St. Nicolaas-Cadeau Dit immer bestaat uit 4 biaden. Herman Caarls, middag van 2 tot 6 uur bij i. Ruime sorteering CADEAUX. Gediplomeerd Opticien. „Uitsluitend Optiek". Agentschap van de Atnsterdamsche Bank Ji.V-, Amsterdam. A. BAAI JENS, Eenjpraktisch en nuttig A. Verschuur=Baert Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 5076. Vrijdag 28 November 1930, Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Zusterhuis 6 - Tel. 289 Binnenland Plaatselijk töieuws 5. 5. £ankhuyzett Co's Bank Jt.V. s-HERTOGENBOSCH. Und van altera Dit blad verscbynt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden i 1.25, en franco per post beschikt f 4.40. Afronderlyke nummers 6 cent. Advertentiën van 16 regels 90 ceDt. Elke regef meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Ook als is een BRIL, om zijn blijvende waarde, een zeer nuttig geschenk. EEN RUIME SORTEERING IN VOORRAAD. nuttige St. Nicolaas-artikelen- GEMARINEERDE HARING en ROLMOPS, MOSSELEN IN AZIJN, GARNALEN IN GELEI, Paling in gelei, Ansjovisch enz. ROZELINE SHAMPOOM telef. ito. 15 Raamsdonksveer. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsehe Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingec, Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. W* Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA gratis Drogisterij van ^^otermarkt 72 HEUSDE^^j IS EEN VAN Vnchterstraat 25 ALMKERK. A DUSSEN. i i ui CAPEELE. 's GRAVEN310ER. "r-". ïoar het Land van Heusden en Altsnaje Langstraat en de Boiitmelerwaard V ERTROUWENSVEEHANDEL. In de faillissementszaak der Comman ditaire Vennootschap „Vertrouwensvee- handel" te Amersfoort, die relaties had over het geheele land, en van haar be- heerena vennoot, de heer O. Hoekstra, zijn door den curator den heer L. P. van der Mark de door hem voorloopig erkende en betwiste vorderingen ge deponeerd ter griffie van de Recht bank te Utrecht en het Kantongerecht te Amersfoort. De lijst van schulden en vorderingen beloopt in totaal f 152,466.over 90 crediteeren. Aan gezien het beheerend vennoot ook hoof- delijka ansprakelijk is voor de schulden der vennootschap bedraagt het totaal der vorderingen van hem persoonlijk f152,928.De verificatie-vergaderin gen hebben plaats op 1 December a.s. des voormiddags 10 uur in het Ge rechtsgebouw te Utrecht. O—* EEN LANDBOUWER GEKNEVELD EN BEROOFD. Te Boekelo onder de gemeente Lon- neker is de 65-jarige alleenwonende boer W. A. door twee als heer geklee- de personen, die zich voor belasting ambtenaren uitgaven, overvallen en door hen aan handen en voeten ge bonden. Zij dwongen den ouden man te wijzen waar hij geld had opgebor gen. Op de aanwijzing van den aan gevallene, zijn zij toen met 500 gulden verdwenen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Wij ETALEEREN nu reeds Komt U eens zien? bahlmann goring hem. de film „Achter de wolken schijnt de zon" vertoond zou worden. Nadat door den Voorzitter de vergadering 'geopend was, las de secretaresse de notulen der vorige vergadering. In gekomen is een verzoek van den Raad van Arbeid om het gebouw van het „Groene Kruis" beschikbaar te willen stellen, om er een keuring in te verrichten. Dit verzoek werd ingewilligd tegen een vergoeding van f 1,50. Uit het jaarverslag bleek, dat de Vereeniging in de laatste 2 jaren weinig verandering heeft on dergaan. In het jaar 1928 werden 65 artikelen en in 1929 97 artikelen HEUSDEN. Men verzoekt ons mede te dee- len, dat heden Vrijdagavond het dank- uur voor 't gewas, in de Ned. Herv. Kerk, niet om zes uur, doch om half zeven zal plaats hebben. Woensdagavond hield de Ver eeniging „Het Groene Kruis" in het Hötel „Concordia" haar algemeene ledenvergadering. De opkomst was grootj, wat wel te wijten zal zijn ge weest aan het feit, dat deze avond per pot van 3 stuks, 25 cent. per pot 40 cent. per pot 47V2 cent. Botermarkt 88 HEUSDEN. uitgeleend. De heeren Carpay en Mie- dema worden verzocht de rekeningen van het Groene Kruis en