Ingezonden. Moge de samenwerking die dit jaar werd ondervonden geregeld aanwezig zijn opdat de vereeniging in 't vervolg in de gelegen heid is, steeds met soortgelijke program ma's te komen. Hierna laten wij de uitslagen der spelen volgen Aardappelen rapen, meisjes van6-7 jaar: ie prijs Cor Kuis 2e prijs H. v. d. Wal 3e M. Duvekot 4e D. Versfeld 5e J. v. d Broek. Stoelendans, Meisjes van 89 jaar: le pr. H. v. d. Pol 2e pr. N. v. Deursen 3e A. Kuijpers 4e M. v. Eggelen 5e J. Koot. Kaatsen, Meisjes van 4011 jaar: le pr. J. v. d. Broek 2e pr. J. v. Wijk 3e P. Verheij 4e M. Schellen 5e F. Franco. Hardloopen met hindernissen, Meisjes van 4213 jaar le pr. M. Vos 2e 3e N. Kuijpers 4e 5e R. Verhoeven. 6e 7e M. Borsje. Hoepelen, Jongens van 67 jaar le pr. M. Sluijmers 3e K. v. Hoften 5e W. Kuis 7e J. v. Gent. Turfstapelen, Jongens van 89 jaar le pr. Meerman 2e pr. Lieshout 3e v. Hooft 4e Swagemakers 5e de Leeuw 6e v. d. Oever Zakloopen, jongens van 1011 jaarj Het bovenste gedeelte weg te breken en le pr. J. 7. Wijk 2e pr. 1. Andriesen jhet "verblijvende flink nat te spuiten, 3e K. Wolfensperger 4e pr. A. Klijn 5e F. v. d. Berg. Ringsteken, Jongens van 1213 jaar le pr. Fr. v. d. Broek 2e pr. F. Carpay s"puit~öp~d~e~ piaaïs TleTfen 3e W. v. Beynen 4e N.Zonnev. ^en geheelen nacht wacht werd gehouden. pr F. Bouman N. v. Hoften L.v.d.Velden tot U en kom deze dagen in groote ge tale naar Heusden, dan zult U zien, dat U Heusden niet voorbij behoeft te gaan en uwe artikelen evengoed hier kunt koopen. Heusden is altijd het handelsstadje en het centra van de omliggende plaatsen geweest, doch heeft door het toenemende snelvervoer veel van zijn handel moeten inboeten. Zeker wij hebben hier in Heusden te lang toegekeken en de groote plaatsen hebben door hun geregelde reclame, de menschen trachten te lokken, zeer dikwijls zelfs in vele opzichten tot nadeel van 't koopend publiek. Daarom nogmaals, geacht publiek van Heusden en Omstreken, bezoekt in deze dagen hier de winkels, gemerkt H. W. W. en U zult de overtuiging krijgen, dat ge nergens goedkooper en in geen enkel op zicht beter te recht kunt, dan hier in Heusden en hiermede open ik heden, namens de Heusdensche Winkeliersver- eeniging deze tweede Winkelweek, welke naar wij hopen, wederom een groot succes mag worden" Zondagmiddag ongeveer half drie, werd in onze stad het geroep van brand vernomen, terwijl de in de haven liggende booten een hevig gefluit deden hooren. Het bleek, dat brand was ontstaan in de RAAMSDONKSVEER. Ds. T. de Vries, Ger. Predikant alhier, ontving een beroep naar de gem. Zuid-Beijerland. Tot Zuster van het Groene Kruis werd benoemd Zr. Scheuerman uit Rot terdam. De Eerw. Fraters Fortunatus en Guliëlm onderwijzers aan de St. Theodorusschool alhier werden be noemd resp. te^Vugt en te Tilburg. fn SLEEUWIJK. deze gemeente houtmijten van de firma Prinsen en Van 2e pr. C. Kamminga Haideren te Haarsteeg, die langs de tram- 4e Sprengers haven staan. 6e N. de Jong j)e brandweer rukte terstond uit en pakte het vuur van 2 zijden aan. De vuurgloed was zeer hevig, zoodat men langs passeeren, van de en den dijk niet kon passeeren, van de orme hitte. Politie en brandweer ging er toe over van een paar mijten verder, het overblijvende flink nat te waardoor het ten slotte gelukte den brand te bedwingen, doch het was in middels ruim half zes geworden en eerst tegen 8 uur kon de brandweer inrukken Ringsteken voor jongens van 1418 jaar le pr. B. Sluijmers 2e pr. A. Bouman 3e N. v. d Griendt 4e L. Verheij 5e Ant. Sluijmers. De prijzen werden uitgereikt, door den heer Carpay, Voorzitter der Oracjevereen. vanaf de muziektent. