Brillen Belangstelling O o GORINCHEM. Serie A. No. 0121 (w-VALTeif™* Vraagt de stalen of stukken ter bezichtiging. Let op onze bekende 1e klas coupe en afwerking. Ingezonden. .Girw' voor onze Januari-Aanbieding COLBERT-COSTUMES NAAR MAAT deze tot 16 FEBRUARI te verlengen. Herman Caarls de ongekende GROOTSTE MAATAFDEELING De WelEd. heer A. Knoot, ge meente-secretaris te Sleeuwijk, is be noemd' tot waarnemend Griffier bij het Kantongerecht alhier. Had men gehoopt, spoedig van het hooge water in de Maas af te zijn, Maandagmorgen teekende de peilschaal 2.98 M. plus N.A.P., 't heeft niet zoo mcgen zijn. Ondanks het gunstige weer houdt de was aan en veroorzaakt het overtollige water groot ongemak en be let zelfs hier en daar de werkzaam heden in 't veld, wat dubbel jammer is, vooral met het oog op de werkloozen. Met bijzondere nadruk verwijzen ■wij onze lezers naar de betreffende advertentie in dit nummer, waar de Zuid Nederl. Bioscoop onderneming uit 's-Bosch aankondigt, dat ze Zaterdag 7 Febr. in het Wapen van Amsterdam zal vertoonen de sprekende en zingende film „Singing Fool", misschien beter »og bekend als Sonny Boy. Ongetwijfeld is dit een belangrijke gebeurtenis voor ons stadje Heusden, te meer, daar de vertooning geschiedt imet dezelfde voortreffelijke geluidap paraten als in groote theaters worden gebruikt, n.l. met de Philips-Loetafoon, Over de film zeggen we niets, want 't is een ieder bekend, dat deze prach tig is. Wij raden iedereen aan deze vertoo ning bij te wonen en tijdelijk voor plaatsen 'te zorgen. GORINCHEM. Veiling 5 Februari. Spruiten 1015 ct., 2e srt. 28 ct., Uien 4i/2;5 ct., Wortelen 23 ct., Knolrapen 22i/2 ct., Kroten 6 ct., Stoof peren brederoden 22—24 ct, 2e srt 16 18 ct., Bakveldsla 36 ct., id. van de koude grond 2028 ct., alles per kg. Roodekool f6.50—f8.50; 2e srt f2 50 -f 5.00, Savoyekool f 3.50f 6.00, Klei ne groentjes f2.50f4.00, Knolselderie f4.50f6.00, Knolrapen f4.per 100 stuks. Snijselderie fl.50f2.50 per 100 bos. MEEUWEN. A.s. Dinsdagavond om 7 uur, hoopt de Geref. Mannenvereen „Maranatha" haar jaarvergadering te houden in de Geref. Kerk. WIJK. Voor de Staatk. Geref. Partij hoopt Donderdag 12 Febr op te treden, den Weleerw. Heer Schoonderbeek uit Ermelo, met het onderwerp „Niet werpen met vuur, maar staan in het vuur." lïAAMSDONKSVËEK. Dhr. P. de R. kwam met zijn voet onder een wals, waarbij hem een paar teenen werden verbrijzeld. Voor den Geref. Zendingsbond werd alhier ruim 214 gulden gecoc- lecteerd. WERKENDAM. De Rijksveldwachter C. M. B., vroeger gestationeerd alhier en laatst te Herwijnen, werd eenige weken ge leden door den Kantonrechter te Go- rinchem veroordeeld tot f 25.boete of 10 dagen hechtenis, wegens het niet naleven van een verbod van B. en W. van Herwijnen, waarbij het hem ver boden was een gevaarlijke hond los te laten loopen. B. ging van dit vonnis in hooger beroep en de rechtbank bevestigde het vonnis van den Kantonrechter. WELL. De Chr. Jongelingsvereeniging „Paulus" alhier, zal op 13 Febr. a.s. in „Ons Huis" haar jaarfeest vieren. WAALWIJK. De heer Mees, hoofd der school te Sprang", had het ongeluk met zijn motorfiets tegen den heer Blom die met zijn fiets zijn erf op wilde rijden, aan te rijden. Beiden