Marktberichten. Plaatselijk Nieuws BREDA, 26 Janaari. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 199 stuks vee, t. w. 52 stuks hoornvee, 10 varkens en 137 biggen. Prijzen Kalfvaarzen f260tot f340. Biggen f 9.tot f 16.per stuk. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. Vette vaarzen 5052 4548. Vette koeien 45—48 4042. Vette stieren HandelHet slachtvee werd goed ver kocht, met vaste prijzen. Voor kalfvee was veel belangstelling, doch er werd weinig verhandeld. De biggenhandel was goed. Handel in varkens niet vlot. GORINCHEM, 26 Januari. Op de veemarkt waren heden aange voerd 250 runderen, benevens 137 var kens, 451 biggen, 5 nuchtere kalveren lammeren. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 300400. Melk koeien f200350. Kalfvaarzen f175 200. Pinken f Nuchtere fok- kalveren f2024. - Drachtige varkens f 90100 Natte zeugen f 5070 Over- loopers f2030. Biggen f 815. Lam meren f 's HERTOGENBOSCH, 28 Januari Op de markt van heden waren aange voerd 1932 stuks. 1006 stuks hoornvee, 740 biggen, 70 zeugen, 36 schapen of lammeren en 80 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f215 tot f360 per stuk Kalfvaarzen Magere Ossen en Koeien Vette Ossen en) le kwal. f 0.53 p. pond Koeien 2e 0.46 Pinken van f 135.—tot f 165.p. stuk 210 330 150 250 50.— 90.— 19.— 32.— Zeugen Schapen Lammeren 17.26. Biggen 1.40 1.60,, week HandelVet vee eerste kwaliteit ruim prijshoudend. Kalfvee met trage handel en lagere prijzen. Jong fokvee met luie handel, prijshoudend. Schapen en zeugen en biggen met tragen handel en dalende prijzen. ROTTERDAM, 27 Januari. Op de veemarkt waren heden aange voerd 238 paarden, 3 veulens, 839 ma gere en 781 vette runderen, 195 vette kalveren en 190 graskalv., 996 nuchtere kalveren, 229 schapen of lammeren, 59 overloopers of varkens, 27 biggen, bokken of geiten. Koeien van f0.60 tot f0.90f 1.05 Ossen 0.00 0.000.00 Stieren 0.60 0.760.88 Kalveren,, 1.05 1.351.70 Schapen f 0.39 f 0.44 per pond. Lammeren f21 f 27 per stuk. Varkens f 0.22 f 0.00 per halve K.G. Melkkoeien f 300 k f 400 Kalfkoeien f 280 [k f390. Stieren f260 a f420. Pinken f160 A f210. Graskalveren f 65 k f 125. Vaarzen f 180 A f260, alles mager vee. Biggen f10 a f18 Over loopers fA fSlachtpaarden f150 A f250. "Werkpaarden 1180 A f290. Hitten f85 A f190. Veulens f Af Nuchtere kalveren fok- f 22 A 132, slacht- f13 A f19. Lichte f DE ROTTERDAMSCHE VEILING. Op de in ons veilingslokaal, Warmoe- zenierstraat 37-39, gehouden Veiling, wer den de volgende prijzen besteed Kipeieren f 4.80 f 6.75. Eendeieren f4.60 f 6.15. Aanvoer 150.000 AEMKERK. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft thans Ds. Dönszelmann alhier een beroep ontvangen naar de Herv. Gem. van Domburg (Z.) en een naar de Herv. Gem. te Soest. Op 11 Febr. hoopt alhier voor de Herv. Jong. Ver. des avonds half zeven voor te gaan Ds. D. A. v. d. Bosch van 's Hagen. Op 18 Febr. hoopt de Chr. Gem. Zangver. „Hallelujah" alhier in de zaal Dekker een uitvoering te geven. LOONSCHEN DIJK. Tot diaken bij de Ned. Herv. Gem. alhier is benoemd, de heer G. Geenen. LAND VAN ALTENA. Door de gemeente 's Hertogen bosch is aan het comité tot verbe tering der wegen een bijdrage toe gekend in de kosten van voorberei ding ten bedrage van f ioo. RIJSWIJK. Door de gemeente zijn tal van werklooze arbeiders te werk gesteld aan het verleggen van de kade aan Üen Wiel alhier. Naar we vernemen is Üoor het Rijk in de kosten hiervan een bijdrage van 50 en door de pro vincie van 25 0/0 toegezegd. SLEEUWIJK. Voor de inschrijving van den dienstplicht lichting 1932 hebben zich 40 personen aangegeven, waaronder 19 die aanvraag hebben gedaan om vrijstelling wegens broederdienst. Deze week kwam de ruim 80 jarige Mej. B. zoodanig te vallen, dat zij haar pols brak. