voor iel Lui hu Heosdea en A11 e n a J b Laigstrait en is Bamielerwaaril Oil nummer bestaat oil 2 Men. EEN CADEAU Uitgave: Firma L. J. VEEEMAN, Heusden. No. 5104 Woensdag 11 Maart 1931. Zij, die zich op dit Blad wenschen te ahonneeren ontvangen de tot 1 April verschijnende nummers GRATIS OM JONG TE BLIJVEN Etui met 4 „Pond" artikelen Maartnummers (5 en 6) gratis. UND VAN altera Dit blad verschynt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525 Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uar ingewacht. Aan de eerste 3000 nieuwe abonnés op HET NIEUWE MODEBLAD, die zich met ingang van 1 April 1931 als abonné' laten inschrijven voor minstens 2 kwartalen (6 maanden) zullen wij een mooie premie doen toezenden, n.m. een (een tube Cold Cream, een tube Vanishing Cream, een flacon Skin Freshener, een pakket Cleansing Tissoes). Tevens ontvangt iedere nieuwe abonné de Het geschenk wordt zoo spoedig mogelijk toegezonden, indien men aan de UIT GEVERS DEZER COURANT een post wissel zendt van fl.90 (postabonné's behooren f 2.50 te zenden). Op postwissel vermeldenvoor abonnement Modeblad met voorjaarspremie.) HET NIEUWE MODEBLAD (2e uitgave) verschijnt 2 X Per maand, telkens met 2 knippatronenbladen. De prijs bedraagt by de Uitgevers dezer courant slechts 95 cents per 3 maanden (per post fl.25). In dezen tijd van malaise moet U be zuinigen. Geef 95 cents uit voor een abonnement op Het Nieuwe Modeblad, U bespaart dat bedrag vele malen op Uw uitgave voor de kleeding. Het Nieuwe Modeblad houdt U op de hoogte en stelt ieder in staat zelf kleeding- stukken, óók voor de kinderen, te ver vaardigen. EEN LIEFHEBBER VAN HAM. De landbouwer C. Jongenelen te Bos- schenhoofd kwam dezer dagen tot de verrassende ontdekking, dat in den var kensstal des nachts een van zijn varkens volgens de regelen van de slagerskunst was geslacht, terwijl de beide achterham men waren uitgesneden en.verdwenen. Van den dader geen spoor. DE RATTENVANGER VAN WARMOND. Bij het opbreken van den vloer van een varkensschuur op de boerderij van v. d. G. onder de gemeente Warmond, vond een werkman een verzameling van niet minder dan 65 ratten, welke hij allen wist te dooden. BRUTALE DIEVENBENDE TE ROT TERDAM AANGEHOUDEN. Op 5 Februari j.l, werd door de firma H. v. d. Leuvehaven te Rotterdam bij de politie aangifte gedaan dat te hare nadeele een partij confectie-artikelen ter waarde van f350 ontvreemd was Een rechercheur, die de zaak in onder zoek nam, ving dezer dagen in een café aan den Schiedamschen Dijk een gesprek op, waardoor hij op het spoor van de daders kwam. De aanhouding van den 28-jarigen kleermaker M. W. en den 29-jarigen autogeenlasscher J. J. V beide goede bekenden van de politie, volgde dan ook. Als verdacht van heling werd de 30-jarige caféhouder W. T. R. gear resteerd. Bij het onderzoek is gebleken dat men met deze arrestaties een zeer goeden slag heeft goslagen. Het tweetal heeft zich aan verschillende diefstallen schuldig ge maakt en ging daarbij op buitengewoon brutale wijze te werk. Op klaarlichten dag slopen zij de winkels en werkplaatsen binnen, waar zij daar opgeslagen goederen wegnamen. Tot de gedupeerden behooren o.m. de firma V. van de Binnenrotte, de firma v. V. van de Aert van Nesstraat, de fir- l ma W. fvan de Heerenstraat, de firma J. en K. van den Oppert en de firma H. van de Lombartstraat. In totaal werd daar voor honderden guldens gestolen. De drie arrestanten zijn reeds naar het Huis van Bewaring gebracht en het is niet onwaarschijnlijk dat nog meerdere arrestaties zullen volgen. o HET VLFDE SLACHTOFFER. In het R. K. Ziekenhuis te Venlo is overleden