een ZESCENTO-sigaar. Predikbenrten FOKVEEDAG mooi stukje 0PZETSPEELQ0ED (Olifanten, Leeuwen, Tijgers enz.) Serie A. No. 0903 der Fok- en Controlevereeniging „Het Land van Heusden en Altena" gehouden in de gemeente Eethen op 22 October 1930. leder kooper van ontvangt als ST. NICOLAAS-GADEAU een Bij aankoop van ontvangt U ter kennismaking GRATIS N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. 26 OCTOBER 1930. Heusden, nm. 6 u. ds Kuyper Evang. Luth. Gem. vm. 10 u. dr. Toxopeus Ger. Kerk, vm. 10 u. leesdienst en nam. 6 u. ds. Menken Aalburgvm. 9.30 u. ds. Leenmans uit Delft Ger. Gem., vm. 9,30 u. en nm. 2 en 6,30 u. leesdienst Andel, geen opgaaf Ger. Kerk, vm. 9,30 u. ds. Bouw meester en nm. 6 u. leesdienst Abnkerkvm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Romijn van Charlois (R.'dam) Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Hakman. Aalstnm. ds. Leenmans uit Delft Vrije Geref. Gem. vm. en nm. leesdienst Ammerzoden, geen dienst B'broek, vm. 9,30 u. ds Kruijs Voorberge Cap elk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Van Willigen Ger. Kerk, vm. 9,30 u. nm. 2,30 u. leesdienst Doeverennm. 2 u. ds. Ossewaarde Drongelen, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart Dussenvm. 9,30 u. ds Kuyper Geref. Kerk, vm. 9,30 u. ds Spier en nm. 2 u. leesdienst Eethengeen dienst Genderen, nm. 2 u, ds Kruis Voorberge Geref. Kerk, vm. 9,30 u. ds Menken en nam. 2,30 u. leesdienst (vm. Voorb. H. A.) Giessen, nm. 6 u. ds. Benders. Geref. Kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Bouwmeester Gravenmoervm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Bolkenstein Geref. Kerk, vm. 9,30 u. ds Snoeij en nm. 2.30 u. cand. Hagen uit Delft (vm. Voorber. H. A.) Chr. Ger, Kerk vm. 9,30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Heeebeen, vm. 9,30 u. leesdienst Loonschendijk, nm. 2 u. ds. v. d. Vlugt Meeuwen, geen opgaaf Ger. Kerk, vm. 9 u. leesdienst en nm. 2 u. ds Spier NederhemertNz. vm. 10 u. ds Meindersma en nm. 2 u. de heer Verheul Nieuwendijk Geref. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. De Bruin. Poederoijen, nm. ds. Lazonder Geref. Kerk, vm. en nm. leesdienst Vrije Geref. Gem., vm. en's av. leesd. Raamsdonk{V.), geen opgaaf C°-), Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 3 u. ds. De Vries Sprang, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Fokkema (nm. Bed. H. D.) Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst Sleeuwijkvm. 9,30 u. ds de Leeuw Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. v. Reenen. Uitwijkvm. 9,30 u. ds Pop Veen, vm. 9,30 u, dr. Tjalma Ger. Gem., v.m. eh nm. leesdienst Wijk, vm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart Waspik, nm. 2 u. ds Mulnikel Woudrichem, vm. 9,30 u. ds. Donszelman WaardhuizenGer. Kerk, vm. 9,30 u en nm. 2 u. ds v. Heijst Werkendam, vm. 10 u. ds Lazonder en nm. 6 u ds. De Bel van Schiedam Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Jonker (Bed. H. A.) Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst Ger. Gem. vm. 10 u. en nm. 6 u. leesdienst. Ger. Gem. H.V., vm. lOennm. 