Plaatselijk Nieuws. Ingezonden. I HEUSDEN. Onzen oud-stadgenoot, den heer H. Kramer, die 't vorig jaar wederom naar Ned.-Indië vertrok, waar hij werd aangesteld tot hoofd der school te Tandjong Pinang (Riouw) is wegens gezondheidsredenen pensioen toege kend. Hij repatrieert reeds in den loop ;van een paar weken*. De Candidatenljjst voor verkiezing der Leden van de Provinciale Staten in den Kieskring Heusden voor den Vrij heidsbond is als volgt samengesteld 1. Mr. C. W. van Ommeren, Heusden. 2. Mr. W. A. J. van den Hurk, Breda. 3. W. G. de Waard, Werkendam. 4. G. A. S. de Bas, Sprang-Capelle. 5. Joh. Daim, Woudrichem. 6. L. J. H. de Leyer, 's Hertogenbosch. 7. J. A. van Gampen, Eethen, 8. C. M. Schaap, Woudrichem. 9. A. A. van Vugt, Dussen. 10. P. Dekker C.Ozn., Sleeuwijk. 11. D. Westerlaken, Rijswijk. 12. T. D. Jiskoot, Veen. 13. E. Boll, Genderen. De Candidaatstelling zal plaats hebben op Dinsdag 10 Maart a.s, Zaterdag j.l. hield de Chr. J'on- gensclub, met de Knapenvereen. „De Jonge Garde", hare aangekondigde jaar vergadering. Om zeven uur opende de leider, W. v. d. Steen hoven, de bijeen komst. Hierna hield de leider J. v. Helden een bijbellezing over Marcus 4 123, waarop een opwekking volg de om toch vooral de jeugd de leer van Christus niet te onthouden. Thans kwam het algemeen jaarver slag |ian de orde, uitgebracht door den secretaris der Knapenvereen. A. Deurlo. Dit verslag was in rijm ge steld en oogste zeer veel bijval. Ant. Sluijmers gaf vervolgens een opstel over Napoleon, dat ook zeer in den smaak viel. Ter afwisseling zon gen een zestal jonge meisjes eenige liederen, die zeer voldeden en vooral ook met de korte voorbereiding bewon dering verwierf. Thans volgde een tooneelspel in 5 akten, Gris Haver of Cris uit de nachtbuurt, dit viel een uitbundig suc ces ten deel, het was een lust de kleine kleuters te zien spelen. Tusschen de bedrijven werden eeni ge voordrachten gegeven. De voor dracht van Ant. Sluijmers, werd heel mooi gedaan. Aan het einde van den avond sloot de leider met een woord van dank en een opwekking om lid van de vereenigingen te worden. Het geheel was een heel mooie avond, waarvoor de leiders een woord van lof en hulde mag worden gebracht. ALMKERK. A.s. Vrijdagavond 6.30 uur, hoopt de Geref. Schoolvereen. in de consisto riekamer haar gewone jaarvergadering te houden, terwijl dien avond door den heer van Herp te Werkendam, een onderwerp zal worden behandeld over 't onderwijs onder zwakzinnige kinde ren. J.l. Zondag werd door Ds. Döns- zelman vanaf den kansel bekend ge maakt, dat Z.Eerw. voor het beroep naar Domburg had bedankt. ANDEL. Vrijdag 29 dezer, des avonds 7 uur, wordt de jaarvergadering van de Herv. Jongel.vereen. „Obadja" alhier gehouden. Onderwerpen zullen worden behandeld over „Zwingli", „Het jaar 1672" Ij'nz. De Edelachtb. heer A. D. v. d. Schans, burgemeester alhier, staat in den kieskring den Bosch No. 1 en in den kieskring Eindhoven No. 2 op de lijst lid der Provinciale Staten. De heer J. G. Schouten alhier staat No. 4. Vrijdagmiddag van 2 tot 3 uur zal alhier de stemming plaats hebben in de Ned. Herv. Kerk, over het recht van benoemen gedurende de eerstvol gende 10 jaar door Kerkeraad of kies college. BRAKED. Hieronder geven wij als naar ge woonte een opgave van het verkeer in het afgeloopen jaar 1930 ten hulp- post-, telegraaf- en telefoonkantoor al hier. Expresse stukken ontvangen 92. Aan- geteekende stukken verzonden 201. id. ontvangen 343. Postwissels en girostor tingen verzonden 2408. id., cheques en R. v. B. uitbetaald 1049. Giro qui- tantien ontvangen 163. Gewone kwi tanties ter invordering aangenomen 43. id. ontvangen 2027. Spaarbank inlage, bedrag f 17128,63 aantal 322; id. terug betaald f20160,61 aantal 