mej. Kraus uit Horst, die ern stig gewond werd bij het autobus-ongeluk nabij Blerick. Dit is het vijfde slachtoffer van deze ramp. Thans worden nog vier gewonden in het ziekenhuis te Venlo verpleegd. Hun toestand is redelijk wel. 500 RIJWIELEN VERNIELD. Door onbekende oorzaak brak brand #A uit in een perceel aan de Groote Straat te Tegelen, waarin gevestigd zijn de rij- wielfabriek. kantoren en woonhuis der firma Karei Cremers. De brandweer van het Missiehuis te Steyl was spoedig ter plaatse en bestreed krachtig het vuur. De fabriek, waarin plm. 500 rijwielen, verschillende radiotoestellen en een groote voorraad onderdeelen zaten, brandde ge heel uit. Het woonhuis bleef gespaard. De schade die zeer belangrijk is, wordt door verzekering gedekt. ERNSTIG~GEKWETST. Te Breezand sloegen twee voor een kar gespannen paarden op hol. De fietser H. van den Berg, die zich onmiddellijk voor de paarden bevond, kon zich niet bijtijds redden, waardoor de kar over hem heen ging en hij een trap van een der paarden op den schedel kreeg. In hoogst ernstigen toestand is hij in het ziekenhuis te Den Helder opgenomen. Men vreest het ergste voor den ongelukkige, die vader van 14 kinderen is. o DOODGETRAPT. Op* de Heerengracht te Den Haag kwam een vrachtrijder met een mestkar van de brug Bezuidenhout. Door een of an dere oorzaak schrok het paard en sloeg op hol, doch het week uit voor een van tegenovergestelde richting komende tram. Een man op de bakfiets werd aangereden en ontving van het dier een hevigen slag tegen het hoofd, waardoor bij dadelijk dood was. WELKOM THUIS 1 Toen de mijnwerker O. te Kerkrade des nachts van de mijn huiswaarts kwam, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn vrouw vertrokken was met medeneming van alle meubelen, behalve een oude ka chel en een bed. ZIGEUNERS. Aan de Nederlandsche-Belgische grens, in de buurt van Overpelt en Lommei, verblijven thans groote troepen zigeuners, die dezer dagen nabij Budel trachten naar ons land uit te wijken. Zij werden echter door de Nederlandsche grenswachten te ruggedreven. In de streek ten noorden van Hasselt vertoeven eveneens vele zi geuners, die in de richting van de Ne derlandsche grens optrekken. AUTO-ONGEVAL. Op den Rijksstraatweg Utrecht Amersfoort is een ernstig auto-ongeval gebeurd. Van de auto, waarin gezeten was dr. Beurden van Schoonhoven, di recteur van het St. Elisabeths Gasthuis te Amersfoort, sprong ter hoogte van het Gebouw van den Nederl, Protestanten bond plotseling de carburateur, waardoor dr. Beurden van Schoonhoven uit den wagen werd geworpen. Zwaar gewond werd het slachtoffer het gebouw van den Protestantenbond binnen gedragen. Een tweede persoon, die in den wagen was gezeten, eveneens een geneesheer, ver leende onmiddellijk geneeskundige hulp. Overbrenging naar een der gasthuizen werd noodzakelijk geacht. VERDRONKEN. Drie jongens waagden zich op het zwakke ijs van den vijver in het Meente bosch te Winschoten. Zij zakten er door en schotnn onder het ijs. Ijlings toe snellende burgers slaagden er in de jon gens, van wie er twee bewusteloos waren, op het droge te brengen. Van een hunner, een 10-jarige knaap, konden de levens geesten niet meer worden opgewekt. —o NOODLANDING VAN EEN VLIEGTUIG. De Duitsche vliegtuig „D 1338" van de Luft Hansa, dat Zaterdagmiddag te 12.50 van Schiphol naar Hannover ver trok, moest bij Tubbergen een noodlan ding maken, wegens een defect aan den rechtermotor. De bemanning bestond, be- i halve uit den piloot Kunstier, uit 3 per sonen voorts bevonden zich 3 passagiers en 2 dienst-passagiers aan boord. De lan ding verliep vlot en allen