een net Meisje, Dienstbode Dekkleeden. Levering van Drukwerk Firma L. J. Veerman, BOUWLAND. dFreclame 81 Kanadas. mg du mscnruvi LAAT BLOEMEN UW TOLK ZIJN bloembollenhandel - postbus 45 een NET MEISJE, Advertentiën. GEVRAAGD K. VAM DRUNEN, W IJ K. Auto- verhuur-inrichting. Kleermakerij Naaimachines WINSTGEVEND Dankbetuiging. DEKKLEEDEN hkr en W.S.C. uit Waalwijk, werd door laatstgenoemde vereeniging met 5—2 gewonnen. Terwijl het zoontje van den heer Meerman Zaterdagmorgen in de wiel aan het visschen was, had hij het on geluk te water te geraken. Op zijn hulpgeroep snelden eenige personen toe, die het genoegen mochten smaken den jongen te redden. I ALMKERK. Bij den heer P., wierp dezer da- zer dagen een zeug niet minder dan 22 welgeschapen biggen. De heer W. S. had dezer dagen het ongeluk, met paard en wagen te water te geraken. Gelukkig liep dit ongeval goed af, want na eenige repa ratie aan kar en tuig, konden de werk zaamheden weer voortgang hebben. ANDEE. Naar we vernemen kunnen door de landbouwers alhier tot 22 November a.s. bieten voor Puttershoek worden ge leverd. Na dien tijd worden ze niet meer geaccepteerd. Voor een stampvolle zaal trad Woensdagavond j.l. voor het Comité van Winterlezingen alhier op, Ds. Del- leman van Aalten met het onderwerp: „Job". In een gloedvolle rede zette deze alleszins begaafde redenaar zijn onder werp uiteen en schilderde hij voor ons den grooten lijder en geloofsheld, 't Was een mooie avond. CAREELE. Het 1ste elftal van de voetbalver- eeniging „Excelsior", verloor j.l. Zon dag voor de competitie met 62 van B.V.V. IV. uit 's-Bosch en het 2e elftal inet 51 van B.N.V. VI. Het bouwen van een woonhuis in de Nieuwstraat, voor den heer H. J. Spierings, is onderhands opgedragen aan den aannemer J. H. Spierings. De heier J A., van Wijlen te Vrij- hoeve-Capelle, is door de N.V. Water leidingmaatschappij Noord-Westbrabant, toegelaten als erkend installateur. In het stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen werd j.l. Woens dagavond, onder leiding van den heer J. Michaël, een vergadering gehouden met het oog op het 10 jarig bestaan van het Muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" op 1 Dec. a.s. en de plannen dit jaar jubileum te vieren met een Nationaal Muziek- en Zangconcours op Hemelvaartsdag 4931 en zoo mogelijk 2e Pinksterdag d.a.v. Nadat de Voorzitter in zijn openings woord, waarbij hij hulde bracht aan den Oud-Voorzitter, den heer Adr. van Beek, op wiens initiatief 10 jaren geleden de muziekvereen, werd opgericht, het doel dezer vergadering had uiteengezet, werd overgegaan tot de verkiezing van 8 leden, die met het bestuur van het muziekge zelschap het Uitvoerend Comité zullen vormen. Blijkens de gehouden stemming werden hiervoor gekozen, de heeren Adr. M. Verheijden, J. Kraak, J. v. d. Hoek, L. M. Heurter, H. Kerst Gzn., G. A. S. de Bas, S. IJ. Oerlemans en H. J. Spierings. Dit Comité zal nog met 1 lid worden uitgebreid, te benoemen uit en door de werkende leden. Besloten werd tot het vormen van een garantiefonds, waarvoor staande de ver gadering werd ingeteekend tot een bedrag van f910. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna deze vergadering door den Voorzitter, nadat hij nog had mede gedeeld, dat het gezelschap op den op richtingsdatum een uitvoering hoopt te geven, met een woord van dank voor de belangstelling gesloten. DRUNEN. Veiling 23 October 1930. Sterappelen 3545 ct., Goudreinetten 33—43 ct., Belles Fleurs 28—36 ct., Juinappelen 2030 ct., Lane Prince Al- bert 2533 ct., Dirkappelen 2632 ct., Ossekoppen 2530 ct., Bismarck 2228 ct., Groninger kroon 2834 ct., Belles Fleurs zoet 1217 ct., Campagnezoet 14 24 ct., Kaneelzoet 1621 ct., Beurre Clairgeau 2538 ct., Comtesse de Pa ris 2528 ct., Zwijndr. Wijnp. 