Bekendmaking. Buitenland Binnenland Plaatselijk Nieuws HEUSDEN. provinciale" staten. AALBURG. ALMKERK. ANDEE. CAPEL'LE. Wethouder Ruijmsehoots merkt op, dat hij van het bestuur heeft vernomen, dat het nog een subsidie van den polder heeft gekregen van f25.waarop niet was gerekend. De Voorzitter meent, dat er dan nog minder reden is, het verzoek om sub sidie in te willigen. De heer Kanselaar zou de vereen, nog een keer willen helpen en een subsidie willen geven van f25.alle goede dingen bestaan in drieën. De heer Hooijkaas wenscht het voor stel van den heer Kanselaar te steu nen. Dit voorstel hierop in stemming gebracht, wordt verworpen met 4 te gen 2 stemmen. De heeren Kanselaar en Hooijkaas stemden allen voor, de andere heeren tegen. Opneming lijders van besmettelijke ziekten. De Voorzitter deelt mede, dat inder tijd van Oed. St. een circulaire is ont vangen, om een inrichting te maken, ;waarin lijders aan besmettelijke ziek ten opgenomen kunnen worden. B. en -W. hebben inlichtingen ingewonnen in Ciorinchem en 's-Bosch, doch wegens de beperkte ruimte kan men daar geen verplichting op zich nemen, om in ge val van een epidemie, lijders op te nemen. Toen hebben B. en W. zich tot het academisch ziekenhuis te Utrecjit gewend en vandaar is een betrekkelijk bevredigend antwoord ontvangen. Als voorwaarde wordt gesteld, een bedrag van f 2.90 per dag voor verpleegkosten, terwijl verder jaarlijks een vast recht van 5 ct. per inwoner moet worden betaald, wat neerkomt op ongeveer 155 per jaar. B. en W. meenen, dat deze voorwaarden niet al te bezwarend zijn, zij stellen daarom voor, een overeen komst met het academisch ziekenhuis aan te gaan. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Aanbieding begrooting en benoeming commissie belast met het nazien der be grooting 1931. De Voorzitter wijst als leden dezer commissie aan, de heeren v. Brakel, Hooijkaas en v. Vugt. De heer Hooijkaas zegt, dat hij reeds enkele jaren lid van deze commissie is geweest en hij heeft de ervaring op gedaan, dat dit onderzoek weinig nut beeft. Het is gebruikelijk, dat de min derheid in den raad, ook minderheid Is in de commissie. Bij afwijkingen, komt men op geen enkel punt tot over eenstemming, daarom vindt spr. een commissieonderzoek overbodig, dit is slechts een formaliteit en voelt hij meer voor persoonlijk onderzoek, door de raadsleden ieder voor zich. Spr. zegt dit niet om persoonlijke redenen, doch omdat hij van oordeel is, dat een der gelijk onderzoek geen nut heeft. Voor grootere plaatsen is het wat anders, daar heeft men verschillende raadsfrac ties en iedere fractie is in zoo.n com missie vertegenwoordigd. De Voorzitter heeft er geen bezwaar tegen, als de heeren het met den heer Hooijkaas eens zijn geen commissie te benoemen. Spr. beschouwt dit als een compliment voor B. en W. en vooral voor den Secretaris, die de begrooting heeft samengesteld. De begrooting zal thans ter visie worden gelegd. Rondvraag: (De heer v. Brakel vestigt de aan dacht op de bouwvalligheid van het schuurtje van de wed. v. Dalen aan de Hamsteeg. De wed. is zelf niet bij machte de noodige herstellingen te doen aanbrengen, daarom zag spr. gaarne, dat de gemeente het liet doen. De Voorzitter merkt op, dat het schuurtje eigendom van de Diaconie is, deze heeft dus voor herstelling te zor gen. De heer v. Brakel verklaarde, dit niet te hebben geweten, hij is het met den Voorzitter eens, dat het dan niet op den weg van de gemeente ligt, hier leerstelling aan te brengen. De heer Hooijkaas maakt nog de op merking over schoolgeldheffing bij ziek te. De Voorzitter antwoordt, dat het be doelde geval op een vergissing van het Hoofd der school berustte, dat niet met de regeling in kennis was gesteld. De vergadering wordt hierop met dankgebed gesloten. Vergadering van den Raad der ge meente SLEEUWIJK, op Vrijdag 3 October, des nam. half drie. Voorzitter: EdelAchtb. Heer W. Beu kenkamp. Secretaris: WelEd. Heer A. Knoot. Afwezig de heer Visser. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. De Secretaris leest de notulen der vorige vergadering, die worden goed gekeurd. Ingekomen stukken: Verzoek van het bestuur der Bijz. -agere School te Sleeuwijk, om, inge- olge art. 72 der L.O.-wet, medewer ing te willen verleenen om de leermid- ielen ten behoeve van de inrichting van het 7de leerjaar aan te vullen, waarvoor noodig is een bedrag van f 100.05. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te ver leenen, met welk voorstel de raad ac- coord gaat. Verzoek van hetzelfde schoolbestuur om subsidie voor het houden van een cursus voor herhalingsonderwijs. Voor dezen cursus hebben zich een voldoend aantal leerlingen, n.l. 18, aangemeld. De Voorzitter zegt, dat voor 5 jaren terug het herhalingsonderwijs in de ge meente, wegens gebrek aan belangstel ling is opgeheven. De heer Gulden merkt op, dat dit 7 jaar geleden is, het was in de eerste vergadering die spr. meemaakte, dat hij er zijn leedwezen over uitdrukte, dat de raad Ueslofen had slechts een be drag van f 2.50 beschikbaar te stellen per leerling en per cursus. De Voorzitter wil gaarne toegeven, dat het 7 jaar geleden is, dat het rijk, tengevolge van de hooge kosten, be sloot het herhalingsonderwijs op te hef fen en het geven van dit onderwijs over te laten aan de gemeentebesturen en schoolbesturen. Het gemeentebestuur heeft toen gezegd, wij willen ons aan het geven van dit onderwijs niet hee- lemaal onttrekken en stelde toen een bedrag van f2.50 perleerling cn per cursus beschikbaar. Het is gebleken, dat dit bedrag te laag was, de ambitie verslapte daardoor. Nu de gemeente in betere conditie is, zouden B. en W. per cursus van 100 lesuren een bedrag van f6.50 per leerling willen beschikbaar stellen, met een getal van 15 Ieerhngen wordt het dan een kleine honderd gulden. Het college zou dan verder de helft der leermiddelen willen vergoeden je,n deze bepalingen laten geiden zoowel voor de openbare als bijzondere scholen en de regeling al leen voor den cursus 193031 te doen gelden, bij wijze van proef. Het school bestuur vraagt ook een bedrag van f6.50 per leerling. De heer Gulden zegt. dat de Voorzit ter zich waarschijnlijk nog wel herin nert- dat spr. destijds zijn leedwezen er over uitsprak, dat de raad in de vergadering voor die, welke hij voor het eerst meemaakte, besloot, het her halingsonderwijs op "te heffen. Dat leed wezen bestaat nog bij spr.. hij is voor stander van herhalingsonderwijs, doch stelt het doen geven van dit onderwijs door de gemeente, boven het particulier initiatief. Als de gemeentelijke over heid zich voor dit onderwijs intres- seert, zal 'het naar spr.'s meening meer levensvatbaarheid toonen en betere re- sulfaten opleveren. Wat het verzoek van (biet bestuur der Bijz. schooi be treft, daaraan zou kunnen worden vol daan, in den zin, zooals het B. en W. voorstellen. De heer van 't Sant is het met dhr. Gulden niet eens, spr. meent, dat par- ticuliei initiatief hier even goed kan werken, als overheidsbemoeiing. De heer Walraven meent zelfs van beter. De Voorzitter merkt op. dat in 1923 het herhalingsonderwijs is stop gezet wegens gebrek aan belangstelling. Als het van gemeentewege wordt gegeven, gaat da zeer moeilijk, omdat dan toch een bepaling gemaakt dient te worden, hoe groot het aantal leerlingen minstens moet zijn, toen was gezegd- dat er minstens 10 leerlingen moesten zijn. Nu wordt het getal geheel vrij gelaten en alleen een bedrag per leerling