jtollandsch Gewaarborgd Tafelzilver Gcro-ZilverGromalca J. J. MEIJER GLmVEBF - Eind - ELKEN DAG BIJ ONS EEN HALF UUR GRATIS KOOPEI! „In de Paradijsvogel" V- Magazijn „De Kleine Winst" jtfodtrne Goeden Verlovingsringen. U iTooriEn AURORA 8 RACUEA en wel vanaf 21 tot en met 30 Maart m' ZIET ONZE ETALAGES GEBRS. BISCHOFF GORINCHEM CQ5TUUM kwaliteit SANGUINOSE. JUWELIEK bij de Markt Telef. 132 GORINCHEM. 1101 Kunstbloemen. Spiegels, Schilderijen, Beelden en Stolpen, Vergadering van den Raad der Ge meente ALMKERK, op Dinsdag" 17 Maart, n.m. 2 uur. Voorzitter: EdelAchtbare Heer H. Blok. SecretarisWelEdele Heer v. d. Wiel. Afwezig" de heer A. v. d. Stelt, '(met kennisgeving). De Voorzitter opent als naar ge woonte de vergadering met gebed, en verzoekt hierna den secretaris de notulen der beide vorige vergaderin gen voor te lezen, welke onveran derd worden goedgekeurd. Aan de orde zijn thans ingekomen stukken. Een schrijven van het Proeftuin- bedrijf te Gorinchem, waarin den raad w:rdt verzocht, cm op 23 Mrt. n.m. 3 uur, aldaar een en ander in oogenschouw te komen nemen. De Voorzitter hoopt dat alle leden hiervan gebruik zullen maken. Een schrijven van den heer C. v. d. Assem alhier, -waarin hii den raad bericht, dat er regelmatig een 1 o-tal menschen van zijn waterstap gebruik maken en hier steeds kosten aan heeft, en ook schade heeft aan het beloopen van zijn tuingrond. Hij ver zoekt inverband hiermede, eene klei ne tegemoetkoming van f 5.per jaar. De heer v. d. Meijden vraagt of herri. destijds niet wat toegezegd is waarop de heer de Jong antwoordt, wil hebben indertijd, dien stap wei eens hersteld, doch f5.vind ik voor vergoeding wel wat veel. De heer Noorloos zou er voor zijn, die man eene kleine vergoeding te geven, ook in 't belang van de an dere menschen, welke daar water ha len. De heer v. Leeuwen zegt, er ook voor te zijn, temeer daar het hier een gemeentebelang is. De Voorzitter zegt, men bewijst de menschen die er water halen, ook een dienst, als men een vergoeding geeft, spreker gelooft niet dat de Gemeente van dit bedrag failliet zal gaan. De heer Verschoor stelt voor het bedrajg van f5.op f2.50 te bren gen, welk voorstel gesteund door den heer v. Leeuwen wordt aangenomen. De heer de Jong zegt, natuurlijk tot wederopzeggings toe. Een schrijven van het Burgerlijk Armbestuur alhier, waarin den raad wordt bericht, dat het Burgeüjk Arm bestuur de woning van P. C. aan de Korn alhier, heeft aangekocht. De raad hecht hieraan zijn goed keuring. Hierna komt ter tafel een schrijven van den heer C. Kolijn, waarin hij den Raad verzoekt, ontheffing van schoolgeld, zulks inverband met ziekte en onvoldoende verdiensten. B. en W. stellen voor deze onthef fing niet te verleenen, omdat geen uitzondering, in deze mag worden ge maakt. De secretaris licht dit nog nader toe, en zegt dat uitstel van betaling nog mogelijk is, waartoe wordt be sloten. Besloten wordt aan het bekende adres van het Gem. Bestuur te Arne- muiden adhaesie te betuigen en op voorstel van B. en W. aan den Proef tuin te Gorinchem, een subsidie toe te kennen van f 50. Het kohier hondenbelasting wordt vastgesteld. Aangegeven zijn 210 honden, wel ke een opbrengst vormen van f 350. Hierna werden de leden van het hoofdstembureau benoemd, waarvan de burgemeester ambtshalve voorzit ter is, leden zijn de heerenH. D. v. d. Meijden; J. Verschoor; B. Koek koek en J. v. Leeuwen. Vervangers C. A. WalravenA. de Jong en G. de Leeuw. Tot leden der commissie tot we ring van schoolverzuim werden be noemd voor Nieuwendijk, de heeren C. de Bok A. de Later en F. Wisse. Voor Uitwijk en Waardhuizen de heeren: C. T. v. Herwijnen; W. Scherff en C. Haspels. Voor Almkerk J. VersteijneC. v. VeelenJ. v. Leeuwen en