Tweede Blad IVo. 5080 Vrijdagl2DecembBr She Het geheim van Seaton-Hall. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. FEUILLETON Plaatselijk Nieuws Benauwd op de Borst? Neem toch Abdijsiroop! Kinderrubriek. BEHOORENDE BIJ HET Waarom noodeloos dag in, dag uit aan dofïe, onophoudelijke rugpijn lijden met scherpe, stekende pijn bij bukken of zich oprichten Waarom die ellendige last van urinekwalen, hoofdpijn en dui zeligheid Deze kwalen wijzen maar al te vaak op nierzwakte, waardoor urine- znur en andere schadelijke onzuiverheden in het bloed achterblijven in plaats van er uitgefiltreerd te worden. Waarom Als blijkens de ervaring van zoovelen Foster's Rugpijn Nieren Pillen in dergelijke gevallen zoo weldadig kunnen werken de verzwakte nieren weder kun nen opwekken en versterken, en zoodoende zoowel rheumatiek, jicht, waterzucht, spit en niergruis kunnen voorkomen als ver beteren. Verwaarloos geen kostbaren tijd Grijp de kwaal onmiddellijk in haar wortels aan. Bij alle drogisten enz. fl.75 p. flacon. Beste jongens en meisjes. Daar ik de vorige week geen raad sels opgaf, zijn er deze week dus geen oplossingen te vermelden. Maar nieu we raadsels zijn er wel hoor! Luister maar eens: 1. Zet nevenstaande woorden zóóda nig onder elkaar, dat er een rijtje letters precies boven elkaar komt te staan, dat van boven naar be neden gelezen den naam van een bekend stadje in Noord-Holland vormt. HERT PAD AREND DOMBURG 2. Met B ben ik een muziekinstru ment, met d een kleedingstuk, met g ben ik nuttig in vele huizen, met j ben ik weer een kleeding stuk en met k bevat ik soms waardevolle zaken. Rara wat is dat? 3. Vul onderstaande figuur zóó in, dat op de kruisjeslijnen de naam van een lekkere vrucht komt te staan. Op den eersten regel dan staat een klinker, op den tweeden een huisdier, op den derden een kost- Naar het Engelsch door Mrs. L. B. WALFORD. 9.) „Gij weet nooit of gij er in loopt of niet. Maar het geeft niets voor een ondankbare in de bres te springen, en daar je volgens uw eigen verklaring..." „Wat bedoei je?" vroeg de andere. „Op mijn woord, ik weet het niet," zeide Blanche lachend, want de zusters stonden mei elkaar op den besten voet, „ik zeg alleen maar dat je je tonge tje te veel geroerd hadt. Hoe is het met de hoofdpijn van vanmorgen?" vroeg zij spottend. „Weg, verdwenen met de morgen dauw. Ze kwam en ging even gemak kelijk; was ik echter naar de kerk ge gaan, dan zou ik met dat aardige avon tuurtje den eetlust verloren hebben en... en... zoo verschrikt geweest zijn als Madelaine, en dan zou er ook geen plaats voor mijnheer Cumberland ge weest en hij daardoor niet hier geko men zijn om dezen middag op tevroo- lijken," en terwijl zij sprak, keek zij naar Cumberland, als om het vleiend antwoord uit te lokken, waarmede hij gewoonlijk zoo kwistig was. Er kwam evenwel geen antwoord. „Mijnheer Cumberland bedankt u niet," waagde Blanche, hem aanziend. „Wel, Cumberland, wat zegt gij van DOODENDE MIST. In het Maasdal nabij Luik hebben zich gedurende de laatste dagen vele sterfgevallen voorgedaan, naar men vermoedt, tengevolge van den dichten nevel, welke met ver giftige gassen moet gevuld zijn. De begrafenis van eenige slachtoffers, in Engis. baar sieraad, op den vierden de lekkere vrucht, op den vijfden een wapen, op den zesden een kleine ronde vrucht en op den zevenden regel weer een klinker, x ox o OOM KA REL. SNIP SNAP EN KONING KWAP. De geschiedenis die ik jelui nu ga vertellen, is heel lang geleden gebeurd, heel ver hier vandaan, toen het nog dikwijls voorkwam, dat jongetjes zon der ouders aan hun lot overgelaten werden en de wereld introkken, om te probeeren aan den kost te komen. En zoo'n paar jongetjes waren nu Snip en Snap. Hoe het nu gekomen was, dat zij met zijn tweeën de wijde wereld introkken, is weer een andere geschie denis. Maar hoe het dan ook zij, op een goeden dag stapten er twee jonge tjes, met een stevige knuppel en bun- men erin, langs een zonnige landweg, deltje kleeren en een pakje boterham- Daarna kwamen ze aan een bosch waar het heerlijk koel was. En toen de hoo rnen alweer wat dunner werden, be sloten ze in het bosch wat te rusten en een boterhammetje op te eten. Ze