Verkooping OOIGRAS. Het aangewezen adres van RSCHE HEUSDEN Verhuring BOUWLAND K-euinginnefeest te Heusden 5 jil(beliligi|ig. Voetferaardappelen, itarisVAN GENDT het Hooigras van de C. BOUMA1 F— L. 1. VEERMAN cahHRS H. v. Herwaarden, Eng.traat D. M. v. Herwa Heusden Ailverteiitiën. Te koop aangeboden: volgende landerijen, irloren voor 7 jaar verhuren van 312» 5 en 6 cent Chr. G. Verhoeven op Zaterdag 30 Augustus. te 2 uur. Het comité is voornemens de ingezetenen een concert aan te bieden, dat gegeven zal worden door de gunstig bekende harmoniekapel Generaal Karei v. d. Heijden te Zalt- bommel. De heer Sneep zegt, dat als het ver zoek wordt toegestaan een bedrag dient te worden genoemd, tot hoe ver men kan gaan. De Voorzitter merkt op, dat als het verzoek wordt toegestaan, men ook de klokken moet laten luiden, waarvoor te Sprang drie personen noodig zijn. De heer v. Willigenburg meent, dat er wel reden aanwezig zijn het verzoek toe te staan. In de eerste plaats, heeft het feest ten doel, de vie ring van den posten verjaardag van H. M. de Koningin en in de tweede plaats is het de eerste maal sedert de gemeente vereenigd is, dat ge meenschappelijk feest wordt gevierd. Tot heden vierde iedere gemeente steeds op zich zelf feest, dat men thans algemeen wil feestvieren, is een feit dat van gemeentewege wel mag worden gesteund, spr. zou daarom willen voorstellen een subsidie van f 50 toe te kennen en tevens de klok ken te doen luiden, wat vroeger bij den verjaardag van H. M. Koningin steeds geschiedde. De Voorzitter merkt op, dat de kos ten der verlichting zijn opgenomen en dat deze f 100.zullen bedragen. De heer Michael wil het voorstel van den heer v. Willigenburg wel steunen mits de voorwaarde wordt gesteld, dat het gemeentehuis dat pas geverfd is, niet wordt beschadigd. De heer Verheijden ziet van een gemeenschappelijk feest niet veel ko men, immers de kinderfeesten worden op iedere plaa s zelfstandig gehouden. Als men feest wil vieren moet men dit doen, zooals dat tot heden steeds ge beurde zonder subsidie van de ge meente, men heeft dat altijd gekund, dus nu ook nog wel. Spr. voelt er veel voor de klokken te doen luiden, vroeger gebeurde dat altijd, de mobi lisatie heeft er een einde aangemaakt en tot zijn spijt, is men er tot heden niet toe overgegaan, dit weer te doen. Spr. zou oude gebruiken zooveel mo gelijk willen handhaven. De heer Kerst meent dat de kinder feesten op zich zelf staan. Spr. heeft de vergadering voor de feestviering bijgewoond, een oogenblik is ter spra ke geweest de kinderfeesten ook ge meenschappelijk te houden, doch de groote afstand die de meeste kinde ren zouden moeten afleggen vormde een bezwaar, alsmede dat voor 800 kinderen geen geschikt terrein zou zijn te vinden. De heer Verheijden heeft het an ders uit hooren leggen. De heer v. Willigenburg zou zijn voorstel Willen wijzigen en in plaats van f 50.een subsidie van f 100 willen toekennen, onder voorwaarde dat wat beschadigd wordt, weer in zijn ouden toestand zal worden ge bracht. De heer Kerst wil dit voorstel wel steunen, doch hij wil er bij verklaren dat hij in principe tegen dergelijke subsidie's is, omdat men dan de deur gaat openzetten voor subsidie's waar- Van hel: einde niet is te zien. Het geldt thans evenwel een bijzonder ge val en daarom wil hij voor dezen keer een uitzondering maken. De heer Verheijden had deze aan vraag om subsidie liever niet gezien. De heer v. Wiligenburg' stelt het op prijs