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer H. A. v. d. Giezen, thans hoofd eener school te Lexmond, komt voor als No. 1 op de lijst ter benoeming van hoofd der school te Gorinchem. RAAMSDONKSVEER. De tentoonstelling van de prij zen der loterij, ten bate van de An- tonettastichting, trok Woensdag zeer veel bezoek. Het was de moeite dan ook alleszins waard. De Regenten der Antonettastich- ting ontvingen als legaat van wijlen mej. M. v. Dongen, de som van 1000 gulden. SPRANG. B. D. ,a lhier had op het school plein der U.L.O. school te Waalwijk, bij het stoeien het ongeluk, met zijn hoofd tegen den hoek van een muur te vallen, waardoor hij een gapende wond opliep, welke door dr. L. te Waalwijk gehecht moest worden. Door Patrim. Hulpkas werd in het afgeloopen jaar ontvangen f 723.03 uitbetaald bij ziekte en ongeval f 849.73, alzoo een nadeelig saldo van f 126.70. i A.s. Donderdag des avonds 7.30 uur, zal in het Ned. Herv. Kerkge bouw alhier voor het comité van win- terlezingen optreden, professor Dr. A. Noordzij uit Utrecht, met het onder- \verp: „Gods woord in het licht der opgravingen.'" Zaterdagmiddag speelt onze voet balclub N.E.O. I, een match tegen Neer- landja I uit Kaatsheuvel, op het N.E.O.- terrein aan het Oosteinde alhier. In goed bezochte vergadering kwam de afd Sprang, van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond in jaarvergadering bijeen, welke stond on der leiding van haar voorzitter J. C. de Roon. De verslagen gaven reden tot dank. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren H. Spierings en A. Chabot. Nadat nog verschillende huishoude lijke zaken waren afgedaan, sloot de 'voorzitter deze goed geslaagde verga dering, op de in deze kringen gebrui kelijke wijze. J.l. Woensdag hebben de repe tities van het Chr. gemengd koor „Hal- lelujha'" weer een aanvang genomen. Was het ledental de laatste maanden erg achteruit geloopen, zoodat de ver schillende partijen te zwak waren, thans is er weer nieuw leven ingeblazen en is men nu weer met een ledentalsterk te van 30, met nieuwe moed begonnen. Thansis definitief vastgesteld dat de heer Joh. C. Hagen, theol. cand. te Delft, op Zondag 15 Februari e.k. zijn intree bij de Ger. Kerk alhier hoopt te doen. VEEN. De prijzen der vette varkens gaan nog steeds omlaag en wordt besteed van 20 tot 21 cent per pond, naar gelang van qualiteit. 'Er worden nog lager prijzen verwacht. I(n de kippenfokkerij van dhr. V. zijn reeds enkele dagten ruim 300 kuikens aanwezig, welke alle in goe de conditie zijn. Het zijn zoogenaam de Hollandsche blauwe, die hoofd zakelijk voor de consumptie worden opgefokt. Woensdag nam dhr. v. Gessel hoofd der school alhier, wegens zijne benoeming te Pijnacker afscheid van zijne leerlingen, ze werden daarbij flink onthaald. De leerlingen bode hem als souvenir aan een keurige divan, terwijl het personeel hem ver- rastte met een daarbij passend di vankleed. Ongaarne zien we dhr. v. Gessel uit deze gemeente vertrekken, daar hij alhier bekend stond als een onderwijzer, welke met veel liefde zij ne taak, gedurende de 7 jaar, dat hij hier werkzaam is gteweest heeft vervuld. Hij hield veel van zijn leer lingen en de leerlingen hielden veel van hun meester. Het is dan ook te hopen dat het hem met zijn ge zin op zijne nieuwe standplaats mo ge welgaan. WASPIK. Voor rekening van den heer N. v. d. Plas, werd onder atchitectuur van den heer A. Snijers te Raamsdonksveer, aanbesteed het bouwen