r r Plaatselijk Nieuws Tijdens een kort doch hevig onweer is te Zegge (N.-Br.) de bliksem geslagen in de woning van het gezin van W. van Peer, aan de Polderstraat aldaar. Door den bliksem werd de schoorsteen en een gedeelte van den gevel weggeslagen, waar door eenige steenen terecht kwamen in het bed van een meisje, dat hierdoor eenige kwetsuren opliep. De vrouw bekwam enkele verwondingen aan haar been. Er ontstond geen brand. De schade aan de meubelen is beduidend. DRAMA TE ROTTERDAM. Maandag kwam in de Willebrordus- straat 30 A bij de familie Maliepaal een nichtje van de vrouw des huizes om een geschenk te halen. Het kind vond de deur dicht, heeft hulp gehaald van een buurman de deur werd opgengebroken. Men vond in de achterkamer het lijk van de vrouw met afgesneden hals het mes lag op de borst. De man was niet thuis. De vrouw is ongeveer 30 jaar oud, had een kindje van 1 jaarze waren nog maar pas getrouwd. Zelfmoord is niet uitgesloten. De politie stelde een uitge breid onderzoek in. BIJ ZIJN MOEDER INGEBROKEN. Door de politie is aangehouden en ge vankelijk naar Arnhem overgebracht zekere H. v. M. uit Gaanderen, die ten huize van zijn eigen moeder had ingebroken. o DOODELIJKE VAL. Te Heemskerk is de heer M. van de trap van zijn woning gevallen en enkele uren daarna aan de gevolgen van den val overleden. VERDRONKEN. Vrijdag is in den Ouden-IJsel te Doe- tinchem het lijk gevonden van den 70- jarigen heer D. J. Wolsink, oud-lid van den raad der gemeente Zelhem. W. is vermoedelijk reeds Donderdagavond te water geraakt. DE INBREKER EN HET VALLENDE ROLLUIK. Vrijdagnacht te omstreeks 12 uur is in het huis van den heer De K. aan den Puinweg te Barendrecht een brutale in braak gepleegd. Te omstreeks middernacht hoorde de heer De K. onraad in zijn huis. Met een revolver gewapend begaf hij zich naar beneden en ontdekte in de woonkamer twee inbrekers, die door het geforceerde rolluik waren binnengdrongen. Toen de inbrekers hem gewaar werden, sloegen zij op de vlucht. Een hunner verdween door het opgetrokken rolluik, doch sloeg waarschijnlijk in zijn over haaste vlucht daartegen aan, met het ge volg, dat het luik naar beneden viel en de tweede inbreker in de kamer als in een val gevangen zat. Onder bedreiging met de revolver vol deed hij schielijk aan het bevel „hands op" en op deze wijze hield De heer K. den met opgeheven armen hopeloos in het vertrek staanden inbreker in bedwang, terwijl hij telefonisch van de politie van Rotterdam en Barendrecht en den burge meester van laatstgenoemde gemeente waarschuwde. Spoedig was er assistentie ter plaatse en de man werd ingerekend. Bij zijn verhoor legde de inbreker be langrijke verklaringen af, die waarschijn lijk ophelderingen zullen verschaffen inzake de talrijke inbraken, den laatsten tijd in deze omgeving gepleegd. 1 zoek ingediend om bij den Minister van Landbouw erop aan te dringen, dat de verboden grens der besmette streek voor mond-en klauwzeer verlegd worde van de Maas naar de Merwede, daar in het Land van Heusden en Altena het mond-en klauwzeer geheel geweken is en die thans geldende regeling den veehouders en de veehandel groot nadeel berokkent. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD HOLLAND. Een sociaal-democratisch voorstel Naar wij vernemen is door de sociaal democratische fractie van Noord-Holland het volgende voorstel ingediend „De Staten, van oordeel, dat de toe stand van den tuinbouw in ons gewest opnieuw het treffen van bijzondere maat regelen noodzakelijk maakt, wijders van oordeel dat deze maatregelen het resultaat behooren te zijn van samenwerking tusschen rijk, provincie en gemeenten, overwegende echter, dat de noodtoestand eischt, dat zonder verwijl een zekere hulp worde verleend. Machtigen Ged. Staten om het voetspoor van de in 1923 getroffen regeling, thans wederom garantie te verleenen van rente en aflossing van voorschotten aan nood lijdende tuinders te verschaffen, met dien verstande evenwel, dat de rente aan voor schotnemers te berekenen, niet hooger zal zijn dan 3°/0 'sjaars." ONDERZOEK VERLOFGANGERS De indeelingsdistrictscommandant te 's- Bosch, belast met het onderzoek van de rijksgoederen van de verlofgangers der lichtingen 1918 en 1921 heeft bepaald dat dit onderzoek in zijn district zal plaats vinden als volgt Te Waalwijk op 12 November voor de gemeenten Dussen, Eethen, Sprang- Capelle en Wijk c.a. Te Tilburg op 14 November voor de gemeenten Tilburg, Loon op Zand, Dongen en Gilze c.a. MOND-EN KLAUWZEER. Bij de kamer van Koophandel te 's Bosch en bij de afd. Waalwijk van de N. C. B. is door de landbouwers en veeteelers uit 't Land van Heusden en Altena een ver- terecht kwam. De badkamer! mompelde hij. Dat valt nogal mee! Nu voorzichtig naar mijn kamer. Hij tastte naar de deur en stond al Spoedig in de gang. Het sterrenlicht viei zwak door het gangraam. De om geving kwam Stagg bekend voor. Voetje voor voetje sloop hij de trap op naar de volgende verdieping, en belandde eindelijk bij de deur, die, naar hij misleid door de gelijkvormigheid van de beide huizen meende, toe gang gaf tot zijn kamer. Heel voor zichtig draaide hij den knop om. Doch door de tocht ontglipte deze echter aan zijn handen, de deur vloog open en kwam met een smak tegen den muur terecht. Stagg deed een sprong vooruit om den knop weer te krijgen, doch kwam onzacht met zijn hoofd tegen e,en koperen stijl van een bed terecht en was doodelijk ontzet toen hij plot seling een gil hoorde, die niet anders dan uit de keel van een vrouwelijk wezen kon komen. Hij gunde zich geen tijd om zich zijn vergissing te realiseeren; in een se conde was hij in de gang, in twee seconden bij de trap; op de derde tree gleed V* uit; na zes seconden trof HET EINDE VAN DEN ZOMERTIJD. Op 5 October (Zondagochtend 3 uur) eindigt de Zomertijd. Zaterdag avond 4 October moeten dus de klok ken een uur worden teruggezet. HEUSDEN. Maandagavond werd in de be nedenzaal van het Café „De Gouden Leeuw" de jaarvergadering gehouden der Heusdensche Winkeliersvereniging". De Voorzitter, de heer Metselaar, heette de aanwezige winkeliers welkom en ver zocht den secretaris de notulen voor te lezen der vorige vergadering, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Hierna werd door den Secretaris zijn uitgebreid jaarverslag voorgelezen, waaruit bleek dat door samenwerking der Heus densche winkeliers veel bereikt is. De gehouden winkelweken (1ste Winkelweek 30 Nov. t./m. 6 Dec., 2de Winkelweek 30 Aug. t./m. 6 Sept.) zijn door de gratis verlotingen een schitterend succes geworden voor de Winkeliersvereen. Het aantal geplaatste loten was buiten aller verwachting en legde getuigenis af van de sympathie van het publiek om hunne inkoopen in Heusden te doen. Het verslag bracht in de allereerste plaats een woord van hulde aan 't be stuur der vereeniging „Heusdensch Belang" die het initiatief nam tot bijeenroeping der winkeliers en zorgde voor de tot stand brengicg der Winkelweek van 24 tot 31 Juli 1929, waardoor de grondslag gelegd werd voor de vereeniging. Het aantal le den groeide gestadig en bedraagt thans 57 met 5 buitengewone leden. De ver lichting van 't Stadhuis en de daarbij