Feestelijke Installatie Plaatselijk Nieuws. waarop de twee anderen F. beetpakten en hem den woonwagen uitsmeten. Hierbij is de revolver afgegaan en. F. kreeg den Uwe schoone betrekking aanvaard, door aflegging der vereischte eeden in handen van het hoogste burgerlijk gexag in deze kogel in het rechter dijbeen geschoten. Provincie. ivoor Uwe "Wij durven stellig te vertrouwen, datl Bij is in het ziekenhuis aan den Berg weg opgenomen. Be politie heeft zich over de revolver ontfermd. TASCH MET f 500~GESTOLEN. Toen Vrijdagavond de winkeljuffrouw M. Gielen van het filiaal der coöperatie BOns dagelijks brood" in de Klein Gra verstraat te Spekholzerheide-Kerkrade, na om 8 uur den winkel te hebben gesloten zich naar de halte van den electrische tram te Onder-Spekholz begaf om naar haar woning te Heerlen te gaan. werd zij op de Arkelstraat vlak voor de marechaussee-kazerne door een man aan gevallen, die volgens haar verklaring op den Zandweg stond, welke naar Kaalheide leidt. De man ontrukte haar de actetasch, welke zij onder den arm droeg en een bedrag van ongeveer f 500 inhield, geld van haarzelf en van de coöperatie. De aangevallene gaf een geweldigen schreeuw. De dader sloeg op de vlucht in de richting Kaalheide. Spoedig was de marechaussee bij de hand. De win keljuffrouw, die ongeveer 25 jaar oud is was door het gebeurde zoo geagiteerd, dat zij niet in staat was eenige verklaring af te leggen. Volgens later door haar gedane mededeelingen droeg de dader een lichte broek en slappen hoed. Het is de politie niet mogen gelukken den dader aan te houden of eenige sporen van hem te ontdekken. verhoudingen en toestanden, zooals ik hoop ze spoedig te kennen en te begrijpen. Gaarne houd ik mij daarom aanbevolen wenken en aanwijzingen, die durven stellig te vertrouwen, dat 1 mij zeker bij mijn eerste optreden, van goede verwachtingen, welke wij*groot nut zullen zijn van den EdelAchtb. Heer Mr. R. v. d. Heijden als Burgemeester van de ge meente Oudheusden. Na de installatie te Drunen werd Zijn EdelAchtbare, die vergezeld was van zijn aanstaande vrouw, zijn vader en eenige familieleden, door de feestvierende bewo ners van Drunen in optocht naar de grens der gemeente geleid. In dezen optocht bevonden zich verschillende fraaie praal wagens en de beide muziekkorpsen uit Drunen. Nabij den molen te Elshout werd de stoet opgewacht door het eere comité voor de feestelijke ontvangst in de gemeente Oudheusden-Elshout. Dit eere-comité bestond uit den Z.Eerw. Heer J. "Willems, den EdelAchtb. Heer Loeff, Burgemeester te Vught, de Eerw. Broeder- Overste van het St. Norbertus-Gesticht, Th. Grevenbroek, F. van Liempt, J. van Herpt, de "Wethouders en de leden van den Gemeenteraad. Verder wa3 ter be groeting aanwezig het Uitvoerend Comité, bestaande uit de heeren A. Willems, Wel Eerw. Heer Gründman, Jac. v. d. Pol, H. v. d. Bosch en D. Hus. Een meisje bood de a.s. vrouw van den Burgemeester bloemen aan, waarop de heer A. Willems ZijnEdelAchtb. toe sprak en welkom heette. Hierna ging het omstuwd door een groote menigte en onder de lustige tonen der harmonie der Congregatie in optocht naar het raadhuis. De stoet was samengesteld 1Ruiters te paard 2. Praalwagen „De Drankbestrijding"3. Praalwagen „Brabantsche Koffietafel" 4. Praalwagen „*t Is met koffiedrinken alleen niet te doen" 5. Praalwagen „Kapperszaak" 6. Vereenigingen met hun vaandels a) "Werkliedenbond, b) R. K. Jonge Boeren stand, c) Handboogschutterij „Victoria", d) Jongelingencongregatie, e) O. L. Vrouwe Schuts7. Liedertafel; 8. Fanfare; 9. Comité 10. Auto Burgemeester en Wet houders omgeven door ruiters 11. Auto's familieleden Praalwagen „Nederlandsche Vlag"; 13. Praalwagen „Oude en Nieuwe Tijd" 14. Dorpsleven 15. Stilleven 16. Ruiters te paard. De