Plaatselijk Nieuws. Vervolg raadsverslag VEEN. De Voorzitter zegt, dat er thans nog een paar ingezonden stukken zijn, die spr. in een besloten vergadering zou willen behandelen. De heer 't Lam vraagt of dat noodig is. De heer v. Andel meent, dat die adressen toch wel niet zoo bijzonder zullen zijn, dat het noodig is, ze in een geheime vergadering te behandelen. De Voorzitter zegt, dat het eene be treft, een verschil met de P.N.E.M. loopende over 2 pCt. in een berekening. Het tweede is van Swarts, de gemeen teveldwachter, die verhooging van sa laris als bode vraagt en verhooging van rijwiel-toelage. De heer Smits vraagt waarom een dergelijk verzoek in een geheime zit ting behandeld moet worden, dan kan toch wel i n het openbaar. De heer v. d. Pol zegt, dat er bij de behandeling van dit adres persoonlijke dingen naar voren komen, daarom is spr. voor behandeling in een besloten vergadering. De Voorzitter brengt in omvraag of dit verzoek in besloten, dan wel in teen openbare vergadering zal worden behandeld. De heer v. d. Pol is alleen voor behandeling in besloten vergade ring, de andere heeren voor openbare behandeling. De Secretaris leest hierop het ver zoek van den heer Swarts voor. In De Secretaris zegt, dat als hij al die werkzaamheden niet af kan, er dan hulp voor genomen moet worden, v. Andel. U hebt toch hulp. Smits. We zitten hier om alles zoo billijk mogelijk te behandelen, v. d. Pol. Wie doet dat niet? Smits. Dat weet ik niet; maar dit is niet billijk wat B. en W. hebben ge daan, als de veldwachter de volkstel ling altijd mee heeft gedaan, waarom dan nu niet. v. d. Pol. Dat dit niet gebeurd is, daarin zie ik niets onbillijks, omdat de veldwachter een keer de volkstelling heeft mede gedaan, behoeft dit nog niet eiken keer te gebaren. Smits. Den vorigen keer wel en nu niet, is dat billijk. Voorzitter. Ik zie daar niets onbillijks in. De Secretaris zegt, dat hij er niet aan gedacht heeft, dat de veldwachter de volkstelling vroeger mee heeft gedaan. Smits. Maar het bedrag komt toch in uw eigen zak. v. d. Pol. Dit is geen zaak om in het openbaar te behandelen, daarom ben ik daar ook tegen geweest. v. Andel. B. en W. hebben er den raad tusschen laten loopen, dat kan ik bewijzen. Het gemeentebestuur is ver plicht de ingezetenen recht te behan delen. v. d. Pol. Dus dat doen wij niet. v. Andel. Ik zal waar maken dat dit het adres wordt gezegd, dat adressant gebeurd is- Voor twee jaar is er uit het laatste madsverslag heeft ge-besloten de gemeente-ambtenaren hier lezen, dat de Gemeente-secretaris een jhu" eigef pensioen te laten betalen, vergoeding krijgt, tot een gelijk bedrag :)Yai was, met het oog op den als dat van het verhaal zijner pensioen- bnantieelen toestand van de gemeente. storting. Adressant vraagt gelijke be handeling en terugbetaling van zijn pensioenstorting, door verhooging van zijn salaris als bode, met f100.en verhooging van zijn rijwieltoelage met Op slinksche manier is het toen be werkt, dat de Secretaris het aan den eenen kant betaalt, doch aan den an deren weer op strijkt. De Ambtenaar met zoo'n salaris kan het goed zelf f50.Aan het slot van zijn verzoekbetalen. Het is onbillijk geweest, dat verklaart adressant gaarne bereid te zijn,"e*zo£ gedaan is. zijn verzoek mondeling toe te lichten, i Secretaris zegt, dat de heer v. De heer 't Lam merkt op, dat het Andel zich vergist deraad heeft toch verzoek per slot hierop neerkomt, dat erxend, dat het onbillijk was1 dat mijn de heer Swarts een verhooging van jaarwedde vraagt van f150. zoon voor niets werkte, vroeger werd aan de jongelui die op de secretarie De heer v. Andel zou den heer Swarts werkzaam waren, ook vergoeding ge- de gelegenheid willen geven, zijn adres geven toe te lichten, zooals hij vraagt. De heer Smits zegt, dat het adres weinig toelichting