Manchester Mansbroeken De beste Kapok Molton dekens HEUSDEN. ZIEK ZIJN is beter te voorkomen, als te ri I Prima qualiteit f2.69 Alleen tot en met Woensdag H. v. Herwaarden D. M. v. Herwaarden v,,o|»"kt Heustlen- Of Szwitsersche Kaas Plaatselijk Nieuws ct. ct. KORTING Groote Keuze Lage Prijzen vindt U bij door hem volgens zijn zeggen, aan een familielid medegegeven, die het in vei ligheid had gebracht. Er was weinig ol niets om beslag op te leggen. De man, die ongehuwd is, woonde op ka mers. Dienzelfden avond te omstreeks halfelf zou de man de bankbilejtten nog aan een rechercheur hebben ge toond. Onverrichterzake vertrokken deur waarder. commissaris en de beide ad vocaten weer. Maandagmorgen deden de advocaten opnieuw pogingen om den man gear resteerd te krijgen, daar zij vreesden, dat R. de vlucht zou nemen. Ten slotte werd door het parket een bevei tot arrestatie gegeven, doch het bleek te laat te zijn, de vogel was gevlogen. Men vermoedt, dat de man naar het buitenland is gegaan. MIJN ONSCHADELIJK GEMAAKT. Omtrent het onbruikbaar maken van een mijn bij Zoutkamp, wordt nog ge meld, dat een der leden van de be manning van den stoomtrawler „Op hoop van Zegen", die de mijn had aangevoerd, trachtte het voorwerp te onderzoeken, waarbij hij werd gewond. De mijn was verkocht aan een han delaar in oud-ijzer te Zoutkamp. Toen de autoriteiten echter van deze trans actie bericht krijgen, legden zij beslag op de mijn en waarschuwden de ma- actie bericht kregen, legden zij beslag laten springen, daar monteeren te ge vaarlijk bleek. Behalve van de boer derij van Doorenbos en andere huizen in de omgeving, werden van het station te Ulrum en van eenige perceelen in naburige dorpen, de ruiten verbrijzeld. Men gelooft, dat nog zes van deze ge vaarlijke projectielen zich langs onze kust bevinden. treinreizigers" aan een ge vaar ontsnapt. De reizigers, die Maandagavond op de lijn AmsterdamHilversum gebruik hebben gemaakt van sneltrein 7.71 wel ke om 5.25 n.m. het Centraal Station te Amsterdam verlaat, zijn, onbewust, aan een gevaar ontsnapt, dank zij de opmerkzaamheid van den stationchef te Weesp. Toen n.l. genoemde trein laatst genoemd station genaderd was, moest de machinist voor het onveilig sein vóór de Vechtbrug stoppen. Op het oogenblik, dat de s nel trein stopte, werd vóór aan den trein een slag gehoord, alsof er een koppelstang brak. Daar echter bij een ingesteld onderzoek bleek, dat de wagonverbindingen in het voor gedeelte van den trein alle intact waren, werd, toen 't sein veilig stond, 't vertrek signaal gegeven. Toen de trein zich in beweging zette, lette de stationchef van Weesp, de heer Legerstee, die de zaak nog niet vertrouwde, nauwkeu rig op elke koppeling en daardoor be merkte hij, dat van een der rijtuigen in het achtergedeelte van den trein de koppelstang inderdaad gebroken was. Onmiddelïjk werd toen getracht de opmerkzaamheid van den machinist te trekken, doch daar de sneltrein uiteen groot aantal rijtuigen bestond, werden klaarblijkelijk de signalen op de ma chine niet gehoord. Een stationsambte naar verzocht toen aan een der vele passagiers, die zich nieuwsgierig voor over uit de coupé-raampjes bogen, aan de noodrem te trekken. Op hetzelfde oogenblik geschiedde zulks reeds door een spoorarbeider, die op de treeplank gesprongen was. Nadat de trein nu spoedig tot stilstand was gebracht, werd het defect ter plaatse hersteld. Met een vertraging van 9 minuten kon trein 771 de reis vervolgen. Was het defect door den stations chef te Weesp nog niet tijdig ontdekt, dan had de gebroken koppelstang on derweg allicht tot ernstiger complca- ties aanleiding kunnen geven. VERDUISTERING? De politie heeft