Coöp.B. Leenbank L.B. liny voor inlagen 4 pet. SPECIALE AANBIEDIltS 1 Plaatselijk Nieuws. WIJK EN AALBURG. DEZE UfEFEC DEN BOSCH EINDHOVEN i. AUMKERR. Op 18, 49 en 20 December zal te Ippelschendijk vanwege de IJsclub al daar, een Bazaar worden gehouden, in de zaal van den Heer J. Pruijsen. J.l. Maandagavond hield Ds. A. Dönszelman, Herv. Predikant alhier, te "Wassenaar voor de Knapenvereen. aldaar een propagandarede. De Heer J. Duijs, Onderwijzer te Hoek van Holland, is thans in gelijke betrekking benoemd aan de Chr. School alhier, Hoofd de Heer Van Veelen. ANDEE. In de hoenderfokkerij van Adr. Verwijs alhier is weder aangevangen met het electrisch broeden. Reeds zijn een vierhonderdtal kuikens uitgekomen, welke in centraal verwarmde hokken worden opgefokt. i DUSSEN. Ds. J. M. Spier, Ger. Predikant alhier, komt thans voor op een tweetal naar de Ger. Kerk te Hoek van Holland. Tot Ouderling en Diaken zijn res pectievelijk herkozen de heeren C. Rom- bout en A. A. van Vugt. DONGEN. Op 16 Dec. a.s. zal Fr. van Don gen den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij de Posterijen in dienst trad. Het zal hem dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Bij de gemeentepolitie is door 'A. V. te Dongen aangifte gedaan van vermissing van een geldkistje met een inhoud van ruim f500. DRONGELEN. Zooals gebruikelijk zal dit jaar alhier wederom het kerstfeest wor den gevierd op Donderdag 25 Decem ber, le Kersdag, des avonds 6 uur in de Nederl. Herv. Kerk. Zaterdag 20 Dec. hoopt het fan farecorps „Excelsior", des avonds om lialf zeven, een uitvoering te geven in de zaai van den heer G. Nieuwkoop alhier. 's GRAVENMOER. Maandagavond kwamen op den Oosteindschen weg twee wielrijders op zoodanige wijze met elkaar in botsing, dat beiden verwondingen opliepen en leen der fietsen onberijdbaar was. Naar men ons mededeelde ontstond de bot sing daar een der wielrijders een ver blindende verlichting op zijn rijwiel voerde. GAMEREN. In de gehouden Kerkeraadsverga- dering in de Ned. Herv. Kerk zijn tot Ouderling gekozen, de heeren Joh. v. Kreulen en tot diaken E. Kreling. - GIESSEN. Bij Kon. Besluit is de heer J. C. van Eeten alhier benoemd tot Heemraad van het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap n't Oudland van Altena". LAND VAN ALTENA. Vanwege de Noordbrabantsche Maatschappij van Landb. zal op Maan dag 22 Dec. 1930, des nam. 1 uur in hotel „Concordia" te Breda, een bui tengewone crisisvergadering worden ge houden, waarvoor ook door niet-leden, toegangsbewijzen verkrijgbaar zijn. 'J RIJSWIJK. De Ring Altena" van Herv. Jongel.vereen, in het Land van Altena houdt op Woensdag 14 Jan. a.s. een vergadering in de Herv. Kerk. RAAMSDONKSVEER. Tot Bestuurslid der R. K. Kies- vereen, werd gekozen de heer C. Steilen. Het eerste Jaarfeest van de Herv. Knapenvereen. „Timothëus'', dat Woens dagavond gehouden werd, slaagde alles zins. Voordrachten en samenspraken wisselden elkander af en gaven blijk van degelijke leiding en ernstige studie. SLEEUWIJK. Het Chr. Dameskoor „Looft den Heere" alhier, is voornemens, met me dewerking van het kinderkoor „Het Nachtegaaltej", een kerstuitvoering te geven in de Geref. Kerk, op Donderdag 18 December a.s. Ter afwisseling zul len enkele zang- en vioolsolo's ten