dat de heer Kerst zijn voor stel wil steunen. Spr. kan ook accoord gaan met diens toelichting. Het is bekend dat spr. het geld ook niet over den balk wil gooien en ook tegén subsidie's voor dergelijke doeleinden is, het geldt hier evenwel een buiten gewoon geval. De heer Michael heeft het verwon derd dat het comité geheel op losse schroeven te werk gaat. Het heeft niet getracht een kapitaaltje bij elkaar te krijgen. Spr. had het aardiger gevon den, als men dat eerst had gedaan, en dan een aanvraag om subsidie had gedaan voor dekking van het te kort. Het comité heeft evenwel nog geen cent om feest te vieren en wil de kosten dekken uit entree's die men zal heffen. Spr. vindt het idee heel mooi, doch heeft nog nooit gehoord van een feest, zonder dat eerst ge tracht is, daarvoor geld in te zamelen. De heer Verheijden meent dat het niet aangaat om voor de viering van een Koninginnefeest entree te heffen. Ook moet men daarvoor geen sub sidie van de gemeente vragen. Gaat men dit toestaan dan zullen er wel meer aanvragen komen. De heer Kerst noemt het hier een bijzonder geval, het is de eerste maal, dat gemeenschappelijk feest ge vierd wordt, bovendien is er slechts een korten tijd van voorbereiding ge weest. Als dit eerste gemeenschappe lijke feest goed slaagt, kan het aanlei ding geven stappen te doen, in het ver volg steeds gemeenschappelijk feest te vieren. Het voorstel van den heer v. Willi genburg om een subsidie groot f 100 toe te staan, welk voorstel door de heeren Kerst en Vos gesteund wordt, wordt hierop in omvraag gebracht en aangenomen met op één na algemee- ne stemmen, de heer Verheijden stem de tegen. Adres van den Kerkeraad van de Herv. Gemeente te Capelle, om in de politieverordening een bepaling op te nemen waarbij verbonden wordt op I Zondag het voetbalspel te beoefenen j of op>enbare vermakelijkheden te doen houden. De Voorzitter merkt op, dat dit reeds bij de rijkswet art. 4 der Zon dagswet is geregeld. B. en W. stellen derhalve voor afwijzend op het adres te beschikken. De heer Kerst zegt, dat de wet er wel is, doch niet gehandhaafd wordt. De heer v. Willigenburg voegt er aan toe, dat overtreding zelfs niet eens gestraft wordt. Het voorstel van B. en W. wordt hierop met alge- meene stemmen aangenomen. Goedkeuring rekening en begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur te Capelle. De rekening geeft een ontvangst aan van f 11788.38 en een uitgaaf van f8638.19 sluit alzoo met een batig saldo van f3150.19. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f8933.Beiden worden met algemeene stemmen goedge keurd. Vaststelling staat van oninbare en nog te verhalen posten rekening 1929, zal in besloten vergadering worden behandeld. Aanbieding rekening van inkom sten en uitgaven der gemeente over 1929. De gewone ontvangsten hebben be dragen f 142690.13 de uitgaven f 137811.45 het batig saldo alzoo f 4878.68 de ontvangsten van de Ka pitaal dienst f 22619351/2 de uitgaven f22737.19 nadeelig slot alzoo f 117-831/2. De rekening wordt in handen ge steld van een commissie, bestaande uit de heeren v. Willigenburg, Vos en Timmermans. Voorstel van B. en W. inzake rang schikking der gemeente voor de per- soneele belasting. De gemeente is thans in de 8 ste klasse. B. en W. stellen voor de gemeen te in deze klasse te handhaven, de opbrengst is dan f 7000, terwijl de op centen dan f 5000 opbrengen bij ïn- 5deeling in de 7e klasse zijn deze bedragen respectievelijk f 5000 en f 