Tweede Blad lo. 5089 Vrijdag 16 Jaauari MildaMiMlllalallI een Goede Gezondheid voor het Land van Heusden en Aitena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Brug aver ds Waal bij lalt-lomnel. Sanalogen sterkt de zenuwen en vernieuwt 't bloed. Sanatogen verhoogt de geestelijke en li chamelijke energie. Kinderrubriek. De weg naar begint bij SANATOGEN. BEHOORENDE BIJ HET Beste jongens en meisjes. Nu, in het nieuwe jaar, gaan we allemaal weer met frissche moed aan den slag, en jelui gaat weer welgemoed aan het raadsels oplossen. Hier zijn er een paar aardige: 1. Wat kan men des nachts onmo gelijk zien, al steekt men ook duizend lampen aan? 2. Welke boog wordt ook tegen woordig nog door alle. menschen gebruikt? 3. Welke bakker proeft nooit iets van zijn eigen baksel? 4. Men komt mij twee keer in een sinaasappel en één keer in een peer tegen. Rara wat is dat? HET NIEUWE HUIS VAN DE FAMILIE SNUFFEL. 1. Je zou het haast niet willen geloo- ven, als ik je vertel, dat de familie Snuffel met zijn twaalven in een huis je van één verdieping en één kamer kamer woonde. Het dak lekte boven dien en het was er zóó nauw, dat pa Snuffel, als hij zijn snor wilde op strijken, naar buiten moest gaan, om dat hij anders de kaas van de tafel zou stooten. En Moeder snuffel moest ook altijd naar buiten gaan, als ze de snuit jes van de tien Snuffel-kindertjes moest wasschen. En dat gebeurde eiken mor gen. Het huis was dan ook niets an ders dan een oude kartonnen doos, die iemand buiten had weggeworpen want de familie Snuffel was niets an ders dan een twaalftal leuke, kleine, grijzemuisjes. Op een goeden dag sprak moeder Snuffel tot haar tien kindertjes: Jantje, Antje, Heintje, Treintje, Lotje, Dotje, Keesje, Treesje, Fietje en Pietje, hoor jelui eens hier. Terwijl vader eten gaat halen, zullen wij met zijn allen naar een andere woning gaan zoeken. Wees dus allemaal gehoorzaam en geef elkaar een hand en blijf allemaal vlak bij: moeder. Kijk verder goed uit en speel niet met jelui staarten! De tien muizenkindertjes beloofden het en toen ging moeder Snuffel met haar kleintjes op stap, om een nieuwe woning te zoeken. Nu stond het oude. kartonnen huis van de familie Snuffel in een donker gangetje onder de ver anda van een menschenhuis. Zij moes ten dus eerst met zijn allen achter elkaar door die donkere gaang gaan. Af en toe riep moeder Snuffel: Zijn jelui daar allemaal nog? En dan riep Jantje: „Piep, moeder, hier ben ik! En Antje deed precies zoo en zoo deden alle de tien Snuffeltjes. Toen ze die heele lange donkere gang uitgeloopen hadden, kwamen ze weer in andere gangen die wat lichter waren, want je weet heusch niet, hoe veel gangen er wel onder een men schenhuis zijn! Ondertusschen keken ze goed uit, of ze geen goede woning konden vinden. Ze vonden wel een leege biscuitbus, maar die was hee- lemaal verroest, en bovendien was het er erg koud in, vond moeder Snuffel. Later zagen ze een leege flesch, maar die was gebarsten en bovendien was de ingang zóó nauw, dat geen van de kleine muisjes er meer uit gekund zou hebben, wanneer ze hun buikje rond gegeten zouden hebben. Dat ging dus ook al niet. TfaSi Zoo zochten en zochten de tien klei ne muisjes met de moeder-muis den heelen dag door, doch ze vonden geen woning. Eindelijk besloten ze maar huis waarts te keeren, naar de oude woning ....toen opeens een harde slag weer klonk. Iets heel groots en zwaars plot te vlak bij hen neer... Dat kwam, door dat een man een oude schoen had weggeworpen. De muisjes schrokken heel erg, en het zand stoof hun om de ooren en van schrik bleven ze stok stijf staan en -knepen hun oogen dicht Maar toen er na een poosje niets ge beurde, deden ze één voor één hun oogen weer open en toen riep moe der Snuffel opeens: „Sapperdekriek, kin dertjes, er is een wonder gebeurd! Hier