behoeft, wil men het echter laten doen, dan is het spr. goed. Ook de heer Jiskoot heeft daartegen geen bezwaar, al is het adres naar spr.'s meening duidelijk genoeg. Met algemeene stemmen wordt be sloten, den heer Swarts te roepen, om zijn verzoek toe te -lichten. v. Andel. De zoon van Schouten kreeg een jodenfooi. Secretaris. Honderd zes en vijftig gul den. In 1927 is het schrijfloon afge schaft, er werd toen gezegd: De Se cretaris en de Burgemeester kunnen de werkzaamheden goed af. De Bur gemeester is evenwel oud, zoodat de Secretaris er alleen overbleef, v. Andel. Ik geloof als hier op tijd Nadat de heer Swarts ter vergade- gewerkt wordt, dat het werk best ge ï'ing is verschenen, zegt de Voorzitterdaan kan worden. Dat is geen jongen tot dezen, dat de raad hem de gelegen heid wil geven zijn adres toe te lich ten. De heer Swarts zegt, dat hij in het 5.— bedragen verslag van de laatste vergadering heeft om die 6 a 7 gulden te geven De Secretaris meent, dat het wel minder zal zijn, het zal wel niet meer De Voorzitter zegt, dat door den gelezen, dat de zoon van den Secreta- j ^eer v- Andel wordt betoogd, dat er ris, een vergoeding wordt gegeven voor°P een slinksche manier zou zijn ge- het verrichten van schrijfwerk, ter groot-werkt Het is evenwel in een openbare te van het bedrag dat op de jaarwed-ye^enng behandeld en de raad vond de van den Secretaris wordt verhaald, billijk, de zoon van den Secretaris voor pensioenstorting. Spr. zegt het bil-vergoeding te geven voor het verrichten lijk te vinden, dat ook hij gelijk be- van werkzaamheden op de secretarie, handeld wordt. Het besluit om den Secretaris als het ware premievrij pen sioen te geven, is niet genomen in een openbare vergadering. Slechts door een opmerking van de heeren Smits en v. Andel in de vorige vergadering, is dit aan het daglicht gekomen. De heer v. d. Pol merkt op, dat dit besluit wel in een openbare vergade ring is genomen. Best mogelijk, dat pp die vergadering geen verslaggever tegenwoordig is geweest. Nu wordt den indruk gewekt, dat De notulen kunnen dit uitwijzen. v. Andel. Wij zijn er rngeloopen. v. d. Pol. Het is zoo, zooals ae heer Schreuders zegt, dat wij den raad er op een slinksche manier zouden hebben laten inloopen, daarmede ga ik niet ac- coord. v. Andel. Wij hadden het niet moeten doen. v. d. Pol. Dat is iets anders. Voorzitter. Het is in een openbare vergadering behandeld en niet op een slinksche manier. Als u zegt, dat wij dat iets anders. v. Andel. B. en W. hadden niet met een dergelijk voorstel bij den raad moe- hier donkermaan's politiek gevoerd utet hadden moeten doen, dan is Wordt, tegen deze manier van voorstel- ling moet spr. protesteeren. In de raads vergadering, waarin dit behandeld is, zal wel geen verslaggever tegenwoordig *en komen, zijn geweest, dit gebeurt wel eens meer. Voorzitter, De heer Swarts zegt, nog meer grie ven te hebben, er is misschien geen lenkele gemeente, waar de gemeente veldwachter niet mee heeft gewerkt aan de lOjaarlijksche volkstelling, dan hier in de gemeente Veen. Vroeger was dit wel het geval, doch nu moest de zoon van den secretaris dit doen. Spr. had in deze verdiensten ook wel mede willen deelen, hij heeft slechts f50. voor bodeloon en heeft in den tijd Öat hij in deze gemeente is, reeds 4 rijwielen stuk gereden. Ook aan de •huisnummering heeft hij niet meege werkt, ook al iets waar wat aan te verdienen viel. Dit was toch zeer ze ker ook een werk voor spr., als ge- jneentebode geweest. De heer v. d. Pol merkt op, dat al leen de schilder Furster aan de huis- inummering heeft verdiend, de ambte naar ter secretarie heeft daar niets extra voor genoten. De heer Swarts zegt, dat als dit zoo is, hij dan zijn opmerking over dit gedeelte wil terug nemen. Spr. was (evenwel in de meening, dat daarvoor extra