kwamen te vallen. De heer Mees bleek zeer ernstige verwonding te hebben opgeloopen zoo dat men aan vankelijk het ergste vreesde. De arbeider de B. uit Geer- truidenberg, werkzaam op de lederfa- briek van de firma van Iersel, Witlox en Co., alhier, had het ongeluk een vat zwavelzuur te laten vallen. Met ernstig verbrande voeten werd hij naar dokter Laagemeijer gebracht, aldaar te zijn verbonden, werd hii naar zijn woonplaats overgebracht. ZUILICHEM. Door de Burgerwacht werd op het schietconcours te Zalt-Bommel naast verschillende persoonlijke prij zen een medaille behaald. Zaterdagavond trad voor de spaarders der Handels- en Landbouw- bank in de O. L. School alhier op Mr. Vonkenberg, wethouder van Go- rinchem. Na een en ander toegelicht te heb ben, traden verschillende belang hebbenden toe, om actie te voeren, tot het zooveel mogelijk terug krijgen der spaargelden, tegen een vergoe ding van een half procent, met een minimum van een gulden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie, Naar aanleiding van het door U op genomen afgeluisterd gesprek, omtrent den raad van Almkerk, in Uw blad van 4 dezer, neem ik beleefdelijk de vrij heid U eenige plaatsruimte in Uw veel gelezen blad te verzoeken voor het navolgende: Hoe gaarne ik over den inhoud van het pamflet van gedachten zou willen wisselen, kan ik, gedachtig aan het spreekwoord, dat wanneer men met schooiers vecht, men gevaar loopt van ongedierte te krijgen, daartoe niet over gaan en wel, omdat naar mijne meening de opvatting gewettigd is, dat de in zender van een ongeteekend stuk zich daardoor tot dat gehalte vernedert. Wanneer de steller en misschien ook wel de inzender van het ongeteekende stuk mochten meenen, dat de raad van Almkerk zich van zulk geschrijf iets zoude aantrekken, dan kan ik hem of hun de verzekering geven, dat de raad van Almkerk de meening is toegedaan, dat men niet door een koets wordt overreden, maar wel door een vuile vieze derriekar en zoo denkt ook ieder wel opgevoed mensch er over. Waar schijnlijk zijn de inzender of de in zenders zich niet bewust, welke on aangenaamheden door zoo'n ongetee kend stuk kunnen ontstaan, en daarom wil ik daarop hun aandacht vestigen. Stel eens het geval, dat bij iemand de meening mocht postvatten, dat de kommiezen te Dussen of waar dan ook, zich met zulk geschrijf zouden onle dig houden en zoo iemand zou bij de bevoegde autoriteiten op de vermeende gronden gedaan weten te krijgen, om zoo'n kommies, die hier zoowat al zijn familie heeft wonen, weg te krijgen en dat, terwijl de man er totaal on schuldig aan zou zijn. Ik voor mij zou zooiets verschrikkelijk vinden en ver onderstel, dat de inzender van de on geteekende stukjes zpoiets ook zal voe len en hij zijn laffe handeling zal be ëindigen en zoo dat niet tot zijn be wustzijn mocht doordringen, heb ik wel zooveel vertrouwen in de Redactie, dat die dien vuilnisbak zal weten weg te ruimen. Als een echte Hollandsche jongen, houd ik er van om elkander, wanneer het noodig is, de waarheid te zeggen, maar stel als eisch, om te strijden met eerlijke middelen en met open vizier en vertrouw, dat de inzender van de ongeteekende stukjes zich daartoe zal weten te verheffen; niet onmogelijk is het, dat we dan de lezers van deze courant nog menig aangenaam oogenblik kunnen bezorgen. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de afgestane plaatsruimte. Almkerk, 5-2-'31. C. J. v. d.WlEL. Geachte Redactie. Voor eenige weken heb ik telkens en telkens in uw blad berichten ge lezen over de activiteit der plaatse lijke kiesvereenigingen in den Staten- kieskring Heusden met het oog op de a.s. Statenverkiezingen. Nu de vergadering van de R. K. Statenkieskringorganisatie Heusden heeft plaats gehad, moet ik constatee- ren, dat in Heusden in het geheel niet is vergaderd. Dat heeft me niet verwonderd, omdat zelfs vóór de zoo gewichtige, laatste kamerverkiezingen van eenige activiteit der Heusdensche kiesvereeniging niets te bemerken jis geweesthet 'verspreiden van een gra tis blaadje geschiedde nog door de zorgen der H.H. Geestelijken. Op het bestuur onzer kiesvereeni ging rusten plichten zware plich ten juist in deze tijden maar het bestuur heeft die tot dusverre slecht vervuld. Waar moest het naar toe met onze R. K. Staatspartij als overal eenzelfde laksheid en onwil te con- stateeren viel Bij gelegenheid van de eerste belastingregeling" van Au gustus j.l. hebben eenige heeren blijk gegeven van een totaal gemis aan sociaal gevoel. Vreezen zij soms cri- tiek De Heusdensche kiezers weten nu niet wat ze ervan denken moeten. Heeft het bestuur de voorloopige can- didaatstelling in een onderonsje Op geknapt Mogen de Heusdensche ka tholieken, leden der kiesvereeniging. niet meestemmen over de 'groslijst Wiens schuld is dat dan Door middel van dit stuk vraag ik beleefd aan het bestuur der R. K. Statenkieskringorganisatie Heus den om het bestuur der kiesvereeni ging eens op zlijn plicht te wijzen. U, geachte Redactie, dank ik har telijk voor de plaatsruimte, waardoor u me in de gelegenheid stelt een po ging tot verbetering van leen ver keerden toestand te doen. HEUSDENAAR. o Geachte Redacteur. Naar aanleiding van het inge zonden stuk van den heer Van der Wiel, verzoek ik U beleefd het vol gende in uw blad te willen plaatsen. Op 't begin van 't schrijven van den heer Van der Wiel zal ik niet ingaan. Alleen wil ik dienaangaande opmaken, dat dit gedeelte van zijn ingezonden stuk het stempel drukt op het geheel. Ik iheb er dan ook lang over nagedacht of ik op zulk een schrijven wel zou antwoorden. Alleen het groove belang der zaak, waarover ik geschreven heb,»heeft mij daartoe ten slotte doen besluiten. Den heer Van der Wiel zou ik dan allereerst aanraden mijn schrij ven eens 'goed te lezen. Ik heb ge zegd „Organisatie schijnt voor de meerderheid van den Almkerkschen gemeenteraad uit den booze". Een beschuldiging heb ik dbs in geen enkel opzicht geuit. Waar ide heer Sedert onze laatste publicatie hebben wij aan onderstaande personen een EXTRA- CADEAU uitgereikt No. 939 Jan Sterk, Hoornaar. (Voor gepubliceerd Peilnummer) No. 940 D. Zaal, Jaarsveld. No. 941 D. J. Verzijl, Zuilichem. No. 942 C. v. Pouderoijen, Sleeuwijk. (Voor gepubliceerd Peilnummer) No. 943 Jac. de Jong, Kaatsheuvel. (Voor spaarbonnen). Dit is het 3e extra-cadeau dat deze verbruiker heeft ontvangen. No. 944 G. v. Wijnen, Lekkerkerk. (Voor spaarbonnen). Dit is het 3e extra-cadeau dat deze ver verbruiker heeft