konden het toestel ongedeerd verlaten. Alleen een passagier, die te vroeg uit het vliegtuig steeg, werd gewond. De machine ge raakte daarop echter in brand en ging in vlammen op. Ooggetuigen vertelden, dat zij reeds zware rookkolommen uit het vliegtuig hadden zien te voorschijn komen, toen het nog wel een paar honderd meter boven den grond was, zoodat het toen blijkbaar reeds in brand stond. Ook deel den zij mede, dat de gewonde passagier reeds op vrij groote hoogte naar beneden was gesprongen, zeker uit angst voor het brandgevaar. Vermoed wordt, dat kortsluiting de oorzaak van den brand is. SLACHTOFFERS°VAN DE GRIEP. In een huisgezin te Standaar buiten, bestaande uit vader, moeder en zes kin deren, deed de griep haar intrede, met het treurig gevolg, dat vader en moeder binnen enkele dagen daaraan overleden. BOERDERIJ AFGEBRAND. In de boerderij van den landbouwer J. te IJsselsteyn tusschen Deurne en Venray ontstond brand. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat binnen korten tijd de geheele boerderij tot den grond toe afbrande. Het vee, waaronder eenige koeien en talrijke varkens, kwamen in de vlammen om. Vrouw en kinderen konden zich slechts met de grootste moeite in veiligheid bren gen. Het huisraad is nagenoeg geheel verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. AANRIJDING. Voor de rechtbank te Assen stond terecht een wethouder der gemeente Ha velte, beschuldigd dat hij op 18 Dec. in die gemeente roekeloos en onvoorzichtig met zijn auto heeft gereden, ten gevolge waarvan de venterskar van M. T. omver is gereden en in een sloot terecht kwam door welke aanrijding het tienjarig zoontje van T. om het leven kwam. Eisch een maand hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid een motorrijtuig te besturen voor den tijd van een jaar. DE EERSTE AARDBEIEN. Op de Groenten en Vruchtenveiling te Utrecht en omstreken werden de eerste aardbeien aangevoerd door de kweekers Matthysen en Stubenisky te Harmeien en de Demonstratietuin te Vianen. Zij brachten resp. 40 en 45 cent per stuk op. IN EEN ZUURPUT OMGEKOMEN. De 48- jarige B. uit Meulunteren is op de Kunstzijdefabriek te Ede in een zuur- put gevallen. Hij werd levenloos eruit opgehaald. Vergadering van den Raad der ge meente WOUDRICHEM, op Dins dag 3 Maart 1931, des voormiddags 10 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer Jac. van der Lely. Secretaris: WelEd. Heer Chr. van Rijswijk. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het formulier gebed, waarna de notulen der vergade ringen van 30 December en '27 Januari j.l., door den Secretaris worden voor gelezen en onveranderd worden vast gesteld. Ter tafel komen de volgende Inge komen stukken: Besluit van Ged. St., houdende goed keuring van het raadsbesluit tot wij ziging der begrooting voor 1930. Besluit van alsvoren, houdende goed keuring van het raadsbesluit tot het aangaan van een kasgeldleening, ten bedrage van f 10.000. Deze stukken worden voor kennis- geving aangenomen. In verband met een ingekomen ver zoek van mei. G. A. van Dijk, om wegens hare benoeming te Ouderkerk aan den Amstel, eervol ontslag te mo gen bekomen uit hare betrekking van onderwijzeres aan de 2de openbare school, wordt op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen besloten, haar als zoodanig eervol ontslag te verleenen, terwijl de datum van ingang j aan B. en W. wordt overgelaten. Daarna komt ter tafel een schrijven van B. en W. van Arnemuiden, hou- dende verzoek, adhaesie te willen bie- 1 tuigen aan een door den raad dier ge meente aan H.M. de Koningin gericht adres de strekking hebbende, zooda nige wijziging