UW FOTOGRAAF A. COERTSE JE ADRES Levering fau Drukwerk Firma l J. Veerman, A. KEUNEN-M ALINGRÉ -- HEUSDEN. SPiOR's MOSTERD Eind 30, Gorcum Telefoon 266 Onveranderlijke Vergrootingen naar elk portret Lijsten in alle maten LIMONADE-SIROPEN Spoor'segestamptasMnisjes IMaiuselijk \ieiiws Proeftuin GorincYiem Zweren, %H.C.TIMMERS Rechtzaken. VeilingberichteiL IS tijd de toren volgens zijn bouwstijl dag- teekent, dient allleen als een blijvende herinnering aan den kunstzin der oude Woudrichemmers, als een kleinood be waard te blijven, opdat ook de komen de geslachten in dit werk de groote talenten op bouwkundig gebied hunner voorzaden kunnen aanschouwen en be wonderen. Vervolg Raadsverslag Nederhemert. Peereboom. Ik zou B. en W. willen machtigen, deze zaak te regelen op de beste manier. de Gaaij. Dat zal niet gaan, dat zal de raad moeten doen. Peereboom. Ik zou niet weten waarom niet, wanneer de raad daarvoor machti ging verleent. Voorzitter. Ik zou toch wel willen, dat de raad zich uitsprak, hoever B en "W. kunnen gaan. de Gaaij. Ik zou met het 1ste voor stel accoord kunnen gaan, als men de f 1000.liet vallen. v. d. Werken. Wat kan het onder wijs per leerling kosten. Voorzitter. Ik denk van f7. v. Ooijen. Ik zou er niet voor zijn f1000 te geven. Voorzitter. Neen, wij weten niet wat de toekomst zal brengen, ik zou zeggen een regeling per leerling lijkt het best. v. d. Werken. Hoeveel leerlingen gaan er uit deze gemeente te Aalst naar school. Voorzitter. Ik meen 17. Peereboom. Dat zal wel meer worden. Voorzitter. Twintig gulden is wel wat veel, ik weet wel gemeenten die tot 15 gulden gaan-. de Gaaij. Hoeveel kregen wij hier van de kinderen uit Well. Voorzitter. Honderd gulden voor 9 leerlingen. v. d. Werken. Als daar de buskosten bij komen, kan het wel f800.worden, dan kunnen we beter een school gaan bouwen aan de Rietschoof. de Gaaij. Dat kan goed waar zijp, maar ik zou er niet direct toe overgaan, de menschen moeten eerst maar eens toonen, dat ze ook werkelijk openbaar onderwijs willen. Er zijn er bij, die hebben geteekend voor Christelijk onder wijs, er zijn er zelfs bij die drie maal hebben geteekend. Smits. Ze teekenen net zoo dikwijls als men wil. v. d. Werken. Er zijn er bij die niet durven te weigeren, als ze het geweten hadden, zouden ze niet geteekend hebben. de Gaaij. Dan moeten ze het eerst maar eens leeren. Voorzitter. Wil een der heeren een bedrag noemen. Peereboom. Ik zou B. en W. maar machtigen, dat zij het afwerken op de voordeeligste wijze voor Nederhemert. de Gaaij. Ik zou f10.of zooveel als het per leerling kost, willen voorstel len. v. d. Werken. Ik geloof niet dat men er een gulden af zal doen, dus dat we per slot wel zullen moeten gaan tot zoo ver als de gemeente Poederooyen het verlangt. Peereboom. De heer v. d. Werken heeft het mis. Ged. Staten bevelen, dat men kinderen uit een andere gemeente moet nemen. de Gaaij. Dan zou ik Ged. Staten maar laten uitmaken, hoeveel men er voor hebben moet. v. d. Vliet. Dat lijkt mij het beste. Smits Ik zou bij de f 10maar f3.voegen. v. d. Vliet. Ik zou het op f 15.zetten, de GaaijDaarmee kan ik wel accoord gaan. v. d. Werken. Ik zou het maar op f10 houden, dat is genoeg. Voorzitter. Ik zal het voorstel om B. en W. te machtigen de zaak af te han delen en tot f 15.te gaan, in omvraag brengen. Dit voorstel wordt aangenomen, de heer v. d. Werken stemde tegen. Aanbieding gemeenterekening. De heeren de Gaaij en v. d. Werken worden aangewezen deze rekening na te gaan. Verbetering arrestantenlokaal. De Voorzitter deelt mede, den Briga de-commandant der Rijks veld wacht uit