ontvangen. No. 945 H. Boot, Waalwijk. No. 946 W. v. Weelden, Spijk. (Dit is het 3e extra-cadeau voor winkeliers, dat aan dezen win kelier is uitgereikt). No. 947 G. de Vries, "Wijngaarden (Voor gepubliceerd Peilnummer) No. 948 K. den Hartog, Goudriaan. No. 949 G. Bos, Nieuwland. No. 950 W. Wijnans, Nieuwendijk. (Voor gepubliceerd Peilnummer) No. 951 A. v. Oudheusden, Uitwijk. No. 952 C. P.Wervenbos, Gorinchem No. 953 J. v. Rijswijk, Dussen. (Dit is het 2e extra-cadeau dat aan dezen verbruiker is uitge reikt.) No, 954 H. Rietveld, Peursum. (Voor gepubliceerd Pel nummer) No. 955 L. Reijerkerk, Langerak. No. 956 A. G. Eijkelboom, Berg- Ambacht. No. 957 J. L. F. Pennings, Hank. No. 958 C. Slob Wzn., Hoog-Blok- land. Den houder van onderstaand Peilnummer wordt beleefd verzocht zijn PEILKAART binnen 3 dagen aan ons kantoor op te zenden, onder ver melding welk EXTRA-CADEAU hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier waar hij gewoonlijk zijn Letters-Artikelen betrekt. Hij ontvangt dan geheel gratis het aangevraagde EXTRA-CADEAU. N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. Van der Wiel dan ook schrijft, dat! het hem niet moeielijk valt mii te be wijzen, dat ik mij aan laster heb schul dig gemaakt zal 't iedereen duidelijk zijn, dat de heer Van der Wiel een eigenaardig standpunt inneemt, wan neer hij niemand van laster wil over tuigen aangaande een beschuldiging welke niet geuit is. Ik geloof dan ook, dat wanneer iemand zich aan laster schuldig maakt, dat niet ik dat ben, maar de heer Van der Wiel dit is. Dat de gemeenteraad van Almkerk volgens 't schrijven van den heer Van der Wiel op 't gedane verzoek afwijzend moest beschikken, is wel eigenaardig. De gemeenteraad heeft toch reeds driemaal het igedane ver zoek behandeld. Als dit verzoek niet mocht toegestaan worden, dan be grijp ik niet, waarom er telkens zoo lang over gepraat moest, worden. Niets was dan eenvoudigter 'geweest aan adressant te berichten, dat op het gedane verzoek afwijzend moest beschikt worden, omdat het toestaan ervan in strijd zou 'zijn met de eer biediging van het wettig' over ons gestelde gezag1. Doch de gemeente- raad heeft zulks nooit 'gedaan en steeds na lange discussies afwijzend beschikt. Zij heeft daardoor wel de gelijk den schijn op 'zich geladen te gen organisatie te zijn. Ik moet dan ook mijn schrijven ten volle hand haven. Een eigenaardigen indruk geeft het ook, dat iheer Van der Wiel in gaat op mijn schrijven. Mijn inge zonden stuk betrof de organisatie en den gemeenteraad van Almkerk. Héb ik iets geschreven, dat gemeente raadsleden van Almkerk niet bevalt, dan dienden deze op mijn schrijven in te g'aan. Waar de heer Van der Wiel geen gemeenteraadslid is be moeit hij zich dus feitelijk met een zaak, waar hij buiten staat. U dankend voor de plaatsruimte. J. DE WITT, Voorzitter der Afd. Almkerk der Chr. Nat. Werkmansbond. Almkerk, 4 Febr. 1931. -o- van hebben w?j besloten Zie onze Speciale Etalage. Ontbiedt onze reizigers met de stalen-coliectie. Werkende met het grootste aantal Maatcoupeurs en Maatkleermakers. v$ - 'i-- V'.'V-•- 1 v.h. P. ODENKIRCHEN, VUCHTERSTRAAT 25 *S-HERTOG EN BOSCH. BERGEIJK STUFKENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2