KEUNEM-MALINGRÉ HEUSDEN. SPiOR's Ingezonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Een gesprek dat j.l. Maandagavond aan de „Oudestraat" werd aange hoord tusschen de twee welbekende boezemvrienden Willem Por en Cornelis Komkommer. Ik ben blij Wim dat je weer het was toch zoo vreemd om dien langen tijd niet te ont- Keessie thuis zijt, elkaar in moeten. WillemZoo Keessie, dat geloof ik best jongen, ik ben zelf ook weer blij dat ik terug ben, want het is buitenaf toch ook niks, met dat slechte weer en Keessie is er de oplossing al van dat „Dieren doktershuis" waar wij het den laatsten keer over gehad hebben KeessieNeeje Wim ik heb er niks meer van gehoord, het is zeker v. d. baan. Willem En de vroedvrouw is die al aan de gang Keessie Ook nog niksjvan gehoord Wim. WillemDan geloof ik Kees, dat ze daar ook allemaal met vacantie zijn ge weest. Keessie Dat geloof ik niet, Wim, want ze hebben in dien tusschentijd toch de Belastingwetten er door heen gejaagd, en gesproken over zwemkommen want ge begrijpt wel, dat op zoo'n dorp als hier Wim, de zedelijkheid gauw in gevaar is, en dan hebben ze nog gesproken over salarissen, maar daar hadden ze niet van terug het is tenminste aangehouden, uit- of afgesteld, of als ik het goed begrijp, niet meer komen die hard werken kunnen, ge ziet dus Wim met verlof zijn ze ook niet geweest. rj Willem Dat geloof ik toch ook niet, Keessie, als dat tenminste waar is zooals gij zegt en hoe is 't afgeloopen op onze kermis Kees, die pas achter den rug is. KeessieJongen, Jongen Wim praat daar maar niet over, want dat is weer raak geweest, gedronken dat ze hebben..... wat zeg ik, neeje gezopen hebben ze de bottelaars hebben tenminste geen klagen, ze konden het vocht bijna niet aangereden krijgen Wim, dorst hadden ze dat zeg ik je jongen, maar voor ik je meer vertel, moeten wij eerst eens goed luisteren en uitkijken, of er weer geen luistervinken zijn, want ik geloof dat het hier aan de „oude straat" ook weer niet veilig is, met al die „paren" die hier komen en dan staat het misschien ook weer in de cou rant, net zooals den vorigen keer. Willem Neeje jongen, ge behoeft hier niet bang te zijn, ge kunt hier gerust uw hartje luchten. Wat ik zeggen wou, ze moesten hier maar het dorpsplantsoen, bouwen, dat ze van plan zijn, te maken, dan was het voor ons veiliger, en voor de „paartjes" gezelliger. KeessieIk geloof dat wij heelemaal van ons gesprek afdwalen, alhoewel over die plantsoenen, of pleinen, die ze hier hebben willen, nog veel gezegd zou kun nen worden. Willem Ja da's waar, ze kunnen het geld zeker niet goed kwijt worden, anders zouden ze zulke gekke dingen niet ver tellen. Keessie Maar voor zulke domme stuk ken, zooals kermis, waterkommen, ge meentepleinen of plantsoenen en scholen bouw daar hebben ze geld genoeg voor, maar om van de winter, als verschillende boeren en arbeiders geen centen meer hebben om te leven, dan die menschen te helpen aan werk of iets anders, dan zijn ze niet thuis, of 't geld is op. Willem Ja het was beter dat ze daar eens aan dachten, dan werden ze geëerd, maar nu denken ze er anders overmaar gij zijt zoo gauw van de kermis afgestapt, het de daar niks meer over te vertellen Kees. Keessie: Ja wel Wim, gevochten heb ben ze niet, dat is waar maar zooals ik gezegd heb, gedronken zooveel te meer, want