zetten zich met hun rug tegen een muur van een kasteel, dat daar aan den rand van het bosch stond en be gonnen te $'ten. Snip, die op schooi altijd het beste had kunnen rekenen, had een boterham met bruine suiker. Snap, die het mooiste van alle jon gens op school kon schrijven, hapte smakelijk in een dikke boterham met vet spek. „Hé", zei Snip, „ik wou dat ik koning was." „Waarom Snip?", vroeg Snap. „Nou, dan was alles veel prettiger. Want weet je wel, dat de Koning el- het compliment?" viel zelfs Tom in. Doch hij hoorde er niets van, even min ais hij een woord van het ge sprek gehoord had. Madelaine was bij hare komst in de diepe vensternis gaan zitten, van waar zij het uitzicht had op de klippen en golven, blakend in het licht der dalen de winterzon. Zij zat zóó diep, dat zij bijna geheel onzichtbaar was, uitgeno- nomen voor Cumberland, die met de handen op een stoel leunend, zijn stil len, geheel vervulden en alles omvat- tenden blik op haar gericht hield. j Met een mengeling van woede, zelf zucht en verwondering was Tom wel. licht de eerste, die den waren toestand begreep; hij was verrast, hij beet zich op de lippen van kwaadaardigheid, en in zijn hart lachte hij van blijdschap; wat hij ontdekte veroorzaakte hem dui zend angsten, en toch scheen iedere foltering voor hem genot op te leve- ren. „Nu heb ik haar," zeide hij tot j zichzelf, en onder de tafel balde hij de vuisten, tot de nagels in het vleesch stonden. „O, nu heb ik haar!" Ai zijne vroolijkheid en gezelligheid van daareven waren slechts geveinsd; hij had van het omvallen van het rij- tuig gehoord, doch er verder niet naar j durven vragen, want de gedachte dat Madelaine met den inhoud van het pak- j je bekend mocht geworden zijn, was hem geenszins onverschillig, zoodat hij1 nog altijd angstig en nieuwsgierig was, I eensdeels door het geleden verlies, an derdeels door de moeilijkheid om nieu- we manieren te bedenken tot het ver- j krijgen van den zoo geliefden drank, j ln waarheid stelde ook hij dus weinig belang in wat er voorviel, tot hij plot-1 ken dag zijn Zondagsche pak mag dra gen? En zijn beste schoenen?" „Is het heusch waar?" vroeg Snap ongeioovig. „Ja het is echt waar, ik heb het in een groot boek gelezen, en o, er is nog veel meer! De koning mag op op zijn paard naar school gaan en met paard en al de klas binnenrijden en dan stapt hij zoo van zijn paard in de bank! En de koning hoeft nooit te leeren, omdat hij koning is. En als hij zijn les niet kent, mag de meester niets zeggen en alleen maar een buiging ma ken en zeggen: „Het was uitstekend, Majesteit". De koning behoeft ook geen schoenen te poetsen, en geen hout te hakken voor het vuur, en geen kolen te scheppen en als hij iets niet lust, mag hij gerust zijn bord laten staan' De koning mag ook...." Opeens hield snip op. Achter hen klonk eenig geritsel en op eens viel er iets naar beneden, vlak voor hun voeten! Het was iets dat erg mooi blonk en fonkelde... en toen ze goed keken, zagen ze, dat het.... en gouden konings kroon was, met allemaal schitterende diamanten erin! Ze hadden juist, stom van verbazing de prachtige kroon op geraapt en het stof eraf geveegd, toen er voetstappen klonken, een poort ging piepena open.... en daar kwam, bloots hoofds.... de koning aangesneld, terwijl zijn hermelijnen mantel achter hem aan wapperde. „Sapperdekriek!", riep de ko ning, „ik leunde over de muur en hoor de wat jelui zeiden, en doordat ik me te ver vooroverboog, viel mijn kroon af! Is hij gebroken?" „Neennnee", stot terden Snip en Snap die schrokken toen ze hoorden, dat de koning alles gehoord had, „hier is Uw kroon, hij is nog heelemaal heel!" HUNHARDT's Hoofdpijn Tabletten 60 ct Kiespijn-Tabletten 60 ct Laxeer Tabletten 60 ct Zenuw Tabletten 75 ct Haag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. AMMERZODEN. Kort verslag van de oj) 1 De cember 1930 gehouden raadsverga- seling Madelaine's geheim in Cumber land's blikken las. „Lluivels, dat had ik nooit gedacht," mompelde hij, „ik geloof daar wel een stokje tusschen te kunnen steken, jon gelui! Gij zijt veel te goed voor elkaar, veel te goed. Dat heeft haar dus on langs zoo vervuld. En daarom was zij zoo rood