voor ht Lu i «au Heisdeg en Altsiaje Langstraat m He BoiiGlerwaard Dit nummer bestaat uit 2 bladen. fleasdeuscbe Winkelweek. let geheim van Seaton-Hall. I I GEEF HEM^j^èfeST. NICOLAAS IT GESCHENK NIEMEUER'S FRIESCHE HEERENBAAI Zakportefeuilles Sigarenkokers Portemonnaies Firma L. J. Veerman Firma L. J. Veerman EEN LUXE DOOS Vulpenhouders Vulpotlooden Firma L. J. Veerman FEUILLETON Plaatselijk Nieuws. Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 5075. Woensdag 26 November 1930, Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. UND VAN AUEHA Dit biad verschjjnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1,25, •o franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. B. en W. hebben bij besluit van 7 Nov. j.I., toestemming verleend voor de gratis-verloting van de Heusden- sche Winkeliersvereniging. Iedere kooper, die bij één der on derstaande winkeliers tot een bedrag van een gulden of daarboven koopt, ontvangt voor eiken besteeden gulden een lot in deze gratis verloting. Zoo als reeds bekend, stelt de Vereeniging zelf twee prijzen beschikbaar ter waar de van f75 (een van f.50 en een van f 25), welk bedrag bij een der deelne mende winkeliers of bij| meerdere, als men verschillende artikelen wil koopen, moet worden besteed. Deze reclameweek duurt van Zater dag 29 November tot en met Vrijdag 6 December a.s. Zaterdag 29 November a.s. arriveert St. Nicolaas met zijn knecht vanaf het station Drunen-Heusden te half drie aan de Oudh. poort en zal, behalve Goor het Bestuur der Winkelvereen. worden ontvangen door onze beide mu ziekgezelschappen. Na de verwelkoming wordt een rond gang door Heusden gemaakt en zal St. Nicoiaas op het bordes van het stad huis worden begroet door den Voor zitter der Heusdensche Winkeliersver- eeniging. Na de rondgang zal St. Nicolaas zit ting nemen in hef manufacturenmaga- zijn van den heer Joh. de Mol. Hieronder laten wij de namen vol gen van de 48 deelnemende winkeliers met de door hen beschikbaar gestelde prijzen. 2 hoofdprijzen. 1ste hoofdprijs ter waarde van Ï50 aan te koopen bij aan gesloten winkeliers der Vereeniging. 2de hoofdprijs ter waarde van f25 aan ie koopen bij aangesloten winkeliers oer H.W.V. A. Baaijeens: 1 kistje sigaren; 1 doos inhoudende 3 blikken vruchten. H. v. Bierkei: 2 flesschen likeur. J. A. v. Berge-Henegouwen: 1 sche merlampje. C. Boumani: 1 blik Verkade's biscuits; 1 K.Q. van Houten's Cacao. Joh. BoomPijnenburg: 1 prachtige heerlijke taart. A. Boeren, modiste:1 tafelkleed. J. Boelen;: 1 prima waterdichte stuur- tasch. Burghotuts: 1 groot ontbijtlaken. v. Bladel: 1 theeblad. Couwenberg: Een: vulemmer. ns: 1 groot chocolade hart. Diessen: 1 doos bonbons. Eeuwijk Zn.: 1 paar blauwe Delftsche wandborden, en Engelse: 1 flinke zeer fijne bo terletter. Franco: 1 pot scheerzeep en een scheerkwast. Naar het Engelsch door Mrs. L. B. WALFORD. 5.) „Hij was de beste danser van het bal!" merkte hare zuster op. „Vondt ge? Ja, ik dacht het ook, om je de waarheid te zeggen, maar dat kwam misschien omdat hij zoo goed met mij in den pas bleef. Ik geloof dat eenige heeren mij wel wat aan keken, maar sommige menschen zijn zoo zonderling. Praat mij niet van vrou welijke jaloezie; geen vrouw ter we reld is zoo jaloersch als een man, die ziet dat men een ^nder aankijkt." „Hebt ge dat ooit bij mijnheer Cum berland opgemerkt?" „Ik weet niet of hij er reden toe had. Leg mij nu eens niet op de pijn bank; ik weet dat ge! op onze vele dansen zinspeelt. Maar wat beteekent het of we nogal veel met elkander dansten? Terloops vroeg mijnheer Cumberland naar u, Mad. Ik heb veel goeds van je verteld: dat je zoo lief voor ons was en hoe je gisterenavond weer bij Tom bent gebleven en mama prees je niet minder. O, hij hoorde van de geheele familie niets goed van je." „En Mad, mijnheer Cumberland blijft nog vooreerst op de* Heide; heerlijk hé? Hij heeft geen vaste plannen,zegt H. v. Herwaarden: 1 paar warme schoe nen naar