betaald werd. De heer 't Lam vraagt wat aan de volkstelling wordt verdiend. De heer v. Andel meent van f 100. De heer v. d. Pol van T cent per inwoner. De Secretaris maakt de opmerking, dat aan de eigenlijke volkstelling een algemeene controleering vooraf gaat. De burgerlijke stand wordt gecontroleerd en er zijn in totaal 10 punten, alvo rens met de telling kan worden begon nen. Er wordt op de secretarie een boel werk in dit opzicht verricht,waar voor geen vergoeding wordt genoten. Smits. Daar bent n toch Secretaris voor. Er is toch een raadsbe sluit, de raad is er toch mede accoord gegaan. Smits. Als wij overtuigd zijn dat het niet goed is geweest, dam moeten wij dat besluit terug nemen. Voorzitter. Tegen een dergelijk voor stel i s niets tegen, maar dat is een hee- le andere zaak, als zeggen),! dat wij er de raad op slinksche wijze hebben doen invliegen. De heer Jiskoot meent, dat men niet al te veel waarde moet hechten aan de uitdrukking slinksche manier, van den heer v. Andel. Spr. gelooft niet, dat deze de uitdrukking bedoeld heeft zooals ze wordt opgenomen. Iedereen kan zich niet even goed uitdrukken, een beter woord was wel zoo goed geweest. De heer v. Andel zegt, dat de raad in een scheeeve houding tegenover den veldwachter komt te staan door zijn besluit. Spr. zou deze dezelfde rech ten geven, of anders het vroeger ge nomen besluit intrekken. De Voorzitter acht het mogelijk, dat men daarmede allemaal accoord gaat. Men dient de zaken evenwel geschei den te houden. Per slot zou het dan alleen maar gaan over de vraag of Ï5.vergoeding voor schrijfwerk te veel is. De heer Smits meent, dat dit voor een jongen van 14 jaar te veel is. De heer v. Andel zegt, dat de be doeling heeft voorgezeten den Secre taris premievrij pensioen te geven. De Voorzitter merkt op, dat er in de zen zin ook een raadsbesluit is ge weest. De heer v. Andel stemt dit toe, doch Ged. St. weigerden dit raadsbesluit goed te keuren. Daarna zijn B. en W. met een ander voorstel gekomen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. met dit voorstel zijn gekomen in overleg met de Provinciale Griffie. De heer Smits gelooft niet, dat men aan het gouvernement heeft geweten, dat het een jongen van 14 jaar betrof. De heer 't Lam zou willen voorstel len, het genomen raadsbesluit te her roepen, ^n op het verzoek van den heer Swarts afwijzend te beschikken. De heer v. d. Pol zegt, dat er vol strekt niets tegen is, als de raad tot de overtuiging komt, dat hij iets ver keerd heeft gedaan. Dit is iets wat iedereen kan overkomen, dit is met spr. zelf ook meermalen het geval ge weest, doch men moet de schuld voor dit verkeeerde besluit niet bij een an der, doch bij zichzelf zoeken. Dat van Andel het woord slinks heeft geblruikt kan spr. hem wel vergeven, dat B. en W. er den raad evenwel zouden hebben doen invliegen, daarmede kan hij niet accoord gaan. Met algemeene stemmen wordt be sloten het verzoek van den heer Swarts af te wijzen. De Voorzitter meent, dat alvorens de raad een besluit neemt over het voorstel van den heer 't Lam, om de vergoeding voor schrijfloon te herzien, het beter is, dat de raadsleden zich eerst op de hoogte stellen, hoe groot de werkzaamheden zijn, die door den zoon van den Secretaris worden ver richt. Spr. zou dit laatste daarom wil len aanhouden tot een volgende verga dering. De raad gaat hiermede accoord. De heer Smits vraagt of de kwestie van de volkstelling afgedaan is. De heer v. Wijk zegt, dat deze voor bij is en gedane zaken nemen geen keer. De Voorzitter zegt, dat men thans gekomen is aan het puntl der agenda: Mededeeling resultaten van het bezoek bij den bouwkundig Inspecteur, inzake schoolbouw. Hoewel het gemeentebe stuur lang heeft moeten wachten, was er eindelijk bericht gekomen, dat de Inspecteur de vertegenwoordigers van