Hei Wiegekind Ingezonden. Plaatselijk ftieiiws. jongen die bij zijn aankomst op het po- litie-bureau nog 27 gulden op zak had. De politie kwam alles zeer verdacht voor en bij nader onderzoek bleek, dat de jongen alles gelogen had eni zelf den diefstal bedreven had. S. is daarop ter beschikking gesteld van den Nederlandschen consul te Ant werpen. AFPERSING. In November hebben drie personen te Rotterdam een brief ontvangen van een juffrouw, waarin deze dreigde bepaalde feiten wereldkundig te zullen maken, als zij niet een bedrag aan geld voor haar stortten in de kiosk. De een moest f 40 deponeeren in een kiosk aan de Mathenes- serlaan, de tweede f 50 in die op het Van Hoogendorpsplein, en de derde f 60 in die op het Kruisplein. De drie geadres seerden kenden elkaar niet, maar ieder voor zich deed aangifte bij de politie. Deze deed enveloopen, welke geen geld bovatten, bij de kiosken deponeeren. Eerst dezer dagen is er een juffrouw gekomen, om de brieven af te halen. Zij is aan gehouden en opgesloten. o MISS HOLLAND-EXPLOITATIE. De Avondpost schrijft Ook ons blad heeft zij het op sobere wijze enkele mededeelingen gedaan met betrekking tot de nieuwe Miss-Uolland- comedie, waarbij een schoolmeisje, gekeurd of het een stuk vee was, werd uitgezocht om zich in Parijs opnieuw te laten keuren. En hoe I Wij hebben een uitvoerig relaas gelezen over de keuring van de beenen en van de ooren, en het is ons onbegrijpelijk, dat ouders met een greintje gezond verstand hun jong kind aan iets dergelijks blootstellen. Want niet het meisje zelf verdient hier afkeuring, maar ook de houding van de ouders. Gelijk in onze dagen zooveel, dat op rekening der jeugd geschoven wordt, feitelijk de schuld der ouders is. Hoe dit schoolkind werkelijk geëxploi teerd is, blijkt uit het volgende stukje in het weekblad „Sport in beeld" Miss Holland heeft nu toch een auto cadeau gekregen Er is heel wat om te doen geweest. Miss met pa op de R.A.I. 1 Alle stands langs ParadeerenAI3 de exposanten wilden, mochten ze een kiekje van een hunner wagens nemen, met Miss er in. Eindelijk beetGeneral Motors. Uiterst hoffelijk. Miss kreeg een Chevrolet. Het aardigste van het geheele geval is evenwel geweest, dat Miss haar bezoek aan de show per officieelen brief bij het R. A. I.-bestuur aankonkigde, en dat dit bestuur heeft geantwoord, dat de visite dit college zeer aangenaam was, maar dat.... de entree-prijs f 1.20 bedroeg. Zóó wordt een kind geëxploiteerd. Schoonheidskoningin Dus een auto ca deau. Solicitatie naar een auto. En waarlijk, daar is een firma die „bijt". Het heeft wel fl.20 gekost voor een toegangsbewijs maar de auto is biunen. Moet dit spelletje volgend jaar wéér plaats hebben. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie, Wederom treedt de dichter Harold (volgens den heer Timmermans is hij toch een dichter, nietwaar?) met een zijner werken op den voorgrond, dat den titel draagt „De Zaaier". Een pracht titel voor een dichtwerk! De wijze, waarop hij echter nu weer zijn dich terlijk sentiment lucht, is wel wat al te zeer beneden peil. „Men ontmoet rhenigeen, die dich ter is en het zelf niet weet", zeijdo eens Cervanes, de schrijver van de we reldberoemde roman: „Don Quichotte de la Mancha", maar ook het omge keerde staat vast: men ontmoet menig een, die geen dichter is en het toch meent te zijn. Zou dit misschien met Harold en Timmermans ook het geval kunnen zijn? Of ligt het aan mij, dat ik niet kan genieten van hun dich terlijk sentiment en ben ik dan de ©enige, die in Harold zoowel als in •Timmermans rijmelaars zie? Weet u wel, Harold en Timmermans, dat een gedicht een kunstwerk van taal is? Dit is uw werk