108. Rijksver zekeringsbank inschrijvingen 46. Ziek tewet inschrijvingen 8. Invaliditeits- en Ouderdomsrente kwitanties 1004. Pa- ketten verzonden 416. Paketten ont vangen 1105. Telegrammen verzonden en ontvangen 759. Bedrijfsontvangsten f 3193.56i/2. Geldelijke omzet f368035.57. Het inreiken van re^u's ten dienste van de Spaarbank, Raad van Arbeid, Rijksverzekeringsbank enz. en het ver zenden van expresse brieven zijn han delingen, welke niet in de statistiek telling vallen. CAPELLE. Ds. A. v. Willigen alhier, ont ving een beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Gouderak. DONGEN. Naar wij vernemen, zal de dag en nachtverbinding der telefoon 1 Maart a.s. in werking treden. DKUNEN. Op de Donderdag j.l. gehouden veiling werd besteed voor: Appelen 2028 ct.Brederode 20 24 ct.; id. II 1518 ct.; Spruiten I 32—43 ct.; id. II 16—28 ct.; id. Ill 5—13 ct.; Juin 48 ct.; Sjalotten 10 11 ct.; Wortelen 12i/a ct.; Knolraap 11/2;3i/2 ct.; Schorseneëren 711 ct.; Kroten 26i/2 ct.; Witte boonen 18 20 ct.; Bruine boonen 19 ct.; alles per kilo. Bloemkool 1619 ct.; Roodekool 2i/a 7 ct.; Wittekool 34 ct.; Savoijekool 2—7 ct.; Boerekool 1—4i/2 ct.; Selderie 27 ct.; Cocosnoten 11—13 ct.; Citroe nen li/22ict.; alles per stuk. Selderie 1530 ct.; Snijselderie 2 3 ct.; Prei 1626 ct.Prei I 314 ct.; alles per bos. DUSSEN. Vanwege de griep zijn de schor len alliier tot meer dan de helft ont volkt. Aan de R.-K. Jongensschool is ook een der onderwijzers ziek. De aardappelprijzen zijn zeer stijgende, kocht men in het najaar de winterprovissie voor f t.50 a f2. r H.L., thans gelden ze f4.50 h .75. M. B. alhier, had het ongeluk met het vervoeren van boomen met zijn hand bekneld te geraken. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen v. Dr. de Boer, die het verband heeft gelegd. B. bad vreeselijke pijn aan zijn nand. en zal wel een tijdje ge dwongen rust moeten nemen. Het paard van zekere D. al hier, kwam door de (gladheid te val len. De eierkolen waarmede de kar beladen was rolden over den weg. Behulpzame handen hebben het paard weer mede op de been geholpen. Be halve eenige ontvellingen aan de knieën liep dit ongteluk goed af, wat een geluk is te noemen daar de voer man vlak naast het paard liep. Hoewel niet in ernstige mate heerscht hier de griep, er is haast geen huis of er zijn één of meer patiënten, niet zelden zelfs 5 en 6 in een gezin. Dr. de Boer heeft reeds een assistent-dokter en nog kunnen ze het haast niet af. Wel zijn er ook nog al eenige gestorven, doch mee stal oude menschen, waaraan echter ook de griep niet vreemd zal zijn. Men schat dat er momenteel in Dus sen zoowat 700 a 800 zullen zijn. 't Is te hopen dat het spoedig gewe ken mag zijn. GIESSEN. Op de Zaterdag 1.1. gehouden stemming waren uitgebracht 39 stem men, waarvan 25 voor de lidmaten en 14 voor de Kerkeraad, zoodat voor de eerstvolgende tien jaren het beroe pen van een predikant en het benoemen van Ouderlingen jpn Diakenen, blijft bij de lidmaten. '8 GRAVENMOER. Mej. C. Verburg, onderwijzeres aan de Chr. School alhier, heeft de benoeming in gelijke betrekking als zoo danig te Nederhemert aangenomen. De gemengde zangvereen. „Ex celsior" alhier, hield in de consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk, haar jaar vergadering, waar ze ook onthaald wer den op choccolademelk. Tot bestuurs lid werd herkozen P. Faro Az. en door hek bedanken van den heer 1. van der Dussen werd gekozen de heer C. van der Dussen. Aan de Chr. school alhier is tot onderwijzer benoemd, de heer Bouw man, in gelijke betrekking te Hooge- Zwaluwe. LOONSCHEN DIJK. J.l. Vrijdagavond 7 uur hield de Chr. schoolvereeniging in het school gebouw alhier, haar jaarlijksche alge- meene ledenvergadering. Deze bijeenkomst