raadszaal, kwistig met groen en bloemen versierd, was in een ware feestzaal herschapen. Nadat de raads zitting door den Wethouder was geopend, sprak deze als volgt EdelAchtbare Heer Burgemeester. Toen wij het officieel bericht mochten ontvangen, dat het Hare Majesteit Koningin Wilhelmina had behaagd, U te benoemen als Burgemeester dezer gemeente, waren wij hiermede zeer ingenomen en verblijd. Uwe geachte ouders en familie behoorden immers tot de meest vooraan staanden van Groot-Waalwijk. Het zij ons vergund te herinneren aan het feit, dat Uw zoo geëerden Vader, in die belangrijke gemeente, gedurende lange jaren het ver- trouwvolle en gewichtige ambt van ge meente-ontvanger heeft vervuld op de meest eervolle wijze. Onzen eerbiedigen dank aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden en allen, die Uwe benoeming hebben willen bevorderen. Hare Majesteit heeft mij ontheven van de zware taak, die mij als waarnemend Burgemeester drukte op mijne schouders en nu is toe vertrouwd aan zulke uitnemende handen. De regeering deed in het verleden niet tevergeefs een beroep op de U erkende bekwaamheid, getuige de verschillende voorname sociale functies U opgedragen. U hebt als jong en energiek Burgemeester U de terecht van U mogen koesteren, niet zult beschamen en evenals Mr. Loeff, de be langen dezer gemeente eminent en onvol prezen zult weten voor te staan en te behartigen. De gemeente-secretaris de heer Liempt, de Ontvanger tevens ambtenaar ter secretarie de heer v. Heijst, zullen U in alles, wat de gemeente aangaat, behulpzaam zijn, waardoor Uwe ambtelijke bezigheden aanmerkelijk zullen worden verlicht. Het dagelijksch bestuur en de gemeente raad zullen U ook gaarne welwillend tegemoet treden, opdat Uw bestuur in alle opzichten voor deze gemeente en hare ingezetenen ten zege zij Zulks geve God 1 Op dit plechtig oogenblik, is het wel vereerend voor ons, U nu te kunnen om hangen met den Ambtsketen, het zinne beeld Uwer waardigheid en macht en verklaren U geinstalleerd als Burgemeester der gemeente Oudheusden en Elshout. Hierna nam de heer F. v. Liempt, Gemeente-Secretaris, het woord en zeide Ook namens de andere gem.-ambtenaren heet ik U, geachte Burgemeester, van harte welkom. Wij waren zeer verheugd toen wij Uwe benoeming vernamen, om dat U zijt een Brabander en wij vertrouwen dat ons werk door U naar waarde zal worden gewaardeerd. Ik heb het ge noegen meer persoonlijk met U bekend te zijn, door Uwen Vader, die een van de geachtste ingezetenen van mijn ge boorteplaats is. De goede eigenschappen, die U Vader kenmerkte, zijn voor ons één waarborg dat U zult zijn een goede Burgemeester, waarmede de gemeente kan worden gefeliciteerd. Ik geef U de verzekering, dat ik en ook de andere ambtenaren U gaarne ter zijde zullen staan, zoodat U later zult zeggen, het is goed om in de gemeente Oudheusden te zijn. Hierop nam de heer De Baaij het woord en sprakAls oudste lid van den ge meenteraad wensch ik U geluk met Uwe benoeming tot Burgemeester van onze gemeente en ik hoop dat U onder Gods zegen lange jaren in het belang van de gemeente werkzaam zult zijn. Moge U de voetsporen drukken van Uwen voor ganger, die ik bij deze gelegenheid open lijk dank breng voor alles wat hij in den korten tijd, dat hij hier als Burgemeester is geweest, in het belang van de gemeente heeft gedaan. Hierna nam de Burgemeester het woord en zei Aan Hare Majesteit, onze geërbiedigde Koningin breng ik op de eerste plaats mijn eerbiedigen dank, dat het Hare Majesteit heeft behaagd mij te benoemen tot bur gemeester der gemeente Oudheusden- Elshout. Zijne Excellentie de Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, en aan Zijne Excellentie den Commissaris der Koningin in deze Provincie zeg ik dank voor het vertrouwen, dat