie dagen zijn PEILKAART op te zenden, onder vermelding van het EXTRA-CADEAU, dat hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier, waar hij gewoonlijk zijn LETTERS-ARTIKELEN betrekt. Hij ontvangt dan GEHEEL GRATIS EEN EXTRA-CADEAU. N V. v.h. M RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. Sedert tal van jaren is hij bestuurslid der afd. Sprang-Capelle van het Groene Kruis, terwijl hij eenigen tijd geleden benoemd is tot lid der Gezondheidscom missie, zetelende te Waalwijk. Een krachtigen stoot werd door hem gegeven aan de oprichting van de Ver eeniging tot verbetering der volkshuis vesting, van welke vereeniging hij sedert dien tijd voorzitter is. Eveneens voerde hij een sterke actie tot oprichting van een Coöperatieve boe renleenbank, welke pogingen 1 Juni 1919 met de oprichting dezer instelling werke lijkheid zijn geworden en waarvan hij sinds directeur is. Blijkens het programma zal Dinsdag morgen half twaalf op het voormalig raadhuis door het huldigingscomité de aanbieding der cadeaux, waarvoor alle gemeentenaren, alsmede bewoners van de aangrende deelen van omliggende gemeenten, waar Dr. Kohier eveneens een zeer geziene persoonlijkheid is, spon taan hebben bijgedragen, plaats hebben. Des namiddags van 3 tot 5 uur zal, eveneens op het oude raadhuis, gelegen heid zijn den jubilaris te feliciteeren. De verwachting is, dat ongetwijfeld ieder een van zijn belangstelling bij dezen dag van herdenken zal toonen. Tevens is dan gelegenheid tot bezichtiging der cadeaux. 's Avonds half acht zullen het muziek gezelschap „Kunst na Arbeid" en de gemengde zangvereen. ,,'t Rozeknopje" een serenade brengen, waarna beide ver- eenigingen bij gunstig weer om beurten hopen te concerteeren op het plein bij het voormalig raadhuis. Moge goed weer dezen dag begunsti gen en dan alle inwoners het dundoek uit, zoodat ons dorp een recht feestelijk aanzien hebbe. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Oudheusden, 14 Aug. 1930. Geachte Redactie! Vergun mij s.v.p. een weinig plaats ruimte in uw geacht blad, waarvoor u bij voorbaat mijn dank. In de Echo van het Zuiden komt on der Correspondentie voor: „Wij ontvin gen een ingezonden stuk van dhr. Chr. Sprengers uit Oudheusden." Hoè komt de redactie van dat blad er aan? Is het de bedoeling soms, dat i k dat ter plaatsing heb gezon den? Ik zal mij daar wel voor wach ten, want uw blad plaatst zulke be richten immers niet, wanneer het den heer van Liempt betreft. Uw blad plaatst wel motie's van wantrouwen tegen wethouder van Herpt, (die ech ter de zaak goed bekeek) en stukken om een andere kijk op de zaak van Liempt te geven, o.a., dat het toen was een achterstand in de administratie wegens langdurige ziekte enz. Later is gebleken, dat het toch

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2