Serie A. No. 0455 m ONTVANGEN te QOECTJM. Proeftuin Gorinclieni BRADFORD (Engeland) NIEUWSTE STOFFEN HEERENKLEEDING STERK VERLAAGD. 91 Laagste punt is nü bereikt, daar de wolmarkten zéér vast zijn en de hui dige landelijke loonovereenkomst weer met een jaar tot 1932 verlengd is. Plaatselijk Nieuws Mm. «mm Vraagt Reizigersbezoek. ta(m& In aansluiting van ons enkele dagen geleden dienaangaande medegedeelde, kunnen we nu berichten, dat alle over tollige, voor de tuinders bestemde en in dezen winter geteelde koolplanten m bestelling afgenomen zijn, zoodat thans geen planten meer verkrijgbaar zijn. Wanneer andere tuinders een vol gende keer van deze uitmuntende ge legenheid gebruik willen maken, zullen ze zeer vroegtijdig van hun belangstel ling moeten doen blijken. De centrale verwarming is in wer king gesteld en functionneert uitste kend. Daarmede is nu ook een aan vang gemaakt met de kweek van toma ten-, komkommer- en meloenenplanten, waarvan reeds een groot kwantum m bestelling is. Met den groei der wintercultures, die er nu zeer bezienswaardig voorstaan, neemt ook het bezoek aan den tuin toe. De cursisten van de tuinbouw- cursussen te Veen en Oosterhout, heb ben met hun leeraren reeds een ex cursie naar den tuin gemaakt, om de cultures op Westlandschen grondslag geteeld, in oogenschouw te nemen. We vernemen, dat weldra die van Spijk en Heukelum zijn te verwachten, terwijl die van Qorinchem er ook nog prac- .tisch onderricht zullen ontvangen. Voorts vernemen we nog, dat over enkele dagen de eerste jonge spinazie zal worden aangeboden. De aanhoudende natte weersgesteld heid is oorzaak, dat nog geen aanvang gemaakt kon worden met het uitpoten der verschillende voor enkele weken ingekuilde fruitboomen, bessenstruiken en frambozen. Nog kunnen we mededeelen, dat er voor drie flinke jongens gelegenheid zal worden gegeven om grondig en kosteloos in het tuinbouwvak te wor- 'den opgeleid. Eenige belooning kan in uitzicht worden gesteld. (Zie advertentie in dit blad.) Ruime sorteering REGENMANTELS. NIEUWSTE MODELLEN. -LAGE PR IJ ZE N. - BAHLMANN GORINCHEM. IIEUSDEN. De kleinhandelsprijs van Boter en Eieren in deze gemeente is deze week als volgt: Boter ft.80 per K.G. Eieren 6x/2 cent per stuk. Sedert een paar dagen is het wa ter in de Maas weer buitengewoon snel gewassen, zoodat alles weer onder staat, als los wal, loodsen veerweg naar Ne- derhemert etc., wat beteekent een groo- ten last voor belanghebbenden. Aan den opperwachtmeester der brigade alhier van de Koninklijke Ma- rechaussée A. van der Plas, zal op Maandag 16 Maart a.s., des voorm. te elf uur in de Zittingzaal van het Kan tongerecht de zilveren medaille voor 24jarigen- trouwen dienst worden uit gereikt. Alle belangstellenden kunnen de plechtigheid bijwonen. In een Woensdagmiddag gehouden vergadering van het hoofdbestuur der R. K. rijkskieskring-organisatie 's Hertogen- bosch is besloten, dat de candidatenlijsten in de Statenkieskringen 's-Hertogenbosch en Heusden zullen worden verbonden, in de verwachting, dat het steramenoverschot in den kring Heusden welk overschot geen uitzicht op een zetel biedt zal strekken om den eenigszins wankelen zesden zetel in den kring 's-Hertogen bosch veilig te stellen. ALMKEBK. J.l. Vrijdagavond werd in de zaal van de Wed. Dekker een