zij in mij stellen, waardoor mijne benoeming tot burgemeester dezer gemeente mogelijk werd. Door mijn werk hoop ik te toonen, dat het in mjj gestelde vertrouwen niet misplaatst is. Het past mij ook, hier een woord van dank te brengen aan U, oudste wethouder, voor de correcte wijze, waarop gij tijdelijk het ambt van burgemeester dezer gemeente hebt waargenomen. Wat ik zooeven bij mijn installatie als voorzitter van den Raad der gemeente Drunen heb verklaard, kan ik ook hier verklaren Met blyheid aanvaard ik de groote ver antwoordelijkheid, die het ambt van bur gemeester op mijn schouders legt. Het ideaal, dat ik reeds lang koesterde, n.l. mij dienstbaar te maken aan de gemeen schap, ligt thans in veel ruimere mate dan voorheen binnen mijn bereik. En dat het juist het mij dierbare Brabant is, in het bijzonder eene gemeente, waaraan ik mij door vele herinneringen gebonden voel, dat ik mijn beste krachten kan gaan wij den aan Uwe gemeente, dit maakt voor mij die blijheid tot een groote vreugde. Slechts kort heeft mijn voorganger, Mr. Loeff, wien ik zooeven in Drunen reeds hulde bracht, het ambt van burgemeester in Uwe gemeente bekleed. Deze korte tyd echter deed hem kennen als een voor treffelijk leider, mij tot voorbeeld. Zijn stappen te drukken zal mij den weg wijzen naar een wederkeerige waardeering en onderlinge samenwerking met allen, die in het bestuur uwer bloeiende gemeente een taak hebben te vervullen. De hartelijke ontvangst binnen uwe gemeente, de welwillende woorden, die tot mij werden gericht, schenken mij het vaste vertrouwen, dat ik ook hier zal vinden de medewerking, die ik zoo noodig heb om mijne zware plichten naar be- hooren te vervullen. Ik reken op den steun van u, heeren wethouders, die het behoeft geen betoog over een rijke ervaring beschikt. Gij kent in deze gemeente de practische "Vooral reken ik op de goede verstand houding en een vruchtbare samenwerking met u, heeren raadsleden, die, als ver tegenwoordigers der gemeente Oudheusden Elshout, de belangen dier gemeente kent en begrijpt en die gekozen zijt, om die belangen naar best vermogen te beharti gen. Beiden zijn wij hier met eenzelfde doel laat ons dan ook eensgezind en met waardeering voor elkanders inzicht trach ten dat doel te bereiken. Mijnheer de Secretaris, wil de arbeid, die ons bijna dagelijks met elkander in aanraking brengt, vruchtbaar zijn, dan is op de eerste plaats vereischt een goede verstandhouding. Van die goede ver standhouding kunt gij verzekerd zijn, in dien uw werk den stempel draagt van nauwgezette plichtsbetrachting Een beroep doe ik voorts op Uwe mede werking, mijnheer de Ontvanger, en op die van de politie. Een beroep doe ik op de medewerking van allen, met wie ik bij de vervulling mijner plichten als burgemeester op eeniger- lei wijze in aanraking zal komen. Een beroep doe ik ook op de pers, om met mij, indien de goede zaak zulks ver eischt, eensgezind mede te werken in het belang dezer gemeente. Laat mijn beroep op u allen niet te vergeefs zijn, want gij weet, dat, evenr in de groote maatschappij, ook in deze kleine de menschen op elkaar zijn aan gewezen. Mijn voornemen is, uwe ge meenschap, waaraan ik mag gaan deel nemen, met dien ijver en die liefde te dienen, die gy moogt verwachten van iemand, die nauwgezet zijn taak van burgemeester zal vervullen. U allen nogmaals dankend, ook namens mijne toekomstige echtgenoote en mijne familie, voor de hartelijke ontvangst bin nen uwe gemeente, verklaar ik met een bede om Gods onmisbaren zegen - het voorzitterschap van Uwen Raad te aanvaarden. Hierna werd de eerewijn rondgediend, daarna begaf Z.Ed.Achtb. zich op het bordes van het gemeentehuis. Hier werd Z.Ed.Achtb. toegesproken door den Z.Eerw. Heer Willems. Deze bracht eerst woorden van