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus 1930 ingelegd f 15347.63 en terugbetaald f 11860.93. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 10608. Opening Winkelweek. Op Zaterdag 30 Augustus des avonds half negen, had bij gunstig weder en in tegenwoordigheid van een zeer talrijk pu bliek, de opening plaats van de tweede Heusdensche Winkelweek, welke werd ingezet en opgeluisterd door mooie muziek. Vanaf de muziektent werd door den Voorzitter der Heusdensche Winkeliers vereniging, den Heer A. Metselaar, het talrijk aanwezend publiek als volgt toe gesproken „Dames en Heeren, of laat ik liever zeggen, geacht publiek van Heusden en Omstreken, namens de leden der Heus densche Winkeliersvereen., heet ik U allen van harte welkom, bij het openen dezer tweede Winkelweek. Ik kan U verzekeren, dat de leden der Heusdensche Winkeliersvereeniging het steeds op prijs stellen, zoo'n groot publiek bij het openen, hier aanwezig te zien, wat echter mede zijn oorzaak vindt, dat onze beide bekwame Muziekgezelschappen zoo bereidwillig zijn geweest, met hunne concerten, deze opening te willen opluiste ren. Alvorens tot de opening over te gaan, wenschte ik, als Voorzitter der Heusd. Winkeliersvereen., toch enkele woorden tot U te richten, om de vraag te beantwoorden, „Wat is het doel dezer Winkelweek" Het doel dezer Winkelweek is hoofd zakelijk, om de aandacht van het publiek van Heusden en Omstreken te trekken, door keurig verzorgde étalages op alle gebied, door de concurreerende prijzen van de verschillende artikelen te doen zien en vooral door nette en beleefde bediening. Daarbij hebben de aangesloten Winke liers, welke kenbaar zijn aan de groote kaart voor hun Winkelramen met H.W.W. aan deze tweede Winkelweek een gratis verloting verbonden, waarvoor zij 41 prachtige prijzen hebben beschikbaar ge steld, met tevens drie hoofdprijzen. Elk kooper, die gedurende deze Winkel week telkens voor minstens f 1.00 contant besteedt, ontvangt daarbij een gratis lot. Ik mag hierbij niet nalaten om even, namens de Heusd. Winkeliersvereeniging, dank te brengen aan Burgemeester en Wethouders voor hunne toestemming voor deze gratis verloting, wel een bewijs, dat zij met het doel onzer vereen, sympati- seeren. U ziet wel, geacht publiek van Heusden en Omstreken, dat de Winkeliers niets onbeperkt laten om het koopend publiek De beschoeiing van de haven had ook vlam gevat, deze werd met emmers water gebluscht. Een zandzuiger en een schip die in de haven vlak bij de plaats van den brand lagen, zochten een goed heen komen, terwijl een drietal tramwagens eveneens in allerijl werden verwyderd. Van de houtmijten, een dertigtal, brandde ongeveer de helft af, naar wij vernemen was het geheel voor f 20.000.ver zekerd. De Burgemeester, de Kantonrechter, de Wethouders en verschillende raadsleden waren bij den brand aanwezig, terwijl later ook de eigenaren, die waren ge waarschuwd, op de plaats des onheils verschenen. De geheele brandweer was uitgerukt, de blussching geschiedde onder leiding van den Opperbrandmeester de heer H. Verhoeven. Een talrijk publiek woonde het schouw spel bij, op een behoorlijke afstand ge houden door de politie. De oorzaak is niet bekend, vermoed wordt, dat kinderen met vuur hebben gespeeld. ANDEE. De voerman B Straver alhier werd door een paard op den voet getrapt, waardoor dit lichaamsdeel dermate werd benadeeld, dat hij zijn werkzaamheden niet kan verrichten. Bij het lossen van graan kreeg G. van Andel in het Pompveld een stop pel in het oor, tengevolge waarvan het trommelvlies werd doorboord en inroeping van geneeskundige behandeling noodzake lijk bleek. ALM KERK. J.l. Maandagavond werd alhier on der zeer groote belangstelling ter eere van den 50sten