werd geopend f met het zingen van Ps. 43 3, gebed en voorlezing van een schriftgedeelte, waarna de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom heette en een korte inleiding gaf in verband met hetgeen het afgeloopen jaar op schoolgebied voor de vereeniging had opgeleverd. Hierna werden de notulen der vori ge vergadering voorgelezen, die onver anderd werden vastgesteld. Alsnu volgden de jaarverslagen van den secretaris en penningm., die bei den blijk gaven, uitstekend Verzorgd te zijn, waarvoor de betrokken functio narissen een woord van hartelijkendank mochten ontvangen. Uit een en ander bleek, dat er veel reden tot dankbaar heid was. Hierna werd overgegaan tot de be stuursverkiezing. De aftredende leden, de heeren C. de Roon, A. Paans en G. Koene, werden allen met op een na algemeene stemmen herkozen. Eerst en laatstgenoemde, beiden te vergade ring aanwezig, lieten zich de benoeming welgevallen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen. Daarna volgde de benoeming van een lid» der commissie, belast met het na zien der rekening en boekhouding, waartoe met algemeene stemmen ge kozen werd de heer J. Vos, die, even eens ter vergadering aanwezig, deze benoeming aannam onder dankzegging voor het ook in hem gestelde vertrou wen. Thans was men genaderd tot de ge bruikelijke rondvraag. Hiervan werd veel gebruik gemaakt. Veel en velerlei werd naar voren gebracht in het be lang van de schoolvereen. De» bespre kingen gehouden zoowel naar aanlei ding van de uitgebrachte verslagen, als bij gelegenheid van de rond vraag, kenmerkten zich allen van de gelijkheid en oprecht medeleven. Den geheelen avond had er een uitstekende geest geheerscht onder de aanwezigen, waarvoor de voorzitter, alvorens tot sluiting over te gaan een woord van dank sprak. Met dankzegging en het zingen van Ps. 6810 werd deze in alle opzichten zoo goed geslaagde ver gadering gesloten en ging iedereen hoogst voldaan huiswaarts. OUDENDIJK. Als een groote bijzonderheid kan worden gemeld, dat onder de stemge rechtigde lidmaten der Ned. Herv. kerk, die deelnamen aan de stemming, twee vrouwen en een man waren van 82 jaren, één had den leeftijd van 85 ja ren bereikt, terwijl wellicht als oudste der lidmaten de heer J. Holster die 91 jaren telt, nog te voet zich naar Woudrichem begaf, om door het uit brengen van zijn stem, zijn kerkelijke plichten te vervullen. In plaats van den heer H. Spie ring zal in 't vervolg als Zondags schoolleider optreden, de heer v. d. Brink, onderw. aan een Bijz. school te Dubbeldam. Op Vrijdag 6 Maart a.s. zal in café A. v. d. Wiel de IJsclub „Nooit Gedacht", haar jaarvergadering hou den. SLEEUWIJK. Donderdag 19 Februari j.l., werd alhier ten gemeentehuize de jaarverga dering van de politiehondenvcreen. „Sa menwerking gehouden. Tot bestuurs leden werden herkozen, dhrn. Kraaie- veld te Almkerk, Hoogenboom te Alm- kerk, de Ridder te Nieuwendijk en van Elzelingen alhier. Tot bestuurslid werd gekozen, de Boer te Woudrichem. In verband met het onlangs gevierd 10- jarig bestaan der vereen., werd voor de geïllustreerde pers een foto van de vereeniging gemaakt. WERKENDAM. Het veer Kop van het Land Spieringhoeve zal op Woensdag 4 Maart voor het publiek worden opengesteld. De openstelling zal met eenige plech tigheden op dien dag des namiddags te half drie plaats hebben. De Weleerw. heer Ds. A. Ver hagen te Middelburg, heeft voor het beroep naar de Geref. Gem. alhier, bedankt. Woensdag 25 Febr., des nam. 7 uur, hoopt Ds. Baas ini de Chr. Geref. Kerk, bidstond te houden voor 't ge was. Vorige week Woensflag gaf de Chr. gem. zangvereen. „Soli Deo Glo ria", directeur de heer A. W. v. d. Nat, met medewerking van het Chr. dames koor te Sleeuwijk, voor een volle zaal haar uitvoering. 