HET BRILLENHUIS KERKSTRAAT 30. WIJ GAAN VOORT!! EEN GEBEURTENIS VOOR HEUSDEN. .IOIIAY l»K HOL HEII8DM. Eind 30 <a=* GORKUM <4=+> Teief. 266. Dag- en Avondlicht. Lijsten in alle maten. FIJN COGNAC KEUNEN-MALINGRÉ Thans lagere prijzen dan ooit gekend 20 12 Mol slaat alles!!!! Mol blijft smijten met de prijzen!!!! Vergrootingen naar elke FOTO. HE US DEN. H. VAN DER VEN - Den Bosch Denk er echter aanVerkoop uitsluitend a Contant. Wit Katoen Wit Flanel Geel Katoen Huishoudzeep Geel Hemdenkatoen Theedoeken 900 Zware Dweilen Geel Lakenkatoen Geel Keper Landhuisstof Graslinnen Manchester Kapok Bedstel Molton Dekens Prima Javakapok Om éénmaal goedkoop te zijn., is geen kunst maarGOEDKOOP BLIJVEN I In het gymnastieklokaal heeft gerepe teerd toen er kerk was, doch dat men dit heeft gedaan onder bij café J. Bou- man. De heer v. Loon vindt het treurig, dat de nieuwe vereeniging naar Aal burg werd gebannen, terwijl de ande re vereenigingen hier 4 avonden de beschikking over het lokaal heeft. De heer Bouman meent, dat het café van Bouman ver genoeg van de kerk is verwijderd, zoodat men in de kerk geen hinder van de muziek heeft. De Voorzitter zegt, dat dit wel het geval schijnt te zijn geweest. De heer v. Helden zou dan de vereen, waarschuwen en anders maar het lokaal ontnemen. Dezelfde spreker informeert hoeveel de werkverschaffing reeds heeft ge kost. De Secretaris zegt, dit niet precies te kunnen zeggen, hij meent van onge veer f 3500. De heer v. d. Pol vraagt, wat betaald is per uur bij den brand van den toren en laatst te Aalburg. Wethouder Roza merkt op, dat bij den brand 'aan den toren niet per uur is betaald. Voor het naar boven dragen van een emmer water is een gulden betaald, waarbij de assurantie maat schappij nog 70 ct. heeft gevoegd. Toen de brand gebluscht was, waren ereeni- ge ingezetenen die bij den toren wo nen en die hem vroegen, er blijft toch zeker een wacht bij van nacht. Spr. heeft toen gezegd, dat hij het eigenlijk overbodig achtte, doch dat als men er op stond, men "s nachts wel iemand met de bewaking zou belasten. Spr. heeft daarvoor een 3-tal personen aangewe zen. Het was Zaterdagavond en in de kerk was de kachel aan, spr. heeft gezegd, dat men gerust bij de kachel kon gaan zitten en elkaar geregeld kon aflossen, om te gaan zien of de toren er nog stond, want gevaar voor brand •was er niet meer. Voor dezen nacht is hen f3.50 uitbetaald, wat hem goed betaald lijkt voor het zitten bij de kachel. v. Loon. Er is een groote ophef ge maakt, maar de toren heeft heelemaal niet gebrand. Roza. Gebrand heeft hij niet, maar er was vuur en wel zoo, dat de vonken op het erf van C. Garstman vlogen en als er vuur is, is er ook brand. t De heer Bouman zegt, dat wethouder Roza heel goed heeft gehandeld en het goed is, dat er mensehen op zijn ge bleven. Met f3.50 acht hij dit opblijven heel goed betaald, er zijn evenwel men- schen die nooit tevreden zijn. Roza. Het gaat niet over die f 3.50, het is niets als critiek uitoefenen, doch ik acht ine daarboven verheven en trek me daar niets van aan. Ik wil graag de verantwoordelijkheid dragen. Ik heb de overtuiging, dat de menschen met f3.50 en f 1,70 voor de blussching heel goéd betaald zijn, ik geloof dat er ge noeg zullen zijn, die graag iederen nacht tot 's morgensi' 4 uur voor f3.50 bij. de kachel willen gaan zitten, voor f2:moet men een heelen dag spitten. V. Loon. Dat zou ik ook wel willen. Voorzitter. Twee personen waren met het bedrag van f 5.20 heel goed tevre den en erg blij mee. v. d. Pol. Maar in Aalburg is toch meer per uur uitbetaald dan hier in Wijk. Voorzitter. In Aalburg heeft men moe ten werken en hier heeft men bij de kachel kunnen zitten. Roza. Als ik in Aalburg de leiding had gehad, dan had ik proces-verbaal laten maken tegen die menschen, die zeiden, we zullen pompen, als je meer betaalt als te Wijk. De heer Mans meent, dat de brand weer te Aalburg noodig gereorganiseerd moet worden. Lui die aan de spuit ver bonden zijn, blijven maar heel bedaard thuis. De heer Roza zegt, dat de opper- brandmeester te Aalburg goede leiding heetf gegeven, dank zij deze leiding en de goede werking der spuit, is het Dij een huis gebleven. De heer Bouman meent, dat perso nen die aan de spuit verbonden zijn en tegenwoordig kunnen zijn als er brand is er behooren te zijn, blijven zij thuis, dan moet de raad hen ontslaan en an dere benoemen. Daar niemand verder het woord ver langt, sluit de Voorzitter de vergadering. ■■EmHmnsMflHni het hoofd Katholiek andere school is J. is en er hier geen M. In deze gemeente worden vele varkens geslacht, die worden uitgepond. Sommige personen doen dit wel 4 of 5 maal per jaar tot