dank en waardeering aan den Edel Achtb. Heer Mr. Loeff, voor alles wat deze in het korte tijdsbestek van zijn burgemeester-ambt in het belang der ge meente Elshout heeft verricht. Hierna richtte Z.Eerw. woorden van welkom tot den nieuwen burgemeester en gaf uiting van de gevoelens van blijdschap zijner jarochianen met de benoeming van Mr. I. v. d. Heijden tot burgemeester van deze gemeente. Spr. eindigde met burgemeester, God zegene U en Uwe 'amilie en Uw volk 1 Lang Leve's burge meesters aanstaande levensgezellin! Lang ..eve zijn grijze Vader! Lang Leve hij zelfwaarmede de menigte met luide ïoera's instemde. De burgemeester dankte voor de spontane en hartelijke ontvangst en gaf de ver zekering, dat hij naar zijn beste vermogen de belangen van de gemeente Elshout en Oudheusden en dat der ingezetenen zal voorstaan en men nooit te vergeefs een jeroep op hem zal doen wanneer men iomt in het belang der gemeente. Thans ging het met een 7-tal auto's naar Oudheusden, waar nabij het Café 3rok, een fraaie eerepoort was opgericht. Met de fanfare der H. Familie uit Heusden voorop, trok men naar deze eerepoort, waarbij de heer F. v. Bladel den burge meester het welkom toesprak en daarbij de hoop uitte, dat burgemeester v. d. Heijden, Oudheusden, al is dit dan al een eind weegs van het gemeentehuis gelegen, niet zal vergeten. De Burgemeester dankte de ingezetenen van Oudheusden voor hunne huldebetui gingen en den heer v.'Bladel in 't bijzonder voor zijn woorden, daarbij de verzekering gevende, dat hij zeker ook rekening zal houden met de belangen van Oudheusden en deze belangen zal voorstaan. Kinderen strooide bloemen en de 5 jarige J. v. d. Staak bood ZijnEdelAchtb. bloemen aan. Van schier alle woningen wapperde de vaderlaudsche driekleur. De ingezetenen van Elshout en Oudheusden hebben den dag van installatie van den EdelAchtb. Heer v. d. Heijden tot een onvergetelij- ken gemaakt. heer der vereeniging; de WelEerw. Heer Kapelaan Maas, de EdelAchtb. Heer Burgemeester en de President L. de Mol. be Vice-voorzitter, de heer F. v. Biadei, opende het concert met een toespraak, waarbij hij allen een wel- kcm toeriep, in het bijzonder het meer- maien bekroonde Duo van Keulen-Fre- dcnks, humoristen te Tiel. Hierna werd onder leiding van den bekwamen directeur, den heer W. v. Helvooit uit Nieuwkuyk, een zevental prachtige nümmers ten gehoore ge bracht waaronder „Dans la Buyére," Ouverture, en Fantasie Ballet, welke allen op keurige wijze uitgevoerd wer den. Na de pauze werd door de heeren solisten J. v. Heivoort, Sax. Sopraan, Jac. Timmermans, 2e Piston, F. Schreu- der, Sax. Tenor en G. Schreuder, Tuba. Het Quartet No. 3, waarmede deze solisten op het concours te Amersfoort in de afd. Uitmuntendheid hopen uit te komen, op uitstekende wijze uitgevoerd, zoodat zij een uitbundig succes oogstten, ook werd door den heer A'. v. d. Wiel zijn solo op de Trom bone uitgevoerd, waarmede hij a.s. Zon dag hoopt uit te komen, die eveneens een dankbaar applaus oogstte. Voor en na de pauze werd door het bekende duo van Keulen-Frederiks, een drietal duo's, twee Kom-scenes en elk een tweetal Cabaretliederen op buiten gewone wijze ten gehoore gebracht, waarmede zij een uitbundig succes oogstten en waardoor de lachspieren danig in beweging werden gebracht, vooral de coupletten, „De zakdoeken" en „Het halve centje" was een waar succes. Naafloop dankte de EdelAchtb. Heer Burgemeester de vereeniging voor den schitterenden avond en bracht hulde aan directeur en leden en het duo van Keulen-Frederiks, die een groot aandeel hebben gehad in het bijzonder wel slagen van deze uitvoering. De Vice-voorzitter bracht dank aan den Burgemeester en allen die medege werkt hadden tot welslagen, in het bij zonder de pianist, de