keuze. D. M. v. Herwaarden: Idem. L. Hexspoor: 1 assortiment kist fijne sigaren. J. H. v. Hoften: 1 carbidlantaarn. J. v. Hooff: 1 wandkoffiemolen. C. de Jong: 1 prachtige spoortrein met koffie. J. Kamminga: Luxe doos tabak; 1 flesch roode Port. J. de Kok: 1 blik amandelspeculaas. G. Kieboom: 1 blik speculaas. A. J. v. d. Kolk: 1 vulpenhouder. M. v. d. Linden-Duijs: 1 prachtige sjaal. J. v. Laarhoven: 1 bekleede waterstoof. Louis de Mol: 1 fantasiedeken. Joh. de Mol: 1 eiken salontafel. Ant. Metselaar: 1 prachtige tabakspijp. Adr. Merkx: 1 blik speculaas. Adr. Poddewijn: 1 pracht horloge met ketting. F. Schreuder Zn.: 1 eiken radiotafel tje. i A. Swagemakers: 1 rijwiel- of stuur- tasch. I C. A. Swagemakers: 1 prachtige luxe ontbijtkoek. W. Sluimers: 1 pot boerenjongens. Charles Schreuder: 1 eiken kapstok met geslepen spiegel. C. Snijders: 1 fraai beeldje. Wed. J. Smits: 1 paar luxe dames schoentjes. B. Stap: 1 bloembak gevuld met pak jes pudding. L. Sluimers: 1 emaille fluitketel. Firma L. J. Veerman: 1 etui inhouden de portemonnaie, portefeuille en sigarenkoker. P. J- Vergouw-Verschure: 1 fantasia deken. A. Verschuur-Baert: 1 luxe kapdoos. Joh. Vos-Kipping: 6 blikjes speculaas. J. Waayers: i heel groot kinderservies. L. j. J. Wassen: 1 zware zilveren arm band. Zijn mooie en blijvende St. Nicolaas-Geschenken. Verkrijgbaar in ruime keuze in den Boekhandel van de HEUSDEN. HEUSDEN. Vrijdagavond 6 uur hoopt Ds. Pop uit Uitwijk in de Ned. Herv. Kerk alhier een dankuur voor 't gewas te houden. Damkampioenschap Heusden en Altena. Hieronder volgen de uitslagen hij. Wat zou een man daarmede wel bedoelen? 't Is vreemd, erg vreemd om maar op die oude boerderij te blijven nu de jachttijd toch al lang voorbij is en dan met zulk ellendig weer. Hij moet toch om de een of andere oorzaak, buiten de jacht om, zooveel van Galloway houden; vindt je ook niet Mad?" Maar op zulke beschouwingen wist Madelaine meestal niet te antwoorden. Mijnheer Cumberland was een vreem deling, een sportman en een vrijgezel. In Augustus was hij in de buurt ge komen en had eenig jachtterrein van Sir Thomas gepacht. De familie had hem langzamerhand als een aangenaam mensch leeren ken nen en op het tijdstip, waarop onze vertelling een aanvang neemt, was hij er reeds vrij intiem geworden; maar wie van de schoonen hem het kasteel zoo druk deed bezoeken, stond nog te bezien. Man van de wereld, was het be grijpelijk, dat hij allen die beleefdheden aanwees, welke, verdeeld over zoovelen, even onschadelijk zijn als het verwij derde weerlicht, dat slechts aan den hemei flikkert, maar dat, eenmaal in kracht toenemend, zich eerst kronke lend, plotseling op zijn slachtoffer ne- derschiet. Dat hij den fraaien hond van me vrouw Seaton niet vergat, was even natuurlijk als dat hij de teekenbehoef ten van Blanche onderhield of den mooisten neerhangenden klimop van Flora opbond; kortom, hij had er slag van allen te bevallen en met iedereen op goeden voet te blijven. Of er een dieper of teerder gevoel bij hem sluimer- van de gespeelde partijen in de zesde ronde Klasse II a Ant. Sluijmers A. Sluijmers 02, Ger. Jonker G. Jonker 20. In dezen groep is de stand thans gesp. gew. rem. verl. punten. A. Sluijmers 5 3 11 7 Ger. Jonker 5 3 2 6 A. Deurlo 4 4 3 5 Ant. Sluijmers 5 2 12 5 G. Jonker 5 14 1 Een stand waarin alles nog kan ge beuren. Klasse II b Vos Swagemaker 20. 