1822 ct., Nov. Poit. 16—32 ct., Blanke Co- nijn 1216 ct., Brederode 1219 ct., ljsbouten 10—14 ct., St. Remie 913 ct., Kleiperen 10—13 ct., Pondsperen 915 ct., Gieser Wildeman 1216 ct., Princesseb. 10—52 ct., Wagenaars 8 42 ct., Snijboonen 4043 ct., id. II 23—31 ct., Tomaten 10—24 ct., Schor seneren 1014 ct., Wortelen 12 ct., Spruiten 1324 ct., id. II 310 ct., Juin 4—-6 ct., id. II 23 ct., Mispels 1013 ct., Kroten 23 ct., Spinazie 4—15 ct., alles per k.g. Bloemkool 713 ct., id. II 26 ct., Savoijekool 1—10 ct., Roodekool 15 ct., Chineesche kool 2—3 ct., Ramenas 2—2i/2 ct., Andijvie 2 ct. per stuk. Sla i/22i/2 ct., Peen 1—3 ct., Kroten 22 ct., Preij 216 ct., Selderij 1 14 ct., per bos. in het Werkeloosheidsbesluit 1917. 6. Voorstel verleening subsidie aan de afaeeling van het Groene Kruis. LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA Van betrouwbare zijde vernemen wij, dat de N.V. fabriek van melkpro ducten der Vereenigde Zuivelbereiders te Rotterdam, de melk heeft aangekocht resp. van den Melkveehoudersbond te Almkerk c.s. Eethen, Oudendijk en Bra- kel, tot 1 April 1931, op basis Rotter- damsche industrieprijs. Koopster heeft zich verplicht geen contracten af te sluiten op andere of voordeeliger basis. Elke veehouder, ook al is hij niet georganiseerd, kan zijn melk op dezelfde voorwaarden aan voor noemde n.v. leveren. SPRANG. Zaterdagavond kwam den Chr. Besturenbond in vergadering bijeen. Besloten werd, Maandag 10 Nov., in de zaal van den Chr. Volksbond, een groote propaganda vergadering te hou den. Het 10-jarig bestaan zal 9 Dec. op eenigszins feestelijke wijze herdacht worden. Als feestredenaar zal uitgenoo- digd worden de heer Amelink uit Utrecht, secretaris van het C.N.V., oud- lid der Eerste Kamer. Door een auto werd de lantaarn paal voor het huis van den rijwielhan delaar G., stuk gereden. De lantaarn was geheel versplinterd. De zoon van den landbouwer M., kwam met een met pulp geladen kar in aanrijding met de auto van Dr. W. al hier, waarbij een spatbord der auto in elkaar werd gedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. A.s. Donderdagavond zal door de Chr. Volksbond haar 11e jaarvergade ring gehouden worden. De agenda vermeld: Opening. Notulen en jaarverslag van den secr. Verslag van den pennm. en bibliothe caris. Onderwerp inleiding G. J. van Willi- genburg „Economische en Geestelijke crisis". Varia. Sluiting. VLIJMEN. Onze dorpsgen. de heer J. Evers, brievenbesteller te Veen, is als zooda nig overgeplaatst naar Eindhoven. VRIJHOEVE-CAPELLE. De afd. van den Chr. Bouw vakarbeidersbond belegt een propa- ganda-vergadering op Donderdag 6 Nov. a.s. Als spreker zal optreden de heer J. Mobach, Districtsbestuurder. Als onderwerp wordt aangekondigd: ,,De ziektewet in verband met het Landelijk contract". De arbeider H. V., welke be zig was in een carbidlantaarn te bla zen, die reeds brandde, had het on geluk, doordat de vlam plotseling er uit sloeg, zijn aangezicht te branden. De heer J. A. van Wijlen alhier, is door de N.V. Waterleidingmaatshap- pij Noord-Westbrabant, toegelaten ais EETHEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Woensdag 29 October 1930, des nam. half drie. Agenda: 1. Ingekomen stukken, v 2. Voorstel tot verkoop van grond aan H. A. A. Kramer. 3. Wijziging Algemeene Politieveror dening (snordiensten). 4. Vaststelling begrooting 1931. 