vergadering gehouden van de afd. Atmkerk van de Bijz. Vrijw. Landstorm. Na zijn openingswoord stelde de Voor zitter, Burgemeester Blok, allereerst aan de orde, een uitnoodiging om op 19 Maart a.s. de landstormavond te Dordrecht bij te wonen, waarvoor alle aanwezigen zich opgaven. Hierop werden sigaren gepre senteerd en de leden in de gelegenheid gesteld wat te gebruiken. Vervolgens reikte de Voorzitter na een toepasselijk woord 12 prijzen, 4 brevetten voor scherpschutters en 1 brevet voor koningsschutter uit. Hierna sprak de heer Jac. van Oord nit Werkendam een opwekkend woord en las luitenant Groenendijk een paar Stukjes soldatenhumor voor. In zijn slotwoord wees de Voorzitter er op, dat hoewel de opkomst gering was te noemen, in verband met de vele zieken, we toch een zeer gezellig samenzijn hadden gehad. Een avond waarop we met dank baarheid konden terugzien A.s. Woensdag 18 Maart hoopt de Chr. Gem. Zangvereen. „Halleluja" alhier in de zaal van de Wed. Dekker haar reeds vroeger aangekondigde uitvoe ring te geven, doch die wegens de vele rieken onder het ledental toen niet doorging Op 19 Maart a.s. hoopt de Oranje- vereen. alhier in de zaal van de Wed. Dekker een ledenvergaderidg te houden. Op 20 Maart a.s. n.m. 7 uur hoopt de Firma Van Nelle te Rotterdam alhier in de zaal van de Wed. Dekker een filmavond te houden, welke alleen toe gankelijk is voor Dames. AiMMERZODEN. Maandagmorgen had de schipper W. van Tiel een ongeluk met het aan zetten van zijn scheepsmotor. Een hevige explosie omstond, waardoor een zoontje en een zwager van den schipper ernstige brandwonden in het gezicht opliepen, zoodat medische hulp moest worden inge roepen. Ook werd aan het schip nogal veel schade aangebracht. CAPEL'LE. Gedurende de maand Februari 1931 werden ter gemeente-secretarie voor den Vleeschkeuringsdienst aange geven, 22 runderen, 83 varkens en 6 geiten. Blijkens de voorloopige uitkomst der gehouden volkstelling, bedraagt het aantal inwoners onzer gemeente 4916. iDeze week is de N.V. Wegen bouw -uit Utrecht begonnen met de werkzaamheden tot vernieuwing van het wegennet in onze gemeente. In verband hiermede, zijn een aantal vverkloozen tewerk gesteld. A.s. Woensdag 12 dezer, des avonds 7 uur, zal de Chr. Oranjevereen. „Het drievoudig Snoer", haar jaarver gadering houden in de Geref. kerk alhier. Aan de orde komt: 1. Opening en notulen. 2. Jaarverslagen van secretaris en penningmeester. 3. Bestuursverkiezing. 4. Rede te houden door den voor zitter oyer het onderwerp „Levensvra gen." Na afhandeling der agenda zal het verdere van den avond gezellig worden doorgebracht. We hopen dat velen aan den oproep van het bestuur tot bijwoning dezer jaarvergadering gehoor zullen geven en dat meerderen door toetreding als lid daadwerkelijk van hun belangstelling blijk zullen geven, zoodat de vereen, met nog grooter energie kan voortwer- ken aan de verwezelijking van haar doel. DUSSEN. A.s. Zaterdagavond zal alhier een vergadering worden gehouden van de be sturen der Tuinbouwvereen. in dezen omtrek. DONGEN. De heer M. v d. Boogaard amb tenaar ten postkantore alhier is overge plaatst naar het postkantoor te 's Herto genbosch. Wij zien dezen steeds bereid- willigen postambtenaar hier noode ver trekken. 