allerminst! En dat het verbinden van schoon klinkende woorden nog geen kunst is? Alleen als een poëtische gedachte een schoonen vorm heeft gekregen, dan pas is er sprake van kunst. Dit is met uw ge dichten absoluut niet het geval! U schrijft retoriek en geen retorische taal^ mijne heeren. Uw taal is geen dichter lijke taal, maar hoogdravende bombast. Nooit heb ik een zaaier hooren zin gen onder het zaaien. Dit hoort U als dichter alleen. Welk een voorrecht dich terlijk sentiment te bezitten! Mocht ik ook eens opmerken, dat de zon, die in mijn oog en schijnt, een schaduw van mijn wezen naast mij werpt! Ware ik ook een zaaier, want dan be zat ik moed en sterkte. Helaas, te vergeefs tracht ik nog den horizont te ontwaren, terwijl er een heuvel voor mij ligt. Verder zal ik niet uitweiden, alleen hoop ik, dat Harold en Timmer mans (ik weet niet of ze intusschen kennis gemaakt hebben) voortaan niet te vlug met de pen zullen zijn, maar hun dichterlijke gevoelens eerst goed loverwegen, terwijl ik Timmermansaan- raad geen z.g. „Moderne Verzen" meer te plaatsen in het Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard, daar die door zeker 90 pCt. van de le zers niet verstaan worden. Tenslotte mijn gemeenden dank aan de redactie voor de aan mij afgestane ruimte, iejn ik hoop, datjejr aan de ge zelligheid van uw blad geen afbreuk meer zal gedaan worden door verdere minder behagelijke inspiraties. POLYBUS. Geachte Redactie Bij voorbaat mijn dank. Naar aan leiding van het ingezonden stuk van den heer v. d. Wiel, gericht aan den beer De Graaf, in Uw blad van 11 Febr. j.l., wil ik eenige opmerkingen maken. De heer v. d. Wiel brengt in bedoeld stuk eenige ministeriëele besluiten van eenige jaren geleden naar voren, om aan te toonen, dat een steunregeling, zooals door den gemeenteraad van Almkerk is aangenomen, in strijd zcu zijn met de Armenwet. Best mogelijk, maar niet in strijd met de bedoeling van den betrok ken Minister. En om dat te weerleggen, wil ik even verwijzen naar de circulaire van den Minister van Binnenl. Zaken, d.d. 7 Jan. j.l. en voorkomende in „Het Volk" van 46 Jan., waarin hij bij ge meentebesturen wel aandringt op sober heid en op verlaging der werkloozen- uitkeeringen, waar zij volgens z. i. te hoog zijn, maar niet op intrekking der gemeentelijke steunregelingen. De heer v. d. Wiel wijst 0. a. ook op de circulaire van Gedep. Staten van Zeeland, d.d. 29 Aug. 1930, waarin zij de gemeentebesturen het recht ontzegd, steun te verleenen buiten de Armenwet om. Daarover heeft v. d. Tempel, S.D.A.P., tot den betrokken Min. het woord gericht in zijn interpelatie over de werkloozen voorziening in de vergadering der Tweede Kamer van 12 Febr. j.l., waarop de Min. antwoordde, dat bedoelde circulaire buiten zijn voorkennis is uitgegaan en mochten besturen der gemeenten zich aan uitspraak Ged. Staten onderwerpen, hij gaarne be reid zou zijn hen daarop opmerkzaam te maken. Zie „Het Volk" van 13 Febr. j.l. Wat de Raad dan wel heeft doen be sluiten, om eerst een steunregeling aan te nemen en later stop te zetten. De aanneming geschiedde m. i. niet omdat de voorstemmers allen bezield waren door een groot gevoel voor sociale gerechtig heid, maar veeleer door de stuwende kracht die uitging van de zwijgende massa werkloozen op de publieke tribune. Had het sociaal gevoel daaraan den doorslag gegeven, dan had men het ook niet stop gezet, wantwaar een wil is, is een weg. Maar U, arbeiders, roep ik toe: blijf niet langer van verre staan. Strijdt schou der aan schouder mee in de organisatie, dan zal er meer stuwkracht van U uit gaan - ook op het gebied der gemeente politiek. Vereenigt U in de organisaties