Tweede Blad No. 5096 Woensdagll Februari Ijsvermaak TOCH Yoordteliger C. B0UMAN, F— L. J. VEEEMAN CAHIERS voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. FOSTER'S MflflGPlUEN ANTOON REMIE van 3L, 5 en 6 cent geeft ruwe huid verzacht geneest I6 klas werk HEUSDEN. Luxe Autoverhuur K VAN DRUNEN, Gebruikt Merk yyHERO" BEHOORENDE BIJ HET Indien gij voortdurend last hebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Foster's Maagpillen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Langstraat te Waalwijk. Onder Voorzitterschap van den hr. G. N. van Loon werd op Vrijdag 6 Febr. een Algemeen e vergadering ge houden door de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Langstraat ten raadhuize te Waalwijk. Zooals in de eerste vergadering des jaars Igjebruikelijk is, werd door den Voorzitter een overzicht gegeven van den economischen toesta)nd in het district der Kamer over het afge- loopen jaar. Door de lieden van Don gen en Smits werden woorden van waardeering gesproken voor zijn Igped gedocumentteerde rede ien den Voor zitter [dank (gebracht voor de goede diensten, dei hij in den loop van het afgeloopen jaar aan de Kamer heeft bewezen. De heer G. N. van Loon werd her kozen als Algemeen Voorzitter der Kamer, de heer A. I. J. Smits als Voorzitter der Afdeeling Grootbe drijf en de heer A. van Beek als Voorzitter der Afdeeling Kleinbe drijf. Eveneens werden herkozen de le den der commissie voor het Handels register, voor de Verkeersbelangen, en voor het Jaarverslag. De Voorzitter dankt voor het in hem (gestelde vertrouwen, doet leen beroep voor het komende jaar op de medewerking van de beide onder voorzitters jen de' leden der Kamer en spreekt den wensch uit, dat de Secretaris der Kamer, die reeds ee- nigen tijd ongesteld is, spoedig ge heel hersteld zijn werkzaamheden tzal kunnen hervatten. Aan de orde wordt gesteld een verzoek om subsidie van het comité van Actie in zake het verkrijgen van een weg voor snelverkeer door het Land van Heusden en Altena. Daar het hier een belang geldt voor een streek, die voor een groot gedeelte behoort tot het district der Kamer, wordt besloten een subsidie te ver- leenen van f 50.—. Aan een verzoek van belangheb benden uit Vrij hoeve-Capelle om te bevorderen, dat de dienstregeling der spoorwegen zoodanig wordt gewij zigd, dat trein No. 469 ook te Ca- pelle-Nieuwevaart zal stoppen, meen de de Kamer geen gevolg te kunnen geven. Op de eerste plaats, omdat het karakter van dezen sneltrein (de eenige welke na den middag van Lage-Zwaluwe in de richting den Bosch vertrekt) zooveel mogelijk dient behouden te blijven en op de tweede plaats, omdat tusschen de aan sluitende treinen uit Rotterdam te Zwaluwe en ook tusschen de aan sluitende verbindingen te 's Hertot- genbosch niet voldoende tijdruimte is, om voor den bedoelden trein nog een stopplaats in te leggen. Van de Kamer van Koophandel te Amsterdam is ingekomen een schrij ven in zake sluiting van sluizen en bruggen in Noord-Brabant. Volgens deze Kamer zou het voornemen be staan over te gaan tot gedeeltelijke sluiting des nachts en den Zondags van bepaalde vaarwaters in Noord- Brabant. Daarbij wordt ook genoemd het Wilhelm inakanaal, waarvoor zou worden voorgesteld een sluiting van alle bruggen en sluizen in alle nach ten van 23—24 uur (behalve van Zondag op ^Maandag) en eene Zon dags jsluiting van 0—20 uur. Na uit voerige toelichting van den heer Jan sen wordt besloten bii den Minister van Waterstaat krachtig aan te drin gen tot den voorgenomen maatregel niet over te gaan. Naar aanleiding van een verzoek van den heer Mortier zal getracht te verkrijgen tusschen Antwerpen— worden een betere spoorverbeteringj Brussel en de Langstraat in de och tenduren. In verband met een ingekomen schrijven der Tilburgsche Kamer van Koophandel betreffende de Neder- landsche Handelspolitiek werd besloi- ten in een afzonderlijk adres de be langen en nooden van handel en nij verheid in het district onder het oog der Regeering te brengen. Door den heer Jansen werd uitvoe rig de noodzakelijkheid bepleit van' het verkrijgen eener vluchthaven te Lage Zwaluwe. Hoewel de vergade ring er geheel