Jongeh. A. v. Heivoort. Moge de Quartetten en Solisten a.s. Zondag veel succes ten deel vallen en de „Fanfare der H. Familie" op het 2de winterconcert de donateurs en be langstellenden weder vergasten op zoo'n keurigen en welgeslaagden avond. Door het college van Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente is aan de „Heusdensche Winkeliersver- eeniging", dato[ 7 Nov. j.l. vergunning verleend tot het houden eener gratis verloting tijdens de St. Nicolaas win kelweek van 29 Nov. tot en met 6 Dec. a.s. AEMKERK. GEVONDEN VOORWERPEN. Een portemonnaie met inhoud. Terug te bekomen bij H. van Heemskerk Hzn., Eiland, Nederhemert. HEUSDEN. Zondagavond werd in het R.K. Vereenigingsgebouw het eerste winter concert gegeven der „Fanfare der H. Familie". Vele donateurs en talrijke belangstellenden hadden aan de uit- noodiging gevolg gegeven en vulden de zaal die tot in alle hoeken bezet was. Mede was tegenwoordig, de Hoog Eerw. Heer Deken Wouters, bescherm- A. B., vroeger alhier woonachtig, (thans te Hardinxveld), is door de recht bank te Dordrecht wegens oplichting, tot 9 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Tevens moet bovengenoemde te Haarlem en te 's-Bosch voor een der gelijk feit terecht staan. Bij den landbouwer C. Koekkoek Az., wera een suikerbiet gerooid, wel ke het kollossale gewicht van 22 pond had. AALST. Door de melkverkoopers alhier is de prijs der melk met 2 cent ver- hooga en bedraagt deze thans 12 cent per liter. Door te hoogen waterstand is men verhinderd over te gaan tot het grondsporen voor de steenfabriek ,',De Riet^choof" alhier, waarmede men aan vankelijk begin November zou aanvan gen. Hoewel er voorloopig nog werk gelegenheid is bij het bietenrooien en scheepkruien, is het zeer wenschelijk dat het water voldoende zakt, om het grondwerk mogelijk te maken. ANDEU. Gedurende de maand October j.l., zijn door de Wilhelminasluis gepas seerd, 2355 vaartuigen, met een in houd van 297899 M3. Vrijdagavond te 7 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk door Ds. A. B. van der Put, dankuur voor het gewas wor den gehouden. Bij de wed. J. de Waal alhier, vond men dezer dagen een beste koe, welke men even te voren had gemolken, dood in den stal liggen. In deze gemeente doen zich on der de varkens gevallen van vlekziekte voor. De dieren worden met serum te gen deze ziekte ingespoten. BABYLONIëNBROEK. J.l. Donderdagavond kwam een dochtertje van den landbouwer W. S. alhier, al spelende in aanraking met een ketel kokend water, waarbij het zoo ernstige brandwonden bekwam, dat geneeskundige hulp direct moet wor den ingeroepen, welke Dr. de Boer uit Dussen verleende. DUSSEN. In deze gemeente doet zich een geval van mond- en klauwzeer voor. DRUNEN. Veiling 5 November. Goudreinetten 3542 ct.; id. II 20 33 ct.; Belles fleurs 3039 ct.; id. II 1728 ct.; Ossekop 2334 ct.Gul deling 2226 ct.; Grasappelen 1518 ct.; Juinappelen 2634 ct.; Koekapp. 2229 ct.; Kafappelen 2730 ct.; id. II 1426 ct.; Zoete appelen 1424 ct.; Bergamotten 9—18 ct.; B.-Clairgeau 25 —33 ct.; Comtesse de Paris 27 ct.; Jodeperen 14—23 ct.; Witte Gozijn 12 —18 ct.; Brederode 15—19 ct.; id. ii 1014 ct.; Kleiperen 1018 ct.; St. Remie 918 ct.; Giesser Wildeman 11 19 ct.; Mispels 612 ct.; Snijboo- nen 4553 ct.; Princesseb. 