't Programma, dat goed was voor zien, werd vlot afgewerkt. Ook wer den er nog een tweetal tooneelstukjes geleverd. Tenslotte een tableau, ge naamd „Hulde aan de Zang". Voor rekening van de heeren J. Visser Jzn. en C. v. d. Heuvel, werd aanbesteed den bovenbouw van een woonark. Ingeschreven werd als volgt: H. Vis ser f695.Joh. v. Loon CDzn. f638, Gebr. Verdoorn f570.— en Joh. Bag german f 448,95. Flet werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Dinsdagavond werd in de Nuts- zaal alhier, een cabaretavond gegeven, onder leiding van den heer L. Beien- son, door het Vereenigde Cabaret Ge zelschap. Het rijk voorziene programma werd goëd afgewerkt. Waarschijnlijk zal dit gezelschap bin nenkort Werkendam weer met ten be zoek vereeren. Donderdag j.l. werd onder lei ding van den heer Jac. G. van Oord in 't gebouw van Chr. Belangen, door de Geref. Meisjesvereen. „Dient den Heere", met een groot aantal belang stellenden, het 7e jaarfeest gehouden. Na 't zingen van Ps. 73 13 en 14 en gebed, werd voorgelezen Jes. 5. Na 't korte openingswoord, werd het rijk voorziene programma onder han den genomen. Dat ook deze vereen, nog steeds in bloei toeneemt, mochten we bemerken uit het jaarverslag van de secretaresse, zij telt thans 52 leden. O.m. werd geleverd, onderwerp gew. gesch. „Paulus voor Agrippa", kerk geschiedenis „Calvijn" en letterkundig onderwerp „Nelly van Kol." Tevens een reciteerwedstrijd over de gedichten „Licht" en „O, landschap van Hollandsche Schponheid," beide van Nelly van Kol en nog-'een proza-wed- strijd. Elk der deelneemsters ontving een mooie prijs. Ten slotte werd vertoond, een voor stelling „De 12 maanden/' 't welk bij de aanwezigen zeer in den smaak viel. Door mej. A. van Oord werden hier bij enkele toepasselijke verzen gezon gen of voorgelezen. Na afloop der vergadering werden de deelneemsters gekiekt. Door den heer de Nooyer werd deze vergadering met dankgebed gesloten, na vooraf nog een kort slotwoord te hebben gesproken en door te laten zin gen, de Avondzang. WASPIK. Terwijl de heer H. S., ambtenaar ter secretarie, alhier, j.l. Zaterdag per fiets van uit Breda huiswaarts zou kee- ren van zijn wekelijksche studiereis, kwam hij zoo ernstig te vallen, dat hij in den avond bewusteloos langs den weg BredaOosterhout werd aan getroffen. Toegesnelde hulp heeft hem per auto naar het naastbijzijnde zie kenhuis (Oosterhout) vervoerd alwaar ontboden geneesheer lichte hersen schudding constateerde. Alhoewel niet levensgevaarlijk, cisch- te de toestand, dat de patiënt niet naar zijne familie te Waspik werd doorge voerd. Op de kerkelijke verkiezing voor Keikeraad of stemgerechtigden, welk; verleden week Donderdag gehouden werd, was veel belangstelling. Er wa ren 150 stemmen uitgebracht, waarvan 39 voor Kerkeraad, 90 voor stemgerech tigden en 21 ongeldigen, zoodat de uitslag is voor stemgerechtigden. Waar het voorheen Kerkeraad was, is het voor de stemgerechtigden reeds een stap in de goede richting. WOUDRICHEM. Bij de Vrijdag 1.1. gehouden stem. ming door stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk, over de vraag ot de eerstvolgende 10 jaren het beroepen van predikanten enz. door den Kerke raad of door een Kiesccollege zal ge schieden, werden 344 stemmen uitge bracht, waarvan 153 voor de Kerke raad en 191 voor een Kiescollege. Een echte verkiezingsstrijd. Terwijl aan de vooravond der ver kiezing der Ned. Herv. Kerk een twee tal strooibiljetten de lidmaten kwamen wakker schudden, reden op den dag zelve de auto's af en aan, orn vooral de dames en ouden van dagen vanuit wijk B. naar het stembureau te ver voeren. Mej. G. A. van Dijk, onderwijze res aan de 2de openbare school, werd in gelijke betrekking benoemd te Ouder kerk