ik hoorde v. d. week nog vertellen, dat éénen biermensch ongeveer 200 tonnen vocht van 25 liter had omgezet, of noemde dat niks soms, Wim. Willem Maar daar zijn toch nog meer biermenschen die aan de slijters verkoopen. Keessie Ja ja Wim, maar die hebben ook goeie zaken gemaakt, dat moet je gelooven jongen. Willem Het is bar ook Keessie, zoo erg had ik het in dezen tijd toch niet verwacht, en stond er nu in café's een orgel, en hebben ze ook mogen dansen Keessie Ja, dat hebben ze, maar niet op Zondag. Willem Dan het dieje mijnheer v. d. Baad zijnen zin toch niet gekregen, die deze muziek en dansen, zoo veredelend vond. KeessieNeeje dat heeft hij net nie en ik vind het goed ook want hij moest (meen ik) eerst maar eens beginnen het volk wat meer beschaving bij te brengen, eer zulke voorstellingen een aanvang nemen Willem Ik geloof dat we nu maar naar huis moesten gaan Kees, want de lucht begint zoo slecht te worden, en ik hoor daar ginder weer volk aan komen. KeessieJa Wim, ik denk dat we nog veel slecht weer krijgen en dan worden we nog nat ook, maar ik hoop dat het nu niet zoo lang zal duren, eer dat wij Het Millioeneijplan. Te Naarden is de algemeene vergadering gehouden van „Stad en Lande van Gooiland", waarin J het groote milli^nenplan de verkoop van gronden aan Rijk en Gemeenten werd behandeld. De belangstelling der Erfgooiers was zee\ groot. GROOTHANDEL I N\ WIJNEN, LIKEUREN EN GEDISTILLEERD, heeft sst e eds voorradig: Malaga - Vermquth Martini - Sherry Madera - Champagnewijnen. Binnenlandsch Gedistilleerd - Fijne Cognac Voorburg - Schillèrjbrandewijn. LEVERING STEEDS FWNCO. elkaar weer eens kunnen spreken, dan nu het geval is geweest. Willem Ik hoop van gauw Kees, maar dan over iets goeds. Kegj^- Nu tot ziens Willem, en de groetfb thuis. WillemS. Van 't zelfde jongen. Ilifiiiefilaiid LIJK GEVONDEN^ Dinsdag heeft de voo^éaats IJmui- den-kruisende loodsboot i*£t op zee drijvende gevonden lijk aarryland ge bracht, van een naar schatting 20- jarig meisje. Het lichaam drogg al leen onderkleeren en aan de voeten bruine schoenen. Aan een der vingers bevond zich een verlovingsring. ladelichter. In Haarlem-Noord heeft een lade lichter zijn slag geslagen. Hij sloop de melkzaak van den heer R. binnen, sloot de binnendeur en wist ongehin derd een bedrag van f 1 50 uit te lade te nemen. Toen de eigenaar buiten om zijn winkel binnenkwam, was de vogel gevlogen. BEDRIJFSONGEVAL. De monteur C. Mooy was op het Soendaplein te Haarlem, bezig met het reinigen van een electrische boor machine, terwijl deze in beweging' was. De mouw van zijn werkkiel werd door een riem gegrepen en de arm vreeselijk gewond. Onder hevige pij- werd het slachtoffer naar de Johannes de Deo-ziekenverpleging vervoerd. Zijn toestand baart zorg. IN BELGIË AANGEHOUDEN. De boekhouder K., uit Tilburg, die onlangs zich schuldig maakte aan ver duistering van f15.000 ten nadeele van de N.V. B-, aldaar, en tot ix/2 jaar gevangenisstraf werd veroor- uitgeleverd en thans ingesloten in de deeld, is door de Belgische Justitie strafgevangenis te Breda. o VERBRAND. De 3-jarige L'. v. Loon is op de veranda van de ouderlijk woning aan de Persoonsstraat in een pan met ko kende kool gevallen. De kleine be kwam zeer ernstige brandwonden aan het zitvlak en aan de dijbeenen, ten gevolge waarvan het kind is over