Plaatselijk Nieuws. PëNNËN LIJK GEVONDEN. Zaterdag' in den vroegen morgen is te St. Michielsgestel in een sloot naar Gemonde het lijk gevonden van den 23-jarigen A. van Breugel, woon achtig te St. Michielgestel. De jon geman werd sinds Woensdag ver mist, op welken dag hij zich naar de kermis te Gemonde begaf, waar zijn verloofde woonde. Sindsdien had men niets meer van hem vernomen. Aangezien de schedel van den jonge man geheel gespleten was en het rijwiel dat boven op het lijk in de sloot lag, geheel was vernield, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de jongen door een auto is overreden en daarna in de sloot geworpen. In hoeverre hier van misdrijf spra ke is, wordt door de justitie onder zocht. Nader wordt aan de Tel. gemeld, dat in de nabijheid van de plaats, waar het lijk lag glasscherven, een afsluitdop en een contactsleuteltje van een auto zijn gevonden. De mare chaussee stelt een streng onderzoek in. Een zekere van R. uit Boxtel en de chauffeur van E. uit Vught zijn Zaterdag reeds gehoord, omdat is komen vast te staan dat zij op den bewusten avond met een auto ter plaatse zijn geweest. De verongelukte jongeling is Woensdagavond om streeks 10 uur voor het laatst ge zien. DIENSTBODE TE APELDOORN VERMIST. Zondagavond deed de vader van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis der Ned. Herv. Gemeente te Apel doorn aangifte bij de politie dat de 27-jarige dienstbode T. B. die bij deze irichting in betrekking is, nog niet was terug gekeerd, wat hem zeer bevreemd, pmdat zij gewoonlijk reeds lang voor dien tijd pleegt binnen te zijn. Maandagmorgen vond de politie in de bosschen ,,Het Leesten"' die tusschen Apeldoorn en Hoenderloo zijn gelegen een rijwiel en eenige kleedingstukken, die aan Mej. T. B. bleken toe te behooren. De geheele omgeving werd met politiehonden af gezocht met resultaat, dat de beken den politiehond „Max" van den ge meente-veldwachter te Vorden, mej. B. in bewusteloozen toestand vond ongeveer 500 meter van de plaats waar haar rijwiel werd gevonden. Zij verkeerde in zoodanigen toestand dat de politie haar per auto naar Apel doorn vervoerde zonder haar een ver hoor af te nemen. Uit hetgeen dat zij verder op den middag meedeelde, blijkt, dat zij is aangerand door een man, dien zij wel van aanzien kent, toch niet bii name. Door uitputting en vermoeienis, schijnt zij buiten bewustzijn te zijn geraakt en bracht aldus den gehee- len nacht van Zondag op Maandag in het bösch door tot het tijdstip dat zij werd gevonden. Zondagmiddag 2 uur was zij naar Beekbergen om eeni- g'e kennissen te bezoeken, die zij om half tien verliet. Het is onverklaar baar, dat men mej. T. B. 7 k 8 K.M. heeft gevonden van de plaats waar men haar het laatst heeft gezien. Zoo dra zij verhoord kan worden, hoopt men nadere inlichtingen te kunnen krijgen. HEUSDEN. Zondagnacht ongeveer 12 uur kregen eenige Duitsche schilders, die hier vertoeven en werkzaam zijn bij het verven der brug over de Bergsche Maas, onder ling ruzie, die zoo hoog liep dat de politie moest ingrijpen. Een der Duitschers nam een dreigende houding aan tegen den toegesnelden marechaussee en wilde dezen met een bierflesch slaan, De politie kleine, wreede oogjes, zijn platten neus en harden mond! Ze had de kale gordijnen dicht- Igletrokken en de lamp aangestoken. Hij zou nu weldra vloekend en tie rend thuiskomen de gordijnen openrukken en de stoelen omver smij ten. Ze kende dat. Hij had haar zelfs wel gedreigd de lamp