van een win- winkelhuis met slachtplaats. Het werk werd aan den laagsten inschrijver, P. de Graauw alhier, gegund voor de som van f5749.met uitzondering van het glas- en verfwerk. j In de vergadering van den R.K. Jongeboerenstand werd tot voorzitter gekozen, de heer Langerwerf; tot secre taris de heer M. Schoenmakers en tot bestuursleden de heeren A. Smeur Az., P» Smits Bz. en A. Verschuren Pz. In de concertzaal van den heer H. van Iersel zal op Zondag 1 Februa ri een buitengewone concertavond wor den gegeven, georganiseerd door de R.K. Debattingclub „Dr. Schaepman'". Medewerkers zijn: mej. Bella Wienho- ven (piano) Breda en de heeren André Vermeeren (Viool) Ginneken en Aria van Hoof (Cello) Breda. WAARDHUIZEN. Woensdagavond j.l. gaf de Chr. zangver. „Looft den Heere" haar aangekondigde uitvoering wat vrij- j goed geslaagd is. Jammer is het als men zich met zooveel moeite ge troost heeft, dat de belangstelling zoo gering is. De J. V. op G. G. „Eben Haëzer" alhier, is voornemens haar jaarvergadering te houden op a.s. Woensdag 4 Febr. in de Geref. Kerk. WERKENDAM. Mej. C. van Loon alhier, is be noemd als verpleegster aan het Chr. Sanatorium te Zeist. Hedenavond 7 uur (Vrijdag) zal Ds. Verdoes Kleijn van Dordrecht, in de Ned. Herv. Kerk een lezing houden over het onderwerp „Het nieuwe Jeruzalem". Donderdag 5 Febr. a.s., des nam. 7 uur, zal door Ds. D. J. Lazonder in 't ïereenigingsgebouw voor de Chr. Jongel. en Jongem. vereeniging „Maranatha" een lezing worden gehouden over Bunjan" met lichtbeelden. Alhier is opgericht een Mannen koor, onder-afdeeling van de Jonge ings- vereeniging „Andreas", onder leiding van den h«er D. v. d. Bunt. De busjes voor de Geref. Zending hebben in 1930 in totaal opgebracht f430.13. De collecte gehouden in de Kerk van de Herv. Chr. School heeft opge bracht f38.27, Vorige week Donderdag werd onder leiding van Dp. Jonker, in 't gebouw van Chr. Belangen, de jaarvergadering gehouden van de Geref. Jongelingsver. „Timotheus". Ds. Jonker opende deze vergadering, door te laten zingen van Ps. 73:1 en 11. Na gebed las hij enkele gedeelten uit het boek Job voor. 't Verdere programma, dat goed was opgesteld, werd vlot afge werkt. O.m. werd géleverd een Bijbelsch onderwerp, genaamd „Job". Op dit schit terend onderwerp, hetwelk door B. Ippel Joh.zn. was ingeleid, volgde een aange name gedachtenwisseling. Ook was er een Reciteerwedstrijd, waaraan door 5 leden werd deelgenomen, le pr. ontving G. Visser Wzto., 2e pr. C. Ippel en een troostprijs W. de K. 't Verplichte nummer voor de Reciteer wedstrijd was „Hagar en Ismaël uitge dreven", door Johan Goossen. De opbrengst der collecte, bestemd voor het gebouw van Chr. Belangen, bedroeg f 13.27. iWOUDRICIIEM. Tot Voorzitter der Commissie tot wering van schoolverzuim alhier, is herbenoemd de heer P. van Stra ten Sr. en tot secretaris de heer PI. P. Vos. De eigenaars van boomgaarden oVs. worden er opmerkzaam op gemaakt, dat de in de boomen aanwezige rup sennesten ingevolge de politieveror dening daaruit vóór 1 Maart moe ten worden verwijderd. Door een visscher uit deze ge meente werd vorige week de eerste winterzalm gevangen, welke aan de vischmarkt te Kralingen f 3,50 per pond opbracht. Op de candidatenlijst der Chr. Historische Partij voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten komt onder No. 19 voor de heer A. B. Holster en onder No. 20 de heer D. N. van Malssen, beiden alhier. Door den Raad is besloten een steunregeling voor werkloozen vast te stellen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van de N. V. de Vries Robbé Co. te Gorinchem tot het vaststellen