van art. 195 der Lager Onderwijswet 1920 aan de Staten-Ge- neraal te willen voorstellen, dat ook na 1 Januari 1936 ontheffing kan wor den verleend van de verplichting tot het doen geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening, aan de la- gere scholen. De Voorzitter deelt mede, dat voor het in orde brengen der gymnastieklo kalen groote kosten zullen gemoeid zijn, waarom B. en W. dan ook voorstel.en aan het adres instemming te betuigen, Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. Vervolgens komt aan de orde, een verzoek van den Bond van Bedrijfs- autohouders in Nederland, om den Post weg in deze gemeente voor het publiek verkeer in één richting open te stel len. De Voorzitter deelt mede, dat de j betrokken weg bij de gemeente in on derhoud is, doch aan het departement van Oorlog behoort. In verband daar- 1 mede is het advies ingewonnen van den Eerstaanwezend-Ingenieur der Ge nie te Gorinchem, die heeft medegfe- j deeld, geen bezwaar te hebben tegen inwilliging van het verzoek. Tevens is j door B. en W. het advies gevraagd van de Wegencommissie van den A.N. W.B. K.N.A.C., welke door eender bestuursleden den weg heeft doen op nemen en bij schrijven van 20 Febr. j.l. heeft medegedeeld, dat de openstel ling van den Postweg in het belang van de veiligheid en het verkeer iu,et is aan te bevelen, omdat de oprit r.aar den Hoogen Maasdijk te smal en te steil is, vooral onder ongunstige weers omstandigheden. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen, mede gezien het advies van gemelde commissie, den weg niet open te stellen, aangezien zij hem ook veel te smal achten voor het moderne snel verkeer en hierdoor tevens de menige wandelweg voor de inwoners in het gedrang komt en zou komen te verval len. Het lid Spiering vraagt of B. en W. rekening hebben gehouden met het toe nemend verkeer, waardoor bij niet open stelling ook in de Vesting last van zal worden ondervonden. Hij zegt, dat de Schapendam ook maar smal is en dat aan de Loevesteinschepoort het uitzicht ook geheel wordt benomen voor bestuurders van voertuigen. Hij meent, dat de betrokken Bond wel met den weg op de hoogt zal zijn en niet om openstelling zal verzoeken indien dit absoluut onmogelijk is te achten. Hij ziet er dan ook geen bezwaar in den weg in één richting voor het verkeer open.te stellen. Het lid van Wendel de Joode is het niet eens met het lid Spiering en zegt, dat de weg verbazend smal is, zoodat voetgangers en fietsers niet weten waar zij zich moeten bergen indien zij een auto tegenkomen. Indien de weg voor het verkeer in één richting werd open gesteld, zou er dag en nacht wel een politieagent geplaatst mogen worden, ter voorkoming van ongelukken. T e- vens zal hij er nooit zijn stem aan geven, den eenigen wandelweg voor de bewoners der Vesting prijs te ge ven en acht hij zich ook voor onge lukken niet verantwoord. Hij geeft den heer Spiering in overweging, als lid van de Wegencommissie voor het Land van Heusden en Altena, te trachten er een weg naast te leggen, wat zijns, inziens de eenige goede oplossing zou zijn. Ook het lid Viveen acht zich niet verantwoord den Postweg voor alle ver keer open te stellen. Aangezien de weg thar.s druk als wandelweg wordt ge bezigd, vreest hij ook ongelukken. Het lid Kentie gaat accoord met de leden van Wendel de Joode en Vive^r* en zegt, dat de weg voor alle verkeer niet geschikt is. Vooral ook bij de brug zal veel last van den daar aan wezigen bocht worden ondervonden. Een andere weg er naast zou eene op lossing zijn. Het lid Holster is van meening, dat als de Bond van Bedrijfsautohouders van oordeel