genoemd, een bepaling die voor iedereen geldt. Als een Hoofd der school een herha- lingscrusus met 8 leerlingen wil geven, krijgt hij ook het bedrag van f6.50 per leerling. Spr. ajcht particulier initiatef beter, men ziet dit aan het Bestuur der Bijz. school, dit trekt er op uit, dat kan ook bij de openbare schooi ge beuren, als de Oudercommissie hier zich b.v. voorspant. Het gemeentebe stuur heeft een rem, als het de leer middelen slechts voor de helft betaalt, omdat dan van de andere zijde wordt getoond, dat er belangstelling voor het onderwijs is. De heer Walraven acht het voorstel van B. en W. het beste, een cursus kan d: an worden gegeven al zijn er ook slechts 5 leerlingen. De Voorzitter zegt, dat dit zoo is, B. en W|. zouden de regeling ook wil len doen gelden voor leerlingen uit an dere gemeenten, die gemeenten moeten dan ook een bedrag van f6.50 per leerling betalen, die uit hun gemeenten den cursus volgen. Dhr. van 't Sant kan zich geheel ver eenigen met h et voorstel van B. en W. De heer Gulden merkt op, dat de heer Walraven, het voorstel van B. en W. beter acht. dan spr.'s voorstel. Spr. is het daarmede echter niet eens. Zeker, men geeft ineens een bedrag en men is van de zaak af. Maar de kwestie is toch ook zoo, dat als de gemeentelijke overheid er zich voorspant er meer invloed van uitgaat en wat de kwestie van de limiet betreft, deze hangt van den raad af. Spr. wil er gaarne zijn ver heugenis over uitspreken, dat het in stituut voor herhalingsonderwijs weer in het leven wordt geroepen. Meent men. dat het beter aan het particulier initiatief kan worden overgelaten, cian aan het gemeentebestuur, dan wil spr. zich gaarne voor het voorstel van B. en W. verklaren. De Voorzitter merkt op, dat thans geen limiet wordt bepaald. ;De heer Gulden zou dit wel willen doen. anders zou een onderwijzer, die een cursus wil geven met 2 leerlingen slechts een vergoeding van f 13.krij gen voor 100 lesuren, dit is onbillijk. Spr. zou willen voorstellen fl. ver goeding te geven per uur, naar zijn meening dient een minimum van 1100 te worden gesteld. (Slot volgt.) ginning van Steenkolen te 's Hage. Hij verklaarde het geld, waarvan hij nog slechts enkele guldens in zijn bezit had, in het buitenland te hebben opgemaakt. MOTORRIJDER0VERONGELUKT. Op den Rotterdamscheweg nabij Deltt is Zondagmiddag de motorrijder Ch. Philex, beambte aan de Philipsfabrieken te Eind hoven, waarschijnlijk door te snel rijden over den kop geslagen. Pe politie ver voerde hem naar het Gasthuis waarin hij enkele uren later, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. AUTO TEGEN EEN STAPELSTEENEN GEREDEN. Op den grooten weg 's BoschGrave is een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een luxe auto, reed door tot nu toe onopge helderde oorzaak in volle vaart tegen een stapel steenen. De auto sloeg over den kop. De inzittenden, een heer en dame is door de justitie in beslag genomen. Het staat niet vast of twee of drie scho ten gelost zijn. In de eveneens in beslag genomen revolver zaten 5 hul zen, waarvan er 3 ledig waren. DRAMA AAN DE GRENS. Naar uit Aken wordt gemeld- wilden politiebeambten op den straatweg tus- sctien Puffendorf en Aldenhoven een smokkelauto aangehouden. De bestuur- j der, een Hollander, gaf echter geen i gehoor aan hun teekens om te stoppen en trachtte met den wagen te ontko men. De beambten hebben daarom den vluchteling kogels achterna gezonden, waarvan een hem in den rug trof en zwaar verwondde. De auto reed het veld in en kwam daai tot stilstand. Hij werd met den inhoud, die uit 700 pond koffie bestond, in beslag genomen. MET GELD VAN DEN PATROON OP STAP. Te Princenhage kwamen twee jonge- De Correspondent der Arbeidsbemidde ling te