J. B. Branger. De Voorzitter deelt mede, dat hii zich met het oog op de werkloosheid in deze Gemeente tot het gemeente bestuur van Sleeuwijk en tot den Inspecteur v. d. werkverschaffing te Breda heeft gewend, met het verzoek zoo mogelijk werkelooze uit Alm kerk aldaar te werk te stellen bii de werkverschaffing. Zii die eventueel geplaatst kunnen worden zullen ge nieten een loon van f12.per week zoo mogelijk werkeloozen uit Alm kerk 25 procent in 't loon bijdraagt. Spr. zegt, dat indien de raad zich hiermede kan vereenigen, een post op de begrooting moet worden ge bracht. Met algemeene stemmen besloot de raad, de bedoelde post hierop te plaatsen. Ook merkt'de Voorzitter nog op, dat, in de de eerste plaats hoofden van gezinnen, in de gelegenheid tot werken zullen worden gesteld. De Voorzitter deelt mede, dat door B. en W. de kasopname v. d. Gem - ontvanger heeft plaats gehad, welke in orde is bevonden. Rondvraag De heer Verschoor zegt, dat het wel tijd wordt dat de steunverleening v. d. werkeloozen wordt stopgezet. Spr. zegt, in andere plaatsen is dit ook al gebeurd, en Voor onze ge meente wordt het hoog tijd. De Voorzitter zegt, de heer Ver schoor heeft zeker Woudrichem op 't oog, doch spreker wil dit wel zeg gen, dat de steuntrekkenden in Wou drichem al reeds het dubbele is uit gekeerd van hetgeen de Werkeloozen in Almkerk ontvangen. De heer Verschoor zegf, wii heb ben elke week geen raadszitting, en het licht toch op onzen weg om hierover te beslissen. De heer Noorloos zegt, zoodra ie mand werk kan krijgen, wordt er wel gewerkt, spr. zegt de menschen werken liever. De heer Verschoor beaamt niet hetgeen de heer Noorloos zegt, het zou spreker spijten wanneer het voor stel bii de heeren geen ingang zou vinden, moet dit nu zoo* maar blii- ven De Jteer Noorloos zegt, er bii te blijven* dat de menschen gaan wer ken als ze werk kunnen krijgen, en daarbii komt nOg, dat er toch in de vorige vergadering een commis sie is benoemd. Deze heeren hebben toch toezicht over de werkloozen en deze commissie bestaat toch nog De heer Verschoor vindt de com missie een kindje met een lam handje. Spreker stelt voor de uitkeering aan werkeloozen op 1 April stop te zet ten. De heer Burghout vindt de stop zetting van de steun op 1 April niet wenschelijk. temeer daar te tijd zeer ongunstig is, want andere jaren al dus spreker was er al volop gezaaid, en nu niet. De heer Verschoor zegt, het kost de Gemeente veel geld. De heer v. Leeuwen zegt, steun is dit jaar voor 't eerst gegeven, maar het moet toch ingetrokken worden. Hierna werd na eenige discussie besloten de steun 1 Mei stop te zet ten, doch B. en W. te machtigen zoo noodig reeds eerder de verleen den steun te doen ophouden. Ook werd besloten dat de onge organiseerde arbeiders op vastgestel de tijden moeten komen teekenen, welke tijden door B. en W. zullen worden aangegeven. De heer v. Leeuwen zegt, dat hij kort geleden bij den smid Timmer was, toen plotseling de krachtstroom werd afgezet, spreker zou graag heb ben dat de directeur hierover ge hoord werd. De Voorzitter zegt, dat de directeur van het G.E.B. het recht heeft bij werkzaamheden de stroom af te slui ten. Hierna werd met algemeene stem men besloten, om de Almkade, door werkeloozen als wandelpad in orde te laten maken. Ook vestigt de heer Verschoor de aandacht, dat er nog wel eenige werk zaamheden kunnen worden gedaan, o.a. aan gemeente slooten b.v. zoo als hier a. d. school a. d. Voorsteeg en achter de kerk. Besloten wordt met Pellikaan, wel ke aan de sloot a. d. Voorsteeg grenst hierover te spreken. De heer v. Leeuwen vestigt nog maals de aandacht op den slechten toestand v. d. Dorpstraat. Spreker zegt het is hard noodig dat deze eens opgeknapt wordt, want het