naar haar hoofd te gooien! Maar toch was zii vanavond niet bang. Had „hij" haar niet gevraagd hem te willen vertrou wen Had hij haar niet beloofd voor haar veiligheid te zullen zorgen Zii wist dat hij die belofte zou houden dat had zij in zijn oogen gelezen. Nu zou de wedstrijd wel zoowat af- igeloopen zijn. Hoe zou het gegaan zijn In haar hart hoopte zij, dat Jim Lawrence gewonnen zou hebben, toch durfde zij niet te denken aan wat ge beuren zou als dat het geval was. Ze ging naar de voordeur en opende die voorzichtig. Zij hoorde den regel- matigen stap van een politieagent, anders niet. Ongeduldig keerde zij weer naar haar kamer terug het was laat en zij was moe. Wat was dat Nu hoorde zij duidelijk voetstappen... ze holde naar de deur. Jim kwam langzaam de zes treden op, als een dronken man, die moeite heeft zijn evenwicht te bewaren. Toen Toen hij vlak bij haar was hief hij zijn oogen op en keek haar in de oogen. Zijn gezicht zat vol schram men en builen en zijn mond was op gezwollen. Wat is er gebeurd vroeg zij verschrikt. Is hij hierJ. vroeg hij. maakte hierop gebruik vau de gummistok en deelde gevoelige klappen uit. Een paar ruziemakers werden opgesloten, doch 's morgens weder op vrije voeten gesteld. Openbare vergadering van den Gemeenteraad alhier, op Woensdag 22 October 1930, des avonds 8 uur. Aan de orde 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Verzoek van J. den Besten om eer vol ontslag als onderwijzer aan de openbare school alhier. 4. Voorstel van B. en W. tot heffing van 20 opcenten op de vermogens belasting. 5. Vaststelling der gemeentebegrooting en der begrooting van den vleesch- keuringsdienst over 1931. 6. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot herziening der jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ont vangers. Zaterdagavond gaf de „Heusdensche Fanfare". Directeur de "Weled. Heer Joh. van Berkel uit Ammerzoden haar laatste concert, tevens sluitingsconcert, op de tent. Voor een prima goede verlichting was zorggedragen en een groote menigte was opgekomen om dit laatste concert nog te beluisteren. Het bescheiden program werd zonder pauze zeer verdienstelijk afgewerkt en het bij voorkeur te noemen extra zware num mer Les trois Glands (Ouverture) deed de toehoorders nog eens genieten. Na afloop werd nog een korte rondgang gehouden. Hoewel de tijd reeds vergevorderd was om concerten te geven was het weer nog uitstekend, en van harte roepen we de beide Fanfare's, die ook dit jaar weer zoo spontaan aan hunne verplichtingen voldeden een tot weerzien toe. Zaterdagmiddag speelde de voet- balvereeniging „L.O.N.G.A." alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen de voetbalvereeniging „Wilhelmina" uitWijk en Aalburg. Deze wedstrijd werd door „L.O.N.G.A." met 41 gewonnen. Vrijdagavond tusschen ongeveer half tien en half elf uur vertoonde zich aan den Noordelijken hemel een zeldzaam lichtverschijnsel, dat de lucht afwisselend verschillende tinten gaf. Vermoedelijk was dit het zeldzaam voorkomende Noor derlicht. Vrijdagavond a.s. om 7 uur wordt in 't vereenigingsgsbouw een vergadering gehouden, speciaal voor de werklieden. Als spreker treedt op de heer N. Lelie veld, vrijgestelde van den R. K. Metaal- bewerkersbond en waarschijnlijk ook de heer F. Hoogers, vrijgestelde van de R.K. Werkliedenvereeniging Zondagnamiddag vergaderde in het R.K. Vereenigingsgebouw de bond van kerkkoren in het dekenaat Heusden onder presidium van Z.Eerw. heer pastoor