4854ct.; Dubble Boonen 3742 ct.; Wagenaars 3844 ct.; Tomaten 1830 ct.; Peen li/22i/2 ct.; Kroten 13 ct.; Juin 37 ct."; Po'stelijn 4—6 ct.; Spinazie 12 15 ct.; Spruiten 1322 ct.; Schorse neren 7—11 ct.; Knolraap 1—3 ct.; alles per K.G. Bloemkool 9—16 ct.; id. II 37 ct. Savoijekool 29 ct.; Roode kooi 1 8 ct.; Witte kool 4—11 ct.; Chin.kool 1—5 ct.; Boerenkool 23 ct.; Knolsel derij i/23 ct.; Ramenas 12 ct.; Sla 13 ct.Andijvie i/22i/2 ct.; alles per stuk. Nooten 3070 ct. per 100 stuks. Selderij 316 ct.; Kroten 23 ct.; Peen 1 4i/2 ct.; Preij 119 ct. GIESSEN. De raad dezer gemeente ging niet acccora met de door Ged. St. voorges- steide salarisherziening van Burgem., Secretarissen en ontvangers. LOONSCHEN DIJK. A.s. Donderdagavond 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier, de jaarver gadering worden gehouden van de aldaar bestaande Jongelingsvereeniging „Gideon", onder leiding van Ds. Ewoldtte Raamsdonk. Na het uitbrengen der jaarverslagen van den secretaris en penningmeester zullen verschillende lezingen en voordrachten worden gehouden. RIJSWIJK. De aanvoer van suikerbieten aan de laadplaats „De Nol" moest ten twee de male wederom tengevolge van het hooge water worden stopgezet. Bij den heer P. J. de Joode al hier, is terug te bekomen een vooras van een auto, welke door hem op den Hoogen Maasdijk is gevonden. RAAMSDONKSVEER. Dhr. W. v. Raamsdonk hoopt 1 Dec. a.s. te herdenken, dat hij 40 jaar bij het onderwijs werkzaam is, waar van 39 jaren aan de Veersche school. Voorzeker, én Bestuur én leerlingen én collega's, zij zullen dezen dag niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Dhr. Waverijn, kommies, werd overgeplaatst van Stamprij (L.) naar deze gemeente. SPRANG. In de vorige week werd door den Kerkeraad der Ger. Kerk alhier, een legaat groot f 1000.en een gift onder letter N. N., groot f 100.ont vangen. Aan de Biersteeg alhier, kwam een fietsende dame met een vrachtauto in aanrijding, waardoor het stalen ros geheel in elkaar werd gedrukt. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor- Tegen den chauffeur werd door de politie procesverbaal opgemaakt, daar deze de lichten nog niet aan had. J.l. Zondag werd door de Geret. Knapenvereen. hun jaarvergadering ge houden. De leiding berustte bij den leider v. d. Berg. Door den secretaris werd een goed verslag üitgebracht, waaruit bleek, dat de vereen, zich in bloei mag verheugen, Ook het financieel verslag gaf rede tot tevredenheid. De aftredende bestuursleden werden herkozen. VRIJ1IOEVE-CAPELLE. Donderdagavond j.l. hield de afd. van den Chr. Bouwvakarbeidersbond, een goed bezochte vergadering in de vergaderzaal in de Nieuwstraat. Te ruim half acht opent de Voor zitter, de heer J. de Jong, de bijeen komst op gebruikelijke wijze, waarna door den Secretaris, de heer J. Haver- hals, de notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekerd. De heer P. Faro brengt dan verslag uit als afgevaardigde van de bijge woonde districtsvergadering, welke 28 Oct. te Arnhem is gehouden. Uit ge noemd verslag blijkt, dat aan bonnen in het bouwbedrijf is uitgekeerd een be drag van f 283.000, dat het contract voor de Stucadoors is geregeld, de Bondsraad mie(t 4 nieuwe leden is uitge breid, waarvan; 1 zetel aan Brabant ten goede komt, de propaganda onder de jeugd breedvoerig werd besproken en het hoofdbestuur wederom sprekers dis ponibel stelt. Door eenige leden werden vragen gesteld, die door den heer Fa ro werden beantwoord, waarna het ver slag onder dankzegging werd goedge keurd. Daarna geeft de Voorzitter het woord aan den heer J. Mobach, hoofdbestuur der te Utrecht, welke als onderwerp behandelt: „De ziektewet in verband met het Landelijk Contract." Spreker begint met te zeggen, dat hij de uitnoodiging gaarne heeft aangeno men, om genoemd onderwerp te be handelen, omdat de ziektewet belang rijke vragen naar voren brengt in 't maatschappelijk leven. Spr. wijst aller eerst op de vele moeite die het heeft gekost, om de wet in 't Staatsblad te krijgen. Talma wenschte naast de ziek tewet een Radenwet daar anders geen goed sociaal geheel zou worden verkre gen. Maar vanwege den grooten we reldoorlog die destijds is ontstaan, moest invoering weer op zich laten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 2