3500. De heer v. Willigenburg heeft met belangstelling de toelichting gehoord, doch heeft wel eenige bedenking. De aanslag is gebaseerd pp het huurpeil, en nu is dit in de gemeente de laat ste jaren zeker niet gedaald, doch om hoog gegaan. Als straks de raad de fondsbelasting moet gaan vast stellen, dat zullen de ongehuwden altijd voor deel van die belasting krijgen, omdat de aftrek voor deze categorie thans f 400 bedraagt en dan op f 500 zal komen. De personeele belasting is een verteringsbelasting en nu is het niet altijd juist, dat zij, die in perceel bewonen, dat hoog, in de belasting is aangeslagen, dit bewonen, omdat zij E het betalen kunnen, er kunnen zich omstandigheden voordoen waardoor men daartoe gedwongen wordt, b.v. omdat men een groot gezin heeft. Spr. vraagt of het daarom niet beter is de gemeente in de 7de klasse te rangschikken, dit beteekent wel min dere opbrengst, doch deze kan wor den gevonden uit de .fondsbelasting. De heer Michael meent deze be roering te moeten bestrijden, dat de rsoneele belasting steunt op het uurpeil is niet waar, de aanslaglen zijn ver beneden het huurpeil. De bedoeling van de wet is zuiver neer gelegd in de voorstellen van B. en W. die voor ieder ingezetene verla ging van belasting zal beteekenen. De heer Kerst kan zich met het voorstel van B. en W. vereenigen, men moet ontvolking van het plat teland niet in de hand werken, het vormen van een stille reserve is goed meent spr. men weet niet wat de toekomst zal baren. De secretaris geeft hierop een toelichting een in komen van f800.betaalt nu 1.27 is in de toekomst vrij f 1000 betaalt nu f7.43 komt op f4.91, 1200 nu f15.komt op f II.bij een ïnko- komen van f 30.000 bedraagt de ver mindering slechts f 30.Door in deeling voor de personeele belasting moeten de opcenten op de fonds belasting worden verhoogd, met ge volg dat de hoogere inkomens meer belasting zouden moeten gaan beta len, dan tot heden. Het voorster van B. en W. komt hoofdzakelijk ten goe de aan gezinnen met kinderen. De heer v. Willigenburg neemt na deze toelichting zijn voorstel terug. Wordt met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. aangenomen, nomen. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener geldleemng ter bedrage van f8500.(electrificatie) Sprang en Vrij hoeve-Capelle. Het College stelt voor deze leening te sluiten bij de Boerenleenbank te Capelle tegen een rente van ten hoogste 43/;t 0/0 en een aflossing van f 500 per jaar. De heer Verheijden vraagt hoeveel ingezetenen aan hebben gesloten waarop de Voorzitter antwoordt van 100. Verheijden. Hoeveel hadden toege zegd aan te sluiten toen de raad het besluit tot electrificatie nam Voorzitter. Tachtig. Verheijden. Het aoet me pleizier, dat zooveel ingezetenen hebben aan gesloten., daarom zal ik ook voor de leening stemmen. Mededeeling. De Voorzitter deelt mede dat de nieuwe belastingen voor de ingeze tenen een voordeel zal opleveren van f 16000. In de volgende vergadering zullen den raad, de verschillende be lastingverordening ter goedkeuring worden voorgelegd. Rondvraag De heer Kraak zou B. en W. wil len verzoeken een schrijven te rich ten tot de Directie der Nederl.-spoor- wegen, waarin wordt aangedrongen Mat de overweg bij de Nieuwe Vaart niet zoo lang gesloten blijft voor velen is dit vaak een groote last en moet men vaak 20 minuten wachten. De heer Michael deelt mede reeds eenigen tijd terug 's morgens en 's middags een onderzoek te hebben in gesteld, naar aanleiding waarvan B. en W. zich tot de Directie van de Nederl.