van een steunregeling om de werklieden tot een zeker gedeelte schadeloos te stellen voor de ver mindering van inkomen tengevolge van de werktijdinkrimping. (Verslag in een volgend nummer). In een vergadering van Volks onderwijs werd besloten op 13 Febr. a.s. een feestavond te organiteeeren in café „Overeem". Het zangkoor van Volksonderwijs zal hieraan mede wer ken. Op initiatief der land- en tuin- bouwvereeniging „Land van Altena" zal op Vrijdag 6 Febr. a.s. in café „Overeem" vanwege het land- en tuinbouwbureaü der I. G. Farben-in- dustrie een tweetal leerzame films worden vertoond, n.l. „De stikstofbe mesting op de kleigronden" en „Nieu we inzichten omtrent de bemesting van grasland". Naar wij vernemen zijn de hee ren Joh. Daim en C. M. Schaap bereid gevonden, vanwege de liberale Staatspartij. De Vrijheidsbond ge- plaats te worden op den groslijjst, kring Heusden, ter verkiezing Prov. Staten. In café „Overeem" had Dins dagavond een vergadering plaats, waarbij een liberale kiesvereeniging De Vrijheidsbond, werd opgericht. In het bestuur namen zitting de hee ren Joh. Daim (Voorz.) H. P. Vos (secr.-penn.) en C. M. Schaap. Op verzoek van de Chr. H Kies- vereen. hoopt Maandag 2 Februari a s. 's avonds 7 uur in de Chr. Bewaarschool op te treden, de HoogEd. Gestr. Heer H. W. Tilanus, lid der Tweede Kamer. Onderwerp „De a.s. Staten- en Gemeente raadsverkiezingen. Toegang Vrij. Woensdagavond trad voor het Comité voor Winterlezingen in de Ned. Herv Kerk op Ds. Gravenmeijer uit den Haag, met het onderwerp„De Orde des Heils". De kerk was goed bezet. WAALWIJK. De heer Mannaerts uit Tilburg, leerling aan de Rijksvakschool alhier, had het ongeluk met zijn linker wijsvinger tusschen de Glad machine bekneld te raken, waardoor het voorste lid werd plat gedrukt. Vergadering van den Raad der ge meente SLEEUWIJK, op Dins dag 27 Jan. des n.m. 7 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer Beu kenkamp. SecretarisWelEd. Heer Knoot. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met het formuliergebed. Op zijn vraag of een der heeren op- of aan merkingen heeft op de tnuisgezon- den notulen, zegt de heer Gulden dat er naar zijn meening een paar onjuistheden in voorkomen, de eer ste betreffende de uitkeering van werkelcozen steun; de 2 de betreffen le de medewerking aan H. v. d. Stelt voor het verknjgen eener woning. Waar geen der leden de gemaakte opmerkingen, als juist erkent, worden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Naar aanleiding van deze opmer kingen ontspint zich een vrij hef tige discussie tusschen de leden Gul den en v. d. Stelt. De heer v. d. jStelt zegt, dat de heer Gulden het altijd voor de arbeiders opneemt, deze had nu niet zoo'n be zwaar mcgen maken, om den man te helpen. Daarbij heeft de heer Gul den beweert, dat de man niet eens de benoodigde f450.— had. De heer Gulden bestrijdt deze be weringen, hij weet heel goed, dat de man meer heeft dan die T450. Zijn opmerkingen in deze betroffen een ander persoon. De man kon niet wor den geholpen omdat hij boven den in de wet gestelden leeftijd was. Zijn opmerkingen golden het gezin Ver steeg. Dat deze man door spr. zou zijn tegengewerkt, dat is onwaar. Het is onjuist een dergelijke voorstelling der zaken te geven, die doortrokken is van politieke bedoelingten. Als er iemand is die heeft gewerkt om het betrokken gezin te helpen, idan is het spreker. Spr. neemt het zijn medelid kwalijk een dergelijke on juiste voorstelling van zaken te ge ven. De heer v. d. Stelt bestrijdt dat hij met politieke bedoelingen, de za ken zou hebben voorgesteld. Hij heeft H. v. d. Stelt