den raad kon ontvangen. De heer v. Andel en spr. zijn Maandag j.l. naar Den Haag geweest. De Inspecteur be gon met de verklaring, dat hij derge lijke zaken ailtijd schriftelijk afhandel de. Om de zaak te bespoedigen wilde hij evenwel voor dit geval een uitzon dering maken. De Inspecteur blijft evenwel bij zijn voorstel van verbouwing der bestaande school. Hij drong aan, den Minister in dezen zin te berichten, van zijn) kant zou hij de zaak zooveel mogelijk bespoedigen. De Commissie is den vol genden morgen naar de Seccretarie ge gaan en B. en W. zijn toen zoo vrij geweest, niet eerst het oordeel van den raad af te wachten, doch direct een schrijven tot den Minister te rich ten, 'waarin deze werd verzocht te willen bevorderen, dat Ged. St. hun goedkeuring hechten aan het raadsbe sluit tot aankoop van den grond en hebben daarbij gewezen op den slechten onhoudbaren toestand. B. en Wi. heb ben toen tevens het raadsbesluit an dermaal ter goedkeuring aan Ged. St. toegezonden. i De heer v. d. Pol merkt op, dat zoo dra de goedkeuring van Ged. St er is, de verbouwing dus voortgang kan heb ben. De heer Jiskoot vraagt of er ook gesproken is over het verschil tus schen den prijs van den grond. De Voorzitter zegt, dat de Inspec teur het ook kleinzielig vond, dat over het betrekkelijk kleine verschil aanmer king werd gemaakt. Spr. geeft toe, dat de prijs die den heer Smits vroeg stijf hoog was, doch deze heeft gelijk dat hij zooveel vraagt als hij kan krijgen. Spr. zegt het jammer te vinden, dat de raad een schrijven toCl den Inspec teur heeft gericht zonder dat B. en W. daar iets van af wisten. Onbewust heb ben B. en W. op denzelfden dag dat de raadsleden hebben geschreven, aan den Inspecteur een schrijven gericht, waarin op spoed werd aangedrongen. De raad gaf door dit schrijven eenig wantrouwen te kennen tegenover B. en W. Spr. wil evenwel de verzekering geven, dat hij van zijn kant alles wil doen om de zaak te bespoedigen, al is hij het persoonlijk niet met den raad eens. Nu de gemeente zelf den ver bouw moet bekostigen en deze niet voor rekening van het rijk plaats heeft, meent spr. dat gezocht moet worden naar den voordeeligsten weg.. Daarom zou hij er persoonlijk de voorkeur aan geven, eerst de mogelijkheid te on derzoeken, om op de bestaande school een verdieping op te bouwen, de ge meente zou zich dan een f 10.000 kun nen bevoordeelen. De heer 't Lam gelooft niet dat dit mogelijk is. De Voorzitter zegt, dat dit nog niet gebleken is, als door deskundigen uit gemaakt is dat het niet kan, clan is het een ander geval, doch men dient dit dan ook eerst te onderzoeken. De heer 't Lam vreest, dat als men gaat afwijken van het thans loopende plan, het dan al weer een jaar langer zal duren. De openbare vergadering wordt hier op gesloten en de raad gaat over in geheime zitting. Het aantal aangiften voor de vee- en vleeschkeuring bedroeg in totaal 2417. Uitgehald werden 322 dieren. Afgekeurd en vernietigd werden 673 geheele dieren. Verkoop in 't klein onder toezicht had 2 maal plaats. Bacteriologisch vleesch- onderzoek werd 42 mail verricht. Bij gewone slachtingen werden 328 maal organen of orgaandeelen afgekeurd en vernietigd. T.b.c. werd 38 maal gecon stateerd. Processen ver baal werden niet opge maakt. Zaterdag en Zondag 1.1. werden de laatste rondes gespeeld om het Damkamp. {van N.