Heusden, vestigt de aandacht op de werkgelegenheid in den Wierin- germeerpolder voor ongehuwde land arbeiders. Aanmelding moet geschieden bij den Correspondent, die dagelijks zitting houdt ten Gemeentehuize van 9—12 uur v.m., en door wien de noodige inlichtingen worden verstrekt. afkomstig uit Hoofdplaat, werden zwaar lui in een hotel, bestelden er een diner, gewond en naar het Ziekenhuis te Grave vervoerd. —o DE MOORD OP DEN HEER LANS TE ROTTERDAM. Het Haagsche Gerechtshof veroordeelde den procuratiehouder v. O. wegens dood doch toen het op betalen aankwam, bleken de heeren geen geld te be zitten. Men wilde wel betalen met een rijwielplaatje en een doosje Belgische sigaretten, hetgeen den hotelhouder verdacht voorkwam. Hij stelde de politie met de zaak De Correspondent voornoemd, A. VAN DELFT. Heusden, 7 Oct. 1930. Op de j.l. Zondag gehouden Hon dententoonstelling te 's Hertogenbosch, behaalde onze stadgenoot, de heer J. Bax Azn., met zijn hond „Cyrano", ras Aire dale-Terrier in de Nieuwelingsklasse, den tweeden prijs, benevens een speciale prijs. Aan de N.V. Heusdensche Stoom boot-Mij. te Gorinchem is vergunning verleend door den Commissatis der Ko ningin in de provincie Noordbrabant, om zoo lang als de beschikking van den in kennis, die spoedig ter plaatse kwam slag op den heer Lans te Rotterdam en en den heeren een verhoor afnam, waar-Mini^tër v^"Binn"enlTndschc Zake*ii *en valschheid in geschrifte en verduistering bij bleek, dat een der heeren zich als Landbouw d.d. 21 September j.l. van °0 jaar gevangenisstraf. De Recht- j winkelbediende bij z'n patroon te Eind- i kracht is, herkauwende dieren en var- te Rotterdam had hem tot 15 jaar hoven f125 had toegeëigend, waarna kens vervoeren langs de afgedamde hij met een vriend naar Antwerpen was Maas vanat het HIeusdensch kanaal tot gegaan. iWoudrichem, uitsluitend op Maandag T hans waren alle duiten op en wil- en Dinsdag van elke week. Bij het ver- den zij weer naar hun woonplaats terug, voer in de rjchtjng Heusden-Woudri- Zaterdagmiddag moest bij de firma Penn welk plan de politie verijdelde en bei- - Bauduin te Dordrecht met behulp van den in arrest stelde. tot 20 bank veroordeeld. o- BALK UIT HIJSCH GESCHOTEN. een drijvenden bok, een ijzeren balk ge laden worden. Daarbij raakte een ketting los, waardoor de balk gedeeltelijk er uit schoot, met het gevolg, dat deze J. B., werkzaam bij genoemde firma, raakte. B. brak een dijbeen en bekwam een ern stige hoofdwonde. De gewonde is naar VLIEGONGELUK. Het vliegtuig „D 1930", dat den dienst j Berlijn-Dresden onderhield, is nabij Dresden f neergestort. De bestuurder, de mechanicien het Ziekenhuis gebracht. Zijn toestand 5 J en b passagiers werden op slag gedood. is ernstig. DIEFSTAL EN HELING OP GROOTE SCHAAL. De Amsterdamsche politie is een reeks PERSONEN chem is het inladen aan beide oevers toegestaan. Echter is daarbij het lossen aan den Gelderschen oever verboden. Bij heit vervoer van uit de richting Wou- drichem-Heusden mogen slechts her kauwende dieren en varkens gelost wor den op den Noordbrabantschen oever der afgedamde Maas. Zaterdag 1.1. namen een zestal V.D.-ers deel aan de damsimultaan-se- ance te 's-Hertogenbosch, welke door den Bosschen kampioen Burgerhof ge geven werd. De uitslag aan de Heusdensche bor den was als volgt: A. Vos 2, A. de Graag 2, C. Bax 1, A. Fitters 1, A. VLIEGONGELUK; VIER VERBRAND. Een vliegtuig, waarin zich drie mannen van diefstallen op het spoor gekomen, in en een vrouw bevonden, is nabij het nieuwe Deurux> 0 A. Schreuders 0, met den L 5 j j i kerkhof van Savigny neergestort, en in geloken uitslag 6—6. verband waarmede niet minder dan 11 J1 a brand gevlogen. Alle inzittenden kwamen in de vlammen om. verdachten zijn gehoord. 