van overtuigd was, I dat 'bij deze aangelegenheid ook de belangen van handel en industrie zijn betrokken, was zij van meening, dat een actie tot 'bereiking van het be oogde doel dient uit te gaan van de Schippersvereeniging „Schuttevaer". Door den heer van Dongen werd verslag uitgebracht van een bijeen komst welke te Rotterdam op initi atief van de Kamer van Koophandel, aldaar, werd gehouden in 'zake den bouw van een voetbrug te Moerdijk, tot welke bijeenkomst ook de Lang- straatsche Kamer was uitgenoodigd.i Een resumé werd gegeven van het verhandelde op de 'Crisis-vergadering der Noordbraban'csche Maatschap pij van Landbouw, waarbij de Kamer was vertegenwoordigd door de leden van der Reyt en van Beek. Mededeeling werd gedaan van de goedkeuring der begrooting voor 1931 ien van de voC»r dat jaar toege kende subsidies. In zake den eventueelen bouw van een nieuwe voetbrug over ideDonge in den Rijksweg Raamsdonksveer-Oos- terhojut en de verbetering van de vaargeul aldaar besloot de Kamer ac tief te blijven. Besloten werd aan de belangheb bende schoenfabrikanten in het di strict der Kamer gelegenheid te geven tot bezichtiging van een monster-col lectie schoenen uit Zuid-Afrika, waar over de Kamer beschikt. Tijd en plaats zullen nader per circulaire wor den bekend gemaakt. KORT VERSLAG VAN HET JAARFEEST VAN DE HERV. JONGELINGSVER. „HET MOSTERDZAADJE" TE RIJS WIJK OP DINSDAG 3 FEBR. 1931. Op Dinsdagi, 3 Febr. j.l. vierde de Herv. Jongelmgsver. „Het Mosterd zaadje" te Rijswijk in de Herv. kerk haar 1 ste jaarfeest. De Voorzitter der vereeniging, de WelEd. heer van der Kade opende de vergadering en riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bij zonder den plaatselijken predikant Ds. Benders en den heer Morelisse als oud-voorzitter en tevens mede oprich ter dezer Jongelingsver. Vervolgens schetste de Voorzitter het doel en het nut der Jongelings- vereen. en beschreef in korte trekken het verloop der gewone wekelijksche vergaderingen, en sprak de hoop uit dat deze vereeniging op den door haar ingeslagen weg steeds zou blij ven voortgaan. Daarna bracht de secretaris zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat hoewel de vereeniging slechts was op gericht met 5 ledeni en aanvankelijk voor haar bestaan werd gevreesd, zich toch in een gestadigen bloei heeft mogen verheugen en thans het leden tal reeds tot 17 is gestegen. Door den penningmeester werd verslag uit gebracht aangaande de financiën der vereeniging uit welk verslag bleek dat de vereeniging over een batig sal do van f 58.60 kan beschikken. De afgevaardigden van de verschil lende vereenigingen uit den omtrek boden hun gelukwenschen aan, terwijl de heer Morelisse tot de feestvieren de vereeniging een woord van opwek king sprak. Vervolgens werd overgegaan tot het afwerken van 'het welvoorziene programma. Het bijbelsch onderwerp werd geleverd door den heer B. Bron over jona. De inleider zette op schit terende wijze zijn inleiding uiteen, en een woord van lof en waardeering is hier dan ook wel op zijn plaats. Op dit onderwerp volgde een aange name gedachtenwisseling, terwijl door Ds. Benders eenige vragen werden toegelicht. In de pauze werd door enkele da mes de traditioneele chocolademelk rondgediend, terwijl gezamenlijk het Bondslied werd gezongen. Na de pauze werd door den heer J. van Tilburg een voordracht ten gehoore gebracht getiteld „Jan Jan sen" waarop een daverend applaus volgde. Wel een bewijs dat deze in den smaak viel. Het tweede onderwerp over Luther werd ingeleid door den heer J. Wes- terlaken. Ook dit onderwerp werd goed belicht en getuigde van ern stige studie. In verband met dit on derwerp verzocht de Voorzitter twee coupletten van het Lutherlied „Een vaste burcht is onze God" te zingen. Jammer dat op de twee laatste on derwerpen geen gelegenheid werd ge legenheid werd gegeven om met de inleiders van gedachten te wisselen, daar dit altijd zeer leerzaam is. Na nog een oogenblik te hebben gepauzeerd werd door vriend Verduin uit Dussen een voordracht ten beste gegeven getiteld „De Titanic" waar van na afloop door den organist het daarop betrekking hebbende lied ..Nader mijn God bij