leden. verongelukt! Aneta seint uit BataviaDe heer Krijgsman, employé van het Recla mebedrijf „Aneta" is, terwijl hij Zon dag met groote snelheid op den Pri- okweg motorreed, bij het passeeren van een auto verongelukt. Hij vloog mist worden me inhoud van de toon banklade en eer^ge zilveren en gou den voorwerpen. overreden- Bij het oversteken Nrnn den weg werd. de 13-jarige AdrSyvan G. te Plaaren door' een vrachtauVp overre den en gedood. VERDRONKEN. Te Schipluiden is de 61-jarige werkman A. L., waarschijnlijk door de duisternis misleid, in de Kastanje wetering geraakt en verdronken. Bij de ouders te* Katwijk a. Zee is bericht ontvangen, dat hun 18-ja- knecht op een motorboot, te Baesrode rige zoon Jacob de Best, scbippers- (België) overboord is geslagen en verdronken. Het 1 ^-jarig1 dochtertje van den .landbouwer K., in de buurtschap Eind en Nederweert, het ongeluk, in een onbewaakt oogenblik in een kuip met water te vallen. De arme kleine werd even later d'oor de ouders levenloos er uitgehaald. o— ONGELUK TIJDENS DE JACHT. Te Stabroeck nabij Ossendrecht is bij een jacht een ernstig ongeluk ge beurd. Toen twee jagers in de heide over een prikkeldraad stapten, ging een tweeloops jachtgeweer plotseling af en trof den jager R., uit Antwerpen doodelijk in het hoofd. BRAND TE GILZE. Te Gilze is brand uitgebroken in de woning van den heer F. v. Oos- terwijk aan den Barelscheweg. Daar het huis nog al ver achteraf ligt, kon hulp der brandweer niet baten, zoo dat het pand totaal uitbrandde. Van den inboedel kon niets gered worden. De oorzaak is vermoedelijk schoorsteenbrand. BRANDSTICHTING. De Apeldoornsche recherche heeft, in samenwerking met de Amsterdam- sche, te Amsterdam gearresteerd den 34-jarigen R., verdacht van mede plichtigheid aan de brandstichting ten huize van K. aan de Jachtlaan te Apeldoorn. K. is reeds eenigen tijd geleden ter zake van vermoedelijke brandstichting in arrest geweest. senschudding kreeg, en een juffrouw uit Loenen, die een arm brak. De chauffeur, die aanvankelijk doorreed, meldde zich later bij de politie. Hij bleek aangeschoten, te zijn. MILITAIR GESPAN OP HOL GESLAGEN. Op den Schenkweg bij de Fran cois Valentijnstraat te Den Haag is een militair gespan op hol geslagen. De paarden vlogen tegen een lan taarnpaal aan, die daardoor afbrak, maar waardoor tevens het hollend span tot stilstand werd gebracht. Door den schok viel echter de mi litairbestuurder De Kruif van den bok en met inwendige kneuzingen is hij naar het militair Hospitaal gebracht. HUISZOEKING BIJ EEN FINAN- CIEELE INSTELLING. De Justitie heeft Maandag een in val 'gedaan bij de Hypotheken- en Assurantie Centrale aan de Nieuwe Prinsengracht te Amsterdam. De g'e- heele administratie werd per auto naar het instructiegebouw overge bracht. De huiszoeking vond haar oorzaak in het groote aantal bij de Justitie ingediende Wlachten' tegen de opera ties van de B\nk in het Buitenland. over den motor heen en werd vrijwe op slag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en vier kinderen na. inbraak. Te Amstelveen is een brutale in braak gepleegd bij A. Koudijs. Ver SLAG VAN EEN PAARD. Op de binnenplaats van de Doelen kazerne te Leiden heeft een paard, dat werd afgericht, met zijn kop den isten luitenant der veldartillerie W. zoodanig tegen het hoofd geslagen, dat deze