verjaardag van H. M. de Koningin, een fakkel- en lampionoptocht gehouden, met medewerking van het fan farecorps „Nooit Gedacht", welken op tocht in alle deelen uitnemend is geslaagd. Na afloop hiervan werd door de Muziek- vereen. en de Gem. Zangvereen. „Hal lelujah" in den tuin van den heer Dekker nog een concert gegeven, welke ook zeer goed in den smaak viel van het publiek. Tijdens het concert werd door enkele dames bloempjes verkocht, welke gelden ten bate kwamen aan bovengenoemde vereenigingen. Alles liep in de beste orde af. DUSSEN. A.s. Zondag hoopt D.V. in de Chr. Ger. Kerk 's morgens 10 uur en 's avonds half I zeven (Z.T.) op te treden om het Woord te bedienen, den WelEerw. Heer, toekom stig Zendeling voor Ned. Indlë, Candidaat M. Geleijnse van Apeldoorn. A.s. 10,30 uur Predikant, Johannisga, treden. EETIIEN. Zondag, 7 Sept., des v.m. (Z. T.), hoopt onze vroegere Ds. J. J. v. d. Berg uit St. voor onze gemeente op te Van 9 tot 1 uur zullen de feestelijk-1 die in de bladen van 23 Aug. te lezen heden voor de schoolkinderen worden!was, en welke de inzender nog onder gehouden 1 zijn duistere onderteekening plaatste. Om 2 uur vangen de Volksspelen aan, De mee6te Waden hebben echter deze .elke bestaan Ringsteken op SunodZ Z lt. orinlari i»Anr haornn nom f unnr namncl r r 's GRAVENMOER. Aan den heer B. Kielen, timmer man alhier, is het voor verbouwen van een zoovel mogelijk naar Heusden te trekken.1 heerenhuis voor rekening van de Anto- Geachte Dames en Heeren, namensinettastichting te Raamsdonksveer, opge- onze Vereeniging een vriendelijk verzoek 1 dragen. is een mond- harmonicavereeniging opgericht. Direc teur is de heer P. van Someren alhier. Bestuursleden zijn de heeren S. van Beek, H. Scheurwater, J. H. Meerburg en Jac. Verhoeven. SPRANG. Begunstigd door een prachtigen niet al te zonnigen dag, vierde de schooljeugd j.l. Maandag Oranjefeest, 's Morgens om circa 8 uur trok de jeugd in opgewekte stemming naar het feest terrein, waar door de jury, bestaande uit de heeren: Ds. J. Fokkema Dr. Win kelman-Aberson, aan de navolgende groe pen de prijzen werden toegekend. Groep 1, versierde wagens: le prijs wagen, Sneeuwwitje met de 7 kabouters. Kinderen De Ruiter, Huisman e.a. 2e prijs molen, Joh. Heij. 3e prijs schild, Jenny Heij e.a. Groep 2, versierde fietsen le prijs, boot „Koningin Wilhelmina, J. v. Caem. 2e prijs, olifant Jo Schiedon. 3e prijs, vliegmachine, D. Oerlemans. Groep 3, versierde 3-wielige wagens, le prijs, vliegmachine, A. Ophorst. Groep 4, d verse le prijs, Rika van Beek en Jetje May ers. 2e prijs, J. de Rooy en Jo de Roon. 3e prijs, Dina van Schuppen en Maartje Klaassen. De jury had geen makkelijke taak daar velen zich bij uitstek hadden opgemaakt om een prijs te bemachtigen. 's Middags om 2 uur was weer een flink publiek aanwezig. Door de school jeugd werd op het feestterrein op ge zellige wijze feest gevierd. Op flinke wijze werden de kinderen onthaald, terwijl voor elke klas 6 prijzen disponibel waren. Aan het slot werden deze door den voorzitter der feestcommissie met een toepasselijk woord overhandigd. Om e.a. 6 uur waren de kinderspelen geëindigd en maakten velen zich reeds gereed tot een bezoek aan het gemeen schappelijk terrein om te genieten van het gezelschap Karei van der Heijden uit Zaltbommel. VRIJHOEVE-CAPELLE. Bij de jl. Zaterdag alhier gehou den eind wedstrijden van den door de voetbalvereen. „Sparta" georganiseerden seriewedstrijd werd de eerste prijs be haald door D.V.O. uit Sprang, de 2e door R.W.B. uit Besoijen, de 3e door Wilhel mina uit Wijk en de 4e door S.D.O. uit Sprang. Jl. Vrijdag werd door den gemeen teveldwachter H. Gouda alhier in een hooischelf staande