Tuberculose bestrijding na te zien. Bii monde van den heer Miedema werd medege deeld, dat alles keurig in orde was en werd geadviseerd de rekenin gen goed te keuren. De beide reke ningen sluiten met een batig saldo. De twee aftredende bestuursleden werden bii acclamatie herkozen, die hunne benoeming weer aannamen. Hierop sloot de Voorzitter de huis houdelijke vergadering. Na een inleiding van den Voor zitter over het opvoeren van de film, gaf hij het woord aan den heer Gee- sing, die in korte trekken het doel van deze filmavond uiteenzette, waar na de film „Achter de wolken schijnt de zon" werd vertoond. Op onderhou dende en aantrekkelijke wijze vertel de de heer Geesing bij de plaatjes het verhaal van een arm schoenmakers gezin, waarvan de man en een kind tuberculoselijders waren. Hoe die man eerst onwillig was om zich on der doktersbehandeling te stellen, doch na het bezichtigen van een tu- berculose-museum tot andere gedach- te kwam en zich daarna wend de tot een consultatiebureau. Hoe hii door bemoeiingen van dit bureau in een sanatorium werd opgenomen en zijn dochtertje bij een boer werd ver zorgd en nadien gezond in het ge zin terugkeerden. Op ontroerende wij ze wist hij de vergadering te boeien van het begin tot het einde. Aan het einde der vertooning dankte de Voor zitter hem namens alle aanwezigen, in hartelijke bewoordingen. De verga dering dankte hem eveneens met da verend applaus voor den nuttigen en leerzamen avond, die hii gegeven had. Damkampioenschap Heusden en Altena. Uitslagen 7e ronde. 1e klas de GraagPellikaan 2—0 7 Bax— de Joode o2. In dezen groep is men thans uit- espeeld en het is den titelhouder de Graag) gelukt wederom hierop beslag te leggen. Djat het ditmaal .na zwaren strijd geschiedde blijkt wel uit onderstaande eindstand. gesp. gew. rem. verl. pnt. de Graag 63218 Pellikaan 62317 de Joode 62226 Bax 61143 Pellikaan legde derhalve beslag op den tweeden prijs. klas II a. DeurlooA. Sluijmers afgebroken, klas II b. Van der Pol—Schreuders 2—0. De firma Postma te Rotterdam zond ons de uitslag van den 4den Ne- aerlandschen Matador schrijfwedstrijd. Aan dezen uitslag ontleenen wij het volgende: Een matador doos no. 1 van f2.10 verwrerven de leerlingen Adr. Toonen van de Herv. school, Voorsteeg te Almkerk; M. v. d. Werken te Ga meren. Een matador doos van f0.75, de leerlingen J. Schilders te Dronge- len, J. v. d. Pol te Eethen, Th. Ekkel- bcom te Herpt, J. Kolff en Jan Brug- meijer te Heusden, F. Janson te Waal wijk Hester Groeneveld te Well-Am- meerdere hetzelfde lot zal treffen. Geen Bevorderd met ingang van 1 No vember j.l. tot technisch hoofdambte naar de technische ambtenaren van den Rijkswaterstaat C. H. v. d. Vet te Bre da, J. A. Steinz te Arnhem en W. E. Janson te Zutphen. Zaterdag zijn op de scheepswerf weer een dertigtal werklui ontslagen en gevreesd wordt, dat eerlang nog meerderen hetzelfdelot zal treffen. Geen prettig vooruitzicht. Zooals uit achterstaande adver tentie blijkt, wordt door de Philips gloeilampenfabrieken op a.s. Dinsdag 2 December, des avonds 8 uur, 111 de zaal van het Wapen van Amsterdam een demonstratie geven op het gebied van verlichting. f" wmniwEEK EEN PAKIE in de gracht nabij de Wijkschepoort bovengenoemd concours te houden, j Het water in de rivier de Maas blijft hier nog steeds wassende. In den afgeloopen nacht is er nog onge veer 5 c.M. bijgekomen. Alles staat onder water, zoodat slechts aan den hoogen steiger kan worden aangelegd. Waar evenwel van boven reeds een paar dagen val wordt gemeld, zal ook hier wel spoedig het hoogste punt zijn bereikt. Donderdagavond gaf het kinder koor „Frisch gezongen" voor een uit verkochte zaal, zijn aangekondigde uit voering. De zaal van Concordia bleek te klein, velen moesten zich met waarde 15 ct. voor eiken kooper, die minstens f 1. besteedt, (bovendien de verlo- tingsbon) in de Tengevolge van den hoogen wa terstand kon het onderling concours, uitgeschreven door de