-Brabant. Deze laatste rondes speelde onze stad genoot de Graag zeer mooie partijen. Zaterdags speelde hij ongeveer vier uren tegen Janssen uit Breda met het beloond resultaat dat hij won en hierdoor een goede revanche nam. Zondag speelde hij de laatste, maar ongetwijfeld de zwaarste, ronde tegen den titelhouder Kortlever. Na een spannenden kamp werd de partij remise, zoodat de Graag en Kort lever beiden de leiding verkregen met vijf uit de zes te behalen punten. Hier volgt de stand gesp. gew. rem. verl. pnt. de Graag 3 2 4 5 Kortlever 3 2 1 5 Janssen 3 4 2 1 Wilbrink 3 121 HEUSDEN. Aan het jaarverslag 1930, van de keuringsdienst „Heusden" ontleenen wij het volgende Uit het ranglijstje en de punten zien we dat de Graag en Kortlever dus onge- 1 twijfeld tot de beste spelers van Noord- Brabant behooren. De partij Wilbrink-Janssen werd remise gegeven. De herkamp partij zal worden gespeeld a.s. Zondag in Hotel Central te 's-Bosch. We geven beide spelers even veel kans om te winnen. Immers de Graag zal doen wat hij kan om den titel te veroveren, Kortlever daarentegen zal alles in het werk stellen deze te behouden. Het beloofd dan ook een spannende partij te worden. Het Duo P. A. en C. de Graag, leden der „Heusdensche Fanfare", resp. Saxophoon-Sopraan en Alto, hopen deel te nemen aan het Solisten-Concours uit geschreven door de Harmonie „Concordia" te Vlijmen op 18 en 25 Januari a s. Zij zullen optreden op 25 Januari in de afdeeling uitmuntendheid met het Duo „De Concert" van Canivez. De damclub „V.D." alhier organiseer de ditmaal een bijzondere wedstrijd, n.l.een competitie met een daaraan verbonden zijnde verloting. De leden spelen in twee groepenelke groep verdeeld in drie combinatie's. Een combinatie bestaat uit 2 spelersin 't geheel doen dus 12 personen aan den wedstrijd mee. In groep I spelen de volgende combinatie's de Graag (4)Deurloo (6)Pop (2)Ger. Jonker (5) de Joode (3)Bax (4) In groep II Vos (7)v. d. Pol (12)Swagemakers (8) G. Jonker (11) Fitters (9)Schreuders (10). De cijfers tusschen haakjes wijzen de momenteele bordsterkte aan. Het aantal behaalde punten van elke combinatie wordt onder de twee spelers verdeeld en wijst het aantal loten aan. De uitslagen van Maandag 1.1. zijn als volgt Groep I: de Graagde Joode uitge steld PopDeurloo afgebroken, wordt arbitair beslist. BaxGer. Jonker 11 Groep II: Vos Swagemakers 02; v. d. PolFitters 02 G. Jonker Schreuders 02. Als wedstrijd-leider fungeerde W. v. d. Steenhoven. Zondag 18 Jan. zal in het R. K. Vereen.gebouw aan de Putterstraat het 2de winterconcert worden gegeven door de „Fanfare der H. Familie, directeur dhr. W. v. Heivoort te Nieuwkuik. Het programma vermeld een 8-tal muzieknummers, waaronder het kwartet der vereen, haar bekroonde nummer (Quartette No. 3 van James Buïr) ten gehoore zullen brengen waarmede zij op het solisten- en kwartetten-concours te Amersfoort in de afd. uitmuntendheid den eersten prijs en den eereprijs voor het hoogst aantal punten van de afd. quartetten wisten te behalen. Tevens zullen dien avond hun medewerking ver- leenen het meermalen bekroonde Noord- Brabants Karakter Duo Vermeeren en van Engelen, welke een 6-tal nummers ten beste zullen geven. Voor de Donateurs en belangstellenden staat een genotvollen avoed te wachten. ANDEE. Voor het oomité van Winter- lezingen alhier, trad voor een matig bezette zaal iop Ds. Buffenga uit Rot terdam, met, (het onderwerp: „God en Wereldleed". Ds. Buffenga zette zijn onderwerp (op mooie wijze uit een. Als volgende spreker treedt op Ds. Wolff met „Guido Gazelle". Op de Maas hoven de Zwaan is een motorboot aan den grond ge- loopen. Men heeft getracht hem met behulp van een sleepboot weder vlot te krijgen, hetgeen evenwel niet is gelukt. i CAPEELE. J.l. Vrijdagavond ontving de fa milie v. B alhier uit Rotterdam de treurige tijding, dat hun schoonzoon, onze oud-dorpsgenoot, schipper Joh. Ie S. aldaar overboord gevallen en verdronken. J.l. Donderdagavond werd in de zaal van den heer L. F. v. Don gen een Volksonder wijsavond gehou den. georganiseerd door de afd. Sprang-Capelle e.a. Ongeveer 7 uur opende de voorzitter, de heer E. Co- let deze bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze en na voorlezing der notulen bracht de penningmeester de heer