groote schade voor de slagers. Wat is hier tegen te doen en hoe raadt U mij aan te handelen W. Een slager. Daar ik gaarne rijksveldwachter zou willen worden, vraag ik aan welke ver- eischten moet worden voldaan om voor eene benoeming in aanmerking te komen. En bij wien moet ik solliciteeren K. J. B. Eenige dagen geleden gooide mijn 10- jarig zoontje een ruit van een voorbij rijdende automobiel stuk. De auto stopte en de chauffeur pakte mijn jongen en nam hem mee in de auto om naar de politie te rijden. Ik kwam er bij en de chauffeur eischtte van mij f10 schade vergoeding. Vragen: Mocht de chauffeur mijn jongen meenemen Ben ,ik tot schadevergoeding verplicht W. X. slachting afgekeurd worden, ook verplicht afgekeurde dieren welke in het buitenland geslacht worden te betalen E. L. C. Het beantwoorden der vraag hangt af van hetgeen de statuten daaromtrent vermelden, staat er echter daaromtrent niets in de statuten, dan meenen wij dat ook vergoed moet worden voor afkeuringen in het buitenland, daar dan geen onder scheid wordt gemaakt tusschen binnen- of buitenland. huis dat naar zijne begrooting f7000 moest kosten. Ik liet toen door een ander aannemer een schetsje maken voor een huis van f 5800. Nu wil hy dat ik hem voor gedaan werk f 70, a. i. 1 van f 7000, zal betalen. Ben ik daartoe verplicht A. P. S. i Wettelijk is U niet verplicht het ge vraagde bedrag te betalen. Wel moet U eene billijke belooning betalen voor het verrichte werk. Als ik U was zou ik den aannemer in den minne het bedrag aan bieden, dat hem naar uwe meening toe komt. Is eene Onderlinge Slachtverzekering, welke voor hare leden het risico draagt van afgekeurde slachtdieren, welke na Een der echtgenooten is overleden. Er zijn drie meerderjarige kinderen. Moet nu een boedelbeschrijving door een notaris plaats vinden En moeten er successie rechten worden betaald, wanneer de kin deren de overblijvende ouder in het volle bezit van alles willen laten P W. de K. In ieder geval moet binnen acht maan den na het overlijden een memorie van successie worden ingediend bij den Ont vanger der successierechten d.i. de Ont vanger der Registratie. Deze memorie moet voldoen aan wettelijke voorschriften en daarom doet U het best de hulp van een notaris in te roepen, die U tevens kan inlichten betreffende het verschuldigde successierecht. Een aannemer maakte voor mij een schetsje van een huis, dat niet meer dan f 5000 mocht kosten, zooals ik hem vooraf zeide. Hij maakte een schetsje van een LEVERT OPGERICHT 1816 A Brillen - Barometers - Leesglazen enz. Als EXTRA RECLAME geven wij iederen kooper boven f 5.00 een fijne luxe doos bekende Sluis' gemengde Biscuit, ter waarde van 70 cent, geheel CADEAU. Voor iederen kooper van f 2.50 tot f 5.00 is een dergelijke doos Biscuits verkrijgbaar voor slechts 25 eent. Profiteert allen van deze reclame Dit komt nooit weer Let goed op onze prijzen! Vragen op rechtskuodig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Heeft een schuts het recht, wanneer zeven Yan de negen leden besluiten, van locaal te veranderen en de schutsboom te verplaatsen, om indien cafe-houder weigert de schutsboom en andere eigen dommen der schuts af te staan, hem daartoe te dwingen, deze af te gevan Tot wien moet men zich wenden Er bestaat geen reglement. Ik ben Protestant en mijn kinderen moeten volgens de Wet naar school tot iy den leeftijd van 14 jaar bereikt hebben. Ben ik nu verplicht mijn kinderen naar een openbare school te sturen, waarvan ?T O 3 -t 7T 3 os 3 «3 OfQ O n> Cl a> -t co 08 ro Os 00 OQ Ui «-*- (V -3 3 Zeer mooie kwaliteit. 80 cM. breed, nu slechts 14 Mooie zachte kwaliteit. Waarde 35 cent, slechts 24 nu Vrouwenhemden, Mooie kwaliteit OQ nu slechts Manshemden, Q/ nu slechts Dubbelstuk Q nu slechts Toiletzeep Fijne soorten, nu 3 stuks voor slechts Extra kwaliteit. Zeer voordeelig, Al nu slechts 150 dozijn in prima kwaliteit en verschil lende soorten. nu slechts Ontvangen de Nieuwste Vitrage. Prachtsorteering. Prijzen vanaf ],0 Maat 60 X 60. Deze zijn extra zwaar. nu slechts 26 150 cM. breed. Reuze goedkoop slechts 34 nu Zware solide kwaliteit. Extra Reclame. nu slechts 24 120 cM. breed. De nieuwste dessins nu slechts 39 Onze groote reclame. DIT SLAAT ALLES. slechts 66 nu voor 2 persoons lakens mooie zware kwaliteit. nu slechts 49 onverslijtbare kwaliteit. Deze week alleen nu slechts 69 (twee persoons). Vulling 20 pond van de beste Java Kapok. Als reclame 1 0 90 nu slechts 500 stuks, kleur grijs maat 140^X 190 nu slechts 59 0) <u cs *5 a C M 03 03 C O 1— aj «■8 2 e u es CR 03 FOT O-ATELIER-C OERTSE Ui O O ~t n» a e •hJ N

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6