5. Aansluiting bij de regeling vervat erkena installateur. WERKENDAM. Vrijdag 31 Oct. a.s., des nam. 7 uur, hoopt de Geref. Meisjes vereen. „Priscilla"' haar 10e jaarfeest te vieren, onder leiding van den heer Jac. G. van Oora in 't gebouw voor Chr. belangen. Behandeld wordt dien avond: On derwerp Bijbelsche Geschiedenis „Pris cilla" zender bespreking en Martha en Maria met bespreking. Verder zal den avond afgewisseld worden door muziek, zang en voordrachten en tenslotte een tablau, voorstellende het „Bondsinsig- ne"\ Dinsdag j.l. vierde de handwerk- school onder leiding van de dames Bo- gers en de Vries, haar jaarfeest in 't vereenigingsgebouw. Door de kinderen werd dien avond veel genoten. Ook de belangstelling der ouders was groot. Woensdag 5 November a.s., zal zoowel in de Ned. Herv. als Geref. Kerk, respectievelijk door Ds. Lazon- der en Ds. Jonker, dankuur worden gehouden voor 't gewas. Terwijl de scholier C. L'. alhier, zich per fiets naar school wilde bege ven, brak de voorvork van zijn iets in twee stukken, waardoor hij kwam te vallen. Hij bezeerde zich zoodanig aan zijn linkerbeen, dat hij zich onder geneeskundige behandeling begaf van Dr. Bresier alhier. Elders lezen wij: De arbeider A. de V. had tijdens zijn werkzaamheden in den Biesbosch het ongeluk, van een kipkar te vallen. De man kreeg de geladen kar over zijn lichaam. In levensgevaarlijken toestand 'is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Zaterdag j.l. werden ten gemeente huize alhier, door den architect, den heer J. Bottenberg, de aanbesteding gehouden voor den bouw van 6 werkmanswoningen van de Woningbouwvereen. „Werkendam Vooruit". Inschrijving als volgt Metselwerk: C. Groeneveld, Woudrichem f 6960.— A. 't Hooft f 7045.— C. H. v. d. Heuvel f 7240.J. J. v. Loon f 7350.—. Timmerwerk F. v. Varik f 5127. C. C. Kieboom f5410.D. Bakker f 5452.Gebr. Verdoorn f 5530. Joh. Baggerman f 5560,50. Schilderwerk G. Kreukniet, Gorinchem, f923 W. Visser f949.W. v. d. Bunt f979.C. Slagmolen f1020. A. L. de Bok, Leerdam, f 1077. Loodgieterswerk G. A. Peters f 504. Massa: D. Bakker f14500. Metsel- en timmerwerk C. C. Kieboom f42.370. Waar geen. plaatsnaam vermeld, zijn inwoners dezer gemeente. WEEL. Donderdagavond 23 October j.l., was de jaarvergadering der muziekver. O.B.K. in Ons Huis. De Voorzitter opende de vergadering en heette allen welkom voor hunne trouwe opkomst. Daarna volgden de notulen en jaar verslagen van den Secretaris en pennm., die onveranderd werden goedgekeurd. Verkiezing bestuur wegens periodieke aftreding en verkiezing van het muziek- bcstuur, die allen bij aclematie werden gekozen. Hierop volgde een toespraak door den WelEFd. Heer de Bas, Secretaris, tegenover de leden van de muziekver een., dat de vereen, groeide en bloei de in ledental en evenzoo op het instru mentaal gebied, dat 1.1. zomer de 1ste prijs was behaald in de le afdeeling en nu in de afdeeling Uitmuntendheid Waren gekomen, dat men trouw de repetitie's moet volgen als voor het concours, omreden men in de afdeeling Uitmuntendheid is en alles uitmuntend moet zijn. Verder werd nog een en ander be ken, o.a. om op 10 Januari een uit voering te geven. Daarna sloot men deze vergadering. iWOUDRICHEM. In verband met het verbod van den mvoer van vee vanat Zuid-Hol land in het Land van Heusden en Altena, zat voorioopig eiken Woens dagmorgen te 3,15 uur, vanat Rijs wijk (Nol) een boot varen naar de Bossche markt. Door het schrikken van zijn hit, geraakte de koopman W., be kneld onder den wagen, waarbij hij zich ernstig bezeerde. Het zoontje van den schipper V. werd dezer dagen zoodanig door een hond gebeten, dat dadelijk ge