ge houden Lichtweek mocht eveneens als een groot succes beschouwd worden. In het verslag wordt de hoop uitgesproken, dat het gehouden lichtfeest door meerdere gevolgd moge worden. Gememoreerd werd het bezoek van St. Nicolaas wat in alle opzichten een waar dig feest was en waarvoor de Firma de Mol voor de verleende medewerking en het op zich nemen der kosten van de ontvangst, een woord van dank werd gebracht. De opening der Eerste Winkelweek was hiermede op waardige wijze ingezet. De Tweede Winkelweek werd in samen werking met de Oranje Vereeniging ge houden. De opening geschiedde vanaf de muziektent, waarbij de Voorzitter in een kernachtige toespraak het doel der winkelweek uiteen zette en waarbij dank werd gebracht aan de „Heusdensche Fan fare" en „De Fanfare der H. Familie" voor hunne gewaardeerde medewerking der gehouden winkelweek, waarbij de hoop werd uitgesproken, dat op deze mede werking nog vele jaren gerekend mag worden. Het keurig verslag sloot met een op wekking tot de aangesloten winkeliers om eensgezind de verdere actie te ontplooien om door eendrachtige samenwerking den groei en bloei te bevorderen der winkel weken, waardoor Heusden niet ten achter komt en het publiek blijft doen zien wat tot stand kan gebracht worden. Een warm applaus viel den Secretaris ten deel. De Voorzitter bracht dank aan den Secretaris voor zijn keurig jaarverslag, waarop de Penningmeester rekening en verantwoording van zijn beheer deed. De rekening werd nagezien door eene commissie, bestaande uit de heeren P. Vergouw en H. v. Herwaarden, die alles in orde bevond en bleek een batig saldo te boeken. De Voorzitter bracht dank aan den Penningmeester voor zijn keurig finantieel beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Verschuren, Penningmeester, en D. v. Herwaarden, Commissaris, werden bij acclamatie herkozen. Deze verklaarden hunne benoeming te aanvaarden. De Voorzitter, de heer Metselaar, welke zijn Voorzitterschap aan een meer ge schikter persoon wenschte te zien over gedragen, werd, nadat door de leden ken baar was gemaakt, dat geen beteren Voor zitter gevonden kon worden, onder applaus tot definitief Voorzitter benoemd. Vervolgens had de bespreking der a.s. St. Nicolaas-winkelweek plaats en werd besloten dat de leden binnen 8 dagen eenige plannen kunnen kenbaar maken en deze schriftelijk bij den secretaris moe ten indienen. Het bestuur zal deze plan nen dan op de volgende ledenvergadering doen bespreken. Besproken werd, de statuten en huis houdelijk reglement te herzien, en be paald, dat bij afwezigheid der leden zonder wettige reden een boete te betalen. Na eenige bespreking van huishoude- lijken aard, sloot de Voorzitter, onder dank voor de trouwe opkomst, de jaar vergadering. Zaterdag j 1. hadden de serie wed strijden plaats, uitgeschreven door de voetbalvereeniging „L.O.N.G.A." alhier. Deze le seriewedstrijd van deze nog jeug dige vereeniging is een groot succes ge worden en mag in alle opzichten geslaagd heeten. Alles was keurig geregeld waarvoor het Longa-bestuur een bijzonder woord van dank toekomt, terwijl we ook niet mogen nalaten de dames die belast waren met het verkoopen van bloempjes, een woord van hartelijken dank te brengen voor hun onvermoeiden ijver, waardoor ze nog een aardig bedrag aan geld wisten binnen te krijgen. Volgens loting zou de eerste wedstrijd plaats hebben tusschen „Juliana" alhier en „Dusschensche Boys", doch daar deze laatste vereeniging verhinderd was te komen, kon dit niet doorgaan en werd hiervoor in de plaats gespeeld een af hij zichzelf onder aan de