van Aken uit Vlijmen, die begon met allen te verwelkomen. Daarna werd gezongen door Heusden en Drunen, waarna de WelEerw. heer de Bree de aanwezigen toesprak. Achtereenvolgens zette hij het doel van den kerkzang uiteen en besprak de taak van de koristen en de priesters en beval den laatsten aan hun belang stelling te toonen door geregeld de repe- titie's bij te wonen. Ook had hij gaarne, dat de repetitie's werden geopend en ge sloten met gebed. Daarna deden zich nog hooren Vlijmen en Nieuwkuik en geconstateerd kan wor den, dat er op 't gebied van 't Gregori- aansch vooruitgang valt te bespeuren. Met een dankwoord van den Z.Eerw. heer pastoor v. Aken werd de vergadering besloten. Neen, antwoordde ze vlug1; en daarop Ben jij verslagen Ja, zei hij. Ik heb het verlo ren. Maar ik zal op u passen. Ik slaagde erin om weg te komen en zoolang als ik hier ben zal hij je met geen vinger aanraken. Ze lachte. Als hij gewonnen heeft, komt hij niet. Toen vroeg ze weifelendZal ik uw gezicht bet ten Het is heelemaal dik. Hij streek mét een moe gebaar zijn hand langs zijn voorhoofd. U bent erg lief, maar het is niet zoo erg. Komt uw man nu niet voor morgenochtend thuis Mijn man ik heb geen man! Jim Lawrence keek alsof hij door den bliksem getroffen was. In het vage licht van de gang trachtte hij haar gezicht te onderscheiden. Zacht legde zij haar hand in de zijne en trok hem de kamer in. Hij liet zich naar een stoel brengen en zij bleef voor hem staan. Dacht u werkelijk dat ik zijn vrouw was Hij knikte. Dan hebt u mij verkeerd be grepen. Ik woon bij hem omdat ik geen ouders meer heb. Ik ben zijn zuster. Ik heb al jaren de huishou ding' voor hem gedaan. Ik wist niet waar ik anders naar toe moest. Hij stond langzaam op, legde zacht zijn arm om haar schouders en trok haar naar zich toe. En toen zij zich in zijn armen nestelde, zei hij Maar nu weet je dan toch ze ker wel waar je naar toe moet hé meisje.1 J AND Eli Ds. G. Bouwmeester alhier, heeft bedankt voor het beroep naar de Gerf. gemeente te Rhoon. De heer C. de Zeeuw, onder wijzer aan de Bijz. school alhier, slaagde te 'sGravenhage voor de ak te Wiskunde L. O. Tengevolge van den hoogen waterstand had aan de Schutsluis al hier een grondverschuiving plaats. Over een lengte van enkele meters ontstond een gat en schoof de glooi ing in de kolk. Ongelukken deden zich niet voor. Door arbeiders werd het gat dicht gemaakt. Hedenavond 7 uur treed in het gebouw der Openbare school op Ds. Delleman van Raalte met het on derwerp „Job". ALMKERK. Bij de verplichte Najaarskeu ring te 's Hertogenbosch gehouden van dekhengsten werden o.m. goed gekeurd Squire, en Tamboer van M. Verschoor alhier en Fils de Mousti- quaire, van W. v. d. Pluijm Lzn., te Hank iDussen). Bij de kinderen Verhoeven en den Heer P. kwam men des 's mor gens tot de onaangename ontdekking, dat hun varken dood in het hok lag, voorwaar een schadepost je. AALST. Donderdagmorgen kwam mej. B. v. P. van Nederhemert per fiets door het dorp gereden. Nabij de school liep een der aldaar spelende kinderen pardoes voor de fiets, waar door zij kwam te vallen en haar been op twee plaatsen ernstig gekneusd werd. Dr. Schmitz uit Veen, verleen de eerste hulp, waarna zij per auto thuisgebracht werd. Firma L. J. VEERMAN HEUSDEN. CAPELLE. Het ie elftal onzer voetbal vereeniging „Excelsior" speelde j.l. Zondag voor de ie klasse B. V. B. tegen H. E. C. II te Waalwijk en verloor met 23. Het 2e elftal ver loor van de Kaatsheuvelsche