Dit Rummer bestaat uit 2 bladen. Een misverstand. Aan Jonge Moeders Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 5065 Woensdag 22 October 1930. FEUILLETON Binnenland. PENN&N UND VAN alte^ Dit blad verscbyDt "WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, an franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlyke Dammers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Pogtrekenin? no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. ö1 -k -ir n. DOODGEREDEN. Vrijdagmiddag is in de Willem Beukel- zoonstraat te Rotterdam de daar wonende driejarige T. Krapels, toen hij vlak voor een vrachtauto, bestuurd door den 22- jarigen P. A. van W., plotseling de straat overstak, door het linkervoorwiel van deze auto gegrepen. Dit wiel ging het ventje over het hoofd, waardoor de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Het lijkje is naar de ouderlijke woning gebracht. VROUW VERBRAND. In haar woning aan de Atjehstraat te Rotterdam liep Vrijdag de 33-jarige mej. A. ReyerkerkZuyl langs een brandend 3-pits kooktoestel, dat zij op den grond had gezet. Haar kleeding is daarbij in brand geraaktop het hulpgeroep van de vrouw snelden haar moeder en een buur vrouw toe, die haar in een deken wik kelden en bovendien water over haar heen gooiden. Met zeer ernstige brandwonden aan armen en hoofd is de vrouw in ernstigen toestand naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij is overleden. EEN DRAMA TE AMSTERDAM. Vrijdagnacht heeft zich op den Zeedijk te Amsterdam een drama afgespeeld. Het was ongeveer half twee toen een 30-jar. vrouw, op den Zeedijk bekend onder den naam Zwarte Riek, de straat is opgegaan, om den 27-jarigen H. op te zoeken. Toen zij den man op straat ontmoette kwam het tusschen hen tot een twist. De man gaf de vrouw een klap, waarop „Zwarte Riek" op hem aanvloog De man stortte neer en werd door omstanders opgenomen. Zij brachten hem naar het Binnengasthuis waar hij spoedig is overleden. Hier bleek, dat hij een steek had in de borst. De vrouw is door de politie gearresteerd. Zij ontkent echter te hebben gestoken. Ge tuigen hebben echter gezien dat zij den man een steek in de borst toebracht. EEN ARBEIDMTSLAAT DEN BEDRIJFSCHEF NEER. Vrijdagmorgen ontstond op de werk plaats van de N.V. Ijzergieterij v.h. A. F. de Bie en Zn. te Bergen op Zoom een woordenwisseling tusschen een 31-jarigen arbeider en den bedrijfschef den heer A. de Bie Jr. Deze woordenwisseling liep zóó hoog, dat de arbeider in een vlaag van drift naar een ijzeren staaf greep en hiermede den heer De Bie twee slagen op het hoofd toebracht. De heer De Bie zakte in elkaar en werd in levensgevaar lijken toestand opgenomen en naar het (Naar het Engelsch.) Nadruk verboden. Hoor eens, zei Jim Lawrence, ik ga nog een eind wandelen. Dick Orme, zijn trainer, keek hem verbaasd aan. Waarom vroeg hij. Het zal me geen kwaad doen en ik heb er zin in. Goed hoor! En na een oogen- blik aarzelen voegde Dick er aan toe schiet dan op en denk er aan ik verrrouw op je. Met lichten stap verliet hij King s Cross Station, waar hij en zijn trainer juist waren aangekomen, terwijl de laatste een taxi aanriep en zich naar de National Sporting Club liet bren gen, om de veilige aankomst te mel den van den man, die aan zijn hoede was toevertrouwd. Jim Lawrence had zich een maand lang geweldig getraind nu zou de eerste groote wedstrijd in zijn boks- carrière plaats hebben. Hij was in uit stekende