Zaltbommel bij zich te hebben gehad, met opdracht van de rechtbank te Tiel, om te komen zien welke verbeteringen aangebracht moeten worden aan het ar restantenlokaal. De verschillende verbe teringen zijn opgenomen door Hobo en deze heeft ze begroot op f 140. De heer v. Ooijen noemt dit weinig. Ook de heer Peereboom acht het be drag laag en zou dus tot verbetering overgaan, dan is men er af. De Voorzitter zegt, dat als de raad het bedrag goed vindt, hij dan een nieuwe begrooting zal laten maken. Er moet ook verlichting in worden aangebracht, maar men heeft er genoegen mede ge nomen, daarmede te wachten, tot de gemeente electrisch licht had, De raad keurt de voorloopige begrooting goed. Aanvulling begrooting 1930. Tengevolge de installatie der Christe lijke school, moet de begrooting worden aangevuld met f 1400.dit bedrag kan gevonden worden uit de gestorte waar borgsom. De raad hecht zijn goedkeuring aan de voorgestelde wijziging. Rondvraag De heer v. d. Werken vraagt of er nog Voor zomermaanden (IN VERSCHILLENDE SMAKEN.) Uitsluitend prima kwaliteiten GROOTHANDEL IN WIJNEN, LIKEUREN EN GEDISTILLEERD. Agenten gevraagd te Dussen, Nieuwendijk, Almkerk, Werkendam en 's Gravenmoer. niets binnen is, over de electriciteits- De president onderhield verdachte H. kwestie. 'ernstig over de messentrekkerij. Je had De Voorzitter antwoordt ontkennend, hem wel kunnen doodsteken, zoo ben je dit jaar zal er niets meer van kunnen te keer gegaan. De getroffene had wel komen. Ze zijn nu ia Kerkwijk bezig, kunnen doodbloeden. De heer v. d. Werken zegt, dat het Ja, 't is veel te hoog geloopen, ant- vorig jaar reeds beloofd is, dat er iemand woordde verdachte, zou komen om eens een lezing te houden. Zijn vriend, de verdachte, trachtte de v. d Vliet. Dan moet je zelf maar zaak zooveel mogelijk te verbloemen, doch eens schrijven. Voorzitter. Ik blijf er niet over aan den gang. v. d. Werken. Als men het maar niet in de loozen laat zakken. v. d Vliet. Dat zal ook geld kosten, v. d. Werken. Daar is wel meer dat geld kost, daar zullen we maar niet over beginnen. De heer v. d. Werken vraagt verder, of er al een raming is gemaakt voor de bus, die voor 5 kinderen, die hier aan de Zuidzijde naar school gaan, zal moeten rijden. Voorzitter. Nog niet, daar is nog wel tijd voor die behoeft eerst met 1 Nov. De heeren kunnen wel eens we kunnen wel er misschien te rijden, uitkijken. v. d. Vliet. Wel ja, eens uitkijken. v. Ooijen. Er komen nog wel bij. De heer v. d. Werken vraagt, of het niet gewenscht is, nu het gras in den ,,hoek" er af is, om er een paar zakken slakkenmeel op te gooien. De Voorzitter meent, dat er besloten was het niet te doen. De heer v. d. Werken zegt, dat er was gezegd, dat het te laat was, daarom is het niet gebeurd. De heer de Gaaij acht verpachting voor 4 jaren beter, de huurder kau dan zelf bemesten. De Voorzitter heeft inmiddels de no tulen nagezien en zegt dat er toen be sloten is, het niet te doen, men kan toch bezwaarlijk aan het stemmen blijven over eenzelfde kwestie. De heer v. d. Werken dringt op stem ming aan. Het voorstel van den heer v. d Werken, om den hoek te bemesten, hierop in stemming gebracht, wordt verworpen, alleen de heer v. d. Werken stemde vóór. De Voorzitter hoopt in het vervolg van dergelijke voorstellen verschoond te blijven. De vergadering wordt hierop gesloten. de president maakte hem duidelijk, dat het voor de rechtbank alleen gaat om de waarheid. Vermits het vooronderzoek nog niet volledig werd geacht, moest de ve dere behandeling der zaak worden uitgesteld. De president zeide tot verdachte We zullen intusschen