is, dat deze weg voor het snelverkeer geschikt is, hij niet ved' waarde aan zijn adviezen kan hechten. In verband met eventueele ongelukken, acht hij zich niet verantwoord, dezen weg als zoodanig te bestemmen. Het voorstel van B. etn W. tot nief- ïnwilliging van het verzoek, wordt daar na met 6 tegen 1 stem, die van het lid Spiering, aangenomen. Een ingekomen verzoek van de Af<f. Woudrichem van den Nederlandschci* Bond van Fabrieksarbeiders, dat eerst gister is ingekomen, en waarin ver zocht wordt een toeslag te verleeneit op de uitkeeringen aan de leden uit de werkloozenkas, komt niet voor be handeling in aanmerking, aangezien het niet is onderteekend. Vervolgens wordt met 6 stemmen en 1 in blanco herbenoemd tot lid der Schattingscommissie voor de Rijksin komstenbelasting, de heer A. B. Hol ster en met algemeene stemmen dfèr- heeren C. M. Schaap en G. Stlruik. In plaats van den heer A. Schriele,, die de gemeente heeft verlaten, wordt met 5 stemmen benoemd de heer Aart Vink Czn., terwijl 2 stemmen worden uitgebracht op den heer H. van AndeL Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen voor 1 jaar tot schoonmaaktster van het Raadhui* en de le openbare school benoemd; mej. G. Hartman alhier. De Voorzitter deelt vervolgens me de, dat in de laatste vergadering is besloten de steunregeling tot 1 Maart te doen werken. Tot op heden is aan steun uitgekeerd 'n bedrag van 2028.65». Aangezien door den Minister van Bin- nenlandsche zaken is beslist, dat al leen voor steun aan landarbeiders een subsidie van 75 pCt. zal worden ver leend en het aantal hiervan niet groot is, zal aan subsidie geen groot bedrag worden ontvangen. Het meerendeel vart de steun is uitgekeerd aan visschers, waarvoor de Minister geen subsidie- beschikbaar stelt. Bij de laatst gehou den verstrekking is gebleken, dat het aantal aanvragen om steun aanmerkelijk is verminderd, zoodat dit er op wijst,, dat er meer werk komt. Aangezien B. en W. van oordeel zijn, dat het niet verantwoord is in verband met de gemeentefinanciën met de steun- verleening voort te gaan, stellen zij vóór, deze stop te zetten en werkelijk: behoeftige personen naar het Burger lijk Armbestuur te verwijzen. Het lid van der Wiel kan zich met het voorstel van B. en W. niet ver eenigen. Hij zegt, dat het niet aan gaat een arbeider, die wil werken en dit buiten zijn schuld niet kan, naar het Burgerlijk Armbestuur te verwij zen. De tijd, dat de arbeider als slaaf werd beschouwd, is gelukkig voorbij» Als gemeentebestuur hebben wij de plicht voor de ingezetenen te zorgen en kunnen wij de menschen, die wil len werken, doch niet kunnen, niet aan hun lot overlaten. Hij ziet ook wel tegen de groote uitgaven op en zou ook liever laten werken. Hij is van meening, dat de menschen niet op het gering bedrag van den steun zullen blijven hangen, doch zoodra er werk is dit zullen aanvaarden. Hij vindt het echter treurig, dat het een soort ziekte is onder de werkgevers om zoo weinig mogelijk te laten werken. Er zijn er die het niet kunnen betalen, doch an deren die het wel kunnen betalen, latent ook zoo weinig mogelijk doen, waarvart hij eenige voorbeelden geeft. Het lid van Wendel de Joode zegt, dat we ook moeten letten op de ge meentefinanciën, aangezien er verschil lende personen in de gemeente zijn die: zullen moeten mee betalen, doch die ook terdege door de algemeene malaisp worden getroffen. Hij wijst er op, dat de op de begrooting uitgetrokken post voor aankoop eener motorbrandspuit,, zoo goed als verbruikt is voor de steur» verstrekking en het toch niet aangaat

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 1