jtoishomlster, een Chauffeur, 1 Spreekuren 10-12 en 1-31 CAFÉ. Erfhuis te Bussen RSCH MICHAEL i foor lis! as. koude en natte jaargetij!! I Magazijn „De Kleine Winst" Coöp.B. Leenbank L.B. ins voor inlagen 4 pet. GEVRAAGD: J. SGHET8EUAR TE KOOP Gelden beschikbaar C. BOUMAN, I HEUSDEN l Leesboeken Studieboeken Romans Tijdschriften Vakbladen Firma L. J. Veerman Firma w en C SPRANGERS - Algitot B76. i Bij vergissing woonhuis met tuin Notaris Rietra te Dussen publiek verkoopen „NATIONAAL BELANG" Gebruikt Advertentie». Trekking 15 Jan. as AALBURG Kunstbloemen. Spiegels, Schilderijen, Beelden en Stolpen, AALT5URG. Bii de j.l. Zaterdag ge houden verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier, bestond veel animo, zoodat de totale op brengt grooter \vas dan vorig jaar. ALMKE1IK. Op 13 Jan. a.s. hoopt de mu- ziekvereeniging „Nooit Gedacht" in de zaal Dekker, en met medewerking van het Duo Vos te Nieuwendijk. uitvoering te geven. Maakten wii eenige dagen ge leden melding, dat door wiilen Mej. Donker te .Sleeuwijk, aan de Herv. Kerk alhier een legaat van f 300 was geschonken. Thans kunnen wii mel den dat |er tevens nog f 500 is ge schonken voor de Diaconie. Toen j.l. Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van jMej. de G. alhier op het kerkhof aan de Zoete- laarssteeg ter (aarde zou besteld wor den, brak tot groote onsteltenis der aanwezige, aan de Dwarssteeg den as van Iden lijkkoets. Nadat nu door enkele personen de baar was gehaald kon deze lijkstoei; zijn droeven weg vervolgen. De collecte in de Herv. Kerk met oudejaarsavond gehouden ten ba te voor bet Ziekenfonds alhier, bracht op ruim !f 146. Terwijl er tevens nog een bijzondere ;gift werd gecollec teerd voor (de Diaconie. BABYLONIëNBROEK. Onze dorpsgenoot de heer A. Kramer is met ingang van 1 Jan.' benoemd totf gemeente-veldwachter tte Giesen en Rijswijk (N.-Br.). Op de gehouden verhuring van zitplaatsen in tde Ned. Herv. Kerk alhier, was ide opbrengst ongeveer f 6.minder als het vorig jaar. Mej. Braams behaalde met in zending van 12 hummers op de pluimveetentoonstelling te Waalwijk niet minder dan 6 ie prijzen: 3 2e prijzen en 3 3e prijzen terwijl alle eerste prijswinnaars een leere-prijs ver wierven. De eerste prijs jonge haan kreeg bovendien nog ieen zilveren lau wertak als mooiste haan der tentoon stelling en een zilveren wisselbeker als mooiste (dier der geheele tentoon stelling. Een trio nog een lauwertak1 als mooiste trio en de geheele collectie een eere-prijs voor het hoogste aan tal punten met (één ras in één kleur. CAPELLE. Aanstaande Donderdagavond zal ijn Café van Dongen alhier, een spreekbeurt •worden1 vervuld door den Heer |H. Groeneiwout, propagandist van den Vrijheidsbond en zulks in het belang van het openbaar Onder wijs. 1 De algemeene vergadering van de paardenhoudersvereeniging „Ons Belang" alhier, zal gehouden worden op Donderdag 8 (Jan. in de zaal van den iheeif IJ. (Treffers. Daartoe uit genood igd door de Ned. Herv. Jongelingsver. „Immanu- ël" trad j.p(Maandagavond in de Ned. Herv. Kerk1 |alhier voor een tal rijk gehoor lals spreker op Ds. v. d. Zee uit Wapenveld. Iwiens rede door de aanwezigen met belangstelling werd gevolgd. Tot predikant bii de Ned. Herv. gemeente (te Jaarsveld is beroe pen Ds. A. v. Willigen alhier. Aan den Imiliciën J. Hoefnagel der lichting 1930 dezer gemeente is bii Min. beschikking voorgoed vrij stelling vanflden militairen dienst ver leend wegens kostwinnerschap. Gedurende de maand Decem ber 1930 werden voor den Vleesch- keuringsdienst ter isecretarie (dezer ge meente aangegeven 23 koeien, 78 varkens eri 6 geiten. J.l. Donderdag vierde het echt paar W1. v. Drunen, woonachtig aan het Kerkeind alhier, onder zeer veel belangstelling hun 40-jarig huwelijks feest. De Eerwaarde Heer Kunst candidaat tot den H. D. te Deventer, heeft voor bat op hem uitgebracht beroep naar de Ger. Kerk te dezer plaatse bedankt. DUSSEN. Vergadering van Bondsring „Altena- Zuid" van J. V. op G. G. op Donderdag 8 Jan. 