eens naar je gedrag informeeren. Er is daar zoo'n raar stel letje in Werkendam tegenwoordig. We zullen eens zien of je daar ook bij hoort. (Huisgezin) DRUNEN. Roode bessen 712 et. Yj —36 ct. Peren x/a —22 ct. BOSSCHE RECHTBANK. VOLGENS AFSPRAAK NAAR HET VECHTTERREIN. G. H. een jonge hoepelmaker uit Wer kendam had in Paulus Visser ai gerui- men tijd een goeden maat. Maar later kwam Klaas van den Heuvel, een jonge visscher uit het dorp er bij en toen liep de vriendschap mis. H. had met de laatsten ruzie eu dat liep zoo hoog dat partijen elkaar uitdaag den op een aangewezen plaats, het voet balveld, het verschil van meening te gaan uitvechten Op den afgesproken tijd ontmoetten de vechtlustigen elkaar en per fiets werd naar het strijdperk gere den. Visser en Van den Heuvel, die samen de tegenpartij vormden, hadden gezegd Je kunt een mes en een boksijzer meebrengen. H. ging er dan ook met een mes op af. Maar op het voetbalterrein gekomen, waar halt gehouden werd en het gevecht een aanvang zou nemen, kwam daar op eens Paulus Visser voor den dag, die blijk baar gerequireerd was om van den Heuvel een handje te helpen. Neen, twee tegen een is laf! zeide H. toen eu wenschte tegen zoo'n overmacht niet te vechten. Toen hij wilde heen gaan, verdroot het Klaas dat er niet ge vochten zou worden. Als jij 'm nou niet vat, dan vat ik hem aldus vuurde Klaas zijn metgezel Paulus Visser aan. Paulus ontzag zich niet den aanval dan maar te doen. Hij had een boksijzer in de hand, vloog den trouwen vriend aan en drukte hem met het hoofd naar beneden. Toen weerde H. zich en trok dadelijk het mes. Visser werd geduoht geraakt en leed gevaarlijk aan hevig bloeden. Het gevecht was op den dijk begonnen en worstelend rolden de woedende jongens naar beneden. On der aan den dijk neergetuimeld, voslde Visser dat hij een steek in het been ge kregen had. Gerrit Prinsen, landbouwer te DeWer-j ken, had op 10 Mei de vechtpartij geizen. Appelen Snijboo- nen 7f0 ct. Dubb. 34 ct. Stok- princessen m. dr. 45 16 ct. Wagenaars V24 ct. Stamboonen l/a4 ct. Tuin- boonen 45 ct. Blauwputten 2 4 ct. Eigenheimers 23l/a ct. Peen 43 ct. Tomaten 6—46 ct. 2e srt. 25 ct. Witte pruimen 4028 ct. BI. pruimen 449 Alles per kilo. Roode kool 44 ct. Witte kool 1Ja3 ct. Savoye kool 4 7 ct. Bloemkool 646 ct. 2e srt. 45 ct. Spitskool 4 4 ct. Meloenen 540 ct. Andijvie 43 ct. Sla Va3 ct. Komkommers Vio —40 ct. Komk. Witte 44 ct. 2e srt. 1/24 ct. Augurken 4037 ct. Alles per stuk Kroten Ys2 ct. Peen 43 ct. Juin 43 ct. Selderij 42 ct. Alles per bos. GORINCHEM. Speciale fruitveiling. 42 Augustus. N.H. Suikerperen 69Y2 ct. 2e srt. 34 ct. Zwaanhal zen 2Y2ct- Keswick 4349 ct. Clapp's favoriete val 5Ys7Y2 ct. 4 e srt. 21 ct. 2e srt. 4344 ct. Kroet 34 ct. Boter peren 99Y2 ct. 2e srt. 51ji ct. Pre- cose de tevoux 4724 ct. 2e srt. 43Y2 ct. Goudreinetten val 5 ct. Zilverlingen 48V2 ct. The queen val 44 ct. Dirk jesperen 4 ct. Citroenperen 3 ct. Gra- vensteiners 43Y2 ct. Beurre val 2 ct. Paradijsappelen 1018 ct. BI. pruimen 11 ct. Kruideniersperen 1526 ct. Afies per kilo. Staaksnijboonen 1249 ct. Id. stek 77V2 ct. Dubb. princesseboonen 4Y2 7Y2 ct. Enkele princesseb. 