achter de woning van J. v. B., een blauwe zak gevonden, in houdende 8 paar damesschoenen, vermoe delijk afkomstig van den onlangs te Kaats heuvel gepleegden diefstal. Een en ander is in beslag genomen. VEEN. Als minste insehrijfster is het uit voeren der electrificatie dezer gemeente opgedragen aan de firma Gebr. Vermeer te Dongen. WAALWIJK. De heer H. v. Ierse], ambtenaar ter secretarie, thans werkzaam op de secretarie te Haarsteeg, is als zoodanig benoemd te Venlo. WERKENDAM. Zaterdagavond werd door de Turn- vereen. „Steeds Vlugger" onder leiding van den heer van Arkel uit Gorinchem op het terrein van Fop Smit Co., een openbare propagandauitvoering gegeven. 't Programma werd goed en vlug afge werkt en viel bij het publiek zeer in den smaak. Ten bate dezer vereeniging wer den door enkele dames vlaggetjes ver kocht. De heer J. Verschoor, tijdelijk on derwijzer aan de Herv. Chr. school alhier, werd met ingang van 16 Sept. benoemd in vaste betrekking te Oud-Beijerland en Lisse. De laatste betrekking is door hem aangenomen. Door ds. Lazonder werd Zondag avond in de godsdienstoefening bekend gemaakt, dat door een milde geefster een bankbiljet van f 100.was geschonken aan de- Diaconie der Ned. Herv. Kerk. WIJK EN AALBURG. Op Zaterdag 6 September zal op het voetbalterrein „Wilhelmina" te Aal burg, een groot Oranjefeest plaats hebben, ter gelegenheid van den 50-sten verjaar- van H. M. de Koningin. wielen (voor heeren), idem (voor dames), 100 M. hardloopen (voor heeren), koek- happen, ringsteken te paard, hardrijden met hindernissen (voor heeren), ruiterge vecht, hardloopen met hindernissen (voor dames), tobsteken, muiltjeloopen met hin dernissen (voor dames). Van 7 tot 11 uur: Groot Concert door de muziekvereen. „Oefening en Uitspan ning" alhier. Voor ververschingstent, sigarentent enz. op het feestterein is gezorgd. Ook zal het terrein electrisch worden verlicht. Wanneer het weder gunstig is, twijfe len we er niet aan, of er zal dien dag weer een gezellige drukte in onze ge meente heerschen. De ziekte in de aardappelen breidt zich de laatste dagen aanmerkelijk uit. Er zijn gevallen, waarin zooveel ziekte voorkomt, dat het rooien bijna de kosten niet opbrengt. Het is dan ook niet te verwonderen of de winterprovisie zal hoog van prijs worden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezonden schrijven van een onbekende in Uw blad van Woensdag 27 Aug. j.l., voelen wij ons verplicht, terwille van onze vele deelnemers hierop te antwoorden. Vooraf willen we echter opmerken dat het zeer zonderling aandoet, dat iemand zooals deze inzender beweert, voor het belang der streek te ijveren, en daarbij zijn naam niet durft noemen. Op zijn zachtst uitgedrukt is dit bizonder laf en waar lafheid veelal gepaard gaat met laster, verwondert het ons niet dat de inzender liever onbekend wenschte te blijven. Dat hij een gedupeerde is, die zooals hij onderteekende sinds kort beter weet, trekken wij in zware twijfel. Zoo hij dit wèl is, beteekent dit, dat hij grenzeloos dom. is, of zeer weinig nota heeft genomen van hetgeen heeft gestaan in het Maandblad „De Licht straal", dat hij als deelnemer geregeld heeft ontvangen. Hierin toch is sinds lang bekend ge maakt dat de uitgegeven stukken geen premiekans meer hebben, maar maande lijks worden afgelost, waarvan de trek king staat in het Maandblad. Heel de beschouwing, de waarschu wing en de uiteenzetting voor en over premie-obligaties van den onbekende inzender heeft dus niet de minste waarde, ook niet al demonstreert hij dit met tal van artikelen ontleend aan diverse bladen. Dit zou wel beteekenis hebben voor vele andere instellingen die wèl premie obligaties uitgeven, en