'savonds 7 uur in de Geref. Kerk alhier. Agenda 1. „Het karakter der J.V." 2. „Christendom en Cultuur." GENDEREN. Beroepen bii de Ned. Herv. Gemeente alhier, Ds. J. H. Gunning EBzn. te Schoonhoven. POEDEROI.IEN. Bii de verkiezing voor notabe len der1 Ned. Herv. kerk zijn de beide aftredenden, de (heeren Chr. ten Ha gen en Adr. van Zee, met volstrekte meerderheid herkozen. De aftredende kerkvoogd J. \y. Brienen Jzn. werd met algemeene stemmen eveneens herkozen. RIJSWIJK. Naar we vernemen is alhier een Afdeeling van den Vrijheidsbond opge richt, zulks naar aanleiding van een alhier gehouden lezing. SPRANG. Onze voetbalvereeniging „N.E. O." speelde een wedstrijd tegen de Roode broeken, welke wedstrijd ein digde met 54 in het voordeel van „N.E.O." Na een reeks van 1 o-jaren als leidster aan de Ger. Zondagschool- vereeniging „Jachin" alhier verbon den te 'zijn geweest heeft Meiuff- C. v. d. Esch als zoodanig bedankt. Het Zondagschoolbestuur heeft onder dankzegging voor de bewezen dien sten als blijk van waardeering een mooi cadeau aangeboden. Het 4-jarig zoontje van T. H. had bii! het Spelen het ongeluk te val len, waardoor hij een wond aan zijn hoofd opliep, (welke door Ds. W. moest iVerbonden worden. In (den nacht van oude op nieuwe ijaar hebben een troepje bel hamels op verschillende plaatsen de hekjes voor de huizen weggenomen en elders geplaatst. Heden Woensdagavond zal op uitnoodiging van het comité voor win- teriezingen in het kerkgebouw aan het Bruggetje optreden prof. Dr. H. Vis ser uit Utrecht, onderwerp: „Verge ten wegen." VEEN. Maandagmiddag had op den Hoe gen Maasdijk, alhier een vecht partij plaats Stusschein !H. V. en J. v. d. V., waarbij !de laatste den eerste met een bijl wilde bewerken. Beiden ver keerden onder tien invloed van ster ken drank. De Kantonrechter uit Heus- den, dié toevallig per auto passeerde, kwam. daar geen politie aanwezig was, tusschen beide en wist door zijn optreden erger te voorkomen. WIJK. Vrijdagmorgen stapte de ar beider H. v. Loon, over den dor pel zijner (woning, gleed uit en kwam te vallen Iwaarbij hij zijn rechter pols brak. Dinsdagmorgen is een aan vang gemaakt met de werkverschaf fing in (de „dijkkuilen" en aan de Ebbe. Een 40-tal werkeloozen zijn te werk gesteld. Voor de aangifte voor $e dienstplicht 1932'^al (Zaterdag van 10 12 uur'ter Secretarie een bijzondere zitting worden tgehouden. In het afgeloopen kwartaal, hebben in deze gemeente 284 huis slachtingen plaats gehad. Melden wii in ons vorig num mer dat bii den carosserie-bouwer C. Gastman, een nieuwe autobus in bewerking is voor de „Onderneming" nader vernemen we dat bij dezelfde firtna nog één 4-tal vracht- en be stelwagens in bewerking zijn. Hieruit blijkt dat zich in deze gemeente we der een nieuwe industrie gaat ont wikkelen. De werkeloosheid, die ont staan is tengevolge van de malaise op de scheepswerf te Heusden wordt nog vergroot, (door hét feit dat de vlasverbouwers in deze gemeente, hun vdas niet laten bewerken, omdat de vlasprijs zoo laag is, dat de kost prijs van het z.g. zwingelen er niet door gedekt* worden. J.l. (Maandag (werd de 87-ja- rige G, Roeland, grafwaarts gedra gen. Dit was in het laatste halfjaar het 3 de sterfgeval in deze woning* WERKENDAM. De gehouden voetbalwed strijd op Nieuwjaarsdag door W.V. V. I en lMerwléde I van Gorinchem, eindigde met 3 2 