U" werd ge speeld. Het zou ons te ver voeren Mie voordrachten één voor één te behan delen, dat mag echter wel opgemerkt worden dat de voordrachten over het algemeen góed werden uitgevoerd, al liet hier en daar de toon waarop werd voorgedragen nog wel wat te wenschen over. Tenslotte nog een op stel over Napoleon, door den heer F. Bax. In geuren en kleuren wijdde de inleider over Napoleon uit. BOSSCHE RECHTBANK VECHTPARTIJ. In een verwoeden strijd te Dussen, op 43 Juli 4930, hadden Marinus Hanegraaf en Marinus Leenhorst uit Dussen slagen stooten en schoppen gekregen van de drie arbeiders H. R. te Dussen, J, S. en T. S. te Drongelen. Onmiddelijke aan leiding was er nietalleen waren de jongens in een café geweest, dus was de drank aan het woord. Het had er ver schrikkelijk gespannen. H. R, was wegens mishandeling ver oordeeld tot één maand gevangenisstraf, de anderen ieder tot twee maanden. Verdachten hadden ook nog ruiten ver nield. Een der mishandelden had de vlucht willen nemen over een sloot, maar sprong er in en brak zijn voet. Verdachten ontkenden alles. De eisch in hooger beroep luidde be vestiging van het vonnis. De verdediger Mr. E. van Zinnicq-Berg- mann, Den Bosch, oordeelde dat het alleen betrof een verwoedde herrie van „zatte kerels" en pleitte clementie. Uitspraak 16 Febr. a.s. Huisgez. 49. „Het is een plotselinge stormvlaag" riep hij. „Als we niet dadelijk naar die kliene inham daar aan het strand toegaan slaan we om. Daar moeten we wachten tot het gevaar voorbij is." 50. In koortsachtige haast ging Rob naar den inham, maar voor ze er kwamen, bereikte de stormvlaag hen reeds en in een oogenblik tijds was de zee wit van het schuim. 51. Ze klemden zich uit alle macht vast aan het vlot doch vreesden ieder oogenblik, in de woedende zee geslingerd te worden. „Het vlot wordt tegen de rotsen gekwakt", riep Daan ontsteld uit. „Het zal heelemaal stuk geslagen worden." Goed werk vereischt zijn tijd. Lokkoopjes of goedkoop zijn beteekent even reclame, maar schenkt geen blijvend vertrouwen. daarbij goede stoffen en dat aan billijke prijzen is hetgeen wat aan een adres vertrouwen geeft. Steeds toenemende drukte is daar voor het beste bewijs. Vraagt U ook de stalen van Costuums, Jassen of Mantels eens aan, uw keuze zal dan niet moeilijk vallen. Ook ruime keuze voor werkkleeiüng. Dases- en Heereoklesnnakerj], BEEBSTRAAT 78, BIJ A. J. DEN HOET koopt men een RIJWIEL, ►NAAIMACHINE^ of iets dergelijks. <^j Aanbevelend A. J. DEN HOET Aalburg Lessen tot na geslaagd te zijn voor examen. Tel. no. 18. WIJK Kerkstraat B 44. tegen trage ontlasting, slechte spijsvertering, gebrek aan eet lust, slijmhoest, koortsigheid, gevatte k rude, influenza, gal en maaglijden, hoofdpijn, dui zeligheid, onzuiver bloed, (huiduitslag), verstopping enz. Wortelboer's Kruiden of Wortelboer's Pillen Reeds duizenden hebben er baat door gevonden en zij zullen ook U helpen. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje. Wortelboer's Pillen 60 cent per doos, 3 doozen f 1.70. Overal verkrijgbaar. VERKRIJGBAAR BIJ HUISHOUDGROENTEN Snijboonen per heele blik 37ys ct. halve 25 ct. Spercie- boonen heele halve 25 ct. Doperwten heele 40 ct. Verder alle soorten 4 e kwali teit Snijboonen, Spercieboonen, Doperwten, Wortelen, Andijvie, Postelein, Spinazie, Asperges en Appelmoes. Vraagt iog heden een prijscourant by C. BOUMAN, Telef. No. 9 HEUSDEN. In den Boekhandel van de te HEUSDEN, qjn verkrijgbaar Nieuwsblad Alom verkrijgbaar h 0.65 per flacon. Nadat nog enkele voordrachten ten crehoore werden gebracht sloot de Voorzitter de vergadering, en bracht dank aan allen die mede hadden ge werkt aan het welslagen van dezen avond. Een woord van hulde komt ook voorzeker toe aan den Voorzitter on der wiens leiding deze Jongelings- vereeniging in haar nog zoo korte loopbaan reeds zoo veel presteerdJe> en de J ongelingsvereeniging „Het Mosterdzaadje" kan met genoegen op haar iste jaarvergadering terug zien. 1 Ga zoo voort op den ingeslagen weg, opdat het kleine Mosterdzaadje tot heil van Herv. Jongelingschap! van Rijswijk, tot een groote boom mag opgroeien.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 5