tegen een muur werd ge- 1 slingerd en bewusteloos werd opge- nomen. Met een hersenschudding is hij naar het Diaconessenhuis overge bracht. DRONKEN CHAUFFEUR. In de Hoofdstraat te Eerbeek reed een slingerende vrachtauto op een groep kermisgangers in. Vier perso- nen werden zwaar gewond, onder wie 1 een negenjarig meisje, dat een her- slechts om de weekste werk gestel MOORD TE K^RKRADE. Maandagavond l\vond een 23-jari- ge man te Kerkra\e zich in een lunchroom aan de Ylieuwstraat al daar in gezelschap va\ zijn meisje en eenige kennissen. Hij was in vroolijkë stemming en toen tegeh half elf 's avonds twee Duitsche Vouwen den winkel binnenkwamen on\ iets te ge bruiken en daarna wilden betalen, leg de de man de hand op den schouder van een harer en zeide, dat hij ook wel geld had om te betalen. Een der vrouwen gaf hem daarop een slag in het gelaat, juist toen een onbekende man den winkel binnentrad, die den vroolijken bezoeker naar buiten duw de, gevolgd door de beide vrouwen. Nauwelijks was de man buiten de deur of men hoorde een schot vallen. Toen men buiten kwam vond men den Kerkradenaar zwaar gewond met een schot in den buik voor de deur liggen. De onbekende en de beide vrouwen bleken inmiddels met een auto verdwenen te zijn. De gewonde werd naar het zieken huis vervoerd, waar operatief ingrij- noodzakelijk bleek. Niettemin is de jongeman aan de gevolgen van zijn verwonding overleden. Van de^^aders, die onbekend zijn, is nog geenNcpoor gevonden. konden worden. Men hoopt door de zen maatregel te bewerken, dat voor- loopig geen verdere ontslagen ver leend behoeven te worden, doch ze kerheid daaromtrent bestaat op het oogenblik niet. „Tel." FABRIEKSBRAND" TE TILBURG. Dinsdag is brand uitgebroken in de fabrieksgebouwen der firma J. A. StevensDinslage, electrische fa briek voor houtbewerking voor de schoenindustrie, gelegen in het Julia na park te Tilburg. De brandweer rukte met groot ma terieel uit, maar kon niet voorkomen, dat het geheele gebouw met machine- riën en hout voorraden in vlammen opging. De machinekamer kon gedeeltelijk behouden blijven, evenals de omlig gende woningen en het houtmaga zijn van de* fa. Appels. In de verbrande gebouwen was ooi*, een houtmagazijn van die firma ge vestigd. r De schade is zeer groot. DOOR DE -MACHINE GEGRE PEN. Maandagmorgen stond de arbeider M. ter. Avest bij eep- kollermolen in de fabriek van de N.V. Reinders Olie- en Veevoederfabriek te Zwolle. De automatische freesinrichting ging naar zijn zin niet vlug genoeg en hij hielp met de hand mede. Hierbij werd hij door de machine gegrepen en na ettelijke malen te zijn rondgeslingerd, werd hij deerlijk verminkt opgeno men. Op wég naar het ziekenhuis overleed hij. Hij laat een vrouw, en twee kinderen na. EEN DRAMATE LONDEN. Een Nederlandsche vrouw en een En-V gelschman gedood! In de Zuidelijke voorstad van 'Lon den, Brixton, heeft zich een drama af gespeeld. Een bekend Londensch sportjournalist werd, doodelijk ge wond door een revolverschot, in het portiek van een flatgebouw gevonden,' waar hij spoedig stierf. Men neemt aan dat. de man is doodgeschoten door een bewoonster van het flatgebouw, Rita B. geheeten, die volgens de berichten in de Lon- densche avondbladen een Nederland sche van geboorte zou zijn en echt- genoote van een antiqair met een goe- de zaak in het Westen der stad. De vrouw werd dood in een ka mer gevonden, met een revolver in de hand. Beide slachtoffers zijn ge trouwd en ongeveer 45 jaar oud. Over de porzaak van het drama is nog niets bekend. 