aangehouden den 35-jarigen G. F. S. te 's Gravenhage, die als verkooper in dienst van een goederenmagazijn belast was met ver koop langs de huizen van kleedjes, huishoudelijke artikelen enz. tegen con tante betaling of tegen afbetaling (huur koop). Door voor te geven, dat een aantal klanten niet contant hadden be taald, had S. kans gezien verschillende artikelen te beleenen bij de Bank van Leening of bij opkoopers te gelde te maken, zonder dat hij de daarvoor ont vangen bedragen afdroeg. Reeds eenigen tijd geleden was hij daarvoor door de firma, toen zij er achter kwam, ernstig onderhouden, doch intusschen was de man met deze praktijken voortgegaan, totdat hij, toen voor ongeveer f400 aan goederen door hem bleek te zijn verduisterd, door de politie werd 'aangehouden. HET COLLECTIEF. CONTRACT IN DE TYPOGRAFIE. De Ned. Bond van Boekdrukkerijen heeft in een druk bezochte vergade ring het collectief contract in de boek- drukkersbedrijven met groote meerder heid aanvaard. De R.K. Vereeniging van Ned. Druk kerspatroons heeft dat contract ver worpen. De Federatie van Werkgevers in het drukkersbedrijf waar, behalve de hier boven genoemde vereenigingen, ook de Chr. Patroonsbond deel van uitmaakte, heeft in haar gehouden bijeenkomst na lange discussie het ontworpen contract met 785 tegen 424 stemmen aangeno men. De voorzitter der federatie heeft op deze vergadering o.a. gezegd, dat hij de verwerping van het compromis door de Katholieke drukkerspatroons betreur de. Hij oordeelde echter, dat aan deze beslissing niet veel waarde moest wor den toegeschreven, omdat de federa tie het recht heeft zelfstandig collectieve contracten aan te gaan. De bespreking welke de R.K. Ver eeniging van Ned. Drukkerspatroons nog zou houden na de Federatiever gadering, is uitgesteld tot Zaterdag. Dan zal men opnieuw bijeenkomen om te o\crwegen, wat bij den huidigen stand van zaken te doen staat. Gezien het verloop van de stemming in de Federatievergadering, verwacht men, dat het contract dan ook door den Katholieken bond zal worden aan vaard. horst alhier, is herkozen tot Voor zitter van den Ring" „Altena" van Ned. Hervormde Jongelingsvereeni- gingen in het land van Altena. Voor het comité van Wintèr- lezingen treedt in de voormalige openbare school op Woensdag. 25 November a.s. op Ds. De Vey Mest- dagh uit Rotterdam. AALST. Tengevolge van het wassen van 't water, staat de loswal onder water. Een groote partij bieten welke daar opgehoopt ligt, liggen alzoo in het water. De aflevering der bieten is dus tijdelijk gestaakt. kingen plaats hadden, echter zonder eenig resultaat. Daarna sluiting. Dinsdag begaf zich een heer uit Gorinchem per auto naar het fort Bakkerskil om daar met het hengel te gaan visschen. Door de aanhou dende slechte weersgesteldheid zijn de wegen zeer slecht, dit ondervond ook dezen visscher, de auto slipte en geraakten van den dijk. De daar aanwezige arbeiders schoten direct toe en hielpen de auto weer spoedig op gang. De heer die zeer met de hulpvaardigheid van de werklieden was ingenomen kregen een belooning van f 10,00. Men kan zich de dank baarheid der arbeiders tegenover hun geraspte Na den geheelen dag vergaderd te hebben heeft de Algem. Ned. Typo grafenbond zich met het nieuw collec tief contract voor de typografie ac- coord verklaard. De uitslag der stem ming luidde: 175 stemmen voor en 37 tegen. Dit resultaat moet nog bevestigd wor den door het referendum onder de le den. Er zou statutair twee derde van het aantal uitgebrachte referendum- stemmen tegen de overeenkomst moe- ten worden uitgebracht om deze als nog te doen verwerpen. SPEELHOL TE "ROTTERDAM ONu- DEK1. Dezer dagen heeft de politie een inval gedaan in