toch als zeer soliede bekend staan. Wanneer wij dan, en dit terwille van j 1. waarin onder meer voorkomt dat de reeds aitgegeven Bebomij obligaties ge lijke rechten hebben als de Lichtstraal obligaties en steeds maandelijks uitloten. Zoowel Mr. Tj. Mobach, Anna Pau, lownastraat 49 als S. L. F. de Hartogh- Molenstraat 20, beide te 's Gravenhage zijn gaarne bereid over een en ander nadere inlichtingen te verstrekken. Dat deze zeer goed bekendstaande advokaten U willen en zullen inlichten over de N.V. De Lichtstraal in verband met het faillissement der Bebomij, geeft ons inziens elke belanghebbende een ruggesteun, sterker dan den slag die de onbekende inzender dacht toe te breDgen. Dat de Lichtstraal de eenigste Maat schappij van dien aard is die een jaar verslag uitgeeft bewijst, dat deze instel ling de publiciteit niet schuwt. Dat de inzender nooit nota genomen heeft van het laatste jaarverslag bewijst zijn negatieve opmerking over het kapi taal van f 2000.(met drie uitroep- teekens.) Voor ieder belanghebbende is dit jaar verslag te zien bij ondergeteekende, het welk U een ander beeld zal geven van het bedrijf en het kapitaal der Maat- echappij. Dat de „Vraagbaak" (financiëel orgaan, oplaag 5000) in verband staat met de Lichtstraal is absoluut onwaar, ware dit het geval wel, dan moet toch worden erkend dat men in geen slecht gezelschap is, daar dit blad reeds meermalen voor een aan den kaak gestelde Maatschappij voor de rechtbank geweest is en wat veel meer zegt, daarbij in het gelijk werd gesteld. Het gecursiveerde gedeelte, waar de inzender schijnbaar veel beteekenis aan hecht, zegt aan het slot dat tegen allen, die deze stukken verkoopen, strafvervol ging kan worden ingesteld. Nu geven wij den inzender den raad, wil hij goed waken over en voor het welzijn der streek, ondergeteekende die nog steeds bedoelde obligaties verkoopt, direct aan te klagen bij het gerecht, dan alleen kan bewezen worden of zijn betoog eenige waarheid bevat. Wij vreezen echter dat de inzender zelf gelachen heeft, toen hij deze niets zeggende frase neerschreef, en we geloo- ven dat niet de liefde voor zijn mede- mensch maar een ander motief hem dreef dit stuk te plaatsen. Dat het geen verheven motief is, be wijst zijn angstvallig achter de schermen blijven. Dat hij niet eerlijk is, bewijst zijn verzwijgen van het in beslag nemen der plamfetten door de justitie. Naar we uit goede bron vernamen zijn deze smaad schriften tegen de Lichtstraal op tal van plaatsen in beslag genomen. Ook dit heeft de inzender wel geweten. Ten slotte ditAls de inzender het zich nogmaals verwaardigd zijn pen in alsem te doopen, laat hij dan voor het voetlicht komen en het met zijn naam onderteekenen, dan willen wij gaarne deze zaak in den breede in het volle publiek, desnoods in een zaal in het onze deelnemers, verklaren zullen het v7°Streek besweken Cail licaamnnt tron rto RoWnii mncton C6I1K U DU VBU 06 SUeeK, DeSpreKen. faillissement van de Bebomij moeten wij om volledig te zijn, hierbij even uitvoerig stilstaan. Van 11 Sept. 1928 tot 30 Mei 1930 was directeur van de N.V. Bouw-Exploitatie en Bouwcredi t-maatschappij (Bel omij) een zekere J. H. Molenaar, voordien bedrijfsleider bij „Beider Belang" en directeur van de gefailleerde Residentie- Spaarkas. In verband met de ongunstige invloed die de naam Molenaar op de gang van zaken uitoefende, werd hij gedwongen om, wegens gezondheidsrede nen ontslag te nemen. Eerst daarna kwam aan hét liebt, dat door Molenaar diverse malversaties waren gepleegd tot schade van de Bebomij. Hij had o. a. met een vroegere bediende van „Beider Belang", een zekere G. A. v. d. Berg, die in dienstverband tot hem schijnt te staan