conditie en.... verliefd. Het merkwaardige was, dat hjj van het voorwerp zijner aanbidding niets af wist, behalve dat zij er allesbehalve gelukkig uitzag en in een armoedig huisje woonde in een armoedige straat. Dat had hem de conclusie doen trekken, dat zij arm moest zijn, algemeen Burgergasthuis overgebracht. De dader heeft zich onmiddellijk daarop bij de politie aangemeld. AUTO'S TE WATER. Op den O.Z. Achterburgwal te Am sterdam reed een auto met eenige per sonen de gracht in. Van de inzittenden werden door toeschietende burgers 2 uit den wagen gehaald en naar het Binnen gasthuis gebracht, benevens een man, die zich bij de redding aan het been had gewond. De brandweer had spoedig den derden inzittende, den chauffeur, op den wal. De levensgeesten konden niet meer wor den opgewekt. Bij Dieverbrug is een veeauto van den expediteur J. Bruinsma met een luxe auto uit Groningen in botsing gekomen, waarbij de veeauto over de tramrails in de Smildervaart reed. In den veeauto bevonden zich 13 koeien, waarvan li verdronken. De chauffeur T. Bruinsma is ernstig gewond. <2* Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. OVERTREDING BRAVO-VERBOD. Voor het Kantongerecht te Zuidbroek hebben terecht gestaan negentien boeren arbeiders uit de gemeenten Nieuwolda en Scheemda, wegens het verbouwen van Bravo's, een aardappelsoort, waarvan de verbouw is verboden, omdat zij vatbaar is voor de wratziekte. Een der verdach ten ontkende. Hij had, naar hij zeide, maar al was dat zoo, zij was toch niet zoo als andere arme meisjes. Ze was lief en klein en zag er helder uit. Hij had haar eerst gezien toen hij van zijn kamer naar den dichtstbij zijnde barbierswinkel was gegaan en sedert dat «ogenblik was hij dien weg zoo dikwijls gegaan als hij maar met fatsoen kon. Dikwijls was zijn tocht vergeefs, maar het gebeurde ook vaak dat hij haar aan het hekje of voor het raam zag en dan ontmoetten hun oog en elkaar. Wat hem het sterkst interesseerde was de vraag of zii ge trouwd was of wellicht verloofd. Woonde ze daar alleen of met haar ouders Morgen moest hij een zekere Tom Jarvis in den ring ontmoeten, hij kende deze man alleen nog maar bij reputatie. Eens had hij hem gezien en dat was toen het contract getee- kend werd, waarin zij zich verbon den dat zij tegen elkaar in de Natio nal Sporting Club zouden vechten. Zijn eenig verlangen vanavond was, om nog eenmaal langs haar huis te loopen, vóór den grooten dag. Als hij haar zag zou hij het als een voor teeken beschouwen, dat hij den wed strijd zou winnen, terwijl hij overtuigd was dat hij verliezen zou als hij een vergeefsche tocht deed. Hij hoefde niet ver te loopen. Hij kwam langs het huis en keek naar de vensters, maar er was geen meisje te zien! Boos voorteeken, vond Jim! Plotseling bleef hij stilstaan en keek om. Hij hoorde snelle voetstappen achter zich. Hij zag in de duisternis een kleine vrouwenfiguur, waarin hij, door bestuiving een kruising gekweekt van Bravo en Robijn. Een deskundige verklaarde echter, dat door bestuiving geen nieuwe variëteit wordt verkregen en dus wel degelijk Bravo's waren ver bouwd. Om de inspecteurs van den Plantenkundigen Dienst om den tuin te leiden, hadden sommigen langs de randen der velden andere soorten gekweekt. Zij werden in totaal veroordeeld tot f 250 aan boete of 130 dagen hechtenis. De zwaarste straf kreeg de hoofdverdachte, n.l. vijftig dagen subs, f25 boete. VERLAGING SPCIORWEGTARIEVEN. De commissie