6u. leesdienst Well, nm. 2 u. ds. Eijkman Zuilichem, nm. ds. Go verts Geref. Kerk, vm. en nm. ds. v. Velzen uit Doesburg Woensdagavond, 29 Oct., de heer Redelijkheid uit Ouderkerk a. d. IJssel De weersgesteldheid die gedurende de laatstte weken vaak veel te wen- schen overliet, was thans gunstig. De belangstelling zoowel uit onze gemeente als van elders, liet te wen- schen over. Wij raden het Bestuur aan bij een volgende gelegenheid ee- nige vooraanstaande personen uit on ze omgeving in de gelegenheid te stellen medailles of dergelijke uit te loven. Ongetwijfeld zal daarvan wor den gebruik gemaakt en het verhoogt de belangstelling. Zoo de omstandigheden het toe laten zou het ook gewenscht zijn de fokveedag wat vroeger in het jaar te houden. Thans kon dit bezwaarlijk met het oog op het heerschen der tongblaar. De eenige fokstier die werd voor gebracht is de thans bijna 5-jarige Wodan Jan A. £964 S., eigendom der fokvereeniging. De zoo buitenge wone diepe en ruim gebouwde stier met toch veel „adel", houdt zich best en was in prima conditie. De andere vereenigingsstier Adolf II 8742 van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen, kon wegens een beenlijden niet worden voorge bracht. Als Juryleden fungeerden de hee- ren Ir. A. Th. Ariëns, rijksveeteelt- consulent te Breda, A. Kloek, Insp. N.R.S. te Gorinchem, Adrs. Klijs, lid der Prov. Reg.-Comm. voor de Rundveefokkerij te Oosterhout en B. Slob, Voorzitter der Fokvereen. te Hoornaar. De algemeene indruk van het aan gevoerde vee was volgens de Com missie zeer bevredigend. Vooral on der het jonge vee „de hoop der toekomst", waren een groot aantal beste exemplaren. Er is ongetwijfeld vooruitgang. Moge dit een sterke prikkel voor de leden der Fokvereen. zijn, met onverflauwden ijver door te gaan, op den ingeslagen weg. Wij zouden hierbij vooral nog wil len wijzen op het feit, dat zoo wei nigen in dit deel van Brabant hun melkkoeien regelmatig laten contro leeren. Reeds alleen het controleeren is een buitengewoon nuttige zaak. De paar guldens per jaar, die de controle kost, doet den eigenaar zien welke dieren hij moet opruimen en uit welke families hij zijn a.s. melk koeien fokken moet. Met melkcon- trole, kan elke veehouder in een kort aantal jaren het gemiddelde vetge halte van de dieren van zijn stal belangrijk opvoeren. De uitslag der keuring was als volgt Klasse I. Melkkoeien, geboren voor 1 Sept. 1926 met hooge productie. 16 mededingsters waaronder beste dieren, doch ook eenige afwijkende, over het algemeen wat onregelmatige klasse. ie prijs a. Blauw 6 53697 K. S. Een prima keurstamboekkoe, groote maat, met toch voldoende diepte. Best vetgehalte 3.99 o/0. Zij is af komstig van den heer E. Govers Dz. te Alkmaar en thans eigendom van G. v. d. Beek LGzn. te Genderen. ie prijs b. Ali 58108 R. en 2e pr. b. Mijntje 58106 R. Erkende beste koeien van J. C. Wink te Wijk. Zij stonden in conditie achter bij ia, doch hebben ook in haar daagsche pakje veel aantrekkelijks. 2e prijs. a. Snuit 60502 R. v. M. Spoor te Eethen. Evenals Ali en Mijntje reeds vaak bekroond. Zij is iets fijner van bouw, doch mooi ge- lijnd. 2e prijs c. Marie 63873 R. van H. van den Heuvel Jzn. te Genderen. Van geheel ander type dan haar voorgangster. Breede, diepe, zware koe. 2e prijs d. Donkertje 60405 R. van C. M. Donken te Drongelen, in veel gelijkend op Marie. Iets minder plat, doch zeer sterk van bouw. 3e prijs a. Gijsje 60402 S., van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen, geheel uit conditie, erg mager en kreupel, heeft een sterke bovenlijn. 