813Y2 ct. Staakprincessen 16—18Y2 ct. Duitsche boonen 77Y2 ct. Slaboonen 15 ct. Stamsnijboonen 5 ct. Pronkboonen 7 ct. Eigenheimers 3x/a ct. Wortelen 4 Y2 ct. Uien 4 ct. Augurken fijn 23 27 ct. Middelsoort 1319 ct. Grootere 27 ct. Doornpitten 1118 ct. Tomaten 41—48 ct. Idem 2e srt. 7—9 ct' Blauwpitten 1Y23 ct. Blauwe pruimen 4315 ct. Witte pr. 2834 ct. Krozen 1314 ct. Alles per kilo. Radijs f 1 301.45. Rabarber f2.50. Selderie fl.502.50. Kroten fl2.50. Wortelen fl2. Alles per 100 bos. Andijvie f 3.403.70. Bloem kool f 6.50—11.50, 2e soort f 4.005.00. Gele komkommers fl.003.00, witte f 1.00 -2.00, groene f 1.00—3.00. Roode kool f2.00—3.00. Savoye kool f 4.00—1 .s.c. e' 6.50. Gele savoye kool f 40.50. Alles per 100 stuks. Meloenen 14—37 ct. per stuk. BENEDEN - LANGSTRAAT. De prijzen der vette varkens zijn terugloopend. Men besteedt thans tot f0.63 per K.G. levend gewicht. Jonge biggen worden thans niet druk aange voerd. Deze blijven aan den prijs van f 15.tot f20.per stuk. DONGEN. Door de gemeentepolitie alhier, is gearresteerd de jeugdige dief P. v. D., oud 11 jaar, die door inbraak ver schillende malen geld en goederen heeft ontvreemd. Hij werd de schrik der St. Jozets'traat genoemd. Men zal blij zijn als oeze deugniet niet meer vrij zal rondloopen. GAMEREN. Dinsdagmorgen kwamen hier twee auto's met elkaar in botsing en niet zoo zacht. De personenauto van v. L. bekwam veel averij, een voorwiel vloog er finaal onderuit, en 't heele voorstel bekwam veel schade. De melk wagen werd "op sleep genomen en thuis gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, zoodat de schade, welke door assurantie wordt gedekt, zich bepaalde uitsluitend aan de wagens. KAATSHEUVEL. In verband met haar 10-jaarlijksch bestaan hield de postduivenvereniging „De Getrouwe Duif", gevestigd bij den heer J. v. Heeswijk alhier, een natio nale concourswedvlucht vanuit Quie- vrain, met den volgen uitslag: C. cie Bont, alhier, 1, 49; C. v. Hees- wijk, alhier, 2, 14, 17, 24; F. v. d. I Assem, alhier, 3, 8, 16, 20, 21. 29, 44, 61; J. Emmers, alhier, 4, 40; A. Goed-' hart, Sprang, 5, 19; H. Pullens, Waal- wijk, 6, 36; M. Donders, alhier, 7, 70; G. Donders alhier, 9; G. Sluy- i mers, Heusden, 10, 38; A. Snoeren, alhier, 11, 31; B. Kemmeren, alhier, 12; L. v. Boxtel, alhier, 13, 34, 60; W. v. d. Velden alhier, 15; J. v. Bladel, Waalwijk, 18, 43, 52; D. Hendriks, al hier, 22; P. Snaphaan, alhier, 23; W, Stubben, alhier, 25; P. Stokkermans, alhier, 26; G. Vos, Capelle, 27, 54, 57P. v. d. Velden, alhier, 28, 66, 68; W. v. d. Ven, alhier, 30; A. Frin- ten, alhier, 32, 67; P. Nieuwenhuyzen, alhier, 33; H. Knippels, Waalwijk, 35; D. Verbiezen, Rosmalen, 37; A. Ver steeg, alhier, 39; A. Stokwielder, Waal wijk, 41; H. v. Steenbergen, Rosma len, 42, 62, 63; D. Groeneveld, Ca pelle, 45; P. v. d. Houdt, Besoyen, 46; J. Oosterwaal, Vlijmen, 47; H. Dek kers, alhier, 48; A. Zwart, alhier, 50; H. Rczenbrand, alhier, 56; J. Kipping, Waalwijk, 58; H. C. de Laat, Vlijmen, 59, 65; H. v. Corstanje, Waalwijk, 64; P. Snoeren, alhier, 69; J. v. Overdijk, Vlijmen, 51L. v. d. Plas, Rosmalen, 53; A. Schaafstra, alhier, 55. NIEUWENDIJK. De fabrieksarbeider A. P., een poosje geleden zijn arm op die de 1 WOUDRICHEM. N.H. Suikerperen 6—8 ct. 2e soort 35 ct. Dirkjesperen 2—3Y2 ct. Ber gamotperen (val) 34 ct. Keswick Cod- lin 4014 ct. Idem val 68 ct. BI. pruimen 4142 ct. Witte pruimen 48 —22 ct. Snij boonen 4042 ct. Prin cesseb 4—7 ct. Alles per kilo. Eigen heimers f4.60—2.30. Blauwputten f2. Per HL. papiei fabriek „Maasmond" zoodanig be- zeeroe, dat het ergste gevreesd werd, en steeds nog onder geneeskundige be handeling is, moest met den meesten spoea opgenomen worden in het zie kenhuis, voor een ernstige ongesteld- heid welke zich opnieuw aan zijn arm voordeed. Benoemd tot tijdelijk onderwij zer aan de Chr. school te Dussen, de Heer C. A. Heijstek alhier. De arbeider A. v. d. W. had het ongeluk, bij zijn werkzaamheden te Gouda, zijn arm te breken. Den aihier ontboden geneesheer achte overbren ging naar het ziekenhuis