bes te worden gegeven. Het geheel staat lander de bekwame leiding van den heer 'A. W. van der Nat te Sleeuwijk. Dat deze vereenigingen iets bijzonders pres teer en, is wel gebleken uit het feit, dat beiden in het afgeloopen seizoen een eersten prijs wist te verwerven. Wij twijfelen dan ook niet, of dezen avond zal weer iets bijzonders ten beste ge ven en wij raden dan ook allen aan, Oxn dezen avond aanwezig te zijn. fi UITWIJK. Herkozen tot notabel in de Ned. Herv. Kerk, T. Pullen en W. Olden burg en tot ouderling A. Nieuwenhui- zen, terwijl tot diaken gekozen is W. Oldenburg. Morgenavond (Zaterdag) hoopt de muziekvereen. „Juliana" haar eer ste winteruitvoering te geven. Voor af wisseling is rijkelijk gezorgd. TEEN. Tengevolge eener reparatie aan de Rijksveerpont is deze voor enkele weken uit de vaart genomen. Het over zetten van auto's, voertuigen enz. is dus tijdelijk stopgezet. Het ziekenverlof aan den heer B. van Wijk, onderwijzer aan de open bare school alhier, is weder met een maand verlengd. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. Vos, thans adj. commies op het telegraafkantoor te A'dam heeft met gunstig gevolg het eerste gedeelte van het ontwikkelingsexamen afge legd voor commies bij de posterijen. VRIJHOEVE-CAPELLE. Dinsdagavond werd in de verga derzaal in de Heistraat alhier, vanwege den Chr. Besturenbond, een herden kingssamenkomst gehouden, ter viering van het 10-jarig bestaan, welke zeer druk bezocht was. Te ruim 8 uur opent de Voorzitter, de heer J. C., de Roon, de bijeenkomst verzoekt te zingen Ps. 68:10, leest ver volgens Joh. 4 27 tot 32 en gaat voor in gebed. In een kort openingswoord heet de Voorzitter de aanwezigen wel kom, inzonderheid de geachte sprekers, de heeren H. Amelink van Utrecht, secretaris van het Chr. Nat. Vakverb., mede-oprichter van de jubileerende ver een. Spr. wijst er op, dat we heden bijeenkomen, dat voor 10 jaren de Be sturenbond werd opgericht. Hier past een woord van dank aan God, dat hij mannen heeft geschonken, om dezen pioniersarbeid te verrichten. Spr. brengt dan een woord van dank aan P. Faro loud-voorzitter, voor al datgene dat hij in de afgeloopen jaren voor den Besturenbond heeft verricht. Verder wordt ook een welkom toegeroepen aan de verschillende afgevaardigden. In de hoop dat deze vergadering onder Gods zegen mag slagen, verklaart de voor zitter de bijeenkomst geopend. Hierna verkrijgt het woord de heer Faro, welke als onderwerp behandelt „Terugblik". Spr. begint met te zeg gen, dat het juist 10 jaren is geleden, dat de Besturenbond op initiatief van J. de Jong werd opgericht met 154 leden. In het eerste jaar waren er nogal eens moeilijkheden, in verband met de verwisseling der bestuursfunctie's. Spr. geeft dan een overzicht der verzonden adressen, aan verschillende lichamen verzonden. Toen de gemeente Sprang- Capelle werkelijkheid werd, 'werd ge tracht ook de afd. te Sprang aange zocht zich aan te sluiten, hetwelk in 1923 een feit werd, zoodat alle afdee- lingen toen en thans nog zijn aangeslo ten. Verder wordt het aantal gehouden leden- en propagandavergaderingen de zeven gepasseerd, waaruit blijk, dat deze altijd goed bezocht waren. Spr. brengt in zijn overzicht een woord van dank aan de plaatselijke predikanten voor hunne