van de groote vakcentrale het „N.V.V.". A. TEULING. Almkerk, 14 Febr. 1931. Geachte Redactie. Een klein plaatsje in Uw blad, waar voor mijn dank. Maandag, 16 Februari, tusschen 4.15 en 5.15 n.m. had alhier de tienjaarlijksche stemming plaats, of Kerkeraad of Lid maten het beheer zouden hebben. Dat er tegenwoordig daar een onge zonde toestand heerscht, weet een ieder doch bij deze stemming bleek dit vooral. Velen stonden niet op de lijst, zelfs die er vroeger wel opstonden en die nu niet mochten stemmen, terwijl door een Ka tholiek die wel op de lijst stond is gestemd. Een mooie administratie, die daar is gevoerd, 't Kan niet mooier Zou zoo'n stemming geldig zijn Een lidmaat. Heesbeen, Februari 1931. HEUSDEN. Ds. C. M. Veenhuisen te Anke veen, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. Provinciale Statenverkiezing. De Vrijzinnig-Democratische lijst kieskring Heusden luidt: I. Ir. A. I. J. de Broekert (aftr.) Eindhoven. 2. Mr. dr. C. M. van Leeu wen (aftr.) 's-Bosch. 3. Ir. Z. Th, Fet ter, Eindhoven. 4. Ir. J. W. Sprenger, Ginneken. 5. P. J. Kobben, 's-Bosch. 6. M. J. L. Beneker, Woudrichem. 7. P. J. A. Bril, Werkendam. 8. V. van Doveren, 's-Bosch. 9. M. J. Timmer mans, Geertruidenberg. 10. M. S. van Zwanenberg, Oss. if.. J. E. Spinosa Cattela, Eindhoven. 12. R. J. Smit, Hel mond. 13. D. H. Montange, Tilburg. 14. J. G. van Niftrik, Putte N.-Br. 15. A. Pentinge, 's-Bosch. In de jaarvergadering der R.K. Tooneelvereen, deed de penningmees ter rekening en verantwoording, waar bij bleek, dat alles in orde was. Inge komen was de ontslagname van den heer J. v. d. Staak. Dit werd op de meest eervolle wijze verleend, terwijl hij werd benoemd tot eere-lid en ge huldigd door den voorzitter en den Eerw. heer regisseur, voor wat hij deed gedurende de 18 jaren, dat hij werkend lid was. De heer P. Burghouts werd gekozen in 't bestuur en de heer J. Engelen tot penningmeester. Hiermee waren de werkzaamheden afgeloopen en bleef men nog een tijdje gezellig bijeen. Zondag had de onderlinge visch- wedstrijd plaats der Hengelsportvereeni- ging. Gevischt werd op snoek en wit- visch. Over 't algemeen was de vangst maar zeer matig, zoo werden b.v. maar 3 snoeken gevangen waarvan nog één ondermaats. Voor 't „snoeken" bekwam den lsten prijs de heer J. Verdonk voor de vangst op witvisch de heer P. v. d. Oever. Zooals bekend mag worden ge acht, werd voor 't Land van Heusden en Altena opgericht eene vereeniging ter bestrijding van de tuberculose onder het rundvee volgens rijkssysteem. Deze ver eeniging, aangesloten bij de groote Zuid- Nederlandsche Vereeniging, heeft hare werkzaamheden aangevangen en werden de eerste veebeslagen onder leiding van den dierenarts Hilwig onderzocht. Zij, die alsnog dit groote en nuttige werk in 't belang van den goeden naam van het Hollandsche vee willen steunen, kunnen zich daartoe aanmelden bij een der be stuursleden of bij den dierenarts met het onderzoek belast. Indien dit spoedig ge daan wordt, kan men nog deze staltijd op onderzoek rekenen. De bestuursleden zijn de heeren J. v. d. Schans te Drongelen, J. Wink te Wijk, Adr. Buijs te Oudheusden. Zondag is door de R. K. Kiesver- eenigigingen in Noordbrabant gestemd voor candidaten voor de Provinciale Sta ten. De uitslag in Heusden was G. v. d. Ven, (aftr.) Vlijmen 95 st. Mr. P. Loeff, (aftr.) 