een uiteenzetting der feiten gegeven, zooals ze in den raad zijn behandeld. De heer Gul den zet altijd één grooten mond open. Spr. blijft er bij dat zijn uiteenzet ting, de feiten juist weer geeft. De Voorzitter zegt, dat "het hier loopt over twee particuliere gesprekken, met de notulen hebben deze niets te maken, dit moet men straks na afloop der vergadering maar verder uitvechten. De heer Walraven vraagt of de no tulen niet eerder kunnen worden toe gezonden. Spr. kreeg ze eerst op den middag, zoodat hij ze niet eens heeft kunnen doorlezen. De Voorzitter zegt, dat de Secre taris tengevolge van drukke werk zaamheden niet eerder in de jgtelegen- heid is geweest, de notulen te maken. Had men goedkeuring en vaststelling tot de volgende vergadering willen aanhouden, dan had men dit te ken nen moeten geven voor !de opmerkin gen van den heer Gulden. Ingekomen stukken Verzoek v. Mej. v. Os om ontslag als onderwijzeres aan de O. Lagere school te Sleeuwijk wegens hare be noeming te Driebergen. De hr. v. 't Sant heeft dit schrijven bij de stukken gezien, spr. vraagt of 't niet gewenscht is een termijn te stellen, waarbij het verleenen vah ont slag wordt geregeld b.v. van drie maanden. De Voorzitter zegt, dat het gebrui kelijk is dat onderwijzers en onderwij- ressen ontslag verleend wordt met een termijn van 2 maanden, hoof den van scholen met drie maanden. De wet bepaalt, dat het ontslag ver leend kan worden, op een datum na der door B. en W. vast te stellen. Men is in den regel het onderwij zend personeel ter wille, doch houdt ook rekening met de belangen van het onderwijs. De heer v. 't Sant zou de onderwij zeres niet te spoedig laten gaan, met het oog op de onderwijsbelangen. De heer Walraven zou dit maar overlaten aan B. en W. Aldus wordt besloten. De heer Gulden zou in overweging willen geven een mannelijke kracht te nemen, althans hiervoor overleg met het Hoofd der school plegen. De Voorzitter zegt, dat in de ad vertentie gevraagd wordt een onder wijzer of onderwijzeres. Den vorigen keer vond de heer Godschalk het be ter een onderwijzeres te nemen, in verband met de handwerken. Goedkeuring door Ged. Staten van het raadsbesluit tot aankoop van ver schillende perceeltjes grond. Schrijven van H. v. d. Stelt, waar in deze een toeslag vraagt op de aannemingssom van het paid aan de Kille, in verband met meerdere werk zaamheden, waarop vooraf niet ge rekend kon worden. Adressant vraagt een toeslag van f400.—. De Voorzitter licht dit verzoek toe, en zegt dat de aannemer van het pad aan de Kille hem heeft medege deeld, dat tengevolge van hoog wa ter en storm, de dam wand is inge zakt. B. en W. hebben toen besloten een betonnen damwand te doen slaan, die f300.— heeft gekost. Waar het gemeentebestuur hier evenwel reedS tegemoetkomend is geweest, meenen B. en W. dat het nu nog niet den tijd is, op dit verzoek in te gaan. Eerst als het werk gereed is, men dus zien kan wat het gekost heeft, kan op dit verzoek een besltesing worden genomen. Mocht dan blijken, dat de aannemer schade zou lijden, dan zouden B. en W., v. d. Stelt wel tegemoet willen komen. De heer Gulden geeft toe, dat de tijd om dit verzoek toe te staan nog niet gekomen is, doch de raad zou een beginselbesluit kunnen nemen. Het is een werk dat nogal stroppen oplevert, tengevolge van hoog water en storm loopt het den man tegen. De raadsleden zijn van zelf niet des kundig, doch van achteren bezien, was de winterperiode niet de tijd om dergelijke werkzaamheden te doen uitvoeren. Spr. zou het onbillijk vin den, den aannemer den strop te doen dragen, daarom zou hij hem een ga rantie willen