3e prijs b. Truida 64030 K. S. eig. alsvoren, goede keurstamboek koe met wat gedrukte middenhand en iets afwijkende achterbeenen. 3e prijs c. Suzanna 58107 R., van J. C. Wink, werd bij vorige gelegen heden steeds hooger geplaatst. Haar iets scherpe bouw kwam nu door haar minder goede conditie sterk uit. 3e prijs d. Clara 62304 van M. Spoor, goede jonge koe, die nog wat uitbreken moet. Klasse II. Melkkoeien, geboren voor 1 Sept. 1926, gewone of onbekende produc tie 22 dieren, eveneens van vrij uit eenloopend type. ie prijs a. Neeltje 65874 R. van Adrs. v. Wijk te Aalburg. Beste ge lijnde jonge koe, veel aantrekkelijks. ie prijs b. Janneke 65874 R., van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen. De kampioene in 1929, thans wat schraal en daardoor min der opvallend. Toch een ruime bree de koe met mooi uier. ie prijs c. Daatje 58114 S. en 2e pr. a. Noortje 67909 S., eig. de zelfden. Groote koeien met mooi vlak ke achterstellen. 2e prijs b. Witje 469 F. van M. van Wijk te Genderen. Beste sterke Revenant Bon dochter, met wat lichte beenkleur. 3e prijs a. Adriana 867 F. van C. van Koijck te Genderen. Beste ge- bruiks en fokkoe. 3e prijs c. Niny, 67917 van W. G. J. Branderhorst te Eethen. Ster ke jonge koe, dochter van Revenant Bon met te witte haarkleur. Klasse III. Droogstaande koeien, geboren voor 1 Sept. 1926 met hooge productie. Kleine goed, klasse 7 aangiften. ié prijs. Stansje 60401 S. v. Gebrs. Oerlemans v. d. Schans. Groote rui me koe met net best achterstel doch iets gedrukte lendenen. 2e prijs. Truus 59050 van W. G. J. Branderhorst. Wat fijnere koe met meer adel en sterkere bovenlijn dan Stansje. 3e prijs. Lientje 58115 R. v. A. D. van Buuren te Meeuwen, eveneens een beste fokkoe. Klasse IV. Droogstaande koeien met gewone of onbekende productie. Nog kleinere klasse. ie prijs Nora 515 F. van E. v. d. Beek te Genderen. Beste sterke jonge koe. 2e prijs Willemijntje XXII53591 S. van G. v. d. Beek LGzn. te Gen- deren. Evenals Blauw VI gekocht van den heer E. D. Govers te Alk maar. Heeft veel goeds, doch staat nog al wat bij haar lotgenoote ten achter. 3e prijs. Truida 124 F. van E. v. d. Beek, komt in adel, wat bij haar voorgangster te kort, doch is even als de eerste prijswinster een sterke fokkoe die van Wodan Jan wel eens beste kalveren kan geven. Klasse V. Melkgevende schotten 10 mede dingsters. Goede klasse. ie prijs Cato II 67980 R. van W. G. J. Branderhorst beste ruime schot wier midden hand nog iets sterker kon zijn. 2e prijs a. Gravin XVII 442 F en 2e prijs b. Clara II 69534 beiden van G. van der Beek L.G.zn. Typische gelijnde niet te grove schotten, die wel wat voor de toekomst beloven. 3e prijs a Dirkje 69538 S. van Gebrs. Oerlemans van der Schans, wat zwaardere schot met best achter stel doch die in de voorhand iets afwijkt. 3e prijs b. Janneke 67913 R. van W. Straver te Drongelen. 3e prijs cM Trui F. van C. van Koijck sterke dieren met beste beenen doch vergeleken bij de drie hoogst- geplaatste, wat wenig adel. Klasse VI. Droogstaande schotten. De zeven dieren vormden een vrij goed klasse. De Jury gaf geen ie prijs, hetgeen o.i. toch wel had ge kund. 2e prijs a. Macheltje 67981 R. van W. G. J. Branderhorst ruim gebouw de schot met iets hakkigte stand. 2e prijs b. Basje II 69531 S. van dezelfde. Klein gestopt type met gro ve beenen. 