's Bosch 94 Chr. v. Herpt, Herpt 58 A. Smeur, Waspik 21 E. Moonen, Waalwijk 26 J. Smits, Alem 10 M. van Dongen, Waspik 8 De uitslag van den Statenkieskring Heusden is 1. Mr. P. Loeff (aftr.) met 2914 st. 2. G. v. d. Ven (aftr.) met 1903 3. M. van Dongen met 1307 4. E. Moonen met 4121 5. Chr. v. Herpt met 1057 6. A. Smeur met 835 7. J. Smits met 670 ALMKERK A.s. Donderdagavond hoopt de WelEd. heer Bakker, lid der 2de Kamer, in de zaal van de Wed. Dekker alhier, voor de Chr. Hist, partij op te treden. De heer G. P. alhier had het ongeluk, zich tijdens het houthakken zoodanig in zijn hand te hakken, dat geneeskundige hulp van Dr. de Vries noodzakelijk was. Naar wij uit goede bron verne men, zal a.s. Zaterdagmiddag, de steun aan werkloozen (die enkele weken niet is uitgekeerd) weer uitgekeerd worden. ANDEL. Het voor een rolwagen gespan nen paard van D. Millenaar alhier, sloe*, bij het afrijden van de stoep aan de kerk op hol. In de achterstraat bot ste de wagen tegen de kar van den winkelier A. van Rijswijk, waardoor de hit omhoog ging en het tuig ge heel werd vernield. Ter hoogte van den toren wist men het paard te grij pen. Gedurende de maand Januari j.l. zijn door de Schutsluis alhier gepas seerd 2289 vaartuigen, met een totaal inhoud van 331426 M3. De Geref. Meisjesvereen. alhier, vierde Donderdag j.l. onder matige be langstelling in de Geref. Kerk haar jaarfeest. Tot en met 22 April a.s. mag in de afgedamde Maas, van de Sluis alhier tot de uitmonding te Woudri chem, gedurende den nacht met war garens worden gevischt. BARYLONIëNBROEK. Dinsdag 24 Februari a.s., zal al hier in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk .eren stemming plaats heb ben, welke zal beslissen of in de eer ste 10 jaren het recht tot het beroe pen van predikanten en het benoemen van ouderlingen en diakenen aan den Kerkeraad of aan de lidmaten zal wor den toegekend. Deze stemming zal gehouden worden des v.m. van 10 tot 12 uur. De oudste inwoner onzer ge meente, de heer v. d. Vliet, is j.l. Zon dag op 93-jarigen leeftijd overleden. CAPELLE. Het le elftal der voetbalvereen. „Excelsior" alhier, speelde j.l. Zondag tegen H.E.C. II uit Waalwijk en won met 52, terwijl Excelsior II" van „Sportvereeniging" uit den Bosch won met 6—0. Ged. St. dezer provincie hebben het besluit van de Raad der gemeente Sprang-Capelle, tot onderhandsche aan besteding van de uitvoering der wer ken tot algeheele vernieuwing der we gen in deze gemeente, aan de N.V. Wegenbouw te Utrecht, goedgekeurd. Bij de j.l. Vrijdagmiddag bij de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse gehouden stemming, over de vraag ot het beroepingswerk, etc. in de eerst volgende tien jaar door de Kerkeraad of door een kiescollege zal geschieden, is met algemeene stemmen de oude toestand (kerkeraad) bestendigd. De plaatselijke tuinbouwvereen. houdt deze week in het café van den heer J. Quirijns, de jaarvergadering, waarop o.m. aan de orde komt de vraag, waar in het a.s. seizoen de producten geveild zullen worden. De gemengde zangvereeniging ,,'t Rozeknopje", geeft in het begin der volgende maand, voor haar kunstlie vende leden, de tweede en slotuivoe- ring. Bij den heer L. F. van Dongen zal a.s. Woensdag, vanwege de Levers zeepfabrieken te Vlaardingen, een de monstratie worden gehouden. Naar we vernemen zullen bij de vernieuwing der wegen in deze ge meente, een 30-tal werkloozen worden te werk gesteld. OUDENDIJK. De Gebrs. van H. vonden Zater dagmorgen een hunner melkkoeien dood in den stal, zonder den vorigen avond iets verkeerds te hebben bemerkt. Het zandschip van schipper F. Vink, dat in de haven te Gorinchem lag, is door het laag wegloopen van hel water, gekanteld en gezonken. OUDHEUSDEN. Door W. v. d. Griendt is in het Oudheusdensch veld een otter van 20 pond gevangen. RIJSWIJK. De aangekondigde uitvoering van de zangvereen. „De Lofstem" alhier, op Zaterdag 14 dezer, is wegens ziekte van den directeur tot naderen datum uitgesteld. SPRANG. Na des morgens door zijn vader, Ds. T. C. Hagen van Delft, met een predikatie over Jozua 3:16b en 17, tot het ambt van predikant bij de Geref. Kerk te zijn bevestigd, deed Ds. J. C. Hagen Zondagavond intree bij genoem de gemeente, met een predikatie over Filipp. 