Eind 30 QORKUM Telef. 266. KEUNEN-MALINGRE HEUSDEN. ff, Dag- en Avondlicht. Lijsten in alle maten. MAATKLEEMNC m Ook in Confectie, jassen en jekkers SPOOR's MOSTERD nieuwste steien-coffL Winterstof' Ingezonden. Malaga - Vermouth Martini - Sherry Madera - Champagnewijnen. Binnenlandsch Gedistilleerd - Fijne Cognac Voorburg - Schillenbrandewijn. Vergrootingen naar elke FOTO. Vradqi oPze brengen wij 't beste voor den laagsten prijs. Om het bezoek aan Gopcum te bevorderen, hebben we besloten, gedurende de maand November aan hen die voor een bedrag boven f 20.koopen, de reiskosten per AutobuSf Spoot* of Boot voor 2 personen (kooper en kijker) te vergoeden. dienst op f 5587.42, den kapitaaldienst op f2500.—. Die voor het G.E.B.voor den gewonen dienst op f15275.den kapitaaldienst op f 6278.56. Voor het onderzoek dezer begroo tingen worden aangewezen de heeren v. d. Pol, Mans en v. Helden.- Procesverbaal voor kasopneming ge houden door B. en W. op 29 Augustus Dij den gemeente-ontvanger, waarbij al les in behoorlijke orde werd bevon den en bleek in kas te zijn f 10.741.11, idem van de kasopneming bij den ad ministrateur van het G.E.B. op 17 Sep tember 1.1., waarbij ook alles in orde werd bevonden en in kas bleek te zijn f 1193.14. Worden aangenomen voor kennisge ving. De openbare vergadering wordt hier op door den Voorzitter geschorst, de raad gaat over in geheim comité. Na heropening der openbare verga dering zegt de Voorzitter, dat B. en W. den raad een blanco crediet vragen voor het instellen van een onderzoek naar de eventueele voor- en nadeelen bij vereeniging van de gemeenten Veen en Wijk, voor deze gemeente. Met algemeene stemmen wordt dit verleena. Waar geen der heeren iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzitter de vergadering met den wensch op een spoedig herstel van den Burgemeester. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Heusden's wallen bedreigd Hoewel ik geen geboren Heusdenaar ben, zelfs nooit inwoner van Heusden ben geweest, heb ik toch steeds, van het oogenblik af, dat ik Heusden en zijn inwoners leerde kennen, het wei en wee ervan met de meeste belangstel ling gevolgd. Op grond daarvan meen ik zoo vrij te mogen zijn, ik zou haast zeggen eenigermater verplicht te zijn, dit stukje te schrijven. Zoo zag ik met vreugde de oprichting van de ver eeniging „Heusden,s Belang", en heb de meeste waardeering voor hun lof waardig pogen, het stadje vooruit te helpen. Wat ik echter dezer dagen zag, heeft mij met verbazing en schrik vervuld- de wallen sloopen! En dit, om daarvoor in de plaats te stellen een verkeersweg, om het stadje heen, waarvan het nog hoogst onzeker is, of deze in de toe komst de welvaart van Heusden eenigs- zms zal bevorderen. De wallen met hun mooie boomen en vruchtbare ak kers slechten! Dit zou jammer, eeu wig jammer zijn. Heusdenaren, uw •stadje is mooi en schilderachtig, van weiken kant men het ook bekijkt; gaat het nu niet moedwillig en voorgoed verminken om zoodoende te trachten, zijn welvaart te bevorderen. Er zijn andere, meer doeltreffende middelen, die U even goed, of beter kent dan ik! Ik bedoel bijv. het aanmoedigen van het oprichten van kleine bedrij ven (electriciteit daarvoor is gelukkig aanwezig), waterleiding, marktdagen, enz..., enz. Er zijn inwoners, die om gegronde redenen mettertijd Heusden gaan verlaten, en deze zulllen 't slechten oer wallen misschien goedkeuren, of er koud onder blijven, wat er met Heusden gebeurt, maar er zijn er ook, die blijven.1 Ook weet ik, dat er men- schen zijn, die zich later te Heusden willen gaan vestigen (er zijn immers nu al talloozen, die, als zij eenigszins kunnen, de groote herrieachtige ste den ontvluchten, en buiten gaan wo nen) maar dit zeker niet zullen doen, als het stadje voorgoed zijn bekoorlijk heden verloren heeft. Ik ben ervan overtuigd, dat „Heusden's Belang" hier mee op den verkeerden weg is, en zou dit gaarne onder de aandacht willen brengen. R'dam. i A. M. Noorloos. .Vergadering van den Raad der ge meente WOUDRICHEM, op 28 October 1930, des namiddags 7 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer Jac. van der Lely. Secretaris: WelEd. Heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met het uitspreken van het for muliergebed, waarna de notulen der vorige vergadering door den Secre taris worden gelezen, welke onveran derd worden goedgekeurd. Ter tafel komen de volgende in gekomen stukken a. '(Schrijven van Ged. St. dd. 1 October j.l. G. No. 145 houdende imededeeling, dat bij Koninklijk Be sluit van 17 September 1930, No. 49 goedkeuring is verleend aan de verordening van 50 opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting. b. Schrijven van idem dd. 15 Oc tober j.l. G. No. 135 houdende mede- deeling van het Koninklijk Besluit van 27 September j.l. No. 23 waar bij het maximum-aantal vergunnin gen voor den verkoop van sterken drank in het klein met ingang van 1 Januari 1931 voor deze gemeente wordt bepaald op 6. GROOTHANDEL IN: WIJNEN, LIKEUREN EN GEDISTILLEERD, heeft steeds voorradig: LEVER!NG STEEDS FRANCO. - c. Proces-verbaal van kasopne ming bij den gemeente-ontvanger d.d. 26 September j.l., aangevende in ont vangsten f 50076.0?V2, in uitgaven f 46710.19, zooaat" in kas was f 3965.86V2. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. d. Schrijven van het comité voor Onvolwaardige arbeidskrachten te 's- Hertogenbosch dd. 20 September j.l. houdende verzoek als lid toe te tre den tegen een minimum-contributie van f 10.per jaar. e. Schrijven van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland dd. 20 Augustus jl. met verzoek als do nateur der vereeniging toe te treden tegen een contributie van f15.per jaar. f. Schrijven van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland dd. 19 September jl. houdende verzoek de gemeente te mogen inschrijven als buitengewoon lid van den Bond te gen een jaarlijksche bijdrage van f25. g. Schrijven van de Nederland- sche Heidemaatschappij te Arnhem dd. October j.l. met verzoek als lid der Maatschappij te willen toetreden. Op voorstel van B. en W. wordt ma.s. besloten de onder d. tot en met g. vermelde stukken voor ken nisgeving aan te nemen. Een ingekomen verzoek van het comité van Winterlezingen d.d. 15 October jl. waarin wordt verzocht in voorkomende gevallen den voorrang te mogen genieten voor het gebruik van het gymnastieklokaal der ie O. school, aangezien bij de lezingen men geheel afhankelijk is van de door de sprekers vast te stellen tijdstippen, welke soms samenvallen met de avon den dat het lokaal door andere ver- eenigingen in gebruik is, wordt op voorstel van B. en W. met algemee ne stemmen ingewilligd. Tevens wordt op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen on der de gebruikelijke voorwaarden in gewilligd, een verzoek van het Best. van het Zangkoor van Volksonderwijs dd. 3 October j.l. om voor de repetities gebruik te mogen maken van het gymnastieklokaal der ie Openbare school en een verzoek van de Chr. Jongelingsvereeniging „Prediker 12 oeraspt© - OF Szwitsersche Kai vers ia" dd. 27 October j.l. om ge meld lokaal te mogen gebruiken op 12 November a.s. ter herdenking van haar 51-jarig bestaan. Daarna komt aan de orde een cir culaire van Gedeputeerde Staten de zer provincie dd. 8 October j.l. hou dende verzoek het oordeel van den Raad te mogen ontvangen over een bij het schrijven gevoegd ontwerp besluit tot herziening van de jaarwed den van burgemeesters, secretarissen en ontvangers in deze provincie. De Voorzitter deelt mede dat de meerderheid van B. en W. voorstelt in verband met de slechte tijdsom standigheden te berichten, niet met het besluit accoord te kunnen gaan. Het lid Viveen zegt, dat zijn mee ning is dat de gemeente-ambtenaren een behoorlijk salaris moeten genie ten. Dat het voor verschillende per- sonen een slechte tijd is, geeft hij het College van B. en W. toe, maar zijns inziens dient hier de vraag on der de oogen te worden gezien of herziening der wedden gemotiveerd is. Dienaangaande vraagt hij den Voorzitter eenige inlichtingen. De Voorzitter zegt, dat z.L Ge deputeerde Staten niet met een voor stel tot verhooging zouden komen indien deze er niet van overtuigd waren dat de salarissen te laag wa ren. Vergeleken bij andere provin ciën maakt deze provincie, waar de salarissen op een na het laagst zijn, dan ook nog een slechte figuur. De provincie Groningen heeft pas een herziening voorgesteld, welke aan merkelijk veel verder gaat dan de hier voorgestelde. Verder merkt hij op dat vroeger door het Rijk in dè salarissen van burgemeester en se cretaris slechts f 000.werd ver- foed, welk bedrag thans echter op 3000.is gekomen. Wat deze ge meente betreft zullen de betrokkenen er evenwel zoo goed als niets op vooruitgaan met de voorgestelde nieu we regeling. Het lid van Wendel de Joode zegt, dat de meerderheid van B. en Wy voorstelt niet met het voorstel ac coord te gaan in verband met de al gemeen heerschende malaise. Hij ziet de toekomst donker in en vindt het nu geen tijd om met verhooging te komen. De betrokkenen in deze ge meente zullen er evenwel geen voor deel van hebben. Het lid Viveen zegt, dat volgens zijn oordeel Ged. Staten wel terdege reden zullen hebben om met ver hooging te komen, en hij is van Deze afdeeling, waaraan uitsluitend is klas kleermakers 'verbonden ZIJn, staat onder lei ding van bekwame-ervaren coupeurs. wu garandeeren onvoorwaardelijk-nooiecoupe- goede pasvorm en degelijke afwerking, terwijl onze prijzen zeer billijk zijn. FOTO-ATELIER-COERTSE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6