3 partijen moeten worden uitgesteld. Zaterdagavond gaf de „Heusden sche Fanfare" hare eerste Winteruitvoe- ring voor donateurs en niet-leden, in de zaal „Concordia" alhier. De Voorzitter, de heer A. Bax, heette de aanwezigen, in het bijzonder de Edel Achtb. Heeren Burgemeester en Bescherm heer Mr. C. W. v. Ommeren, hartelijk welkom. Hierna werden de muzieknum- Groote sorteering Prentenboeken Kinderboeken Jongens- en xWeisjes boeken Kinder en Gezelgchapspelen vindt U in den Boekhandel van de te HEUSDEN. mers ten gehoore gebracht, waaruit op te merken viel, dat deze Vereeniging momen teel in een goede conditie verkeert. Na de pauze werd door bet Operette- Gezelschap „Vriendenkring" uit Haarsteeg opgevoerd de operette „Als mijnheer van huis is." Op buitengewone wijze wisten deze dilectanten-declamatoren door spel en zang dit stukje weer te geven en was de verwachting van dit gezelschap niet teleur gesteld, integendeel succesvol. De Beschermheer, Mr. v. Ommeren, sprak aan het einde van deze opvoering woorden van waardeering aan het adres van de „Fanfare" en bracht dank aan allen, die hadden medegewerkt tot het slagen van dezen avond, bij onderscheiding aan de heeren tooneellisten. Deze woorden werden door een stampvolle zaal met een daverend applaus beantwoord. Het gezelschap, medewerker de heer T. A. v. d. Steenhoven uit 's Bosch, zorgde in de pauzen en tijdens het bal voor de uitvoering van fijn strijkmuziek. de, was, zooals wij reeds zeiden, een nog steeds raadselachtige vraag. Beschouwen wij Cumberland op zich zelf, dan wordt hij; het best omschre ven ais een jongmensch, dat in vele opizchten zeer veel overeenkomst heeft met andere jongelui van zijn stand, op voeding en betrekking tot de groote wereld. Van persoon was hij krachtig en breedgeschouderd, statig in zijne be wegingen, zooals bij zijn voornaam voorkomen paste. Zijn gelaat had geen buitengewone uitdrukking; ja, zelfs be weerden sommige dames misschien wei om het sneller kloppen hunner hart jes, zoo vaas zij in Cumberland's te genwoordigheid waren, tegen te gaan dat hij eigenlijk geen enkelen schoo nen trek bezat, zoodat het dwaasheid was mijnheer Cumberland een mooi man te noemen! En toch vond hij zich overal den weg gebaand en werd hij bewonderd, gevierd en nageloopen, zoodat het een wonder was dat hij door dit alles niet verwaand, onuistaanbaar was geworden. Zóó was Cumberland in de groote wereld; dus nu, nu hij na den jachttijd nog steeds op de heidevelden van Gal loway bleef, nadat toch iedereen van naam reeds vertrokken was, rees bij velen, en niet ten onrechte, de vraag op, wat toch wel de reden van dat lange verblijf kon wezen. Flora en Blanche deelden hem sa men; hij was hun gemeenschappelijk eigendom. Madelaine moest volledig verslag geven zoo vaak zij alleen hun vriend ontmoette. Tom moest men naar Cumberlands gezelschap doen ver langen. Sir Thomas moest hem voor zijne dochters als een gunst te dineeren OVERAL VERKRIJGBAAR Zondagavond werd in het Ver- eenigingsgebouw de eerste groote winter- uitvoering gegeven door de R. K. Tooneel- vereen. „Kunst en Vermaak". De zaal was met een tairjjk publiek bezet. „Kunst en Vermaak" heeft haar oude roem weder gehandhaafd, zoodat de afwezigen veel gemist hebben. De WelEerw. heer Kapelaan Maas opende deze uitvoering als Regisseur der vereeniging en riep de aanwezigen een welkom toe, in het bijzonder den Hoog Eerw. heer Deken Wouters, en de Edel- Achtb. heer Burgemeester en Mevrouw. Vervolgens gaf spr. eene korte uiteen zetting van het op te voeren Indische tooneelspel „Oessin Blanda" van Jan Tromp. in ruime keuze voorhanden bij de Boekhandel te HEUSDEN. Een geschenk dat altijd ten zeerste op prijs wordt gesteld. Dit prachtige tooneelspel gaf ons te zien de strijd van Blank en Bruin in Indië. Alle rollen waren op zijn plaats en wer den schitterend vertolkt, zoodat de spelers veel succes en applaus oogstten. Daarna werd opgevoerd het kluchtspel „De Prins op stap." Dit kluchtspel w§rd ook op zeer goede wijze opgevoerd, zoodat de lachspieren terdege in beweging wer den gebracht en de spelers een luid ap- vragen, en Bubble, de hond, moest te zijner eer met een blauw lint wor den getooid. Ter hunner rechtvaardiging echter moeten wij bekennen, dat de jonge da mes, ofschoon hunne ijdelheid gevleid en hunne belangstelling opgewekt was geworden, de beleedheden van Cumber land eveneens slechts met beleefdheden beantwoordden. Op den morgen na het bal was Flora steeds in hooger sferen. Het was weer „mijnheer