Boys II met 8o voor 2e klasse B. V. B. De Coöp. Aankoopvereeniging Capelle, Vrijhoeve-Capelle en Sprang c. a. houdt heden Woensdag! des avonds 7 uur in het café van den hr. J. Treffers een algemeene ledenver gadering. Aan de orde komtaan schaffen veevoeder, hulpmeststoffen, kolen, pulp enz. De afd. Sprang-Capelle en om- stréken van Volksonderwijs hield j.l. Donderdagavond half acht in de zaal van den heer L. F. van Dongen al hier onder leiding van haar voor zitter, den heer E. Colet, een al gemeene ledenvergadering. Na ope ning door den Voorzitter, waarbij hij de aanwezigen welkom heette, wer den de notulen der vorige vergade ring na voorlezing goedgekeurd en vastgesteld, waarna de penningmee ster de heer G. A. S. de Bas, ver slag uitbracht omtrent den finanti- eelen toestand der vereeniging. Uit het daarna door de daarvoor benoem de commissie ingestelde onderzoek! bleek, dat de rekening en verantwoor ding van den penningmeester in orde waren, zoodat deze worden goedge keurd. Vervolgens werden de voor stellen van den Beschrijvingsbrief voor de opj 1 en' 2 November e.k. te Utrecht te houden algemeene verga dering van Volksonderwijs behandeld, waarna tot afgevaardigde naar deze vergadering werd gekozen de heer J. Kraak en tot plaatsvervangend af gevaardigde de heer G. A. S. de Bas die onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen zich deze na kwam aan de orde de bespre- benoeming lieten welgevallen. Hier- king der schoolkwestie in verband met het besluit van Ged. Staten tot goedkeuring van het besluit van den Raad der gemeente Sprang-Capelle tot opheffing der O. L'. school in de Nieuwstraat. Besloten werd tegen dit besluit in beroep te gaan bij de Kroon. Nadat bij de rondvraag' nog eenige zaken van ondergeschikt be lang aan de orde kwamen, werd de ze Bijeenkomst door den Voorzitter met een woord van dank voor de belangstelling gesloten. De bij de Ned. Herv. gemeen te a. d. Loonschendijk beroepen pre dikant Ds. E. V. J. Japchen te Maar tensdijk (U.) is thans als No. 1 ge- plaatst op het drietal ter beroeping van een predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Kampen. In de zaal van den heer J. Treffers houdt de Coöp. Aankoop vereeniging van landbouwersbenoo- digdheaen „Sprang-Capelle en om streken" c. a. op Vrijdag 24 dezer des avonds half zeven een algemeene ledenvergadering. De agenda ver meldt: 1 ojpening en notulen; 2. Aan schaffing veevoeder, hulpmeststoffen, kalk, kolen, pulp, zaaigranen, poot- aardappelen, enz. 3. Rondvraag en sluiting. OUDENDIJK. Op de Zaterdagavond in café v. d. Wiel gehouden Bestuursvergade ring der IJsclub „Nooit Gedacht" werd tot Voorzitter gekozen de hr. A. van Vugt Jzn.tot 2de Voorzit ter de heer A. v. d. Wieltot Secre taris de heer A. van Vugt Azn.tot Penningmeester de heer J. H. Ver hoeven en tot 2de Penningmeester de heer J. D. Pellikaan. RIJSWIJK. Het bietenrijden is in vollen gang. De eerste bieten werden van de aanlegplaats de Nol naar de fa briek verscheept. De bieten liggen ge deeltelijk in het water. Van een land bouwer brak de as van de kar bij het bietenlossen aan den Nol. Onge lukken deden zich echter niet voor. SPRANG. Zaterdagavond kwam de afd. „Patrimonium" alhier in vergadering bijeen. Na gebruikelijke opening, le zing der notulen en behandeling in gekomen stukken, werd de winter- campagne besproken. Tot bestuurs leden voor de Chr. Volksbond wer den herkozen de heeren J. Ruiter en P. Pruijssers. De heeren A. Krol en G. v. d. Hoven werden tot afge vaardigde naar de jaarvergadering van den C. V. B. aangewezen. Na bespreking van het punt varia sloot den Voorzitter met dankzeg ging. Heden W oensdagavond zal in de consistoriekamer van het Wed. Herv. kerkgebouw stemming plaats hebben, voor vijf leden van het kies college. Het stembureau zal zitting houden van 48 uur. SLEEUWIJK. Mej. S. B. alhier werd te Go- rinchem door een vrachtauto aangere den en bekwam een beenwond. Door Dr. Biegel werd ze verbonden. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. UITWIJK. Door Ds. Pop is nog een be roep ontvangen naar de Herv. Kerk te Streefkerk en niet naar Lage Zwa luw zooals de Nieuwsbladen al mel den. WAALWIJK. Sederft 14 Oct. j.l. wordt al hier uit de ouderlijke woning1 ver mist de 21-jarige Hendrik Blok. Hij verliet op dien datum de woning van zijne moeder om te Rijnsburg in be trekking te gaan, alwaar hij niet is gearriveerd. WAARDHUIZEN. Bij de publieke aanbesteding voor het bieten scheepladen aan de weegbrug „Steenenheul" alhier, was A. Schoenmakers voor f0.38 per 1000 K.G. de laagste voor de C. S, M. en Pulle voor f0.35 per 1000 K.G. voor Zevenbergen. WERKENDAM. Alhier, heeft zich een geval voorgedaan, van typhus, met doodelij- ken afloop. De prijs der zoete melk is de zer dagen alhier met 2 cent verlaagd en gebracht van 14 op 12 cent per liter. Voor de Steentjesverkoop der Evangelisatie te Hoorn is nog ont vangen een bedrag van fó.zoodat in totaal is afgedragen f 29. Terwijl het ruim drie-jarig zoontje van den heer F. v. d. St. aan de Uitbreiding aan het spelen was. werd het door een groentewagen aan gereden. Direct werd het ventje on der geneeskundige behandeling ge steld van Dr. Bresier. Waarschijnlijk is het linkerbeen gebroken. WOUDRICHEM. Velen uit onze gemeente zoo wel als van buiten hadden zich Vrij dagavond ter kerk begeven, ter bij woning van het herdenkingsfeest ter gelegenheid van het 150-jarig be staan van het Zondag schoolwerk, waarvoor een schitterend programma was samengesteld. Nadat Ds. J. J. H. Pop van Go- rinchem den kansel had betreden kregen wij als no. een van het pro gramma het Praeludium „Eroica", ge speeld door den organist den heer W. G. v. der Heetcamp. Daarna zong de gemeente Psalm 68:10, gevolgd door gemeenschappelijk gebed. Voordat nu Ds. Pop zijn feestrede uitsprak zong het koor „Vereenigd Altena", onder leiding van den heer A. W. Havelaar het lied „Choral" en „Nu Sijt wellecome". Naar aanleiding van de tekstwoor den uit Ps. 78 vers 4 „Wij zullen het niet verbergen voor hunne kinderen", schetste de predikant de heilzame werking voor het Zondagsschool werk voor de menschheid. Datgene wat het kind daar leert, een eenvoudige tekst, een aardig versje blijft hem, de bewijzen zijn er van bekend, hun leven lang vergezellen. De rede die werd afgewisseld door orgelspel en zang, werd met aan dacht gevolgd. In het slotwoord bracht Ds. Pop namens de Zondags school „Timotheüs" dank aan hee ren kerkvoogden voor het welwillend afstaan van het kerkgebouw, en te vens aan den koster, die ook bij de ze bijzondere gelegenheid, zich be schikbaar heeft gesteld. Dank ook aan den organist, de heer v. d. Heet camp, die op zeer aangename wijze de geestelijke werkelijkheden heeft vertolkt. Een groot deel van het wel slagen van dezen avond, ook door het voorbereidende werk wat hij ver richte, komt voor zijn rekening. Voorts noemde spreker het een schoone gedachten dat uit het geheele Land van Altena zich een koor heeft