1 Volgens een andere lezing was de vrouw een Francaise en is haar man een Nederlander. o NAAR EEN RADIO-KARTEL? Na de margarine-trust, de staal- trust, enz., schijnt in Europa te wor den aangestuurd op de vorming' van een trust op radio-gebied. Niettegen staande de huidige depressie heeft Philips aan de gemeente Eindhoven gevraagd en verkregen een terrein, grpoter dan het terrein, dat op heden door de fabrieken in beslag wordt genomen met het beding, dat het uit sluitend voor fabrieks-uitbreiding zal Daar pok vele •„Philips-woningen" worden gebruikt. worden opengehouden en er steeds geruchten loopen van overplaatsen van de N.S.F. van Hilversum naar Eindhovenaangezien de Splendor - fabrieken practisch zijn uitgeschakeld, de Lorenz zich* van Philips heèft los gemaakt, overgegaan is naar Telefun- ken en Telefunken zijn lampen reeds bij Philips laat maken, moet men er kennen, 'dat er bij de „radio" ook iets broeit, te meer daar men de laatste uitvinding van Telefunken, de staaf jes-ontvangst, ook bij. Philips kan zien. MASSA-ONTSLAG Bij WILTON. Naar de firma Wilton^e Rotterdam mededeelt, is zij ten gevolge van de algemeene malaise in demyscheeps- bouw genoodzaakt geweest efen aan tal arbeiders te ontslaan en het totaal arbeiders bij haar bedrijf voorloopi tot 3000 te reduceeren. Nog in einde van 1929 waren niet minder dan 6000 arbeiders werkzaam en de jongste maatregelen van de directie zijn dan ook wel een sprekend bewijs van den grooten invloed, dien de we- reldmalaise op dit bedrijf heeft. Daar Wilton zich voor een groot deel op reparatie heeft gespecialiseerd en door het steeds grooter aantal opge legde schepen, reparatie-orders steed9 schaarscher woraen, was men ver licht langzamerhand het aantal ar eiders in te krimpen. Zaterdag zijn 1:10 75° arbeiders ontslagen, terwijl aan 300 werd aangezegd, dat zij ld Plaatselijk Mietiws AALST. In verband met de thans circa 8 jaar voortdurende predikantsvacature, welke vacature in verband met door den Raad van Beheer gestelde eischen, nog niet zoo spoedig vervuld zal zijn, is door den Kerkeraad besloten oyer te gaan tot benoemen van een Gods dienstonderwijzer, tot het geven van catechisatie-onderwijs en het vervullen der preekbeurten. Onze oude dorpsgenoot, de heer A. Leef, ingedeeld bij het corps „Mili taire Politie" te Amsterdam, behaalde vorige week het politie-diploma. Naar wij vernemen zat bij vol doende deelhame, door den heer Ruger, landbouwonderwijzer alhier, een ver volgcursus gegeven worden voor hen die reeds in het bezit zijn van een diploma „Landbouwwintercursus". Ge zien de ongunstige economische toe standen in het boerenbedrijf is een goe de theoretische ontwikkeling, gepaard aan een goede practische kennis, een belangrijke steun voor onze boeren. ANDEL. Door het comité van winterie- zingen alhier, zijn voor a.s. winterwe der een 5-tal sprekers uitgenoodigd, om alhierte »en lezing te houden. Er zijn bekende redenaars bij,, welke reeds eer der alhier optraden. 'JÉ Onder leiding van den heey-* 1 Bronkhorst,, zal de volgende vaM ring, van den ring „Altena"' m

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6