en ontdaan toen zij laatst het bal moest opgeven. Wel, wel, zulk een buitenkansje had ik nooit kunnen droomen. Nu, meisje, je zult je nog meer moeten ontzeggen. Wat was ik toch dom! Ik dacht dat het om Flora of Blanche te doen was, waarom ik al die beleefdheden van hem ontving, die hem slechts te meer deden uitkomen boven den armen kreupele. Wacht maar, mijnheer Cumberland! Als ik nu niets bekend...." Eensklaps wierp hij zich achterover in de sofa, en vervulde de kamer met zijn harden lacht. „Wat doe je weer vreemd, Tom," zeide Flora scherp. „Waar ter wereld lach je nu om? Daar gebeurt toch niets lachwekkends zoover ik zie, of, als er zoo iets is, behoeft je toch niet zoo luidkeels te lachen, of het voor je zelf te houden." „Wat mij vroolijk maakt, zou het u misschien niet doen," hernam haar broe der; „men moet zichzelven weten be zig te houden. Ik had daar juist een aardige grap, maar ook voor mij alleen." „Des te beter. Een algemeene grap verliest de helft van hare aardigheid. Ik zou dus maar alleen genieten," ant woordde zij hoofdschuddend. „Het zou jammer zijn als wij nog langer hier bleven." „Mij goed; gij kunt wel heengaan AKKER's O ,,Voor de Borst ABDUSlKöbP-BÖNBONS (Gestolde Abdijsiroop) dering dezer gemeente. De Voorzitter leest een schrijven voor van den Voorz. van het Cen traal Stembureau, waarin gemeld wordt dat de heer H. G. Somers zijn benoeming tot lid van den raad aanneemt. Hierna wordt de verga dering geschorst. Na heropening deelt de commissie, belast met het na zien der geloofsbrieven, mede, dat deze in orde zijn bevonden en advi seert tot toelating van den heer S. tot raadslid. De heer Somers legt de vereischte eeden af en wordt door den Voorzitter gelukgewenscht. De Voorzitter brengt hulde aan de nagedachtenis van den heer v. Run, terwijl een brief van rouwbeklag zal worden gezonden in antwoord op het overlijdensbericht. Verkiezing wethouder (vacature L. v. Run). als ge wilt." „Ge wordt werkelijk onverdraaglijk, Tom, je bent een echte treiter. Ik zal ten minste wel oppassen ergens als indringster te blijven," en met ver hoogde kleur en verhaasten tred ging zij de vensterbank voorbij. Dat heengaan was echter niet alleen voor Tom bestemd, want het was Flora volmaakt onverschillig wat haar zoo weinig beminde broer dacht of zeide. Neen, Cumberland was nu werkelijk beleedigend geworden. Cumberland, die nóch door Toms luidruchtigheid, nóch door Flora's misgenoegen gestoord werd, doch die het zelfs gewaagd had om het voorwerp zijner droomen meer te naderen en haar iets in het oor te i fluisteren. Evenmin als hare zuster kon Blanche het zwijgen bewaren. „Dwaas," mompelde zij; „hoe belachelijk van mijn heer Cumberland, om die arme, kleine Madelaine het hoofd op hol te bren gen! Ik denk dat hij een van zijn fop- perijtjes met haar aangaat, en daar nog nooit iemand met haar gecoquetteerd heeft, weet zij niet wat te denken; zij weet met hoeveel complimentjes hij mij en Flora al niet maakte. Zie haar eens blozen! en hoe ernstig kijkt hij die vervelende man. Hij zal haar nog doen gelooven dat het ernst is: nu, ik zal haar wel waarschuwen, en wanneer ik wegga, zal ook zij liever niet bij twee heeren alleen blijven." En zoo was het ook; Madelaine volg de haar zoo snel zij kon, toen Tom haar terug riep. „Blijf waar gij zijt, jonge dame! We zullen uwe vroegere schikking omkee- ren, Cumberland. Mijne zusters zullen vertrekken en gij en Madelaine hier Gekozen de heer P. Baselaar, wel ke de benoeming aanneemt en de hoop uitspreekt, een waardig opvol ger van wijlen weth. v. Run te wor den. Het lid v Wordragen had gedacht, dat hij wel in aanmerking voorwet- houder was gekomen en acht de gedane keuze niet in het belang van de gemeente. ■Wethouder Baselaar zegt, dat, wat de partij betreft, hij meer rechtop het wethouderschap heeft dan het lid v. Wordragen. Aan de beide scholen zal een ver goeding worden toegekend van f 7.65 per leerling over 1929. De heer J. A. Goesten te Well wordt benoemd tot lid van de Comm. tot wering van schoolverzuim. Voor de installatie van de nieuw benoemde burgemeester zal den Voorzitter een blanco crediet wor den toegestaan, zulks ter bestrijding van de noodzakelijke onkosten. Op de vraag van het lid van der Graft, of de toegezegde verlenging van de koppeling der brandspuit is aangebracht, zegt de Voorzitter spoe dige afwerking toe. Het lid v. Hees vraagt, of het huis van het Hoofd der school te Well gerepareerd wordt, waarop de Voor zitter zegt, dat de heer Jansen hier over reeds bericht is gezonden. Sluiting. BABYLONIëNBROEK. Jl, Donderdag hield de ijsclub „Juliana" voor een geringe opkomst hare jaarvergadering. Te ruim 6.30 uur opende de voorzitter de heer W. Straver, op de gebruikelijke wijze de vergadering, daarna werden de notulen gelezen en onveranderd vast gesteld. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. Hieruit blijkt dat het boekjaar met een gering ba tig saldo sluit. Door een commissie, bestaande uit 2 leden werden de boe ken gecontroleerd en in orde bevon den. Hierna volgde een gratis ver loting waarvoor een 7-tal prijzen wa ren beschikbaar gesteld. De Voorzitter neemt bij de rond vraag de gelegenheid een en ander toe te lichten, inzonderheid over het terrein, hetwelk voor enkele jaren gehuurd is en dat dezen winter het laatste seizoen is. Na nog verschil lende dingen besproken te hebben, sloot de Voorz. op de gebruikelijke wijze de vergadering. CAPEEIJ3. Onder voorzitterschap Jac. v. Hoorn, hield de Onderl. Tuinbouw- vereen. alhier, in het café van den heer J. Quirijns aan den Vaartkant een drukbezochte ledenvergadering ter bespreking van den jaarlijks te rugkeerenden hoogwaterlast en het zoeken van een oplossing hiervoor. Ruim half zeven opende de Voorz. dseze bijeenkomst en heette de aan wezigen welkom, waarna hij aan de orde stelde de bespreking over het eenige agendapunt, n.l. net voorstel om te trachten een eigen gemaal in den Binnenpolder te krijgen. Bij de bespreking hierna gevoerd, schetste de heer de Wit den ernstigen toe stand, waarin de tuinders ieder jaar verkeer en tengevolge van den hoo- gen waterstand en de belangrijke schade, die dientengevolge aan de gewassen wordt toegebracht, zoodat de tuinders reikhalzend uitzien naar blijven. Daar komt het theeblad. Kom, Madelaine, ga nu eens zitten waar ik je zien kan en schenk ons thee. Zij is wei waard gezien te worden, niet waar, mijnheer Cumberland? Zij doet wat ik haar vraag en schikt zich ge heel naar mijn wenschen. We kunnen het samen best vinden, niet waar, Mad? Wij hebben ook geen geheimen voor elkaar, wel? Hare gelukkigste uren brengt zij in dit vertrek door, mijnheer Cumberland. Zij wilde mij niet eens voor het bal alleen laten. Hebben zij het u niet verteld? Gij zoudt et mij niet op aanzien, dat ik Madelaine's ge dachten vervul. Zie haar maar eens aan, zij weet wel dat het zoo is. Kijk maar zoo zedig niet, beste Mad! Hoe kunnen wij uw lief gezichtje zien, als gij het hoofd laat hangen? Ha, ha, ha! Wat een grap, o hemelsche goedheid wat een kostelijke grap!" riep hij, met zijn vinger op het bevende meisje wij zend, dat in sprakelooze smart zich niet wist te wenden of te keeren, ter wijl Cumberland in stomme verbazing naar eene wijze van Tom's spotzucht luisterde, die hem totnogtoe onbekend was. i I Het was echter niet het doel van den kwaadaardigen spotter, de scherts te ver te drijven; hij zocht haar heden slechts voor te stellen als een zwak schepseltje, dat vrijwel onder zijn in vloed verkeerde. Doch bemerkende dat Cumberland ook ernstig begon te zien, sloeg hij nu een anderen toon aan. Komaan, Madelaine,'" zei hij heel vrien delijk, ge behoeft nergens boos om te wezen. Een plagerijtje moet je kun nen verdragen. (Wordt vervolgd). Nieuwsblad O O X O O X X X X X X X O O X O O O X O X Tast de wortel van het kwaad aan. Gij zijt niet ziek. Het is alleen maar vies daar van binnen. Uw borst zit als 't ware vol slijm en ziektekiemen en die moet Gij verwijderen. Abdijsiroop kan U helpen de oude ontsteking veroorzakende slijm op te lossen, die kleverige massa te ver dunnen en op normale wijze te doen verdwijnen. Wordt wegens haar bijzon dere samenstelling sedert jaren geprezen bij: Hoest, Bronchitis, Kinkhoest, Asthma. Alom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50, Fl. 2.75, Fl. 4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1930 | | pagina 5