Lovink heeft een uit- voerigen brief tot den Minister van Bin- nenlandsche Zaken gericht inzake de spoortarieven voor tuinbouwproducten. Ook de tuinders dringen, zooals bekend, sinds lang aan op tariefsverlaging. Maar tot nog toe hebben de Spoorwegen nog niet veel wenschen ingewilligd, betoogende, dat de Nederlandsche tarieven niet hoog zijn op zich zelf en niet hooger dan in andere landen. Daartegen schijnt de commissie-Lovink zeer scherp stelling te hebben genomen en met voorbeelden heeft zij aangetoond, dat de vergelijking, die de Spoorwegen maken, onbillijk is. De billijke vergelij king moet aantoonen dat de tuinders in ons land voor zendingen van 60 tot 100 pCt. meer betalen dan hun concurrenten in het buitenland. Zijn de inlichtingen van de „L. K." juist, dan is uit tuinbouwkringen bij de Regeering aangedrongen op een beslissing vóór de begrooting in de Kamer wordt behandeld. INBRHAK TE AMSTERDAM. Zondagavond keerden bewoners van de Koningstraat 13 te Amsterdam, terug van een feestje, toen zij tot de minder aan gename ontdekking kwamen, dat onbe kenden van hun afwezigheid hadden gebruik gemaakt om een bezoek te brengen. Zij waren door middel van het uitzagen van een paneel de woning binnengedron gen, waar zij, na eenige kasten overhoop te hebben gehaald, een bedrag van 400 gulden vonden, dat zij zich toeeigenden. Verder wordt er niets vermist. o DE TOCHT VAN DE ZEPPELIN. De Zeppelin zal binnenkort op een werkdag een bezoek aan Nederland bren gen, waarbij alsdan gelegenheid zal worden gegeven hier te lande post af te geven en in ontvangst te nemen. Een nadere regeling op dit punt, bij welke zich de bezwaren ten opzichte van de Zondags rust, zooals dat naar aanleiding van het eerste bezoek van de Zeppelin van de zijde der volksvertegenwoordiging zijn geuit, niet zullen voordoen, zal spoedig worden bekend gemaakt. toen zij in den lichtkring' van een lantaarn kwam, onmiddellijk de uit verkorene van zijn hart herkende. Een oogenblik aarzelde hij. Zou hij wach ten of doorloopen Maar zij was al bij hem en legde met een smeekend ge baar haar hand op zijn arm. Neemt u me niet kwalijk, dat ik u achterna liep, zei ze buiten adem, maar ik Is er iets gebeurd vroeg Jim. Kan ik O, neen, zei ze, dat is het niet, maar ik heb u een paar maal voorbij zien gaan. Ik weet wie u bent en toen Tom thuis kwam zei hij dat hij een wedstrijd tegen u zou vech ten. Ik was vanavond alleen thuis en ik dorst u haast niet aan te spre ken, want Tom kan ieder oogenblik thuiskomen, maar ik heb het er op gewaagd, want ik wilde u zoo graag wat vragen. Jim was heelemaal van zijn stuk gebrachthij moest maar steeds naar het zielige, kleine figuurtje kijken. Ze bon niet ouder zijn dan een jaar of twintig en het ontging hem niet dat ze er nog bleeker en zorgelijker uitzag dan de laatste keer dat hij haar gezien had. Wat wilde u vroeg hii vriende lijk. Wie is Tom U bent toch Jim Lawrence vroeg' ze snel. Hij knikte. Wel, dan moet u morgen im mers met Tom Jarvis boksen en o, ik weet haast niet hoe ik het u vra gen moet. Wat moet u wel niet van me denken"; maar als hij verliest en EEN NIEUWE GOLF VOOR NEDERLAND. Men meldt uit Boedapest aan de „Msb." Dank zij den invloed der Nederlandsche afgevaardigden onder leiding van dr. v. d. Poll, is het gelukt van de Union Inter nationaal Radio Diffusion te verkrijgen, dat zoolang hier in Nederland geen krach tig kortegolf-station is gebouwd, de golf van 1071 M. mag