gereedj[en naar maat groote keuze voorradig. Komt naar Gnrcum m TH 7? 14 LETTERS ARTIKELEN Sedert onze laatste publicatie hebben wij aan onder staande personen een Extra (adean uitgereikt: in mooi stukje OPZETSPEELQOED (Olifanten, Leeuwen, Tijgers enz Serie A. No. 0170 LANGENDIJK B. 192-193 GORINCHEM IS Pftl je (grond aan de P.N.E.M. voor den bouw van den transformator wel. De heer Jiskoot vraagt of als de beslissing van Ged. St. nog eenige maanden op zich laat wachten of den bouw van het net dan toch door gaat. De Voorzitter antwoordt van ja, het net is klaar, de P.N.E M. zal dit van zelfsprekend zoo spoedig mo gelijk rendabel willen maken. De heer Jiskoot merkt op dat er dan ook geen strubbeling ontstaat in de lichtverstrekking. Spr. zou de zaak evenwel eens goed in oen Bosch gaan uiteenzetten. De heer Smits zegt, dat de P.N. E.M. indertijd verschillende gemeen ten te pakken heeft gehad, nu heeft Veen misschien de P.N.E.M. te pak ken als dit zoo is zou spr. zich daarin verheugen. De Voorzitter vraagt wat het nu moet zijn, schrijven of mondeling. De heer Jiskoot is voor mondeling, doch het ligt op den weg der Wet houders meent spr. dit te doen, de commissie heeft haar taak volbracht. B. en W. moeten maar eens laten zien, dat zij haar op hun tanden heb ben, pile besluiten zijn eerlijk. Met algemeene stemmen wordt hierop besloten, dat het gemeentebe stuur een audiëntie zal aanvragen bij den Gommissaris der Koningin en dat de beide wethouders, naar ae Griffie zullen gaan. De heer v. Andel zag gaarne dat de wethouders zoo spoedig mogelijk verslag aan den raad uitbrachten van hun bezoek. De Voorzitter zegt, dat Ged. St. in hun schrijven pok z eggen, dat in de toekomst zware lasten op de gemeen te zullen drukken vppr het terug be talen, der verstrekte voorschotten. De heer v. d. Pol meent dat uit deze zinsnede valt op te maken, dat de kwestie van vereenigen van de baan is, immers er is gezegd dat bii eventueele vereeniging deze voor schotten voor rekening' van rijk en provincie zouden worden genomen. De Voorzitter deelt mede dat B. en W1. in opdracht van den raad met J. Zonneveld hebben onderhandeld, over het gebruik van zijn herberglo- kaliteit voor het houden van school. Zonneveld vraagt f7.per week, in welk bedrag schoonhouden en ver warming is begrepen. B. en W. vinden het bedrag even wel aanvankelijk nogal hoog daarom hebben zij een beslissing aangehou den, om het oordeel van den raad te vlernemen. B. en W. hebben daarom ook Zon neveld verzocht tegenwoordig te zijn. De heer Smits dacht aanvankelijk, dat het bedrag nogal hoog was, toen j hij evenwel informeerde, hoeveel het te hoog was, vertelde men hem van een gulden, om dien eenen gulden meent spr., behoeft men toch geen be zwaar te maken. De Voorzitter zegt, dat schoonhouden en verwarming op twee gulden per week wordt gerekend, zoodat de eigen lijke huur f 5.bedraagt. 'De heer Jiskoot vraagt of het Hoofd der school de lokaliteit heeft gezien. De Voorzitter antwoordt toestem mend, het is wel geen ideaal lokaal, doch het is ook slechts noodhulp, tot het tijdstip dat de leerlingen in de nieuwe schooi kunnen. De heer v. d. Pol acht het voor nood hulp een goede oplossing. De heer v. Andel meent, dat als Zonneveld het niet minder wil doen, men er niet langer over behoeft te praten. De Voorzitter acht het wel gewenscht, dat een en ander eerst eens goed onder de oogen wordt gezien. Gesteld, wat zeer waarschijnlijk is, dat de bouw der school langer duurt, dan men oorspron kelijk verwacht en men ook in de zo mermaanden van het volgend jaar de kinderen elders moet onder brengen, dan zou men waarschijnlijk weer de (beschikking over de consistoriekamer kunnen krijgen, wat voor de gemeente een voordeel beteekent. De heer Zonneveld verklaart, dat hij