te Gorinchem noodzakelijk. INaar we vernemen is Dr. de Vries, thans vertoevende te Groningen, met zijn auto tegen een boom gereden. De auto werd totaal vernield, de in zittende bleven ongedeerd. Zaterdagavond om 6 uur, hoopt de korfbalclub „Quick" alhier, een vriendschappelijken wedstrijd te spelen rnct „A.K.C." van Almkerk, op het ter rein te Almkerk. Een luxe auto, komende van Kei- zersveer, werd op het kruispunt nabij den Nieuwendijk, door den vrachtwagen der firma van Iersel in de zij aange reden. De luxe auto bekwam zulke dat het reizen verder onmoge lijk was. Wonder boven wonder bekwamen de inzittenden geen letsel. Naar we vernemen zal door de politie streng gelet worden, op het wer pen van vuilnis in den bermsloot, men zij dus gewaarschuwd en werpe geen vuil in het drinkwater. X OUDENDIJK. Vorige week hield de heer v. Hemert, 2e brandmeester te Sleeuwijk, met de nieuwe motorbrandspuit uit die j gemeente, een demonstratie die zeer goed slaagde. De spuit, die op een brandput nabij de openbare school was gekoppeld, gaf tot groot vermaak van j de jeugd, die bij zoo'n gelegenheid nooit ontbreekt, ontzaggelijk veel water. De bewoners in de buurt, wier erf op een moment blank stond, waren ech ter minder goed te spreken. De demon statie werd bijgewoond door Burge meester en Wethouders, Gem opzich ter en verschillende heeren bij de plaat selijke brandweer in functie. Met het oog op het a.s. Oranje feest, houdt de heer H. Spiering met de kinderen der openbare school, zang oefeningen op de muziektent. Door den Burgemeester werd geen vergunning verleend tot het hou den van een Oranjefeest op 23 Aug. Vermoedelijk zal' dit nu gehouden worden op Zaterdag 6 Sept. a.s. WELL. J.l. Donderdag maakte een ge zelschap uit deze gemeente, een reisje naar Antwerpen. Omstreeks 3 uur v.m. (O.T.) was reeds gepasseerd, toen ze hier arriveerden. Allen waren hoogst voldaan over hetgeen de tentoonstelling had geboden en vooral de exposities van België hadden de aandacht ge trokken. Een reisje daar heen is wel aan te bevelen. WOUDRICHEM. Gedurende de maand Juli werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd, 70 zalmen tegen den prijs van f 1.45 tot f 2.per pond. Vorig jaar werden er slechts 12 aan de markt alhier aangevoerd. De gesloten tijd voor zalmvangst gaat 16 dezer in. Bij den veehouder P. Kant alhier, is wederom mond- en klauwzeer uit gebroken. De vereischte waarschuwin gen zijn aangebracht. Voor de betrekking van tijdelijk Hoofd der school, aan de 2e openbare school, hebben zich 2 sollicitanten aan gemeld. De Raad der gemeente Almkerk besloot aan de Proeftuinvereeniging te Gorinchem voor 1930 een subsidie te verleenen van f 50. Dit is de dertiende gemeente die voor gemoemde vereeniging dit jaar sub sidieert. Het bestuur en de commissie van advies van de Proeftuinvereeniging te Gorinchem i zijn ter vergadering bijeengeroepen tegen a s. Zaterdag ter bespreking van de cen- 1 trale verwarming en behandeling van de vraag of en zooja welke fruitgaard a.s. herfst zal worden aangelegd, het laatste in verband met de crisis, welke de fruit teelt door maakt. bloedvinnen, baard- en ring worm geneest men met de Oprechte Winsnmer Zali Prijs ber bus f 0.75. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. o r- een prompte bediening Wanneer Uw wóóeh aan ono STMMWMÏCKHIJ VOOR Automobielen Rijwielen Electriciteit Philips Radio IS EN BLIJFT Wijk en Aalburg TEL. No. 24 Vraagt demonstratie. Gemakkelijke betalingsvoorwaarden! spoedig, net en billijk, door V A p&r) nmmntp toevertrouwd -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6