is de prachtigste woning, die je maar wenschen kunt!" Ze kropen in den schoen en keken hun oogen; uit. „Hier maken we de voorkamer," zei moeder Snuffel, toen ze in de teen van de groote schoen rondwandelde. Twee klei ne muisjes speelden al krijgertje. „Stil nu," riep moeder Snuffel, „straks; mo gen jelui spelen. Kijk, hier zullen we de slaapkamers maken." Dat was in de groote hiel van den schoen. „Kom, nu vlug naar huis om al jelui klee- ren, je Zondagsche pakjes en jurkjes en je mutsen te halen, want we gaan verhuizen!" riep moeder Snuffel einde lijk, „wat zal vader blij zijn, als hij dit prachtige huis ziet!" De kosten worden geraamd op 5.7 millioen. Onteigeningsontwerp ingediend. Ingediend is een jonteigeningsont- werp voor overbrugging van de Waal bil Zaltbommel. Na totstandkoming van de brug zullen in den Rijksweg Utrecht— 's-Hertogenbosch geen veren meer voorkomen, doch nog slechts de schip bruggen over de Lek bij Vianen en over de Maas bij Hedel, zoodat een doorgaande verbinding zal worden gevormd, welke, behoudens hoog op- perwater en ijsgang, steeds bruikbaar zal zijn. De brug is ontworpen ongeveer vijftig ;M. benedenstrooms de spoor wegbrug. In het winterbed aan de noordzijde van de rivier komen acht brugope- ningen, elk ongeveer 50 M. wijd, in het zomerbed drie bTugopeningen, elk ongeveer 119 m. wijd. De doorvaart - hoogte wordt gelijk aan die van de spoorwegbrug. De breedte van de brug bedraagt tusschen de hoofdliggers 12 Meter het rijdek heeft een breedte van 11 Meter met aan weerszijden een op- staanden stootkant van 0.50 Meter breedte. Buiten de hoofdliggers wordt aan weerszijden een pad van twee Meter breedte uitgebouwd. Aan de noordzijde van de rivier wordt de brug door een toegangsweg verbonden met den Rijksweg Culem- borg—Zaltbommel. Deze toegangsweg is zoo ontworpen, dat slechts een woning in de kom van het dorp Waardenburg behoeft te worden op geruimd. terwijl de plaats van aan sluiting aan den Rijksweg de moge lijkheid openlaat tot aansluiting zoo wel aan een zoo noodig te maken nieuwen rechtstreekscheri weg Vianen —Waardenburg, als pan een verbeterd tracé van den bestaanden Rijksweg Culemborg—Zaltbommel. Aan de Zuid-zijde van de irivier wordt de brug door een nieuw wegdek in verbin ding gebracht Imet ld en Rijksweg Zalt bommel—Hedel. De weg over den zuidehjldeh ban- dijk van de Waal wordt door een viaduct onder den oprit aan die zij de gevoerd. Ten behoeve van het voetgangersverkeer zal een toegang van dezen zuidelijken bandijk tegen het westelijk beloop van den oprit naar de brug worden gemaakt. Voor zoover bestaande "wegen wor den gekruist door de naar de brug te maken toegangswegen, zal in de be langen van het verkeer worden voor zien. Ten behoeve van het verkeer naar de landerijen, die door te maken toe gangswegen worden afgesneden, zul len voorzieningen worden gemaakt. Waar dit voor het herstel van de af gesneden afwatering noodig is, zul len buisleidingen worden gelegd. - De kosten van het werk zijn glc(- baal geraamd |op f 5.700 000. Het ontwerp voor ide brug is toe gezonden van Centrale Commissie voor de Rijnvaart die de in het be lang van de scheepvaart voorgestelde maatregelen doelmatig achtte. VEREEN. VOOR CHR. BUITENGE WOON LAGER ONDERWIJS VOOR GORINCHEM EN OMSTREKEN. De te Gorinchem belegde vergadering der vereen, voor Chr. B.L.O., stond onder presidum van den heer M. Knol, leeraar aan de Chr. Kweekschool al daar. Na een inleidend woord, trad de heer J. Schreuder uit Oosterbeek op, die in zijn rede op duidelijke wijze uiteen zette, welke kinderen tot de achterlijke gerekend moeten worden, wat het ka rakteristieke is van het onderwijs aan zulke leerlingen te geven, en welke pogingen aangewend moeten worden om te geraken tot oprichting van een school voor Chr. B.L.O. Het woord ontving