sigaar. Predikbeurten GRATIS EEN ierie A. No. 0939 aanmerking' voor de bij loting ver deelde individuëele prijzen. De afd. Werkendam, heeft, zoo- als we van haar gewend zijn, de eer van 't dorp hoog gehouden. Naar wij vernemen zal Maan dag a.s. het bietensteken in den Bies- bosch alhier, een aanvang nemen. De levering zal reeds beginnen, Zaterdag 4 October d.a.v. Over :t algemeen schijnt deze oogst niet tegen te vallen, vooral wat het suikergehalte betreft. De heer D. v. Oord, werkzaam op 't rijswerk van den heer J. v. d. Vlies op de Nieuwe Merwede al hier, haa het ongeluk zoodanig met zijn linkerhand tusschen steen en be kneld te raken, dat geneeskundige hulp van Dr. Presler noodzakelijk bleek. De laatste verantwoording v. De Macht van het Kleine (De Halve (Stuiververeen.) over Werkendam, is als volgtSuppletiekas f 47,25 en con tributie f 56, iWOUDRICHEM. In de plaats van wijlen den heer j. Roomer is tot diaken der Ned. Herv. Kerk benoemd, de heer Ph. Struik al hier. Met de visscherij gaat het den ïaatsten tijd slecht. Verschillende vis- schers hebben de visscherij met fui ken op aal, welke eenigen tijd nog al goea is gWeest,, wegens de geringe vangst gesraakt. 28 SEPTEMBER! (Zomertijd). 6 u. ds. Menken. dr. Tjalma. Ger. Kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds. Hakman. Vrije Geref. Gem. vm. en nm. leesdienst Ammerzoden, nm. 3 u. ds. Fontein. B'broekvm. 10.30 u. ds Kruijs Voorberge Capelle, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. A. van Willigen. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. "ZHZm- Geref. Kerk, vm. 10 u leesdienst en nm. 3 u ds. Spier. Geref. Kerk, vm. 10.30 uur ds. Menken. SHessen, nm. 7 u. ds. Benders. Geref. Kerk, vm. 10.30 u. leesdienst en nm. 3 u. ds. Bouwmeester. s-Qravenmoernm. 2.30 u. ds. Fokkema Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2.30 u. ds. Snoeij. Chr. Ger, Kerk vm. 9,30 en nm. 2 30 u. leesdienst. dhr. v. d. Endt uit Rhoon. Ger. Kerk, vm. 10 uur ds Spier, nm. 2 uur leesdienst. en nm. 3 u. ds. H. de Bruin. Poederoijen, nm. ds. Pop. Geref. Kerk, vm. en nm. leesdienst Vrije Geref. Gem,, vm. en 's av. leesd. Eaamsdonk{V.), nm. 2 u. een Zendeling onder Israël. (-D.), vm. 9.30 u. dezelfde Ger. Kerk, vm. 9,30 ds. de Vries en nm. 5 u. dezelfde. Sprang, vm. 9,30 uur en nm. 6 uur ds. Fokkema Ger. Kerk, 9,30 en 5. uur Cand Batelaar uit Bodegraven. Sleeuwijk, vm, 10 u. ds. de Leeuw. Ger. Kerk, vm. 10.30 u. en nm. 3 u ds. v. Reenen. Ger. Gem., v.m. en nm. leesdienst Wijk, vm. 10.30 u. ds. Gobius du Sart. Waspik, vm. 9 30 u. ds. v. d. Vlugt Woudrichem, vm. 10 u. ds. Lazonder nm. 6.30 u. leesdienst. en nm. 3 u. ds v. Heijst Werkendam, vm. 10 u. dhr. H. C, de Jong uit den Haag. nm. 6 u. ds. Lazonder (coll. Weezen) nm. Bed. H. Doop en Voorber. H A. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Jonker. Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 ds. Baas. Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Ger. Gem. H.V., vm. 10 en nm. 6 u. ds. J. Overduin van Sliedrecht nm. Bed. H. Doop. Vergadering van den Raad der ge meente HEUSDEN op Donder dag 25 September des n.m. 8 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, de Ambtenaar ter Secretarie leest de notulen der vorige vergade ring die onveranderd worden vast gesteld. Ingekomen stukken Goedkeuring en Vaststelling der ;emeenterekening 1929, door Ged. it. op de bedragen zooals ze door den raad voorloopig was vastgesteld. Idem de rekening van het vleesch- keuringsbedrijf. Bericht van ontvangst door Ged. St. van de wijziging der politieveror dening, met het oog op het tegen gaan van het snordersbedrijf. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot het aangaan eener jeldleening groot f 24.500.bij de irma Lentjes en Drossaert. Procesverbaal van kasopnemingbij den Gemeente-Ontvanger en bij den Administrateur van het vleeschkeu- ringsbedrijf op 27 Augustus, waar uit blijkt dat alles in behoorlijke or de is bevonden. Goedkeuring door Ged. St. van twee raadsbesluiten tot wijziging der g em e ent eb e groot in g Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. nbieding der gemeentebegroo- ting en de begrooting van het Vleeschkeuringsbedrijf beide over '31. Voor onderzoek dezer begrootingen ngewezen be staande uit de heeren de Mol, Schmie- hausen en Stap, welke heeren zich bereid verklaren dit onderzoek te be werkstelligen. Voorstel van B. en W. tot asphal- teeringj Hooge Maasdijk vanaf stoep tot scheidingspaal en weg langs De- mert vanaf Sterrestraat tot Herptsche straat en eventueel voorstel tot het aangaan eener geldleening tot dek king der kosten. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt dat B. en W. meenen, dat het noodzakelijk is, dat er iets aan deze wegen gebeurd. Over het eindje Hoo ge n Maasdijk bereiken het gemeen tebestuur herhaaldelijk klachten en met grint is de weg niet meer in or de te houden. De weg langs den Demert is ook slecht, vooral des win- winters daarbij loopt hij lung's twee scholen, zoodat veel kinderen, door den modder moeten loopen, vaak tot de enkels, bovendien zijn er verschil lende knikken in, zoodat hij met au to's haast niet te berijden is. B. en W. meenen, dat nu maar in eens een radicale verbetering tot stand gebracht moet worden en zou den den weg daarom willen doen asphalteeren, de kosten hiervoor zul len een 45 a 46 honderd gulden bedragen. Spr. zou willen vragen of de raad zich met dit voorstel ver eenigen kan. De heer Stap vraagt of het nemen eener beslissing niet kan wachten tot een volgende vergadering. Spr. acht het moeilijk daarop nu direct een be sluit te nemen. Gisterenavond heb ben de raadsleden pas de convocatie voor deze spoedeischende vergade ring thuis gekregen, zoodat zij zich niet behoorlijk op de hoogte hebben kunnen stellen. De Voorzitter gelooft niet, dat het nemen eener beslissing zoo moeilijk is, deze vergadering is spoedeischend belegd, omdat op het oogenblik de gelegenheid zeer gunstig is. Spr. zou er daarom op willen aandringen, nu een beslissing te nemen. Iedereen weet dat de wegen slecht zijn, daar van behoeft men zich niet te gaan overtuigen. De heer Stap zegt dat de keibe strating ook zoo maar in eens 'is aangenomen. Spr. had zich zelf lie ver eerst op de hoogte gesteld. De weg van de stoep naar de scheidings paal is slecht, spr. geeft dit gaarne toe, doch of dit met den Demert ook het geval is, weet hij niet, ook niet, dat van dien weg door auto's veel gebruik wordt gemaakt. De Voorzitter antwoordt, dat dit juist wel het geval is, daardoor 'is hij zoo slecht. Werd hij niet druk bereden, dan was hij met grint wel in orde te houden. De heer Metselaar vraagt of het stukje dijk niet aan rijk of provin cie kan worden overgedaan De Voorzitter zegt dat dit niet mogelijk is. De heer Metselaar heeft er dan geen bezwaar tegen, dat dit gedeel te wordt geasphalteerd. Met den De mert is het evenwel iets anders. Het vorig jaar heeft spr. een uiteenzet ting gegeven over demping van den Demert, toen kon daar evenwel niets van komen, omdat er geen geld was en nu is er in eens wel geld. Spr. acht den weg, vooral bij de gasfa briek veel te smal om te asphaltee ren, moet er een gedeelte af voor een trottoir, dan blijft er slechts i1/2 meter over en kunnen twee auto's elkaar niet passeeren en waar moe ten dan de voetgangers blijven? De Voorzitter acht een trottoir niet noodig, de weg wordt geasphalteerd en daardoor wordt hij toch niet smaller. De heer Metselaar zou met dit werk willen wachten en den weg in eens achter de gasfabriek om, willen doen aansluiten op den Oudheusden- schen weg en daarvoor den wal daar