verlaten worden om uit te zenden op 1100 M. golflengte. Ook is het zoo goed als zeker, dat de 298 M. voor ons land zal vervallen en daarvoor een hoogere golf zal mogen ge bruikt worden, die loopt omtrent 400 M. De 298 M. die op het oogenblik ge bruikt wordt heeft haar storend station Falun verloren. Dit is van deze golf af gegaan, zoodat de ontvangst van nu af veel beter zal zijn. DE VLIEGBOOT DO X NAAR AMSTERDAM. De Dornier vliegboot DO X, die de vorige week met succes heeft proefge- vlogen zal waarschijnlijk, na eenige proef vluchten boven Duitsch grondgebied, a s. Donderdag (Morgen) een bezoek brengen aan Amsterdam en dan ligplaats nemen op de meerplaats voor watervliegtuigen te Schellingwoude. De DO X zal, voor den sprong over den Oceaan te wagen, niet naar Fried- richshafen terugkeeren, doch van Am sterdam naar Lissabon gaan en daar den tocht naar Amerika aanvangen. EEN GEVAARLIJKE BRAND. Zaterdagmorgen is in de celluloidfabriek aan de Ehrlichstraat te Hilversum brand ontstaan. In verband roet het zeer brand bare materiaal, dat zich in de loodsen bevond en ook, opdat de gasfabriek zich in de onmiddellijke nabijheid bevindt, liet de brand zich ernstig aanzien. De brandspuit van de fabriek gaf het eerst water, doch deze bleek niet opgewassen tegen het vuur. De Hilversumsche brand weer was spoedig ter plaatse en deze kon den brand beperken tot twee loodsen, die echter geheel uitbrandden. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Verzekering dekt de schade. VERLOVING VAN PRINSES JULIANA? Naar het „Nieuws van den Dag van Ned. Indië verneemt zijn de zelfbestuur- ders van Nederlandsch-Indië voor 't be dan thuiskomt. O Plotseling sloeg ze de handen voor haar gezicht en zweeg. Tom Jarvis zei Jim langzaam. Woont hij daar Het meisje knikte en ging wanho pig voortIk ben ziek, weet u en hij wil het niet gelooven en als hij morgen verliest en hij komt thuis, dan is hij zichzelf niet en moet ik het ontgelden. Als hij wint, gaat hij de heele nacht uit, als hij verliest, komt hij thuis en vermoordt mij half. Ze zeggen dat u niet getrouwd bent en u hoeft dus alleen maar aan u zelf te denken. Toen begreep Jim het. Hij kon niet dadelijk spreken. Hij keek haar aan en zag haar lieve, eerlijke gezicht naar hem opgeheven. Zij wist waarschijnlijk door haar groote angst niet wat* zij vroeg, dat zij hem smeekte van te voren afstand te doen van iets, waarvoor hij zich zoo lang ingespannen had. Hij zou liefst eerst tijd van beraad hebben gehad, maar hij zag wel in, dat hij nu dadelijk beslissen moest. Dus, zei hij als ik het goed begrijp, verlangt u dat ik hem laat winnen! O, zeg het niet zoo duidelijk, zei ze half schreiend. Maar ik ben niet sterk en zou het niet overleven als hij zijn woede weer op mij koelde. Kijk ging ze voort en ze trok haar mouw; op ik spreek de waar heid! Jim nam haar hand vast en bukte zich. Hij zag een litteeken op het voorhoofd van het meisje en een groote blauwe plek op haar arm. Hij gin van het volgend jaar naar Holland ontboden, in verband met een belangrijke gebeurtenis ten hove. Gelijk men weet, zijn bij elke belangrijke gebeurtenis aan het Nederlandsche Hof, de zelfbestuurders of zelf aanwezig of vertegenwoordigd door een deputatie. Die belangrijke gebeurtenis ten Hove kan volgens genoemd blad niets anders zijn dan de verloving van H. K. H. Prinses Juliana. Deze uitnoodiging aan de zelfbestuurders, om in het begin van het volgend jaar naar Holland te