gevormd, die nog de Christelijke lie deren willen zingen, en waarvan zich dezen avond directeur en leden zich uitnemend van hun taak hebben ge kweten. Namens de Zondagsschool sprak Zijn Eerwaarde woorden van opwekking tot de gemeente, opdat de ouders het werk zullen waardee- ren en steunen. Na een gemeenschap pelijk dankgebed en het zingen van Ps. 72 vers 11 sprak de predikant de zegenbede uit, waarna een ieder onder de tonen van „Marche Sole- nelle", recht voldaan het kerkgebouw verliet. Bij het bestuur van „Timo theüs" en ook bij de verdere aan wezingen zal zeker deze avond, waar op Ds. Pop zoo n keurige feestrede uitsprak en tevens voor een goede leiding zorgen, nog lang in aange name herinnering blijven. De knecht van den heer S. vermiste dezer dagen een schaap, dat bii zijn baas in de weide had geloo- pen. Ondanks alle nasporingen is het tot heden nog niet terecht gekomen. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Mag iemand die doof is, ja zoo doof dat wanneer hij een vergadering leidt, met een doovemans instrument aan het oor de gesprokene woorden moet beluis teren, hoofdonderwijzer zijn eener open bare school Kan men zoo iemand ver plichten, zijn ontslag te nemen Zoo ja, tot wien moet men zich dan wenden? Ouders van schoolgaande kinderen. Deze vraag in drieën splitsend beant woord ik het eerste gedeelte met ja, het tweede gedeelte met neen. Hierdoor ver valt het derde gedeelte. Vergadering van den Raad der ge meente SPRANGCAPELLE, op Vrijdag 17 October, des nam. half drie. Voorzitter: EdelAchtb. Heer Meijer. Secretaris: WelEd. Heer v. d. Berg. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, de notulen der vorige vergadering, die ter visie hebben gelegen, worden goed gekeurd. Ingekomen stukken: Procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat alles in behoorlijke orde is bevon den. Bericht van Ged. St., dat zij hun beslissing inzake de door den raad vast gestelde verordening tot verplichte aan sluiting van het waterleidingbedrijf, ver dagen. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot het aangaan eenerkas- geldleening, idem tot het aangaan eener leening groot f8500.ten behoeve van de electrificatie van Sprang en Vrijhoe ve-Capelle. Idem van de verordening regelende de verplichte aansluiting aan het water leidingbedrijf. De Voorzitter merkt op, dat de ver plichte aansluiting dus thans een feit is geworden, en dat deze verplichting ingaat 20 Januari 1931. Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot opheffing van de open bare lagere school aan de Nieuwstraat te Capelle. Van de vereeniging voor Volksonder wijs is bericht ontvangen, dat tegen dit besluit beroep zal worden ingesteld, waarom de afdeeling Sprang-Capelle van deze vereeniging verzoekt, het on derwijzend personeel niet te ontslaan, doch hiermede te wachten tot uitspraak in hoogste instantie heeft plaats gehad. B. en W. meenen, dat aan dit verzoek behoort te worden voldaan, omdat an ders het hoogere gezag ter zijde wordt gesteld en men op de beslissing van dit gezag vooruit loopt. Het college stelt voor, het onderwijzend personeel aan de school in de Nieuwstraat te Capelle ontslag te verleenen, op den 30sten dag nadien, waarop de beroeps termijn is verstreken of den 30sten dag na de gevallen Kon. Beslissing, waar bij het besluit van Ged. St. wordt ge- <2ÜBj07Z%£, EEN MODEL VOOR IEDEREEN EEN PEN VOOR ELKE HAND Prijs vanaf f 7.50

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2