alleen een overeenkomst wenscht aan te gaan onder voorwaarde, dat gebruik van zijn lokaliteit wordt gemaakt, totdat de kinderen naar de nieuwe school kun nen. Spr. was voornemens geweest, zijn lokaliteit te gaan verbouwen, met het oog op de eischen die de wet aan een lokaliteit voor het verkrijgen van ver gunning stelt, iets wat hij thans niet kan doen en waardoor hij risico loopt voor het verkrijgen van vergunning. ;De heer v. d. Pol zou toch een grens willen stellen, b.v. 1 April, men kan nooit weten door welke omstandighe den de bouw der school soms wordt vertraagd. .De heer Jiskoot merkt op, dat de gemeente ook een noodlokaal had kun nen bouwen, dit zou evenwel veel duur der uitkomen. <Pe heer v. Andel vraagt, wat er at gaat, als er niet gestookt behoeft te worden. De heer Zonneveld zegt, dat de huur dan met 1 gulden verminderd wordt. De Voorzitter zegt, misschien pessi mist te zijn, maar gesteld eens, dat de bouw der school, door een omstandig- heid die men thans niet voorziet, ge- ruimen tijd wordt vertraagd en b.v. nog een jaar moet duren. v. Andel. Dat hoeft niet. Voorzitter. Daar weet je niets van. Al is de school aanbesteed, heeft men nog de goedkeuring van den minister noodig voor die aanbesteding. v. Andel. Ik geloofdat je nu zwarig heid ziet, die er niet is. De Voorzitter meent, dat als men let op de zwarigheid, die thans wordt ondervonden voor de electrificatie, moei lijkheden niet heeiemaal uitgesloten zijn, wei acht spr. die thans ook niet waar schijnlijk. De heer v. d. Pol gelooft ook, dat de bouw geregelden voortgang zal hebben, doch moeilijkheden zijn niet heeiemaal uitgesloten. De heer Smits vraagt of het raads besluit tot verkoop van den grond is goedgekeurd, waarop de Voorzitter ont kennend antwoordt. De hjeer 't Lam zou op het voorstel van den heer Zonneveld ingaan, deze vraagt niets onbillijks. De heer Smits meent ook, dat de risico voor Zonneveld grooter is als voor de gemeente. Met algemeene stemmen wordt hier op besloten, een overeenkomst als aan- gegeven, met J. Zonneveld aan te gaan. ie overeenkomst zal Maandag 13 Oc tober ingaan, terwijl er een klein con- tractje van opgemaakt zal worden. De heer Smits vraagt of dit raads besluit aan de goedkeuring van Ged. St. is onderworpen, waarop de Voor zitter ontkennend antwoordt. De heer Smits zegt, dat hem dit meevalt en de raad dus schijnbaar nog iets te zeggen heeft. De heer 't Lam vestigt de aandacht op de afwatering van de naast de school gelegen woning, met het oog op den i bouw der nieuwe school. De Voorzitter antwoordt, dat dit in orde komt. De 'heer 't Lam zag gaarne een drietal bordjes geplaatst, waarop Langzaam rijden, School", n.l. een bij den smid, een bij C. Timmermans en een ter hoogte van den dokter. Het is vaak treurig, zoo hard als daar wordt gere den. De Voorzitter belooft hieraan te zul len voldoen. De openbare vergadering wordt hier op gesloten, waarop de raad overgaat in geheim comité. DEMONSTRATIE. Iets voor Dames. In dit nummer vinden de dames een advertentie van het Modevakschool-In stituut E. N. S. A. 1. D. (Eerste Nederl. Snelapparaten Industrie), waarvan de hoofddirectie te Utrecht is gevestigd. Dit Instituut beoogt het Les geven in Knippen en Naaien van alle Kleeding- -O en bezoekt onze magazijnen of ontbiedt onzen reiziger, de Heer J. A. GOEDBLOED. v'Vïf Goedkoopste Kleedingadres te GORCUM. Ti:, §H&H No. 879, A. Burger, Lekkerkerk No. 880. E. G. v. Korlaar, Kerkdriel. No. 881. Wed. v. Heiningen, Gorinchem. No. 882. H. Boer, Giessendam. No. 883. J. Overbeek—v. Klaren Willige Langerak (voor gepubliceerd Peilnummer) No. 884. H. v. Batenburg, Acquoy (dit is het 2e Extra-Cadeau, dat deze verbruiker heeft ontvangen) No. 885. H. G. Kramer, Drongelen. No. 886. G. van Wijnen, Lekkerkerk. No. 887. J. de