3e prijs Gonda en Eva beiden van E. van der Beek te Genderen iets grove maar sterke schotten. Klasse VII. Melkgevende vaarzen. Geboren tus- schen 31 Aug. 1927 3 Septem ber 1928. Eveneens 7 dieren van vrij ;goed gehalte. Ook hier werd geen ie prijs toegekend. 2e prijs a. Nellie 591 F. van C. M. Donken, groote vaars met goede bee nen. 2e prijs b. Roosje 592 F. van C. van Helden te Wijk. Goede vaars. 3e prijs a. Truus V. van W. G.- J. Branderhorst. 3e prijs b. Basje III. van dezelfde. 3e prijs c. Teuntje van H. van den Heuvel te Genderen. Klasse VIII. Droogstaande vaarsen geboren tus- schen 31 Aug. 1929 1 September 1928. Over deze klasse was de Jury best tevreden. Hoewel nog afwijkende dieren er tusschen voorkomen vorm den vooral de prijswinsters een best groepje vaarzen. ie prijs a. Cato III 124626 Rvjv. van Revenant Bon van W. G. J. Bran derhorst, diepe beste vaars met zeer mooi achterstel, en goede beenen. ie prijs b. 224 Kalverboek van Koba's Constantijn van dezelfde, vrij sterke vaars met wat hoog staart stuk. ie prijs c. Bastiaantje XII 129945 Rvjv. van Karei en alzoo zuster van Adolf II. en 2e prijs a. Geesje 13334 Rvjv. van Wouter beiden van Ge brs. Oerlemans van der Schans ty pische goed gelijnde -vaarzen met goede diepte. 2e prijs b. Sientje II (onbekend) van A. D. van Buuren wat grovere sterke vaars met iets toegespitst kruis. 2e prijs c Doortje II 203 kalver boek van Revenant Bon en Janna II 222 Kalverboek van Revenant Bon, beiden van G. van der Beek L'.G.zn. te Genderen. Beste vaarzen, iets min der gelijnd dan het viertal aan den kop. 3e prijs a. Mijntje III 127006 Rvjv. van Koba's Constantijn van J. C. Wink, opvallend zware beste wat trove vaars, van iets ander type dan e overige. 3e prijs b. Gravin XX 133094 Rvjv. van Govert van G. van der Beek L.G.zn. vooral zeer verschillend van 3 a. 3e prijs c. Liza XVI 3194 Kalver boek van Liena's Floor van A. van Wijk, aangekocht te Hoornaar. 3e prijs d. Dora II 128668 R. van één ons LETTERS-TWEE (0 cent één ons LETTERS-TABAK a 25 cent Den houder van PEILNUMMER (W. v. d. STEENHOVEN Aalburg) wordt verzocht binnen drie dagen zijn PEILKAART op te zenden, onder opgave van het EXTRA-CADEAU, dat hij wenscht te ontvangen en van den naarn van den winkelier, waar hij gewoonlijk zijn LETTERS-ARTIKELEN betrekt. Hij ontvangt dan GEHEEL GRATIS EEN EXTRA-CADEAU. Revenant Bon van W. Straver, vorm de een goed slot. Klasse IX. Kuispinken geboren tusschen 31 Au gustus 1928 1 September 1929. Groote klasse met een aantal best veelbelovende pinken. Ie prijs a. Cato IV. 307 kalverboek van Brielies Toekomst van W. G. J. Branderhorst. Een prima afstammeling van Brielles Toekomst, buitengewoon mooi kruis en sterke rug, doch iets fijn gebeend. Ie prijs b. Chrisje IV. 297 Kalverboek van Koba's Constantijn, van dezelfde, ook zeer goed iets kleiner dan la. Met lief kopje. Ie prijs c. 134323 Kalverboek van Wouter 7576 S. van Gebr. Oerlemans van der Schans. Wat grooter en grover type met mooi achterstel. 2e prijs a. Martha II Kalverboek van Koba's Constantijn van M. Spoor, mooie veelbelovende pink. 2e prijs b. Maartje 306 Kalverboek van Dorus van A. D. van Buuren. Best sterk gebouwd. 2e prijs c. Fientje 140840 Kalverboek van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans. Breede diepe pink met iets grof staartstuk. 