komen, zou dus de eerste positieve bevestiging zijn van de hardnekkige geruchten, dat Prinses Juliana zich gaat verloven. —O— BOERDERIJ AFGEBRAND. Zeven paarden omgekomen. De boerderij van J. Noorderman, staande in den Kranemeerpolder onder den Dom mel, is afgebrand. Het huis en de schuur werden een prooi der vlammen. Zeven werkpaarden kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. ONDER ZAND BEDOLVEN. Te Koog aan de Zaan heeft aan de Breedweer bij werkzaamheden aan den primairenweg een doodelijk ongeluk plaats gehad. Door verzakking der rails stortten eenige karretjes in de spoorvaart, met het gevolg, dat zekere Fr. O. uit Weesp onder het neerploffende zand bedolven werd. Hij was 25 jaar, ongehuwd en kost winner zijner moeder. Eerst na veel moeite gelukte het het lijk te bergen. KIND OVERREDEN. In de Borneostraat te Amsterdam, is een zesjarig meisje, dat plotseling achter een tramwagen vandaan kwam, door een wagen gegrepen, die uit de tegengestelde richting kwam. Het kind verdween onder den wagen en werd er dood onder uit gehaald. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. Zaterdagavond is in de haven van Brug ge de 20-jarige schippersknecht D. de Waart van Marken, werkzaam op de motorboot „Othelle II" uit Utrecht, bij het aan boord gaan, te water geraakt en verdronken. Zijn lijk is later opgehaald. VERDRONKEN.^0" De 27 jarige Willempje de Jong te Noordeloos is van de boenstoep te water gevallen en verdronken. INBRAAK. Vrijdagnacht is ingebroken bij den bak ker Uytdenbogaard te Vaassen (G.). Uit een kast is een geldkist meegenomen, waarin zich f 5000 bevond. De daders zijn vermoedelijk door insluiting binnen gekomen. voelde een wilde verontwaardiging bij zich opkomen, maar hij hield zich bijtijds in. Een pogenblik bleef hij dn het donker voor zich uitstaren. Hij"1 had wel eens meer gehoord dat vrou wen door list gedaan probeeren te krijgen wat hun mannen met eerlijk! vechten niet konden. Als iemand an ders het hem gevraagd had, dan En toch was zij de vrouw van dien ander, tegen wien hij vechten moest. Ik kan u niet beloven te verlie zen, zei hij vriendelijk, omdat ik! niet alleen met me zelf te maken heb. Ik moet aan mijn „backers" den ken, aan mijn trainer en aan mijn ka meraden en ik1 moet voor hen eerlijk spelen. Maar ik beloof u dat hij u niets zal doen. Ik heb een idee en als u mij vertrouwt, komt het in orde. Wilt u mij vertrouwen Het meisje keek hem peinzend aan. Als ik u niet van den aanvang' af vertrouwd had, had ik u dit nooit durven vragen. Ik stel het heel erg op prijs dat U het mij' gevraagd hebt, zei Jim. Hij gaf haar een hand. Weest u maar gerust. Et zal u niets gebeu ren. Goeden nacht! Jim liep met bezwaard hart voort. Een lieve illusie amer. Tom Jarvis' vrouw 1 En als hij morgen boksen; moest, zou het tegen „haar" man zijn. Hij had er naar verlangd om' hem te verslaan, maar nu wist hij zeker dat hij het doen zou en goed ookr; zóó, dat hij geen lust meer zou hebben om zijn vrouw te mishandelen. Hij zou dien kleinen, dikken schurk «J wel, met zijn lage voorhoofd, en zijti NIEUWSBLAD «oor kit Laid m Deysdei n Altenaje Langstraat n de Biiiiliriurl EEN MODEL VOOR IEDEREEN EEN PEN VOOR ELKE HAND Prijs vanaf 7.50 Als het huidje van uw kindje stukgaat of smet, geneest het dan met Purol houdt het bovendien altijd zooveel mogelijk droog met Purolpoeder. Beide artikelen bij Apoth. en Drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1