is treurig zooals die er bij ligt. De heer v. d. Stelt Czn. zou graag, willen dat de brandspuiten eens ge probeerd werden, voor mogelijk brandgevaar. De heer de Jong zegt, daar moet je nog een maand mee wachten, dan drogen de slangen beter. De heer Burghout zegt, laatst op den toren te zijn geweest en zag toen, dat het zoo ontzettend doorregende, spr. verzoekt dit te herstellen. De Voorzitter zegt, dat het reeds gebeurd is. De heer v. d. Meijden informeert naar het torenuurwerk en of dit nog gerepareerd kan worden. De Voorzitter zegt dat de klokke- maker bezig is deze te herstellen. De secretaris zegt, dat het de laat ste dagen slecht weer is geweest en het werk zoodoende slecht is opge schoten, spreker zegt de mensch, was stijf v. d. kou, boven bii de galm gaten. De heer Koekoek vraagt in hoe ver de bespreking is gevorderd, om trent de waterleiding. De Voorzitter zegt, dat over deze zaak nog steeds wordt gecorrespon deerd, 't blijft moeilijk. Daar niemand meer het woord ver langt, sluit de Voorzitter de verga dering. OVERREDEN EN GEDOOD. Op de Witteburgergracht te Am sterdam is een 8-jarige jongen door een vrachtauto overreden. Hij was onmiddellijk dood. Volgens ooggetui gen zou de jongen achter op een an deren auto geklommen zijn en bij het afspringen door den van den tegenovergestelden kant komenden vrachtauto zijn overreden. Terwijl een begrafenfestoet denon- bewaakten overweg te Maarsbergen overschreed, naderde in volle vaart de sneltrein Utrecht-Arnhem. De machinist toonde zijn oplettend heid en wist door zeer krachtig te remmen, terwijl hij onophoudelijk de signaal fluit deed hooren, den trein tot stilstand te brengen, midden tus- schen den stoet, gelukkig zonder on gelukken te veroorzaken. Behalve onze volledige sorteering zult U bij ons ook in groote collectie's vinden. indien ge üw laat by 5CHUTTEP5GRACMT TEL 125 GORINCHEM prima Vraagt KLEURENKAART PRIJSCOURANT '>v- v" ,7>V£iv'-v v>'i 'ÏM Tijdens de verbouwing hebben wij maar een gedeelte onzer étalages beschikbaar en kunnen U daarom slechts een klein gedeelte onzer kleeding laten zien. Om U het koopen bij ons gedurende dezen tijd toch aantrekke lijk te maken hebben wij besloten iederen dag een half uur vast te stellen waarin U bij ons gratis kunt koopen. De regeling is aldus Iedere kooper ontvangt voor het bij ons gekochte en betaalde bedrag een kaart waarop het bedrag en de tijd van betaling voorkomt. Komt nu de tijd op Uw kaart met het vastgestelde half uur van dien dag overeen, dan ontvangt U een tegoed Bon en kunt U voor hetzelfde bedrag tot en met 31 Mei bij ons iets koopen. De hiervoor gekozen half uren zijn bij notarieele akte vast gesteld en worden iederen avond in een onzer étalages bekend gemaakt, alsook na afloop in deze courant. f - Het best bekende, afdoend middel tegen bloed armoede, bleekzucht en zenuwzwakte- Hebt gij een bleeke kleur Zijt gij gedurig vermoeid Ontbreekt u de eetlust Hebt gij dikwijls hoofdpijn Slaapt gij slecht Hebt gij pijn in den rug pijn in de lendenpijn op de maag Suizen in het hoofd, suizingen in de ooren Dan moet gij uw eigen belang verstaan en dadelijk eene geregelde kuur beginnen met de Sanguinose 1 Want de Sanguinose verrijkt uw bloed en versterkt hetzij wekt den eetlust op en bevordert een algeheele levens opgewektheid. Honderden vonden baat bij de Sanguinose toen niets hen geholpen had. Prijs per flesch f2.6 fl. f 1112 fl. f21.-— Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. A. G. v. d. HEIJDEN Markt 85 's-Hertogenbosch. Wij bieden U een RUIME SORTEERING tegen zeer voordeelige prijzen. Aanbevelend ALS BOVEN. ClïEM WA55CHERIJ EM VERVEPIJ -j T'i '"'V t. •>-r 'k.' •*W' -V«vV- v .1 50

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 4