Cumberland zeide dit en mijn heer Cumberland zeide dat", en diens afwezigheid want hij was aan een jachtvriend een bezoek gaan brengen werd alleen draaglijk gemaakt door over hem te kunnen spreken, drie da gen lang. Hij zou tot Maandag weg blijven, deelde zij den minder goed in- gelichten mede; Donderdag was hij vertrokken voor drie volle dagen, om te jagen natuurlijk. De Zondag zou er hoogst waarschijnlijk bij inschieten; het was bijna zeker dat hij niet zou komen, maar dien dag in eenzaamheid doorbrengen, want niemand en eenig verwijt lag in hare woorden tegenover papa, die in deze nalatig was geweest had er ^an gedacht hem uit te noo- digen. Hij was naar een „heerenpartij" ging de snapzieke vertelster voort, en daaroij zouden geen dames wezen. Maar hij scheen die partij een vervelende zaak te vinden en zij geloofde dat, als hij)a r met fatsoen had kunnen af komen, hij het zeker gedaan zou heb ben. Dat hij er heen was, was zeker: en de schoone vertelster hield zich overtuigd, dat, als hij er eenmaal was, zijn collega's hem niet zouden laten vertrekken. plaus ten deel viel. Na afloop bracht de Burgemeester in een waardeerende toespraak hulde endank aan de spelers voor hun keurig spel en bracht hulde aan den "WelEerw. heer Regisseur voor de vertolking en opvoering van het Indische tooneelspel. De President dankte de Burgemeester en de aanwezigen voor hunne tegenwoor digheid en riep hun een tot weerzien toe. Een woord van waardeering past ook aan den pianist den heer de Man en de heeren Schreuder voor hun piano-, viool- en cellomuziek, die medegewerkt hebben tot het welslagen van dezen avond en de heeren Gebrs. Engelen, Toneeldecora teurs, voor hun schitterend Indisch Too- neel en den grimeur den heer J. Engelen, die alle bijzondere hulde toekomt. Moge „Kunst en Vermaak" ons weder spoedig vergasten op zoo'n schitterende en welgeslaagden tooneelavond. Zooals uit achterstaande adverten tie blijkt, wordt op Vrijdag 28 November in café Zahn, Scheffersplein 133 te Dord recht een Kalksalpeter-fabrieksmodel in werking, ter bezichtiging gesteld. Wij wekken gaarne ieder, die dien dag in Dordt komt, op, dit model te gaan bezichtigen. (Zie advertentie) Maandagavond hield het district Noordbrabant-Midden van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland een leden- tevens propaganda-vergadering in „Het Wapen van Amsterdam" alhier. Met den Voorzitter, den heer Appel, en den heer Bleekwilder, Secretaris, was mede aanwezig de heer Polman, Hoofd bestuurslid van den Bond. Zoo ook de heer De Kok, Chef van den buitendienst, en de heer Maas. Dientengevolge leek het wel een won-: der, toen twee zacht-blauwe oogen een paar doordringend zwarte ontmoetten, Op het oogenblik, dat Madelaine Seaton de kleine, oude dorpskerk binnentrad op dien rustigen Zondagmorgen, voi-, gende op de gebeurtenissen, die wij reeds mededeelden. Zij had niet gedacht Cumberland hier te vinden, na al het geen Flora reeds verteld had, en, wat nog meer zeide, omdat zijzelf ook was thuisgebleven. Zij had zich wegens hoofdpijn verontschuldigd; Sir Thomas was lijdende, dus mevrouw met haar oudste dochter en nichi?waren naar het Godshuis gereden, waar zij eenige mi nuten vóór den aanvang van den dienst binnentraden. Cumberland zat op zijn gewone plaats op eenigen ^afstand van die der Seatons en om daar te komen moes ten ze hem ^voorbij. Onder het pas- secren greep alles plaats; Cumberland en Madelaine wisselden met elkander, een blik van verstandhouding. Die blik, die oogopslag! O, zij kon niet deelnemen aan iden dienst; haar hart bonsde, het kerkboekje beefde haar in de vingers, hare wangen gloeiden, het bloed bruiste haar wild in de ade ren.... En na die ontmoeting; hoevele uren van stille, zalige droomerij, van zoete herinnering en verlangen Vroeger had zij 'even vroolijk ge lachen geschertst en gesnapt als een vogeL (Wordt vervolgd^ NIEUWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1