een pand aan de Lijn baanstraat, waarvan men vermoedde, j dat er gelegenheid tot hazardspel werd gebeden. Inderdaad bleek dit vermoe- den juist. Men trof er een gezelschap aan, bestaande uit 2 Hagenaars, 9 Rot- j terdammers en 2 Franschen, waarvan j er verschillende goede bekenden van ae politie waren. Een van de Rotter dammers iik laatst al eens op hazard spelen betrapt bij een soortgelijken in val in een pand "aan de Leuvehaven, terwijl anderen behoord hebben tot de bende, die onlangs in den Haag on schadelijk is gemaakt. De politie heeft het heele stelletje meegenomen naar het bureau Witte de Withstraat en daar bleek dat er zich onder hen ook een slachtoffer bevond, die vertelde reeds enkele duizenden gul dens verloren te hebben. Er werd al tijd zeer hoog ingezet. Tegen den huurder van de étage, waar gespeeld werd, den 32-jarigen A. v. d. B., is proces-verbaal opgemaakt, terwijl voor het pand een vaste post is geplaatst. ANDEIi In de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen tot notabelen de heeren G. van Duist en Ant. de Fijter. De WelEd. heer \V. Bronk- MEUWENDIJK. De coöp. aan- en verkoopver- eeniging hield, haar jaarvergaderng. goedgekeurd. Tot bestuursleden wer- De winst- en verliesrekening werd den gekozen de heeren A. v. Breugel (commissaris1 Van der Stelt en Nieu- vvenhuizen. De vereeniging gaat in ledental vooruit en hoop vol gaat men de toekomst tegemoet. Haar pro ducten, vooral voeder artikelen, zijn van prima kwaliteit. Deze week werden de eieren verhanjdeld voor f8.50 h f9,50 per 100 stuks. In de afgeloopen week had alhier een auto-ongeluk plaats. Een auto komende van de richting Geer- truidenberg welke de reis maakte naar Amsterdam, moest uitwijken voor een bakkerswagen van D. H, die juist uit een zijweg kwam. De au to vloog in volle vaart tegen de ijzere poort van den heer J. Snoek, de poort werd totaal vernield, de auto be kwam ernstige schade de 2 inzitten de heeren bekwamen lichte verwon dingen. Naar men verneemt worden er pogingen in het werk gesteld, om een plaatsje machtig te worden, om des Zondags een Godsdienstoefening te houden vanwege de Hervormde Kerk. Als voorganger hoopt dan op te treden Ds. Lazonder van Werken dam. In de afgeloopen week hield de ijsclub „Eendracht" in het Insti tuut een ledenvergadering. Na ope ning door den voorzitter den heer Joh. v. d. Stelt werd door den se cretaris verslag uitgebracht, het bleek dat de vereeniging zich in bloeienden welstand bevindt. Daarna werd ver slag gedaan door den penningmees ter er bleek een batig saldo in de kast aanwezig te zijn van f97,51. Er had bestuursverkiezing plaats de af tredende leden werden met meerder heid van stemmen herkozen. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren Wijbenga en M. Wijnans. Een 1 o-tal kistjes sigaren werden uitgedeeld, terwijl nog eenige bespre- milden gever indenken. Door baldadigheid van enkele jongens wordt aan de weegbrug en het weeghuisje aan de Kille, voortdu rend vernielingen gedaan. Men heeft de zaak in politie handen gegeven. De collecte gehouden in de Geref. Kerk voor het jubileum der Universiteit bracht op f63.00. Zaterdagavond hield de Kies- vereen. alhier, een ledenvergadering. De opkomst was ditmaal goed te noe men, de sprekers de heerenC. en O. Walraven hielden een keurige re den over de gemeentefinanciën. Een drukke bespreking volgde hierop. De heeren wisten de vragen op zeer dui delijke wijze te beantwoorden. De ver gadering droeg een gezellig karakter. Ieder ging hoogst voldaan huis waarts. SPRANG. Op uitnoodiging van den Chr. Besturenbond traden j.l. Maandaga vond in de zaal van den Chr. Volks bond alhier, in een openbare verga dering op de