neeskundige hulp moest worden in geroepen. Ds. J. Kruijt te Kesteren heeft voor het beroep der Ned. Herv. Kerk alhier, bedankt. Woensdagavond had alhier, in café Overeem een vergadering plaats van genoodigden ter bespreking op ging. Deze vergadering die op initia- richting van een woningbouwvereeni- tiet van den heer J. Spiering was uit geschreven, werd door Burgemeester v. d. Lely geopend. De Voorzitter constateerde met blijdschap dat alle heeren die waren uitgenoodigd, aan den oproep gevolg hadden gegeven. In een pittig openingswoord toonde hij verder de noodzakelijkheid van woningbouw in onze gemeente aan. Aan de hand van de verschillende mi- nistreele besluiten inzake woningbouw en opruiming „Krotwoningen", stip pelde hij de werkwijze van een zoo danige vereeniging uit. Na een aangename gedachtenwisse- ling, waarin zoowei de moeilijkhe den en de bezwaren, alswei de voor deden de revue passeerden, spoorde hij de vergadering aan reeds nu een besluit tot oprichting te nemen en een voorioopig bestuur te kiezen. Hiertoe werd dan ook besloten, waarbij alle aanwezigen zich ais lid opgaven. Het voorioopig Bestuur werd daarna alsvolgt samengesteld en namen zitting de heeren: A. A. Giesberts, C. B. Steenaardt, Chr. van Rijswijk, J. Kuijpers en J. Spiering. Genoemde heeren zullen' een ont werp statuten samenstellen en de ver dere voorbereidende werkzaamheden uitvoeren. Bij Koninklijk Besluit vaiï 2 75 September 1930 is het maximum-aan tal drankvergunningen voor deze ge meente met 1 Januari 1931 vastge steld op 6. Donderdagavond sprak in ca fé Overeem de heer J. Metzlar van Gorinchem voor de afd. Volksonder wijs en de Ouder-commissie der ie openbare schooi over „De 7.-jarige grondschool". Spreker gat m zijn inleiding te kennen dat hetgeen hij hedenavond zou bespreken, als zijn persoonlijke meening moet worden beschouwd, omdat zelfs Volksonderwijs hierover nog geen standpunt heeft ingenomen. Breedvoerig behandelde sprekei; voorts de inrichting van het voorbe reidend lager, middelbaar en hooger- onderwijs, waarbij hij in gebreke stel de de aansluiting die voor het loo pend onderwijs bestaat Met statestie- ken toonde spreker aan dat het mid- delbaaronderwïjs evenmin zich aan past aan het lageronderwijs. Dit euvei kan aldus spreker, alleeri worden voorkomen, indien gebroken wordt met de thans bestaande 6 leer jaren en er voor in de plaats komt een absoluut 7-jarige grondschool. Niet alleen de weinige kinderen, die" tot nu toe in aanmerking komen voor middelbaar en hooger onderwijs, voe len dit groote gemis aan behoorlijke aansluiting, maar de groote massa: voor allen die dit onderwijs volgen", ondervinden daarvan de bezwaren" het 7de leerjaar moet zich daarom aanpassen aan het middelbaar onder wijs. Van de gelegenheid tot het stel len van vragen werd geen gebruik gemaakt. Aan het einde bracht de Voorzit ter, den spreker dank voor zijn leer zame rede. WAALWIJK. Bij de gehouden najaarskeuring van springstieren zijn de volgende stie ren goedgekeurd: 1 zwartbonte stier van W. Ouwerkerk te Sleeuwijk; id. van A. A. de Kort- Verhoeven te Dussen; idem van J. K. van Achterberg te Dussen; idem van O. Kolff te Almkerk; idem van J. van Hof wegen te Almkerk; id. van A. P. Bolle te Eethen, 'id. van G. J. W. Branderhorst te Eethen (2.); idem van W. van Wij- gerden en Ant. de Fijter te Andel, id. van A. D. van Buuren te Meeuwert en id. van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen (2.) ZUILICHEM. Men is thans druk bezig, met het rooien der Gladiolenknollen, gecon tracteerd bij de firma de Haan te Rijns burg.. Over het algemeen