a.d. Amstel. Naar wij vernemen is het aan tal steun-trekkèrs, dat zich bij het Burg. Armbest. komt aanmelden, sterk geslonken. Waarschijnlijk is dit 't ge volg van den genomen maatregel, dat een werklooze zich eiken dag moet mel den en de visschers verplicht zijn uit te varen. Gedurende het tijdvak 13 tot en met 19 Februari j.l. werden aan de vischmarkt alhier geen zalmen aange voerd. Besteed werd voor snoek 45 tot 55 cent, brasem 25 tot 30 cent, voorn 1014 cent en alver 9 tot 11 cent per pond. De uitvoering van het kinderkoor „Frisch Gezongen" gaat wegens ziek te, op Woensdagavond niet door. Zij zal thans plaats hebben op 4 Maart a.s. In verband met het 25-jarig be staan van den Geref. Bond trad Woens dagavond in de Ned. Herv. Kerk alhier op Ds. Bouthoorn van Renkum, die een gedachtenisrede uitsprak. In de door het Gemeentebestuur vastgestelde steunregeling voor werk- loozen is door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken alleen voor de land- arbeiders een subsidie toegezegd. WELL. Bij de door de lidmaten der Ned. Herv. Kerk alhier gehouden stemming, was de uitslag als volgt: Kerkeraad 8 en Kiescollege 13 stem men, zoodat het beroepingswerk de eerstvolgende tien jaren is opgedragen aan het bestaande Kiescollege. ZALTROMMEL- Door Gedeputeerde Staten van Gelderland is bepaald dat de voorjaars- keuringen van springstieren dit jaar zullen plaats hebben o.a. op 17 Maart te Ammerzoden 13 uur, Nederhemert (N.Z.) 14 uur, Zuilichem 15i/2 uur; op 18 Maart te Zaltbommel te 8 uur, Haat ten 10 uur; Herwijnen 11 uur. De centrale keuring zal plaats heb ben te Zutphen op de Veemarkt op Vrijdag 11 Mei, des voorm. te 9 uur. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden stuk door den heer A. Teulïng, voor komende in Uw blad van heden, neem ik beleefdelijk de vrijheid U een plaats je in Uw blad te verzoeken, voor het navolgende: 1 Amice Teuling. Met genoegen heb ik van Uw inge zonden stuk kennis genomen. Het deed mij goed, dat U mijn antwoord aan den heer de Graaf te Nieuwendijk waar dig geacht hebt om er melding van te maken. Door andere personen is daarop ook geattendeerd, maar wan neer ik hen good begoepen heb, dan vonden zij het maar naar, dat ik de Graaf op een behoorlijke manier heb geantwoord, zij hadden het zoo graag anders gezien, dan hadden zij aanleiding gehad om mij bij de arbeiders zwart te maken en zouden zij daarvoor geen verkeerde voorstellingen hebben behoe ven te geven. Dat ik bij de arbeiders vrienden had, was me bekend, hetwalk ik afleidde uit het feit, dat ik steeds mijn zakken vol met papieren van hen heb, maar ook is mij dat deze week duidelijk gebleken, toen mij werd gevraagd otn een ingezonden stuk voor de courant op te maken, dat zij dan zouden on- dertcekenen en waarin zij mij dan eens danig omhoog zouden steken. Daar ik een afkeer van menschvergodbig heb, heb ik daarvoor vriendelijk bedankten gezegd, dat ik zulks aan andere per sonen overliet en ik mijn persoonlijk; achting hoopte te handhaven, door op gepaste wijze voor de belangen der arbeiders op te komen en mijne krach ten en gaven dienstbaar te stellen in het belang van het algemeen. Uit Uw ingezonden stukje, Teuling, leid ik af, dat U de door mij aan gevoerde argumenten erkent, alleen Iaat U uitkomen, dat de door mij aange voerde Ministriëele besluiten van eeni ge jaren terug zouden zijn. Dat is zoo Kameraad, maar dat heb rk toch zelf duidelijk laten uitkomen, door met de datums en de jaartallen te noemen, maar dat doet toch aan de wettigheid niets af. Uwe opmerking, dat het best mogelijk is, dat de gevraagde steun regeling in strijd zou zijn met de Ar menwet, maar zulks niet de bedoeling zou zijn van den betrokken Minister, kwam mij een beetje vreemd voor en heb