's GRAVENMOER. Alhier kwam een luxe auto en een vrachtauto op de Hoofdstraat met elkaar in botsing. Met eenige materieele schade liep dit ongeval goed af. Op het te houden concours te 's Grevelduin-Capelle zal niet het fanfa recorps „Euterpe* maar de zangvereen. „Exelsior" alhier, deelnemen in de eerste afdeeling. Op Donderdag 12 Maart a.s. des avonds half acht zal het fanfarecorps „Euterpe" alhier in „Het Wapen van 's Gravenmoer by den heer M. J. de Geus een uitvoering geven. GEN DEREN. De heer G. Vos Gz. heeft als President Kerkvoogd bedankt. OUDENDIJK. Bij den landbouwer de L. wierp een zeug deze week 18 jongen. In zes worpen bracht zij 78 levende biggen ter wereld, die zij tot dusver alle heeft grootgebracht. RAAMSDONKSVEER. De Chr. N. W. Bond vierde met 197 personen onder leiding van den voor zitter, dhr. Sneep, het 28ste jaarfeest. Deze sprak naar aanleiding van Math. 6 19 tot einde. Verschillende voordrachten en samenspraken werden gehouden. De heeren Broer uit Enschede en Wetselaar uit Dordt spraken eveneens de vergadering toe. Alle plaatselijke Chr. vereenigingen waren in haar Afgevaardigden vertegen woordigd, eveneens de afdeelingen Almkerk Made en Breda. Woensdag vierde de Geref Meisjes- vereeniging „Onze Tijd en Ónze Roeping" haar 2e jaarfeest, onder leiding van den WelEerw. Heer Ds. de Vries, Pastor loei verschillende voordrachten weiden ten beste gegeven enkele samenspraken ge houden een paar zangstukjes ten gehoore gebrachteen reciteer wedstrijd en een spreekwoorden wedstrjjd. Afwisseling genoeg voeg daarbij nog een gulle tractatie en het is niet te veel ge zegd een recht genotvollen avond voor de vele aanwezigen. WIJK. Bij de gehouden stemming, of het beroepen van een predikant de eerstvol gende 10 jaren door den kerkeraad ot een kiesollege zal geschieden, werden 17 stemmen uitgebracht. Een sprak zich uit voor een kiescollege, 16 voor den kerke raad. Volgen de uitslag van de 11de volkstelling bedraagt het aantal inwoners in deze gemeente 2490 zielen n.l. 1329 mannen en 1161 vrouwen, alzoo 168 mannen meer dan vrouwen. Trouwlustige meisjes maken hier dus een goede kans. De arbeider L. Bouman viel bij den bakker J. v. d. Pol van den hooi zolder en bezeerde zich zoodanig dat ge- neeeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Deze werd verleend door dokter van j Gulik uit Heusden, die kneuzing van arm en rechterschouder constateerde. WERKENDAM. Woensdag 11 Maart des nam. 7 u. hoopt Ds. Baas in de Chr. Geref. Kerk bidstond te houden voor 't gewas. Woens dag 11 Maart Ds. Lazonder in de Ned. Herv. Kerk en Vrijdag 13 Maart Ds. Ver hagen van Middelburg voor de Geref. Gemeente. Vrijdagavond 13 Maart zal in café Wed. v. d. Wiel alhier een biljart-wed strijd worden gehouden, onder leiding vau den bekenden biljarter v. d. Steenhoven. Gedurende de maand Februari pas seerden de Schutsluis alhier, van en naar „Merwede" en „Bakkerskii" 471 vaar tuigen. Thans zijn aan deze sluis 4 nieuwe windinstallaties gemaakt, voor het openen en sluiten der sluisdeuren. Met ingang van 1 Mei a.s. is be noemd, in plaats van Mej. v. d. Berg, als onderwijzeres aan de Rehobotschool alhier, Mej. Broersma van Utrecht. Zaterdag werd de Mondharmonica- vereeniging „Werkendam en Omstreken" wederom opgericht, met aanvankelijk 27 leden. Het bestuur is als volgt samen gesteld Voorz. A. Kapel, 2e