3 Magazijnbedienden, die in dienst wa ren van een groothandel in koloniale wa ren, welke de beschikking heeft over enkele pakhuizen te Amsterdam, hebben in een tijdperk van eenige maanden kans gezien een groote hoeveelheid goederen, die tezamen een vrij groote waarde ver tegenwoordigen en aan genoemden groot handel toebehoordente stelen. De goederen werden ver beneden de waarde verkocht aan verschillende winkeliers te Amsterdam. De 3 dieven zullen voor den Officier van Justitie worden geleid en dit zal even eens gebeuren met één medeplichtige en 7 helers. Door Ged. St. wordt een ruiling met de waterschappen de Polder van Gen- deren en de polder van Eethen van den provincialen weg van Genderen DE WERKING VAN DEN VESUVIUS. Uit Napels wordt gemeld De werking van den Vesuvius is wederom heftiger geworden. De lavastroom begint reeds langs de hellingen naar benenen te vloeien, richt zich echter vooreerst op onbebouwde ge bieden, die reeds tweemaal, in 1896 en voor 24 jaar, werden verwoest. De lavastroom heeft een breedte van zes meter en stroomt met een snelheid van 4 meter per minuut. VECHTPARTIJ~MET DOODELIJKEN AFLOOP. Na een kroegruzie te Berlijn, ontstond in de Chemnitzerstrasse een vechtpartij tusschen een aantal personen, die wat al Aan den dienstplichtige C. van Wijnen, lichting 1929, is, wegens kost winnerschap, voor goed vrijstelling van den militairen dienst verleend. Op 12 Nov. a.s. zal de Ring Altena van Herv. Jong.ver. Ie Uitwijk eene vergadering houden. Op de j.l. Vrijdag gehouden na jaarspaardenmarkt werden 213 stuks aangevoerd. Handel vlug. Zondagmiddag bevond zich in deze gemeente een persoon, welke ontvlucht bleek te zijn uit 't krankzinnigengesticht te Vugt. Door de politie alhier werd deze persoon in de cel opgesloten, waar na hij nog dienzelfden avond naar boven genoemde inrichting werd getransporteerd. De heer P., alhier, had het ongeluk te diep in bet glaasje hadden gekeken naar Eethen over de Nieuwe Steeg Plotseling zakte een van hen ineen en met zijn luxe auto in botsing te komen (2555 M.) tegen den daarmede parallel toen hij door de eensklaps ontnuchterde met een vrachtwagen, waardoor eerstge- 'i^i0^n<^en vvaterschapsweg^ ^over de andere vechtersbazen in de kroeg werd noemde auto veel schade opliep. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Kleibergsche straat (24i6 M.) jteruggedragen, bleek hij dood te zijn. De vooi deelen \an den waterschaps- (jgn doodelijken vuistslag had toege- weg boven den provincialen weg, in WVlt tnn niatJ „nrAm het bijzonder voor het snelverkeer en met het oog op de eischen van het provinciaal wegenplan, zijn volgens rap port van den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat de volgende L ten Villakolonie drongen 4 gemaskerde le. De beduidend grootere breedte, mannen binnen, terwijl het personeel van Om te voldoen aan den breedte-eisch de j(0ionie juist bezig was de ontvangen van het provinciaal wegenplan behoeft huurpenningen te teUen. Er ontstond een de waterschapsweg slechts op twee ,r 1 hQndrramonn woarhn nn vrtoxmre nan a a n bracht, kon niet worden vastgesteld. BRUTALE OVERVAL. In het kantoor van de Erfurier Tiergar f14000 VERDUISTERD. Bij de Haagsche politie heeft zich aan gemeld de 23 jarige boekhouder J. v. d. P., die bekende f 14000 te hebben verduisterd ten nadeele van de Ned. Mij. tot Ont- piaatsen over een geringe lengte te worden verbreed, terwijl langs den pro vincialen weg nagenoeg over de volle lengte zou moeten worden onteigend. 2e. Het geringer aantal bochten. 