daarom de door U genoemde cir culaire van den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw, d.d. 7 Januari 1931 Nr. 65 S. afdeeling A. even opgezocht en wil volstaan met een paar aanhalingen daaruit te citeeren, daar ik het geduld van den Redacteur niet op de proef wil stellen. „Voor ondersteuning komen slechts in aanmerking diegenen, die zich het noodzakelijk levensonderhoud niet kun nen verschaffen, terwijl slechts in zoo danige mate steun wordt verleend, als met het oog op de behoeften en de omstandigheden van den ondersteunde noodzakelijk moet worden geacht. Nie mand kan aan deze regeling eenig recht op ondersteunig ontleenen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de steunregeling niet als algemee ne regeling moet worden beschouwd en niet steeds de maximum steunbe dragen moeten worden uitgekeerd. Re kening dient te worden gehouden met de behoeften van ondersteunden.- In een steunregeling toch dienen wel uitkeeringsbedragen te worden vastge steld, doch deze bedragen kunnen slechts maxima zijn, met inachtneming waarvan het bedrag van den te ver strekken steun voor elk geval op zich zelf dient te worden beoordeeld. De beginselen van een goede steun- verleening eischen, dat ondersteuning slechts wordt verleend aan hen, di; zich het noodzakelijk levensonderhoud met kunnen verschaffen, en dat slechts in zoodanige mate steun wordt ver leend als met het oog op de behoef ten en de omstandigheden van den on dersteunde noodzakelijk moet worden geacht. Slechts bij individueele beoordeeling en indien er geen steun wordt ver strekt dan na instelling van een on derzoek van elk geval afzonderlijk, kan worden verwacht, dat de nadeelige ge volgen der steunverleening zoo gering mogelijk zijn. Hieruit volgt, dat bij de beoordeeling van de vraag of, en zoo ja, in hoe verre steun dient te worden toegekend, niet alleen rekening moet worden ge houden met de verdiensten van den ondersteunde en die van diens gezins leden ten tijde van de aanvraag om ondersteuning, doch ook met de ge zinsinkomsten vóór de werkloosheid. Het is dus niet juist om steeds on- middelijk tot steunverleening over te gaan, alleen omdat het gezin van den werklooze op dat oogenblik geen in komsten heeft. Het zal toch meermalen voorkomen, dat de inkomsten van het gezin voordien van dien aard zijn ge weest, dat geredelijk een gedeelte had kurnen werden bespaard. De weri looze zou bij eventueele werkloosheid dan zelf in de eerste plaats voor eigen on derhoud kunnen zorg dragen; hij be hoefde de Overheid alsdan niet aan stonds om hulp te verzoeken. In vel; gevallen zal dan ook een wachttijd kun nen worden bepaald, welke de aan vrager moet doormaken voor tot steun verleening wordt overgegaan." Welke bedoeling de Minister heeft gehad, toen hij dit neerschreef, is mij niet bekend, maar wanneer ik den in houd daarvan ga toetsen aan de door mij genoemde Ministriëele beschikkin gen, dan constateer ik overeenkomst en meen, clat Uwe poging om mijne opvatting te weerleggen, hiermede komt schipbreuk te lijden. De agitatie tegen de circulaire van heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland is me uit de cou rant bekend, maar kan mijns inziens gevoeglijk buiten beschouwing worden gelaten, daar de censuur, door de cir culaire van den Minister, vanwege hee ren Gedeputeerde Staten is komen te vervallen. Op Uwe beschouwing over den Raad kan ik niet ingaan, wat U naar ik hoop duidelijk zal zijn. Mocht U omtrent deze aangelegenheid of waarover ook met mij van gedachten willen wisse len, dan staat mijn huisdeur steeds voor U open. U mijnheer de Redacteur dankend voor de afgestane plaatsruimte. C. J. VAN DER WIEL. Almkerk, 18 Febr. 1931.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2