-spoorwegen heeft gewend. Dit heeft een tijdje geholpen, doch spoe dig was het oude liedje. De Voorzitter zegt, dat B. en W. nogmaals tot de Directie een ver zoek zullen richten. De heer Verheijden merkt op, dat het groote bezwaar is, dat de boo- men vanaf het station worden be diend, daardoor kunnen ongelukken niet uitblijven, liet men eerst de boom neer aan den Zuiden kant, dan had men er het gezicht op vanaf het sta tion doet men het omgekeerd, zooals vaak gebeurd, dan is dat niet het geval. Spr. zou ook vooral daarop ae aandacht willen vestigen. De heer Kerst vraagt of nu het groote wegenplan van de baan is. B. en W. nog met een kleiner plan zullen komen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. thans in onderhandeling zijn met een firma in Overijsel, zoodra daarover de berichten binnen zijn, zullen B. en W. met voorstellen bij den raad komen. De heer Sneep vestigt ook nog de aandacht op den zeer slechten toe stand van het veerpad. Hierop gaat de raad over in ge heime zitting. CAPELLE. Blijkens ontvangen officieele me dedeeling van den Raad van Arbeid te Tilburg, vinden de nieuwe bepa-, lingen der ouderdomswet bij de men- schen goeden ingang. Als bewijs daar voor moge dienen, dat er bij genoemden Raad (een van de 33 in ons land) in de maand April j.l. werden afgesloten 215 posten met een verzekerd kapitaal van f495710.dus bijna een haltmli- lioen in een maand. De postduivenvereen. „De Lucht vaart" alhier, hield j.l. Zondag in com binatie met de Kaatsheuvelsche vereen. „De getrouwe duif", een wedvlucht van uit Harwich, met den volgenden uit slag: P. Grootzwagers. 1, A. Snaphaan, 2; Jac. Treffers, 3; C. Oerlemans, 4; H. Netten, 5; G. Vos, 6, 12, 13; C. Corstanje, 7; P. v. d. Velden, 8; E. Haverhals, 9; M. Donders, 10; M. Mesch, 11 en Chr. v. Heeswijk, 14. Eerste overduif G. Vos. Aankomst le duit '10.36.2 en laatste prijswinnende duit 11.0.59. De in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk gehouden collecte, voor de Chr. school aldaar, heeft circa f 13. opgebracht. Aan mej. Swet, onderwijzeres aan de bijz. lagere school a.d. Nieuwstraat alhier, is tot 1 Sept. a.s. ziekteverlof verleend. In haar plaats is thans tijde lijk werkzaam, mej. D. v. Campen te dezer plaatse. In verband met haar benoeming te Woerden, heeft Mej. A. C. Berwald, onderwijzeres aan de bijz. lagere school a.d. Nieuwstraat alhier, met ingang van 1 Oct. a.s. eervol ontslag uit haai* tegenwoordige betrekking gekregen. In het caé van Mej. Wed. G. Verhagen, aan de Hoogevaart, werd j.l. Zaterdag, door den architect, den heer J. Michaël, in opdracht van den heer M. v. Pelt te Vrijhoeve Capelle,. aanbesteed, het bouwen van een woon huis met schuur op diens tuinderij aan de Hoogevaart. De raming bedroeg f 4235. Ingeschreven werd 'als volgt: H. J. Versteeg, alhier, f6760. G. Paans, alhier, f5463.50, Kleinloog en v. Oversteeg, Vrijh.-Capelle f4880. Gebr. v. Willigenburg, Sprang f4782. H. M. Kramer, Waalwijk, f4759. P. A. Kramer, Genderen, 14280. Gebr. Spierings, alhier, f4250. C. Michaël en Zn.. Vrijh.-Capelle f4164. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Heden Hjehaagde het den Heere, na» een zacht en kalm lijden, van mij weg te nemen, mijn geliefde Vader Christoffel in den ouderdom 71 jaren. H. P. DE Meeuwbn, 23 Augustus 1930. ruim een tweedehands DAMES-RIJ WIEL én een dubbel GASSTEL klein groeh^ zoo goed als nieuw. Nieuw e banden per stel vanaf 5.25. Rijwielhandel IS v. d. MEER, Nieuwstraat, HEUSDEN. •■eerste plaats onzen oprechten dank aan de beide patroons (derXfiirma L. J. Veer man), het personeel van genoemde firma en den Iffe,er W. Spitzers te Utrecht, voor min waardevolle cadeaux, die wij vamhen mochten ontvangen, ter gelegenheid van ons 25-jarig Huwelijksfeest. Verder aan allen onzeh harte- lijken dank, die op dnm dag hun blijken van belangstelling hebben betoond. J. D. BAX. E. BAXSODDERLA.ND. He us den, 26 Augustus 1930. E KOOP: bij GIJSBEÉTnVAN KUIJK, D'Ulven ^Wijk. Hèt College van Regenten der Godshuizen te Heusden, zal op \VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1930, des voormiddags 10ys uur (Z.T.) precies in het „Wapen van Amsterdam" bij H. v. Strien Te Heusden, in het openbaar ver- >pen, bfc opbod >p DONDERDAGS^ AUG. 1930, nam. 2 uur Z.T., in café Sprenger te Sleeuwijk, ten overstaan van Notaris Paap te Werkendam. Zie de biljetten. op den weg Station DRUNEN HEUSDEN naai*\WIJK, een Rij- wielplaatje. Terug tedjezorgen aan het Bureau van dit Blud. IUIVEN MELOENEN BANDEN TOMATEN PRUIMEI SINAASAPPEL! CITROENEN Drietrompetterstraat, I zal y>p DINSDAG 2 SEPT. e.k. vm. "dO u. precies (Z.T.) ten sterf- huize' van wijlen Mart. van Ooijen 1 te Heaikhuizen, 1 publiek verkoopen a contant 1 me\kkoe, 2 ledige vaarzen, 1 kalf, 10, kippen, 8 jonge hennen, ploeg, koppel eggen, aardkar, hon denkar, 2 kruiwagens, paardentuig, landbouwgereedschap, melkbussen, karn, kafmolW trekzaag, 2 bas cules, circa 4600 K.G. best koe- hooi, strooi, mqgt, riet, brandhout 'enz. Benevenshuisraad alstafels, stoelen, kasten, Vornuiskachel, Brabantsche kachel,\lik-, glas- en aardewerk, enz. Te bezichtigen op dëK^verkoop- dag vanaf vm. 8 uur De DIACÖNIE DER NED. HERV. KERK te\M eeuwen, zal op Dinsdag ^2 September e.k. nam. 7 uur (ouden tijd) ten huizen van D. SMiTsXte Meeuwen, een perceel BOUWLAND groot 0.88.10 H.A, gelegen aan de Kattesteeg en \een perceel BOUWLAND rroot 1.07.80 HA., gelegen te Hill. De Koolhoftin 6 perceelen. De Steenbeemden onder Enge len, groot 1.4\.10 Hectare in 2 perceelen. Het LuisbroeA onder Vlijmen, groot 1.24.10 Hectare, in 1 per ceel. De Blaasbalk on&er Baardwijk, groot 2.05.00 Heette, in 3 per ceelen. In \den Boekhandel van de KNEUSDEN, zyn verkrijg Voor de ringrijderij "p&r rijwiel, die des nam. zal worden gehouden voor jongens en meisjes van 14 tot 18 jaar, kan men zich aanmelden hT-den boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN tot en met Woensdag 27 Augustus des avonds tusschen 7 en 8 uur. Mooie prijzen worden beschikbaar gesteld. Ook jongens en meisjes uit Oudheusden kunnen mgedoen. HET BESTUUR VAN DE ORANJEVEREENIGINGr Stroohoeden Zonhoeden, gegarneerde Dames- en Hin derhoeden, Pettenen Baretten, Zijde Kinderhoedjes. Bretelles, Jarretelles, Sokkenhouders, Kousen en Sokken, Overhem den, Zelfbinders, Handschoe nen alle kleuren zijde lint alle soorten bébé goederen Tafelkleeden Tafellakens, jden, Tricot Dames Com- ^s met bijpassende Direc toires. enz. enz. rten SCHOENWERK. Het beste in Kwaliteit en concurrerend in prijs. Steeds groote voorraad bij ANDEL (N.-Br.)/ KOOPT DAN BIJ EN Schoenhandel GROOTE KEUZE dfdGn, Vischmarkt 67 del en Reparatie-inrichting. LAGE PRIJZEN. Van 30 AUG. tot en met 6 SEPT. geven wij, v»qrelke gulden bij ons besteedt, een gratis lot voor de GrootèWer loting. ILT U GOED EN GOEDKOOP

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 3