Zeeuw, Rijswijk (voor gepubliceerd Peilnummer) No. 888. W. den Hartog, Lexmond. Bij aankoop van ontvangt U ter kennismaking GRATIS EEN ZESCENTO-sigaar. Ieder kooper van ontvangt als ST. NICOLAAS-CADEAU een Den houder van PEILNUMMER (W. BAIJENSBUIJS, Waalwijk) wordt verzocht binnen drie dagen zijn PEILKAART op te zenden, onder opgave van het EXTRA-CADEAU, dat hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier, waar hij gewoonlijk zijn LETTERS-ARTIKELEN betrekt. Hij ontvangt dan GEHEEL GRATIS EEN EXTRA-CADEAU. N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. stukken enz., alsmede het toepassen der Kunstnijverheid in het Modevak, om vattende het Kunstweven, Borduren, ba tikken, reliefschilderen, kunstlederbe- werking, applicatie, Metaaldrijven, enz. enz. Gaarne wekken wij alle dames op tot bezoeken der demonstratie. Plaatselijk Hieuws Uw belang is het de advertentie te lezen der firma BAHLMANN te Gorinchem, voorkomende in dit blad. HEUSDEN. Naar wij uit zeer goede bron vernemen zal de grens van den verboden veekring, wat het Land van Heusden en Altena betreft, met ingang van Maandag 20 dezer worden veranderd van Bergsche Maas in Merwede. In de deze week gehouden jaar vergadering van de dameszangvereen. „Sursum Corda" werd besloten, de eer ste winteruitvoering te doen plaats heb ben, op Woensdag 19 Nov. a.s., in Hotel ,.Het Wapen van Amsterdam", van den heer H. v. Strien. Maandag 1.1. vergaderde de dam club V.D. Verschillende werkzaamhe den voor het komend seizoen werden vastgesteld. Ditmaal zal worden be gonnen met het verspelen van de kam pioenschappen le en 2e kl. van Heus den en Altena. Een zilveren wisselbe ker en diverse medailles worden hier voor beschikbaar gesteld. Aan dezen wedstrijd zullen deelnemen: le klasse: C. de Joode te Genderen. J. Pellikaan te Almkerk, C. Bax te Hecsbeen en A. de Graag alhier. 2e klasse A: G. Jonker, A. Sluimers, Ant. Sluimers, A. Deurloo en Ger. Jon ker, allen alhier. 2e klasse B: M. van de Pol, A. Vos, A. Schreuders en J. Swagemakers, al len alhier; A. Fitters te Heesbeen. A.s. Maandag zal de eerste ronde worden gespeeld. Uitslag van het Woensdag te Den Bosch gehouden examen ter ver krijging van het politiediploma van den Ned. R.K. Politiebond St. Michaël. Het gewone diploma werd o.a. be haald door A. Baaijens Gz. alhier en J. van Vught te Ammerzoden. In het hótel „Concordia" wordt een biljartwedstrijd gehouden tusschen 6 beste spelers uit Drunen en 6 van hier, waarvoor door den heer Jonker een prijs beschikbaar is gesteld. De sprei welke door de Herv. Damesvereen. „Dorcas" alhier ten behoeve dier vereeniging is verloot, is gevallen op Lot No 55 van mej. D. Baaijens-Bax alhier. Tot tijdelijk leeraar in de Nederl. Taal aan de avondteekenschool alhier is benoemd de heer C. J. Carpaij. AALBURG. I Dinsdag, 14 Oct., des avonds om half zeven, hoopt de heer Schoonderbeek Godsdienstonderwijzer te Ermelo in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden. Woensdag, 15 Oct., hoopt Ds. Hofman uit KrabbeDdijke, des avonds om half zeven, voor de Ger. Gem. alhier op te treden. ALMKERK. Thans kunnen in de Wieringermeer polder een groot aantal landarbeidörs geplaatst worden, voor verdere inlichtingen enz. wende men zich tot den plaatselijken Correspondent der arbeiders bemiddeling welke voor deze gemeente is, de heer A. J. Pouli. De collecte voor het Roode Kruis alhier langs de huizen gehouden bracht op ruim f45, A.s. Zaterdag zal bij goed weer de Korfbalvereen. „A.K.C." alhier een wedstrijd spelen tegen de vereeniging te Geertruidenberg. ANDEL. Ds. G. Bouwmeester, Predikant der Gerf. Kerk alhier, heeft een beroep ontvangen naar Rhoon. V_* 2*," [■m v «ft LETTERS-TMK a 25 cent LEITERS-THEE a 40

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2