verleende medewerking. Spr. biengt dan een woord van harte- lijken dank aan den secretaris voor zijn arbeid al die jaren voor de arbeids- beweging verricht, met het meeste vuur heeft hij zich voor de Chr. arbeiders beweging gespannen. Verder deelt spr. mede, dat het ledental in de verloopen jaren gestegen is van 154 tot 484 le den. Verder wordt er op gewezen, dat de arbeiders in deze jaren zich ook groote financieele offers hebben ge troost, waarvan spreker verschillende cijfers noemt. Thans staan we stil bij deze mijlpaal, maar we kunnen nog wassen in onze gemeente, daarom allen gearbeid aan de uitbreiding der Chr. Sociale beginselen, een ieder ijvere met de gave door God geschonken. Inmid dels is Ds. A. v. Willigen ter vergade ring gekomen, welke de voorzitter een hartelijk welkom toeroept. Dan verkrijgt het woord de heer Amelink van Utrecht, welke spreekt over „Voor het recht van onzen Stand". Spr. begint met te zeg gen, dat deze tijd een tijd is van veel jubilea's. Toch is het goed het 10- jarig bestaan te herdenken, om dan met vernieuwde kracht voorwaarts te gaan. In dankbare stemming mogen we de zen herdenkingsdag vieren, er is veel gearbeid om de Chr. Sociale begin selen ingang te doen vinden. God heeft in rijke mate zijn zegen geschonken. Spr. brengt een woord van dank en waardeering aan de vrienden Faro en Vos voor hun getrouwen arbeid ai die jaren, mede door hun arbeid is het kleine stekje belangrijk gegroeid. Spr- wijst dan op den belangrijken groei der vakbeweging in 't algemeen, er is alle aanleiding om dankbaar te zijn en wanneer wij strijden voor het recht van onzen stand, hebben we ook on ze plichten, er is dikwerf zooveel mis verstand. Ónze arbeidersstand in geen minderwaardige stand, den arbeid van onzen stand is van zeer groote betee- kenis. Spr. wekt de aanwezigen op, met de Chr. Soc. beweging mee te le ven en het Ideaal mee te dragen. La ten we standvastig en trouw zijn, met kloekheid en strijdmoedigheid. Laten we echter niet sitrijden in eigen kracht, maar in Gods kracht. Hierme eindigt spr. zijn met geestdrift uitgesproken rede. De voorzitter dankt dan de heeren Faro en Amelink voor hun inleidingen. De heer Spierings van de afd. v. d. Chr. Fabrieksarbeidersbond, feliciteerde de Besturenbond met dit 10-jarig be staan, hopende dat men met den arbeid op den ingeslagen weg mag voort gaan. De heer de Jong, 2e voorzitter van de afd. Fabrieksarbeiders, brengt namens dit bestuur de groeten over. Van de afd. Bouwvakarbeiders was een bloemenmand aangeboden. De voorzitter dankt ook deze spre kers voor hun goede wenschen, waar na hi et woord verkrijgt Ds. A. v. Wil ligen, welke allereerst (ook mede na mens den Kerkeraad) den Besturenbond hartelijk feliciteert. Spr. hoopt dat alle hun Goddelijke roeping zullen verstaan, het is noodig in alles te toonen, ook Christen te zijn, laten we in woord en daad in de wegen des Heeren wan delen. De voorzitter hoopt dat deze herden kingsavond moge zijn tot vermeerdering der kennis, moge het rijke vruchten dragen. Spr. dankt al de afgevaardigden voor hun aanwezigheid en voor de aan geboden bloemenmand en tevens een wora van hartelijken dank aan Ds. van Willigen. Met nog een kort slotwoord en l\et laten zingen van Ps. 72:11, sluiting met