1 :6 en sprak ten le over het begin van Gods werk, ten 2e over de voleinding en ten 3e over het vertrou wen van Gods werk. Na de predikatie volgden toespraken tot Kerkeraad en Gemeente, Bevestigde en ouders, den consulent en vertegenwoordigde der classis 's-Bosch en naburige kerken. Namens Kerkeraad en Gem. sprak ouderling Fijan, namens de classis en als consulent, Ds. de Vries uit Tilburg, Ds. Snoei uit 's-Gravenmoer en ouder ling H. Kerst uit 's-Gr.-Capelle. De gemeente zong haar nieuwe leer- aar 's morgens Ps. 134:4 en 's avonds Ps. 121 :4 toe. Beide malen was het kerkgebouw tjokvol. Deze week zal het cath. onderwijs reeds zijn voortgang hebben. Zaterdag speelde de voetbalclub iN-EOi. I alhier, tegen Neerlandia I op het terrein van N. te Kaatsheuvel. De uitslag was 30 in het voordeel van N.F.O. Door stemming is bij de Ned. Herv. Gemeente besloten, dat de eerst volgende 10 jaren het kiescollege blijft gehandhaafd. Donderdagavond kwam de afd. Sprang van den Chr. Bouwvakarb. bond in haar 2e jaarvergadering bijeen. Haar voorzitter, de heer H. Bogers, opende deze bijeenkomst op gebruike lijke wijze. Door den secretaris, den heer J. Pruijssers, werd een goed ver zorgd verslag uitgebracht, waarbij suc cessievelijk de lotgevallen der afd. de revue passeerde. Het ledental was met 6 leden vermeerderd. Ook het finantieel verslag, uitgebracht door Chr. de Rooy Lzn., stemde tot dank. Beide functio- nairissen werden bij monde van den Voorzitter dank gebracht voor den verrichten arbeid en de uitgebrachte verslagen. Bij de gehouden bestuursverkiezing, werd de heer H. Boogers tot voorzitter herkozen, zoo ook de aftredende be stuursleden J. Pruijssers en C. de Rooy Lzn., alle lieten zich de herbenoeming welgevallen. Hierna pauze, waarin eenige trac- tatie plaats vond. Door het lid H. Chabot Jr. werd als onderwerp ter bespreking ingeleid: „Laat ons strijden voor de gevaren." Door stemming werden tot contro leurs benoemd, W. Braspenning Jzn. en G. Versteeg. Als afgevaardigde naar den feest avond van de afd. Sprang van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond werden aangewezen W. Kor tier en H. Chabot. Met een woord van dank en opwek king sloot de voorzitter deze goed be zochte vergadering. VEEN. Maandagavond zal alhier in de consistorie der Ned. Herv. Kerk eene stemming plaats hebben, welke zal be slissen of in de eerstvolgende 10 ja ren het recht tot het beroepen van predikanten en het aannemen van ou derlingen en diakenen zal worden toe gekend aan den kerkeraad of aan de lidmaten. De lage prijzen der vette varkens zijn alhier ook van invloed op het uit- hallen, waarmee nogal een druk ge bruik gemaakt wordt. Thans is men in de gelegenheid het vette spek te koopen voor fl.per 5 pond. De verbouwing der openbare school is thans een feit geworden en zal de aanbesteding hiervan reeds op 6 Maart plaats vinden. Zaterdag had alhier eene uit- keering plaats aan de werklooze ar beiders. Zij die hiervoor in aanmer king kwamen ontvingen f5. WELL. De timmerman S. v. D. alhier heeft Zaterdag den 14en Febr., ter wijl hij bezig was eenige herstellingen te verrichten aian „Ons Huis", een on geluk gehad. Hij kwram n.l. naar be neden vallen en brak een arm op ver schillende plaatsen en de andere arm op één plaats. Op advies van Dr. van der Plas te Ammerzoden, is van D. ver voerd naar Utrecht, ter opname in de Rijkskliniek. Vrijdag 20 Februari a.s., des nam. van 