trap aan, vloog naar de badkamer, glipte naar binnen en deed de deur op slot. Hij gend bleef hij stilstaan, ten hoogste verbaasd, dat hij onder weg geen arm of been achtergelaten had. Buiten hoor de hij het geluid van openslaande deu ren en verwarde stemmen: Wat was dat? Wie gilde daar? Va der doe de lichten aan. Twee dingen drongen met ontstel- elnde zekerheid tot zijn doffe hersens door: dit was niet zijn zwagers huis en hij wera verondersteld een inbreker te zijn. Dan maar terug! Hij sloop terwijl hij zijn pijnlijke ledematen wreef, naar het raam' en keek naar buiten. Wel allemachtig! Mannen voor op het gras veld! Hij bevond zich tusschen twee vijandelijke legermachten. Stagg bedacht bliksemsnel een state- gisch plan; het was een Napoleontisch idee dat in hem opkwam. Leden van een huisgezin nemen zoo nu en dan een bad, inbrekers krijgen er zoo nu en dan een in de gevangenis. Als hij het bad liet loopen, zou men wel niet zoo ondelicaat zijn om binnen te komen' Stagg zette beide kranen open en het water klaterde in het bad. Hij hoorde politie-agenten boven ko- I iiMlllH mattingswedstrijd tusschen „Juliana" en 1 „L.O.N.G.A." beiden alhier, zoodat we' voor de tweede maal deze twee plaatse lijke clubs tegen elkaar in het veld zagen treden. Beide clubs hadden enkele invallers. Deze wedstrijd werd door Juliana met 10 gewonnen, welk doelpunt uit een strafschop gescoord werd 1 Hierna volgde de 2e wedstrijd tusschen „Wilhelmina" te Wijk en „D.V.O." te Sprang welke „Wilhelmina" met 31 wist te winnen. In de finale kwamen aldus tegen elkaar „Juliana" Heusden en „Wilhelmina" Wijk welke wedstrijd na een spannend verloop eindigde met 10 in het voordeel van „Juliana" Heusden, waardoor deze vereeni ging beslag wist te leggen op de eerste prijs zijnde een prachtigen zilveren beker terwijl „Wilhelmina" hierdoor de 2e prijs een lauwerkrans won. ADMKERK. Dezer dagen werd de vrouw v. d. heer E. alhier, wegens krankzinnig heid naar het geneeskundig instituut te Vugt overgebracht. Een zoontje V. d. heer H. had het ongeluk zoodanig van den zolder te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. In deze gemeente heerscht thans de gevreesde vlekziekte onder de var kens; zelfs zijn ejr al dieren aan deze ziekte gestorven. ANDED. Onze oud-dorpsgenoot Q. Naay- en, thans werkzaam bij de militaire po litie, slaagde voor het politie-diploma m.°t aanteekening. Door den Min. van Financiën is aan deze gemeente uit 's rijks kas een voorschot verleend van f1500, ter uit betaling aan een landarbeider, ter ver krijging van een huisje in eigendom. De EdelAchtb. heer A. D. v. d. Schans alhier, heeft zitting in het voor- loopig bestuur van de te üorinchem op gerichte vereen., welke zich ten doel stelt, de verkrijging van een Chr. school voor achterlijke kinderen aldaar. BENEDEN - LANGSTRAAT. Naar vette varkens blijft geregel de vraag bestaan. Men besteedt thans tot 62 ct. per K.G. levend gewicht. Jonge biggen worden thans niet druk verhandeld. Deze blijven aan den prijs van f 15 'tot f20 per stuk. BRAKED. Op Woensdag 1 October her denkt mej. C. Versteeg-Sustronk alhier den dag, dat zij gedurende 25 jaar werkzaam is als concierge op het ge meentehuis. De kermis, welke alhier gehou den is 24 en 25 September j.l. en voor dit jaar dus weer tot het verleden be hoort, kenmerkte zich door een matige drukte. Ongeregeldheden kwamen ook dit jaar niet voor, Door de heeren H. Heide te Ga meren en L. van der Stelt alhier, zal dezen winter les gegeven worden aan den alhier opgerichten algemeenen tuin- Ibouwcursus, waarvoor zich, naar wij