een overeenkomst gesloten, dat de Bebomij van genoemde v. d. Berg kocht een zoogenaamde buitendienst (die niet bestond dan in hun verbeelding) voor een bedrag liefst van 1 50 000.te betalen in 5 jaarlijkeche termijnen van f 10.000. waarvan de eerste verviel 1 Jan. 1930. Voor die eerste termijn heeft v. d. Berg een wissel getrokken, die door Molenaar als directeur werd geaccepteerd Voorts werd nog tusschen Molenaar en v. d. Berg een overeenkomst in elkaar gezet, waarbij v. d. Berg in dienst zou zijn van de Bebomij en uit hoofde daarvan Zoo hij echter daartoe te laf is en wij vreezen.dan zwijgen ook wij in alle talen, en dan voelt een ieder dat de be doeling louter laster is. In de hoop onze vele deelnemers in deze onverkwikkelijke historie het rechte inzicht te hebben gegeven, verblijven wij, de redactie dankend, Hoogachtend, H. VOGELAAR, Beheerder Distr.-kantoor N.V. De Lichtstraal, Andel. H.M. DE KONINGIN DOOR INDIË GEHULDIGD. De nauwe samenwerking tusschen de Nederlandsch-lndische en Nederland-- sche Telegraaf-Administraties, heeft 't mogelijk gemaakt, dat de hulde, wel ke Zaterdag op initiatief van het alge meen Nederlandsch Verbond te Bata via aan onze Koningin gebracht is ge worden een imperiale aanhankelijk heidsdemonstratie werd, waarin het Moederland en de Overzeesche Gewes ten zich een wijle innig verbonden heb ben gevoeld. De huldiging begon om 2 uur met een muzikaal gedeelte en vond plaats een achterstallig salaris zou moeten ont- op de Pasar Gambir te Batavia, vangen van f 1200.Tenslotte werd Onmiddellijk nadat het Wilhelmus had nog een wissel afgegeven aan de N.V Globe (vennootschap eigendom van Mole- naar, door hem gebezigd om zijn bezit- geklonken, ten teeken, dat de uitzen ding een aanvang had genomen, volg de de reveille door de tamboers, hoorn- 7 ooJ - 1 tingen op te bergen, aangezien door hem blazers, trompetters en vereenigde mu- nog aan de Residentie-Spaarkas, curator Mr. S. de Vries Gzn. f 6500.moet worden terugbetaald)-groot f 21.000. waarvan het bedrag nooit in de kas van de Bebomij is terecht gekomen. Betaling zoowel van het een als het ander werd natuurlijk geweigerd. Op grond van de wissel van f 10,000 werd het faillissement aangevraagd. Schulden andere dan de bovenstaande va'sche wissels heeft de Bebomij niet. Elke obligatie door de Bebomij uitge geven wordt door de Lichtstraal ten volle gegarandeerd De verplichtte amortisatie trekkingen gaan gewoon door op naam en voor rekening en risico der Licht straal. Nu doet zich het eigenaardig verschijn sel voor dat de curator Mr. B. M. Felders met een faillissement zit waar de schuld- 'eischers ontbreken, vandaar de oproep, ziekkorpsen, onder leiding van den ka pelmeester Fuchs van het derde regi ment infanterie. De verschillende on- oerdeeien waren uitstekend te onder scheiden. Ook de overige muzieknum mers werden uitstekend ontvangen. De zanghulde, waaraan door onge veer 150 zangers en zangeressen, on der leiding van den heer J. F. Bakker, werd deelgenomen, ving aan met „Wilt heden nu treden'' uit Valerius' Ge- denkklanck door een mannenkoor, ge- voigcf door „O Heer, die daar des Hemels tenten spreidt", eveneens uit Valerius' Gedenkklanck, gezongen door een meisjeskoor. Het dameskoor viei daarna in met „Ein fester Burcht ist unser Gott". Vervolgens klonk het for- sche ..Merk toch hoe sterek" uit Vale rius' Gedenkklanck, gezongen door het mannenkoor. Het „Princesselied", jubi- bijzonder groot en vooral in de avonduren was een zeer talrijk publiek op de been. Alles bad een zeer ordelijk verloop, geen enkelen wanklank werd vernomen. De Oranjevereeniging beeft eer van haar werk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2