weg doen breken, dan krijgt men een goede verbinding. De Voorzitter zegt, dat het in de bedoeling ligt, den weg te asphal teeren ter breedte van 4 meter, men krijgt dan een behoorlijken weg die ook door auto's bereden kan wor den. Wij moeten ons bij onzen tijd aanpassen, dat wordt den Ïaatsten tijd in Heusden geregeld beweerd en nu komen B. en W. met een verbetering en zijn er bezwaren. De heer Metselaar wil niet ont kennen, dat de verbetering noodig ië, doch zoolang men belasting gaat halen bij menschen die rond moeten komen met f11,54 per week, kan spr. niet voor een dergelijk voorstel stemmen. Alleen als men 20 opcenten op de vermogensbelasting wil gaan heffen, zal spr. zijn stem er aan ge ven. De belasting drukt nu met in deeling van de gemeente in de 3e klasse voor de fondsbelasting teveel op de menschen met kleine inko mens. De Voorzitter wil nog even een kleine toelichting geven. Voor het leggen van de nieuwe k'eibestrating is een leening gesloten van f 10.000 af te lossen met f 1000 per jaar. Spr. gelooft wel, dat deze aflossing terug te brengen zal zijn op f 500, zoodat de nieuwe leening kan wor den afgelost, zonder dat de begroo ting er noemenswaard door wordt belast. Spr. gelooft ook'wel, dat Ged. St. hieraan hun goedkeuring zullen hechten. De nieuwe leening kan dan als het ware aansluiten aan de loo- pende leening, zoodat dan voor de eerste jaren alleen de rente betaald behoeft te worden. Het vooruitzicht bestaat bovendien, dat de 40 opcen ten op de gemeentefondsbelasting te ruggebracht zullen worden op 20. Spr. zegt dit nu niet, om de heerem lekker te maken, doch de toestand is niet ongunstig, zooals uit de voor- loopige cijfers van de ontwerp-be- grooting blijkt, zoodat hij goede re den heeft, aan te nemen dat met 20 opcenten volstaan zal kunnen wor- Ieder kooper van ontvangt ter kennismaking Den houder v/n PEILNUMMER (J. DE ZEEUW, R ij s w ij k N.-Br.) wordt verzocht binnen drie dagen zijn PEILKAART op te zenden, onder vermelding van het EXTRA CADEAU, dat hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier, vy^ar hij gewoonlijk zijn LETTERS-ART1KELEN betrekt. Hij ontvangt dan GEHEEL GRATIS EEN EXTRA-CADEAU. NV. v.h. M RAVENSWAAY ZONEN GOR1NCHEM. chefn. B. en W. achten het daarom /ook niet noodig, opcenten op de ver mogensbelasting te gaan heffen. De heer Schmiehausen kan zich volkomen met het voorstel van B. en W. vereenigen, de onderhoudskosten zijn ook veel lager dan van grint wegen, deze voldoen niet meer en zijn niet meer bestand tegen het mo derne verkeer. Spr. zou er evenwel meer voor voelen als asphalteering begon aan de Schapenbrug en niet aan de Sterrestraat. Hij was heden morgen aan dat gedeelte werkzaam en constateerde, dat in een half uur tijd, over dat gedeelte 17 auto's pas seerden, waaronder twee zware joe- troleumauto's. De autorijders die be- Reusdennm. 6 u. ds. Kuyper Ger. Kerk, vm. 10 u. leesdienst en 's av. Aalburgvm. 10.30 leesdienst, nm. 3 u. Andel, vm. 10.30, nm. 7 u. ds. v. d. Put Ger. Kerk, vm. 9,30 u, ds. Bouw meester en nm. 2 u. leesdienst. Almkerkvm. 10.30 ds. Donzelman en nm. 7 u. dezelfde. Aalst, vm. en nm. c's. Lammerink uit Delft. Doeveren, nm. 2,30 u. ds. Ossewaarde Drongelen, nm. 3 u. dr. v. d. Horst Dussen, vm. 10 u. ds Kuyper. Rethen, Denderenvm. 10.30 uur en nm. 7 uur dr. v. d. Horst. Reesbeen, vm. 10.30 u. leesdienst. Loonschendijkvm. 9.30 en nm. 2 uur Meeuwen, nm. 3 uur ds. de Leeuw uit Sleeuwijk. Nederhemert, Nz. nm. 3 u ds Meindersma Nieuwendijk Geref. Kerk, vm. 10,30 u. Uitwijk, vm. 10,30 u. ds Pop Veen, vm. 10,30 u, dr. Tjalma Waardhuizen, Ger. Kerk, vm. 10,30 u. Well, geen dienst. Zuilichem, nm. ds. Go vers (Bed. H. Doop) Geref. Kerk, vm. en nm. ds. v. d Leek uit Zaltbommel. LEÏTEI „ZESC

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2