dankzegging. WAARDHUIZEN. Gekozen in de Ger. Kerk tof ouderling en diaken resp. W. Scherff en S. de Zeeuw. WIJK. Zondagmorgen j.l. deeden zich bij een trekhond alhier verschijnselen voor van hondsdolheid. Dc hond rende over de straat Om erger te voorkomen werd ter dood bren ging noodig geoordeeld, waarvoor de hulp van de gemeentepolitie, die juist ter kerke was, werd ingeroepen. On gelukken zijn gelukkig niet voorgeko men. Zaterdagmorgen bracht de goe de Sint met Zwarte Piet ook een be zoek aan de 2 laagste klassen der openbare lagere school alhier. Nadat de kleintjes den Sint eenige liedjes hadden toegezongen werden eenige ver snaperingen uitgereikt. Dat door de kin deren nog lang over de verschijning van Sint Nicolaas werd gesproken, is wej te begrijpen. WOUDRICHEM. Het fanf. corps „Kunst na Strijd" hoopt op Zaterdag 20 Dec. in de 2e openb. s'chool een uitvoering geven, met medewerking van het duo Busel van Amsterdam. Bij de aanbesteding van bagger- werk voor rekening van het waterschap „De oude Ban", werd een aanmerkelijk lager loon bedongen dan het vorige jaar. Dit vindt zijn oorzaak in de wer keloosheid die voor de deur staat. Kassier s A. MICHAJËL, ï-- - s met een wielbasis van 399 c.M. is thans uit voorraad leverbaar en heeft alle eigenschappen die een lang leven en een aangenaam econo misch gebruik verzekeren. De motor is sterker en heeft een vermogen van 50 P.K. De vierversnellingsbak maakt het optrekken onder alle omstandigheden gemakkelijk. De achteras is veel verzwaard en heeft een 60 K.G. grooter gewicht dan die der vorige trucks. De hand- en voetremmen op de voor- en achterwielen zijn inwendig uitzetbaar en af gesloten van stof en vuil. Dit voorkomt veel slijtage en verzekert een steeds zeer hooge remkracht. Het chassis is niet alleen langer maar ook belangrijk zwaarder geworden. De achterveeren zijn van het nieuwe dubbele type. Onbelast of bij geringe belasting draagt de eerste veer en blijft de veering soepel. Belast dragen dubbele veeren met een on gekend vermogen. De motorkap en het front is zeer sierlijk groen dukel gelakt. De prijzen zijn LANGE TRUCK op dubbele wielen met 30 X 5 banden f 2295. LANGE TRUCK op enkele wielen met 32 X 6 H O banden f 2245. Origineele stalen cabine met auto matische ramen, veerende kussens, geheel groen duco gespotenf 250.—. s? DAMESKOUSEN, fijne zijde in nieuwe tinten, zeer solide, bij- M zonder voordeelig WOLLEN DAMESKOUSEN, sterk weefsel met bijna onziebt- bare foutjes, bijzonder koopje ^p^jp DAMESKOUSEN, zijde macco geplatteerd, extra sterke kwal., alle moderne tinten, nu DAMESKOUSEN, lijdl ~t macco, geplatteerd, zware win- terkwal., onverslijtbaar, slechts Qlnr DAMESKOUSEN, fijne zijde met punthiel, zeer elegant, de #j|C nieuwste tinten, slechts ^p^p DAMESKOUSEN, wol met zijde, zeerei solide winterkwaliteit, ftf 1 bijzonder koopje, slechtsmPs 2 DAMESKOUSEN, zijde met flor versterkt, solide en toch ele- *9 A gant, prachtige tinten, nu DAMESKOUSEN, fijn geweven, zuivere wol, mooie donkere 4 CA beige kleuren, nouveauté HEEREN SOKKEN, fijne wol of fil d'écos- A se, nieuwe kleine dessins, zeer sterk, slechts ^P w w f De Lange Chevrolet Truck Vraagt inlichtingen en demonstratie. Firma C. F. van -hi-uuiiutk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 4