geven, deze komt ook ten goede aan de menschen die er bij werkzaam zijn. De heer Sigmond zou niet direct op het verzoek ingaan en eerst on derzoeken of de aannemer ook al les heeft gedaan om schade te voor komen. Als deze aan eigen schuld is te wijten zou spr. niet op het ver zoek in gaan, anders kan men in 't vervolg makkelijk aannemen, als de gemeenteraad maar terstond een eventueelen strop voor rekening van de gemeente neemt. Is de schade absoluut buiten de schuld van den aannemer ontstaan dan gevoelt hij er wel wat voor, hem ten goede te ko men. De heer Walraven zou hierover ter toelichting wel iets willen zeggen, doch daar zijn feiten aan verbonden die hij liever in een besloten verga dering kenbaar maakt. De aannemer is absoluut onschuldig aan de scha de. Wat de damwand betreft, men komt nu ai weer voor hetzelfde feit te staan, het is de vraag of deze het houdt, het blauwe zand onderin is oorzaak, dat de wand weg zakt. Ten gevolge van het lange weg blijven van het hout kon de aannemer niet doorwerken, toen is storm en hoog water gekomen en is de zaak gaan verzakken. Als de raad geheimhou ding wordt opgelegd wil spr. de zaak wel nader toelichten. De Voorzitter meent dat de raad zich dan eerst dient uit te spreken, of hij voor of tegen het voorstel van B. en W. is om dit verzoek aan te houden. De heer 't Sant acht het gevaarlijk op dit verzoek in te gaan, spreker gaat geheel met het gesprokene door den heer Sigmond accoord. De Voorzitter zal de vergadering voor een oogenblik schorsen oim den heer Walraven gelegenheid te geven nadere toelichting te verstrekken. Na' heropening stelt de Voorzitter namens B. en W. voor dit adres aan te hou den, om allereerst nader overleg met den aannemer te plegen en deskun dig advies in te winnen. De raad gaat met dit voorstel ac coord. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener nieuwe steunregeling, in verband met de desbetreffende rni- nistrieele beschikking. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt dat B. en W. de door den raad vastgestelde steunregeling heb ben toegezonden, waarna de Minister de gemeente een regeling heeft toe gezonden, waarin bepalingen zijn op genomen, waaraan moet worden vol daan, om voor een rijkssubsidie in aanmerking te komen. De regeling komt ongeveer op hetzelfde neer, als de door den raad ontworpene, al leen moet als door een der huis- genooten wordt gewerkt 2/3 van dit loon worden afgetrokken, van de aan het hoofd van het gezin, verleende steun. De te verleenen 'steun bedraagt voor georganiseerde f8.— voor on georganiseerden f7.— per week, pluö de toelage per kind. De controle is veel sterker, terwijl de werkeloozen moeten komen stempelen. Dit for mulier moet bewaard blijven, omdat„ als blijkt, dat onjuiste gegevens zijn verstrekt, om daardoor een hooger uitkeering te ontvangen, dit formu lier als bewij'sstuk moeten dienen. Dergelijke onjuiste aangiften' moeten ter kennis van den Officier van Ju stitie worden gebracht. Er zijn op gaven geweest dat men in 3 weken slechts 3 grilden had verdiend, terwijl bleek, dat het er f 20.waren ge weest. De krasse bepalingen zijn goed voor hen die misbruik willen ma ken voor de goede kinderen zijn ze niet noodig. De subsidie die het rijk! verleent loopt van 25 tot 75 0/0. De heer v. 't Sant zegt, dat in de regeling geen bepaling is opgeno men, voor het aantal kinderen waar voor uitkeering zal worden gegeven'. Spr. zou deze zoo hoog mogelijk wil len opvoeren. De Voorzitter merkt op, dat B'J en W. een limiet van 10 kinderen hebben genomen. (Slot volgt.) I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4