Voorz. G. Bras, Secret. C. Pruissen, Penningm., G. v. d. Stelt, Algem. Adj. W. Rombout. A.s. Zaterdag zal een ledenvergadering worden gehouden. Naar wij vernemen stelt de Eerw. heer J. Jonker alhier, candidaat tot den H. Dienst, zich thans beroepbaar als Die naar des Woords der Geref. Kerk. ZALTBOMMEL. Tot de voorbereidende werkzaamhe den voor den bouw van de brug nabij Zaltbommel, behoorde o.m. het maken van een dam dwars door een vrij die pen plas gelegen tusschen den strek dam langs de Waal op den Noorde lijken oever en de Zomerkade. Deze dam, ongeveer 120 M. lang, waarover later a'le bouwmaterialen zuU Ien moeten worden vervoerd, kwam Sedert onze laatste publicatie hebben wij een Extra-Cadeau uitgereikt. No 959 K. Versluis, Leerdam No. 966 No. 960 Wed. A. Slegh, Bruchem No. 961 A. Roeters, Ammerzoden No. 967 (Voor gepubl. peilnömmer) No. 968 No. 962 J. Netten, Sprang No. 969 No. 963 W. v. Tilborg, Andel (Voor gepubliceerd peilnummer) No. 970 No. 964 N. Prins, Brandwijk No. 965 Jac. Bakker, Arkel (Voor No. 971 gepubliceerd peilnummer) No. 972 aan onderstaande personen J. C. Rijkaart, Ouderkerk a/d IJssel P. Kloots, Werkendam W. de Vaal Lexmond H. R. v. d. Steldt, Schelluinen J. Pellikaan, Hank (Als Extra- Cadeau voor winkeliers) M. de Grunt, Gorinchem E. de Kuiper, G. Nieuwkerk. Bij elk half pond LETTERS-KOFFIE of LETTERS-MARGARINE wordt een schitterende BLOEMENKAART gratis verstrekt. Den houder van onderstaand Peilnummer wordt beleefd verzocht zijn PEILKAART binnen 3 dagen aan ons kantoor op te zenden, onder ver melding welk EXTRA-CADEAU hij wenscht te ontvangen en van den naam van den winkelier waar hij gewoonlijk zijn Letters-Artikelen betrekt. Hij ontvangt dan geheel gratis het aangevraagde EXTRA-CADEAU. N V. v.h. M. RAVENSWAAY ZONEN GORINCHEM. j.l. Donderdag gereed, nadat daaraan ïuim 3000 M3. zand was verwerkt. Na dat er Vrijdag voor de veiligheid een dikke houten vloer overheen was ge legd, om zooveel mogelijk een gelijk matig verdeelde belasting te krijgen, werd er Zaterdagmorgen een der hijsch- kranen (een z.g. rupskraan) van 45.000 K.G. zonder stoornis over heen gevoerd. De tweede kraan werd ook onder eigen kracht over den opgeworpen dam heengevoerd en juist op tijd, want het wassende rivierwater (sinds Zaterdag middag ongeveer 1.30 M.) begon al flink aan den dam te knagen. Circa een uur nadat de tweede kraan den vasten wal had bereikt, was een groot deel van den dam in de diepte verdwe nen. BOEKBESPREKING. In den loop van het vorige jaar ver scheen het 1ste en 2de deeltje van „De Wonderbaarlijke Avonturen van Bartje Kokliko" door Johan Fabricius, met pen- teekeningen van den auteur zelf. Thans is het 3de deeltje verschenen, dat bij de Erven van Nelle te Rotterdam verkrijg baar is tegen inlevering van 60 achter etiketten van Yan Nelle's Pakjes Koffie. Zeer zeker zal de jeugd de verschijning van dit 3de deeltje met vreugde begroe ten. -o k y v '5;V SS*- pp ySfer. m DE VOOR NAAR MAAT. Overeenkomstig de verlaging der Wollen Stoffen hebben wij de prijzen der costumes Laat dus nü Uw costume door OflS aanmeten. Onze pasvorm is de mooiste. Onze afwerking de beste. vW; ïMm"1 Y-s-')' Oudste en beste Kleedingadres. .'•YvV 'i, y„.; 'i TELEGRAM Bergeijk Stufkens rfc.r -T f.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2