hebben de knollen! het hier best gedaan en is de opbrengst dan ook bevredigend te noemen. Def prijzen varieeren voor eerste soort tot 90 ct. per 100 stuks en voor tweede soort 40 ct. per 100 stuks. De opbrengst varieert dan van 400 tot 500 gulden per hont, hetwelk dan voor de helft voor de firma de Haan is. Zeer waar schijnlijk zal deze teelt het volgend jaar inog wel uitgebreid worden. niet beneden de 16 jaar, bij J. DE KOK, Pelserstraat, HEUSDEN. Er biedt zich aan voor hulp in de huishouding. Liefst Heusden of omstreken. Brieven Bureau v. d. Blad, motto „MEISJE." GEVRAA&D voor zoo spoedig mogelijk een voor dag en nacht. Zich aan te melden liefst 's avonds ongeveer 8 uur. Mevr. J. van der WAERDEN- Lamoraal Wichirs Mr. Van Coothstraat 32 Waalwijk. Lessen tot na geslaagd te zijn voor examen. Telef. No. 18, Kerkstr. B 44, 3oh. Renooij te Sprang. Steeds de nieuwste stalen op aanvrage. Agentschap der „IDEAAL" en „VERITAS" Deurwaarder GERRIS te Waalwijk, zal DONDERDAG 30 OCTOBER 1930, des voorm. 11 uur, te Waalwijk in de Concertzaal van het Hótel „DE TWEE KOLOM MEN", contant, publiek verkoopen Een groote partij gloed-nieuwe, als mede gebruikte van prima kwali teit, in diverse af metingen. De dekkleeden worden gedu rende den verkoop geheel uitge legd een zijn een uur vóór den aanvang der verkooping te zien. spoedig, net en billijk, door Notaris PAAP te Werkendam, zal DONDERDAG 30 OCT. 1930, nam. half drie, in café Van Zon te Rijswijk, publiek verhuren: Voor den Heer D. den Dekker, voor 3 of 5 jaar: 19.70 aren aan den dijk onder Rijswijk, laatst in huur bij G. Westerlaken Jzn. het perceel onder Giessen, deel van de Put op de Weenard, laatst in huur bij W. Oldenburg. Voor Mevr. A. v. d. Colff, voor 5 jaar: 63.50 aren, „de Vijfhont" onder Woudrichem, laatst in huur bij T. J. Ottevanger. Voor den Heer W. Spoor e. a., voor 5 jaar 90.80 aren op den Groenen heuvel onder Rijswijk, laatst in huur bij A. van Vugt J.Wz. IN DIT BLAD IS van 81 lange en zware Kanadas, staande te Dussen a.d. buitenka a.d. harden weg en vaarwater, in koopen of massa (alles gemerkt). Betaling 1 Mei 1931, mits 2 soliede borgen, anders kontant. Onkosten kontant. Biljetten in te leveren ten Kan tore NOTARIS RIETA te Dussen uiterlijk 8 November 1930. Breed bij biljetten. Ondergeteekende betuigt hier mede zijn hartelijken dank aan de N.V. v./h. M. Ravenswaay Zonen te Gorinchem, voor het fraaie 2 persoons Kapokken Bedsiel, dat als het 897ste extra-cadean op Ravens waay' s Letters-Artikelen aan hem is uitgereikt. De letters- Artikelen waarop dit cadeau is uitgereikt, zijn gekocht bij den Heer P. v. d. Zouwen te Hank. B. VAN DAALEN. Dussen, Buitenka C 297 18 October 1930. 99 Feitmifan" wormpoeders ermiian en wormoHe verdrij'ven zeker en snel spoel-, made en maagwormen, zoowel bij volwassenen als bij kinderen. Wormpoe- ders f0.85 per doos. Wormolief 0.85 per fl. Verkrijgb. bij Apoth. en Drog. of na ontv. van het bedrag door firma Jacoba Maria Wortelboer - Postgiro 17039, Oude-Pekela - 25 mooie HYACINTHEN 25 prachtige DARWINTULPEN 25 beste vroege TULPEN 25 NARCISSEN, sterke bollen 25 CROCUSSEN, lieve lentebode 25 IRISSEN, schoone forsche bloemen 25 SCILLA'S, lieve blauwe bloempjes 25 SNEEUWKLOKJES, algemeen bemind 25 ANEMONEN, in kleurenpracht 25 RANONKELS, het rozenbloempje BOVENSTAAND pakket bestaande uit 250 prima bloembollen en vervaardigd door eerste klas vaklui, voor 100% gegarandeerd betreffende bloeikracht, voor slechts FI 3.50. VERZENDING geschiedt uitsluitend onder REMBOURS. j -j- JAC. STASSE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 3