G. A. S. de Bas, verslag uit omtrent den financieelen toestand der vereeniging, waaruit bleek, dat deze gunstig mag worden genoemd. Boe ken en bescheiden van den penning meester werden ter onderzoek ge steld in handen van een commissie, gevormd door de heerenL. Dijk stra en J. Krijl, uit welk onderzoek bleek, dat een en ander correct in or de was. Tijdens dit onderzoek bracht de secretaris, die heer J. Kraak, die de afd. vertegenwoordigd had op de 1 eni 2 (Nov. 1.1. te Utrecht gehouden algemeene vergadering van Volkson derwijs, een keurig verzorgd verslag uit, omtrent het lop deze vergadering behandelde. Na afhandeling dezer huishoudelijke aangelegenheden werd even gepauzeerd. Na de pauze kreeg, na een inlei dend woord van den Voorzitter de heer H. Groenewout (uit Hees bij Nij megen het woord voor zijn rede „Iets over |de zedelijk-godsdienfetige vorming der jeugd". In zijn gloed volle rede, door de aanwezigen met gespannen aandacht beluisterd, wee's de geachte spreker ierop, dat de op voeding van het kind een vraagstuk is met een zee van moeilijkheden die moeten worden opgelost, zoowel wat betreft de lopvoeding in het huisgezin, als diei[in de school. Hierna trad Mej. Hooijer, voordrachtkunstenares uit Voorburg op, die de aanwezigen met ernst en luim het verdere van den avond wist te boeien. Zonder iets te kort te doen aan de andere door haar voorgedragen nummers, willen wij in 't bijzonder noemen ,,'t Verbe- ternishuis" van Felix Timmermans, alsmede het islotnummer van haar op treden „Verzoening". Ongeveer 12 uur sloot de voorzit ter deze goed 'geslaagde vergadering met .een bijzonder woord van dank aan Mej. Hooijer en den heer Groe newout, Waarna de aanwezigen hoogst voldaan huiswaarts keerden. De afd. Sprang-Capelle van Volks onderwijs kan met genoegen ojp de zen avond, waarbij zij getracht heeft het nuttige im'et 'het aangename te verbinden terugzien, want hierin is zij volkomen geslaagd. Een tiental nieuwe leden traden tot de afdeeling toe. 's GRAVENMOER. Zaterdagmorgen kwam( Mej. de Wed. G- Schip alhier, zoodanig van den zoldertrap te vallen dat ze een hoofdwond en inwendige pijn be kwam. Waarvoor de geneeskundige hulp van Pr. ;K. moest worden inge roepen. Vrijdagavond 16 Jan. as- 7 uur hoopt in de Geref. kerk alhier, op te treden 'in gecombineerde ver gadering der Jongelingsvereeniging en Jonge docht er svereenigingi, Dr. Kaajan van Utrecht 'met het onder werp „De bekeering van een God zoeker". WERKENDAM. Op de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van de „Verbruikersver- eeniging" alhier, werd het reglement vastgesteld en de iheer Jac. G- van Oord, welke wegens Gezondheidsre denen bedankt heeft voor Voorzitter, benoemd alsl eere-voorzitter dezer ver eeniging. Wat de houding tegenover de bakkers betreft, izal worden af gewacht itoJj dat de z.g.n. tarwewet voldoende is doorgewerkt. De Zaterdagmiddag gehouden voetbalwedstrijd door „W.V.V." alhier, en „S.F.C." te (Sleeuwijk, eindigde met 3 2 voor laatstgenoemde. CORRESPONDENTIE. Den EdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen, Burgemeester der gemeente Heusden, verzoekt ons mede te deelen, dat het ingezonden stuk, opgenomen in ons num mer van Vrijdag 9 Januari en ondertee kend met „Een Roomsch-Katholiek Bur gemeester eener Brabantsche gemeente", niet van zijn hand is. De Redactie. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Op 1 Mei 1930 woonde ik in de gemeente C., welke ik op 1 September d.a.v. verliet om mij te vestigen in de gemeente X. Ik ben werkzaam in de gemeente H. Nu ontving ik een aanslag als forens èn van de gemeente X. èn van de gemeente H. Is dat in orde X. J. S. Mag de Raad eener gemeente bij ver ordening verbieden het visschen met den hengel op Zondag G. W. v. D.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2