daarna de heer G. Bunt, hoofd der Chr. School voor B.L.O. te Dordrecht, die o.m. wees op de resultaten bij dit onderwijs ver kregen. De heer Kooiman te Dordrecht, be stuurslid dier Chr. school, spoordel de aanwezigen aan, voort te gaan op den ingeslagen weg en niet te versagen. Het resultaat dezer vergadering is izeker, dat allen doordrongen zijn van de noodzakelijkheid van zulk een school voor Gorinchem en omstreken. Levenskracht. Bloedarmoede en Bleekzucht. Herstel. Maagkwalen. TIET FEIT, dat mèt het gebruik van Sanatogen de algeheele opbouw en versterking van lichaam en zenuwkracht begint, is keer op keer door wetenschappelijke onderzoekingen en de practische ervaringen van geneesheeren bevestigd. Onder hen, die ons schriftelijk mededeeling deden omtrent de gunstige resultaten met Sanatogen ver kregen, bevinden zich de namen van vele voor aanstaande professoren, zooals o.a. Prof. Dr. Neumann, Weenen, Prof. Dr. P. Rodari, Zürich, Prof. C. van Noorden, Frankfurt a. M., Prof. Mann, Oxford. Denk U eens in, elk dezer professoren is een wereldberoemd geneesheer en heeft zijn oordeel werkelijk niet haastig neergeschreven. Prof. Mann bijvoorbeeld schreef, dat hij ruim twee jaar de werking van Sanatogen heeft bestudeerd, voor hij zijn oordeel vormde. Wanneer Uw gezondheid niet zoo is, als gij zoudt wenschen, neem dan eens eenigen tijd Sanatogen. Het is een beproefd en erkend versterkingsmiddel voor'lichaam en zenuwen en het moet Uw ge- gezondheid ten goede komen. Weldra zult gij U weer beter voelen. Verdrijft neerslachtigheid, Voor moeder en kind. „Uit persoonlijke ondervin ding is mij gebleken, dat Sanatogen zeer gunstige resultaten geeft bij alge- meene zenuwzwakte. Dank zij de snelle en betrouw bare resultaten is Sanatogen ook een zeer waardevol ver sterkingsmiddel voor kinde ren en voor vrouwen ge durende de zwangerschap en na de geboorte. Ik schrijf het steeds voor aan zoo- gende moeders." Herwonnen kracht. ;T. Nieuwsblad (Wordt vervolgd.) ■u'MWJW u .-WHWi iii—iw ■wwrwnmnBrawwiw „Zoowel bij menschen als bij dieren bleek, dat de cel len van het bloed binnen 7 uur na het gebruik van Sanatogen een verrassen de toename vertoonden van levenskracht en groei. Het is daarom duidelijk, dat Sana togen een sterk opwekkend middel is. Prof. Mam1, Oxford. „Een bijzonder dankbaar veld voor de toepassing van Sanatogen zijn voorzeker alle ziekten, waar men een verrijking van het lichaam met eiwit tracht te berei ken, zooals de verschillende soorten van bloedarmoede en bleekzucht voorop en de meeste vormen van onder voeding, want Sanatogen bevordert krachtig de eiwit aanzetting." Prof. C. van Noorden, Frankfurt a. M. „Sanatogen heb ik in eenige gevallen van herstel na ziekte met de beste resul taten gebruikt. De mede- deelingen over de snelle verbetering van de patiën ten, over de toeneming van eetlust en lichaamsgewicht waren soms buitengewoon verrassend." Prof. Dr. Jul. Neumann, Weenen. „Sanatogen heeft een direc- ten gunstigen invloed op het geheele zenuwstelsel, vooral op die zenuwen, waarvan de klierwerking in maag en darmen afhangt." Prof. Dr. Rodari, Ziirich. „Sanatogen voorziet zoowel de hersencellen als het hart, de maag, de lever en andere organen van het meest nood zakelijke en versterkende voedsel. Hierdoor worden de geestelijke en lichame lijke energie van den patiënt in rijke mate hersteld. Boven dien verliest hij, doordat zijn hersenen in gezonden toestand geraken, zijn neer slachtigheid." „The Medical Press Circular" Prof. A. Regrioli, Rome, „Pat iënten, lijdende aan zenuwverslapping, herwin nen spoedig hun vroegere kracht en levenslust door het gebruik van Sanatogen" Prof. Dr. A. von Tohold, Berlijn. Sanatogen is ver. krijgbaar bij alle Apoth. en Drog. vanaf f 1.- per bus.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5