3e prijs a. Marietje van Brielles Toe komst van M. van Wijk. Beste boven lijn, goed kruis. 3e prijs b. Wiesje 140839 Kalverboek van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans, wat klein, mooi ach terstel. 3e prijs c. Leentje van Brielles Toe komst van M. van Wijk, als 3a. 3e prijs d. Liza II 135714 Kalverboek van M. Spoor. Goed. Klasse X. Kuiskalveren geboren tusschen 31 Au gustus 1929 en 1 Januari 1930. Klei ne doch beste klasse. Ie prijs a. Truus VIII 424 Kalver boek van Frans van W. G. J. Brander horst, zeer typisch kalf met mooi kruis en goede beenen. Ie prijs b. Lijntje 142752 Kalverboek van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans, best gebouwd kalf, best achterstel, en wat meer masse van 1 a. 2e prijs a. Anneke 143461 Kalverboek van Adolf II van "Gebrs. Oerlemans van der Schans. Eveneens goed en sterk gebouwd, doch iets grover staart stuk. 2e prijs b. Liza III 144553 Kalver boek van Wodan Jan van M. Spoor, veel jonger kalf met mooie lijnen, doch iets minder breed. Klasse XI. Kuiskalveren geboren tusschen 15 Ja nuari en 16 April 1930. Ie prijs a. Janske 149290 Kalverboek van Adolf II. Ie prijs b. Roosje 148317 Kalverboek van Gebrs. Oerlemans van der Schans, flink ontwikkelde grove kalveren, met goede kruizen. Ie prijs c. Lize III van Wodan Jan van E. van der Beek eveneens zeer goed, mooie lijnen, beste vierkant achterstel. 2e prijs a. Dingena van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans, iets lichter gebouwd dan de voorgenoemden doch eveneens met vierkant achterstel. 2e prijs b. Sijke van Wodan Jan A. van M. van Wijk. 2e prijs c. Dora II van Wodan Jan A. van E. van der Beek. 2e prijs d. Mijntje XIV. van Wodan Jan van H. van den Heuvel Jzn. Aar dige gelijnde veelbelovende kalveren. 3e prijs a. Ploontje van Adolf II. 3e prijs b. Stijntje van Adolf II. bei den van Gebrs. Oerlemans van der Schans. 3e prijs c. Janke van Wodan Jan van J. C. Wink. Klasse XII. Pinkstieren, geboren voor 1 Septem ber 1929. Gaf slechts eene inzending n.I. de vrij goede Alida's Wouter van Wou ter van W. Straver te Drongelen. Klasse XIV. Stierkalveren geboren tusschen 31 Au gustus 1929—16 Januari 1930. Een vijftal goede jonge stiertjes. Ie prijs Jonge Frans van Frans XXII van M. Spoor heeft het meeste type en is daarbij diep en goed ontwikkeld. 2e prijs a. Wouter van Wouter van C. M. Donken beste flink ontwikkel de grove jonge stier. 2e prijs b. Leendert van Wouter van M. Spoor, vrij wat ouder dan no. 1, wat aan den schralen kant. 3e prijs Ali's Frans van Frans XXII van J. C. Wink. 3e prijs b. Ivan Kalverboek van Wouter van G. van der Beek L.Gzn, Klasse XIV. Stierkalveren geboren tusschen 15 Ja nuari16 April 1930. Ingezonden 19 exemplaren, waaron der eenige veelbelovende kalveren. Ie prijs a. Wodan van Cato II van Wodan Jan A. van W. G. J. Brander horst, heel aardig stierkalf dat bij gun stige ontwikkeling op zijn vader zal gaan lijken. Ie prijs b. Diederik van Adolf II van Gebrs. Oerlemans van der Schans, plat vierkant achterstel en grove bee nen. 2e prijs a. Thomas van Wodan Jan A, van G. van der Beek L.Gzn., minder grof doch goede lijnen. 2e prijs b. Leendert van Wodan Jan A. van E. van der Beek, flink ontwik keld zeer goed stierkalf. 2e prijs c. Stinus V. van Wouter van Gebrs. Oerlemans van der Schans.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2