vernemen, 10 leerlingen hebben opge geven. In deze gemeente zal Voor het eerst een algemeenen landbouwcursus gegeven worden, waaraan les zal geven de heer J. H. Ruger uit Aalst. Naar wij vernamen hebben zich 18 leerlingen daarvoor opgegeven. De verkoop van speldjes en bloempjes, ten bate van de afd. der vereen. „Het Groene Kruis" alhier, wel ke plaats had tijdens de verleden week gehouden kermis, heeft opgebracht f 8ö.24i/2. Een woord van hulde en dank aan de dames die welwillend hun tijd en arbeid voor deze zaak hebben be schikbaar gesteld, is hier zeker op zijn plaats. Wij hopen, dat een volgende maal 'hun werk evenals nu met een gunstig resultaat bekroond mag wor den. CAPEDLE. J... Zaterdagmiddag werden op het terrein der voetbalvereen. „Neer- landia" aan de Zandschel, de le ron de der door deze vereen, georganiseer- den seriewedstrijd gespeeld, waarbij de men. Waarschijnlijk zouden alle kamers worden doorzocht. Wie neemt er nu een bad? Is dat Margery? Onzin John. Het is al over twaal ven en Ik hoorde hem naar binnen gaan. Kunnen we er niet achter komen? Een bons op de deur en een mor relen aan den knop. Wie is daar? riep een zware stem. Stagg wierp een wanhopigen blik op het groepje mannen beneden op het grasveld en plaste met zijn handen hef tig in het water. Weer geklop en geroep. Stagg plaste geweldig, proestte en blies alsof zijn hood onder water was. Dat is nu de kieschheid van da moderne aristocratie, dacht hij, om ie mand zelfs in zijn bad niet met rust te laten. Nog eens riep een stentorstem: Wie is daar? Margery, antwoordde Stagg met een lief hoog stemmetje dat helaas echter oversloeg in een diepe bas. Kom asjeblieft niet binnen.! Weer plaste en spatte, blies en proest te hij en rammelde met het zeepbakje. Maar Staggs mededeeling, dat hij Mar- voetbaivereen. Kaatsheuvelsche boys uit Kaatsheuvel, R.W.B. comb, uit Beso- yen en Excelsior alhier als winnaars uit het veld kwamen. De eindwedstrij- den zullen a.s. Zaterdagmiddag plaats hebben. Een comb, van het 2e en 3e elftal der voetbalvereen. „Excelsior", speelde j.L Zaterdagavond op het terrein aan de Nieuwe vaart, een vriendschappelijken wedstrijd tegen het U.L.O. elftal uit Waalwijk, welke wedstrijd door Excel sior werd gewonnen met 51. Het le en 3e elftal onzer voetbalver. Excelsior, speelden j.l. Zondagmiddag een vriendschappelijken wedstrijd tegen Kaatsheuvelsche Boys 1 en II, welke wedstrijden door de Kaatsheuvelsche vereen, gewonnen werden, resp. met i 1 en 20. Onze predikant Ds. A. v. Willi gen, maakte j.l. Zondag van den kan- sei bekend, dat hij een tweetal beroe pen had 'ontvangen en wel naar de Ned. Herv. gemeente te Soest en naar de Ned. Herv. gem. te Ooltgensplaat. In de morgengodsdienstoefening der Ned. Herv. gem. alhier, werden j.l. Zondagmorgen, na in de afgeloopen week hun belijdenis gedaan te hebben, een zestai nieuwe lidmaten bevestigd. Een groot aantal belangstellenden woon-: de deze plechtigheid bij. A.s. Donderdag hoopt de heer C. A. Tactor Az., den dag te herden ken, dat hij 25 jaar werkzaam is in het bedriji der N.V. Adr. Oerlemans zn. DONGEN. Vorige week werd van een rei ziger, die zijn auto voor de schoenfa- briek van de firma van Loon had laten staan, gestolen, De gemeentepolitie heett onmiddelijk een uitgebreid onder zoek ingesteld. Er zijn in deze gemeente we derom! 3 'gevallen van kinderverlamming geconstateerd. DE .WERKEN EN SLEEUWIJK. Vergadering van den gemeente raad aihier, op Vrijdag 3 October 1930, des nam. 2i/J uur (Z.T.) Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. betreffen de reorganisatie der brandweer. (Ont-: slag personeel de Werken.) 4. Vcorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening ad. f21600 voor den houw der U.L.O. schooi (f 19000/ en herstelling „loswal Kille" en aankoop pad J12600). 5. Aanbieding Gemeentebegr.ooting 1931 e^ begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. DUSSEN. 4 In verband met het feit, dat het mond- en klauwzeer in het Land van f Heusden en Altena zoo goed als ver dwenen is, worden door landbouwers en veehouders uit deze streek pogingen in het werk gesteld, om de verboden grens der besmette strook voor mond en klauwzeer verlegd te krijgen van de Maas naar de Merwede. '8 GRAVENMOER. De gehouden collecte, voor het te bouwen hospitaal te Magelang, heett hij de Geref. Kerk alhier opgebracht ruim 1154. GENDEREN. Op het te Breda gehouden toela tingsexamen, voor het volgen van een assistentencursus, vanwege de Noovd- Brabantsche Zuivelbond, zijn geslaagd de heeren M. v. Helden en G. M.. v. d. Kolk, beiden werkzaam op de zui velfabriek alhier. Zij genoten daartoe hun opleiding van de heeren Swart en den Ouden, respectievelijk directeur; en Ass. dir. der zuivelfabriek, wel ke laatst genoemde heeren hun gegeven onderwijs met succes bekroond zagen. HEESBEEN. A Is een bijzonderheid kunnen we melden, dat onze dorpsgenoot tiuij- gen, die in de afgeloopen week 93 jaren werd, nog geregeld in de besog nes is. Zoo verricht hij nog steeds landb.arbeid o.a. ploegen en dan lietst een geheelen dag aaneen. HERPT. Maandagavond had ten gemeentehuize 1 gery was, werkte schijnbaar niet vol doende overtuigend, want er werd ge trokken en gerukt en gerammeld aan de deur. Stagg wilde het hooge raam uitspringen, maar hij had zeep in zijn oogen gekregen en kon daardoor haast niet zien. Zijn voet miste de venster- bamc en met een griezelge plons en wild gespat van water kwam hij in de badkuip terecht. Toen zijn hoofd weer boven water kwart:, zag hij dat het licht was aangedraaid en twee men- schen over hem heen gebogen stonden. En, donderde een geweldige stem, wat voer jij hier uit? Ik ben bezig het huis van Mr. Craigville te zoeken, begon Stagg sta melend, terwijl hij dnipend als een nijlpaard van onder het water tevoor schijn kwam. Dat zui je in dót bad daar niet vinden, jongeman, antvoordde de stren ge stem En daarop: Hij is blijkbaar dronken. Margery, vaar is de agent met de handboeien? Stagg greep veronrwaardigd een hand doek en droogde zijn gezicht af. Nu ontdekte hij 'een grooten man in een kamerjapon, achter hem stond een heel knap jong meisje met een kimono aan. Toen hij haar herkende, viel Stagg onthutst in de badkuip terug. Er heerschte een ijzige stilte. Het meisje staarde hem met een vuurroden blos op het gezicht aan; Stagg liet zijn drui pend hoofd 'zinken; de groote man keek verbaasa van den jongen naar het meis je en van het meisje naar den jongen. Toen verscheen een vierde persoon ten tooneele; de deus-ex-machina in dit vrooüjke treurspel. Jack Craigville was een ladder opgeklommen en stond "he vig opgewonden aan het venster. Billy, zei hij beleefd, mag ik je aan miss Seton voorstellen- en aan mr, Setcn, onze dominee. Dit is mijn zwa ger. mr. Stagg. Mr. Stagg en ik hebben vanavond ai kennis gemaakt, antwoordde het mcoie meisje koud EINDE. gepaard met hagelslag. In Hoogkarspel sloeg de bliksem in de kapitale boerderij Mariahoeve, van den heer Schouten, welke eerst dit jaar gebouwd is. De boerderij brandde tot den grond toe af, de inven taris ging verloren. Verzekering dekt de schade.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2