voor Merwede. De collecte, voor de armen en voor de Emerituspredikanten, enz., oudejaarsavond gehouden in de Ned. Herv. kerk hebben respectievelijk op gebracht f 126,41 en ruim f 30.' Met 't aanslaan van een motor kreeg het 'zoontje van den heer G» v. d. Sch., een klap van de kruk tegen zijn been, Waardoor geneeskundige hulp moest (worden ontboden. Donderdag 22 Jan. a.s. zal door Ds. Lazonder voor de Chr. Jon- gel. en Jongem. vereeniging „Ma- ranatha" een lezing worden gehou den over „Bunyan", verduidelijkt met lichtbeelden. Het dochtertje, van den heer V. wonende in de Sleeuwijkschendijk, kwam door het spelen met haar rech terarm terecht, tin een scherpe punt van een ijzeren hek, 't welk geheel door den arm drong. Door Dr.jMijnlieff werd geneeskun dige hulp (verleend, Zaterdagavond j.l. Werd in de Xutszaal een ledenvergadering gehou den van de erbruikersvereen., met het doel, definitief te behandelen de oprichting van de coöp. slagerij. Te zeven uur was deze vergadering belegd, welke pas om acht uur is aangevangen, daar door de plaatse lijke slagersvereeniging afgevaardig den waren gezonden, naar het Be stuur van bovenvermelde vereeniging. Na opening tier vergadering werd bekend gemaakt, dat de slagersver. thans zal confereeren met de Verbrui- kersvereen., waardoor de prijzen van het rund- en varkensvleesch belang rijk zullen worden verlaagd en wel in overleg met het Bestuur van de Ver- bruikersvereen. Besloten werd dat een coöp. Slagerij niet zal worden opge richt em dat alleen de Verbruikersver, zal blijven bestaan. Bij de j.l. gehouden vergade ring van de VVerkendamsche IJsclub, werden als bestuursleden herkozen de heeren M. Bogers en L. D. v. Loon en gekozen J. Visser Jzn. en als Com missarissen A. Egas en A. Vink. De heer A. C. Vos werd her kozen als ouderling der Chr. Ger. Kerk en A. v. Driel als diaken. De heer A. A. Heijstek werd gekozen als ouderling in plaats van den heer J. Vink. Door den Minister van Water staat is gegund aan de heeren J. Visser Jzn. en C. W. v. d. Heuvel, het onderhouden van de Bergsche Maas en Amer voor f 23300 p. jaar, gedurende de jaren 1931 tot en met 1933- tWOUDRlCHEM. Gedurende de maand December j.l. werden voor den Vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 8 koeien, 34 varkens en 5 kalveren. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat gedurende de maand Decem ber j.l. in deze gemeente geen enkel sterfgeval is voorgekomen. Gedurende het tijdvak 26 Dec. tot en met 1 Jan. j.l. werden aan de visch- markt alhier geen zalmen aangevoerd, doch slechts 1 schotje, hetwelk f2. opbracht. Besteed werd voor snoek 39 45 centbrasem 2225 cent en voorn 812 cent per pond. Dij gehouden aanbesteding van het gewoon jaarlijksch onderhoud aan ge meentegebouwen en straten werd een en ander gegund als volgt Timmerwerk Perceel 10. D. G. de Graafï voor f 298. 11. C. Struik voor f 54.10. Metselwerk Perceel 8. P. v. Straten voor f 924. 9. Ph. Struik voor f 290. Schilderwerk Perceel 12. J. P. Gaij voor f 52. 13. J. P. Gaij voor f 180. Levering van GrintA. v. Horssen te Heilouw voor f 2.74 per M3. Vervoer van grintperceelen 3 tot en met 7 W. Colijn te Sleeuwijk, voor f 0.37, f 0.69, f 0.79, f 1.29 en fl.29 per M3. Het recht voor de heffing van rechten voor het gebruik maken der aanlegplaats is na gehouden verpachting gegund aan P. Smits alhier voor de som van f 1451. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten behoeve der Chr. Bewaarschool heeft ruim f 10 opgebracht. ZALTBOiMMED. Bergamotperen 12 per kilo. 