heerenj. Augusteijn en Veldwijk uit Utrecht, respectie velijk met het onderwerp „De prio riteit van den arbeid" en „Ónze taak in dezen tijd". Door beide sprekers werd in een gloedvol betoog het goed recht der Chr. vakbeweging bepleit, en tot versterking der gelederen aan gedrongen. Door Ds. j. Fokkema Ned. Herv. predikant alhier, werd een slotwoord gesproken. In een goed verzorgde rede wekt spr. zijn hoor ders op trouw te blijven aan de Chr. vakbeweging daarbij deze de geeste lijke belangen van de arbeiders vei lig zijn. Door een daverend applaus bewees dat de vergadering instem1- mig was met het gesprokene. Na een woord van dank door den voor zitter sloot Ds. Fokkema met dank zegging. SLEEUWIJK. Naar wii uit goede bron ver nemen wordt door het Gemeentebe stuur van Gorinchem ernstig overwo gen een nieuwe boot in het veer Go- rinchem-Sleeuwijk in de vaart te bren gen. welke aanzienlijk meer laadver mogen heeft dan de grootste der twee thans gebruikt wordende booten. Eene moeilijkheid schijnt echter te schuilen in de omstandigheid dat de brug over de Merwede bii Gorin chem waarschijnlijk in 1937 gereed zal zijn, waardoor dan het veer zal worden opgeheven, zoodat de ter mijn voor afschrijving van een nieu we boot. welke meer dan f 100,000 kost. te kort wordt en de gemeente Gorinchem daardoor te groote scha de zou lijden. Op 20 November a.s. des avonds 7 uur hoopt de meisjesver- eeniging „Jong Leven" in de Ned. Herv. Kerk alhier haar jaarvergade ring te houden. Op het op Zaterdag j.l. te Utrecht gehouden examen behaalde mej. H. C. de Jong alhier het diplo ma voor typiste met lof, t.w. 70 let tergrepen per minuut. Zii ontving haar opleiding bii den heer P. W, Hoogstaden te Gorin chem. In de Ned. Herv. Kerk alhier, is een gift gecollecteerd van f 500. De heer L. van 't Sant hield tijdens een vergadering der A. R. Kiesvereeniging een referaat over „Gemeentepolitiek", waarop een ge animeerde gedachtenwisseling volgde. De vergadering was voor deze gele genheid goed bezocht. Tegen den verdachte j. v. A., die eenigen tijd geleden op de veer boot tusschen GorinchemSleeuwijk een zekeren j. B. met een mes, be werkte, is tijdens de zitting van den Politierechter te 's Hertogenbosch, door den O. v. j. 4 maanden gevan genisstraf geëischt. WAARDHUIZEN. Als verplicht aftredend in de Geref. Kerk alhier zijn dit jaar aan de beurtj. C. Hak als ouderling en Z. van Herwijnen als diaken. Deze week kreeg ieder stemgerech tigd lid een biljet thuis waar men voor beiden funciën een of twee na men op kan zetten, uit welke dan een twee of drietal wordt opgemaakt. iW OUDRICHEM. Gedurende de maand October j.l. werden voor den Vleeschkëurings- dienst ter keuring aangegeven 10 koe ien, 30 varkens en 4 kalveren. De ouderavond van de ie Openbare school alhier zal gehouden worden op 28 November a.s. in het gymnastieklokaal dier school. Met de visscherij in deze ge meente gaat het den laatsten tijd niet te best. Zalmen worden er nog geert gevangen en de vangst van andere soorten visch is eveneens matig. Door eenige visschers is weder een aan vang gemaakt met de visscherij op grondel, waarvoor door den Inspec teur der visscherijen vergunning is verleend. I vyA-'Y t ïiwm <tk is i Wij offreeren vanaf lieden tot en met NVoeilsdftg' een extra voordeelige partij y.-.-.c 78 77 .ll'- 'r op zwart en donkerblauw verven, met ingang van 17 November. Overal Agenten. CHEM. WASSCHERIJ EN VERVERIJ GORINCHEM. Past daarom op voor koude voeten, en koopt nog heden GEEFT ONS UW REPARATIE WERK, wij repareeren vakkundig en billijk. Eens geprobeerd en U wordt vaste klant. m fv-ït .3 1 JOH. DE MOL v' v' W AURORA

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 6