3e. Minder bietenvervoer en gunsti ger ligging. Met den hoofdingenieur zijn Ged. St. van meening, dat het provinciaal be lang met inwilliging van het verzoek der waterschapsbesturen om ruiling wordt gediend. MOORD. Een 23-jarige bewoner van de Wete ringschans te A'dam heeft na een ge ringe woordenwisseling in zijn woning, een of meer revolverschoten gelost op (zijn 30-jarigen stiefvader, die op het zelfde adres woonde. De man is aan de bekomen verwondingen overleden. Nader wordt nog aangaande dezen moord gemeld: De jongeman woonde met zijn moe der en stiefvader; de beide mannen hadden dikwijls over kleinigheden ver schil van meening en ook wel hoog- loopende ruzie. Vrijdagavond tegen 9 uur was dit weer het geval. De chauf feur heeft naderhand verklaard, dat hij op een gegeven oogenbük bang werd voor zijn stiefvader, die hem te lijf wilde en toen een revolver trok. die hij altijd bij zich droeg. Eenige scho ten heeft hij toen gelost in de richting van H. De getroffene deed nog eeni ge passen in de richting van de deur en viei toen neer. Een onmiddelijk ge roepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. De politie heeft N. in verzekerde bewaring gehouden. Het lijk handgemeen, waarbij de roovers een aan tal schoten losten en twee bedienden van de kolonie werden gewond. De aanranders zagen echter in dat zij hun doel niet zouden bereiken en kozen het hazepad. o ZES DOODEN EN 30 GEWONDEN. Een trein, die uit het station Saint Lazare vertrok naar Nantes, is bij de Pont Cardinet in botsing gekomen met een rangeerenden trein, die op weg was naar het treindepot te Clichy. Een wagen tweede klasse werd in elkaar gedrukt en op een goederenwagen geschovenbeide wagens werden geheel vernield. Het onge luk nam nog een ernstiger karakter aan tengevolge van het feit, dat de door een paniek aangegrepen reizigers zich op de spoorbaan begaven, terwijl uit de andere richting nog een trein naderde. Tot dusver zijn zes dooden en dertig gewonden geteld. Men vreest echter, dat er zich nog meer slachtoffers onder de puinhoopen beyinden. NOODLOTTIGE"BOTSING. Te Elsene bij Brussel reed een wiel rijder tegen een tram, waardoor hij kwam te vallen. Met gebroken schedel werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Zaterdagavond j.l. gaf „Andei's Fanfarecorps" op de tent alhier een openluchtconcert. Er bestond veel be langstelling. Een 8-tal muziekstukjes werden onder leiding van den Directeur, den heer Roza, verdienstelijk uitgevoerd. Ten bate der vereen, werden bloempjes verkocht door enkele jongedames. Gedurende de maand September GEVONDEN VOORWERPEN. EEN ROZENKRANS. Terug te be komen bij den Opperwachtmeester der Kon. Maréchaussee te Heusden. j.l. zijn door de Wilhelmina-schutsluis alhier gepasseerd 2629 vaartuigen met een inhoud van 337971 Ms, Aan de sluis alhier sloeg een schippersknecht van een sleepschip over boord. Het gelukte den schipper hem weer op het droge te brengen, zoodat dit ongeval met een nat pak afliep. Vooral als de sluisdeuren open of dicht gaan en het water met geweld de kolk in of uitstroomt, mag men van geluk spreken, als de reddingspogingen met succes worden bekroond. Dezer dagen had G. O. bij het lossen van betonringen met deksels het ongeluk een deksel op zijn voet te krij gen. Geneeskundige hulp was noodza kelijk. Tot onderwijzers aan de tuinbouw- cursus, uitgaande van de plaatselijke tuin- bouwvereeniging, zijn benoemd de heeren A. Dees te Sprang en Verduyn uit Dus- sen. De in de Ned. Herv. kerk alhier ten bate van de Inwendige zending ge houden collecte bracht f 47,10 op. De voetbalvereeniging „Excelsior" alhier heeft op den seriewedstrijd, geor ganiseerd door de voetbalvereeniging „Neerlandia" aan de Zandschel, den eer ste prijs, een zilveren beker met voetbal ler, behaald. Nadat „Excelsior" in de eer ste ronde van „Sparta" uit Vrijhoeve-Ca-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2