'Brederodes 1721 per kilo. Belgische Bakperen 1517 perkild. Blanke Bezie ,15 17 per kilo, Gieser Wildeman a 4 per kilo. Kampervenen 15 19 per kilo. Kleiperen 20 per kilo. IJsbouten 15 per kilo. Goudreinetten extra 64 (per kilö, Goudreinetten 52 per kilo. Sinaasappelen 630 per kist. Mandarijntjes 360 per kist. HEUSDEN. Voor het diploma E.N.S.A.I.D. slaagden de Dames Mej. Anna van Mers- bergen en Mej. Jacoba v. Hooft. Zij genoten hunne opleiding van Mej. Nelly Emmers uit Kaatsheuvel. zijn J. H. v. d. MOOREN te Eethen en J. BOUMAN te Genderen bij de Nieuwjaars- wenschen bij elkaar geplaatst, dezen hadden afzonderlijk behooren te zijn, aangezien dezen samen geen zaken meer doen. een nette eenvoudige leeftijd 4055 jaar. G. G. Niet onbemiddeld Br. fr. no 7 Bureau van dit Blad. Biedt zich aan (v. z. v. Rijbewjjs). Brieven onder letter A, aan het Bureau van dit Blad. rJtnnJOïtrin-iCri LfrnJLnnJ LnnJCqriJ fnFrOPïrJ Tandheelkundige, GORINCHEM TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 Minvermogsnd8Q 9.30—10 v.m. Ijgrïl^rüGirguifüInrgiïïrgGi/rnJIHigimginfg^rtiCnriltmOInftl! in geheel Nederland wettig geoorloofde 5 °/0 rentende ORANJE-KRUIS 0BLIGAT1ËN Holl Premie-Aandeelen met jaarlijks 6 Trekkingen en volgende hoofdprijzen f120.000, 72.000, 60.000, 48.000, 36 000, 30 000 enz. ELK LOT EEN PRIJS Maandelijksche aflossing slechts f3.—. Ondergeteekende verzoekt Prospectus gratis door G STROETZEL, Advert. Bureau, Haarlem Postbox No. 83. Naam Woonplaats Straat het sterk gebouwde te Almkerk, Verlaat, thans bewoond door den heer D. van Pelt, waarin goed beklant, keurig ingericht café en ge legenheid tot het uitoefenen van een ambacht, als: klom penmakerij, smederij, winkel, enz. Geld voor hypotheek be schikbaar. Zich te vervoegen ten kan tore van Notaris RIETRA te Dussen. zal aldaar te „Hank", ten huize van Mej. Wed. P. van Drunen, Donderdag 8 Januari 1931, voorm. 10 uur a contant 2 merrie-paarden, 1 drachtige koe, electr. motor, tentwagen, wagens, karren, machineriën, werktuigen, kippen, paardentui gen, beste klaverruiters, bascule, zaadsprei ploegen, eggen, rolblok- ken, kruiwagens, cultivator, zeven, schoppen, eenige meubelen, enz. enz. tot elk bedrag, met en zonder borg. Ook voor hypotheek. Billijke rente en conditiën. Postbox 801 ROTTERDAM. Agent gevraagd. DRUIVEN MELOENEN BANANEN TOMATEN PRUIMEN SINAASAPPELEN CITROENEN Drietrompetterstraat, Wortelboer's Kruiden of Wortelboer's Pillen is het aangewezen - adres voor alle - Emaille en Ijzerwaren, Touwwerk, Teerproducten, Gréoline, Zoutzuur, Smeerolieën, Poetskatoen, Asbest- papier en -koord en Asbestcement- platen. enz. enz. (Steeds verkrjjifbanr in Hen JLJoeJa handel HEUSDEN. Warme Kameelharen en Filtpantoffela in ver schillende kleurenook met bont en bekleede hak. GROOTE OPRUIMING in Restant maten van leder-schoenwerk, zwart en bruin. Het OUDSTE en meest VERTROUWSTE ADRES voor vetleeren Werkschoenen en Waterlaarzen in eigen werkplaats met de hand gefabriceerd. Voor alle voorkomende Maat en Reparatie's is de Eerste Almkerksche Elec. Schoenmakerij het aangewezen adres, concurreerend in prijs, kwaliteit en afwerking. Reparatie's worden door ons aaa hals afgehaald en bezorgd. Beleefd aanbevelend, A. G. v. d. HEIJDEN Markt 85 's-Hertogenbosch. WIJK BIN AALtiURü. Kassier t AA. MLICHACCE. Wij bieden U een RUIME SORTEERING tegen zeer voordeelige prijzen. Aanbevelend ALS BOVEN. tegen trage ontlasting, slechte spijsvertering, gebrek aan eet lust, slijmhoest, koortsigheid, gevatte koude, influenza, gal en maaglijden, hoofdpijn, dui zeligheid, onzuiver bloed, (huiduitslag), verstopping enz. Reeds duizenden hebben er baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje. Wortelboer's Pillen 60 cent per doos, 3 doozen f 1.70. Overal verkrijgbaar.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 3