Hengelsportver- eeniging alhier, j.l. Zondag niet plaats hebben. Thans heeft de WelEd. Heer Chr. Sprengers te Oudheusden toestem ming gegeven, a.s. Zondagvoormiddag een staanplaats tevreden stellen en ve len konden geen plaats vinden en moes ten onverrichterzake weer naar huis. De heer den Besten, directeur van het kinderkoor, opende met een kort welkomswoord. De verschillende zang nummers werden heel mooi gezongen, en ,,'t Is lente" viel zelfs 00 in den smaak, dat men het moest herhalen. Ook het tableau „De kabouters in het bosch" voldeed uitstekend en leverde door de verschillende kleuren licht, die op den groep werd geworpen, een heel mooi gezicht. De ciou van den avond was de ope rette: „De schoone slaapster", woor den van A. T. J. Reiger en muziek van R. Hol, in 3 bedrijven, dit was aller liefst en alleraardigst. „De Prinses" was eenig, doch ook de andere kinderen vervulden hunne rollen uitstekend. Men staat werkelijk verwonderd, dat het mijnheer den Besten gelukt, het zoo ver met deze jeugdige kinderen tebren- gen. De zang werd door den heer T. v. d. Steenhoven uit 's Bosch op zeer verdienstelijke wijze op de piano be geleid. Jammer, zeer jammer is het voor het kinderkoor, dat mijnheer den Besten, die zoo duidelijk heeft getoond met kinderen te kunnen omgaan en hen op de juiste wijze weet aan te pakken, Heusden gaat verlaten en het de laatste uitvoering is die door „Frisch gezongen" onder zijn leiding werd ge geven. Na afloop der uitvoering sprak de heer D. Hus, bestuurslid van het kin derkoor, hartelijke woorden van dank en afscheid, daarna overhandigde de jongejuffrouw R. Roza met een aardig rijmpje, namens het kinderkoor den. scheldenden directeur een aardig sou venir. Hierna dankte de heer Roza, nae mens de ouders en alle aanwezige* mijnheer den Besten en de kinderen voor den aangenamen avond. De heer den Besten dankte allen met een kort woord. De schijnwerper met de gekleurds lichteffecten werd bediend en wasal- komstig van den heer v. Berge-Hene- gouwen alhier. In deze tijd van veel buiten sporige luxe op het voedingsglebied! is het wel noodig eens te wijzen op de uitstekende voedingswaarde van. ons dagelijksch brood. Brood blijft toch het eenvoudige, goedkoope voedsel dat vooral voor werkenden! en kinderen in de groei jaren van! het grootste belang is. Door een aar dig speldje willen de bakkers de leur ze „eet meer brood" onder het Ne- derlandsche volk progageeren. t A.s. Zaterdag, n.m. 7 uur, hoopt de Chr. Nat. Werklieden vereen, in de consistoriekamer der Herv. gemeente eene vergadering te houden. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen: stukken. 4. Verdere bespreking kolen- fonds. 5. Rondvraag en sluiting. De collecte gehouden j.l. Zot*- dag in de Herv. kerk tijdens het dank- uur voor 't gewas, heeft opgebracht f 132.82. •-i Tot voorzanger in de Herv. kerk is alhier door den Kerkeraad benoemd de heer H. Pellikaan Az. Op Woensdag 3 Dec. e.k. des javonds 7 uur zal voor de Jongelings- vereeniging a. d. Loonschendijk in het kerkgebouw aldaar optreden Ds. D. J. de Gra,af uit Ede met het onderwerp „De zenuw zijner kracht" Het ie elftal der voetbalver- eeniging „Excelsior" speelt a.s. Zort- dag voor de ie klasse B.V.B. tegen.' W.S.C. III te Waalwijk en het 2e voor de 2e klasse B.V.B. tegen Ka^tshei*- velsche boys. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" zal a.s. Maandag half acht ter viering van het 1 o-jarig be staan der vereeniging onder leiding van den heer A. Christ in de zaal' van den heer L. F. v. Dongen alhier een uitvoering geven. Het muziekale programma wordt geopend met den door den directeur voor deze gelegenheid ge'oomponeer- den jubileummarsch. Voor het ko mische gedeelte heeft het bestuur, zich de medewerking van het beken de duo Goffa uit Antwerpen verze kerd. In de gehouden dankstond voor te Heusden. Y - - - *J - .y-v- A-- <:y, - .V: :v'vv - 1 -7. .'M' Sv-1' "i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 1