6.307.30 uur, zal in ,,Ons Huis" door ^je gerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk, stemming worden gehou den in verband met art. 4 van het Sy nodaal reglement op den Kerkeraad. De stemming zal moeten uitwijzen of de eerstvolgende tien jaren door den Kerkeraad of door het kiescollege, zoo als thans hier gebruikelijk is, predi kanten worden beroepen voor deze ge meente. WERKENDAM. Zaterdagmiddag werd op het ter rein van de voetbalvereen. W.V.V. al hier, een wedstrijd gespeeld door „Spar ta" van Raamsdonk en W.V.V. I, welke eindigde met 12:1 voor de plaatse lijke vereen. Tijdens den arbeid, welke ver richt wordt in den griend genaamd „De Hofman" (Biesbosch) kwam de griendhakker J. Visser zoodanig te val len, dat een rib werd gebroken in zijn rechterzij, waardoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stel len. Donderdag 19 Febr. a.s., des nam. 7 uur, hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden, ds. C. Lamain van Leiden. Donderdag 12 Febr. hield de Chr. Geref. J.V. „Gideon", onder leiding van den Eeere-Voorzitter, Ds. Baas, haar jaarfeest in 't kerkgebouw. De vergadering werd geopend met 't zingen van Ps. 118:1 en gebed. Gelezen werd het Schriftgedeelte, Richteren 6. In het korte openingswoord werd Gidion, die behoorde tot het 14-tal Richteren onder het volk Israels, de feestvierende vereen, ten voorbeeld ge steld. Gidion was een buitengewone groote man Israëls, een strijdbare held; maar niet alleen dit, hij was vooral ook groot in ootmoedigheid en oók hierin kwam zijn grootheid uit, om den roepstem des Heeren te volgen. Daarom hoop ik, aldus leider, dat je niet alleen den naam, maar ook 't Geloof van Gidion deelachtig mocht worden. Uit de verslagen van secretaris en penningm. merkten we op, dat de ver een. momenteel 15 leden telt en er ejen flink batig saldo in kas is. Van verschillende vereen, waren af gevaardigden en ook schriftelijke feli citaties. Hierna werd 't programma ver der afgewerkt, bestaande uit een on derwerp over Kerkgeschiedenis, Vaderl. geschiedenis, Geloofsbelijdenis, Bijbel- sche geschiedenis, nog een van Kerk geschiedenis en een Maatschappelijk, met een vijftal voordrachten. Op de verschillende onderwerpen volgde een aangename gedachtenwisse- ling. 't Geheel geheel getuigde van een goede studie der J.V. Te plm. 111/2 uur sloot Ds. Baas, door eerst te laten zingen Ps. 75 1, de- zoo goed geslaagde avond, met dank gebed. WOUDRICHEM. De openbare uitvoering, tevens propaganda-avond van de afd. Volks onderwijs,, die 1.1. Donderdagavond in café Overeem werd gehouden, was druk bezocht. De Voorz., de heer Kuipers, heette in zijn openingswoord allen welkom. Hij schetste wat Volksonderwijs reeds heeft gedaan en in de toekomst hoopt te doen voor behoud der openbare school. Ook wees hij op de veranderin gen, die hier zoowel als elders hebben plaats gehad. Woudrichem had reeds 30 jaren een vereeniging voor een Bijz. school, maar nooit toch kwam uit den boezem der inwoners den drang, om tot oprichting over te gaan. Tijdelijke in woners is het dan, hoewel dikwijls op minderwaardige wijze, gelakt, een vol doend aantal leerlingen voor een Bijz. school bijeen te krijgen. Voorts releveerde hij de actie die in het naburige Rijswijk was gevoerd; de openb. school die reeds van de baan dreigde te gaan, werd nog behouden. Niettegenstaande wordt door voorstan ders van Bijz. onderwijs steeds ge tracht, de kinderen nog te winnen, al is het ook door betalen van belasting of het ten geschenke geven van een nieuwe vloer. Moeders, geneest de gesmette deelen met Purol en houdt het huidje altijd droog met

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2